HET TANDHEELKUNDIG Haarlem noodigt Flora s bezoekers uit. 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT f 35 De Pruik in het Land der Traditie. IJSHOCKEY. Groote plannen voor feestelijkheden gedurende de wereldtentoonstelling. Bloemen, licht en nog veel meer. Zooals bekend is zal van 15 Maart tot 19 Mei in Heemstde een wereld bloemententoonstelling worden ge houden, Flora, die naar men verwacht duizenden bezoekers zal trekken, uit binnen- en buitenland. Het ligt voor de hand dat het voor Haarlem van de allergrootste beteekenis is, dat deze bezoekers als 't ware opgevangen worden, zoodat zij na hun bezoek aan de tentoonstelling naar Haarlem zul len komen. Wij hebben een onderzoek naar de plannen ingesteld, waarvan wij reeds nu een en ander kunnen mededeelen. Van verschillende zijden worden plannen ontworpen, besproken en uitgewerkt die ten doel hebben.Haarlem in den tijd van de ten toonstelling zoo aantrekkelijk mogelijk te ma- ken. Daarbij hebben de ervaringen, opgedaan tijdens de eenige jaren geleden gehouden licht- week, goede diensten bewezen. Echter verkee- ren wij nu meer dan vroeger nog in een po sitie waarbij zuinigheid en goed overleg zijn geboden. Toch ziet het ernaar uit dat Haarlem een goed figuur zal maken. Er wordt niet alleen overwogen de openbare gebouwen des avonds volop in 't licht te zetten, ook verschillende particulieren, buurtvereenigingen, groote win kelhuizen zijn van zins schijnwerpers en zoek lichten op te richten. Van de Kruisstraat-Kruiswegvereeni- ging„ waaronder ook het Stationsplein be hoort, weten wij dat het bestuur de mo gelijkheid overweegt aan de Parklaan een groote fontein te bouwen, die den gehee- len dag zal spuiten, 's avonds op grootsche wijze verlicht. Bovendien ligt het in het voornemen aan het begin van den Kruis-1 weg, bij het station, evenals aan het ein de van de Kruisstraat een eerepoort te maken. Langs de straat zullen heester- en andere plantenversieringen kunnen ko men, al of niet voorzien van een illuminatie. Ook andere buurtvereenigingen zullen ze ker niet. achter blijven. Wanneer alle straten van de binnenstad en de belangrijkste daar buiten op karakteristieke wijze zullen zijn versierd, zal het aanzien van geheele stad zoo feestelijk zijn, dat geen Flora-bezoeker eraan stad n' verder te trekken dan de Spaarne- EEN BLOEMENCORSO? Natuurlijk is dit alles niet genoeg. Men overweegt voorts, en er wordt reeds onder handeld, om het sluitingsuur van de café's en restaurants te bepalen op een later uur, (b.v. .""r) °Pdat men na de sluiting van Flora te middernacht, nog in Haarlem kan vertoeven. Ook de tram zal zich extra inspannen. Op een druk vervoer van de tentoonstelling naar de stad zal worden gerekend. Bijzondere plannen zijn die van een bloe mencorso. Een dergelijke festiviteit trekt al tijd buitengewoon veel kijkers. Er is echter een moeilijkheid aan verbonden. De vraag is na- melijk of de bloemen in April reeds zoo zijn, dat zij zich leenen voor een corso. Toch zou het niet de eerste keer zijn dat reeds zoo vroeg in het jaar een bloemencorso werd gehouden. In het einde van de vorige eeuw, toen een groot aantal buitenlanders voor een congres in Den Haag was, heeft Haarlem een bloemen corso gehad, waarvan nog langen tijd is ge sproken en dat een groot succes heeft gehad. Voor dit jaar zou het in de bedoeling liggen de Dreef tot feestterrein voor een bloemen corso te promoveeren, waarvoor wellicht tri bunes zouden moeten worden opgericht, om het groote aantal bezoekers, dat ongetwijfeld zal komen, te bergen. Naar wij uit goede bron vernemen zijn er verschillende ingezetenen die hun steun zullen toezeggen. Doch ook van de winkeliers zal wel een offer gevraagd moeten worden, al zal het m vele gevallen slechts een offertje zijn. Ze ker is 't echter dat wanneer aan alle kanten wordt gewerkt Haarlem zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken, de