Gouden regen. BEVERWIJK VROEGER EN "HANS. Een Gevraagd Onderzoek. Tn de Eerste Kamer heeft prof. Van Emb- ripn Donderdag in zeer felle bewoordingen uit- eóakt tegen de internationale particuliere lapenindustrie, en op een Nederlandsche Anauête aangedrongen. Hij is by lange na At>~eerste niet. die dat doet. Hetzelfde is al «Taanden geleden gevraagd o a door de Ver- fènking voor Volkenbond en Vrede. In die vereënigins. en dus ook in zijn hoofdbestuur. 7iin menschen van alle politieke richtingen vereenigd. In hun algemeene vergadering werd het besluit, een enquête te vragen, met flioemeene stemmen genomen. Dit is trou wens geen zaak, die iets met bepaalde poli tieke "kleur te maken heer. Zelfs voorstan ders van een tot het uiterste opgevoerde be wapening der volken zouden, als zij maar zelf buiten de particuliere wapenindustrie stonden, alle reden hebben zich tegen de on gebreidelde vrijheid en de internationale machinaties van deze concerns te verzetten. Alleen voorstanders van struisvogelpolitiek kunnen er onverschillig tegenover staan. Menschen die zich maar liever niet druk maken, die van onaangename misstanden maar liever niet kennis nemen, die er zich afmaken met „nou ja, wat wil je er aan doen" en ,,'t is altijd zoo geweest"derge lijke menschen laat het koud. Maar wat Rebben zij ooit verbeterd of tot stand ge bracht? Ik neem aan dat iedereen die over vol doende belangstelling en rechtvaardigheids gevoel beschikt met afschuw moet kennis genomen hebben van vele dingen, die in de enquête der commissie-Nye in Washington aan het licht gekomen zijn. Tijdens die en quête zijn vele landen genoemd. Ook het onze, en meermalen, in verband met hetgeen agenten der internationale wapenindustrie in ons land of via ons land zouden hebben uitgespookt. Het ligt voor de hand dat wij een onderzoek naar die dingen instellen, en naar mogelijke andere dingen. Dat Nederland een klein land is. dat zelf maar weinig wa penindustrie bezit, doet niets ter zake. Dat Engeland, Frankrijk en Duitschland drin gender reden hebben tot het instellen van enquêtes doet ook niets terzake. Het betreft hier een volkomen georganiseerde interna tionale macht, die zich in de heele wereld doet gelden, die door het ontbreken van vol doende internationale rechtsregels en vol doende controle in schier onbegrensde vrij heid werkt, en die ten volle onthuld moet worden wil men haar activiteit kunnen be- heerschen. Met- quaesties als eenzijdige ont wapening e.d. heeft deze zaak niets uit te staan. Totaal niets. Laat men zich niet laten misleiden. Deze zaak betreft de vraag,* of de macht bij de regeeringen of bij een inter nationale groep oorlogsindustrieelen moet berusten. Welke macht? -vraagt u. Ant woord: de macht over oorlog en vrede. Laat het u koud dat thans de mogelijkheid be staat, dat een groep belanghebbenden door middel van intriges, omkooperij en het be zigen van die dagbladen, die haar eigendom zijn en waarvan zij de samenstellers als be taalde inktkoelies gebruikt, een oorlog zou kunnen verwekken? Miischien zoudt u een jaar geleden dit nog als fantastisch bestempeld hebben. Als u de bevindingen van de commissie-Nye gelezen hebt, en u het schandaal-Shearer herinnert, zult u dat woord niet meer kunnen bezigen. Het geldt hier een zeer werkelijk en zeer groot gevaar. Met volledige instemming citeer ik het