Raf-apl an BEVERWIJK Fusie-comité „Groot Bever wijk". Donderdagavond werd in de bovenzaal van -T tel Ter Burg" een vergadering gehouden van bét fusiecomité „Groot Beverwijk". De voorzitter de heer P. J. J. Haazevoet vestigde er in zijn openingswoord de aan dacht op, dat de leden dezen avond over de vraaf zouden moeten beslissen, of het comité nl dan niet zou blijven voortbestaan. In het peval tot opheffing zou worden besloten, wordt daarmede uitdrukking gegeven aan de meening, dat het dor het comité beoogde doel bereikt is. Spr. gaf vervolgens een over wicht van de werkzaamheden, welke door het comité verricht zijn. Het comité werd uit de burgerij gevormd, vertegenwoordigd door de politieke en sociale organisaties, om het fusievraagstuk zoo mogelijk tot oplossing te brengen. Ook de officieele instanties verleenden mede werkin0- en spr. herdacht in het bijzonder den steun, "welken het comité mocht ontvangen van wijlen burgemeester Strick van Lin- Linschoten. De meerderheid van den ge meenteraad van Wijk aan Zee en Duin stond echter afwijzend tegen de pogingen van het comité. Toch werd „het ijs gebroken .langza merhand werden de tegenstanders voorstan ders van de samenvoeging van beide gemeen ten Eenige raadsleden van Wijk aan Zee en Duin hebben later het Comité „Groot Bever wijk" zelfs krachtig in zijn pogingen gesteund. Bij de behandeling van de Staatsgebrooting 1933 werd het vraagstuk in de Tweede Kamer schriftelijk in behandeling genomen. De mi nister verklaarde toen de samenvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in wel willende overweging te zullen nemen, wan neer Ged. Staten dat aan de Kroon zouden adviseeren. Na het verzenden van het bekende adres van het comité aan Ged. Staten zn toen de raadsbesluiten gekomen. Thans nadert het vraagstuk zijn oplossing. Spr. dankte pers, raadsleden en leden van Provinciale Staten en Tweede Kamer, voorzoover zij het comité terzijde hebben gestaan. Ook het gemeente bestuur van Beverwijk was spr. dankbaar voor de verlende medewerking. Het bestuur was de meening toegedaan, dat het comité niet moest worden ontbonden. Het kan wellicht bij de verdere ontwikkeling van deze voor beide gemeenten zo belangrijke zaak nuttig zijn, dat het comité van advies zal kunnen dienen. Ook de verkiezing van de zoogenaamde dub bele Raad zal optreden van het comité mis schien nog noodzakelijk maken. Het voorstel van het bestuur, om het comité „Groot Beverwijk" te doen voortbe staan werd mét algemeene stemmen aange nomen. Vervolgens werd het bestuursvoorstel goed gekeurd, om de bijdrage in de gemaakte on kosten voor iedere aangesloten organisatie op f 2.50 te bepalen. Enkele comitéleden dankten de leden van het dagelijksch bestuur voor de vele werk zaamheden, welke zij in het belang van de zoozeer verlangde samenvoeging hebben ver richt. Zoodra omtrent den stand van zaken iets naders bekend is zal het comité opnieuw bij eenkomen. FEESTAVOND DRANKBETRIJDING. Donderdagavond hebben de R.K. Drank- bestrijdingsvereenigingen „Kruisverbond" en „Mariavereeniging" haar jaarlijkschen feest avond in het K.S.A.-gebouw gehouden. De bij eenkomst, die zeer druk bezocht was, werd door de presidente van de Mariavereeniging mevr. A. C. TrompBertram met een pro pagandistisch woord geopend. Door een aantal leden van de manlijke jeugdorganisatie werd met veel succes de ook vroeger hier ter platase reeds opgevoerde klucht „De Onuitstaanbare" van Gerard Nielen voor het voetlicht gebracht. De jongelui kwe ten zich met veel animo van de hun opge legde taak en wisten dor hun vlot spel den aanwezigen eenige prettige uren te bezor gen. De gebruikelijke verloting vormde een zeer gewaardeerde attractie. