VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: tooi Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Chili 23 Jan. van Curacao. Ned. Indië 18 Febr. J apan 6 Febr. van Colombo. Rosario 26 Febr. Diamante 18 Febr. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 13 Febr. Amazone West Indië 26 Jan. van Pto Barrios. Hamburg in lading. Baarn Chili 2 Febr. van Paita. Boschfontein Zuid Afrika 9 Febr. van Antwerpen. Bodegraven Chili 31 Jan. van Valparaiso. Bacchus (Ned.) Midd. Zee 9 Feb. 7 Febr. te Rotterdam. Bussum La Plata in lading. Bulysses Curacao 12 Febr. 21 Jan. van Curacao. Britsum La Plata 27 Jan. te Rosario. Bennekom Chili 6 Febr. van Callo. Boskoop Hamburg in lading. Caribia West Indië 24 Febr. 8 Febr. van Pt. Colombia. Colombia Hamburg 16 Febr. vertrekt 15 Februari. Donau Japan 6 Febr. van Honekong. D^hhne (Gr.) Santa Fé. 15 Febr. 7 Febr. van Madeira. Deucalion (Ned.) Midd. Zee 11 Febr. 7 Febr. te Setubal. Eemland Buenos Aires in lading. Fulda Japan 28 Maart 6 Febr. van Hongkong Port-Talbot heden 5 Febr. vertrokken. Gaasterkerk Japan 8 Febr. van Shanghai. La Plata 4 Maart 3 Febr. vertrokken. Ganymedes Midd. Zee 7 Febr. van Salonika. Gaasterland Buenos Aires in lading. Hercules fNed.) Bourgas 20 Febr. 4 Febr. van Izmir. Hermes (Ned.) Bourgas 5 Maart 6 Febr. te Stamboul. Mexico 12 Febr. 6 Febr. Azoren gepass. Istina La Plata 8 Febr. 24 Jan. van Dakar Bona (v. IJm.) in lading. Juno (Ned.) Alexandrië 28 Febr. 7 Febr. van Rethvmmo. Johan de Witt Batavia 20 Febr. 9 Febr. van Port-Said. Jagersfontein Zuid-Afrika 6 Febr. van Beira. Kurmark Ned. Indië 19 Febr. 9 Febr. van Marseille. Klinfontein Z. Afrika 6 Febr. van Djeddah. W. Indië 17 Febr. 30 Jan. van Trinidad. Sta Caballo (v. IJm.) 6 Febr. van Onton. Rosario 6 Febr. vertrokken. Leeghwater Buenos Aires 12 Febr. 4 Febr. van Teneriffe. Batavia 16 Febr. 4 Febr. van Pt. Said. Lucerna Port Arthur 12 Febr. 24 Jan. vertrokken. Laurent Mecus Batoum 16 Febr. 1 Febr. van Stamboul. Buenos Aires 10 Febr. 2 Febr. van Madeira. La Plata 5 Febr. van Madeira. Melampus Ned. Indië 1 Febr. van Belawan. Batavia pass; 5 Febr. Perim. Menes Ned. Indië 13 Maart 6 Febr. van Colombo. Me rul a Curacao 21 Febr. 30 Jan. vertrokken. Mal Vin a Curacao 3 Febr. vertrokken. Batavia in lading. Maaskerk Wést Afrika 6 Febr. van Freetown. N. G. Cirlucundis- Concepcion 15 Febr. 13 Jan. van La Plata. N°w Zeeland Pt. Arthur 11 Febr. 8 Febr. van Liverpool. Ni)kerk Zuid-Afrika 7 Febr. van Pt. Natal. Nadja. Brevik (v. IJm.) 9 Febr. 7 Febr. vertrokken. Midd. Zee 23 Febr. 8 Febr. te Valencia. Baytown 9 Febr. 18 Jan. vertrokken. Prometheus Batavia 9 Febr. vertrokken. Poelau Tello Batavia. 9 Febr. vertrokken. Poseidon Danzig 7 Febr. 6 Febr. van Hamburg. Phoenicia Mexico 15 Maart 9 Febr. vertrokken. Pluto (Ned.) Gothenburg 10 Febr. 7 Febr. van Aarhuus. Polydorua Hamburg in lading. West Afrika Streefkerk Z Afrika 8 Febr. van Antwerpen. S'entor Batav-ia 6 Febr. van Pt Said. Saarbrücken Oost-Azië 6 Febr. Perim gepasseerd. Seapool Diamante 23 Febr. 20 Jan. vertrokken. Sal-land Buenos Aires 5 Febr. vertrokken. Sveti VI alio Buenos Aires 3 Maart 2 Febr. vertrokken. Simaloer Ned. Indië 7 Febr. van Colombo. Stella (Ned.) Alexandrië 8 Febr. te Haifa. Turicum Con stan tza 8 Febr. 4 Febr. te