volgende uit een artikel onder den titel ..De internationale Dood" van den Duitscher Fritz Jaffé in het blad „Die Tat" (Jena) „Een mogelijkheid tot verbetering in dit opzicht ligt in de opvolging van den gezon den raad van de Amerikaansche enquête commissie, die aanbeval, dat ook andere lan den een soortgelijk onderzoek zouden instel len; en de regeering der Ver. Staten heeft besloten bij de andere landen aan te drin gen op het instellen van controle op de par ticuliere wapenindustrie en den wapenhan del. Staatscontrole is nog geen overneming door den staat, maar daarmede zou toch reeds veel zijn gewonnen. Zelfs een alge meen toegepaste nationalisatie zou vooreerst het oorlogsgevaar niet uit de wereld bannen. Een ding zou die algemeene controle ech ter toch wel tot gevolg hebben, namelijk, dat de staat zijn eigen verantwoordelijkheid duidelijk gevoelt. Daardoor zouden heel wat lichtschuwe manoeuvres, vele baatzuchtige pers-ophitserijen en menige onverantwoor delijke invloed onmogelijk worden gemaakt. Niet alle ontbrandbare stoffen, maar wel veel geheime en gevaarlijke lonten zouden dan zijn weggeruimd. Dan zou duidelijk zijn, waar kruit en lood vandaan komen, en sta ten hebben meer verantwoordelijkheid dan trusts. Als dan toch lood en kruit gebruikt moeten worden, dan zetten staat en natie hun eer, bloed en bestaan op het spel. Zij kunnen in geen geval aan twee kanten ver dienen, zooals de heeren van Vickers, Schnei- der-Creüzot en Dupont de Nemours". Het is zeer logisch dat ook in ons land om een enquête wordt gevraagd, en wij ver wachten dat die tot stand zal komen, R. P. BEVERWIJK HELDER II—KENNEMERS II. De reserves van de Kennemers spelen Zon dag tegen Helder II in de volgende orde: Doel: Stoppa. Achter: Van 't Hoff en van den Bos. Midden: Versluis, v. d. Wal en Blom Vóór: Ten Wolde, Antonisse. Boom, Pauw en Veenstra. Onderwijs-benoeming. Opheffing van een combinatie. Zooals bekend is bekleedt de heer A. Visser naast zijn betrekking als hoofd der openbare school voor U.L.O. eveneens de betrekking van hoofd der openbare lagere school no. 2. Genoemd schoolhoofd heeft zich eenigen tijd geleden tot B. en W. gewend met het ver zoek hem van het hoofdschap der o.l. school no. 2 te ontheffen en over te gaan tot de aan stelling van een afzonderlijk hoofd voor ge noemde school. In verband met de stijging van het aantal leerlingen der U.L.O.-school van 50 in 1931 tot 85 op 1 September j.l. is de taak van het hoofd der school wel zeer verzwaard. Boven dien eischt het onderwijs aan school no. 2. welke school nog het karakter heeft van een opleidingsschool voor het voortgezet onder wijs, een leider, die zich geheel aan zijn taak kan wijden en die de volle verantwoordelijk heid voor den gang van zaken op zich kan nemen. Bij den tegenwoordigen toestand is dit praktisch niet het geval, omdat de heer Visser te veel gebonden is aan de U.L.O.