HET NIEUWE AVONDBLAD Een lichtstraal. 20e JAARGANG No. 66 MAANDAG 21 JANUARI '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*/ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bi] abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeUngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van Doven- en/of onderarm; S 100.— Dij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 3000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet rvoodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN „Polyhymnia" viert haar derde lustrum. Welgeslaagd Jubileumconcert Een stukje geschiedenis. Jan Beider „POLYHYMNIA." Naast haar vele ju- bileerende kunstzus ters is het thans het Gemengd koor „Po lyhymnia" te IJmui- den-Oost, dat met het .in „het Wapen van Velsen" gegeven jubi- .leum-concert een mijl paal in het vereeni- gïngsleven besloot In den tijd, dat het vroegere Velseroord snel groeiend was en verlangend de armen naar IJmuiden uit strekte werd Poly hymnia opgericht door een aantal min naars van den koor zang, die zich gaarne In het Oostelijk deel der gemeente in een koor vereenigen wilde. 15 jaar is dat geleden; 8 December 1919. Een ©ogenschijnlijk korte-, doch voor een vereeni- ging en voor onze nog jonge gemeente een respectabele tijd. Een der mede-oprichters, de welbekende Erdbrink, nam het leiderschap van de voor spoedig o-pgroeiende „baby" op zich. Hij dien de de vereeniging tot 1924, waarna Polyhym nia in bonte rij een aantal directeuren „ver slond". Achtereenvolgens zwaaiden de heeren P. Bcsch (1924—26), H. Arisz (1926—27), J. Beider (1927—31) en P. Grin (1931—33) den dirigeerstaf over het ensemble, dat na 1933 wederom den heer Jan Beider tot directeur heeft aangewezen, terwijl zij Dr. P. C. de Weerdt tot beschermheer heeft. Behaalde lauweren. Ónder het directieschap van den heer Beider waagde Polyhymnia zich na 10 jaar studee- ren voor het eerst in den strijd. Men schreef fin voor concoursen te Zeist en te Utrecht in de 3 e af deeling en behaalde beide -malen een eer sten prijs (1929). In 1932 zag Polyhymnia te IJmuiden zich in de 2e af deeling een 2en prijs toegewezen; 1934 te Rotterdam een lsten in de eerste afdeelinj en te IJmuiden eenzelfde resultaat. Daarbij zong men onder Beider meerdere malen in eerewedstrijden, die bijna altijd met gunstig resultaat bekroond werden. Polyhymnia gaf in langen tijd geen con cert; naar wij meenen is het meer dan 2 jaar geleden, dat ze zich voor donateurs en belang stellenden hoor en liet. Men heeft de gelegenheid van de intrede in het vierde lustrum aangegrepen, om eens een degelijk feestconcert te organiseeren. Het jubileumconcert. Dit werd Zondagavond in de concertzaal van ,,'t Wapen van Velsen" gegeven. De be langstelling was slechts matig. Een openingswoord werd door den heer Bei der gesproken, die o,m. de aanwezige afge vaardigden van enkele zusterverenigingen en den beschermheer, Dr. de Weerdt, welkom heette. Polyhymnia ving haar programma aan met Morgenlied van Erdelmann, dat met jeugdig enthousiasme gezongen werd. Het meno mes- so van het 3e complet brengt gevaarlijke mo menten, desondanks werd het goed op toon gezongen. Beider waarborgt altijd een ver zorgde nuancering en uitspraak; iets wat ons den geheelen aVond weer opviel. Ook het Grootmoedertje van Wierts, waar heel wat in te doen was voor de verschillende registers van het koor, werd muzikaal ver tolkt. Van deze registers treden de sopranen wel zeer op den voorgrond. Ze zijn dan ook on getwijfeld het beste deel van Polyhymnia, dat als geheel met name in de forti nog wat ijl klinkt. De bassen en alten houden zich be scheiden