UIT HET BUITENLAND LUIDSPREKERS Huizen gevraagd Huizen aangeboden Lessen Personeel gevraagd THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS Personeel aanbiedingen Kamers gevraagd Kamers aangeboden Onze Chemo-Natural Permanent Kost en Inwoning Huisraad aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's Diversen Japansche militaire voorbereidingen in het Verre Oosten. Chineesch protest te Tokio. Nieuwe verdediging van Laval van het Oostelijk Pact. Het Fransch-Russische bondgenootschap. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Chineesche regeering heeft te Tokio ge protesteerd tegen de militaire voorbereidin gen van Japan in de Chineesche provincie Jehol. China beschouwt de verdere concen tratie van troepen in de richting Dolonor- Kalgan als een schending van den in 1932 gesloten wapenstilstand. Het Japansche Ministerie van Buitenland- sche Zaken heeft zijn standpunt ten aanzien van het Chineesche protest nog niet bepaald Verder wordt met betrekking tot de nieuwe actie der Japanners in Oost Tsjachar, welke heeft geleid tot een verscherping van den toestand in het Verre Oosten melding gemaakt van een officieuse verklaring van het hoofd kwartier van het leger van Mandsjoekwo; waarin verklaard wordt, dat het Japansche Kwantoeng leger op 18 Januari de militaire operaties heeft ingezet in de provincie Jehol. De Chineesche troepen hebben, volgens het communiqué, een aantal belangrijke strate gische punten bezet en zijn de sommaties van het Japansche hoofdkwartier de bezette ge bieden te ontruimen, niet nagekomen. Hun voorposten hebben zelfs versterkte stellingen betrokken. In Chineesche kringen daarentegen weigert men nog steeds mededeelingen te doen met betrekking tot de gebeurtenissen in Oost Tsjachar als deel der provincie Jehol. Van Chineesche zijde wordt ontkend, dat China geregelde troepen in dit gebied op de been heeft. Men weigert bovendien te gelooven, dat de bezetting van het kleine en dunbevolkte gebied het doel zou kunnen zijn van de groote Ja pansche troepenconcentratie en vreest, dat Japan veel verderstrekkende bedoelingen •heeft. De Volkenbondsraad heeft Zaterdag in een geheime zitting er kennis van genomen, dat Italië en Abessynië bij schrijven aan den se cretaris-generaal van den Volkenbond den plicht hebben aanvaard, op de basis van het Verdrag van 1908 onmiddellijk onderhande lingen aan te knoopen over de regeling van het conflict en niets te doen, dat de situatie zou kunnen doen toespitsen. De Geneefsche correspondent van de offi- cieele „Izwestia" heeft een interview gehad met den Franschen Minister van Buitenland sche Zaken Laval over de grondslagen der Fransche buitenlandsche politiek. Laval verklaarde dat de Fransche politiek duidelijk en consequent is, vredelievend en onbaatzuchtig. Zij blijft constant en wijkt in niets van het doel af, dat bestaat in het bren gen van algemeene verzoening door veiligheid voor allen. Ten aanzien van het „Oostpact" verklaarde JULdat dit mogelijk was geworden door de toetreding der Sovjet-Unie tot den Volken bond. In de komende maanden zouden de be langhebbende mogendheden de onderdeelen van dit pact bestudeeren. In ieder geval achtte Laval het tijdstip gekomen om te ver klaren, dat welk land ook ooit tot een aanval zou overgaan, op het bondgenootschap van alle aanhangers van den vrede zou stuiten. Litwinif en Laval hadden door een officieele daad uiting gegeven aan hun vast besluit, deze