BEVERWIJK Ceruischlooze vlucht. HEEMSKERK I de raadselachtige Mr. X. Hé NELLIE! Rederijkerskamer „Kennemer- land". Opvoering van „Ketty jokt nooit". De Rederijkerskamer „Kennemerland", de oudste Beverwij ksche vereeniging, die vorig jaar niet kon optreden, is dezen winter weer tot nieuw leven gekomen. Donderdagavond werd in het Kennemer Theater de eerste too- neelvoorstelling in dit seizoen door het ver jongde Kennemerland gegeven. Het aantal toehoorders hield een belofte in voor de toe komst en het aloude „Kennemerland"' zal uit dezen eersten avond weei voldoende vertrou wen hebben gewekt, om op den opnieuw inge slagen weg voort te gaan. De voorzitter, de heer G. Bakker, die reeds gedurende zoo'n lange reeks van jaren „Ken nemerland" dient gaf zijn vreugde te kennen over het feit, dat de Rederijkerskamer weer in het oude huis was teruggekeerd en verwel komde bij dit feestelijk gebeuren in de eerste plaats Burgemeester Mr. M. J. J. Scholtens, die door zijn aanwezigheid belangstelling toonde in den arbeid onzer oudste dilettanten- vereeniging. Voor deze uitvoering was de keuze geval len op de Amerikaansche klucht „Ketty jokt nooit", een spel van nonsens, waarmede het auditorium zich niettemin kostelijk heeft ge amuseerd. De inhoud van deze klucht is zoo als die van alle kluchten, namelijk oppervlak kig en weinig logisch. Het „geval" draait om een hachelijke situatie, ontstaan door de po ging van Ketty, die een „hobby" heeft voor leugentjes en het daarmee zoo bont maakt, dat meneer er voor een jaartje of wat tus- schen uit treki De eenige manier, om meneer weer aan huis te binden is een kind. En een huisvriend is wel zoo vriendelijk een baby uit een of an der zuigelingeninstituut op te scharrelen. Hij scharrelt er zelfs drie op en u begrijpt tot welke verwikkelingen deze baby-invasie moet leiden, wanneer meneer weer boven water komt, om zijn nakomelingschap aan het hart te drukken. De zaal heeft gedaverd van het lachen, hetgeen niet alleen aan den inhoud van het stuk te wijten was. Ook de optreden den hadden in het succes van deze klucht een groot aandeel. De jonge garde speelde deze „Amerikaan" met veel jeugdig vuur en ook met merkbaar plezier. De rolkennis- was over het algemeen zeer voldoende. Hier en daar zakte het tempo, dat wel het voornaamste struikelblok van deze kluchten is, wel even, maar als geheel kon de opvoering, mede dank zij de goede regievoering van den heer G. Bak ker, wel bevrediging schenken. Het kwartet, gevormd door Mevr. M. Hof landVellekoop, Mej. C. van Veen en de hee- ren Piet Fiège en Ph. Braun droeg, behalve de baby's ook de klucht en deed dit op uitste kende wijze. Dit viertal leverde naast een knappe typeering ook een behoorlijk sluitend samenspel. Ook individueel deden deze Ken- nemerlanders zeer goede dingen. Fiège had een rol, die hem opperbest lag en hij wist de spelmogelijkheden voor zoover aanwezig goed te benutten. Mevr, Hofland-Vellekoop speel de haar rol als Ketty Harrison met veel ver dienste. De heer Ph. Braun had een goede type gemaakt van Jimmy Scot. Zijn uitspraak be hoeft correctie. De overige leden der bezet ting, die bescheiden rollen vervulden, droegen er veel toe bij om deze opvoering tot een heel goede te maken. De dames T. Grapendaal als Zoé, M. Bol als Miss Petitiction en Joh. Galesloot als Maud, benevens de heeren Reehorst als de ober en Hofland in zijn doublure als politieagent en als huisknecht vervulden op correcte wijze de rollen van het tweede plan. Aan het slot werd „Kennemerland" luide