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aangehouden die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond voor f 7 boete of 5 dagen hechtenis. De man gaf voorkeur aan het laatste. Hij werd naar Haarlem overgebracht. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond ge houden onderlinge wedstrijden van de Bever wij ksche Damclub luiden als volgt: J. A. OussorenA. Pekel 11 C. PekelW. Spanjaard 11 S. D. HoogvorstJ. v. d. Berg 20 K. Kikke Jr.C. Blokdijk 20 JAARFEEST JONG-HERVORMDEN. De datum van het jaarfeest der „Jong- Hervormden", die eerst op 23 Februari was gesteld, is thans bepaald op Dinsdag 5 Maart. De heer K. Zwitser zal dezen avond een inleiding houden over het onderwerp „De Evangelist Lucas". WIJK AAN ZEE EN DUIN Jeugdig Wijk aan Duin voor het voetlicht. Een vroolijke ontspanningsavond. Voor een stampvolle zaal heeft „Jeugdig Wijk aan Duin" in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan een opvoering gegeven van het Duitsche blijspel „Onze Vrou wen" van G. von Moser en F. von Schönthan. De voorzitter, de heer B. Hagen, wees in zijn openingswoord op de dienende taak, welke de leden van „Jeugdig Wijk aan Duin" met deze jaarlij ksche feestavonden beoogen, nl. den bloei van het vereenigingsleven. Dit is reeds de tiende maal, dat deze uitvoeringen worden gegeven ten bate van het vereenigingsgebouw. Een koortje, gevormd uit de Meisjes- en Jongelingsvereeniging zong Lied 95 uit den bundel van Joh. de Heer. „Jeugdig Wijk aan Duin" had zich met de opvoering van het blijspel „Onze Vrouwen" geen gemakkelijke taak opgelegd, Deze blij spelen vereischen naast een goede typeering, bovendien een sterk aangezet tempo Meestal is dit laatste een nog moeilijker opgave dan het uitbeelden van de karakters. Toch heeft „Jeugdig Wijk aan Duin" er zich kranig door heen weten te slaan, al kon dan ook vijf be drijven lang het snelle tempo niet gehand haafd blijven. Van de groote bezetting zullen wij geen namen noemen. Allen deden hun uiterste best en zij gaven het beste dat ge geven kón worden. Natuurlijk was de eene rol beter bezet, dan de andere, maar de geheele opvoering droeg in ieder geval het stempel van een gedegen voor bereiding. Het publiek heeft zich kostelijk vermaakt. „Onze Vrouwen" week nóch in bouw, nóch in strekking af van de bekende producten der Duitsche blijspellenfabriek Von Moser- Schönthan e.a. Er waren bazige vrouwen, er was volop ruzie, er waren verwikkelingen van dwaze vinding en natuurlijk was er dan ook nog de nimmer ontbrekende schoonmoeder. Men mag overigens in onzen tijd over deze Duitsche blijspelen, vervaardigd naar het be proefde recept, denken zoo men wil, ze „doen' het bij het publiek altijd opperbest. Verge leken bij de lif-lafjes, welke men thans het publiek wel voorzet, is dit stevige kost. Het is altijd tooneel en soms geestig, maar in ieder geval altijd amusant.. En zoo was ook dezen avond het succes van de o.i. wel eens wat veel gesmade Duitsche blijspelen alweer verze kerd. Het publiek heeft zich kostelijk met al die kijvende vrouwen geamuseerd. De zaal heeft gedaverd van het lachen. Het langdurig applaus voor de voor het