resultaten voor de winke liers en voor allen die belang hebben bij een druk bezoek aan onze stad evenredig zullen zijn met de moeiten. Dat het gemeentebestuur medewerking zal verleenen, ligt voor de hand. Wij hebben de vaste overtuiging dat Haar lem den duizenden bezoekers van Flora zal toonen dat de ontspanning en het vermaak niet ver gezocht hoeft te worden: Haarlem ligt 't dichtst bij Heemstede en Flora! Voor Haarlem's Kantonrechter. Aanrijding op bet fietspad. Op het rijwielpad naast de Hoofdstraat in 6antpoort stond eenigen tijd geleden een fa milie van 4 personen te wachten op de bus. Dit is misschien niet de aangewezen plaats om te blijven wachten, maar het kan daar nu eenmaal niet anders, of men moest op den rijweg gaan staan, wat nog gevaarlijker is. Er kwam een verpleegster aanrijden op de fiets, die de vrouw aanreed. De aangeredene kon zich houden, de wielrijdster viel. De man vroeg de aanrijdster naar haar naam, omdat een aanrijding als deze toch niét te pas komt-, en hij er werk van wilde maken,- doch de ver pleegster, een 27-jarige Haarïemsche, oor deelde het niet noodig haar naam op te geven, zelfs niet, toen de man zich legitimeerde als agent in burger. Ook wilde né niet mee naar het bureau en pas na eenig debat ver telde ze hoe ze heette. Trouwens cnet namen was men niet erg scheutig Maandagmorgen, want toen de kantonrechter aan een vrou welijke getuige in een andere zaak vroeg, hoe ze heette, deelde deze rustig mee, dat haar naam toch op de papieren stond, die de rech ter in zijn hand had! Maar ter zake. De verpleegster heeft ge zegd na de aanrijding: „Jullie hooren niet op het rijwielpad", en daarom had ze het niet noodig geoordeeld (en dit was het voornaam ste van de zaak) signalein te geven. Voor den kantonrechter verklaarde ze thans, dat de familie haar had zien aankomen, doch de agent bestreed deze meening. De ambtenaar vond het feit ernstig door het Terzet dat verd, tegen het gezag heeft ge pleegd. Bovendien zag zij haar fout niet in en hij vroeg daarom een boete van f 10.subs. 6 dagen. Het vonnis luidde f 5.suubs. 3 dagen. Voor Haarlem's Politierechter. DE GESTOKEN DEEN Een Deensch varensgezel, die met zijn vis- schersschuit IJmuiden was binnengevallen, bracht een deel van zijn vrijen tijd in een tap perij door en kreeg daar ruzie met IJmuide- naren, die zich daar eveneens verpoosden, een gewone dronkenmansruzie, die voorloo- pig hiermee eindigde, dat een der ruziemakers buiten de deur terecht kwam. We moeten ons hier eenigszins voorzichtig uitdrukken, omdat eenerzijds beweerd werd, dat de man de deur uitgegooid was, terwijl hijzelf beweerde vrij willig te zijn vertrokken. Eenigszins in strijd met zijn verklaring is echter, dat hij probee- ren wilde langs een andere deur weer binnen te komen. Nu wilde het, dat de Deen op de gedachte was gekomen door die andere deur buiten te geraken en zoodoende bevonden de twee mannen zich weer tegenover elkaar. De Deen was iemand, die door zijn uiterlijk en houding eenigszins imponeerde en de Hol lander werd en zoo door geimponeerd, dat hij een mes trok en dit tusschen zich en zijn te stander heen en weer zwaaide. Nu komt het: d^ Deen kreeg een steek met bet mes in de buik, wat nogal goed afliep, maar erg had kunnen zijn. De man van het mes beweerde nu, dat hij niet opzettelijk had gestoken, maar het mes voor verdediging had gezwaaid en dat de Deen in het mes was ge- loopen. Getuigen verteden het even anders en zei den, dat de Deen, op zijn beurt geimponeerd door het mesgezwaai, was geretireerd, maar dat verdachte toen naar voren was gedrongen en daarop den steek had toegebracht. We hadden dus hier een sprekend voorbeeld hoe moeilijk het is de grens te trekken tusschen aanvals- en verdedigingswapenen, iets waar over de politici zich tegenwoordig ook warm maken. De Hollander noemde het mes een verde digingswapen en hoopte