actie tot een gunstig einde te brengen. Letterlijk zei Laval: „Indien onze hoop te leurgesteld zou worden, dan zouden wij niet temin, daarvan ben ik overtuigd, ons gemeen schappelijk streven verwezenlijken door de vredesgaranties zoo hoop mogelijk op te voe ren. Al naar de verwezenlijking van het ont werp van het Oostpact zullen wij oordeelen over de mogelijkheid van de verwezenlijking van het standpunt, waaromtrent Mussolini en ik volledige overeenstemming hebben bereikt. De algemeene veiligheid hangt af van aller wil tot samenwerking. De momenteel aan de orde zijnde vraagstukken houden alle verband met elkaar, hoewel zij niet alle tegelijk opge lost kunnen worden. En als de veiligheid onaf hankelijk van het ontwerp van verleden jaar en ook van het ontwerp, dat wij het nieuwe jaar te danken hebben, in eenig ander gebied van Europa versterkt kan worden, dan zullen dergelijke pogingen den vollen steun der Fransche regeering hebben." Fransch memorandum over de Saarvluchtelingen. De Fransche minister van buitenlandsche zaken Laval heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond, zooals hij reeds had aange kondigd in zijn dezer dagen gehouden rede., een memorandum der Fransche regeering overhandigd, dat zich bezig houdt met de kwestie der Saar-refugié's. Tegelijkertijd heeft hij verzocht, dat de kwestie onmiddellijk op de agenda van den Raad zal worden geplaatst. Laval verklaart in het memorandum, dat de Fransche minister-president reeds onmiddel lijk na de volksstemming de maatregelen heeft aangekondigd, die aan de Fransche grens wer den genomen om de Saarvluchtelingen op te nemen, die zich bedreigd gevoelden. Tege lijkertijd is de opmerking gemaakt, dat het probleem der emigranten voor alles den Vol kenbond aangaat. De Fransche regeering kan de kosten niet op zich nemen en haar deuren niet open laten voor een emigratie, indien zij zich niet van te voren verzekerd heeft van de daadwerkelijke medewerking van den Bond. mn. Regeeringscrisis te wachten? Het wordt mogelijk geacht, dat in de eerstvolgende weken in Noorwe gen een politieke crisis zal uitbre ken. Het huidige liberale ministerie, onder lei ding van Johan Ludwig Mowinckel, is een minderheidsregeering, daar de arbeiderspar tij bij de algemeene verkiezingen van 1933 een groote overwinning heeft behaald en thans in het Storting de sterkste partij is met 69 van de 150 zetels. Mowinckel heeft verklaard, dat zijn regee ring aan het bewind zal blijven, tot zij in het Storting zal zijn verslagen, aangezien het onder de huidige politieke omstandighe den niet mogelijk is een meerderheidsregee- ring te vormen. Deze opvatting wordt ge deeld door de conservatieve en de agrarische partij, die het liberale ministerie gemeente lijk steunen; zij zouden echter de voorkeur geven aan een coalitie-regeering der bur gerlijke partijen, waarbij dus de arbeiders partij uitgesloten zou zijn. De agrarische partij dringt thans aan op de vorming van een coalitie. Mowinckel heeft hierop geantwoord, dat het onmogelijk is een coalitie-r-egeering dei- burgerlijke partijen te vormen, doch hij is bereid met de verschillende parlementaire groepen samen te werken, waarbij hij echter rekening moet houden met de andere par tijen, welker steun hij noodig heeft. Daar de agrarische partij van plan is de vorming van een coalitie-regeering in het Storting ter sprake te brengen, kan dit, ge zien de houding van Mowinckel, tot een crisis