meerendeel nog jeugdige executanten was welverdiend. De heer B. Hagen sprak een slotwoord, waarna als dankzang Lied 450 uit Joh, de Heer's bun del volgde. Het Kennemer Strijkje vulde de pauzes aan met entr'acte muziek. Alzoo een uitstekend geslaagde en zeer amu sante tooneelavond, die op Dinsdag 12 Fe bruari zal worden herhaald. (In Amsterdam zal men ratten- weken organiseer en, waarin het publiek zal ivorden opgewekt te helpen in den strijd tegen deze knaagdieren.) Men roert in Amsterdam de trom. Om 't knagend vraagstuk van de ratten, Eens onder 't oog te zien en om Die kwestie krachtig aan te vatten. Dus werkt men aan een rat-a-plan, Dat spoedig tot het doel kan leiden, De burgers moeten als één man En als één vrouw de rat bestrijden. Helaas, de spookjestijd is uit. Waardoor geen rattenvangers wonen In Amsterdam, die met een fluit, De dieren lokken met hun tonen. En 't is een niet aanloklijk lot, Als burgers zich realiseeren, Dat rotten eenmaal, saamgerot In rotten door hun stad marcheeren. Daar is men nog een eind vandaan, Men hoeft niet in de rats te raken, Maar 't ratjetoe moet van de baan, Om voor zoo'n toekomstbeeld te waken. Want als het ooit eens zoover kwam, Doordat het kwaad niet werd bezwaren. Werd Amsterdam veel rotter dam. Dan Rotterdam ooit is beschoren. Er blijft één troost, naar mijn begrip. Zoolang er zooveel ratten komen, Is Amsterdam geen zinkend schip En dat is toch weer meegenomen. P. GASUS. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Brussel. DE BELGEN CHARLIEK EN DENEEF WINNEN. VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 WINTERSPORT. DE IVe ACADEMISCHE WERELDWINTER SPELEN. Uit St. Moritz: Behalve de wedstrijden in het hardrijden op de schaats hadden Donderdag ook nog enkele ijshockey wedstrijden plaats. De resulaten waren: ZwitserlandItalië 32 (20, 02, 10). HongarijeFrankrijk 50 (40, 00, 10) GYMNASTIEK Uitvoering T. V. „IJmuiden". Voor de vrijwel geheel gevulde zaal van Thalia gaf de T. V. IJmuiden onder leiding van mej. A. Tijn en den heer J. Sauer Donderdag avond een uitvoering. O.a. waren w.n. burgemeester Dunnebier en wethouder Bosman aanwezig. Zij werden ver welkomd door T. V. IJ.'s voorzitter, den heer van der Zee, die tevens wees op het a.s. 35- jarig bestaan van de vereeniging, die inzake gymnastiek pionierswerk in IJmuiden ver richtte. Wanneer wij de demonstraties als geheel beschouwen, kan niet anders gewaagd wor den dan van een zeer geslaagde uitvoering. Het is dan ook een raadsel, dat de T. V. IJ. zoo'n gering aantal leden heeft. Maar mis schien is dit de reactie op tegenslagen van de laatste jaren, en hopelijk zal deze uitvoering, die in hoofdzaak zoo uitermate voldeed, het keerpunt brengen. De vereeniging zou dit ze ker verdienen. Uiterst vlot en toch rustig werd het pro gramma afgewerkt. Bovenal trof de opvatting van leidster en leider: geen werk boven de krachten van de deelnemenden en vooral niet van de adspiranten, voor wie het te hoog op gevoerde toestelturnen zoo noodlottig is. Aan dezen stelregel werd vrijwel doorloopend vol daan en daardoor viel bijna steeds een lichte zuivere afwerking te loven. Wat het gehalte betreft, dit. staat nog niet hoog, waarbij wij een uitzondering dienen te maken ten opzichte van het brugturnen door het eerste damesgelid. Ofschoon de boven- armenhang met aangevoegde oefeningen voor deze turnsters te zwaar bleek, werd 't overige ondanks vrij groote