daardoor vrij te ko men; de officier achtte het op grond van de getuigenverklaringen een aanvalswapen en 61iur een maanc* gevangenisstraf. Mr. van Dam, de verdediger, bleef neutraal, aocn wilde den Deen graag gehoord zien, wat "e.eaoverdreven eisch was, omdat deze gere- ri> r»ln *Jmuiden komt en hij dus niet bepaald mc Denemarken zou moeten overkomen om te De Deen zou na de stekerij gezegd neooen, dat zoo'n prikje bij hem niet zwaar eoog en dat hij geen vervolging wenschte en Mi', v. Dam zag daarin een aanwijzing, dat de Deen zich niet brandschoon wist. De politierechter achtte het uitstel niet noo dig, achtte den messenzwaaier wel schuldig en gaf drie weken gevangenisstraf; de veroor deelde was er niet mee tevreden en voelde zich aangetrokken tot hooger beroep. BUREN. „Als zij bij je op visite komt, ben je nog niet gelukkig", zei de gepensionneerde heer, die terechtstond wegens beleediging van zijn buurvrouw, en hij motiveerde het niet geluk kig zijn door te verklaren, dat, als de juffrouw iemand haar vriendschap waardig keurt,'zij dit niet ten halve doet. maar 's morgens, 's middags en 's avonds haar vriendschap komt brengen. Ook van het beste kan men te veel krijgen. Dien aanhef lezende, zou men dus verwachten, dat de heer verder verklaard had: „Dat geloop begon me te vervelen en ik. heb de juffrouw gezegd, dat ik liever had, dat ze niet zoo dikwijls kwam en toen werd de juffrouw boos, enz." Zoo ging het niet, want er werd verder over die: veelvuldige be zoekers niet gesproken maar wel over zeker wandgedierte, dat een onderwerp van gesprek had uitgemaakt; volgens den heer' zou de juffrouw gezegd -hebben, dat bedoeld gedierte in zijn woning rustplaats had gevonden en toen was de heer naar de woning van de juffrouw gegaan om te zeggen, dat zij de im- portice was geweest. De juffrouw vertelde het anders. De heer was op een avond aan haar woning gekomen en had daar eigenlijk niet-veel anders ge daan dan vloeken, de vloekwoorden nu en dan afwisselend met scheldwoorden en korte mededeelingen omtrent het wandgedierte, met tot slot een klap op haar wang, dat zij niet wist, waar z-e bleef. De heer sprak dit alles tegen en zei, dat achter de juffrouw amphitheaters ge wijze op de trap opgestapeld waren: 3 dochters, 2 zoons, nog 3 andere dames en een man, die allen tegelijk zoo'n krijgsgeschreeuw aanhieven, dat hij zichzelf niet verstaan kon en dat moest dan ten eerste bewijzen, dat ook niemand anders scheldwoorden gehoord kon hebben en ten tweede, dat hij bij zoo'n overmacht het niet gewaagd zou hebben klappen te geven. Een buurvrouw kwam 'getuigen, dat zij niets gezien had en dat zij wel wat gehoord had, maar de woorden was ze vergeten. De Officier was van meening, dat de heer leelijke woorden gezegd had en verder alles buiten beschouwing latende zoowel het wand gedierte als de veelvuldige bezoeken, eischte de officier f 10 boete, welke de rechter toe wees. DINSDAG 29 JANUARI 1935 Behandeling der wapen- fabricage op 14 Februari. G-ENèVE, 28 Januari (Reuter). De zit ting van de commissie welke de fabricage van 3n den handel in wapens onderzoekt, zal 14 Februari a.s. beginnen. INSTITUUT HAARLEM-XOQRD TEL. 16726 Berekent thans nog vóór een geheel met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Piaafje met 1 Kunsttand 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilvervulling 3. Goudvulling vanaf f 9. Coudkroon vanaf /15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies 1.30 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 79 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch Tandarts (Adv. Ingez. Med.) Auto rijdt motorfiets aan op den weg naar Santpoort. Bestuurder zou verblind zijn geworden. Zondag tegen den avond is op den Rijksstraatweg bij perceel 426 bij Santpoort een ongeluk gebeurd dat nog goed is afgeloopen, doch dat bijna twee menschenlevens had gekost. Een kleine