leiden. Zuid» Amerika, Genève. Prof. Van Asbeck opvolger van den heer Van Rees. In een Zaterdag gehouden vergadering neeft de Volkenbondsraad onzen landgenoot prof. mr. F. M. van Asbeck, tot lid van de per manente mandaten-commissie benoemd in de plaats van wijlen den heer van Rees. De Raadsrapporteur over het mandaten- vraagstuk Osusky heeft hulde gebracht aan de nagedachtenis van van Rees. Osusky ver klaarde, dat de commissie zwaar getroffen is •door het overlijden van den heer Van Rees, die van het begon af met groote bekwaam heid en met bewonderenswaardige nauwge zetheid de taak van ondervoorzitter der com missie had vervuld. De Raad, die vaak met den heer Van Rees heeft samengewerkt, zal ongetwijfeld, zoo verklaarde de rapporteur, er prijs op stellend zich aan te sluiten bij de gevoelens van diep leedwezen, die de man- datencommissie reeds aan de familie van den overledene betuigd heeft. De Raad aanvaardde dit voorstel van den Raadsrapporteur. (N. R. Ct.) Max Braun c.s. wenden zich tot den Volkenbondsraad. Max Braun, Hoffmann en Hektor hebben een bezwaarschrift overhandigd aan den Volkenbondsraad, waarbij zij verklaren, dat ae gebeurtenissen van den laatsten tijd aan getoond hebben, dat de verplichtingen, die Duitschland in Juni op zich genomen heeft voor de bescherming der minderheden, niet toereikend zijn. Duitschland aldus het bezwaarschrift heeft zich jaren geleden ook moeten verplichten tot bescherming der Rijnlandsche separatisten, maar het heeft deze verplichtingen nooit vervuld. De vertegenwoordigers der minderheid ver zoeken den Volkenbond daarom vast te stellen naar welke plaats zij zich moeten begeven om veilig te zijn. Gevraagd wordt, dat de Volkenbond een hulpcomité zal vormen, dat de beschikking zal krijgen over geldmidde len. Dit comité zou den vluchtelingen levens onderhoud en arbeid moeten verschaffen. Paraguay rukt verder op. Uit Asuncion: Zaterdag zijn de Paraguaan- sche troepen op drie punten opgerukt, waar bij zij er in geslaagd zijn de Boliviaansche stellingen van Santa Fa en Palo Marcado te bezetten en de verdedigingslinie nabij Ca- randayty te doorbreken. Dank zij dit oprukken bevindt de linkervleugel zich thans nog slechts op 15 mijl van Villa Montes, het voor naamste doel van het Paraguaansche offen sief terwijl de rechtervleugel zich aan den ingang bevindt van het Boliviaansche depar tement Santa Cruz. De troepen te Santa Fe, aan de Parapiti- rivier zijn thans doorgedrongen tot wat vol gens de Parguaansche opvatting de natuur lijke en historische Westgrens vormt van het omstreden gebied Nazi-agitatie in Stiermarken. In Stiermarken valt, naar Reuter meldt, na het resultaat van het Saarplebisciet een wederopleving van de nationaal-socialistische propaganda waar te nemen. In het district Frauenfeld zijn twintig na- tionaal-socialisten, die oefeningen hielden, ge arresteerd. Uit Linz wordt gemeld, dat de nationaal- iocialisten in Opper-Oostenrijk pamfletten verspreiden, waarin het houden van een plebisciet, zooals in het Saargebied. wordt ge- eischt. Starhemberg voor terugkeer der Habsburgers. Voor de eerste maal heeft zich de Oosten- rij ksche vice-kanselier prins Starhemberg openlijk voor een tei-ugkeer van de Habs burgers op den Oostenrijkschen troon uitge sproken. In een groote rede, zoo lezen wij in de Courant, welke hij hield voor een leidersver gadering van de Heimwehr, wees hij op het belang van dit vraagstuk. Naar zijn