moeilijkheden naar behooren verwerkt. Van deze ploeg is veel te I verwachten. De heeren mogen daaraan zeker een voor beeld nemen, want bij de meesten van deze afdeeling behoort 't peil te worden verhoogd. Leidster en leider volgen evenwel hierin de juiste tactiek, belichaamd in de oud-Holland- sche zegwijze „zachtjes aan, dan breekt het lijntje niet". Daardoor was deze uitvoering juist zoo aantrekkelijk. Bij handhaving van de gehuldigde opvatting vreezen wij dan ook niet voor de toekomst van de oude T. V. IJmuiden. In het Engelsche graafschap Gloucestershire deed zich het eigenaardige geval voor, dat op de rivier de Severn door den vloed der zee een springvloed ontstond. Charlier. Dcneef. Uit Brussel: Op den laatsten middag van den Zesdaagsche te Brussel gebeurde er tot de klassementsprints van 4 uur niets bij zonders. Tijdens de jachten onderscheidden de Italianen zich bijzonder; zij wisten enkele ronden achterstand in te halen. Duray had het ongeluk te vallen; het bleek, dat hij een rib heeft gebroken. Hij moet den strijd staken; ook zijn koppelgenoot Haezen- donckx verlaat de piste. Des avonds, toen het velodrome weer geheel bezet was, werd bekend gemaakt dat Hurtgen wegens kwetsuren den strijd staakt. Zijn maat Ippen is meteen van het tooneel verdwenen. Na 142 uur zijn afgelegd 3196,780 K.M. Buysse—Magne trachten te ontsnappen, maar PijnenburgWals achterhaalden hen weer. Even later liep SchÖn weg, goed door Aerts gesteund; dit koppel won een ronde. Er stonden toen vijf ploegen aan den kop. De vierde sprint werd gewonnen door Wals. Toen werd bekend gemaakt dat ook het kop pel Ehmer—Bonduel den strijd staakte. Het laatste uur. Tijdens het laatste uur werd om het kwar tier een sprint, verreden. De eerste werd ge wonnen door Wals met Van Buggenhout. Charlier tracht weer weg te loopen; Wals was echter op zijn hoede. Hij wist het den Belg te beletten, zoodat deze geen terrein kon winnen. Toen probeerde Pijnenburg het, doch ook aan hem gelukte het niet. De tweede sprint heeft als resultaat; Pijnenburg, Haemerlynck, Charlier, De Pauw. De laatste sprint had tot resultaat: Pijnenburg, Charlier, Aerts, Van Buggen hout. Direct daarop klonk het laatste schot. Deze Zesdaagsche was door het Belgische koppel CharlierDeneef gewonnen. Het Belgische volkslied weerklonk, de win naars maakten, luide toegejuicht, een eere ronde. Daarop volgden PijnenburgWals en de andere koppels. Van de 19 koppels, die den strijd aanvingen, hebben 12 de 145 uren volgehouden. De eindstand is als volgt: Winnaars CharlierDeneef (België) 344 pnt. 2. PijnenburgWals (Nederland) 253 pnt. 3. MagneBuysse (FrankrijkBelgië) 212 pnt. 4. HaemerlynckBilliet (België) 169 pnt. 5. Jean AertsSchön (BelgiëDuitschland) 126 punten. Met 1 ronde achterstand: 6. De Pauwvan Nevele (België) 169 pnt. 7. Di PacoPiemontesi (Italië) 162 pnt. 8. Gebrs. Vroomen (Nederland) 136 pnt. 9. SmetsMartin (België) 132 pnt. 10. LonckeHuys (België) 128 pnt. 11. Van Vlockhovenvan Buggenhout (België 64 punten. 12. AnhesHaegelsteen 59 pnt. In totaal werden afgelegd 3285,215 K.M. club uit Halfweg staat er bijzonder fraai voor, doch mogelijk zal men in de resteerende ont moetingen op vreemd terrein, nog tegen stand genoeg ondervinden. In afdeeling C hebben Ulysses 2 en V. E. W. 2 een achterstand, die vermoedelijk niet meer ingehaald kan worden. Daar het er niet naar uitziet, dat een dezer teams in den strijd om de bovenste plaats zal wor-den betrokken, komt het ons voor, dat de competitie-leider, adat. de kampioen bekend is, deze compe- ie als geëindigd zal beschou-wen, hetgeen el meer geschied is. Voor morgen zijn de volgende ontmoetin- ;n vastgesteld. AFDEELING A: Tweede JeugdKennéfrféil&ïld IJ. F. C.