toegejuicht. Een bal onder leiding van den heer Leo Peelen besloot deze welgeslaagde voorstelling. OPTREDEN VAN „DE FLIEREFLUITERS". Donderdagavond' had voor een talrijk pu bliek het optreden plaats van de bekende „Flierefluiters" onder leiding van Eddy Walis met medewerking van Alb. de Booy, refrein zanger en Cor Steyn met zijn XX-ensemble. beide orkesten van de V.A.R.A. De avond werd geopend door den heer A. van Groningen, die de aanwezigen namens het bestuur der af deeling Beverwijk harte lijk welkom heette. Verder deelde spreker mede, dat in de pauze een verloting gehouden zou worden, ten bate van de werkloozenkas en tevens dat een expositie van eenige kunst werken van een Hongaarsch partijgenoot zou plaats vinden. Verder wenschte de heer Van Groningen de aanwezigen een genoegelijken avond, waarop het eerste optreden van de Flierefluiters aan ving. Als eerste nummer werd gegeven „De VARA Marsch" van De Groot, gevolgd door een Rus sische Potpourri van Rossican en zang van Albert de Booy „Onbekende vrouw". Als derde nummer gaven de Flierefluiters nu „Een Wal- senbal". waarop Alb. de Booy zong „Wanneer je jong bent" en „Als vlotte geest" van Strauss. Bij deze nummers werd om de geestige mi miek van Alb. de Booy uitbundig gelachen. Hierna volgden twee vioolsoli door Eddy Walis: „Serenade" van Tosselli en „Czardas" van Monti. Uit het daverend applaus dat hierop volgde bleek wel dat de aanwezigen van deze nummers intens genoten hadden. Tenslotte zong Alb. de Booy met orkest begeleiding nog „Straatliederen-Potpourri" waarna de heer A. de Vries het woord nam. is, ten einde Sir Herbert te steunen tegen- Spr schetste in het kort de noodzakelijk- over de pers. die de theorie van de politie. heid van het aangeslotén 2ijn bij een omroep- vereeniging en de moeilijkheden waarmede de omroep in dezen crisistijd te kampen heeft. Doch wanneer wij allen medewerken dan, zoo zeide spreker, zal het ons vast ge lukken in deze moeilijke tijden stand te houden. Ook deelde spreker mede, dat ter eere van het 10-jarig jubileum van de V.A.R.A.. dat op 1 November zal worden herdacht, po 1 Juni 1936 een landdag gehouden zal worden. Na de pauze volgden het optreden van Cor Steyn met zijn XX-ensemble, dat achtereen volgens ten gehoore bracht „Red Mustard' en „Hot Chocolate Soldiers en van Alb. de Booy aan den vleugel begeleid door Vogel met zang „Als ik groot ben lieve moeder". Het behoeft geen betoog, dat de talrijke aan wezigen zich uitstekend amuseerden en dat zij de medewerkenden aan dezen vroolijken avond vele malen daverend hebben toege juicht. D. E. M.—V. V. IJ. Voor de eerste klasse van de I. V. C. B. ont vangt D. E. M a.s. Zondag op haar terrein aan den St. Aagtendijk V. V. IJ. Deze wedstrijd is van beteekenis voor de bezetting van de eerste plaats. Daarom is het wel heel jammer dat de thuisclub over een zeer gehavend elf tal beschikt. Zelfs de doelverdediger Nieuwen huis zal door omstandigheden op het appel moeten ontbreken. Ook de Vries liet zich ver vangen. Voor zoover heden bekend was kon over de volgende spelers worden beschikt: Doel: N. N. Achter: D. Schram, en J. Slok. Midden: E. Janssen, H. Vlek, J. Janssen. Voor: N. N., Geldermans, J. v. Rixel, J. Schram, G. Langendijk. Verstrekking van gehakt in blik. De Instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon schrijft ons: Met ingang van 21 Januari zal een aanvang gemaakt worden niet de distributie van gehakt in blik tegen den prijs van 35 cent per K.G. De aflevering van gehakt in