HET NIEUWE AVONDBLAD Het 10-jarig jubileum van D.C.IJ. (IJmuider)T(axi) O(nderneming) Bekende Visscherij-Snufjes plaats gen oo teil 20e JAARGANG No. 83 ZATERDAG 9 FEBRUAR11935 IJMUIDER COURANT, ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringeri krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Hoe de jonge club groot werd. Het bestuur van D. C. IJ. staande v. 1. n. r.: de heeren B. Dukel, A. Ligthart en D. Ott. Zittend; de heeren H. Meyer, K. de Jong en P. de Boer. Nadat reeds allerlei wedstrijden in verband met het op handen zijnde 10-jarig bestaan zijn gehouden, nadert thans de datum van het jubileum nl. 14 Februari. Wij vernemen, dat er plannen bestaan, om dit jubileum op waardige wijze te vieren. De oprichting. Het waren de heeren D. Ott, P. Schager, J. Kramer, P. Visser en G. van Zanten, die het initiatief namen tot het oprichten van de club Reeds spoedig telde de jonge club 17 leden. Het eerste jaar beperkte men zich tot het spelen van onderlinge competities, vooral dooi de financieele zorgen in verband met het aanschaffen van materiaal. Het scheelde niet veel of na eenige maan den was de club reeds weer ontbonden gewor den. Dank zij de volharding van het bestuur in het bijzonder van de heeren G. van Zan ten en P. Visser kon het clubverband van de dammers behouden worden. Uit het eerste jaarverslag bleek, dat men er in was geslaagd een kern van dammers te vormen. Het is dezelfde kern die ook thans nog de spil vormt waarom D. C. IJ. draait. In het tweede levensjaar kwam de fusie tot stand met de damclub Excelsior, waar door D.C.IJ. kwalitatief en kwantitatief niet weinig vooruit ging. Op 1 October trad D. C. IJ. met elf spelers in den N.D.B. In die dagen beschikte de jonge club reeds over een aantal sterke spelers als Bè Dukel, J. Kramer, H. de Boer, Basstra en J. Smit. Reeds het eerste jaar dat D. C. IJ. met haar eerste tiental in den Districtsbond Haarlem uitkwam nl. in het speelseizoen 1927-1928, mocht D. D. IJ. I er in slagen met 5 overwin ningen uit vijf wedstrijden, 70 p. vóór en 30 tegen het kampioenschap te behalen. Voor waar een schitterend succes. In het seizoen 19281929 kwam D. C. IJ. I uit in de 3e klas competitie van den N.D.B. en veroverde de tweede plaats met het volgende resultaat: 5 gesp., 3 gew., 0 hem., 2 verl., 6 p., vóór 43, tegen 57, achter H.D.C. III dat met 9 punten het kampioenschap behaalde. Het zelfde jaar trad de heer K. de Jong als lid toe en vooral aan hem, den tegenwoordigen voorzitter heeft D. C. IJ. het te danken, dat zij zulk een belangrijke positie in de dam merswereld heeft weten te veroveren. In December 1929 bedankten de beide sterkste spelers van D. C. IJ. B. Dukel en H. de Boer voor het lidmaatschap om te gaan spe len in de Haarlemsche Damclub. Deze beide spelers staken met hoofd en schouders tegen de andere leden van D. C. IJ uit, zoodat zij geen tegenstanders konden ontmoeten om hun spel te ontplooien. Doch ook zonder hen mocht D. C. IJ. er in het seizoen 19291930 in slagen, de tweede plaats in de 3e klas com petitie te veroveren. Den 14en Februari 1930 herdacht D. C. IJ. haar 5-jarig bestaan met een feestavond in Hotel No. Eén. Op initiatief van den heer K. de Jong. die een leidende rol in de vereeniging was gaan spelen speelde op 6 September 1930 de we reldkampioen B. Springer voor D. C. IJ. en Thalia een blindpartij en een simultaan seance. Nadat Dukel in 1931 het clubkampioen schap van de Haarlemsche Damclub had ver overd voor spelers als Sluiter en van Dartelen, kwamen hij en de Boer weer in D.C.IJ. terug. Op 6 Maart 1932 behaalde Dukel den meester titel en even later werd het eerste tiental van D. C. IJ. geplaatst in de hoofdklasse van den N. D. B. en namen niet minder dan vier tien tallen deel aan de competitie van den N.D.B. Verschillende kampioenschappen werden be haald. Het seizoen 1933-1934 bracht een belangrij ke wijziging in de samenstelling van het be stuur. De heer Van Zanten, die van de op richting af den voorzittershamer had gehan teerd, moest deze wegenis ziekte neerleggen. Met leedwezen zag men hem, den