—S. I. Z. O. TelefoniaZeevogels AFDEELING B; FloraliaV. V. R A. Kennemerland 2S. I. Z. O. 2 V. J. B.Kennemerland 3 Ulysses—Z. S. V. AFDEELING C: V. V. B.—S. I. Z. O. 3 Kennemerland 4V. V. 3 V. E. W.—Ulysses 2. Tweede JeugdKennemerland kan een aardige wedstrijd worden, vooral nu geen der partijen ook maar eenig belang bij den uit slag heeft. De vorige maal bleef Tweede Jeugd met 20 in de meerderheid, doch toen hadden de oranjehemden een groot aantal invallers in de gelederen. Wanneer beide ploegen volle dig zijn, geven we den bezoekers wel de beste kansen. IJ. F. C zal o.i. weinig moeite hebben om van SIZO te winnen. Te licht behoeven de IJmuidenaren dezen wedstrijd evenwel niet op te nemen. Op 13 October stond IJ. F. C. in den wedstrijd te Hillegom op een gegeven moment met 30 voor, niettemin wist SIZO nog gelijk te maken! Telefonia krijgt gelegenheid, revanche te nemen op Zeevogels: in Driehuis verloren de telefoonmenschen op 13 October met 41. De belangrijkste wedstrijd in de B-af dee ling is de ontmoeting tusschen Ulysses en Z. S. V. Ulysses is op eigen terrein steeds in goeden vorm; de Halfweg-spelers mogen al te vreden zijn, idien ze één punt uit deze match weten te halen. In de C afdeeling hebben de kampioenscan- didaten Kennemerland 4 en V. E. W. beiden een thuiswedstrijd. De opgave voor Kenne merland tegen V. V. IJ. 3 is niet gemakkelijk. V. E. W. zal haar overwinningenreeks wel voortzetten. VOETBAL. NederlandDuitschland. Het- Nederlandsch elftal, dat Zondag 17 Februari te Amsterdam tegen Duitschland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en van Run (P. S. V.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord), Anderie- sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bak- huys (Z. A. C.), Smit (Haarlem) en Van Gel der (V. U. C.) Als reserves zijn aangewezen: Mul (H. B. S. Caldenhove (D. W. S.), Pellikaan (Longa) Schubert (Ajax), Drok (R. F. C.), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Mijnders (D. F. C.) ZATERDAC-MIDDAG COMPETITIE. In afdeeling A heeft de competitie een vlot verloop. Er zijn hier elftallen, die nog slechts twee wedstrijden te spelen hebben, zoodat men half Maart ongetwijfeld geheel gereed is. Daarna moeten nog eenige wedstrijden om den Kennemerland-beker worden ge speeld, waarna er nog tijd genoeg over blijft voor het spelen van proef- en oefenwedstrij den van het H. V. B.-elftal. Daarvoor is in de twee voorafgaande jaren weinig gelegenheid geweest. Ook de afwerking in afdeeling B gaat naar wensch. Floralia heeft een achterstand, doch voor dit team wordt elke week een wedstrijd vastgesteld, zoodat men over enkele weken wel met de andere elftallen gelijk zal zijn. Op merkelijk is voorts, dat Z. S. V. nog slechts twee uitwedstrijden achter den rug heeft. De CRICKET. HET M.C.C.-TEAM. Het in West-Indië toerende M.C.C.