motorfiets, bestuurd door een 41-jarigen onderwijzer uit Santpoort, den heer Minderhout, met op de duo het 9-jarig doch tertje van den heer Minderhout, reed om on geveer 6 uur 's avonds in de richting van Santpoort. Achter de motorfiets naderde een vrachtwagen, geladen met leege melkbussen. Zooals de bestuurder van de vrachtauto later zei. is hij verblind gewórden door een tegen ligger en heeft hij ook geen achterlicht van de motorfiets gezien. De vrachtwagen reed tegén de motorfiets op, die van achteren geheel werd vernield. De heer Minderhout werd evenals zijn dochtertje tegen den grond geworpen. Beiden kregen schaafwonden; de heer Minderhout aan neus en voorhoofd, zijn dochtertje aan neus en bij het linkeroog. Bovendien kreeg de heer Min derhout een lichte hersenschudding, een dikke bovenliep en het meisje een stijf been. De bestuurder van de motorfiets kon zich van de geheele aanrijding, niets meer herin neren/De politie-kon ni-öfc -meer uitmaken of het achterlicht had gebrand of niet, getuigen zijn er niet, dan eeïi passagier in den vracht wagen. De ongevallendienst en een dokter hebben de gewonden behandeld, waarna zij per zie kenauto naar hun woning in Santpoort zijn gebracht. De bloementeler en het saneeringsplan. Hooge Raad vernietigt Haarlemsch vonnis. Vaz Dias meldt: De Hooge Raad wees heden arrest in dé zaak van C H. van der S. te Haarlem die zich wegens het telen van bloembollen zon der vereischte vergunning te verantwoorden heeft gehad. Van der S. beweerde dat hij geen vergunning noodig had omdat hij geen bollen, maar bloementeler is. De rechtbank te Haarlem heeft hem ontslag van rechts vervolging gegeven, doch niet- op princi- pieele gronden. Hij teekende daarop cassatie aan, omdat hij een uitspraak wenschte over de vraag of een bloementeler ook kan vallen onder het bloembollensaneeringsplan. De Hooge Raad heeft heden op grond van het feit dat het vonnis niet behoorlijk met een reden is omkleed, dit vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te Am sterdam. KOEIBYSCHEFF, de bekende Russische econoom en waarnemend voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen, die dezer dagen overleed. De a.s. besprekingen te Londen Duitschland's bewapening op liet programma PARIJS, 28 Jan. (Reuter). De Fransche bladen houden zich uitvoerig-bezig met net ministerbezoek aan Londen en wijzen in het bijzonder op de Engelsche voorstellen, inzake de regeling der gelijkgerechtigdheid en bewa peningskwesties, hoewel niets wordt medege deeld, dat niet reeds in de afgeloopen week in de bladen is overwogen. Naar aanleiding van het bezoek dat de Engelsche ambassadeur te Parijs vandaag of morgen aan de Quai d'Orsay zal brengen om met Laval het programma te bespreken van de komende Londensche onderhandelingen, meent de diplomatieke medewerkster van de Oeuvre te kunnen mededeelen dat het Zater dag aan Flandin en Laval overhandigde Engelsche voorstel er als volgt uitziet: Engeland stelt voor als voorwaarde om af te zien van hoofdstuk 5 van het verdrag van Versailles, dat Duitschland met den Volken bond tot overeenstemming komt over een be- wapeningsbeperking, zoowel als over de ga rantie van een in Europa te scheppen inter nationale veiligheidswaarborg. Het Engelsche voorstel heeft verder betrek king op de deelneming van Engeland aan de overeenkomsten van Rome voor de garantie van Oostenrijk d.w.z. op de toetreding tot het consultatieve pact. Verder hebben de voor stellen betrekking op het Fransch-Italiaan- sche protocol over ontwapening en de uitbrei ding van de overeenkomst van Locarno, als mede op de luchtverdediging. Het eerste gedeelte van de Engeslche plan nen komt neer op onderhandelingen tusschen Engeland en Frankrijk, waarna Frankrijk en Engeland zich met tlalië, Polen, de Kleine Entente en België in verbinding zouden stel len. Tenslotte zou Berlijn op de hoogte worden gesteld van het resultaat