Pernis. Tawali «Ted. Inrlië 3 Febr. van Sabang. Tiberius (Ned.) Vlicld. Zee 24 Febr. 8 Febr. van Bari. Titus Hamburg 10 Febr. 9 Febr. vertrokken. Uckermark Ned. Indië 24 Maart 2 Febr. van Macassar. Venezuela West Indië 19 Febr. 5 Febr. van Barbados. Vulcanus Hamburg in lading. Wolsum Santa Fé 29 Jan. vertrokken. Waterland (Ned.) lamburg 10 Febr 9 Febr. vertrokken. Wim Wilberforce West Afrika 3 Febr. van Takoradi. Zonnewijk Rosario 23 Febr. 3 Febr. v. St. Pauls Rocks. IJMUIDEN Werk aan den winkel voor P.A.L. V. U. Nog viermaal op de planken. In de laatste maanden van het winterseizoen is er voor de Arbeiders Tooneelvereeniging P.A.L.V.U. nog heel wat werk aan den winkel. De IJmuider Bestuurdersbond organiseert in samenwerking met den Centralen Bond van Transportarbeiders voor de in Egmond aan Zee wonende werklooze leden op Donderdag 14 Februari een tooneelavond. Op dezen avond zal P.A.L.V.U. „Op Hoop van Zegen", met zooveel succes in IJmuiden voor het voetlicht gebracht, opvoeren. Donderdag 21 Februari werkt P.AI.V.U. mede aan den bonten avond van de Supporters vereeniging „De Daad", waar een één-a eter wordt opgevoerd. Verder werkt P.A.L.V.U. mede aan een pro- paganda.avond van de Ned. Ver. tot Afschaf fing van Alcoholhoudende dranken, die Za terdag 23 Maart wordt gehouden' in „Het Wapen van Velsen". Op dezen avond wordt opgevoerd „Tine", een propagandastuk voor geheelonthouding van A. C. C. de Vletter. En tenslotte nog de clou van het seizoen, de opvoering op 23 April van „Ghetto" van Herman Heyermans in Thalia, een avond dooi de vereeniging zelf georganiseerd. Zooals men ziet is er nog heel wat te doen en zal de vereeniging na afloop van het seizoen op een drukken winter terug kunnen zien. OPENBARE VERKOOPING. Vrijdagmiddag vond in Hotel Nummer Eén ten overstaan van Notaris Dolleman een open bare verkooping plaats met het volgende re sultaat: 1. het woon- en winkelhuis Prins Hendrik straat no. 77 werd gekocht door den heer Wieringa q.q. voor f 5500. 2. het woonhuis met erf aan de Bik- en Ar- noldkade no. 33 en het daarachter gelegen pakhuis aan de Conradstraat no. 2 werd ge kocht door den heer Ph. de Vries q.q. voor f 3100. woon- en winkelhuis met afzonder lijk ande bovenwoning aan de Koningin Wilhelminakade no. 1 werd gekocht door den heer Camman q.q. voor f 7000. 4. het woonhuis en erf aan de President Steijnstraat no. 42 werd gekocht door den heer Camman q.q. voor f 2200. 5. het woonhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erf aan de President Steyn- straat no. 46 werd gekocht door den heer Camman q.q. voor f 3500. 6. het pakhuis met bovenwoning aan de Conradstraat no. 16 werd gekocht door den heer D. Bais voor f 3000. 7. drie woonhuizen Prins Hendrikstraat nrs. 38, 40 en 42 werden gekocht de perceelen 38 en 40 a f 800 per stuk door den heer Kramer q.q., perceel 42 door den heer Kalkman voor f 950. 8. het woonhuis met tuin en uitgang aan de Kanaalstraat no. 30 werd opgehouden. 9. het woonhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning aan de Kanaalstraat no. 32 werd opgehouden. MARKTPRIJZEN van Zaterdag 9 Febr. Tarbot per K.G. f 1.25—f 0.70 Griet per 50 K.G. f 29—f 13 Tongen per K.G. f 1.40f 0.75 Groote schol per 50 K.G. f 12f 9 Middelschol per 50 K.G. f 16—f 13 Zetschol per 50 K.G. f 24—f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 20f 8.50 Bot per 50 K.G. f 5.90—f 4.20 Schar per 50 K.G. f 8.50—f 3.70 Kabeljauw per 125 K.G. f 45f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 17.50f 16.