-team speelt thans een serie wedstrijden, o.a. de derde testmatch, in Demarara. Woensdag be gon te Georgetown een driedaagsche wedstrijd tegen Britsch Guyana. Wyatt won den toss en ging fielden. Wegens regenval kon eerst kort voor lunchtijd begonnen worden, in welke periode de West-Indiërs 2 wickets voor 4 runs verloren. Ook des middags moest ge- ruimen tijd wegens de ongunstige weersge steldheid gestopt worden. Hollies van War wickshire, slow legbreak bowler maakte de meeste slachtoffers en nam 5 voor 29. Britsch Guyana kwam niet hooger, dan een een to taal van 102 runs. De Engelschen doen het een stuk beter. Op den morgen van den tweeden dag werd voor het verlies van 3 wickets het totaal van de tegenstanders gepasseerd. Op 136 voor 3 wickets werd gepauzeerd. In den middag kwam Hendren geducht los. Wyatt, Hammond en Leyland verleenden goeden steun. Stand bij het einde van den speeltijd op den 2den dag 400 voor 8. Hendren 148. Het autobusongeluk te Renswoude. Op den avond van Nieuwjaarsdag is een groote touringcar op den rijksstraatweg on der Renswoude in de gevaarlijke bocht t.o. het kasteel „Renswoude" tegen een boom ge botst, met het noodlottig gevolg, dat P. D. v. V. uit Haarlem zwaar lichamelijk letsel be kwam en later is overleden. De chauffeur van de touringcar, de 27- jarige K. R. uit Amsterdam, had zich hier voor voor de rechtbank te Utrecht te verant woorden. Hij zou met een snelheid van 70 a 80 K.M. hebben gereden, maar zóó hard had hij alléén op den rechten weg gereden volgens zijn ver klaring. Ongeveer 50 a 60 meter vóór de bocht had hij bij-geremd en toen hij naar schatting nog anderhalven meter vóór de bocht was, aldus de lezing van verdachte was hem plotseling het stuur uit de han den geslagen. Vermoedelijk had hij over een steen of een stuk hout gereden; een andere verklaring kon hij er niet voor geven. De monteur, die de touringcar had onder zocht vondt deze voor een groot deel vernield. De remmen waren niet meer te contróleeren. Hij achtte de verklaring van verdachte mo gelijk. De officier eischte f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak 19 Februari. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 6 (n.m.) van West-Indië te New-York. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancr. 6 te Cristobal. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 6 van Melilla naar Rot terdam. Stad Zaandam 6 van Bayonne naar Bilbao. Rozenburg, 6 Febr. van Huelva n. Rouaan. Stad Amsterdam, Melilla naar Rotterdam pass. 5 Gibraltar. Stad Vlaardingen, Melilla naar Rotterdam pass. 7 Ouessant (9 verw.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 7 te Antwerpen. Streefkerk (thuisr.) vertr. 8 (n.m.) van Antwerpen. Nijkerk (thuisreis) 7 Febr. van Port Natal. Heemskerk (uitreis) 7 Febr. van Mom- bassa. Klipfontein (thuisreis) 6 Febr. van Djed- dah. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisrei) 6 Febr. van Freetown. Reggestroom (thuisreis) 5 Febr. van Duala HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk 7 Febr. van Calcutta te Rotterdam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 7 Febr. te Shanghai. Meerkerk (uitreis) 6 Febr. van Hongkong. JAVA—NEW-YORK LIJN. Talisse 6 Febr. van Batavia te New-York. Djambi 5 Febr. van Jacksonville naar New York. Phrontis, New-York naar Java 4 v. Penang. Tanimbar, Batavia naar New-York 5 van Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 5 Febr. van Shanghai te Batavia. Tjisalak, 2 Febr. van Hongkong n. Amoy. Tjibadak 5 Febr. van Hongkong naar Ma nilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes, 6 Febr. van Volo n. Salonika. Deucalion 6 Febr. van Gibraltar n. Setubal. Hermes. 