BEVERWIJK BEVERWIJK EN "HANS. Het Jaar der Beloften. Deze Januarimaand schijnt 1935 inderdaad te zullen kenmerken als het jaar der Beloften. Dat is al heel wat. Ik wou dat ik er meer van hopen kon, maar de gedachte aan een vol komen overeenstemming tusschen Frankrijk en Duitschland, gevolgd door een succes van de Ontwapeningsconferentie, gevolgd door een succes van 'n nieuwe Econ. Conferentie, alles binnen elf maanden, lijkt nog een te stout op timisme. De ervaring leert dat iedere bijna bereikte overeenstemming altijd nog een poos blijft haken aan de een of andere nieuwe hindernis, zoodat in het beste geval heel wat tijd ver- eischt wordt. Als de beloften van 1935 ten volle ingelost worden in '36 zullen we heel tevreden mogen zijn. In tusschen heeft de opgek politieke sfeer al effect op den algemeenen toestand ook in ons land; de gevoelige Am- sterdamsche beurs-barometer is er al sterk door beïnvloed. Genève's „noteering" is overal in de wereld met vele punten gestegen. De gelukkige op- van twee ernstige conflicten moest dat gevolg hebben. Er zijn natuurlijk men- schen die achter die gelukkige oplossingen allerlei motieven zoeken, maar zij vergeten dit met te loochenen 't voornaamste feit dat de Volkenbond plotseling een autoriteit verworven heeft zooals hij eigenlijk nimmer tevoren in de openbare meening heeft bezeten. Het „schaf 'm maar af, 't helpt toch niks"- praatje van de lieden die niet verder kijken dan de lengte hunner neuzen is geheel ver stomd. En terecht wijst onze Geneefsche cor respondent vandaag op het feit, dat niet al leen Europeesche staten maar ook andere, in alle werelddeelen, met al hun geschillen naar Genève komen. Dat is zeer belangrijk. Hij somt een half dozijn geschillen op, dat deze week voor het Geneefsche forum is gebracht. Wat zou daar vroeger mee gebeurd zijn? Oor logen of eindeloos voortsleepende ruzies met grensincidenten en guerilla en de rest! Als de Volkenbond in dit jaar 1935 zijn ver overde nieuwe autoriteit maar tenslotte uit buit, als de „Volkenbonds-gewoonte" bij de staten blijft toenemen zooals zij dat nu doet, zal dit inderdaad een heel belangrijk jaar in de wereldhistorie zijn! Voorloopig staan we nog voor het raadsel, of Frankrijk en Duitschland het eens zullen worden over de volle gelijkrechtigdheid, door Duitschland geëischt. Flandin en Laval gaan er eerst over in Londen praten. Duitschland's erkenning van het „Oost-Locarno Pact", door Rusland en de Kleine Entente gevorderd, vormt de kern der moeilijkheden. Als Frankrijk die voorwaarde stelt voor de gelijkgerechtigd heid, zal Duitschland dan toestemmen? Komt deze zaak in orde, dan is de Duitsche terug keer naar Genève zeker. Eveneens de hervat ting van de Ontwapeningsconferentie. En als die tot resultaten komt, schijnt een nieuwe Economische Conferentie, om eindelijk de sla<_ boomen in het internationale verkeer op te ruimen en een blijvende Europeesche samen werking te stichten, zekerheid. Maar eer die samenwerking een feit is De Ontwapeningsconferentie zal door een gansch anderen geest dan tevoren bezield moeten worden. Als zij weer begint met het zotte debat over 't verschil tusschen agres sieve en defensieve wapens zal zij opnieuw vastloopen. De vorige maal wou zij de agres sieve wapens afschaffen, of deed alsof. Het zou misschien eenvoudiger zijn de defensieve wapens te liquideeren. Dat oorlog in Europa in de laatste jaren verhoed is vindt zijn oor zaak niet in een gebrek aan aanvalsmidde len, maar juist in het ontbreken van vol doende verdediging. Niemand bezit iets, dat op een behoorlijke defensie tegen luchtaan vallen lijkt. Als de Duitschers een luchtvloot met brandbommen naar Parijs stuurden zou