blik mag al leen plaats vinden aan hen. die vooraf 2 bus sen rundvleesch hebben afgenomen. Ieder die dus gehakt in blik wenscht te koo- pen, zal moeten aantoonen reeds twee blikken rundvleesch afgenomen te hebben. Ten be wijze daarvan moeten bij aankoop van een bus gehakt twee etiketten van vleeschbussen worden overgelegd. Bovendien moet bij aankoop van gehakt een gewone rundvleeschbon worden ingeleverd. Er mag geen vleesch- of gehakt in blik worden afgeleverd zonder bon. Deze ge hakt-vers trekking is alleen geldig voor Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. De Raadselachtige Mr. X. in het Kennemer Theater. Een thriller van den eersten rang. Londen is dermate op stelten gezet door den tragischen moordaanslag op vijf politie-agen- ten tijdens vijf achtereenvolgende nachten, dat Sir Herbert Frensham, de hoofdcommis saris van de metropolis, zich haast terug te keeren van zijn verblijf in het Zuiden van Frankrijk. Voor gezondheid was hij met zijn dochter Jane daarheen getrokken, doch het bericht, dat vijf agenten verraderlijk in vijf achtereenvolgende nachten waren doorstoken jedood noopte hem zijn rustkuur te on derbreken. Sir Herbert en Jane worden van den trein gehaald door Sir Christopher Marc he, een aardigen, maar vrij onbeduidenden jongen man, die met Jane verloofd is. Juist als de hoofdcommissaris aankomt, verschijnt er een nieuwe geschreven mededeeling van Mr. X. den blijkbaar krankzinnigen moordenaar, waarin een nieuwe moord voor dezen nacht wordt aangekondigd. En werkelijk wordt dien nacht de zesde politie-agent vermoord. Toe valligerwijs doodt Mr. X. dezen keer zijn ;lachtoffer voor het huis, waar Nicholas Re- vel, een charmante gentleman-dief, bezig is een brandkast te ontlasten van den beroem den Drayton-diamant, welke zich daarin be vindt en deze gebeurtenis doet de politie de theorie aan de hand dat zij den geheimzinni- gen Mr. X zal vinden, als zij dien bekenden grooten steen vindt. Rev'el z-iet zich hierdoor ^enoodzaakt als veiligheidsmaatregel een bru talen truc te gebruiken. Om een weddenschap, bij een jongefui's partijtje aangegaan, berooft de dronken Sir Christopher Marche op hardhandige manier een politie-agent van zijn helm en het toeval wil, dat deze zelfde agent later als een der slachtoffers valt van den krankzinnigen moordenaar.. Nu zich in de handen van den armen politieman een ca- chenez van den verloofde van Jane Frensham bevindt, geraakt Sir Christopher in een lee- lijk parket. Het is Revel, die hem hieruit redt door voor te geven in een taxi getuige geweest te zijn van het voorval en zoo gelukt t hem zijn doel: zich in het huis en in de >unst van den hoofdcommissaris te dringen, te bereiken. Marche komt er met tien dagen hechtenis wegens het neerslaan van den agent af, maar in den tijd van zijn afwezigheid ra ken Jane en Revel op elkaar verliefd met het gevolg, dat Sir Christopher zijn engage ment verbreekt en dat de gentleman-inbreker het inbreken vaarwel zegt. Hij stuurt den diamant naar den hoofdcommissaris en wekt daarbij den indruk alsof Mr. X. de afzender (Japansche bladen melden een uitvindingwaardoor het motor geronk bij vliegtuigen bijna ge heel wordt opgeheven.) Weer een nieuwe luchtvaartvinding Staat er aan zijn grootsch begin. Naastenbij volmaakt geruischloos Vliegen wij de toekomst in. Nu nog hooren wij het vliegtuig Ronken stuiven in de vlucht. Strakjes zien we z' enkel vliegen. Als wij staren in de lucht. Ook het stijgen is dan voortaan Niet zoo oorverscheurend meer, Het zal ons