pionier, uit het bestuur gaan. Op de in dat seizoen ge houden jaarvergadering werd de heer Van Zanten tot eerelid benoemd. De heer K. de Jong werd gekozen tot voorzitter-secretaris. Tijdens zijn hiding kwamen spelers als Ligt hart, Ley te en Suijk naar voren en namen Dukel en Ligthart deel aan den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. Het jubileumfeest. Zooals reeds is gezegd vonden reeds in ver band met het jubileum eenige belangrijke wedstrijden plaats. Herinneren wij slechts aan het internationaal tournooi, waaraan o.a. deelnamen de wereldkampioen Kajchenbach en de kampioen van België Demesmaecker en de officieele ontvangst door het gemeente bestuur. Van alle zijden genoot de club de grootste medewerking, ook ten opzichte van de wegen die werden ingeslagen om de kos ten der verschillende tournooien enz. te kun- ien dekken. Niet minder dan 40 prijzen wer den geschonken. Donderdag 14 Februari a.s. zal voor leden en donateurs alsmede het damescomité een gezellige avond worden gehouden in het club lokaal Kennemerhof. Op 2 Maart zal van 5.307.30 in gebouw Cycloop een receptie plaats vinden. Na afloop der receptie zal voor de genoodigaen het cabaretgezelschap van Kees Pruis optreden. Na afloop is er bal. De jonge en bloeiende vereeniging, die een sieraad voor de gemeente mag worden ge noemd, zal dus op waardige wijze de reeks festiviteiten, georganiseerd in verband met haar 10-jarig bestaan besluiten Wij wenschen van harte D C. IJ toe, dat zij op den ingeslagen weg mag voortgaan, dat zij zoowel in clubverband als hare leden indi vidueel nog vele lauweren mag oogsten. Wat D. C. IJ. ter bevordering van de damsport heeft gedaan, is niet gering immers aan haar is het te danken dat onze plaats zulk een groot aantal eminente dam mers bezit, dammers die zich met de groot sten des lands kunnen meten, immers nadat Dukel eenige jaren geleden den meestertitel behaalde, zijn het thans de D. C. IJ.'ers Ligt hart en Leyte, die behooren tot degenen die deelnemen aan den wedstrijd om den mees tertitel. Ongetwijfeld zullen ook zij den naam van D. C. IJ. hooghouden. Van beide jonge krachten kan nog veel verwacht worden. OPERETTE SNEEUWWITJE. Men verzoekt ons mede te deelen, dat, in verband met de groote belangstelling, de kin deruitvoering van de operette Sneeuwwitje en andere zangspellen, gegeven in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost, zal worden herhaald op Woensdagmiddag, den 13en Fe bruari a.s. De avondvoorstelling welke meer speciaal voor de volwassenen bestemd is, blijft beoaald op a.s. Zondagavond. Ook deze beide voorstellingen worden ten bate van het zwak ke kind gegeven. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg, welke apotheek tevens is aangekezen voor den nachtdienst in ae volgende week. „SURSUM CORDA". De deze week opgerichte Chr. Gem. Zang- vereeniging „Sursum Corda", directeur de heer J. Klut Sr., IJmuiden-Oost, die reeds met het instudeeren van eenige werken is begon nen, heeft ten doel zich in hoofdzaak toe te leggen op het verleenen van medewerking op het terrein van het Christelijk vereenigings leven en niet op het deelnemen aan wedstrij den, het voornaamste doel van andere koren. Voor Taxi Tel. 4220 Vlug, Veilig, Voordeelig Passagiers zijn verzekerd (Adv. Ingez. Med.) Ontslag van een loodsschipper Zaak van prineïpiëel belang voor den Centralen Raad van Beroep. Eenigen tijd geleden was alhier op 55 jarigen leeftijd eervol, doch niet op eigen verzoek ontslagen de heer S. schipper bij het Loodswezen alhier. De betrokkene meende, dat dit ontslag ten onrechte was geschied De bedoeling, waarmede dit ontslag tot stand kwam. was uitsluitend deze: jongeren in de gelegenheid te stellen tot promotie. De heer S. ging in beroep bij het Ambte narengerecht te Amsterdam, dat hem in het ongelijk stelde. Ook hiervan ging de heer S. in beroep en Donderdag diende de zaak voor den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, die zitting hield onder leiding van mr. Beumer. Over het verloop van deze zitting lezen wij in het Utrechtsch Dagblad het