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 13f 6 Wijting per 50 K.G. f 6.60—f 4.40 BESOMMINGEN. Loggers: KW 60 f 930: KW 68 f 640; KW 3 f 940; KW 5 f 950; KW 48 f 850; KW 144 470; KW 114 f 790; KW 42 f 900:; KW 130 f 1070; KW 154 f 1000; KW 147 f 960; KW 14 f 800; KW 107 f 850. WINlfERBESPREKING HOOGOVEN- STATEN. Donderdag 21 Februari houdt Ds. v. Cal- ear in het Casino een lezing voor de vereeni ging van „Hoogoven-Staten" over het onde- werp „De mensch als religieus wezen". Hedenmiddag speelt V.J.B. in het park Rooswijk tegen Kennemerland 3. De opstelling van V.J.B. luidt: P. Slings, Chr. v. d. Star. Kooien, v. d. Meulen, Pieneman, Bakker. H. Slings, Meuzel, v. d. Koog, de Wijs, Kraaijeveld. HEEMSKERK R.K. MIDDENSTANDSBOND. Donderdag 14 dezer wordt in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een ledenvergadering ge houden voor den R.K. Middenstandsbond. UITVOERING Zondag 17 dezer geeft de R.K. Tooneel- vereeniging ..Ons Genoegen" een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden: „Sally wint de sweepstake"; klucht- in drie bedrijven. BURGERWACHT. De Burgerwacht alhier houdt Maandag 11 dezer een feestavond in de zaal van Gebr. Duin, waar tevens de prijsuitreiking zal plaats hebben van de gehouden schietwedstrijden. TWEEDE UITVOERING TAVENU. Zondag 24 Februari geeft de tooneelver eeniging TAVENU een uitvoering in Café Flora van den heer L. Schipper alhier. Opgevoerd zal worden het blijspel „De Rid der van de Kouseband" van Henk Bakker. JAARVERGADERING SPAARFONDS ST. IGNATIUS. Vrijdagavond heeft de jaarvergadering plaats gehad van bovengenoemd fonds. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledenaantal 47 bedraagt. Het financieel verslag meldt aan inkomsten f 1176.55, uit gaven f 1170.66; batig saldo f 5.89. De boeken bleken in de beste orde te zijn. De aftredende bestuursleden J. Bekker, Th. van Veen en J. Beentjes werden bij acclamatie benoemd. Aande beide boden werd voor het vele werk, dat zij verrichten een geschenk uitgereikt. R. K. BAKKERSBOND. Dinsdagavond 12 dezer wordt in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier een propagada avond gehouden door den R. K. Bakkersbond voor Beverwijk en omstreken. Sprekers van dezen avond zijn de heer Schrijvers en Rector Boonekamp. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Bovengenoemde vereenigin gevragderde in het R. K. Vereenigingsgebouw. onder leiding van den voorzitter den heer W. Meijer. De voorzitter las een brief voor van het hoofdbestuur, waarin pr met kracht op werd aangedrongen propaganda te maken en ■nieuwe leden te werven. De voorzitter deelde méde, dat in de jong ste vergadering van de winkeliersvereeniging de vraag naar voren gekomen is, de winke liersvereeniging om te zetten in de Hanze, dochdoch hierop is niet verder doorgegaan. Nu heeft het bestuur van de Hanze, dat groo- tendeels ook bestuur was van de winkeliers- bereeniging, besloten dit om te zetten in de I-Ianze, Rè Kè Middenstandsbond. Het is de bedoeling, aldus ds voorzitter, hedenavond een