UITHET BUITENLAND PUROL n de Engelsche Politiek. KROON CACHETS W verdrijven kou en pijn THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST ISBB RADIO MOORS N.V. 7ATERDAG 9 FEBRUAfcl 1935 Italië en het luchtpact. Een voorbehoud voor de onder- teekening. Algemeene opvatting over de Londensche voorstellen staat er echter buiten. Sir John Simon te Parijs. Italië. Yoorbehoud voor de teekening van het luchtpact. Keuter meldt uit Londen: Hoewel het Italia an sche antwoord op de Fransch-Britsche verklaring van 3 Februari nog niet te Londen is ontvangen, is het mogelijk mede te deelen, dat de regeering van Rome niet voornemens is een luchtpact van wederzijdschen bijstand te onderteekenen waardoor de Italiaansche grenzen niet wor den gewaarborgd. Men wijst er op dat dit standpunt strookt met de Fransch-Britsche bepalingen en geens zins praejudiceert op de Italiaansche ont vangst van het geheel der voorstellen. Overigens weigert men in officieele kringen een herziening onder de oogen te zien van het militaire statuut van de vroegere geallieerden en van het Duitsche rijk vóór er een regeling is getroffen ten aanzien van de Duitsche be wapening. "Is, Opwinding te Weenen. Daily Telegraph meldt uit Weenen, dat in verband met de hernieuwde activiteit der nazi's en de dreiging der socialisten op 12 Fe bruari. den verjaardag van den strijd tegen de fascisten, te demonstreeren, overal groote opwinding heerscht. Er zijn voorzorgsmaat regelen genomen ter bescherming van de bondskanselarij. 500 personen zijn gearres teerd. Frankrijk. Maatregelen tegen de werkloosheid. De Kamer heeft Vrijdag de debatten voortgezet over de bestrijding van de werk loosheid. De minister van Arbeid, Jacquier, deelde mede, dat er thans 487.000 steuntrekkende werkloozen in Frankrijk zijn en dat het aan tal niet-ondersteunde werkloozen aanzienlijk hooger is. De maatregelen der regeering tot bestrij ding van de werkloosheid bestonden uit de uitvoering van het reeds door zijn voorgan ger opgestelde program van groote open bare werken, waardoor men binnenkort 70.000 werkloozen hoopt te werk te stellen. Men overweegt voorts de vermindering van den werktijd, hoewel de invoering van de 40- urige werkweek om redenen van internatio nalen aard niet aan de orde kan komen. Sir John Simon over het accoord van Londen. In zijn rede, uitgesproken op het jaarlijk- sche banket van de Britsche kamer van koop handel te Parijs heeft Sir John Simon o.m. het volgende met betrekking tot de Londen sche besprekingen gezegd: „Wij gelooven, dat wij goed werk hebben gedaan tezamen, niet alleen voor onze beide landen, maar goed werk voor de wereld en goed werk voor den vrede". Dit werk is tegen geen enkel land gericht. Wij doelen niet op een of andere beperkte overeenstemming maar trachten den vrede te bevorderen en het welzijn van allen door voorstellen naar voren te brengen voor een vrije en gelijke on derhandeling tusschen alle betrokkenen op- Laatste getuigenverhooren in het proces-Hauptmann. Nederlander legt een voor den verdachte gunstige verklaring af. dat de opbouw van den vrede moge rusten op de veiligste en meest wijze fundeeringen. Wanneer erkend wordt, dat wij tezamen aan het werk zijn in dien geest en wanneer de anderen, die wij uitnood,igen met ons te be raadslagen hun bijdrage willen leveren in denzelfden begrijpenden geest, dan geloof ik dat in 1935 wij een grooten vooruitgang kunnen zien naar het tot stand brengen