achteraf; zij mogen nog wel meer geven. De tenoren waren aan den beschaafden kant. Een mooi werkje is de compositie op oud- Hollandsche tekst van Jan Nieland: Die Win ter is verganghen, dat met veel toewijding werd uitgevoerd. De contrapuntische verwerking stelt aan zangers en zangeressen bijzondere eischen. eischen waaraan tenoren en alten niet altijd konden voldoen. De laatsten gaven van enkele passages een nogal vrije opvatting weer, die niet te billijken viel. Polyhymnia's succesnummer, Kool's Vrede, liet ook nu niet na indruk te maken. Prach tig klonken hier de sonore basstemmen in de laatste strofen. In de sopranen hoede een en kele zich voor individueel domineeren, dit zal het geheel beslist ten goede komen! Directeur Beider wist er een gevoelig ge nuanceerde vertolking van te laten geven, die terecht in den smaak viel van het audi torium. Dorpsdans van Bonset en Blumer's bekend Trauergesang besloten Polyhymnia's reper toire Het eerste is zeer goedkoop van inspi ratie en het ensemble had er geen moeite mee't was echter doorloopend te forte. Door Dr. de Weerdt werd directeur Beider een keurige bloemenmand overhandigd. Dr. de Weerdt sprak daarbij woorden van hulde voor eminente leiding. De heer L. Darphorn complimenteerde koor en directeur namens IJmuidens Mannenkoor. De secretaris deed daarna voorlezing van de binnengekomen felicitaties. Dubbelmannenkwartet. Een uit de koorleden samengesteld dubbel mannenkwartet oogstte het leeuwendeel van het applaus met een aantal voor zulk een ensemble uitstekend klinkende koorwerkjes. Onder het 8-tal schuilen mooie stemmen, vnl. in de 1ste tenoren en de bassen. Mozart's Wiegelied ontbrak natuurlijk niet; het suc ces was 100 evenals voor Der Spielmann. De heer Huijer gaf het Panis Angelicus van Caesar Franck ten beste en deed zich ken nen als een waardig lid van Polyhymnia, die over een aangenaam tenorgeluid beschikt. Hij oogstte een daverend applaus. De heer Brouwer met zijn orkest hield na afloop de danslustigen nog langen tijd bijeen. W. BREDEROODSCIIEWEG OF AARNOUT- BREDERODELAAN? Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, heb ben B. en W. in verband met een desbetref fend verzoek van de bewoners voorgesteld, den naam Brederoodscheweg te veranderen in Aarnout-Brederodelaan. Dit voorstel werd in de vorige raadsverga dering aangehouden, omdat de gemeenteraad van Bloemendaal inmiddels besloot tot wijzi ging van den naam Brederodeweg in Brede rodelaan. Zooals men weet was het verzoek ingediend, omdat de haast identiek luidende namens Brederodeweg en Brederoodscheweg aanleiding gaven tot verwarring. Met het oog op de Bloemendaalsche naams verandering heeft het gemeentebestuur van Velsen nader overleg gepleegd met het be stuur der vereeniging „Santpoorts Bloei". Dit bestuur geeft er de voorkeur aan, dat de naam van de in de gemeente Velsen gelegen Brederoodscheweg alsnog wordt veranderd in „Aarnout-Brederodeweg". „Aarnout Brede- rodelaan" volgens het oorspronkelijk voorstel, gaat nu niet meer, want Bloemendaal heeft van den „weg" al een „laan" gemaakt en dus zouden, wanneer de Brederoodscheweg in Vel sen Aarnout-Brederodelaan werd genoemd, nieuwe interlocale verwikkelingen kunnen ontstaan. Daarom stellen B. en W. voor den weg thans den naam te geven van „Aarnout-Brederode weg". Jammer voor de bewoners. Ze hadden zoo gaarne aan een „laan" gewoond, maar het deftige Bloemendaal is Velsen vóór geweest. En daarom blijven ze aan een „weg" wonen en komen ze niet in een „laan". Wat heeft Shakespeare ook weer gezegd' Moge hun dit een troost zijn. SCHADE-VARING. De alhier binnengekomen stoomharinglogger VI. 156 