oordeel is een terugkeer van de Habsburgers niet alleen voor oostenrijk, maar ook voor den vrede in Europa van het grootste gewicht. Hij waarschuwde de Oostenrij ksche legitimis ten voor overhaasting. Zoodra het juiste tijd stip gekomen is, zal zich echter de geheele Heimwehr als een man voor den terugkeer der Habsburgers en de troonsbestijging door aartshertog Otto uitspreken. (United Press) FRANSCHE REGEERING WENSCHT HET OVERWERKEN AF TE SCHAFFEN. De Fransche minister van arbeid Jacquier heeft met goedkeuring van het kabinet het wetsontwerp ingediend waarbij voor in- dustrieele ondernemingen het recht tot het laten verrichten van overwerk wordt opge heven. De minister ziet hierin een maatregel tot vermindering van de werkloosheid Saargebied. Ontbinding van S. P. D.- af deeling. Na een tweedaagsche onderhandeling met den vertegenwoordiger van het Duitsche Front, architect Keiler, heeft de afdeeling Neun- kirchen der S.P.D. volgens V.D. vrijwillig be sloten, tot ontbinding over te gaan. De stukken en andere officieele bescheiden, die nog aanwezig waren, benevens het overge schoten vermogen zijn ter beschikking gesteld van de Winterhilfe. De sociaal-democratische gemeenteraadsleden hebben hun mandaten ter beschikking gesteld, en ook het Volkshuis G. m. b. H. heeft tot liquidatie besloten; het huis wordt ter beschikking gesteld van het Duitsche Arbeidsfront als „Huis van den Duit- schen Arbeid". De soc.-dem. vrije bond van turners te Neunkirchen heeft ook tot ontbinding besloten de leden zijn naar den „Deutschen Turners Bond" overgegaan. Hitier 10 Maart op bezoek? De nationaal-socialistische instanties in het Saargebied hebben een aanvang gemaakt met de uitwerking van plannen voor een grootsche demonstratie ter verwelkoming van Hitler, wanneer deze zijn intocht zal houden in het Saargebied, die ofschoon nog niet officieel vastgesteld, verwacht wordt tegen 10 Maart. Voorts worden plannen ge maakt voor de eerste verkiezingen na den oor log voor den Rijksdag. Steeds meer emigranten naar Frankrijk. Nog steeds komen bij Forbach en Sarre- guemines emigranten uit het Saargebied over de Fransche grens. Aan het eerstgenoemde grensstation zijn Zaterdag 300, aan het tweede 250 uitgewekenen aangekomen, waar van echter velen de Fransche nationaliteit hebben. Voor deze Franschen is een bijzon der kamp ingericht, terwijl de andere vluch telingen naar de West-Fransche partemen- ten worden doorgezonden. STRAFFEN IN HET DERDE RIJK. Uit Leipzig, 20 Januari: Het hooggerechts hof heeft gisteren een koopman uit Hannover veroordeeld tot onbepaalde opsluiting in een sanatorium op grond van het feit, dat hij de autoriteiten onophoudelijk overstelpt met klachten. Het hof was van meening, dat ze zoo'n „gewoontekankeraar" een bedreiging vond voor de openbare veiligheid. BERLIJN, 20 Januari. De Pruisische ar rondissementsrechtbank heeft een vrouw in hooger beroep veroordeeld, omdat zij bij het passeeren van een nationaal-socialistisch partijbureau, waar per loudspeaker een rede voering van Hitler ten gehoore werd gebracht de vingers in de ooren had gestopt. De recht, bank was van meening dat zulk een gedrag aanleiding zou kunnen geven tot verstoring van de openbare orde. Door de geringschat tende houding dezer vrouw, zoo meende de rechtbank, werd de mogelijkheid geschapen van botsingen en vechtpartijen en werd dus de veiligheid en de rechtsvrede in gevaar ebracht (Crt.) DINSDAG 22 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzcmling. 