van die toe standen waarvan politiek vertrouwen en commercieele bloei afhankelijk zijn.'' Prof. Max Liebermann overleden. De uitslag van Wavertree. Prof. Max Liebermann. Professor Dr. Max Liebermann, de beroem de Duitsche schilder, de vroegere president van de Pruisische Academie van Kunsten, is Vrijdag op 88-jarigen leeftijd overleden. Prof. Liebermann, die een wijde interna tionale vermaardheid genoot, stamde uit Joodsche ouders. In de vorige eeuw heeft hij veel in het buitenland gewerkt. Te Parijs schilderde hij bij Millet. Hier kwam hij o.a contact met Jozef Israels en onder diens in vloed ging hij zich voor ons land interessee ren. In Nederland schilderde hij o.m. te Am sterdam, Delft, Scheveningen, Haarlem en Overveen. Aan het einde van de vorige eeuw keerde hij naar Duitschland terug. Hij kreeg zitting in de Pruisische Academie der Kunsten, waar van hij later voorzitter werd. Liebermann ver wierf de hoogste onderscheidingen en de stad Berlijn benoemde hem tot eereburger. Behalve als schilder van het landschap en het volksleven, onderscheidde Liebermann zich ook als portretschilder. Zoo poseerden Von Hindenburg, Gerhart Hauptmann prof. Einstein voor hem. EEN SUCCES OP HET LONDENSCH TOONEEL. Maar de schrijver teleurgesteld FLEMINGTON, 8 Februari. Bij de laatste getuigenverhooren van heden werd ook de Nederlander Brevoort Bolmer, de eigenaar van een benzinetank in de nabijheid van het landgoed van Lindbergh gehoord, die ver klaringen aflegde welke voor Hauptman zeer gunstig zijn. Hij zeide o.m. dat een groene auto met verscheidene personen vóór de ont voering van de baby van Lindbergh verschei dene malen bij zijn pomp gestopt had. Het laatst heeft hij deze auto gezien op den mid dag voor de ontvoering. In den wagen bevon den zich een man en een vrouw. Aan den ach terkant van den wagen was een ladder gebon den. Hauptmann bevond zich niet in deze auto. De getuige wees er nog op, dat hij bij het tanken gelegenheid gehad heeft de ladder nauwkeurig te bekijken en hij meent in de bij de ontvoering gebruikte ladder deze indertijd aan de auto vastgebonden ladder te herken nen. Als laatste getuige in het proces Hauptmann is de timmerman en molenbouwer Ewald Mielke als houtdeskundige gehoord. Hij ver klaarde dat het lange stuk van de voor de ontvoering gebruikte ladder niet van hetzelf de hout afkomstig is als de vloerplank van de zolderverdieping van het huis van Hauptmann. In aansluiting hierop werd bekend gemaakt dat de verhoeren geëindigd waren. In totaal hebben 50 getuigen a décharge verklaringen afgelegd. BESCHULDIGINGEN TEGEN BAN QUE BELGE DU TRAVAIL. V.D. meldt uit Gent, 8 Februari: In het vroegere hoofdkantoor van de Banque beige du travail is Vrijdag een vertegenwoordiger van het Brusselsche parket verschenen, die met den officier van Justitie van Gent een huiszoeking verrichtte. Reeds Donderdag was in de bureaux der bank te Brussel een onder zoek ingesteld. De directie der bank, zoowel als de gerechte lijke ambtenaren weigeren informaties te verstrekken over de oorzaak van de maat regelen. Beweerd wordt, dat de beschuldiging is ge uit, dat de balans van 1933 vervalscht zou zijn. Te Gent zijn voorts huiszoekingen verricht in de woningen van den directeur en den hoofdboekhouder van de bank, zoomede bij de maatschappijen, welke met de banque du travail in relatie hebben gestaan. De bank is eenigen tijd geleden in déconfi ture geraakt. De meest ontgoochelde