heeft in de haven van Dieppe (Frank rijk) door het slechte weer averij bekomen. De hevige Z.W., die het water tot in de haven hoog op joeg, veroorzaakte het breken der trossen, het schip dreef daarop tegen een briv aan en werd aan bezaansmast, schoorsteen en brug ernstig beschadigd. „NATUURVRIENDEN" VELSEN-IJMUIDEN De afdeeling Velsen-IJmuiden' der „Na tuurvrienden" organiseert a.s. Dinsdagavond een lezing met lichtbeelden in Café Royal. Er wordt een reisje gemaakt naar de Zwitsersche Alpen. DAMMEN. D.C.IJ. n—BEVERWIJK I UITGESTELD. De damwedstrijd D.C.IJ. II—Beverwijk oorspronkelijk vastgesteld op Dinsdag 22 Januari, is op verzoek van de Beverwijker: uitgesteld tot Dinsdag 29 Januari. ONDERLINGE COMPETITIE D.C.IJ. De stand der onderlinge competitie van D.C.IJ. luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt, Ligthart 9 6 2 1 14 Leyte 6 6 0 0 12 Suyk 8 5 2 1 12 Dukel 9 3 4 2 10 Basstra 6 2 2 2 6 Schaap 7 2 2 3 6 Bais 8 1 3 4 5 Diederiks 5 2 1 2 5 Kra mei- 5 1 2 2 4 Smit 6 1 2 3 4 v. d. Velde 8 1 2 5 4 Kraai 9 1 2 6 i In deze klas zal F. Leyte met vlag en wim- oel het kampioenschap behalen, tenzii Leyte zijn positie in gevaar brengt. D.C.IJ.. dat Ligthart en Levte voor de a.s. meesterwed strijden heeft afgevaardigd, heeft ongetwij feld het clubbelang in goede hand gelegd. Tweede klas. G. Postma De Ott Koetsier De Jong Dukel P. Postma Vrijhof IPost Souverein De Beurs Engelhart gesp. gew. rem. verl. pnt 9 5 3 1 13 9 4 3 1 11 7 4 1 2 9 9 4 2 3 10 9 3 3 3 9 8 3 1 4 7 7 2 2 3 6 6 2 1 3 5 5 1 2 2 4 6 1 2 3 4 6 1 2 4 4 (Met ingang van 15 December 1936 zullen alle beperkende bepalingen betreffende den invoer van narcis- bollen uit Nederland in Amerika vervallen.) Als de duisternis het zwartst is, Dat bewijst weer dit bericht. Gloort er eensklaps in de verte. Weer een welkom straaltje licht. En dit licht dat aan den einder Van de crisiszwartheid schijnt, Seint ons, dat de bolleboosheid Uit Amerika verdwijnt. Tien jaar hield men den narcisbol Uit dat groote land vandaan. Met wat bollepraat van ziekte, Maar een beter tijd breekt aan. En de Nederlandsche kweeker Levert straks weer kisten voi. (Aan den Amerikaanschen Quaker) Van zijn onvolprezen bol. En dan wint het oude bolwerk, Van ons bolland weer in kracht, En dan wordt er echt oubollig, Weer meer leven in gebracht. Nog een kleine twee jaar wachten Dan is Holland niet meer hol, Dan zegt Bolland 't weer met bloemen Op den ganschen wereldbol. Zestig jaar getrouwd Loop der bevolking in 1934. Het ongeluk aan boord van de „Utrecht". Drie opvarenden bekwamen verwondingen. Mannen niet meer in de meerderheid. Lage geboorte- en sterftecijfers. In ons blad van j.l. Vrijdag meldden wij reeds, dat aan boord van de Utrecht een onge luk was geschied, om welke reden de trawler eerder terugkeerde dan aanvankelijk de be doeling was. Van der opvarenden vernamen wij, dat het ongeval, waarvan men in IJmuiden door de radio het een en ander had opgevangen en waarover allerlei geruchten gingen, nog al mee was gevallen. Terwijl de bemanning bezig was. het net in te halen kwam een „klap water" op het dek neervallen, waardoor eenige opvaren den werden getroffen. De stuurman W. H. werd tegen de winch gesmeten, waardoor hij een hoofdwonde bekwam. Hij kon echUr zijn werkzaamheden blijven verrichten. De matroos E. K. was er erger aan toe. Hij kreeg een knie wond, waardoor hij niet meer in staat was te werken. Verder liep een te Scheveningen wo nende matroos lichte kwetsuren op. Bij binnenkomst werden de gewonden door een geneeskundige geholpen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer W. Colenbrander slaagde voor het candidaatsexamen in de medicijnen AANVOER VAN VERSCHE HARING. Aan den afslag werden in de afgeloopen week onderstaande kwantums versche haring aangevoerd: Maandag 14 Januari: 1 schip met 520 kisten. Dinsdag 15 Jan.uari; 1 schip met 200 kisten. Woensdag 16 Januari: geen aanvoer. Donderdag 17 Januari: 1 schip met 320 kisten. Vrijdag 18 Januari: 2 schepen met 1050 kisten. Zaterdag 19 Januari: 2 schepen met 560 kisten. In totaal bedroeg deze aanvoer dus 2.650 kisten. IJ.F.C.