Parijs binnei}.,.een half uur na 't begin van den aanval op eenige honderden plaatsen in brand staan. En ik zwijg dan nog van de scherf- en de gasbommen. Maar Frankrijk zou onmiddellijk reageeren met den eveneens-onweerstaanba- ren dito-aanval op BerlijnDat weet men aan weerszijden zeer goed, ook in andere landen. Hetgeen dus ontegenzeggelijk bewijst, hoe dwaas en nutteloos het gedebatteer over de verschillen tusschen defensieve en agres sieve oorlogsmiddelen is. Als morgen een af doend verdedigingmiddel tegen luchtaanval len wordt uitgevonden, dan beware de Hemel ons voor den staat- die deze uitvinding in zijn bezit heeft. Want dat zou dan inderdaad de eenige macht zijn, in staat omaan te vallen! Nu de toestand heerscht, dat niemand dat aandurft, is dit Jaar der Beloften ingetreden en bestaat de kans tot het scheppen van een internationale rechtsorde. De behandeling van het Saarplebisciet door den Volkenbond is als een verademing voor de wereld geweest, omdat eindelijk weer eens het internationale rechts gevoel bevredigd werd en een nieuw precedent geschapen. „Waarachtig, het kan dan toch", heeft men overal gezegd. Het „aanbrengen" door zooiets als een dozijn staten van diverse geschillen bij den Volkenbond heeft opnieuw dit effect. „Ze gaan er niet domweg op losslaan, ze ge bruiken hun gezond verstand, ze erkennen arbitrage." zegt de Groote Men. Het kan heusch. Er is een nieuw instituut, dat nooit tevoren ter wereld bestaan heeft, het ruimt werkelijk conflicten op, het voorkomt veel er ger dingen, het wordt tot habitus in de inter nationale verhoudingen. De geschiedenis her haalt zich niet. 1935 schijnt werkelijk het Jaar der Beloften. R. P. JONG HERVORMDEN. De vereeniging van Jong Hervormden houdt Dinsdagavond een ledenvergadering in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. O.m. komt de bestuursverkiezing aan de orde we gens aftreding van Ds. C. M. Krijger en mej. L. Waterdrinker. De heer P. Hagedoorn houdt een boekbespreking. KAMPIOENSCHAPPEN VAN WEST NEDERLAND. Heden, Zaterdagavond zullen te Amster dam de wedstrijden om de kampioenschap pen worden voortgezet met de le afd. Midd. B. gewicht worstelen. Aan dezen wedstrijd zal van onze plaatselijke vereeniging D.O.K. het lid G. van Soest deelnemen. Op dezen wedstrijd kunnen weder mooie partijen w-orden tegemoet gezien, daar o.a. ook deelgenomen zal worden door de heeren Schouten (D.O.K. Amsterdam), Portengen (Sandow Zaandam) en Beekman (S.S.S. Am sterdam) BURGERLIJKE STAND. Ondertrouw: R. Terpstra en A. J. A. van Delft. Bevallen: H. MasseeLucke, d.; J. W. NuijenSchroder (Wijk aan Duin), d Overleden: Th. F. Halsband, 38 j., geh. met J. C. van Deuzen, wonende alhier; H. H. van Wagtendonk, 84 j., weduwn. van C. van Dam; C. J. Schaf raad, 74 j., echtgen. van J. Nie man; E. Ruiter, oud 92 j., weduwe van J. Jan sen. BEVOLKING. Ingekomen: L. Kober, dienstbode, Breestraat 23, van Haarlem. K. Groot, kantoorbediende, Zeestraat 9, i Velsen. A. Bakker en gez., fabr. arb. „MEKOG' J. Vermijenstraat 27 van Wijk aan Zeer en Duin, A. van Elburg en gez., fabr. arb. Papier fabriek, Baanstraat 107 van Wijk aan Zee en Duin. J. Wisker en gez., rijwielhandelara, Bree straat 3d, van Wijk aan Zee en Duin. D. Twisk, ambtenaar v. e. crisiscentr., Oos terwijkstraat 31, van Uitgeest. Echtgen. v. A. J. Peters, geb. van Dalfzen Patersweg 31, van Amsterdam. L. van Aalst, zonder, Adrichemstraat 20; van Velsen. E. J. G. Slaman, zonder, Baanstraat 33, van Den Helder. A. Dros, scheik. ingenieur, Zeestraat 49, van Amsterdam. F. A. M. van Houten, onderwijzeres, Von dellaan 32 inw. van Heemstede. S. Ch. Krah, dienstbode, Zeestraat 14, van Zaandam. A. A. Eggerding en