Lloyd George. Lloyd George's terugkeer in de politieke arena van Groot-Brittannlë is een feit van foeteekenis. „De toovenaar uit Wales" is 72 •jaar, maar hij behoort tot die zeldzame grijs aards die op zoo hoogen leeftijd nog niets van hun geestkracht en initiatief ingeboet hebben. Als redenaar 'blijkt hij ook nog zijn wonder baarlijken invloed ten volle te doen gelden, en ik weet wat dat zeggen wil, want vele malen heb ik hem hooren en zien spreken. De oude betoovering, die de bezielende, heldere taal en de buitengewone redenaarskunst van dezen zeer on-Engelschen Welshman op de Engel- schen uitoefent, beheerscht weer zijn audi toria. Nu gaat hij een tournée maken met zijn nieuwe plan voor Nationale Reconstructie. Hij dankt het politieke liberalisme, dat hij zij n heele leven heeft aangehangen, af. „Mijn oude opvattingen gelden niet meer, mijn oude middelen werken niet meer", spreekt deze merkwaardige oude man. „Nieuwe tijden eiscnen nieuwe gedachten en nieuwe wegen". En hij somt op: Een Raad voor Nationale Ontwikkeling, volstrekt onafhankelijk en be staande uit de beste vertegenwoordigers van industrie, handel, geldwezen en economische wetenschap. Die Raad moet plannen indie nen om de nationale productie te organisee- ren, een nationaal crediet voor de uitvoering van zijn plannen aanvragen de leeningen daarvoor zullen dubbel en dwars overteekend worden en groote nieuwe werken in uit voering brengen. Inplaats van steun moet ar beid aan de twee millioen werkloozen ver strekt worden. Het Kabinet wil Lloyd George reduceeren van twintig tot vijf leden, die vrij moeten zijn van depai-tementale administratie. Een zeer belangrijk voorstel-, het Engelsche ministerie telt zoowat zestig leden, het Kabinet bestaat uit twintig daarvan, die de voornaamste de partementen ook onder zich hebben Lloyd George wil nu een college van vijf „algemeene leiders", ministers zonder portefeuille, met de macht belasten. En een dergelijke wijziging, die in een ander land een grondwetsherzie ning met geweldige vertraging en moeilijk heden zou beteekenen, kan men in Engeland snel uitvoeren omdat het geen geschreven Grondwet bezit. Andere hoofdpunten in zijn plan zijn: to tale herziening van het wegennet ten bate van een snel en veilig verkeer, uitbreiding van den landbouw, reorganisatie van de Bank of England zoodat deze onafhankelijk wordt van de City en in direct contact met de industrie treedt. En wat het buitenland betreft: samen werking met Amerika ter bevordering van ont wapening en pacificatie van het Verre Oosten. Lloyd George zal in volgende redevoerin gen zijn denkbeelden verder uitwerken. Zij hebben nu reeds diepen indruk in Engeland gemaakt, en in alle partijen aanhang gevon den. Op den dag na zijn eerste rede (te Bog- nor) ontving hij persoonlijk negenduizend brieven van instemming! De Chancellor of the Exchequer (Kanselier van de Schatkist) Neville Chamberlain heeft al in het openbaar betoogd, dat men een plaats in de regeering voor Lloyd George beschikbaar zou moeten stellenDe reformistische rechtervleugel van de Labour Partij blijkt zijn denkbeelden evenzeer aan te hangen als belangrijke dee- len van de Liberalen en Conservatieve par tijen. Het is voorwaar een zeer belangrijk ge beuren deze herrijzing van den ouden toovenaar: „the Welsh Wizard", zooals men hem in Engeland noemt. In dit tijdsgewricht, met de nieuwe kansen die 1935 reeds ge opend heeft, zou dit optreden een groote koersverandering in Engeland kunnen in luiden. Het heeft daar reeds alle allures van, en wij zullen den loop van zaken aan de overzijde van de Noordzee met groote aan dacht dienen te volgen. De invloed op Europa en de wereld kan zeer groot worden. R. P. BEVERWIJK R.K. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT". Een nieuw kiesreglement vast gesteld. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" hield Dinsdagavond in het K.S.A.-gebouw haar druk bezochte jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. J. J. Haaze- voet. Na de gebruikelijke openingswerkzaamheden brachten secretaris en penningmeesteresse de jaarverslagen uit. Het financieel verslag maakte melding van een kassaldo groot f 99. De candidaatstelling voor de Provinciale Staten had tot resultaat, dat gekozen werden de heeren Dr. Droog, Heemstede, P. Heilker, Hoofddorp, J. P. Nijssen, Santpoort, H. Kui per, Haarlem en V. Hezelaar, Amsterdam. Vervolgens werd aan de leden een nieuw systeem voorgelegd voor de samenstelling van de candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing. De voorzitter lichtte het ontwerp uitvoerig toe en onderwierp verscheidene bepalingen aan een uitvoerige bespreking. Nadat door een aantal leden nadere inlich tingen omtrent vele details waren ingewonnen werd het nieuwe kiesreglement volgens het ontwerp vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende penningmeesteresse Mevr. Bisschop en de heer H. Bouman (tweede secretaris) her kozen. In de plaats van den heer P. J. J. Haa- zevoet. die reeds voor de verkiezing den wensch had te kennen gegeven niet voor een herbe noeming als voorzitter in aanmerking te wil len komen, werd de heer W. J. Lubbers als be stuurslid gekozen. De heer notaris J. H. Bremmers zag zich tot voorzitter benoemd. De gekozene verklaarde zijn benoeming in beraad te willen houden. De heer T. Ettema werd herbenoemd als lid van de controle-commissie. Nadat van de rondvraag nog een zeer druk gebruik was gemaakt werd de vergadering ge sloten. Het vraagstuk der radio distributie. Na drie jaar gebeurde er. niets. Wij beginnen van voren af aan. In de raadsvergadering van 12 November 1931 werd besloten: A. Aan den Minister van Waterstaat, in gevolge artikel 3 der Telegraaf- en Telefoon- wet 1904 machtiging te verzoeken voor den aanleg en de exploitatie van een radio-cen trale in de gemeente Beverwijk en in de af- deeling Wijk aan Duin der gemeente Wijk aan Zee en Duin; B. Na verkregen machtiging de concessie voor het aanleggen en exploiteeren van een radio-centrale in het hiervoren genoemde gebied over te dragen aan het Technisch Bu reau R. van Lunzen, het Technisch Bureau D. G. Minkema en de N.V. v./h. C. Nijman al hier, onder nader door den Raad te bepalen voorwaarden. De eerste stappen. Onmiddellijk nadat dit besluit genomen was hebben B. en W. de reeds met voormelde gegadigden gevoerde onderhandelingen voortgezet. Op 11 December 1931 werd over eengekomen, dat zij de noodige gegevens vóór 15 Januari 1932 zouden inzenden. Op 15 Januari 1932 hebben zij B. en W. mede gedeeld, dat zij slechts tot exploitatie der radio-distributie wilden overgaan, indien het gemeentebestuur genoegen zou kunnen ne men met bovengrondschen aanleg van het net met ondergrondsche kruising van de hoofdwegen. Aangezien B. en W. op grond hiervan van oordeel waren, dat overeenstemming niet zou worden verkregen, en voorts verwacht werd, dat andere mogelijkheden zich zouden voordoen, hebben zij toen gemeend een af wachtende houding te moeten aannemen. Door de N.V. Philips' Radiowerken te Eind- hoen werden namelijk uitgebreide proeven genomen met de radio-distributie over het iichtnet. Het liet zich aanzien, dat de ont wikkeling van dit systeem, de z.g. sterk- stroomgeluiddistributie, wellicht een andere oplossing aan de hand zou doen. De gege vens, die echter geleidelijk daaromtrent be kend werden, hebben geleid tot de conculsie, dat invoering van bedoeld systeem niet kon worden aanbevolen. Twee jaar later. Nadat inmiddels in Juni 1933 in de samen stelling van het college van B. en