—KENNEMERLAND (3—0). Zaterdag nam IJ.F.C. revanche voor haar 41 geleden nederlaag. Al spoedig ontwikkelde zich een hardnek kige strijd, waarin het enthousiasme hoogtij vierde. Aanvankelijk leek het er op, dat de Haarlemmers de leiding zouden nemen, doch IJ.F.C. ontsnapte enkele malen aan een groot gevaar. Uit een corner kopte Meyboom schitterend voor en Zwaneburg kopte op dezelfde mooie wijze den bal in het net. (10). Voor de rust kwam geen verandering in den stand. Na de rust zijn de IJ F.C.'ers voort durend in het offensief en weten zij nog tweemaal den doelman van Kennemerland te passeeren. Zoo behaalde IJ.F.C. een wel verdiende overwinning. Visscherijnieuws in een notedop. Weer veel aanvoer van koolvisch. Heden was er weer veel koolvisch aan den afslag. De Ca roline had niet minder dan 850 manden van deze vischsoort gevangen en het resultaat van deze reis zal dus grootendeels afhangen van den prijs, die voor de koolvisch wordt betaald Ook enkele andere schepen brachten tamelijk veel koolvisch aan. Voor de opvarenden be- teekent zulk een groote vangst een aardig ver val. daar er een flinke partij lever en kuit in de markt gezet kan worden, Vischaanvoer in Hull en Grimsby. Grimsby wint het van Huil wat het omzetbedrag betreft, maar Hull is toch de haven waar de meeste visch wordt aangevoerd, voornamelijk door de enorme aanvoeren uit het hooge Noorden. Hier zijn de cijfers: Grimsby 3.524.022 cwts., met een opbrengst van f 4.065.216, Huil 4.746.150 cwts met een opbrengst van 3.773.660. Aber deen is met 1.916.259 cwts en 1.856.117 Groot- De heer en mevrouw Schutte-Zuidewincl Maandag 4 Februari a.s. herdenken de heer en mevrouw J. F. Schutte-Zuidewind, wonen de aan de Kanaalkade alhier, den dag waar op zij zestig jaar geleden in den echt werden verbonden. Ondanks hun hoogen ouderdom, de bruide gom is 83, de bruid 85 jaar, genieten beiden dezen leeftijd in oogenschouw genomen, een goede gezondheid. De heer Schutte woont reeds 53 jaar in de gemeente Velsen en daar hij gedurende 44 jaar in dienst was bij de Amsterdamsche Bal last Mij., heeft hij een aanzienlijk aandeel gehad in het werk, waardoor de gemeente en speciaal IJmuiden zulk een ander aanzien heeft verkregen. De bruidegom, afkomstig uit den Helder, was scheepstimmerman van be roep. Het echtpaar is gezegend geweest met 5 kin deren, drie dochters en twee zoons, waarvan nog drie, n.l. twee dochters en een zoon in leven zijn. Natuurlijk kan de heer Schutte veel vertel len over vroegere toestanden, want hij heeft de geheele ontwikkeling van Velsen en IJmui den, de stichting van Velseroord enz. meege maakt. Trotsch zijn beiden op hun hoogen ouderdom. Bij vader Schutte zit dit in de fa milie. Zijn moeder kwam jaren geleden op 90- jarigen leeftijd van den Helder om bij haar zoon en schoondochter te gaan wonen. Maakt de heer Schutte dagelijks nog flinke wandelingen, moeder Schutte kan dit helaas niet, want ca. 10 jaar geleden moest zij een harer beenen missen, zoodat zij' thans in een invalidewagentje rijdt. Maar overigens zijn man en vrouw heel te vreden. Door een pensioentje en ouderdoms rente hebben zij gëen financiëele zorgen, ter