wel rust verschaffen Bij het groeiend luchtverkeer. Ach, wat zijn wij, knappe menschen. Toch merkwaardig vindingrijk, Ieder land en elke dag haast, Geeft daar telkens weer van blijk. Toch zal ik het niet vertellen Aan het kleine meezenpaar Dat zich ophoudt in mijn tuintje Voor den maaltijd met elkaar. Want voordat zij verder vliegen Na hun zaad-met-vet festijn, Zou misschien hun medelijdend En mees-muilend antwoord zijn: Doen jelui maar flink je best, hoor, Mooglijk dat je binnenkort, Als j' eerst ook den stank nog wegwerkt, Haast een echte vogel wordt. P. GASUS. dat de dief van den Draytonsteen en de krankzinnige moordenaar der agenten één endezelfde persoon zou zijn, doorloopend be lachelijk maakt. Doch thans komt Scotland Yard werkelijk op het goede spoor van den diamantendiefstal en Revel begrijpt dat het hem bij ontdekking heel moefijk zal vallen te bewijzen dat hij niet mr. X is. Er is maar één kans op redding: hij moet zoo spoedig mogelijk den geheimzinnigen moordenaar zelf gevangen nemen. Hoe hem dit, dank zij zijn vernuftig optreden, gelukt, toont u het slot van deze spannende film, die van heden af in het Kennemer Theater wordt vertoond. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: „Hé Nellie!" een amusante en hoogst zonder linge geschiedenis, zich afspelend in de Ame rikaansche journalistieke keuken. GOEDKOOPE PAP VOOR WERKLOOZEN. De alhier en te Wijk aan Duin gevestigde melkslijters hebben in hun ledenvergadering besloten met ingang van a.s. Zaterdag voor de werkloozen van Beverwijk en Wijk aan Duin goedkoope pap beschikbaar te stellen. Dit voedsel zullen zij op vertoon van hun stempel, kaart en tegen betaling van 6 ct. per liter in de melkinrichting Jan Alsweg 17 kunnen afhalen. BERWIJKSCHE DAMCLUB. De Beverwijksche Damclub speelde Donder dagavond in café „Bell-evue" onderlinge wed strijden. De uitslagen waren: K. KikkeS. Troost ll H. TimmerJ. Bakker 02 D. Kikke—C. Pekel 20 A. PekelJ. v. d. Berg 20 J. A. OussorenS. D. Hoogvorst 20 De competitiewedstrijd tegen Haarlem 2 moest wegens sterfgeval worden uitgesteld. D. E. 31. HOUDT EEN VERLOTING. B. en W. hebben aan de R.K. Sportvereeni- ging D. E. M. toestemming gegeven tot het houden van een verloting, waarvan de trek king- op 12 Febr. is vastgesteld. BURGERLIJKE STAND van Vrijdag 11 t/m Donderdag 17 Januari 1935. Ondertrouwd: R. van den Bos en Maria Zoon. Getrouwd: D. J. A. Reimes en A. Wagter. Geboorten: C. F. van Geest geb. Lieverst, dochter. Z. Huhl geb. Schrödner, zoon. H. P. Dekker geb. Snijder, zoon. Overleden: S. Swaanswijk, oud 92 jaren, wonende alhier, weduwe van A. Timmers. ,,'T BLAUWE KRIJTJE" IN DE i KA3IPI0ENSC03EPETITIE. Door het uitvallen van de B. V. „No. 1" te IJmuiden is onze plaatselijke B. V. ,,'t Blau we Krijtje" aan gewezen om met de navol gende vereenigingen 't Kampioenschap van Nederland klasse D te verspelen: B. C. „Rembrandt" te Amsterdam. B. V. „De Oranjezaal" te Enkhuizen. B. C. „Tivoli" te Utrecht. B. V. „1923", te Groningen. B. V. „N.A.O." te Tilburg. B. V. „A. B. C.te Vlissingen. B. V. „Dordrecht" te Dordrecht. "s-Gravenhaagsche B. C. II te Den Haag. Hiervan zal 't Blauwe Krijtje" tezamen met „Rembrandt' en „De Oranjezaal" een halve competitie spelen om een plaats in den eindstrijd. Deze wedstrijden zullen verspeeld worden te Haarlem tusschen 1 Febr. en 15 Maart. Waarschijnlijk zal „t Blauwe Krijtje" met het navolgende team deelnemen nl. de hee ren Th. v. Nooi-t, P. J. A. Langendijk, W. v. d, Lem en G. Landaal. DE3IONSTRATIE DF.R