volgende: Mr. Waslander (Utrecht), heeft het stand punt van den ontslagene verdedigd. Volgens art. 98 van het Rijksambtenarenreglement is ontslag slechts mogelijk, indien de betrokke ne den pensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt. Gelezen in verband met art. 48 van de Pensioenwet is inderdaad de leeftijd van 55 jaar een pensioengerechtigde leeftijd (ver vroegd ouderdomspensioen) voor bepaalde groepen, waaronder ook loodsen behooren, mits de ambtenaar eervol is ontslagen en niet op eigen verzoek. De geschiedenis van dit laatste artikel nu doet duidelijk uitkomen dat het hierbij niet de bedoeling kan zijn om valide ambtenaren te ontslaan. De tegenwoordige redactie van art. 48 is opzettelijk zoo gefor muleerd als zij thans geformuleerd is. Dit is ook heel begrijpelijk gezien het feit zooals de minister zei dat het pensioenfonds doodelijk krank is. De Tweede Kamer vreesde voor wil lekeur, maar de minister zegde toe dat wille keur zou zijn uitgesloten. Men zal betoogen, dat dit ontslag is geschied op grond van verandering van het dienstvak waarvan art. 96 van het Ambtenarenreglement spreekt. Dan moet men echter niet meer komen met een beroep op art. 98, en mag men inderdaad alleen volgen de regelen die in art. 96 zijn gesteld. De heer S. is ontslagen en jongeren zijn in zijn plaats gekomen, ja hebben zelfs een buitengewone promotie ge maakt. Dit kan volgens pleiter het ontslag op 55-jarigen leeftijd niet rechtvaardigen. Mr. R. H. Kroef, referendaris van het depar tement van defensie, zal na de contramemorie van den minister en na de uitspraak van het Ambtenarengerecht niet diep meer op de zaak ingaan. De meening van mr. Waslander vindt volgens spreker geen steun in de wet. Van invalide of minder invalide ambtenaren wordt- niets aangegeven. Trouwens wie zal uit maken of een ambtenaar invalide of minder valide is? De betrokkene is ontslagen niet wegens verandering van het dienstvak een beroep op art. 96 is dus niet geldig maar om de bevordering mogelijk te maken van lager personeel op niet te hoogen leeftijd. De heer S. verklaarde zelf nog dat aan. vankelijk de jonge menschen naar Vlissingen waren overgeplaatst. Later zijn zij weer in IJmuiden teruggekomen, terwijl de dienst ze hier niet strikt noodig had. Spreker meent r^t deze jonge menschen veel te vroeg als loods mogen optreden. Uitspraak over drie weken. VERGADERING VLESSING-COMITé In de zijzaal van hotel Nommer Een kwam het Vlessing-Comité bijeen teneinde décharge van zijn beheer te verkrijgen. Tevens had men het aangename met het nuttige trachten te vereenigen en na afloop een feestavond voor de leden georganiseerd. Uit de leden waren stemmen opgegaan om het huidig ensemble in een definitieve operet- tevereeniging om te zetten, die dan tevens geconstitueerd zou kunnen worden. De president, de heer Joh. v. d. Plas, open de de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. Spr. deelde mede, dat de 3 uit voeringen van Rose Marie door ruim 1350 belangstellenden bezocht zijn geworden. Er is thans een batig saldo van f 250, zoo dat de opzet zeker een financieel succes kan worden genoemd. De heer A. H. Holtslag, de regisseur, gaf nog eenige critische nabeschouwingen. Daarna brak de stroom van bedankjes los aan allen, die hebben medegewerkt om de uitvoeringen tot een succes te maken. De vertolkster van de titelrol, mevr. D AriszSchrama, werd namens het comité een keurig gecalligrafeerde oorkonde, door den heer T. Koopman vervaardigd, overhan digd als bewijs van groote waardeering; een geschenk, waar mevr. Arisz met een spontaan speechje voor bedankte. De voorstellen tot het stichten van een de finitieve vereeniging ontmoetten ernstige fi nancieele bezwaren. Het voorstel van het Vlessing-Comité, om dit comité permanent te verklaren, - werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. In den voorwinter hoopt het ensemble we derom de werkzaamheden te hei-vatten en de succes operette Marion de Marketentster van de hand van wijlen Sam. VLessing in stu die te kunnen nemen. Op initiatief van den heer H. A. Osendarp werd besloten, omdat vele aanwezige leden vóór doorrepeteeren waren, Vrijdag op dezelf de plaats wederom bijeen te komen, met die leden, welke voor een definitieve operette- vereeniging waren. TEGEN HET TROTTOIR GEREDEN. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf had mevr. S. die vergezeld van haar man door de Kanaalstraat fietste, het ongeluk met het voorwiel tegen het trottoir te rijden. Het stuur van haar rijwiel sloeg om en de wielrijdster kwam zoo leelijk te vallen, dat haar linker onderbeen brak. Na voorloopig door den heer Bakker van het Roode Kruis te zijn verbon den, werd zij op advies van dr. Bekker per ziekenauto naar het Antonius-Ziekenhuis overgebracht „AMOR EN BANANEN'. De R. K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" zal Zondagavond 17 Februari a.s. in het R.K. Verenigingsgebouw Mahustraat een tooneel- uitvoering geven. Opgevoerd zal worden een klucht in 3 be drijven, getiteld „Amor en Bananen". OM DEN MEESTERTITEL Aangezien op het laatste oogenblik twee deelnemers aan den strijd om den meester titel, n.l. de heeren Metz, Amsterdam en Schoemaker, den Haag zich hebben terugge trokken, zullen slechts acht spelers uitkomen. Hedenmiddag 4 uur wordt de partij Böke Ligthart gespeeld. De partij LeyteMetz komt door het terugtrekken van laatstge noemde te vervallen. Leyte speelt Zondag in Rotterdam tegen Jannemans. CCVI. Er is heel wat viseh geweest, deze week. Het is alleen maar zoo jammer, dat zoo dikwijls ook al ligt de markt vol visch, juist die soort ontbreekt, die men juist noodig heeft. Daar door komt het dan ook, dat men op het lijstje van de marktprijzen zoo dikwijls, ook wan neer er 15 booten (en dat is veel voor den tegenwoordigen tijd) aan den afslag liggen, hooge prijzen kan vinden. Zoo werd deze week over het algemeen veel geld betaald voor tong, kabeljauw en schelvisch. Wat zou u denken van een kistje braadschelvisch voor 12 gld. als u nauwelijks een tientje maken kunt, of van een kilo tong van f 1.80 als ze in Parijs bruto 16 francs opbrengen? Een rare handel, wat! Maar ondanks dat zijn er veel vischkoopers, die weinig gevoelen voor een eventueele stabilisatie van den aanvoer. Ik zeg „eventueel" want aanvoer van visch laat zich niet zoo gemakkelijk stabiliseeren. Dat is een raar artikel, heel anders dan electri- sche lampen of radiotoestellen. Als je er hon derd van elk noodig hebt, koop je er honderd van elk, maar als het eens slecht weer ge weest is en je hebt afnemers voor b.v. tien kisten kabeljauw, mag je blij zijn als je één kist bemachtigen kunt. En toch, zooals ik al zei, voelt de handel in IJmuiden geloof ik niet veel voor deze sta bilisatie. Ze hebben graag wat „muzieker in. Maar toch, wanneer het in het belang van het bedrijf en van den consument gewenscht wordt geacht, dan maar stabilisatie, dan maar gekoelde plets en wat al niet meer, want IJmuiden heeft nu lang genoeg onder de cri sis gezeten. Ik zit met belangstelling uit te kijken, maar ik zie nog niets aankomen. Geduld, geduld! U weet toch wel van Rome? En daar hadden we nu deze week 48 traw lers en 40 loggers en een heeleboel visch, mooie prijzen maar toch geen bijzonder hooge besommingen. De schelvischbooten brachten van alles aan, maargeen schelvisch en ook geen hake, op een uitzondering na. Het is nog steeds koolvisch en daar hebben we zoo weinig aan. Ook de enkele beuger, die aan den afslag was had weinig visch van de gevraag de soorten. Het is toch niets gedaan met de beugvisscherij. Natuurlijk waren er wel eenige mooie rei zen, zooals van de Cornells met f 4250, de Utrecht met f 3840, de Adelante met f 3920, maar overigens waren er geen uitblinkers. De Antje RO 15 bracht 500 manden haring, maar de prijs was zeer teleurstellend. Ik heb ge hoord, dat dit experiment niet herhaald zal worden.. Het was voor den vischhandel een belang rijk bericht, dat er Donderdagavond op het bekende zwaTte bord in de Kennemerlaan stond te lezen. Eigenlijk heeft het me niets verwonderd want het was heelemaal misge loopen met de vischvoorziening in België. Op zichzelf beteekent