gez., gep. maj. politie, Galgenweg 5, van Wijk aan Zee en Duin. K. Aardenburg, dienstbode, Meerstraat 100, van Heemskerk. A. W. van Herfden, zonder, Scheijbeecklaan 5, van Ouder Amstel. A. M. Zegwaardt, hulp i. d. huishouding, Peperstraat 9, van Haarlem. M. J. Müller, zonder, C. H. Moensstraat 9, van Amsterdam. M. J. Pagter, 1.1. verpleegster, Vondellaan 13, van Rotterdam. A. Th. E. van Eijk, zonder, t.e.v. ouders, van Weert. M. Jansma, zonder, Dr. Schuijtstraai 4, van Winterswijk. Vertrokken: A. Wagter, zonder, naar Velsen, Gr. Hout- of Koningsweg 176. A. M. W. van Hattum, zonder, naar Bloe- mendaal, Genestetweg no. 1. H. C. van Herwijnen, zonder, naar Am sterdam. Amstellaan 82. G. Liscaljet, kellner, naar Amsterdam, Hugo de Grootkade 3411. A. A. Balk, betonwerker, naar Antwerpen. J. v. Dijk en gez. bloemenventer, .maar Amsterdam. Hasebroekstraat 411. J. van Someren en gez. kantoorbed. naar Heemskerk, Hoogdorptrweg 85. G. de Ree en gez., kleermaker, naar Haar lem, Kruisweg 32. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 25 Januari 1934. Breekpeen per kist 4590 Boerekool per kist 1025 Andijvie per kist 551.60 Rabarber per bos 16 Pieterselie per bos l2 Selderie per bos 2—3 Prei per bos 310 Uien per K.G. 2 1/2—3 Witlof per K.G. 5—12 Wortelen per K G. 1—2 Nero per K.G. 46 Roode kool per stuk 26 Gele kool per stuk 36 Spruiten per K.G. 4—10 Groene kool per stuk 3—F Appelen per K.G. 1626 Peren per K.G. 1416 Knollen per stuk 1—6 BEVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. De in het Kennemerhotel door de B.B.C. ehouden onderlinge drive had het volgen de resultaat: Even lijn. 1 de heeren Langendijk en Winter met 11 match pun ten. 2 de heeren Bakker en de Boer met 12 1/2 matchpunten. 3 mevrouw Teer en de heer Ragut met 15 matchpunten. 4 de heer en mevrouw Veen met 18 match punten. 5 de heer en mevrouw Belinfante met 18 1/2 matchpunten. Oneven lijn. 1 de heer en mevrouw G. Stoutenbeek met 1/2 matchpunten. 2 de heer en mevrouw Spruijt met 10 match r>un ten. DE BREESTRAAT. J| SCHEEP VA ART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, Philadelphia n. Rotterdam 24 (12,57 v.m.) 1060 mijl W.Z.W. van Land's End. Statendam 25' (v.m.) van New-York n. Zuid- Amerika en West-Indië. Blommersdijk 24 (p.m.) van Rotterdam te New-York. Binnendijk, Rotterdam n. New-Orleans 24 (n.m.) van Antwerpen en passeerde 25 (v.m.) Vlissingen. HALCYON LIJN. Rozenburg 24 van Rotterdam te Lissabon. Stad Haarlem 24 van Vlaardingen te Pto. Ferrajo, voor Almeria. Stad Vlaardingen,. Rotterdam n. Oran p. 25 Gibraltar. Stad Zaltbommel, Susa n. Treport 24 v. Oran! Stad Zwolle, Lissabon n. Makri 24 van Oran. Stad Dordrecht 28 Jan. van Melilla naar Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Streefkerk (thuisreis) 24 Januari van E 'thuisreis) 25 van Mombassa. Heemskerk (uitreis) 25 Januari van Suez. Springfontein 25 van Schiedam naar Kaapstad. Jagersfontein (uitreis) 24 Jan. te Kaap stad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 24 Januari te Osaka. Arendskerk (thuisreis) 25 Januari van Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk (thuisreis) 25 Januari te Antwer pen. HOLLAND— AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 24 Jan. van Le Ver don. JAVA—CHINA JAPAN LIJN. Tjisondari 23 Januari van Batavia te Hongkong. Tjinegara 24 Januari van Shanghai te Manilla. Tjileboet Yokohama n. Manilla 24 van Macassar. JAVA—NEW-YORK LIJN. Glaucus 23 van Baltimore te Hampton Reads. Tabinta, New-York n. Java p. 23 Gibral tar. 3 mevrouw v. Driel en mevrouw Ragut met 15 matchpunten. 4 de heeren van Driel en van der Laan met 20 matchpunten. 