8.— Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Fran cis Keth. 11— Kook- en bakpraatje mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg con cert. 12.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. de ,,Two Hodlars" (accordeon). 2.30 Chopin. recital door M. Coronel (piano). 3.4.Knip- les. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.— Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v.r. VPRO. o.l.v. Ds. B. J. Aris. 6.— Kovacs Lajos en zijn orkest. 7 Kamermuziek door het Guarneri-kwartet. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Jan ter Haar: Het Amsterdamsch gedenk- teeken H. M. de Koningin-Moeder. 8.15 Gram platen. 8.20 Gevr. programma m.m.v. Kovacs Lajos en zijn orkest, de Avro-Girls, Han Beuker en Wouter Denijs (pianoduetten), en Pierre Palla (orgel). 9.20 „De Leeraar", blij spel van Duvernois. 10.Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. F. Koene (viool) 11.Vaz Dias. 11.1012 Uit Pschorr, Rotterdam: De Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman. HUIZEN 301 M. KRO-programma. 8.—9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30— 12.— Gosd. halfuur. 12.15 Gramofonoplaten 12.30 Orkestconcert en gramofoonplaten. 2.— Voor de vrouw. 3.Knïplés. "4.15 Gramofoon- p. 4.30 Zangvoordracht en Gramofoonpl. 5.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 6.407. Cursus 7.15 Lezing. Gramofoonpl. 8.Vaz Dias. Popu lair concert en gramofoonpl. 9.15 Orkestcon. eert m.m. v. solisten. 9.50 Radiotoneel. 11. Vaz Dias. Hierna tot 12.— Gram.pl. DROITWIOH 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gram. platen. 12.35 A. Orgelist en zijn orkest. 1.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.25 Voor de scholen 4.20 Causerie. 4.40 Solistenconcert (alt, fluit, harp). 5.35 B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Orgelspel C. H. Trevor. 9.— „Good bye Mr. Chips", hoor spel. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 „The Chariot Hour", gevar, programma. 11.40—12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert o.l.v. André. 8.20 „Pelléas et Mélisan- de", van Debussy. M.m.v. orkest o.l.v. Wolff. KALUNDBORG 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 2.35 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 7.20 Operettemu ziek o.l.v. Reesen. 8.20 Gram.pl. 8.25 Hoor spel. 3.55 Pianorecital V. Fischer. 9.45 Kamer muziek doro Strijkkwartet. 10.2511.50 Dans muziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Silez. Gau-Symphonie- orkest o.l.v. SchmidtBelden. 12.35 Omroep- kleinorkest o.l.v. Eysoldt. 3.20 Uit Hamburg: Omroeporkest o.l.v. Seeker. 7.30 Omroepor kest o.l.v. Buschkötter. 8.35 Voordracht. ROME 421 M. 8.05 Concert m.m.v. kwintet en zangsolis ten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30—2.20 Salonorkest o.l.v. Douliez. 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Salonorkest o.l.v. Douliez. 9.20 dito. 10.30 11.20 Gram.pl. 484 M. 12.20 Gram.pl. 1.30—2.20 dito. 5.20 Salonorkest o.l.v. Douliez. 6.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert 19.3011.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Operaconcert uit Frankfort o.l.v. Ros. baud. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek o.l.v. Ilgner. uil Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct (uitsluitend bij vooruitbetaling) SAMENWONEN agb., voor 1 of 2 dames of echtp. z. kinderen, op goeden stand. Br. no. IJ 931 bur. van dit blad TE KOOP agb. compl. emaille haard in goeden st„ m,. plaat.. Zee weg 267, IJm. O. Wie kan werkloos gezin helpen aan KINDERSTOEL? Br. no. IJ 930 bur. van dit blad HUIS TE HUUR GEVR. in Bloe- mendaal of Overveen. Huur 400 per jaar. Br. G 45S6 bur. v.d. Werkloos intellectueel (kl. gez.) vraagt alleenstaand HUISJE ev. portierswoning e.d. pl.m. 30 p. m. Br. G 4574 bur. v.d. blad Te huur gevraagd VRIJ HUISJE omtrek station of H.X., voor moe der en dochter. Br. G 4573 bui- van dit blad VLUGGE OPLEIDING voor alle examens in Boekhouden. Repe itie voor afgewezen candidaten. P. H. Teunis, Leeraar M, O., Cli vialaan 15, Heemstede. PRESSARD EN DE AFFAIRE STAVISKY. De commissie van onderzoek in de zaak- Stavisky heeft blijkens een Reuterbericht uit Parijs haar rapport gepubliceerd over de ver antwoordelijkheid der magistraten. Ten aan zien van den gewezen procureur der republiek, Pressard, wordt gezegd, dat het hem aan op lettendheid en initiatief heeft ontbroken. Hier voor is hij echter gestraft door overplaatsing in een andere functie. Uit het onderzoek is niets gebleken, wat twijfel kan wekken aan de eer en eerlijkheid van Pressard. De commissie kan niet de elkaar tegen sprekende conclusies van de twee rapporten over Pressard, opgesteld door den president van het hof van cassatie, Lescouvé, aanvaar den. Lescouvé, aldus de commissie, geeft ten aanzien van Pressard blijk van overdreven in schikkelijkheid en vervolgens van overdreven gestrengheid. Voor huishouding 1 Maart in lel. gezin gevr. MEIS JE ALLEEN, beslist g. k. koken en v. g. mond. get. v. Br. G 4G16 bur. van dit blad DAGMEISJE gevraagd, voor hal ve dagen, ben. 16 jaar. Rem- brandtlaan 8, Heemstede FLINK MEISJE gevr., half 9 kl, gezin. Zond. vrij. Heemstede, Laan van Rozenburg 21. Gevraagd 8.30 tot 3 4598 bur. FLINK MEISJE, van uur. Loon 3.50. Br. G van dit blad Gevraagd voor direct w. ziekte d. dienstb. FL. NOODHULP v g. v., zelfst. k. koken en werken. Pers. aanb. 78 uur Nieuw Gracht 9 0. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Gogos zegt: „Ga zitten op die bank. Vertel mij wie je meester is en wat je hier komt doen." „Welnu," verzon Thijsje, „mijn meester is Oböndonton, een toove- naar van grooten naam. Nu hoorde op zekeren dag Oböndonton, dat gij, geest Gogos, een mensch onzichtbaar maken kon. Hij wenscht te weten hoe dit gebeurt en biedt U een ander groot geheim ter ruiling aan; het geheim hoe of een geest weer mensch kan worden." „Dat is juist wat ik wensch," roept Gogos hij ziet er nu wat vriendelijker uit. „Kom maar in mijn kamer daar kunnen we beter praten." Gevr. MEISJE voor de morgen uren. Aanmelden na 7 uur 's av. Oranje Nassaulaan 73, Overveen, Voor huishouding Biedt zich aan voor dü'ect NET MEISJE, zelfst. k. w. en eenv. koken, leeftijd 19 jaar. v. g. g. v. Br. no. G 4570 bur. van dit blad COSTUMIèRE heeft gen vrij. 2.50 per d 4607 bur, van dit blad eenige da- dag. Br, G NET MEISJE v. d. of d. en n k. werken. Br dit blad buiten b. z. a. v. g. g. v., goed i 4599 bur van B. z. a. FUNK MEISJE, burger pot kunn. koken, v. dag of dag en nacht, liefst omtrek Bloemend. Van goede getuigen voorzien. Br. G 4569 bur. van dit blad Beseli. eenv. HUISHOUDSTER, m. 1., z. pl, bij D. op leeft., of deg. net burgerheer all. Sal. geen vereischte. Pr. ref. Br. G 456S bur. van dit blad TE HUUR vrij huis Amsterdam straat 6, voor alles geschikt. Bevr. Rollandstraat 