het niet zoo heel veel, dat .gedurende een dag of tien de beperkende maatregelen voor den invoer van visch uit ons land (ook uit andere landen?) zijn op geheven. Natuurlijk zal er, wanneer de ree- ders er voor zorgen dat er voldoende visch is, een levendiger uitvoer plaats vinden. Dat spreekt vanzelf. België heeft onze kleine schel visch, onze mooie gul, onze schol en onze tong buitengewoon gemist. Funest was deze beper king voor den handel en den consument en heel België was ontevreden over de gestelde minimum maten. Maar in een dag of tien kon er zooveel niet worden omgezet. De groote waarde van het Belgische noodschot ligt ech ter aan den principieelen kant. De Belgische regeering, die gedurende eenige jaren hard nekkig vasthield aan haar strenge contingen- teering, althans tegenover ons land, die niet op zij ging voor den regen van protesten, die over haar van de zijde van den vischhandel werd uitgestort, heeft ingezien, dat het nu niet langer zoo ging. Zal het nu afgeloopen zijn met deze pe riode? Op 6 Maart beginnen de Vasten, dan treedt een periode in van een versterkte visch consumptie en dan zal het, wanneer inmid dels de verruimde invoer mocht zijn afgeloo pen weer spaak loopen in België. En als nu gebleken is, dat de maatregelen ter verruiming!droeg: Door onze lens gesnapt. MAJOOR BOEREMA, De heer S. Boerema, brigade-commandant der Rijksveldwacht werd geboren in 1885 en stamt uit het Noorden der lands. In 1909 werd hij benoemd tot agent van politie te Amster dam en verleden jaar herdacht hij in intiemen. kring zijn 25-jarig politie-jubileum. In 1914, kort na het uitbreken van den. oorlog kwam de heer Boerema bij de Rijks- veldwacht te Amsterdam. In 1916 werd hij overgeplaatst naar Heemstede en in Novem ber 1924 naar Lisse, welke overplaatsing ge paard ging met zijn bevordering tot briga dier. In Lisse vooral had de heer Boerema een. zwaren dienst: hij had niet alleen te letten op het drukke verkeer maar ook op de vele bol len diefstallen die in de periode van hoog conjunctuur plaats vonden. Herhaaldelijk werd de heer Boerema naar andere plaatsen gedetacheerd, o.a. in 1933 naar IJmuiden en wel tijdens de visscherijstaking. In genoemd jaar werd de heer Boerema benoemd tot bTigade-commandant in IJmuiden, als opvol ger van den heer Reinders, die den dienst met pensioen ging verlaten VELSEN Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Verslag over de maand Januari. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg aan het einde der verslagmaand: a Mannen boven de 18 jaar: 2643 (vorig jaar: 2485) b. mannen onder de 18 jaar: 131 (vorig jaar: 123); c, vrouwen boven de 18 jaar: 37 (vorig jaar: 41); d. vrouwen onder de 18 jaar: 23 (vorig jaar: 18). Totaal: 2834 (vorig jaar: 2667). Bedoeld wordt de maand December 1934. Vergelijkend overzicht van de werkloosheid op 5-1 12-1 19-1 26-1 Bouwvakarbeiders 562 556 575 577 Metaalbewerkers 364 367 375 378 Houtbewerkers 47 49 46 47 Havenarbeiders 98 108 111 110 Visschers 297 291 296 282 Kantoorbedienden 40 39 39 40 Losse arbeiders 685 695 698 698 Overige beroepen 314 336 339 343 Totaal 2407 2441 2479 2475 In 1934 bedroegen deze aantallen: 2522 2405 2327 2394 Bovenstaande cijfers wijzen uit, dat ook over Januari de geleidelijke stijging der werkloos heid aanhield. In vergelijking met het vorige jaar, is de toestand op de arbeidsmarkt on gunstiger. Vooral in de bouwbedrijven komt dit tot uiting. Op 27 Januari 1934 bedroeg het aantal werklooze bouwvakarbeiders: 484, dus een stijging van 93. Bemiddeling. Over de maand Januari bedroeg het aantal nieuwe inschrijvingen van werkzoekenden: 737. Geplaatst werden: 195 mannelijke en 6 vrouwelijke werkzoekenden. Het aantal aanvragen van werkgevers be- 204. Voldaan werden: 197 aanvragen van den invoer, het verwachte resultaat heb-, (191 mannen en 6 vrouwen). ben opgeleverd, zal er wel hard om een da capo! geroepen worden. PIETERMAN. Buiten de gemeente werden geplaatst: 1 timmerman te Beverwijk, 1 brander te Nijme gen, 2 slagers te Beverwijk.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1