UIT HET BUITENLAND Op e/ke wond BRITSCH ALLERLEI. THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS PONDERDAG 24 JANUARI '35 Een nieuw Japansch-Chineesch incident. Japansch vliegtuigbombardement bij Chineeschen Muur. Het Bulgaarsche kabinet bij den koning. heeft, voegt hieraan nog toe, dat Frankrijks goedkeuring van de genoemde formule afhangt van de door Engeland te geven waarborgen, vervolgens van de minimum-eischen, welke gesteld zullen worden met betrekking tot de reorganisatiè der Fansche defensieve strijd krachten en voor alles van de opvattingen der andere geallieerde mogendheden. Aan Duit- schen kant heeft het verloop der ontwikkeling ontstemming gewekt. Het gevolg van deze geestesgesteldheid zal zijn, dat Frankrijk en Engeland elkaar op het oogenblik, dat de on derhandelingen een aanvang nemen, nog dich ter zullen naderen, aldus de „Echo de Paris Het blad formuleert de Fransche eischen als volgt: 1. Onderteekening met of zonder Duitsch- land van een pact tot hulpverleening. 2. Reorganisatie van Frankrijks defensieve strijdkrachten. 3. Bekrachtiging der Locarno-verdragen, waarbij Engeland zich zou moeten verplich ten, onmiddellijk al zijn strijdkrachten ter .beschikking te stellen, wanneer de Rijngrens I mocht worden geschonden. 'Japansch bombardement bij den Chineeschen Muur. De Chineesche bladen melden uit Kalgan, dat vier Japansche vliegtui gen Woensdagochtend zeven bom men boven den Grooten Chineeschen Muur in het gebied van Tsjahar heb ben neergeworpen. Om elf uur zette een artillerie-bonubardement jn en twaalf uur begon de aanval der Japan sche infanterie op T^esjikoe en den Grooten Muur. De strijdmacht bestond uit ongeveer duizend Japansche soldaten en een duizend man, klaarblijkelijk Mandsjoe's, met pant serauto's en kanonnen De Chineesche troepen zouden weerstand bieden. Reuter meldt uit Peking, dat de Japansche autoriteiten verklaard hebben het ingezet-te offensief te zullen voortzetten, wanneer de onderhandelingen met China niet tot over eenstemming zouden leiden. Men vreesde dat de vijandelijkheden van morgen zouden worden hervat. Bulgarije. De nieuwe regeering bij den koning. De koning heeft Woensdagavond de leden van de nieuwe regeering ontvangen. Zij wer den voorgesteld door den minister-president. De avondbladen vermijden hun standpunt uiteen te zetten nopens de achtergronden van de regeeringswisseling. Alle bladen beperken zich er toe te wijzen op de eenheid, welke het nieuwe kabinet tus- schen kroon, leger en volk zal moeten tot stand brengen. Het is niet juist dat de kolonel der reserve Weltsjeff, die de organisator van den staats greep van 19 Mei 1934 is geweest, zou zijn gearresteerd. Wél zou Weltsjeff onder politie toezicht staan. Bovendien zijn eenige provinciale gouver neurs afgetreden De snelle oplossing van de Bulgaarsche cri sis wordt te Parijs met voldoening opgeno men. Men verklaart bijzonder tevreden te zijn over de verklaring van den nieuwen premier, generaal Slatef, dat zijn regeering zal stre ven naar herstel van vertrouwen in de betrek kingen tot de nabuurstaten en naar een ge zonden duurzamen vrede op den Balkan. Frankrijk. PARIJS, 23 Jan. (Reuter). Een-eigenaar dige nachtelijke schermutseling heeft in den afgeloopen nacht plaats gehad in een dorp bij Etampes. Een 65-jarig scheikundig ingenieur Brocquet was juist naar bed gegaan, toen hij plotseling rumoer in zijn kleerenkast hoorde. De kastdeur ging open en een gestalte kwam op hem toe, die nog voor hij licht kon maken eenige schoten op hem lostte, waardoor hij ge wond werd. De aangevallene greep een als wandversiering aan den muur hangende pa radedegen en stak ermee naar de gestalte, waarin hij plotseling een voormalige vriendin, de 60-jarige Mile. Lerminiaux herkende, die hem reeds bij zijn scheiding in 1933 vitriool hi zijn gezicht had gegooid. Er ontstond een gevecht waarbij de man er tenslotte in slaagde de vrouw uit het 1 venster