22. Dr.Wed, zoekt in zeer besch. om geving 2 ONGEM. KAMERS, w. en k. str. water, met bediening en middageten. Br. G 4588 bur. van dit blad In zeer beschaafd milieu wordt gevraagd 2 ONGEM. KAMERS, mod. comf., met pension, omgev. Hout. Br. G 4601 bur. v.d. blad ZIT-SL.KAMER met st.gel. en 1. ben, a.d. str., liefst centrum, bij juffr. all. of kl. gezin. Br. met prijsopg. G 45S7 bur. v.d. blad Wegens sterfgeval is onze zaak Dinsdag 22 Januari van 11—2 uur GESLOTEN W. ALPHENAAR, Kruisweg 49 HAARLEM Heer zoekt te IJmuiden Gemeub. Kamers met of zonder pens. Br. m. prijs* opg. onder lett. H Boekh. v. d, Loos, Beethovenstraat 21, Am* sterdam Zuid. is iets aparts en wordt alleen en uitsluitend toegepast bij Voor dames met lastig te bewer* ken haar, of met haar dat doo? verkeerde behandeling geleden heeft, is onze CHE.MO-NATURAL PERMANENT de eenige methode die volkomen goed resultaat geeft, Dameskapsalons B. Prijs Gen. Cronj'éstraat 54 TEL. 14726 Tempeliersstraat 60-62 TEL. 12178 Zandvoortschelaan 180 TEL. 26205 T. o. a. 1 PERS. LED. m. matr, 4, gascomfoor met plaat 3.50, Winterjas, 1. 14 a 15 j. 4. Ste* tafels 3 en 4. Or. Nas- saulaan 73. Overveen. Te huur een FRISSCHE SLAAP KAMER voor net persoon 1.71 p. w„ b. b. h. h. Duvenvoordestr 13 rood, Haarlem Te huur NET SLAAPKAMER TJE aan den straatkant, prijs 2 Tempeliersstraat 39 rood. Haarl, GEM. ZIT-SLAAPKA.MEK aan- eboden, m. of z. pens., str. w bad, telef. zijn aanw., mooi i zicht, berg. fiets. Brederodestr. 36 Telefoon 15443, TE HUUR ?ew. m'. pers,, gelege rr. z.-slaapk.. str. w„ pension, ook voor 2 n Kleverparkweg 34 RUIME ZIT-SLA APK. met voll. pension, centr. stad. goede stand. Tel. disponibel, v. heer, dame of verpleegster. Prijs n. te bepalen. Adres te vern. bur. van dit blad Aangeboden MOOIE GESTOFF. SUITE met pension, eventueel m. erpleging. Schouwtjeslaan 32. Gevr, door net persoon, m. 1„ KOSTHUIS bij juffr. all. of klein gezin, 1. centr. Br. met prijsopg. G 4590 bur. van dit blad Jongmensch, P.G., zoekt een KOSTHUIS te Heemstede (geen ber.k.h.). Brieven G 4591 bur. van dit blad Voor bedrijf Er biedt zich aan een flinke JONGEN, 16 jaar. om zoo spoe dig mogelijk in het slagersrak te worden opgeleid. Br, G 4572 bur. van dit blad TER OVERNAME leer ameuble* meut, veerend, voor 27.50, uit» schuiftafel 10. Eiken ledikant 12.50. Te zien Kleverparkweg 34 TE KOOP Bureau Mimstre, als nieuw 30. Te bezichtigen 7 tot 9 uur 's avonds Heemsteedsche- Dreef 97, Heemstede TE KOOP AANGEK. Radiotoest. met uitgebouwde spoelen, prijl 17.50. Br. G 4592 bur. v.d. bl. 14 BURGERS D.- en II.RIJW, met ei, lamp, Fongers als nieuw» De Kampioen, Jansstraat 27. KOOPJE. Ned. Kroon H.rijwiel z. g. a. n. m. electr. lamp v. 17.50, N. Gracht 94 TE KOOP gloednieuw Heerenrij wiel Simplex met Terryzadel en terugtrapnaaf met VT. lamp en 1 jaar gar., weinig bereden 20, Hoofdstraat 35, Santpoort. H.H. AUTOMOBILISTEN. Mon teur repareert en onderhoudt uW wagen aan huis. Tarief billijk. Adres Bosch en Vaartstr. 11. Tel, 16907. TE KOOP: wit k.fornuis met wa terbak en kraan, ben. een dames fiets met lamp en plaatje, pr 8 Bevr. Groot Heiligland 22 zwart BELOONING voor terugbrengen of aanwijzing zwarte ruigharige foxterrier, niet rasecht. Weggeloo- pen Leidschevaart 11a, Bennebr, GEA R. 2e HYPOTHEEK 1500, voor verbouwing I-Ieerenhuis tot winkelhuis tegen 6 pCt. Ruime overwaarde. Centrum. Br. G 4618 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4