geheel nieuw bestuur te kiezen, zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen en de leden der winkeliersvereeniging te vragen lid te worden van de Hanze. De Hanze telt thans 24 leden, doch er blijven nog 40 winkeliers over die ook in de Hanze thuis hooren. Overgegaan werd tot het benoemen van een bestuur. De he eren Jac. Castricum, A. van Lieshout, Q. Rijke, A. E. de Wildt en S. Zon neveld werden gekozen, die allen hun .be noeming aaïariamèn. Tot voorzitter werd de heer Jac. Cdstrioum gekozen, die de functie aanvaardde. De geestelijk adviseur zette het doel dei- kernvorming uiteen. JAARVERGADERING LAND- EN TUIN- BOUWBOND. Onder leiding van den voorzitter den heer R. Beentjes hield bovengenoemde bond te Heemskerk zijn jaarvergadering. Het jaar verslag geeft uiting aan de teleurstelling, die de tuinders en boeren het afgeloopen jaar weer hebben ondervonden. Het financieel ver slag sluit met een bedrag van f 15.36. Tot ve rificateurs worden benoemd de heeren M. Bakker en P. Zonneveld. De aftredende be stuursleden K. Beentjes, J. de Wit en N. Ven del werden bij acclamatie herkozen. De nieuwe belasting voor aardappelen ver bouwers, f 30 per H.A., vindt de voorzitter on billijk, daar dezen gelijk gesteld worden met de verbouwers in de polders, waar de op brengst zooveel grooter is. Getracht zal wor den, vermindering te krijgen. Uitvoerig werd besproken de steunregeling in deze gemeente, die voor de betrokken tuin ders zoo bitter slecht is. Ten spoedigste zal een conferentie worden aangevraagd met het plaatselijk armbestuur, ook zal men zich wenden tot de R.K. Kamerfractie, om bij den Minister er op aan te dringen, dat hierin ver betering komt. De heer K. Pollman, kringsecretaris, bracht verslag uit van de vergadering van den Tuindersvakbond, te Haarlem gehouden. De geestelijk adviseur kapelaan Van Rijn sprak hierna nog een kort woord. Naar de spoed vergadering, die het kringbestuur de volgende week zal houden, werden afgevaardigd de heeren IJ. Schuit en J. Strik. SCHAATSENRIJDEN VOOR DE JEUGD. De mogelijkheid bestaat dat heden of mor gen bij doorgaande vorst de ijsbaan van ..Sportex" voor de jeugd opengesteld zal wor den. GEEN VRIENDELIJKE BEGROETING. Een inwoner der badplaats die Vrijdagmid dag probeerde een partijtje aangespoelde cacaoboter naar Beverwijk te vervoeren, ont moette op zijn weg een marechaussee. Daar hij dezen politieman niet al te vriendelijk bejegende, zal deze ontmoeting allerminst aangename gevolgen voor hem hebben BEVERWIJK WIJK AAN ZEE EN DUIN BOUWEN. Door B. en W. zijn de navolgende vergun ningen tot het bouwen verleend: aan P. H. van Minnen en J. Smit, te Wijk aan Zee en Duin, tot het bouwen van 2 woonhuizen aan den Zeeweg, hoek Waterlei- dingsweg; aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland, te Bloemendaal tot het oprichten van een transformatorgebouwtje, aan den Waterleidingsweg; aan F. D. Looij, te Wijk aan Zee en Duin, tot 't bouwen van 2 woonhuizen aan den Hooge Hoflanderweg; aan Mej. de Wed. G. van Amersfoort te Wijk aan Zee, tot het verbouwen van en woonhuis. DRANKWET. Bij besluit van Gedeputeerde Staten dei- Provincie Noord-Holland is aan mejuffrouw J. van den Berg. te Wijk aan Zee, een hotel vergunning verleend voor de localiteiten, ge legen in het