te werpen. Toen waren ook zijn krachten uitgeput, te meer daar een kogel hem in den schouder had getroffen en bewusteloos zakte hij in elkaar. De beide bejaarde lieden werden in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis ge bracht. Reeds een Fransch-Engelsche formule voor verdrags wijziging? In een beschouwing over het aanstaand be zoek van Flandin en Laval aan Engeland zegt de „Oeuvre" o.m.: Nog nooit sedert de onderteefeeninig van het verdrag van Versailles zijn de Fransche en Engelsche opvattingen over de regeling der bewapeningskwestie ten opzichte van Duitschland zoozeer met elkaar ln overeen stemming geweest als thans, 't Bewijs hiervoor is, dat men te Londen aan Flandin en Laval algemeene veiligheidswaarborgen zal aanbie den, of juister gezegd, dat men hen naar de wenschen zal vragen, die Frankrijk in dit op zicht heeft. De formule, welke Londen zou voorstellen, zou volgens het blad als volgt luiden: ,De voormalige geallieerde mogendheden verklaren aan den Volkenbond, dat naar hun oordeel zekere clausules van het verdrag (van Versailles) niet langer zullen gelden voor ze kere onderteekenaars, op voorwaarde, dat die onderteekenaars zich ten behoeve van de op heffing dezer clausules tot den Volkenbond wenden, waarbij er op wordt gerekend, dat zij wederom actieve leden van den Bond worden, De „Echo de Paris", die hetzelfde vernomen CHURCHILL Jr. ALS LAGERHUIS- CANDIDAAT. LONDEN, 23 Jan. (Reuter). De jonge Ran dolph Churchill, die in het kiesdistrict Waver- tree als onafhankelijk Lagerhuis-Gandidaat optreedt, heeft invloedrijke bondgenooten ge kregen. Volgens de bladen zullen bekende tegenstanders van de Indiëpolitiek der regee ring, zooals Lord Lloyd, Lord Welmer en ad miraal Sir Roger Keyes, hem bij zijn verkie zingscampagne helpen. Zijn vader Winston Churchill heeft even eens toegezegd aan den vooravond van den verkiezingsdag te Wavertree een rede ten gunste van zijn zoon te houden. Conflict met de Belgische mijnwerkers. Algemeene staking dreigt. Reuter meldt uit Brussel, dat de Nationale Mijnwerkersraad met algemeene stemmen een motie heeft aangenomen, waarin wordt gezegd dat de socialistische mijnwerkers den 4en Februari a.s. in staking zullen gaan in dien de interpellatie over de besluitwetten, o.a. die betreffende de mijnwerkerspensioe nen, niet het gewenschte resultaat oplevert. De socialistische Kamerfractie heeft be sloten in de Kamer een offensief te openen tegen de regeering. Zij zal haar Dinsdag a.s. over den economischen nood in België inter- pelleeren. mijnwerkers bedolven bij ongeluk IN BELGIë. Uit Luik: In de mijn Homveet bij Beyne. Neusay heeft een aardverschuiving plaats ge- nad, waardoor mijnwerkers werden bedolven. i Slimier kon men redden. Een der geredden was ernstig gewond. Hij Js inmiddels overleden. Omtrent het lot der anderen is men nog in het onzekere. VLIEG- EN SCHEEPSRAMPEN IN JAPAN. vr^vF10' Jan- (V.D.) Bij de Japansche vneghaven Sasebo is gisteren een vliegtuig gestort. De drie inzittenden zijn verdron gen ander vliegtuig moest een noodlanding maicen. De bemanning kon noodsignalen v en dankte daaraan haar redding, «et vliegtuig zelf is verloren gegaan. TOKIO. 23 Jan. (V.D Een Japansch stoomschip is nabij Horishima bij hevigen hem VerSaan- De uit elf koppen bestaande Bemanning wordt vermist. Een ander Japansch ^0®schip werd door een typhoon verrast en Men vreest dat de negen per- Nachtelijk drama in Fransch dorp. Scheikundige door voormalige vriendin aangevallen. 