W. wijzi ging was gekomen, hebben B. en W. in Oc tober d-a.v. aan bovengenoemde technische bureaux naar aanleiding van hun schrijven d.d. 15 Februari 1932 medegedeeld, dat het gemeentebestuur zich niet met de daarin door hen voorgestelde wijze van aanleg van het distributienet kon vereenigen. B. en W. verzochten hun tevens hen te willen berich ten of zij het in den brief van 15 Februari 1932 vermeld standpunt handhaafden. Op deze vraag hebben B. en W. op 8 November 1933 een ontkennend antwoord ontvangen. Omtrent de wijze van aanleg van het net bleek dus overeenstemming nagenoeg te zijn bereikt, zoodat B. en W. meenden, dat thans een basis voor verdere onderhandeling ge vonden was. Tot einde November 1933 is deze dan ook ten genoege van beide partijen voort gezet. Vervolgens hebben B. en W. zich bezig ge houden met het ontwerpen van een overeen komst ter zake. Hiervoor was noodig, dat B. en W. zich deden voorlichten omtrent den toenmaligen stand van het radio-distributie- vraagstuk. Een onderzoek werd dezerzijds nogmaals ingesteld naar elders opgedane er varingen, zoowel technische als financieele. Ook werd opnieuw nagegaan de rentabiliteit van een radio-distributie-bedrijf voor Bever wijk en Wijk aan Duin. Een en ander heeft de overtuiging bevestigd dat een goed inge richt radio-distributie-bedrijf bij goede lei ding rendabel zou zijn. De teleurstelling. Op 26 Mei 1934 deden B. en W. aan het drietal gegadigden voorbedoeld een ontwerp overeenkomst betreffende radio-distributie toekomen, met het verzoek hen te willen doen weten, of zij bereid waren op den grond slag, in het concept aangegeven, het radio distributie-bedrijf ter hand te nemen. Op 7 Juni da.v. werd bericht ontvangen, dat zij in beginsel daartoe bereid waren, behoudens eenige, nog nader te bespreken punten. Na dat intussehen nog mondeling en schrifte lijk overleg had plaats gehad, hebben de in stallateurs B. en W. bij schrijven van 5 No vember 1934 medegedeeld, dat zij wegens de uiterst ongunstige economische omstandig heden en de bijzonder zware voorwaarden, die door het gemeentebestuur worden ge steld, afzagen van hun aanvankelijk voor nemen tot exploitatie van een radio-cen trale te Beverwijk. Dat B. en W. zich niet aanstonds na ont vangst van dit teleurstellend schrijven heb ben beraden over de stappen die hen ver volgens te doen zouden staan, vindt zijn oor zaak in het volgende: Met belangstelling hadden B. en W. middelerwijl aandacht ge schonken aan de plannen van het Staatsbe drijf der P.T.T. om zooveel mogelijk met gebruikmaking van de kabels in het locale telefoonnet tot exploitatie van de radio- distributie over te gaan in die plaatsen, waar daarin niet van gemeentewege of door par ticulieren wordt voorzien. Met de gemeente besturen van Enschedé en Delft was door de P.T.T. reeds overeenstemming verkregen voor radio-distributie van Rijkswege. Nader is B. en W. gebleken, dat de Regee ring, alvorens daaraan goedkeuring te hech ten, de Staten-Generaal in de gelegenheid wilde stellen, de kwestie van het ter hand nemen der radio-distributie door te P.T.T. te bespreken. Zulks is inmiddels ten deele ge schied bij de behandeling der begrooting van het Staatsbedrijf der P.T.T. in de afgeloopen maanden. In hoeverre, waar zulks verlangd wordt, de distributie van Rijkswege zal kun nen worden verzorgd, is evenwel thans nog niet uitgemaakt. Aan bovenstaand relaas omtrent het ver loop van onze pogingen om in den geest van de raadsbesluiten ter zake een regeling voor te bereiden, kan nog het volgende worden toegevoegd. In de eerste plaats moet de aandacht er op gevestigd worden, dat het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin wel in beginsel bereid is gevonden om onder nader te stel len voorwaarden aan de