tooneelschrijver van Engeland is op het oogenblik de 83-jarige tooneelrot Walter Reynolds. Hij schreef reeds tooneel, speelde het, leidde het en financierde het toen de sterren van middelbaren leeftijd op het hedendaagsch tooneel nog geboren moesten worden. Hij is, geen rust en geen matheid kennende, met dit bedrijf voortge. gaan tot heden. Hij heeft juist de 150ste opvoering van zijn nieuwste stuk „Young England" kunnen vieren. Maar zijn gemoed heeft niet naar vieren gestaan. Hij is teleur gesteld. „oung England" is een melodrama van gestrafte ondeugd en rijk beloonde deugd in den modernen tijd. De held is een leider van padvinders, de heldin een leidster van padvindsters. Zij hebben harten van het klaar ste goud en er kan geen twijfel aan bestaan dat zij slechts kunnen leiden op het rechte en smalle pad der rechtschapenheid. In een wereld van hooge idealen en onweerstaanbaar verlangen naar broederschap, al was het nog slechts nationale broederschap, zouden deze held en heldin voorbeelden zijn die gretig na volging zouden vinden. Maar zij zouden dan niet gedramatiseerd kunnen worden. Een aan zienlijk deel van het publiek, dat de 150ste opvoering van Young England heeft mogelijk gemaakt, is van meening dat de nobele scout master en zijn meisj^ ook in deze wereld niet en in elk geval niet gedramatiseerd kunnen worden. Hun strijd tegen de kwade machten van de wereld, verpersoonlijkt in zwarte ka rakters, dien zij op het tooneel aanbinden wordt in het auditorium met daverend gelach begroet. En gansche troepen herhalen herhalen hun bezoek aan den schouwburg om te lachen om en te spotten met dit melo drama. De mare van dit merkwaardig tooneelsuc- ces te danken aan averechtsche reacties bij het publiek is over de zeeën gegaan en tooneeloiidernemers in Parijs en New York hebben den schrijver voordeelige aanbiedingen gedaan voor het opvoeringsrecht in hun lan den. Hoe grooter het financieel succes hoe die per de teleurstelling van Walter Reynolds. „Een schoone illusie is verwoest", heeft hij uitgeroepen met dezelfde diepe resoneerende stem die hij in het begin van de eeuw als Shakespeare-vertolker zoo effectief gebruikte. Hij had gedacht dat de moderne Engelsche jeugd veel beter was dan die van zijn jonge jaren. Hij heeft pijnlijk beseft dat hij zich heeft vergist. Hij heeft moeten ervaren dat de jonge menschen van den tijd geen ernst hooren in regels die ernstig zijn bedoeld, dat zij gaarder zijn en meer uitgeslapen dan de bandieten in zijn Young England. Hij geeft de schuld aan de film, die de jongelui van den dag vertrouwd heeft gemaakt met dubbel zinnige taal en met de sarcastische levens houding. Walter Reynolds, de meest succesrijke dra maturg van het seizoen, h dus teleurgesteld Maar is hij mismoedigd? Geenszins. Hij is een oud man met een rusteloozen, levendi- gen, krachtigen aard en enkel „tooneel' Hij heeft zich al gezet aan het schrijven van een operette-tekst, een spel van gekwetste onschuld en kwaad dat berouwt en tot goe keert onder den invloed van een schoone dame. Win I"13 nden TT IlllCr voetenl Gesprongen handen,ruwe huid 000S 30en60cl. BIJ APOTH.en DROGISTEN (Adv. Ingez. Med.) Ernstige verdeeldheid in de conservatieve partij. king tot het verleenen van zelfbestuur aan de bevolking van Britsch-Indlë. Aangemoe digd door het moreele succes van Wavertree zullen de Die-hards ongetwijfeld met toene mende hevigheid de officieele inzichten be treffende Indië