130.000 DOLLAR UIT EEN POSTAUTO GEROOFD. Uit New-York, 23 Jan.: In Fallriver hebben bandieten een postauto overvallen en een bedrag geroofd van rond 130.000 dollar con tant geld in bankpapier en zilver. Na het bloedbad in Somali- land. Oordeel van de Fransche pers. Het bericht van den moord op den Fran- schen administrateur Bernard en 100 man van diens' gevolg in Fransch Somaliland heeft te Parijs diepen indruk gemaakt. Nadere bijzon derheden wijzen uit, dat de slachting heeft plaats gevonden aan de oevers van het Lac Abbé, die is in het uiterst Westelijke deel van Fransch Somaliland. De Intransigeant herinnert er aan, dat de Volkenbondsraad herhaaldelijk en in het bij zonder de vorige week het verzoek heeft ont vangen overeenkomstige voorvallen in be handeling te willen nemen, zulks in verband met de gebeurtenissen te Oeal. La Presse merkt op, dat de gebeurtenissen na de tot stand koming der Fransch-Italiaan- ehe overeenkomst niet van vriendschappelijke gezindheid blijk geven. De bladen wijzen er algemeen op, dat de Abessynische aanval op Fransch gebied beter dan welke documentatie ook van den abnor malen toestand blijk geeft, waarin Ethiopië, het Afrikaansche rijk, waaraan Europa noch zijn vertrouwen noch zijn hulp heeft gewei gerd, verkeert. VOORONDERZOEK TEGEN OUD-MINISTER RENOULT GESLOTEN. Het gerechtelijk onderzoek met betrekking tot den voormaligen Franschen minister van juistitie René Renoult is gesloten. Het dossier is aan den procureur-generaal toegezonden voor het opstellen van de acte van beschuldigng. Congres der Interparlemen taire Unie in Juli. Controle op de wapenfabricage o.m. aan de orde. 1 die vermist worden, zijn omgekomen. April. Het dagelijksch bestuur van de Interparle mentaire Unie, dat te Brussel bijeen is, heeft naar Reuter meldt, besloten dat het volgen de internationale congres op 26 Juli a.s. te Brussel zal worden gehouden. Op de agenda komen voor de evolutie van het vertegen woordigend stelsel, bescherming van de nij verheid in ihdustrieele en van den landbouw in landbouwlandsn, controle op de wapenfa bricage en het probleem der juridische gelijk heid der staten. Er zullen over deze verschil lende vraagstukken rapporten worden opge steld tijdens de bijeenkomst, van de interpar lementaire - studiecommissies te Genève in Blad van dr. Ley verdwijnt. (Van onzen correspondent). De warmwaterkruik in den trein. De spoorwegbesturen in Engeland zijn be zig hun passagiers schromelijk te verwen nen. Het is allemaal de schuld van de con currentie der motorbussen en de wijze, waar op die concurrentie tegemoet wordt getreden is een overtuigend bewijs van den zegen, welken deze vorm van menschelijken wed ijver den mensch kan brengen. De treinen van Londen naar het verre noorden hebben niet alleen radio beschikbaar voor de passa giers maar ook bioscoopvoorstellingen en cocktailbars. En het jongste gerief dat de maatschappijen hebben verschaft voor haar cliëntèle met de milde hand. die om geen belooning vraagt is de warmwaterkruik, voor passagiers, die in eerste klas slaapwa gens met nachtsneltreinen tusschen Londen en Schotland reizen. Het is een merkwaardig voorbeeld van de wedergeboorte van een oud gebruik. Voordat stoom in pijpen de coupé's der treinen verwarmde en dat is nog niet zoo heel lang geleden, hoewel toch wel zoo lang. dat alleen rijke verbeelding de men sehen van den tijd in staat zou hebben ge steld zich de moderne treingerieven voor te stellen - werd de strengheid van den win ter in de treinen bestreden met warmwater- blikken die echter alleen in het eerste sta dium van de reis aanspraak konden doen gelden op den naam voeten warme x-s" en voor de rest od treffende wijze den schralen ti-oost verstoffeliikten, die in het landelijk idioom „cold comfort" heeft. De blikken bus, die het water lang gevangen en kort warax hield, is een zak van rubber gewordenen nu symbool van het toppunt van reisgerief. Een profetische stem bewaard. De patriarch der Engelsche geleerdexi, Sir Oliver Lodge, heeft dezer dagen gedurende acht miuten voor lens en oor van een spreek- film-camera gezeten en ziin meening gege ven over de toekomst van de wereld. De film is niet voor vertooning in onzen tijd be stemd. maar is reeds achter slot en grendel opgeborgen, als deel van een spreekfilm-ar- chief dat een serie wetenschappelijke voor spellingen van de