wijl het huisje waarin zij wonen hun eigen dom is. De heer Schutte was gedurende 10 jaar kerk voogd der Ned. Herv. Kerk. Ongetwijfeld zal het hun op hun trouwdag aan belangstelling niet ontbreken. UITVOERING „HET MASKER". De tooneelvereeniging „Het Masker" ga: Zaterdag in „Het Wapen van Velsen" een too neelavond, die zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. Opgevoerd werden „Een Pandoeravondje" en „Zeg het Jansen". Vooral dit laatste stuk, een komische één-acter oogstte veel bijval. De gehouden verloting bracht een aardige afwisseling. Een geanimeerd bal sloot den uitstekend ge slaagden avond. OPERETTE ROSE-MARIE. Naar men ons mededeelt is de voorraad kaarten voor de uitvoering van a.s. Donderdag avond van de operette Rose Marie geheel uit verkocht. Er zijn dus alleen nog plaatsbewij zen te verkrijgen voor de tweede opvoering in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost op Zondagavond 27 Januari. Voor het- actieve Vlessing-comité dus reeds een succes. Op 31 December 1934 telde onze gemeente H327 inwoners, waarvan 22131 mannen en 22196 vrouwen. Het is ongetwijfeld een teeken des tijds. 'dat in den loop van het vorig jaar een einde is gekomen aan de sedert jaren bestaande quantitatieve suprematie van den man, een verschijnsel, dat in strijd is met den algemeenen toestand, die voor de vrouw een geringe meerderheid aanwijst. Deze meerderheid van het mannelijk deel mzer bevolking is in d-en loop der laatste ven geleidelijk verdwenen, hetgeen duidelijk door de volgende cijfers wordt aangetoond: op 1 Januari 1929 waren er 319 mannen meer dan vrouwen, op 1 Januari 1930 zelfs 494. Van dat tijdstip af daalde het mannelijke overwicht; 1 Januari 1931 was het 279, 1 Jan. 1932: 191, 1 Jan. 1933: 95 en 1 Jan. 1934: 40. En thans is de balans naar den anderen, kant doorgeslagen, de vrouw heeft ook in Velsen de meerderheid behaald; immers op 1 Januari 1935 waren er 65 vrouwen meer dan mannen. (Het lijdt- geen twijfel of de tijdsomstandig heden spelen hier een groote rol. Het geboorte overschot leverde weliswaar ook in onze ge meente aan het vrouwelijk deel onzer inwo ners telken jare een voorsprong, maar deze voorsprong werd teniet gedaan, doordat in het vestigings.overschot de man het grootste aandeel had en dit wel éénsdeels doordat vele ongehuwde jonge mannen hier kwamen om te werken of werk te zoeken, anderdeels door dat onze gemeente weinig vrouwelijk perso neel tot zich trok. In 1930 werden de gevolgen van de crisis reeds merkbaar, immers in den loop van dat jaar was de mannelijke meer derheid reeds met meer dan 200 gedaald en in den loop van 1984 kwam het einde van deze meerderh-nd. 1 Januari 1934 was de werkelijke bevolking 21821 m. en 21781 vr. totaal 43602. De bevolking vermeerderde gedurende het jaar door geboorte met 394 m. en 428 vr. totaal 822 en door vestiging met 1332 m. en 1633 vr. totaal 2985, zoodat de geheele ver meerdering bedroeg 1726 m. en 2061 vr. of 3787. De bevolking verminderde gedurende het aar door sterfte met 158 m. en 132 vr. totaal 290 en door vertrek met 1258 m. en 1514 vr., totaal 2772, zoodat de geheele vermindering bedroeg 1416 m. en 1646 vr. of 3062. De bevolking vermeerderde dus met 310 m. en 415 vr. totaal 725 en bedroeg dientengevolge op 31 December 1934; 22131 m. en 22196 vr. of 44327. Het aantal levend geborenen binnen de ge meente bedroeg 386 (v.j. 439) m. en 425 (422) totaal 811 (861). Er werden in 1934 dus 53 m. minder geboren dan in 1933, hetgeen ook aanzienlijk heeft bijgedragen tot het wegwerken van de meerderheid der man nen. De sterfte binnen de gemeente (zonder de levenloos aangegevenen) was 