dezer onderhande lingen en zou te Genève een slotverklaring kunnen worden gepubliceerd. J Eeuwenoud symbool bij de Rechtspraak. Londen, 23 Januari. In de stoffige ramen van pruikenwinkels in en om de gerechtshoven van Londen ziet men als symbool van de atmosfeer een pruik op een stok. Mocht ge als vreemdeling door Londen dwalen en in een poging om te ont komen aan het gedaver en de herrie van Fleet Street of Embankment uw weg vinden naar de Temple, dat is de verzamelnaam voor de Temple Inns of Court en een oase van rust in een woestijn van opgewonden heid cn gerucht, dan zal zulk een pruikje in een antiek venster u terstond het karakter en de bestemming der omgeving vertellen. Want ge weet reeds, dat de pruik in Engeland voortleeft in de rechtspraak. De Temple is een kwartier van advocaten, die er hun ka mers hebben in stille hoven, de barristers wonen er en werken er in hun chambers. De pruik in het raam van het atelier van den pruikenmaker, achter de colonnade, ls een bescheiden stuk vergeleken bij het kun stig gewrocht, dat prijkt op het hoofd van een rechter. Zooals men den boom kent aan zijn kruin, zoo kent men den rechter en het lid van de balie aan hun (kunstmatige) krui nen. De graad van decorum van uw rechtskun digen raadsman behoeft niet zoo hoog te zijn als die van den rechtspreker. Dat is duidelijk, wanneer men de zitting van een Londensche rechtbank bijwoont. De rechter zit in zijn zetel als levend zinnebeeld van de kracht der traditie en der continuïteit, In zijn pruik en zijn toga zien eeuwen op eischer en gedaagde, op beschuldiger en beschuldigde op de openbare tribune neer. Het kleine haarwerk op de scheidingen der advocaten, vaak een grijze laag op een blonde of zwarte, kan de realiteit van hun hedendaagschheid niet verbergen. Een zekere nonchalance ken merkt vaak de wijze, waarop zij pruik en toga dragen. Hun moderne boorden en dassen en het patroon of streepje van hun goed ge sneden colbertjasjes zijn vaak zichtbaar onder den ambtelijken dos. Het is slechts een on derscheid en de symboliek van de pruik wordt er niet door aangetast, noch haar doel verstoord. De pruik in de; rechtspraak van Groot- Brittannië is een van de belangrijkste midde len voor toepassing van een al-oude inheem. sche stelling, die zegt, dat het niet alleen belangrijk is. dat er recht wordt gesproken, maar ook dat dit blijkt te worden gedaan De pruik doet dus blijken dat er recht wordt gesproken. Het pronkstuk van blanke krullen is het middenstuk van ensceneering van een Engelsche rechtbank en er onder bevindt zich het levend orgaan, dat het recht verschaft aan hem of haar, die er de beste aanspraken op heeft. De Engelschen hebben er voor ge zorgd, dat op dit punt geen misverstand kan rijzen. Men moet aannemen dat er eens een tijd is geweest, dat zulk misverstand wel kon rijzen. Nu zou men ook zonder pruiken en toga's den leider van een rechtsgeding kun nen uitpikken. Verwarring met griffiers, deurwaarders, advocaten en juryleden schijnt ook voor het domste verstand onmogelijk. Maar in een ver. verleden zal zulk een op vallende aanduiding van den rechter wen- schelijk zijn geweest en de traditie heeft den tooi, die den rechter op warme dagen niet weinig hindert gehandhaafd. De Britten hebben ook hun pruikentijd ge had, in de achttiende en in het begin van de negentiende eeuw. Een heer van goeden huize kon in dien tijd niet zonder pruik in het openbaar verschijnen. Het was wellicht een lastige tijd om „te doen blijken dat er recht'werd gesproken''. Het gebruik' was echter, zooals gezegd, beperkt tot heeren van goeden huize, die misschien slechts spora disch deel uitmaakten van bezoekers en be zetting van rechtzalen. Het is veronderstel ling. Veronderstelling is ook, dat in dien tijd pruiken door hen, die geen recht hadden te spreken of geen gedaagde of beschuldigde hadden te verdedigen, in de garderobe wer den