voornaamste geleerden van den tijd bevat. Sir Olivfr Lodge is thans 33 jaar oud en hij kan met recht worden be schouwd als een van de oude wijzen der mo derne wereld. Hij heeft zijn. gansche lange leven gezocht naar wezen en bestemming van het leven en de schepping, En in den laten avond vaxi zijn bestaan houdt hij met overtuiging vast aan een troostrijke stelling. ..De aether die ons omringt", zegt hij o.a. in de spreekfilnx. „is de eenige groote werkelijk heid. Hij is onzichtbaar en onhoorbaar. Men kan hem niet voelen, niet oroeven. niet rui ken. Maar het is de stof, die het heelal bij eenhoudt, waarin dé sterren liggen en alle andere materie, welke slechts een verganke lijke vei*zameling atomen is. De geleerden van dezen tijd, waarin vele belangrijke ont dekkingen zijn gedaan op het gebied der na tuurkunde. willen het bestaan van den aether ontkennen. Maar in de 21ste eeuw zal men ontdekken, dat de aether het begin en het einde van alle dingen is, het element dat alleen het stoffeliik leven van lichaam en geest mogelijk maakt". Sir Oliver Lodge gelooft, dat onze aether- liehamen of onze aetherische vormen onze stoffelijke lichamen dooi'dringen en bij den dood. zooals wij dien verstaan, vrijkomen en voortleven. De aarde is plat. Engeland schenkt meer aandacht aan zijn „rare kostgangers", dan andere landen en dankt daaraan waarschijnlijk den naam het vaderland der zonderlingen te ziin. Heni-y Edgell kon als een van die Engelsche zon derlingen worden beschouwd. Hij is juist 73 jaar oud overleden. Hij moet de meest vol hardende pleiter ziin geweest voor de stel ling dat de aarde plat is. Het is twijfelach tig of hij de advocaat was. die in zijn zaak geloofde. Want hij heeft in zijn leven over tuigende bewijzen geleverd van zijn schran- derheid, o.a. door de uitvinding van het vrij- wiel en van een automatische weegmachine. Volgens de Times was zijn geloof aan een platte aarde erfelijk. Toen hij 20 jaar oud was zou hij zijn vader op diens sterfbed niet alleen hebben beloofd de platheid van de aarde tegen alle aanvallers te verdedigen, maar ze ook te bewijzen. Ti-ouw aan de be lofte zocht hij de volgende 53 jaren van zijn leven het firmament af op zoek naar bewijs materiaal voor zijn theorie. Om geen gele genheid te missen ging hij nooit naar bed maar sliep hij in een stoel. In zijn tuin had hij een stalen buis gemonteerd die op de Poolster was gericht. Als eenige concessie aan de platheid erkende hij, dat de aarde den vorm had van een ondiepe kom of scho tel. Hij beweerde dat de Poolster slechts 7500 K.M. van zijn komvormige aarde verwijderd was en dat de zon slechts 15 of 16 K.M. mid dellijn had. A. K. VAN R. Angriff neemt Der Deutsche over. De uitgeverij van „Der Deutsche" deelt aan de lezers mede, dat het blad overeenkomstig een regeling tusschen dr. Ley en den Reichs- presseleiter dr. Amann met ingang van 31 Januari zal ophouden te verschijnen. Op 1 Februari neemt „Der Angriff" de publicis tische taak van „Der Deutsche" over en wordt tegelijkertijd het orgaan van het Duitsche Arbeidsfront. Sneeuwstormen over de Vereenigde Staten. Overstroomingen in Mississippi. V.D. meldt uit New York: Sedert Woensdag ochtend vroeg woedt een hevige sneeuwstorm aan de kusten van den Atlantischen Oceaan Het spoor- en tramwegverkeer is danig in de war. Tal van ongelukken met doodelijken af loop worden gemeld. In de stad New York lag de sneeuw 's mid- igs 35 c.M. dik. 40.000 werkloozen zijn opge roepen om sneeuw te ruimen In Noord Mississippi is de Goldwater-river buiten haar oevers getx-eden, waardoor groote gebieden onder water zijn gezet. Te Sledge staat het water een meter hoog. Ongeveer 1000 families moesten via de daken der huizexx hun woxxingen verlaten. Leden van het R-oode Kruis verleenen overal hulp. In verschillende deelen van Canada zijn tem peraturen geregistreerd, welke lager zijn dan ooit in de laatste halve eeuw. Temperatuurstijging te