GF.M. LICHT- BEDRIJVEN. Donderdagmiddag werd in het veilingge bouw „Kennemerland" voor een geheel be zette zaal de tweede demonstratie der ge meente lichtbedrijven. gehouden. Als kok en causeur trad ook ditmaal op de heer Van Lieshout uit Den Haag. Eveneens werd mede werking verleend door mej. M. Groen, die op een klein gasoventje eenige tulbanden bakte. Het openingswoord werd gesproken door den heer H. J. de Groot, dir. der Gasbedrijven, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en daarop met een kort woord de voordeelen van gas als warmtebron in het licht stelde. Tevens deelde spr. mede, dat bij voldoende deelneming door den heer Van Lieshout een kookcursus bestaande uit 5 lessen gegeven zou worden. Hierop ving de heer Van Lieshout zijn demonstratie aan waarbij hij onder het hou den van een geestige causerie een diner voor zes personen bereidde, bestaande uit groente, aardappelen, soep vleesch. visch, rijst en cake. De smakelijke gerechten werden later ter keuring onder de aanwezige dames ge distribueerd. Tenslotte werd overgegaan tot de verloting waarvan de uitslag luidde: le prijs: een bakoven benevens 59 M3. gas te gebruiken in 2 maanden: Rooymans, Baukelaan 75, Wijk aan Duin. 2e prijs: 125 M3. gas te gebruiken in 5 maanden: J. Eijking, J. Vermeijenstraat 11, Beverwijk. 3e prijs: 100 M3. te gebruiken in 4 maan den: Fraayman. Kerkstraat 122. Beverwijk. 4e prijs: 75 M3. gas te gebruiken in 3 maanden: G. de Boer, Regulierstraat 42, Be verwijk. 5e prijs: 2-vlams gascomfoor: A. Gooi, Stumphiusstraat 40, Beverwijk. 6e prijs: 50 M3. gas te gebruiken in 2 maan den: J. Veldhuis, Haflanderweg 252, Wijk aan Duin. 7e prijs: 1-vlams gascomfoor: P. Schoorl, L. Graafwijkstraat 20, Beverwijk. 8e prijs: 3-pits suddercomfoor: Rijke, Hob- bestraat 18, Beverwijk. 9e prijs, 2-pits suddercomfoor: Martens, Boeweg 57, Wijk aan Duin. 10e prijs: 1 pits-suddercomfoor: P. Vrugt, Graafwijkstraat 14, Beverwijk. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer Th. Bisschop is benoemd tot Secretaris-Penningmeester van den polder „De Uitgeester- en Heemskerker broek" en „De Noorder Buitendijken", in de plaats van den heer J. van Nienes, die als zoodanig heeft bedankt. VERLOTING. Aan de Chr. Vrouwenvereeniging „Dorkas", alhier, is vergunning verleend tot het houden eener verloting ten bate van het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw en de Ned. Herv. Kerk. De trekking zal plaats vinden 30 Jan. 1935. VRIJDAG 18 JANUARI 1935 Kennemer Theater BEVERWIJK Vanaf Vrijdag 18 Januari tot en met Dinsdag 22 Jan Robert Montgomery IIU in Als een charmante gentleman in- breker verliefd wordt op de dochter van den Hoofd-Commissaris van Scotland Yard gebeuren er rare dingen. Wm AU 2e Hoofdnummer: ==s= In alle Voorstellingen: De raadselachtige Mr. X. gjj jjp TOEGANG 18 JAAR Binnenkort: Het Meisje met de hlauwe Hoed (Adv. Ingez. Med.) GESOL IN SAARBRüCKEN. De „begrafenis" van den status quo. R.-K. ONDERSTEUNINGSFONDS. Donderdagavond hield het R.-K, Onder steuningsfonds zijn jaarvergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw, onder leiding van den heer Y. Schui.it. De penningmeester bracht verslag uit waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 147.08 1-Iet bezit der vereeniging was op 1 Januari 1935 f 1687.85. De contributieschuld bedraagt nog f 80.25. Het ledental is 180. Aan ziekengeld is f 352 minder uitbetaald dan in 1933. Op voorstel van den heer Zuurbier werd besloten, als contributie over de drie zomer maanden van dit jaar niet 15 cent te heffen doch 10 cent, Het bestuur stelde voor 15 cent, doch de meerderheid was voor 10 cent. PAARDEN- EN HITTENFONDS. Woensdagavond 23 dezer houdt bovenge noemd fonds haar jaarvergadering in café Flora BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. De prijsuitreiking der prijzen behaald in de wedstrijden van den biizonderen vrii- willigen landstorm zal niet Donderdag 24 doch Vrijdag 25 Januari plaats vinden in het R.