gemeente Beverwijk de noodige concessie te verleenen. Of parti culieren evenwel daarop zouden mogen re kenen, valt te betwijfelen. Nochtans is een rendabele exploitatie niet wel verzekerd, in dien Wijk aan Duin niet in de distributie zou kunnen worden betrokken. Bij het opstellen van de ontwerp-overeen- komst met particuliere exploitanten, verkre gen B. en W., wat de inhoud der privaat rechtelijke overeenkomst betreft, noodge dwongen een zoodanige gewrongen construc tie, dat zij bij nadere overweging het aan gaan van dit contract niet wel verdedigbaar achten. Er worden in casu in de zaak be trokken: le. het Rijk, 2e de gemeente Bever wijk, 3e. de gemeente Wijk aan Zee en Duin en 4e de gegadigden. Daar Wijk aan Zee en Duin vermoedelijk slechts met de gemeente Beverwijk in zee wenscht te gaan, zou onze gemeente tegenover het Rijk als machtiging houdster moeten optreden. Ook overigens zou hier een zeer netelig juridisch terrein worden betreden met de gevaren daaraan verbonden. De vereischte machtiging toch wordt door den Minister aan een bepaalden rechtsper soon (b.v. gemeente of vennootschap) of na tuurlijk persoon verleend en is niet voor overdracht vatbaar. Wel kan de machtiging houder de exploitatie van de distributie aan een ander opdragen. De machtiginghouder blijft dan echter zelve verantwoordelijk te genover den Minister. Ook de Raad heeft schuld. In de tweede plaats heeft de imperatieve en beperkte opdracht, die B. en W van den Raad hebben ontvangen, het college bij zijn pogingen om dienovereenkomstig te slagen in 't voorbereiden van een regeling, voortdu rend zeer belemmerd. „Zulks zal u. naar wij meenen, zonder meer duidelijk zijn", aldus schrijven B. en W. aan den Raad. Ten einde verdere stagnatie te vermijden en, geheel vrij, het radio-distributie-vraag stuk voor de twee gemeenten in het licht der huidige verhoudingen en vooruitzichten nog eens te kunnen nagaan, zien B. en W. nu geen anderen weg dan hen voor te tel len, terug te komen op de vroeger door den Raad ter zake genomen besluiten en hen te machtigen den Raad, gehoord de Commissie voor de bedrijven en de Commissie van de financiën, omtrent de verzorging van de ra dio-distributie nadere voorstellen te doen. De te kiezen exploitatievorm zoude dan mede opnieuw onder het oog kunnen wor den gezien. B. en W. zijn voornemens deze aangelegenheid in de volgende raadsverga dering te doen behandelen. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aange houden, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd voor f 17 boete of 12 dagen hechtenis en een maand gevangenis straf. GOEDKOOP VOEDSEL VOOR WERKLOOZEN Het bestuur van de vereeniging van Bever- wijksche en Wijk aan Duinsche Melkslijters heeft besloten tot nadere aankondiging lederen Zaterdag pap voor de werkloozen be schikbaar te stellen, waarvoor slechts 6 ets. per L. zal behoeven te worden betaald. Het voedsel kan iederen Zaterdag aan de Melkinrichting in den Jan Alsweg op vertoon van stempelkaart worden afgehaald. NIEUWS VAN IIET KENNEMER- THEATER. In het nieuwe programma van het Ken- nemer Theater zullen van a.s. Vrijdag af als hoofdfilms worden vertoond „Circus clown" met Joe E. Brown en Nachtvlucht" met John Barrymore, Helen Hayes, Clark Gable, Lionel Barrymore, Robert Montgomery De Nederlandsche Geluidsfilm .Net meisje met den blauwen hoed" zal van 1 Febr. af in het Kennemer Theater worden vertoond. WOENSDAG 23 JANUARI 1935 HEEMSKERK R.K. LANDARBEIDERSBOND ST. DEUS DEDIT. De afd. Heemskerk van bovengenoemden bond vergaderde onder leiding van den heer Zuurbier. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Uit dat van den secretaris bleek, dat het ledental 108 bedraagt. Het verslag van den penningmees ter vermeldde een batig saldo van f 16,97; het kassaldo bedroeg f 95.82. Besproken werd de verminderde steunuit- keering aan ongehuwde leden. Pogingen zul len in het werk worden gesteld om de ver mindering ongedaan gemaakt te krijgen. Ge lukt dit niet dan zal de bond aan het einde van het boekjaar den belanghebbenden ver goeding geven. In totaal werd in 1934 uitgekeerd aan werk loozen een bedrag van f 6598,50. De aftredende bestuursleden de heeren A. Zuurbier en J. Kloes werden bij acclamatie herkozen. De heeren H. v. d. Kolk, B. de Ruy- ter en B. Zonneveld werden tot verificateurs benoemd WIJK AAN ZEE EN DUIN „JEUGDIG WIJK AAN DUIN". Op Donderdag 7 Februari geeft de tooneel vereeniging „Jeugdig Wijk aan Duin", in het Hervormd Ver. Gebouw een opvoering van het stuk „Onze vrouwen". De opvoering wordt herhaald op Dinsdag 12 Februari. SANTPOORT CREMATIE KEES MEIJER Dinsdagmiddag heeft in het crematorium op Westerveld onder zeer veel belangstelling de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer Kees Meyer, oprichter en algemeen voorzitter van de Vereeniging De Nieuwe Gedachte, overleden alhier. Van de vereeniging De Nieuwe Gedachte waren de besturen en vele leden der afdee- lingen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht aanwezig. Verder waren er de beken de oud-predikanten N. C. J. Schermerhorn te Bilthoven en A. R. de Jong te Bussum, het lid der Eerste Kamer Ir. G. Ch. Cramer, mej. D. J. Weerman alhier, administratrice van het maandschift Het Nieuwe Leven, waarvan de overledene redacteur-uitgever was; de be kende schrijfster mevr. Anna van Goch-Kaul- bach te Haarlem, mej. I. A. J. Tij zei te Haar lem, de heer P. Klerk namens de afdeeling Velsen van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding, Dr. J. Ph. Tuyl en de heer A. J. Luikinga, beiden uit Den Haag, vele vrienden uit Santpoort enz. Naar den wensch van den overledene droeg de plechtigheid een zeer eenvoudig karakter Er werd niet gesproken. Nadat de'kist was gedaald, onder het spelen van het Adagio en de slotkoren uit de Negende Symphonic van Van Beethoven, heeft de heer J. van Driel, voorzitter der Haagsche afdeeling van De Nieuwe Gedachte, woorden van dank gespro ken. Spr. wees erop, dat men slechts afscheid had genomen van het aardsche lichaam maar dat de geest blijft. Hij wekte de geest verwanten van den overledene op, uit diens sterven nieuwe kracht te putten voor het streven naar het ideaal: een betere samen leving, waarin allen broeders zullen zijn. in het bereiken van dat ideaal had de overledene groot vertrouwen. Met dit vertrouwen niet te beschamen zou men het beste meegeven aan den grooten voorganger. Spr. eindigde de plechtigheid met het zeggen van het gedicht .Goede dood" van P. C. Boutens. Regeering wil een gemengd zenderbedrijf. Wetsontwerp thans ingediend. Omroepvereenigingen krijgen twee vijfde der aandeelen. Bij de Tweede Kamer heeft Minister de Wilde thans een wetsontwerp in gediend tot inrichting en beheer van een gemengd zenderbedrijf. Het wets ontwerp heeft de vorm van een machtigingswet. In de Memorie van Toelichting zegt de minister van Binnenlandsche Zaken, dat hij is uitgegaan van de noodzaak, om het zen- dervraagstuk in dien zin op te lossen, dat de zenders voor den radio-omroep zouden komen in één hand. Het beoogde doel is thans bereikt en de medewerking der omroep, organisaties verkregen tot het oprichten van een gemengd zenderbedrijf, waarin eenerzijds de staat overwegende zeggenschap heeft, an derzijds de belangen van de omroep-organi- saties afdoende veilig gesteld zijn. Met de regeling, aan den minister door de commissie Van Boeijen aangeboden, heeft de minister zich kunnen vereenigen. Als rechtsvorm voor het zenderbedrijf is de naamlooze vennootschap gekomen. De positie welke de staat in het