bestrijden. Zij vormen thans een veel ernstiger gevaar voor het leven van de Nationale regeering dan de officieele op positie-partijen. Er is echter geen kans dat zij de Indische wetgeving in gevaar zullen brengen. Met den steun van Liberalen en Labour schijnt althans in de hoofdzaken het ontwerp van een gunstige behandeling in het parlement verzekerd te zijn. De activiteit, welke de Die-hards verder aan den dag kunnen leggen, kan daarom hoogstens een demonstratief karakter dra gen. en de zekerheid dat de Conservatieve Partij in de a s. Verkiezingen het onderspit zou moeten delven, indien zij zoo hopeloos verdeeld zou blijven als in Wavertree het geval is geweest, zal hen wellicht tot inkeer brengen. A. K. VAN R. De uitslag van de tusschentijdsche verkie zing in het Wavertree-district van Liver pool is een zware slag voor de Nationale re geering en haar Indische politiek. Deze gang van zaken heeft uiteraard diepe ontsteltenis moeten wekken in officieele conservatieve kringen. Het partijbestuur had al het moge lijke gedaan om den heer Platt, die de na- tionaal-conservatieve candidaat was. te doen zegevieren. Baldwin zelf had zich uitgesloofd de kiezers te doen beseffen dat elke stem voor den indringer Randolph Churchill, den 23-jarigen zoon van den bekenden politicus Winston, de kansen voor den Labour-candi- daat Cleary zou verhoogen. dat de Indische politiek welke Churchill Jr. bestreed een uitgemaakte zaak was. dat het land het best gediend moest zijn met handhaving van de eendracht in de partij en dat wijsheid en redelijkheid voorschreven dat het nationaal landsbestuur onverzwakt bleef. De leider der Conservatieve Partij had dit gedaan met een forsch manifest dat onder normale om standigheden alle conservatieve stemmen op den officieelen candidaat zou hebben ver- eenigd. Het hoofdbestuur van de parti.! had zijn beste sprekers naar Wavertree gestuurd om zijn candidaat in zijn verkiezingsstrijd bij te staan. Het heeft niet mogen helpen. De jonge Churchill kreeg bijna de helft van de conservatieve stemmen en de uitslag gaf een splitsing te zien in de bij traditie zoo hechte en eendrachtige partij, die eenig is in de politieke geschiedenis van het land. De rechtsche oppositie in de Conservatieve Partij tegen het wetsontwerp voor de Indi sche bestuursverandering is door den uitslag van Wavertree aanmerkelijk versterkt. En het district heeft een merkwaardig debet in de politiek te zien gegeven voor Randolph Churchill. De eenige verzachtende verkla ring en men kan het als verklaring nau welijks ernstig opvatten van den uitslag, welke men heeft vernomen, is dat deze aan trekkelijke persoonlijkheid zich heeft weten te verzekeren van de onoordeelkundige stem men der jonge vrouwen in het district. Zoo de uitslag wanhopige gevoelens moet wekken in de Conservatieve Partij, hij is maar matig aanmoedigend voor de Labour- partij. Aan dien kant wordt volledig beseft dat de overwinning van Labour uitsluitend te wijten is aan de verdeeling der conserva tieve stemmen. De weinige troost voor deze partij ligt in het feit dat, afgescheiden van de overwinning, de Labour-candidaat in deze veste van Conservatisme toch meer stemmen heeft gekregen dan ooit vroeger het -geval is geweest. Het bedenkelijke van het geval-Wavertree is dat de regeering in alle volgende verkie zingen der naaste toekomst blootgesteld kan zijn aan de bedreigingen der Die-hards met voor deze regeering gevaarlijke