-K. Vereenigingsgebouw. SCHANDELIJK. Het vijfjarig dochtertje van den heer L. Kranendonk alhier geraakte spelenderwijs onder een fiets en werd vrij ernstig aan het hoofd gewond. De wielrijder trok het zich niet aan en reed gewoon door. DOOR EEN DUIZELING BEVANGEN. Mej. A. Blankendaal werd te haren huize door een duizeling bevangen en viel, waarbij zij een arm kneusde. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. ONDERSTEUNINGSFONDS „ST. LAURENTTUS". Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond haar jaarvergadering in het Ver een igingsgebou w. Na de opening door den voorzitter, den heer Y. Schuijt, volgden jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Uit het finan cieel verslag bleek dat de ontvangsten wa ren f 1090.08 en de uitgaven f 9.23. Er is dus een voordeelig saldo van f 157.08. Het kas saldo bedraagt f 1687.85. De aftredende bestuursleden, de heeren Y. Schuijt, E. Bloedjes en C. v. Lieshout wer den bij acclamatie herkozen. Een voorstel van het bestuur tot verhooging van contri butie werd verworpen. WINKELÏERSVF.REENIGING. De winkeliersvereniging houdt haar jaar vergadering op Maandagavond 21 Januari in het café Henneman. Een belangrijk punt van de agenda is het kiezen van een nieuwen voorzitter wegens het bedanken van den heer P. G. Henneman. NED. R.-K. LANDARBFIDERSBOND ST. DEUS—DEDIT. De jaarvergadering van bovengenoemden bond wordt Dinsdagavond 22 Januari in het vereenigingsgebouw gehouden HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam 17 (v.m.) v. N.-York n. Mexico en Nassau. Burgerdijk, 16 (n.m.) v. N.-York n. Rottm. LochGoil, Vancouver n. Rottm. 14 (n.m.) te San Francisco. Lochmonar Vancouver n. Rott. via L'pool 15 (9.27 n.m.) 600 mijl W. van Valentia. Lochkatrine, Rottm. n. Vancouver 16 (n.m.) van Hole Haven. Drechtdijk 15 van Vancouver n. Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam Vlaardingen n. Servola p. 15 Gibraltar. Flensburg 16 v. Kirkenes n. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitreis) 17 v. Kurrachee. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 17 v. Beira te Rotterdam vertr. 19 naar Hamburg. Heemskerk (uitr.) p. 16 (3.30 n.m.) Gibr. Boschfontein (thuisr.) 15 v. E.-Londen. Nijkerk (uitr.) p. 15 Perim. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (thuisr.) p. 16 Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 16 v. Antw. n. Hamburg. Gaasterkerk (thuisr.) 17 Jan. van Dairen. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 15 v. Hongkong n. Saigon. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 16 (11 n.m.) Las Pal mas. Salland (uitr.) 16 te Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bachus 16 van Genua te Savona. Deucalion 16 van Triest naar Fiume, Nereus 16 v. Kopenhagen te Stettin. Ariadne Amst. n. San Juan P.R. 16 (12.44 n.m.) 125 mijl Z.W. van Land's End. Crijnssen Barbados n. Amst. 16 (1.33 v.m.) 1600 mijl Z.W. van Land's End. Orpheus 16 van Pasajes naar Bilbao. Titus 16 van Kymassi te Piraeus. Venus 17 (1 v.m.) v. Hamburg n. Amsterdam Vulcanus 16 v. Catania naar