147 (v.j. 142 m.) en 138 (v.j. 156)" vr., totaal 283 (298). Uit bovenstaande gegevens betreffende ge boorte en stelfte blijkt, dat voor beide de relatieve cijfers beneden die van het rijk lig gen. Voor onze gemeente was het geboorte cijfer 18.7 per 1000 inw., voor het Rijk was dit (in November) 19.7 en voor de gemeenten van 20.001 tot 50,000 inwoners 20.50. Het sterftecijfer voor Velsen was 6.59, voor het Rijk en voor de gemeenten van 20.001 tot 50.000 inw. (in November) resp. 8.3 en 7.4. Er werden in 1934 266 huwelijken gesloten, tegen 283 in 1933. Het aantal echtscheidingen bedroeg 17 in 1934 tegen 18 in 1933. VELSEN NIEUWE REGELING MET DE GEMEENTE HAARLEM In de met de gemeente Haarlem gesloten overeenkomst betreffende de toelating van leerlingen uit Velsen op het Gymnasium en de Middelbare School voor meisjes met 5-jarigen cursus aldaar, is het door Velsen te betalen bedrag per leerling en per jaar op 500 be paald. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft thans aan B. en W. van Velsen bericht, dat het de thans geldende overeenkomst per Januari 1935 wenscht op te zeggen en te ver vangen door een nieuwe overeenkomst, geba seerd op een bijdrage van 450.per leer ling en per jaar. B. en W. stellen den Raad thans voor, hen te machtigen tot het sluiten dezer overeen komst PROPAGANDA-AVOND „HET HOOGELAND De afdeeling Velsen van de Vereeniging „Het Hoogeland" organiseert a.s. Donderdagavond een propaganda-avond in de Da Costaschool. Als sprekers traden op de heer Hofstede, hoofdvertegenwoordiger der vereeniging en de propagandiste mej. de Graaf. verleent het Chr. Gem. Koor FEESTAVOND TEN BATE VAN DE VEREEN. TOT BESTRIJDING DER T.B.C. AFD. VELSEN Een comité, bestaande uit de heeren Hom mes, Metselaar en Schilp organiseerde Zater dagavond in het gebouw Concordia een feest avond ten bate van de afdeeling Velsen der vereeniging tot bestrijding der T.B.C. Dat deze heeren eer van hun charitatief werk hebben gehad, mocht blijken uit de volle zaal en de ruime opbrengst van de traditio- neele verloting. In zijn kort openingswoord memoreerde de heer Hommes het doel van dezen avond en bracht hij tevens dank aan diegene, die hun steun aan het werk van het comité gegeven hadden: de directie der Papierfabrieken, het gemeentebestuur, schenkers en schenksters van giften voor de verloting, enz. Het ensemble „Toon van Straten" uit Rot terdam kon ons niet bijzonder bekoren. Weinig goede momenten wisselden met vele slechte af. Die goede vonden we in het gedeelte na de pauze, toen een korte klucht „Ik ben reuze-onschuldig", in welke Bernard Mol Jr. zich als een waar humorist ontpopte, door on gedwongen spel en aardige ontknooping, de belangstelling belangrijk deed stijgen. De pianist, die als begeleider van het ensem ble fungeerde, bleek „De Kindervriend nr. 1" juist doorgewerkt te hebben; beleefdheids halve vervielen daarom zijn solo-nummers. Direct na afloop vond de trekking der ver loting plaats. De opbrengst der verkochte loten bedroeg f 46.72; een binnengekomen gift van de abonné's der Radio-centrale Velsen- Noord, groot f 50, kon hier aan toegevoegd worden, zoodat een mooi bedrag ten goede zal komen aan de plaatselijke T.B.C.-vereeniging. uccu mcu tnio i i.uüu.11, Medewerking Brittannië's derde haven. De omzet ou deze Soli Deo Gloria, directeur de heer S. Wierma. Ten slotte hield de Concordiaband de aan- markt is ongeveer gelijk aan die van IJmuiden Verder worden er samenspraken en vcor- wezigen tot 2 uur in stemming op de haar wel in normale tijden. drachten ten beste gegeven. 1 toevertrouwde wijze.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1