omroepbedrijf zal moe ten innemen, komt naast de verdeeling van den invloed tot uitdrukking in het laan- deelenbezit in verhouding 6040. De waarborgen voor de omroeporganisaties zijn in het bijzonder gelegen in de wijze, waar op het bestuur der vennootschap is samen gesteld en waarop de invloed daarin tusschen verschillende aandeelhouders is verdeeld en In de noodzakelijkheid van gekwalificeerde meerderheden voor het nemen van ingrij pende besluiten. Het wetsontwerp draagt als titel: in het leven roepen van een naamlooze vennoot schap „Nederlandsche omroep zender mat- schappij (Nozema)". Het openbaar belang ls gewaarborgd door een vernietigingsrecht van de Kroon en een goedkeuringsrecht van den minister in het leven geroepen voor bepaalde belangrijke aan gelegenheden. De minister heeft gemeend, met het oog op den benarden toestand van 's lands finan ciën, een door de commissie voorgesteld art. houdende vrijstelling van het zenderbedrijf van de van rijkswege te heffen belastingen niet te moeten overnemen. Ten aanzien van de regeling van den over gangstoestand kan worden meegedeeld, dat ter zake in beginsel met de exploitanten der betrokken zenders overeenstemming is be reikt, zoodat ook wat dit betreft de weg voor de „Nozema" is gebaand. Art. 1 machtigt den minister van Binnen landsche Zaken om met de A.V.R.O., den K.R.O., de N.CJR.V. en de V.A.R.A. een naam looze vennootschap op te richten, de „No zema", welke ten doel heeft aanleg en exploi tatie van aan de eischen des tijds voldoende zendinrichtingen en het ter hand nemen van die werkzaamheden, welke hiermede direct verband houden of daaraan verwant zijn en tevens dienstig zijn om het omroepwezen in Nederland te steunen. Het beginsel, dat het gemengd bedrijf op zijn gebied een monopolistische positie zal innemen, houdt in, dat naast de zend inrichtingen der „Nozema" niet alleen andere omroepzenders op haar gebied onbestaanbaar zullen zijn, doch ook, dat waarborgen noodig zijn tegen andere inrichtingen, welker wer king de „Nozema" zou belemmeren in de vervulling van haar taak. Het bestuur der vennootschap zal berus ten bij een raad van beheer, bestaande uit ten minste 9 en ten hoogste 10 leden. De omroeporganisaties zullen te zamen vier vertegenwoordigers in den raad van beheer hebben. De vergadering in het Volkenbondsgebouw te Genéve, waarin besloten werd, dat de Saar op 1 Maart a.s. aan Duitschland teruggegeven zal worden. WIE IS DEZE MAN? Op het politiebureau te Wassenaar bevindt zich een ongeveer 25-jarige manspersoon, wiens indentiteit niet bekend is. Hij geeft op geen enkele vraag antwoord, noch reageert hij op andere wijze. Zijn signalement is door de radio verspreid, om op deze wijze 's mans indentiteit te ontdekken. Men vermoedt, dat hij uit een gesticht of sanatorium is wegge- loopen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk. Vancouver naar Rotterdam 20 (n.m.) te Seattle. Damsterdijk. Rotterdam naar Vancouver 21 (n.m.) te Cristobal. Dinteldijk, Rotterdam naar Vancouver 21 (v.m.) te Los Angeles. Beemsterdijk, New-Orleans naar Rotterdam via Londen 21 (12.32 n.m.) 30 mijl O. v. Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 22 van Hamburg n. Schie dam. Streefkerk, (thuisreis) 22 van Genua. Nijkerk (uitreis) 22 te Mombassa verwacht Heemskerk (uitreis) 23 te Port Said verw. Bloemfontein, 22 van Amsterdam naar Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 22 van Amsterdam naar Ham burg. Helder (thuisreis) pass. 22 Ouessant. HALCYON LIJN. Stad Zwolle 21 van Lissabon naar Oran en Makri. Masburg, Pto. Ferrajo naar Rotterdam pass. (Gibraltar* 1 Rozenburg. Vlaardingen naar Lissabon 20 (5.39 n.m.) 25mijl Z. van Niton. Stad Vlaardingen. Vlaardingen naar Oran 20 (4.26 n.m.) 95 mijl Z.O. van Land's End. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitreis) 21 van Bombay. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) p. 20 Jan. Gibraltar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari, Batavia n. 21 van Manilla. Tjinegara, 20 van Shanghai te Hongkong. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 21 van Carthagena n. Ali cante. Amor 21 van West-Indië te New-York. Bacchus, 21 van Livorno te Napels. Deucalion 21 van Bari naar Catacolo. Hermes 21 van Piraeus naar Salonika. Nereus, Rostock naar Amsterdam pass. 22 (9 v.m.) Brunsbuttel. Oberon, 21 van Lissabon naar Olhao. Orpheus, 21 van Musel te Oporto. Cottica, 21 van West-Indië te New-York. Boskoop. Chili naar Amsterdam via Liver pool, 20 (9.4 n.m.) 550 mijl Z.W. van Land's End. Crijnssen. Barbados naar Amsterdam 22 (n.m.) van Havre, 23 (1.30 n.m.) venvacht. Calypso 22 Jan. van Vigo naar Oran. Juno 22 Jan. van Malta te Alexandrië. Euterpe, 21 van Amsterdam te Bordeaux. Hercules, 22 Jan. van Varna te Constantza. Pluto 22 van Amsterdam te Gothenburg. Achilles, 22 van Valencia 1. v. Rott. te Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 23 (12 's midd.) te IJmuiden verwacht. Salland, 20 van Amsterdam te Buenos- Ayres. Montferland (uitreis) 21 (1.29 n.m.) 90 mijl Z.O. van Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (uitreis) 21 te Montevideo. Alwaki (thuisreis) 21 van Montevideo. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Kertosono (thuisreis) pass. 21 (3 nan.) Kaap del Armi. Kota Baroe 22 van Rotterdam te Batavia. Indrapoera (uitreis) 21 Jan. van Belawan. Kota Gede, 22 van Rotterdam naar Bata via via Antwerpen. Dempo, Rotterdam naar Batavia 22 van Tanger. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 22 v. Port Said. Madoera (thuisreis) pass. 21 Ouessant. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Inten, New-Orleans naar Calc. 21 te Beira. Silverwillow 20 van Calcutta naar Vane, Silverbeech, Calc. naar Vancouver 21 van Rangoon. Silvermaple, Vancouver naar Calcutta 20 te Manilla. STOOMV'AART-MIJ, OCEAAN. City of Florence, Dairen naar Rotterdam 21 van Havre. Polydorus, Batavia naar Amsterdam pass. 21 Gibraltar. Antenor, Dairen naar Rotterdam 20 te Sin gapore. Dardanus. Dairen naar Amsterdam via Havre 20 8.24 n.m.) 900 mijl van Land's End. Clytoneus, Batavia naar Amsterdam 22 v. Port Said. City of Dunkirk, Cebu naar Rotterdam 20 te Manilla. Memnon, Japan naar Rotterdam pass. 21 Perim. Hector, Japan naar Rotterdam 22 van Dai ren. Patroclus. Japan naar Rotterdam pass. 22 Prawle Point. Rhesus, Batavia naar Londen 22 van Am sterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 21 v. B.-Ayres te Rotterdam, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon, Japan n. Rotterdam 21 v. Aden. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam 21 te Suez, Clytoneus, Batavia n. Amsterdam 21 te Suez. Myrmidon, Amsterdam naar Java p. 19 Perim. Menelaus, Japan n. Rotterdam 20 v. Port Said. City of Adelaide, Rotterdam n. Dairen 20 v. Suez. Dardanus, Dairen n. Rotterdam, p. 20 Gi braltar. Rhesus, 20 van Batavia te Amsterdam. City of Florence, Dairen naar Rotterdam 20 te Havre. Polydorus, Batavia n. Amsterdam 19 van Marseille. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Silverhazel, Vancouver n, Calcutta 19 van Macassar. Manoeran, Calcutta naar Vancouver 19 van Macassar. Siverbelle, Calcutta naar Vancouver 17 te Los Angeles. Bintang, Calcutta n. Vancouver 19 te Seattle. Kota Inten, New-Orlans n. Calcutta 19 v. Lorenzo Marques. Manoeran, Calcutta n. Vancouver 19 van Macassar. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Vega is van Sundsvall bij de Papierfabriek te Velsen aan- gekomen met een lading cellulose.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6