Rome. Te Rome heeft het geregend. Vandaag. Woensdag, scheen een verrukkelijk zonnetje. De temperatuur bedroeg omstreeks 10 graden boven het vriespunt, te Napels en Pompei 8 gr., doch in Palermo en Catania zelfs 12 gra den. onze regeering kan het geenszins liggen, het aanknoopen en onderhouden van handelsbe trekkingen met Rusland tegen te gaan, maar deze te bevorderen om stoffelijke voor deelen achtten zij ten eenenmale verwerpelijk. De Saartrocpen. Hulde werd gebracht voor het onmiddel lijk genomen besluit om troepen naar de Saar te zenden. Zij zagen hier in een reden tot vei-heugenis, omdat dit strekte tot ver hooging vaxx het aanzien van den Volken- bond. Eenige leden zouden gaarne worden inge licht, of de minister reeds te rade is gegaan om de. door de gewijzigde politieke verhou dingen vei-zwakte, internationale positie van Nederland te versterken door het sluiten van non-agi-essie-verdragen met naburige staten. Naar aanleiding van de meeningen, welke in den loop van dit jaar zijn geuit in ver band met de ligging vaix Nederland tusschen Engeland en Duitschland. stelden eenige le den de vraag, of het vliegen over Neder- landsch texritoir door vliegtuigen of lucht schepen van een oorlogvoerende partij tij dens een oorlog, waarin Nederland niet par tij is, zal moeten worden beschouwd als een inbreuk op de Nederlandsche neutraliteit. Mexicaansche bandieten terroriseeren een dorp. Regeering dementeert. Een groote bende roovers heeft een overval gepleegd op het plaatsje Monte Blanco in den staat Vera Cruz, waar zij vier inwoners ver moorden en alles wat los en vast was stalen. Vervolgens trokken de bandieten naar de plaats Chocoman welke zij eveneens leeg plunderden. Het ministerie van oorlog publiceert eexx verklaring, waarin er opnieuw de nadruk op wordt gelegd, dat „in het geheele land rust heerscht. De bandietenovervallen zijn zonder j beteekenis en sterk overdreven." Zes maanden tegen chauffeur geëischt. Hij zou in dronkenschap een ongeluk hebben veroorzaakt. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft de 24- jarige chauffeur A. K. uit Zandvoort terecht gestaan wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op Zondag 9 September 1934 had verdachte als bestuurder van een vrachtauto gereden op den Soester- bei'gsche straatweg. Bij hem iix den auto zat zekeren F. Verdachte zou onder invloed van sterkedrank hebben verkeerd en niet meer voldoende macht over zijn stuui- hebben ge had. Slingerend reed de vrachtauto over den weg. Nabij het sanatorium „Zonnegloren", had hij in plaats van de bocht te nemen, i-echtuit ge reden; de auto botste tegen een paar boomen op en kwam tenslotte tegen een muur te recht. Vi-eeselijk ontdaan was de bestuurder uit de cabine gesprongen. De mede-inzitten de A. F. was er erger aan toe. Tengevolge van de hevige botsing had de man een groote scheur in de lever bekomen, met het gevolg, dat hij korten tijd later overleed. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. wees er met nadruk op, dat ver dachte veel gedronken had. Hij eischte een gevangenisstraf van zes maanden en intrek king van rijbewijs. Volkenbond boekte twee groote successen. Hij verdient vertrouwen. Eerste Kamer over Buitenlandsche Zaken. Blijkens het voorloopig vei'slag der Eerste Kamer over de begTooting van het Departe ment van Buitenlandsche Zaken voor 1935 werd met vreugde geconstateerd, dat de Vol kenbond twee groote successen heeft mogen boeken en 'wel in de Saarquaestie en met be trekking tot de Hongaarsch-Joegoslavische tegenstelling. Men mag niet te spoedig het vertrouwen ixx den Volkenbond opgeven; de groei, er van is een proces van langen duur. Wat Ruslands toelaten tot den Volkenbond beti-eft. zeer vele leden hadden bezwaar te gen de onzekere houding, door de regeering bij de motiveering van haar beslissing aan genomen. Hiertegenover verdedigden ande ren met kracht de houding der regeering en zij wezen er