mogelijkhe den. Het aanzienlijk aantal stemmen, op Churchill Jr. uitgebracht, bewijst dat de Die hards in hun verzet tegen de Indische poli tiek niet zonder den steun zijn in de bevol king, waarop zij steeds zoo luidruchtig aan spraak hebben doen gelden, maar waarvoor zij tot heden het bewijs niet hebben kunnen leveren. Dit bewijs heeft Wavertree onge twijfeld geleverd. Een toevallige samenloop van omstandig heden wilde dat de uitslag samenviel met het begin van het vierdaagsche debat in het Lagerhuis over het Indisch ontwerp. Terwijl in het kiesdistrict de stemmentellers leer den hoe hevig althans in Wavertree de af keer van een verzoenende Indische politiek bij een groot aantal kiezers is stond de mi nister voor Indië, Sir Samuel Hoare, in het Lagerhuis met overtuiging te praten over den zegen, welke voor Groot-Brittannië, het Rijk en Britsch-Indië van het ontwerp kon worden verwacht, en gaf hij in zijn uitleg gingen met de toezegging dat Dominion Status het einddoel was een nog liberaler beteekenis aan het ontwerp dan de eigen lijke tekst had aangegeven. De Minister liet geen twijfel over aan de toegeeflijke inzich ten, welke de regeering koestert met betrek - DE FILMACTRICE GRETE THEIME GEWOND. De Duitsche filmactrice Grete Theimer is nabij Stemhagen bij een auto-ongeval ernstig gewond. Met haar echtgenoot, den tenor Arthur Hell, zou zij heden te Osnabrück op treden. Op den weg van Bielefeld kwam zij met een andere auto in botsing. Haar man die aan het stuur zat, liep slechts geringe verwondingen op, doch de filmactrice liep een linkerarm-fractuur en een sleutelbeen fractuur op en werd aan het hoofd gewond. Zij werd in het ziekenhuis te Bielefeld op genomen; haar toestand is niet gevaarlijk Dertigduizend dooden op Ceylon. De ziekenhuizen overvol. Reuter meldt uit Colombio: Naar schatting zijn minstens 30.000 personen bezweken als gevolg van de malaria-epidemie op Ceylon De ziekenhuizen in vele districten zijn over. vuld. Te Kegalla is het kerkhof zoo vol, dat het niet mogelijk is nieuwe kuilen te graven Te Kurunegala, een plaats waar dB epidemie bijzonder kwaadaardig woekert, is het geheele personeel van een ziekenhuis aangetast. Wet. Doos/2 KROONTJES sou. nWaé ffljjfiAacdt maaM ió g&ed,» (Adv. Ingez. Med.) concert. 4.15 Voor de zieken. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Noordwijk a. Zee. Spr.: Ds. B. Bouma. Org.: J Plug. Hierna: Gram.pl. 45 Sportnieuws. 7.50 Lezing. 8.10 Vaz Dias. Gram.pl. 9.15 Orkestconcert. 9.50 Zang. 10.00 Orkestconcert m. m. v. sopraan. 10.30 Vaz Dias. Gram.pl. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 11.2012.35 Kerkdienst. 12.50 Horsham Bo rough Silver Band o.l.v. W. Albery m. m. v. I. John (tenor). 1.50 Concert. C. Hill (cello) en F. Hall (harp.t. 2.20 BBC-Northern-Orkest o.l.v. Morrison, 3.05 Gram.pl. 3.35 Parkington Kwin tet m. m. v. B. Miranda (sopraan), 4.50 Kerk dienst v. d. kinderen. 5.20 en 5.35 Lezingen. 50 Shakespaere's „Troilus and Cresslda" ,l.v. B. Burnham. 7.20 Concert door M. Spi- ridovitch (alt) en L. Muenzer (piano). 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 Sted. Orkest Bournemouth o.l. R. Austin m. m. v. A. Cox (tenor). 10.20 Fred Hartley's Novelty Kwintet. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.50 Orgelconcert Marthe Bracquemond. 12.40 en 1.05 Gram.pl. .20 Pascalaorkest. 4.20 Declamatie. 5.50 Con cert door de Concerts Poulet. 