perceel van Ogtropweg no. 20. Geboren: Johanna Hendrika, dochter van G. Tabak en H. Rus. Anna, dochter van G. Tiebosch en M. A. Bakker. Gijsbertus Frede- rikus, zoon van N. Duin en H. Kippersluis, Bernardus Gerardus, zoon van J. B. Half en J. Affourtit; Petrus Anna, zoon van H. J. Vessies en A. P. Teeling. Ondertrouwd: J. Vellekoop, 31 j. en W. van der Wel 24 j. Gehuwd: D. Rosenga 34 j. en W. D. Kort hals 43 j. SCHAAKCLUB „WEENINK". De Schaakclub „Weenink" hield in haar clublokaal onderlinge wedstrijden met den volgenden uitslag: C. HennemanK. Slings 01; J. Dalmeyer- V. Ph. v. d. Kolk 0—1; D. Kikke—G. Dil 1—0; J. ZoontjesG. Ettema 10; K. SlingsF. Pfaltsgraff 10; H. NijmanV. Ph. v. d. Kolk 0.1; G. EttemaD. Kikke 10. R. K. VOLKSBOND. In de jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond werd met- algemeene stemmen besloten de contri butie voor de werklooze leden met vijf cent te veriagen. De begrooting voor 19-35 werd na een kleine wijziging vastgesteld. De aftredende bestuursleden de heeren A. V. d. Plas, voorzitter, W. Niesten, penning meester en B. Hoogeboom, tweede secretaris werden herkozen. In de controle-commissie werden benoemd de heeren G. de Boer en J. Groeneveld DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den heden-, Zaterdagmorgen in totaal 1019 werkzoekenden ingeschreven tegen 1033 aan het eonde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 515, (501) Wijkaan Duin 342 (362) en Heemskerk 162. (170). LEZING OVER KUNSTLICHT-FOTOGRAFIE De fotohandel Marx alhier heeft voor ama teurs een lezing georganiseerd over kunst lichtfotografie. Deze lezing wordt a.s. Woensdagavond iï de bovenzalen van hotel' „Oud-Meerenstein' gehouden. De heer Marx -zal vervolgens de- monstreeren met foto- en kinotoestellen vertoont tenslotte éenige smalfilms. JAARVERGADERING VEREENIGING „HET WITTE KRUIS". De afdeeling Beverwijk van „Het Witte Kruis" houdt op Dinsdag 26 Februari haar jaarvergadering in hotel Terborg. VERGADERING A. N. G. O. B. Vrijdagavond hield de A. N. G. O. B., afdee ling Beverwijk en'omstreken een huishou delijke vergadering. De - vergadering hechtte haar goedkeuring aa-n-dè voorgestelde nieuwe contributierege ling. Vervolgens werd" besloten voor de propa ganda lucifers meer reclame te maken. Voor de te houden N.H.P.O. vergadering werden de volgende voorstellen ingediend: le. Omden heer Biesboer uit Wormerveer gpmdidaat. te -stellen.' 2e, Omeen weekend te Bakkum te organi- seefen. Deze voorstellen zullen door het bestuur in overweging genomen worden. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 8en Februari 1935. Andijvie per kist f 1.25f 1.85 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per K.G. f 0.02—f 0.04 Bietén per K.G. f 0,03f 0.04 Schorseneeren per K.G. f 0.05 Aardappelen, klei, per K.G. f 0 051' 0.08 ld. zand per K.G. f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.12f 0.24 Boerenkool per bak f 0.10f 0.28 Roode kool per 100 f 4^-f 10 Savoye kool per 100 f 3f 6 Uien per Kilo f 0.01 1/2—f 0.04 Prei, per bos f 0.0&f 0.12 Rabarber per 100 bos f 16--f 24 Pieterselie per bos f 0.06 Selderie per bos f 0 04 Appelen per Kilo f 0.24f 0.32 Peren per Kilo f 0.07f 0.14 Brusselsch lof per Kilo f 0.08f 0.14 VELSEN LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAND JANUARI 1935. Vestiging 70 m., 90 vr. Geboorten 35 m„ 31 vr. Vermeerdering totaal 226. Vertrek 80 m., 93 vr. Overleden 16 m„ 17 vr. Vermindering totaal 206. Geheele vermeerdering over de maand Ja nuari dus 20. Totale bevolking op 1 Februari 1935: 44347. Voor Haarlem's Politierechter. Ondeugdelijke Leverworst Leverworst is een smakelijk gerecht, maai de smakelijkheid alleen doet- het hem niet; wil de worst onze goedkeuring wegdragen, zoo moet ze ook voldoen aan den eisch, dat de ingrediënten, waaruit ze is samengesteld, deugdelijk zijn en dat geen tuberkelbacillen daar schuilplaats hebben. Dat de slagers jongen, die met deze omstandigheid geen re kening had gehouden en een lever van een tuberculeuze koe in de worst had willen ver werken, deswege voor den rechter moest ver schijnen, is begrijpelijk en prijzenswaardig, maar dat was hem nu eigenlijk niet ten laste gelegd: hij moest zich verantwoorden voor diefstal van een lever. Nu was dit een eenigs- zins eigenaardige diefstal, want de lever waar het hier om ging, was afkomstig van een aan den vader van den slagersjongen toebehoo- rend rund en de jongen had den lever in het bedrijf van zijn vader en ten behoeve van dit bedrijf willen verwerken, zoodat men opper vlakkig zou zeggen, dat de jongen iets had weggenomen wat hem, dan wel zijn vader, toe behoorde en men kan toch zijn eigen goed niet stelen. Daartegenover staat echter, dat de lever wegens tuberculose was afgekeurd en volgens de vleeschkeuringswet wordt ondeug delijk vleesch aan den eigenaar ontnomen. De Officier van justitie had daarom diefstal ten laste gelegd, van oordeel zijnde dat de le ver door de afkeuring eigendom van de ge meente Beverwijk was geworden, waar het feit zich had afgespeeld en dat dus de jongen een ZATERDAG 9 FEBRUARI 1935 Uw Zenuwen komen tot rust- s mceren en wordea daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten, (Adv. Ingez. Med.) aan die gemeente toebehoorenden lever bad gestolen. Hij eischte daarom 30 boete. Mr. Schreurs, de verdediger, zei, dat on deugdelijke worst hem een gruwel was en dat hij geenszins kon goedkeuren, dat de jongen een afgekeurden lever tot worst had willen verwerken, maar de verdediger moest er ie. gen op komen, dat hier van diefstal sprake kon zijn. Aannemende, dat de lever was ai- gekeurd, volgt daaruit nog niet, dat de ge. meente Beverwijk eigenares was geworden; voor onteigening is, zegt pleiter, een rechter lijk vonnis noodig en dat was er niet. Neemt men aan. dat hier geen onteigening noodig was, omdat de léver door de afkeuring tot een waardeloos iets was geworden, dan kan van diefstal van dat waardelooze ook geen sprake zijn. Pleiter vroeg daarom ontslag van rechtsver- volging. De officier van «justitie had gemeend, dat hier diefstal ten laste gelegd moest worden om een veroordeeling te krijgen- en zijns in. ziens was hier ook wel sprake van, schoon hij de beslissing gaarne aan den politierechter overliet. Deze vond de zaak te ingewikkeld om ter stond uitspraak te doen en bepaalde deze op 15 dezer. Bankvereeniging voor f 8000.. benadeeld. Gearresteerde accountant legt bekentenis af. WAGENINGEN, 8 Febr. De commissaris van politie te Wageningen heeft in arrest doen stellen den accountant J. v. B. aldaar, terzake van oplichting van een bedrag van pl.m. 8000 ten nadeele van het filiaal van een bankver eeniging aldaar. De oplichting werd gepleegd in den loop van het vorig jaar en wel door middel van kwitanties, valschelijk onderteekend met den naam van cliënten der bank, voor wie v. B. de administratie voerde. v. B. heeft een volledige bekentenis afge legd en zal morgen ter beschikking van de justitie gesteld worden. Het onderzoek is nog in vollen gang. ,,'T KLEUTERHUIS" 27 Trompstr. 