afgegeven. De Engelschen zijn trotsch op al hun in stellingen en in het bijzonder op hun recht, spraak. Het feit alleen, dat de rechtspraak van andere landen pruikloos is is niet alleen voor de leekenbe-'olking, maar ook voor vele mannen van het beroep voldoende aanleiding de buitenlandsche rechtspraak achter te stel len bij de vaderlandsche. De beleefdheid van buitenlanders wordt gebruikt om deze op vatting levend te houden. Hun hoffelijke op merkingen over de indrukken, die zij in een rechtzitting in The Strand hebben opgedaan, worden ruim gepubliceerd. En men leest dan hoe diep zij getroffen zijn geworden door het geduld en de rechtvaardigheid en de onpar tijdigheid van de rechtbank en ook door de atmosfeer van ernst en plechtigheid, waartoe de pruiken en toga's bijdragen. De toga van den Engelschen rechter is even oud in traditie als, of zelfs ouder, dan de pruik. In de oudste dagen der Britsche rechtspraak waren alleen de geestelijken knap en geleerd genoeg om als rechters te kunnen optreden en uit dit feit kan worden verklaard hoe het komt, dat de historische roode toga's der hedendaagsche rechters overeenkomen met de ambtskleeding van een kardinaal. Een oogenschijnlljk onbegrijpelijke afwij king in de standing van en de vereering voor de justitieele pruik vindt men in de twee hoogste beroepscollege's van het Britsche volk, de rechtscommlssie van de Privy Coun cil, die het opperste rechtsgezag in het. Brit sche Rijk vertegenwoordigt en het Hoogerhuis (wanneer het zich constitueert als het hoog ste hof van beroep voor de uitspraken van alle gerechtshoven en rechtbanken in Groot- Brittannië en Noord-Ierland)De heeren, die in deze supreme college's beoordeelen, waar het recht is, hebben niet alleer geen pruiken op. maar zij dragen zelfs geen toga's. Zij zijn nn hun kleeding bij de uitoefening van hun functie niet van gewone burgers te onder scheiden. Dit wordt echter even zeer voor geschreven door geschiedenis en traditie Technisch is de Privy Council geen recht bank maar een Raad van Advies, welken de Koning raadpleegt over aan Z.M. gerichte verzoekschriften. Het laatste woord van de recht-scommissie van de Privy Council in een proces dat in Winnipeg of Bombay kan zi,jn begonnen_ is „een nederig advies aan Zijne Majesteit". Het laatste beroep op het Hoogerhuis draagt ook bij traditie en historie het karakter van een petitie. Het is een ver zoek om een rechterlijke uitspraak te ver anderen of te vernietigen. Het Hoogerhuis neemt de zaak niet opnieuw gerechtelijk in behandeling. Het doet geen uitsprak in den gerechtelijken zin van het woord maar stemt, ..voldaan" of ..niet voldaan" over het lot van het verzoekschrift, precies zooals het stemt als parlement over wetsvoorstellen. Daarom dragen de leden van deze hoogste beroeps college^ geen pruiken. A. K. VAN R. Ramp van de Mohawk" eischt 46 slachtoffers. NEW-YORK. 27 Januari. (Reuter!. Het zoeken naar de 10 nog vermiste opvarenden 'van de Mohawk" is opgegeven, nadat de autoriteiten hebben uitgemaakt, dat het on mogelijk is in het koude, door den wind op gezweepte water aan de kust van New Jersey te blijven leven. Bij het vergaan van de .Mohawk" zijn dus 46 personen om het leven gekomen, 117 wer den gered. Europeesche kampioenschappen Kunstrijden. SONJA HENIE WEER KAMPIOEN. Uit St. Moritz: Zaterdag werden de Euro peesche kampioenschappen kunstrijden voort gezet met het verrijden van de figuren naar keuze voor dames. De beslissing voor de heeren en het paarrijden was Vrijdag reeds gevallen. Sonja Henie viel bij haar uitvoering; over het geheel genomen was zij lang niet zoo op dreef als gewoonlijk. Zij had echter Donderdag j.l. bij het rijden der verplichte figuren zoo'n grooten voorsprong verkregen, dat de over winning haar Zaterdag niet meer kon ontgaan, zoodat zij wederom in het bezit van den Euro- peeschen titel kwam. In totaal namen 16 rijdsters