- school. De benoeming van een afzonderlijk hoofd aan school no. 2 zal geen kosten voor de ge meente medebrengen. Het meest geschikte moment voor deze benoeming is bij het begin van den nieuwen cursus, dus omstreeks Augus tus a.s. In verband met het vertrek van den heer Ehrbecker zijn door B. en W. sollicitanten op geroepen voor de betrekking van hoofd eener openbare school alhier. Het komt B. en W. wenschelijk voor van deze gelegenheid ge bruik te maken om tevens te voorzien in de benoeming van een hoofd der school no. 2. Hierdoor zou bovendien gewaarborgd zijn. dat de aanvaarding dezer functie op het daar toe meest geschikte oogenblik zal kunnen plaats hebben, hetgeen met het oog op den gang van het onderwijs aanbeveling verdient. Ook de Inspecteur van het L.O. adviseerde aldus. B. en W. stellen den Raad mitsdien voor met ingang van een nader cioor hen te bepa len datum aan den heer A. Visser eervol ont slag te verleenen als hoofd der openbare la gere school no. 2 en voorts over te gaan tot benoeming van een hoofd aan genoemde school, waarvoor de navolgende voordracht is opgemaakt: 1. S. Koekendorp. hoofd eener O.L. school te Naaldwijk, voorheen hoofd eener Nuts- school te Eindhoven. 2. P. Krabbendam, hoofd eener O.L. school te Wognum. 3. A. Hofstra. hoofd eener O.L. school te Midwoud. (De verzekeringmaatschappij van het in Frankrijk uit een vliegtuig gevallen goudheeft aan de vin ders hiervan een belooning van 110.000 franken uitbetaald.) Brave Fransche dorpsbewoners Leven in een sprookjessfeer, Want een milde gouden regen Daalde op hun akker neer. Mogelijk dat zij eens droomden, (Zulk een droom wordt ieders deel) Van een ver en onbereikbaar Goudbeladen luchtkasteel. Het vloog hoog boven hun hoofden, In de nuchtre werklijkheid. Waarbij 't hun, in het voorbij gaan, Een verrassing heeft bereid. Als zoovele tooverstaven, Vielen gouden staven neer- En de droom, die zij zich droomden, Werd bewaarheid voor een keer. Nimmer hadden zij van 't landje, Waarop zij zijn grootgebracht, En dan nog wel in den winter. Zulk een gouden oogst verwacht. En hoe 't heden vol van kommer- Wezen mag voor mij en U, Deze brave Fransehen juichen: 't Gouden tijdperk dat is nu! P. GASUS. Gas- en ElectriciteitsHedrijf. Wijziging in de meteropnexningcn. ZATERDAG 9 FEBRUARI 1935 De verkiezingen naderen. De directie van de Gemeentelijke lichtbe- drijven heeft aan de verbruikers bij de meter opneming over de maand Januari een kennis- :eving verstrekt van onderstaanden inhoud: Ingevolge besluit van Burgemeester en Wethouders van Beverwijk dd. 3 Januari 11. zullen voortaan, bij de verbruikers, welke uitsluitend muntmeters hebben, de opnamen om de 2 maanden geschieden. Als gevolg van bovengenoemd besluit en door reorganisatie van den opnamedienst. zal de opname over de maand Januari bij de meesten onzer verbruikers, later geschieden dan voorheen .Voor de verbruikers, welke vastrechttarief hebben voor gas en of elec- triciteit. zal daarom bij e.v. opname het maan delijks te betalen vastrechtbedrag verhoogd worden, evenredig naar het aantal weken, waarover de opname loopt. Als voorbeeld wordt het volgende geval gesteld: Een verbruiker bij wie de meter 6 weken na de vorige opname, dus die over December 1934, wordt opgenomen, zal dus in rekening gebracht worden 6/4 of 11/2 maal het vast rechtbedrag. De volgende opname zal geschieden op onge veer denzelfden datum, als die over de maand Januari, zoodat genoemde maatregel als over gangsmaatregel moet worden beschouwd. Tenslotte wordt nog speciaal de aandacht van de muntgas- en muntstroomverbruikers erop gevestigd, dat het inwerpen van andere dan voorgeschreven munten in de meters, streng zal worden tegengegaan. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: R. van den Bos en M. Zoon; R. Terpstra en A. J. A. van Delft. Geboren: d. van P. M. Gaalgeb. Spran- gers; d. van M. E. BestemanDuiker; z. van H. M. DoetsGrootendorst; z. van E. Mliller Wagner; d. van M. S. A. Eggermontvan Helsland; Overleden: P. Out, 81 j„ wed. v. H. Spran- gers; J. Heitink, 21 j., dochter van C. Heitink en M. de Geus; E. T. P. Neuhaus 63 j., echt genoot van H. Ch. van Bugnum. DE VRIENDSCHAP. BEVOLKING. Ingekomen: Een deel van den Alkmaarscheweg ter hoogte van den Hoflanderweg draagt nog altijd den naam van „De Vriendschap'Wel iswaar is deze naam vooral in de laatste jaren toen een nieuw geslacht Beverwij kers op groeide, wat in onbruik geraakt, maai' aan gezien het café (op onze teekeningen rechts op den voorgrond) ook nog altijd als café „De Vriendschap" wordt aangeduid, blijft deze al oude naam in de herinnering voortleven. Uit de teekening van den tegenwoordigen toestand blijkt wel, dat de bebouwing van Beverwijk zich aan beide zijden van den Rijksstraatweg heeft voortgezet. In de omgeving van de landelijke herberg heeft zich vroeger een buurtschap gevormd, zooals men die wel meer in de nabijheid van de dorpen kon aantreffen. Wij wijzen b.v. op de „Streng", Noorddorp, de Limmerbuurt enz. Zoo was ook de Vriendschap als een ge hucht te beschouwen, dat deels tot Bever wijk en voor een deel tot het grondgebied van de gemeente Beverwijk behoorde. De Vriend schap is nu a.h.w. met Beverwijk samenge groeid. Het kon er hier gemoedelijk naar toe gaan. De Vriendschap hield er zelfs een eigen kermis op na, die was te beschouwen als de napret van de Beverwijksche kermis. In de onmiddellijke nabijheid verrezen de kramen en spullen en eenige dagen oefende de feest vierende Vriendschap een magische aantrek kingskracht uit op de dorpelingen uit de om geving. Op den Rijksstraatweg beoefenden de Noord-Hollandsche jongelingschap en de deerntjes het ringsteken met paard en tilburry en ook werden er wel in de kermisdagen hard draverijen gehouden. Al deze volksgebruiken zijn verdwenen. Het zou ook onmogelijk zijn in dezen tijd, nu het snelverkeer zoo'n enormen omvang heeft aangenomen, den Rijksstraat voor de „Vriendschapperkermis" of voor een kortebaandraverij te reserveeren. Alleen het café ,,De Vriendschap" herinnert nog aan de dagen van weleer. Het is niet eens ouder geworden, want het was al oud. toen de „hobbelende geit" tot uitbundige vreugde van jong en oud ruim dertig jaren geleden naast de herberg haar capriolen maakte. A. Kessels en gez., timmerman, Alkmaar- schenweg 107, van Wijk aan Zee en Duin. J. Genet, huishoudster, Dierluststraat 21, van Zaandijk. H. Zandbergen en gez., fabr. arb., C. Am- sestraat 9, van Wijk aan Duin. F. Grapendaal en gez., fabr. arb. Heems- kerkerweg 22, van Wijk aan Duin. Wed. Voogt geb. Cieraad, zonder, Baan- straat 12, van Amsterdam. P. L. Gaal en gezin, zonder, Koningstraat 124. van Assendelft. E. J. M. Baan, dienstbode, Munnikenweg 21. van Velsen. Th. A. Weterings en gez. spoorwegbeambte, Bloemhofstraat 9, van Noordwijkerhout. J. G. Essenberg en gez., timmerman, De ken Waarestraat 26, van Velsen. Vertrokken H. Zonjee, zonder, naar Medemblik, St. Radboudstichting. W. Damhuis, arbeider, naar Broek in Wa terland. Verdeek 308 H. Boon, zonder, naar Amsterdam, Sar- phatistraat 104. W. J. M. en G. M. Peelen, zonder, naar Velsen, „de Voorzienigheid". M. Th. C. van Zijl, zonder, naar Haarlem, Gasthuisvest no. 27. J. L. Eijking en gezin, chauffeur naar Wijk aan Zee en Duin, Hoflanderweg 46a. M. F. Bruijns en gezin, handlanger, naar Amerika G. A. van der Aar, dienstbode, naar Vel sen. Melklaan 34 L. M. Zoon, zonder, naar Velsen, Wijkerstraat- weg 47. R. Terpstra en gez., hoofd eener school, naar Kollummerland, Kollummerpomp 102. P. Veltman, bediende ss. naar Curacao. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING 8 Februari 1935. Breekpeen per kist 9095 Boerekool per kist 1025 Andijvie per kist 751.70 Rabarber per bos 616 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 35 Prei per bos 413 Uien per K.G. 2—3 Witlof per K.G. 6—12 Wortelen per K.G. 11/22 Nero per K.G. 5—6 Spruiten per K.G. 919 Knollen per stuk 26 Roode kool per stuk 271/2 Gele kool per stuk 26 Groene kool per stuk 3—6 Peren per K.G. 1016 H. M. S.—D. E. M. Voor de eerste klasse van den S.V.C.B. speelt D.E.M. een uitwedstrijd tegen H.M.S. Het Beverwijksch elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Nieuwenhuizen. Achter: D. Schram en Slak. Midden: Jansen. Vlek en De Vries. Vóór: Langendijk, Stam, van Reexel, Gel derman. Steeman. Samenstelling der stembureaus. B. en W. stellen den Raad voor om in gaande 1 April 1935 te benoemen tot leden en plaatsvervangende leden van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad: Leden: Mr. A. Moens, H. Breukelaar, J. J. Bisschop, J. Groot. Plaatsvervangers: J. A. Modderman, C. Dingier, R. van Lunzen. en de hieronder vermelde personen tot voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Stemdistrict L Burgemeester, voorzitter, K L. Moens, lid, W. A. Antonijsen, lid. Plaatsvervangers: P, C. A. Beekelaar, J. A. Haak, F. Ph. P. Braun. Stemdistrict 'II; W. Maters, voorzitter, Mr. J. A. B. Sanders, lid, J. B. Molenaar, lid. Plaatsvervangers: A. Deegenaar, A. Toeset, A. A. Post. Stemdistrict Hl: K. Steijn, voorzitter. J. Visser, lid, N. C. M. Brantjes, lid. Plaatsvervangers: H. Rothe, C. Slings, H. A, Kochx. Stemdistrict IV: N. J. Out, voorzitter, G. Sluis, lid, G. Wela- gen, lid. Plaatsvervangers: II. Holt, W. van Dijke, N. J. Groot. Stemdistrict V: J. de Bruin, voorzitter, W. de Groot, lid, C. Versteeg, lid. Plaatsvervangers: A. L. van Groningen, M. Tromp. J. C. Groen. Stemdistrict VI: J. Eijking, voorzitter, Mr. J. O. Baron, lid, F. R. C. Rijkens, lid. Plaatsvervangers: J. R. Bruin, J. Meijer, L. A. J. C. Verbunt. ONDERWIJSVOORDRACHT. Ter vervulling van de betrekking van lioofd der O. L. School no. 1 aan de C. H. Moens- straat (vacature M. J. F. Ehrbecker)hebben B. en W. onderstaande voordracht opge maakt in overeenstemming met den inspec teur van het L. O. in de inspectie Alkmaar. 1. P. Krabbendam, hoofd der O. L. School te Wognum. 2. S. Koekendorp, hoofd eener O. L. School te Naaldwijk, voorheen hoofd eener Nuts- school te Eindhoven. 3. A. Hofstra, hoofd der O. L. School te Midwoud. (Zooals onze lezers weten is de heer M. J. F. Ehrbecker, met ingang van 1 Maart a.s. be noemd tot hoofd van een school te Haarlem). B.V. .,'T BLAUWE KRIJTJE". Stand clubkam 1. Th. v. Noort 2. G. v. 't Hoff 3. P. Langendijk 4. W. v. d. Lem 5. G. Land aal 6. E. Belinfante 7. A. Burger 8. N. Blom 9. Ch. Hart 10. L. Peelen Woensdag a.s. worden de wedstrijden voort gezet. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke een aantal afbeeldingen van ge vels van oude gebouwen in ons land en etsen der buitenplaatsen Beeckesteyn, Duin en Kruidberg en Sparenberg, vervaardigd in het begin dezer eeuw. 14 13 1 2048 484 26 423 16 13 3 2334 519 26 4.50 16 13 3 2310 542 26 4.26 12 7 5 1545 470 14 3.29 6 3 3 708 218 6 3.25 16 8 8 2002 740 16 2.71 12 5 7 1279 602 10 2.12 14 3 11 1212 906 6 1.34 7 1 6 573 510 2 1.12 13 0 13 814 774 0 1.05 SANTPOORT Een natuurbad bij Velserend? Bouwvergunning reeds verleend. Geruimen tijd geleden maakten wij reeds melding van de plannen tot het stichten van een natuurbad in Santpoort. De bedoeling was, deze inrichting, bestaande uit een zwembad en een zonnebad op te richten nabij Velserend waar een ideaal gelegen terrein voor dit doel beschikbaar is. Naar wij vernemen, kan thans spoedig de uitvoering van deze plannen, die Santpoort een inrichting zullen bezorgen, die van groot belang vor het dorp kan worden genoemd, verwacht worden. De bouwvergunning is door het gemeentebestuur reeds verleend. Nog is er geen volledige overeenstemming bereikt tus- schen het gemeentebestuur en de onderneming die het natuurbad zal exploiteeren, inzake be paalde voorwaarden, in verband met de al gemeene politieverordening doch ongetwijfeld zal men het hierover spoedig eens worden. De plannen voor de verschillende gebouwen zijn ontworpen door den heer A. ten Broeke, architect alhier. JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. De Kring Santpoort van den R. K. Volks bond zal morgen het jaarfeest vieren. Het feest begint met een H. Mis in de kerk en en wordt besloten met een feestelijke bijeen komst voor de leden met hunne dames, waar de door den Haarlemschen kunstenaar RR. Trautwein ontworpen en door mej. A. Scheenaard en hare helpsters vervaardigde kringvlag zal worden gewijd. De tooneelver- eeniging V.O.O.T.A.G. zal een blijspel opvoe ren. Irene, 8 v. Rotterdam n. Pasajes. Theseus, 8 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Cnjnssen 8 v. Amsterdam n. W.-Indië. Achilles 8 v. Rotterdam te Lissabon. Ganymedes 8 v. Salonika te Izmir. Hercules 8 v. Malta n. Tunis. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Montferland (uitreis) 7 van Rio Janeiro. Salland (thuisreis) 7 van Montevideo. Gaasterland 7 van Amsterdam te Buenos- Ayres. Maasland (thuisr.) 7 (1.7 v.m.) 160 mijl Z. van Land's End. 10 verwacht. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha. 31 van Port Natal naar Sabang voor dokken. Agnita 8 te Curacao verwacht, naar Enge land. Rouaan. Mltra 9 bij Key West verw. n. Tampico, Lands End v. o., waarschijnlijk Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (thuisreis) 9 (6 v.m.) te Rot terdam verw. Indrapoera' (uitreis) 8 (5 n.m.) v. South ampton. Blitar (uitreis) 8 (2 v.m.) van Londen. Kota Tjandi (thuisreis) 8 (7 v.m.) te Genua. Sibajak (uitreis) 8 van Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 6 te Santos. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bengalen 8 van Calcutta naar Vancouver. Silverbelle 6 v. Vancouver n. New-Orleans. Silvermaple, Vancouver naar Calcutta 7 te Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisreis) 8 van Suez. Simaloer (thuisreis) 7 van Colombo. Poelau Roebiah (uitreis) 6 van Padang. Tabian 8 v. Amsterdam n. Batavia. Chr. Huygens (uitreis) 8 van Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, Japan n. Rotterdam 8 v. Suez. Alcinous, 8 v. Amsterdam n. Liverpool en Batavia. Hector. Japan n, Rotterdam 8 te Shanghai. Ajax, Japan naar Roterdam 8 te Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Loehkatrine Rott. n. Vanc. 7 v. Cristobal. Blommersdijk, New-York n. Rotterdam 6 (12 midd.) 751 mijl West van Bishops. Statendam 7 van New-York naar Midd. Zee Bilderdijk 6 v. New-Orleans n. Rotterdam. Nebraska, .Vancouver n. Rott. 7 v. Liverpool. HALCYON LIJN. Stad Zaandam 7 v. Bayonne te Bilbao, voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Zwolle 7 v. Makri n. Oran en Rotter dam/Vlaardingen. Stad Arnhem 7 van Vlaardingen te Bagnoli. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Streefkerk (thuisreis) 8 (n.m.) v. Antwerpen. Boschfontein (thuisreis) vertr. 9 v. Antwerpen. Jagersfontein (thuisreis) 8 te Pt. Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitreis) 7 Febr. v. Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 8 Febr. v. Shanghai. Serooskerk (uitreis) 7 te Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 7 te Madras. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk 8 (n.m.) v. Huil n. Rotterdam. Almkerk (uitreis) pass. 7 Febr. Gibraltar. De wereldvïoot. Volgens een opgave van Bureau Veritas is in November van het vorig jaar de wereldvïoot verminderd met 61 stoomschepen met 210.161 bruto ton (waaronder de voor sloop verkocht? Nederlandsche stoomschepen Asiento en Jo hanna) 3 motorschepen met 1334 bruto ton (waaronder het in de Noordzee gekapseisde motorschip Jupiter) en 10 zeilschepen met 15.286 bruto ton (waaronder geen Neder landsche). Bezoek politiekruiser. De Deensche politiekruiser Islandsfalk is van een kruistocht in de Noordzee hier bin nengekomen en direct naar Amsterdam opge varen voor een kort bezoek aan de hoofdstad. De vermiste trawler. Gisteren meldden wij, dat men zich ernstig ongerust maakte over het uitblijven van den Duitschen stoomtrawler Main op reis van Wesermünde naar Harstad. Thans wordt uit Noorwegen gemeld, dat aan de westkust wrak stukken van dezen trawler gevonden zijn zoo dat het vrij zeker aan te nemen is, dat het schip in een sneeuwstorm is verongelukt. Schroefblad verloren. Het Zweedsche stoomschip Virginia is van hier te Sunderland aangekomen met verlies van een schroefblad, hetwelk werd afgesla gen op een onder water drijvend voorwerp. Verkeer Suezkanaal. In de vorige maand passeerden door het Suezkanaal 487 schepen of 10 minder dan in dezelfde maand van het vorig jaar. De ont vangsten bedroegen resp. 0.74 en 0.78 millioen francs. AANGEKOMEN 7 Februari: Gateshead s.s. New Castle Hontestroom s.s. Londen Grey Country s.s. Buenos Aires Beijerland s.s. New Castle Hebble s.s. Goole Brunla s.s. Oslo Navigator s.s. Sunderland Poseidon s.s. Gdynia Vechtstroom s.s. Huil Hans Carl s.s. Danzig 8 Februari: Astarte s.s. Bremen Escaut m.s. Rotterdam Galgewater s.s. Santa Fé Edmund Halm s.s. Danzig Eridano s.s. Rosario Islandsfalk pol. kr. Noordzee VERTROKKEN 7 Februari: Elziena m.s. Londen Clytoneus m.s. Londen D. H. Stinnes XII s.s. Rotterdam Lingestroom s.s. Londen Boskoop s.s. Hamburg Groningen s.s. Harlingen Irene s.s. Passages Venus s.s. Midd. Zee Tartary m.s. Huil Ajax s.s. Hamburg Texelstroom s.s. Liverpool Kurzesee s.s. Esbjerg.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5