27, IJmuiden Oost (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: A. Alkemade—Duin,, z., Prince- straat. 9, Velsen N.; J. .Winter-ABrands, d., J. Wattstraat 39, IJmuiden; H. D. de Krou—Zon, ;Z., .de. R'eyt'erstraat T'05,. IJmuiden; M... A. M. Véï'seh';? M. Zeilmaker—Bakker, d„ Kruidber- gerweg 69, Santpoort; E. C. Moorhof f—Sclief- ferlie, d„ Overbildtweg 12, Santpoort; S. C. E. Kneppersde Wildt, d„ Hoofdstraat 90, Santpoort. Overleden: G. J. Boosman, 6 maanden, zoon van D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen; G. J. v. d. Werff, 81 jaar, echtgenoot van F. W. Uhrlep, Stationsweg 17, IJmuiden. Ondertrouwd: J. Vellekoop en W. v. d. Wel, Wijk aan Zee en Duin; D. C. de Groot en J. van Pel, Jac. v. Heemskerkstraat 15, IJmui den; J. Blenk en A. J. Broertjes, v. d. Helst- straat 24, IJmuiden; J. v. d. Kolk en A. Zwa nenburg, Velserduinweg 89, IJmuiden; G. Spanjaard en H. E. Giesberts, Voorplaats 10, Santpoort. GehuwdT. Vis en G. J. H. Bas, Amster dam, Riouwstraat 100 H. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 9 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Met zijn drieën op de Huwelijksreis" en „Diamantsmokkelaars", 8 uur. ZONDAG 10 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Met z'n drieën op de Huwelijksreis" en „Diamantsmokkelaars". 8 uur. Matinee 2.30 uur: „Diamantsmokkelaars". Matinee 5 uur: Met z'n drieën op de Hu welijksreis. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 9 FEBRUARI Stadsschouwburg: Centraal Tooneel, art. leider C. Laseur met „Afkloppen". Rembrandt Theater: „De vluchteling uit Chicago" met Gustav Frohlich, Paul Kemp Op het tooneel 2 Buxtons, acrobat, parodie 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker van Fu Manchu" met Boris Karlcff, Lewis Stone e.a. Bij programma: Buster Keaton en Jimmy Durante in „What. No beer?-' 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur af. Frans Hals Theater: Annabella en Charles Boyer in ,LLa Bataille". Voorprogramma: „Poor Cinderella" met Betty Boop en de M. T. S. lustrumfilm. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het danshuis van Singa pore" met Kay Francis, Ricardo Cortex en Warner Oland. Op het tooneel Hollandia- Trio, accordeonisten. 2.30. 7' en 9.15 uur. Cabaret La Gaité. Richard Harolds Or kest, enz. ZONDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg: Centraal Tooneel: „De Ouwe Luitjes Thuis". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Julia de Gruyter ,,'t Vrouwtje van Papa". 8.15 uur- Cabaret La Gaité. Richard Harolds Or kest enz. Gem. Concertzaal: H. O. V. Concert. So list: George van Renesse. 8 15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 11 FEBRUARI. Schouwburg Jansweg: Ned. Ind. Tooneel: „Mercadet". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6