6 Febr. van Constantza te Stam- boul. Orion, 6 Febr. van Carthagena naar Ali cante. Perseus, 6 Febr. van Musel te Oporto. Stella 6 Febr. van Alexandrië naar Jaffa. Simon Bolivar, 6 van Barbados naar Port Limon. Tiberius, 6 Febr. van Bari n. Syracuse. Titus, 6 Febr. van Amsterdam naar Ham burg. Triton, 6 Febr. van Olhao te Cadix. Vulcanus 7 (5 v.m.) van Amsterdam te Hamburg. Bacchus,, Lissabon naar Rotterdam pass. 7 (12.15 n.m.) Lydd. Juno 7 van Rethym.no naar Candia. Agamemnon, Valencia naar Rotterdam p. 7 Gibraltar. Poseidon, 7 v. Hamburg te Amsterdam. Boskoop 7 van Amsterdam naar Hamburg. Irene, 7 van Amsterdam naar Pasajes. Venus. 7 van Amsterdam naar Rotterdam. Ajax 7 van Amsterdam naar Hamburg. Oranje Nassau, Amsterdam naar Parama ribo 7 (4 n.m. van Madeira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi (thuisreis) pass. 6 (5 n.m.) Kaap del Armi. Siantar 7 (12.30 v.m.) van Hamburg naar Bremen en Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 7 Febr. van Hamburg te Rotterd. Alpherat 7 v. Buenos-Ayres te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silvermaple, Vancouver n. Calc. 5 van Ba tavia. Silvercedar, Calc. naar Vancouver 5 van Madras. STOOMVAART-MIJ, NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 7 Febr. te Genua. Mapia (thuisreis) p. 5 Febr. Perium. Johan van Oldenbarnevelt, 7 van Amster dam te Batavia. Poelau Roebiah (uitreis) 6 te Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Oran, Japan naar Rotterdam 7 te Hongkong. Clytoneus, Batavia naar Londen 7 van IJmuiden. Polydorus 6 van Batavia te Hamburg. Perseus, Japan naar Rotterdam 5 van Co- lembo. Benarty, Japan naar Rotterdam 7 van Gibraltar. Memnon, Japan naar Rotterdam 6 te Lon den. City of Eastbourne, Dairen naar Rotter dam 6 Febr. te Londen. Menestheus, 5 te Yokohama v. Rotterdam. Teucer, Rotterdam naar Japan 3 Febr. te Shanghai, Helenus 6 van Cebu naar Java en Liver pool. Eurymedon, Liverpool naar Java 6 van Suez. Memnon. Japan naar Rotterdam vertrok 11 van Londen. Afrika als vischafzetgebied. In Noorsche vlsscherijkringen is men van meening, dat in Afrika nog wel een afzetge bied voor de Noorsche vischproducten te vin den zal zijn. Dit zou van groot belang zijn omdat Italië steeds meer de grenzen voor den invoer van buitenlandsche visch sluit. De directie voor de visscherij in Noorwegen onderzoekt thans de mogelijkheid van een rendabelen uitvoer naar Afrika. Loonstrijd bijgelegd. Het loonconflict bij de IJslandsche vis scherij is, nadat de burgemeester van Reykja vik zijn bemiddeling had verleend, weer bijge legd. De aanmonstering op de nieuwe over eengekomen voorwaardent is reeds druk in gang. Lichtboei gedoofd. De lichtboei 2a van het Noordgat bij Ter schelling is gedoofd. Bijzonderheden zijn te vinden in de Berichten aan Zeevarenden. Verandering van dienst. Het stoomschip Giekerk van de Vereenigde Scheepvaart Maatschappij, dat in den gere- gelden dienst naar Britsch-Indië voer, zal tij delijk in den dienst op Oost-Afrika worden ge bracht ter vervanging van het stoomschip Randfontein. Zooals wij gisteren meldden bleek dit stoomschip bij aankomst den roer steven te hebben verloren zoodat het direct na aankomst te Amsterdam in een droogdok moest worden opgenomen en niet tijdig kon klaar zijn om de voorgeschreven reis uit te voeren. Het stoomschip Giekerk zal a.s. Dinsdag van hier via Antwerpen naar Oost- Afrika vertrekken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5