5 de heeren Becker en Hubregtse met 20 1/2 matchpunten. De prijzen bestonden uit fraaie kunstvoor werpen. JAARVERGADERING E. M. M. A.s. Dinsdagavond houdt de Winkeliers- vereeniging „.Eendracht Maakt Macht" haar jaarvergadering in de bovenzaal van hotel ..Ter Burg". De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmees ter, het financieele verslag van de St.-Nico- laas-winkelweek, bestuursverkiezing wegéns periodieke aftreding van de heeren L. J. Gi- lissen en E. O. M. Buitenhuis, mededeelingen betreffende de actie tegen het Inkoop bureau van „De Gieteling", mededeelingen betreffende op te richten Incassobureau en zwarte lijst, besprekingen over korting-zegels en een voorstel tot aansluiting bij de Ver eeniging tot bestrijding van het cadeaustel sel DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 1016 werkloozen ingeschreven tegen 1113 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 496 (vorige week 586), Wijk aan, Duin 366 (365/ en Heemskerk 154 (162). In de bebouwing van de Beverwijksche hoofdstraat is in den loop van de laatste kwarteeuw een zeer groote wijziging gekomen. Dat hebben wy reeds eenige malen dan de hand van eenige teekeningen doen blijken. Vandaag plaatsen Wij twee teekeningen van het Noordelijk gedeelte van de Breestraat ter hoogte van de Bloksteeg. De Beverwijksche Conservenfabriek heeft haar gebouwen thans tot de Breestraat uitgebreid. Op de teekening van den vroegeren toe stand omstreeks 1900 ziet men de toenmalige woning van den directeur der fabriek. De vroegere bestemming was van geheel anderen aard. In dit perceel was namelijk in lang ver vlogen jaren hetkantongerecht gevestigd. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Helder 25 van'West Afrika te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 24 van Barcelona naar Tar ragona. Barneveld 25 van Hamburg te Antwer pen. Oranje Nassau 25 van West-Indië te Am sterdam. Orpheus 24 Jan. van Vigo naar Amster dam. Pluto 24 Jan. van Gothenburg naar Aar- li uus. Telamon 24 van Tarragona naar Bur- riana. Triton 25 Januari van Amsterdam te Rotterdam. Cottica 25 van New-York naar Port au Prince. Costa Rica 22 van Barbados naar Pt. Li- mon. Calypso, Rotterdam n. Oran p. 24 Gibral tar. Trajanus 25 v. Valencia te Amsterdam. Perseus 25 v. Amsterdam te IJmuiden. Theseus 25 v. Amsterdam te IJmuiden. Orion 25 v. Rotterdam n. Bilbao. Ganymedes 25 v. Gibraltar n. Algiers. Juno 25 v. Jaffa n. Haifa. Hermes, 25 v. Salonika te Izmir. Ontwikkeling en ontspanning van werkloozen. Verdienstelijk werk der commissie. Het verdienstelijke werk dat al eenige jaren achtereen wordt verricht door de Commissie voor ontspanning en ontwikkeling van werk loozen verdient in alle, opzichten belangstel ling en medewerking. Met veel moeite is de commissie er in geslaagd ook in dezen winter weer eenige vakcursussen voor jeugdige werk loozen te organiseeren. De werkplaatsen en leslokalen zijn onder gebracht in een deel van de door de firma Van Wijngaarden voor dit doel afgestane pak huizen. In de eerste plaats arbeiden hier ge durende twee maal acht uren per week de twee klassen van 17 cursisten, die zich in het timmeren bekwamen. De arbeid' ge schiedt onder leiding van den architect A. M. Smit, die daarbij geassisteerd wordt door de heeren De Wolf en De Wit. Aanvankelijk hebben de cursisten zich beziggehouden met het vervaardiging van getimmerten en voor werpen, welke voor de inrichting der lokalen noodig waren. Thans maken de deelnemers voorwerpen, bestemd voor huiselijk gebruik, meestal naar de bekende platen van de „Ceta- Bever". De radiocursus, leider de heer J. C. Ver steeg, omvat eveneens twee klassen, elk van Beverwijk vormde toen in het arrondisse ment Haarlem een afzonderlijk kanton en permitteerde zich dus ook de weelde er een eigen kantonrechter op na te houden. Later toen de bevolking zich verdubbelde en ook de omliggende gemeenten zich 'meer en meer uitbreidden werd het kanton opgeheven en verdween ook de kantonrechter. In zijn huis zetelde vele jaren de directeur der Conserven fabriek, totdat een groote uitbreiding een paar jaar geleden ook deze woning in het bedrijf deed opnemen. Thans staat daar het groote fabrieksgebouw als een uiting van moderne bouwkunst en heeft het aspect van de Breestraat een groote wijziging doen on dergaan. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 21 van Mombassa naar Port Natal, waarsch. Sabang voor dokken. Agnita 27 te Houston verwacht, naar Cura cao, 4 te Curacao verwacht. Angelina 23 te Singapore voor dokken. Mitra 22 te Curacao naar New-York, Golf van Mexico. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (uitreis) 25 van Belawan. Kertosono, (thuisreis) 24 (7 n m.) v. Genua. Kota Tjandi (thuisreis) p. 23 (8 n.m.) Pt., de Ga 11e. Kota Agoeng (thuisr.) 25 (2 v.m.) v. Pt. Said STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitr.) p. 24 Perim. Tajandoen (thuisr.) 25 te Genua. Marnix van St. Aldegonda (thuisreis) 25 van Port Said. Mapia (thuisr.) 24 te Penang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, Japan naar Rotterdam 25 te Pe nang. Polydorus Batavia n. Amsterdam p. 25 Wight. Laomedon Batavia n. Amsterdam 2 3v. Co lombo. Memnon Japan n. Rotterdam 25 te Suez. SILVERJ A V APACIFIC LIJN Silvercedar, N.-Orleans n. Calcutta 22 v. Ibo Silverwillow 20 van Calcutta n. Vancouver. ZATERDAG 26 JANUARI 1935 15 leerlingen. Deze cursisten krijgen per week 2 maal 4 uur les in radiotechniek en -bouw. De jongelui ontvingen tot nu toe theoretische lessen, doch zij zijn daarmede nu zoover ge vorderd, dat de verworven theorethische kennis aan de praktijk dienstbaar kan wor den gemaakt. Daarvoor zijn natuurlijk toe stellen noodig, die de jongelui kunnen om bouwen. Wanneer de commissie nu maar van particulieren en handelaren de noodige toe stellen ter beschikking krijgt. Van de Philipsfabrieken werd een ontvang toestel, een serie lampen en nog een ver ouderd toestel ontvangen. Deze toestellen zullen de jongelui tot bruikbare appa±aten pogen om te bouwen. Vervolgens kan nog de aandacht worden gevestigd op de P.B.N.A.-cursus, waarbij ari? jongelui opgeleid worden, waarvan twen tot gezel-bankwerker en een tot landmachmist.. Zij worden bij hun studies geholpen door den heer P. Gertenbach. De heer Ehrbeclcer deelde ons mede, dat de regeering dit ontwikkelingswerk van jonge werkloozen zeer apprecieert en dan ook krachtig steunt. Ook voor ontspanning wordt zorggedragen. In gebouw „Harmonie" aan de Groenelaan vinden de jongelui gelegenheid zich met ver schillende spelen te vermaken. Bovendien, hebben zij hier een gecatelogiseerde biblio theek tot hun beschikking. Het ligt voorts nog in de bedoeling van de commissie om een huisvlijtcursus te organi seeren. Het onbreekt nog slechts aan een leider. Zooals men weet wordt het algemeen be stuur gevormd door de heeren H. Rathe, voor zitter, N. H. Smit, secretaris en J. Teer, pen ningmeester. Voor het vakonderwijs is thans ook samen werking gekregen met de plaatselijke afdee- ling van den R.K. Volksbond, waarvoor Rec tor Th. Boonekamp en de heer A. v. d. Plas in de commissie de vertegenwoordigers zijn. De heer Ehrbecker, die reeds zooveel werk voor de commissie verrichtte, zal zijn taak in verband met zijn a.s. vertrek naar Haarlem weldra moeten neerleggen. „Het is een prachtig werk op een groot terrein, dat echter veel meer uitgebreid kan worden", verklaarde de heer Ehrbecker. Een wachtgelder zou in deze taak een mooie dagvulling