deel. De Engel sche rijdster Colledge reed voortreffelijk, even als de Weensche Liselotte Landbeck. Veel bijval ontlokte het rijden van de jeug dige Oostenrijksche Hedi Stenuf, terwijl ook de Duitsche kampioene Maxie Herber veel succes oogstte. De officieele uitslag van de Europeesche kampioenschappen kunstrijden dames luidt: Europeesche kampioene Sonja Henie (Noor wegen) plaatscijfer 7; 2. Liselotte Landbeck, Oostenrijk plaatscijfer 17; 3. Cecilia Colledge, Engeland plaatscijfer 21; 4. Maxic Herber, Duitschland plaatscijfer 35; 5. Gweneth But ler, Engeland plaatscijfer 37; 6. Grete Lainer, Oostenrijk plaatscijfer 39; 7. Hedy Stenuf, Oostenrijk plaatscijfer 42; 8. Molly Philips, Engeland plaatscijfer 74; 9. Yvonne de Ligne, België plaatscijfer 76; 10. Nanna Egedius, Noorwegen plaatscijfer 76; 11. Hertha Drex- ler, Oostenrijk plaatscijfer 76; 12. V. Lind- paintner, Duitschland plaatscijfer 82. Landen wedstrijd Zwitserland Nederland. Naar wij van den Kon. Ned. Schaatsenrij- dersbond vernemen zal Dinsdag 29 Januari te Davos een landenwedstrijd ZwitserlandNe derland te Davos worden verreden. Aan Ne- derlandsche zijde nemen deel de schaatsenrij ders De Boer, Edam; Heiden, Rotterdam; Langedijk, Oudkarspel; Koops, Zuid Laren; K. de Koning, Purmerend; Roos, Amsterdam, Schol ten, Amsterdam; Dijkstra, Amsterdam; Blaise, Amsterdam; Koreman, Leiden; Van der Duin, Warga; Kootstra, Dubbeldam; Van der Horst, Klundert; Castelein, Wartena, Akerboom, Bergen (N. H,); Henneman, Bloe- mendaal; Van der Ruit, Amsterdam; Jan Zee- gers, Amsterdam; Hart, Krommenie; Havik, Zaandijk en Jochems, Den Haag. Er wordt gereden over 500 en 3000 Meter, j De Wereldkampioenschappen te Davos. Uit Davos: Canada won Zaterdag van Engeland met 60, zoodat Canada en Zwitserland Zondag tegen elkaar spelen om den titel van wereld kampioen. In verband met het feit, dat de wedstrijden van Donderdag j.l. voor de demifinales meege rekend worden voor de finalistengroep, is Zwitserland door deze resultaten reeds Euro- peesch kampioen. Zaterdag zijn nog twee wedstrijden gespeeld voor de bezetting van de 5e tot en met de achtste plaats in het klassement. Zweden won van Frankrijk met 21, ter wijl Oostenrijk met dezelfde cijfers van Italië won. De eindstrijd van het troosttournooi gaat tusschen Duitschland en Polen. De gedetailleerde uitslagen van Zaterdag waren ZwitserlandTsjechoslowakije 4—0 (1—0, 0—0, 3—0). CanadaEngeland 6—0 (20, 20, 20). Zweden—Frankrijk 2—1 (01, 1-0, 1-0). Oostenrijk—Italië 2—1 (00 21 00) Canada wereldkampioen. Uit Davos: Met een 42 overwinning op Zwitserland wist Canada Zondag in den eind strijd ijshockey den titel te behalen. Het was een uiterst felle en spannende strijd, die slechts met de grootste moeite, maar zeer ze ker verdiend, door de Winnepig Monarchs met 42 werd gewonnen. Om de derde plaats streden Engeland en Tsjechoslovakije. Het resultaat was na de ge wone drie speeltijden gelijk spel, 11. In de verlenging werd niet gescoord en eerst in de derde verlenging wist Engeland een goal te maken, zoodat Engeland derde in het klasse ment werd. Voor de 5e en 6e plaats kwamen Zweden en Oostenrijk tegen elkaar uit, welke ontmoeting door Zweden met 31 gewonnen werd. Frankrijk en Italië moesten voor de 7e en achtste plaats tegen elkaar spelen, doch zij kwamen overeen de 7e plaats maar gezamen lijk te deelen. In het troosttournooi won Duitschland de finale van Polen met 51. De eindstand in de finalistengroep is als volgt: gesp. gew. gel. verl. doelp. pnt. Canada 3 3 0 0 123 6 Zwitserland 3 2 0 1 74 4 Engeland 3 1 0 2 28 2 Tsjechoslovakije 3 0 0 3 28 0 De eindklasseering luidt: 1 en wereldkampioen Canada. 2 en Europeesche kampioen Zwitserland. 3 Engeland. 4 Tsjechoslovakije. 5. Zweden. 6. Oostenrijk. 7. Frankrijk en Italië. 9. Duitschland. 10. Polen. Niet geplaatst o.m. Nederland.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3