op, dat het niet erkennen van Rusland „de jure" geschiedde op dezelfde motieven, die de Zwitsersche regeering heb ben geleid. De tegenstanders van de toelating van Rusland tot den Volkenbond verklaarden, dat het hun volstrekt niet is te doen om cen sor morum te spelen, maar er dient toch re kening mede te worden gehouden, dat in Rusland elke basis ontbi-eekt voor erkenning van goede trouw, waarheid en recht. Rus land keert zich herhaaldelijk principieel te gen de door den Volkenbond aanvaarde al gemeene rechtsbeginselen. Op den weg van (Adv. Ingez. Meaj ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs antwoordt: „Je hebt mij nu dan je geheim getoond; en daar zal ik iets voor terug doen. Vertel mij nu eerst maar eens of jij je klein kunt maken?" „Klein?" vraagt Gogos, „dat zijn voor mij heel gewone zaken." „Komaan," zegt Thijsje, „dan kunnen wij Obóndonton's kunstje doen. Volg alles op wat ik je nu zal zeggen; begin eerst dat oog uit die flesch te halen." Gogos haalt Prins Boudharts oog uit het glas. Hoe Thijs Gogos klein krijgt en fopt zal ik je den volgenden keer laten zien. VRIJDAG 25 JANUARI HILVERSUM, 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.— VARA. 3.Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Declamatie J. Lemaire. 10.30 Orgelspel J. Jong, 11.Vei-volg declamatie. 11.20 Gram. platen. 12.Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, en Gram.pl. 2.30 Zang door G. H. Rutter, A. d. vleugel: Egb. Veen. 2.40 Voor dracht. R. Geraerds. 3.— Vervolg zang. 3.10 Gram.pl. 4.Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gram. platen 5.Voor de kinderen. 5.30 „Orvitro- pia" olv. J. v. d. Horst. 6.„De Zonneklop pers", olv. C. Steyn. 6.30 De Flierefluiters olv. E. Wal is. 6.55 F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schoute (piano). 7.05 Orgelspel C. Steyn. 7.30 Dr. F. M. Wibaut: Geordende productie III. 7.50 Gram.pl. 7 57 Herh. SOS-ber. 8.— Ds. J. v. Nieuwenhuyzen: Typen van godsdienstige gezinspi'actijk. 3.30 Concert. 9.Dr. J. C. A. Fetter: Der Vereering der Moeder Gods. 9 30 Concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 A. v. Tussenbroek: Moderne wo ninginrichting. 11.— Jazzmuziek (Gr. pl.) 11.30—12.— Gram.pl. HUIZEN, 301 M. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 1.— Orkest concert. 1.50 Gram.pl. 2.— Orgelconcert en Gram. pl. 3.15 Zang en Gramofoonpl 4.15 Or kestconcert, 5.— Lezing. Orkestconcert. 6.15 Causerie. Orkestconcert 7.15 Lezing, Gramo foonpl. 7.40 Vaz Dias. 7.45 Revue-uitzending. 10.30 Vaz Dias. 10.35—12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10 35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 A. v. Dam en zijn orkest. 12.50 BBC-Dansorkest olv. Hall. 1.35 Concert olv. J Hoek. 2.20 Voor de scholen. 3.35 Schotsch Studio-Orkest. 4.35 Emilio Co lombo en zijn orkest. 5.35 Het Londensch Zi geunerorkest olv. E. Leggett, m. m. v. B. Gor don (sopraan) 6.20 Berichten. 6.50 en 7.10 Le zing. 7.30 Handelconcert. 7.50 BBC-Orkest olv. Sir Granville Bantock. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 BBC-Thea- ter-orkest olv. S. Robinson, m.m.v. R. Gourley (conférencier) 11.35r-12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 Zang olv. Clérouc. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.Zang en piano. 2.204.— Concert uit rest. „Wivex". 7 30 Koorconcert mmv. orgel. 8.10 Hoorspel. 10.1011.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20, 6.35 en 12.35 Gram.pl. 3.20 Omroepklein- orkest o.l.v. Eysoldt. 5,05 Zang en piano. 6.20 Dansmuziek. 735 Fragm. „Warpune", opera van Bullerian. Mmv. het Omroeporkest olv. Busch kotter, en solisten. 8.20 „Rheinisches Sehilda", programma van Schaferdiek, muziek van Kneip. Regie: J. Kandner. 10.2011.20 Schram melensemble, vocaal, trio en solisten. ROME 421 JU. 8.05 Concert rQ.m.y, viool, piano en tenor. yw ^Vycficert otf: Bonavolonta.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3