kunnen vin den. Uit de cursisten is een commissie gevormd, waarvan de heeren De Wolf en H. Timmer resp. voorzitter en secretaris zijn. De commissie moest zich helaas beklagen over de weinige medewerking van Wijk aan Zee en Duin, niettegenstaande het feit, dat deze gemeente het grootst aantal cursisten levert. Het is het oude liedje, Wijk aan Duin laat het de buren opknappen. Financieelen steun wordt voor dit werk niet verleend en hoewel men wist, dat deze cursussen zoozeer de belangstelling van de regeering hebben en dat ze zouden worden gehouden, werd daar voor op de Wijk aan Duinsche begrooting zelfs geen klein postje gereserveerd. De commissie houdt zich ook voor mede werking uit de burgerij aanbevolen voor ge reedschappen, meubelen, die niet meer ge bruikt worden, maar waaraan de cursisten nog veel vreugde kunnen beleven, tijdschrif ten, wat prijzen voor de dam wedstrijden enz. Het publiek kan op deze wijze medewerken aan dit bij uitstek maatschappelijke werk. Men stuurt slechts even een berichtje en wat voor dit werk beschikbaar is, wordt gaarne afgehaald. De inrichting van de lokalen is natuurlijk zeer primitief. Er is een bouwplan voor twee werkzalen, resp. bestemd voor timmeren en bankwerken. Het is de bedoeling dit gebouw tje door en voor de werkloozen te stichten. De commissie hoopt voor den aankoop van het benoodigde materiaal geld te kunnen krijgen. Dan zal in het centrum der gemeente voor het cursuswerk een lesgebouwtje kunnen verrijzen dat aan r.ormale eischen voldoet. Uit een ander moge worden afgeleid, dat de commissie voor de ontwikkeling van de jonge werkloozen ten volle het recht heeft, meer belangstelling voor haar werk te eischen. HANDEL EN INDUSTRIE. De jaarvergadering van de vereeniging „Handel en Industrie" is vastgesteld op Dins dag 12 Februari in het Kennemer Hotel. Na afhandeling van de huishoudelijke agenda zal Jhr. Mollerus een lezing houden met lichtbeel den over zijn Russische reiservaringen. TRAININGSMARSCH VAN DE K. W. C. Zondag houdt de K. W. C. opnieuw een trainingsmarsch over een afstand van 20 K.M. Het vertrek is bepaald op Zondagmorgen 9 uur vanaf het clubhuis „Oud Meerenstein". CHR. JONGEMANNENVEREENIGING „EXCELSIOR". Maandagavond wordt in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een ringconferentie ge houden. Spreker is Ds. A. A. Wildschut over „De lamp voor onzen voet. Ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan der vereeni ging zal op 12 Februari in het vereenigingsge bouw een feestelijke bijeenkomst worden ge houden. Bij die gelegenheid zal een leekenspel „De Poort" en „De Wereldreis" worden uitge voerd. Sprekers zijn dien avond Ds. C. M. Krij ger en de heer H. Gordeau, secretaris van het N. J. V. BOUWVERGUNNING. Den heer Kammelaar is vergunning ver leend tot het bouwen van een winkel met woonhuis op de nhoek van den Zeeweg en den weg naar de Waterleiding. Het werk is op gedragen aan den heer Smit, aannemer te Wijk aan Duin. Silverbeech, Calcutta n. Vancouver 24 v. Belawan. Silverguava, Calcutta n. Vancouver 23 van Manilla. Manoeran, Calcutta n. Vancouver 23 te Ma nilla. AANGEKOMEN 24 Januari: Hebble s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil Fauna s.s. West Indië Escaut m.s. Rotterdam Atlas s.s. Constant,za Ceres s.s. Hamburg 25 Januari: Baharistan s.s. Swansea Oranje Nassau s.s. West Ine Helder s.s. West Afrika VERTROKKEN 24 Januari: Hilda s.s. Drontheim Amstelland s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Plymouth Simon Bolivar s.s. West Indië Poseidon s.s. Danzig- Triton s.s. Midd. Zee Flynderborg s.s Casablanca Orion s.s. Midd. Zee Texelstroom s.s. Liverpool.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6