Messina. Baarn 14 v. Corral naar Talcahuano. Theuseus 17 Januari van Vigo te Amsterdam Saturnus, Genua n. Amsterdam 17 (12 n.m.) 175 mijl Z.W. van Ouessant. Orpheus 17 Jan. van Bilbao naar Santander. Tiberius 17 Januari van Oran te Barcelona, v. Rensselaer, Amst. n. West-Indië 17 v. Ma deira. Achilles, Valencia n. Rott. p. 17 Ouessant. Calypso, 17 van Amsterdam naar Rotterdam. Stella 17 van Amsterdam naar Rotterdam. Ganymedes 17 van Amsterdam n. Rotterdam Merope 17 van Amsterdam naar Gdynia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 16 (10.15 n.m.) van Rotterdam n. Batavia. Siantar (thuisreis) pass. 17 (8 v.m.) Sagres Tapanoeli, 17 (10 v.m.) van Liverpool naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 16 van Victoria (Bra zilië) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau-Laut 17 van Hamburg naar A'dam. Johan van Oldenbarnevelt Cuitr.) 17 te Genua. Enggano, Amsterdam naar New-Orleans 16 (2.12 n.m.) 85 miil Z. van Land's End. Tajandoen (thuisreis) passeerde 15 Perim. Poelau Tello (uitr.) 16 van Belawan. Salabangka (thuisreis) 17 Jan. van Gi braltar. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. City of Eastbourne. Dairen naar Rotter dam pass. 16 Jan. Perim. City of Evansville, Dairen naar Rotterdam, 16 Jan. van Singapore. City of Evansville, Dairen naar Rotterdam 17 van Port Swettenham. City of Oran. Japan naar Rotterdam 17 van Yokohama. Peisander, 17 van Batavia te Amsterdam. Perseus, Japan naar Rotterdam 17 te Shanghai. Laomedon, Batavia naar Amsterdam 17 v. Medan. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Infcen, New-Orleans naar Calcutta 16 te Lor Marques. 11 Silverguava, Calcutta naar Vancouver 16 van Singapore. Silverhazel, Vanc. naar Calcutta 15 v. Cebu. AANGEKOMEN 16 Januari: Luna s.s. Foldafoss Ceres s.s. Middell. Zee Cilurnum s.s. Sfax Broughty s.s. Kirkcaldy Perseus s.s. Gdynia Montferland s.s. Hamburg 17 Januari: Peisander m.s. Nederl. Indië Monica m.s. Huil Gateshead s.s. New Castle Prometheus m.s. Aruba Rijnstroom s.s. Leith VERTROKKEN 16 Januari: Norderney s.s. Esbjerg Wipunen s.s. West-Hartlepool Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Orestes s.s. Hamburg Meer loodsen noodig. De loodsdienst in het Keizer Wilhelmkanaal, welke dezer dagen veertig jaar bestaat, zal vermoedelijk moeten worden uitgebreid door aanstelling van nieuwe loodsen omdat het ver keer door het kanaal steeds toeneemt, Groote diepgang. Het met benzine en petroleum van Aruba aangekomen Danziger tank-motorschip „Pro metheus" passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8 Meter. Opbrengst loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden bedroeg in de afgeloopen maand f 299.606.— (geraamd f 291.606,tegen f 347.451,in December 1933. De opbrengst over het geheele jaar 1934 is f 3.629 mill, tegen f 3.61 mill over het jaar tevoren. Als men nagaat, dat in den loop van het vorige jaar de loodsgelden verminderd werden en de raming voor het geheele jaar slechts f 21/2 mill bedroeg, mag men in de verhoogde opbrengst misschien een klein lichtpuntje zien, wat het goederenvervoer be treft. Trawler vermist. De Argentijnsche trawler „Cachalote" wordt sedert 22 dagen vermist. Een ander stoom schip had wrakgoed gevonden op de plaats, waar het schip vermoedelijk is verongelukt, doch dit is niet door de reederij herkend als van het schip afkomstig te zijn. Een stoom schip is afgehuurd om gedurende 14 dagen naar het vermiste vaartuig te zoeken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5