8.20 „La tour de feu", opera van Lazzari. M. m. v. koor en Nat. Orkest o.l.v. Bigot, en solisten. 10.50 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.2012.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen. .20—1.45 Harmonicamuziek. 2.15 Gram.pl. .454.20 Koorconcert m m. v. solisten en Jazz-orkest, 7.20 Hoorspel. 7.35 Gram.pl. 8.10 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 9.30 Weensche operettemuziek. 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.55 Havenconcert. 11.20 Weragkamerorkest i.l.v. Hagestedt. 3.20 Pianorecital H. Haas. 4,20 .Feierabend beim Rumpel", gevar. program ma. 6.50 Omroeporkest o.l.v. Kühn, Radiokoor en solisten. 8.50 Uit Berlijn: Omroeporkest o.l.v. Frickhoeffer, m. m. v. W. Backhaus (piano). 5012.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.05 I. „Crillino", operette van Zuccoli. II. ,Dellago al Milione", operette van dall' Argine. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Openluchtconcert. 10.10 Gram.pl. 10.20 Hoogmis. 11.20 Gram.pl. 11.50 Openluchtcon cert. 12,20 Gram.pl. 1.30 Orgelspel. 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Salonorkest. 6.20 Gram.pl. 8.20 Operetteuitzending en gram.pl. 11.35—12.30 Rutten's orkest. BRUSSEL, 484 M. 10.20 Gram.pl. 11.20 Salonorkest. 12.20 Om roeporkest. 1.30—2.20 Salonorkest. 5.20 Dans muziek. 6.20 Omroeporkest. 7.15 Kamermuziek. 8.20 Concert. 9.20 Gram.pl. 9.20 Gram.pl. 9.35 Symphonieconcert. 10.30—12.20 John. Rutten's orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.00 „lm Jupiter licht", gevarieerd klank filmprogramma. 8.50 Concert uit Berlijn o.l.v. Frickhoeffer, m.m.v. W. Backhaus (piano). 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Dansmu ziek door F. Hauck en zijn orkest. 1'^iiiiiiiniii,llll!l,iitiii|iunninnWnlllllllilliiimmiiiTnyiiu,linill!,lfiiiiiniinimnHiiilllB!u ZONDAG 10 FEBRUARI 1935 HILVERSUM, 1875 M. 8.30 VARA. 12, AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00 AVRO. 8.30 Gram.pl. 8.35 Tuinbouwpraatje S. Lantinga. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Gram.pl, 9.20 H. v. Laar: Van dieren en planten (II) 9.40 Orgelspel J. Jong. 10.00 C. Seyffert: Van de Planken. 10.15 Gram.pl. 10.30 Voor de Transportarbeiders. 10.50 VARA-orkest o.l. H. de Groot. 11.15 A. Pleysier: Van Staat Maatschappij. 11.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 12.00 Beiaard en uurslag van de Groote of St. Lebuïneskerk te Deventer. 12.01 Disco- nieuws. 12.30 Kazanova en haar ensemble (uit „Atlanta", Rotterdam). 1.00 R. W. P. de Vries: Het schilderij van de maand. 1.20 Om roeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Orchestre Fémi nin de Paris o.l.v. Jane Evrard. 4.05 Melle Weersma and his Red White Blue Aces (uit „Cntral", Den Haag). 4.45 Vaz Dias. Hierna Lichte muziek. 5.00 Orgelspel C. Steyn. 5.30 Voetbapraatje. 5.45 Gram.pl. 6.00 Boekbespre king J. v. Kasteel. 6.45 Kerkdienst uit de N. H. Kerk te Bergen N. H. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Om roeporkest olv N Treep m. m. v. P. Anders (tenor). 8.45 Alex, de Haas in zijn repertoire 9.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. Anders (tenor). 9.30 Radio-Journaal. 9.45 Grampl. 10.00 Jack Hylton en zijn Band. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. [HUIZEN, 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 'NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding Joh. de Heer, m. m. W. Verver (viool). 9.30 Gram.pl. 10.20 Hoog mis. 12.15 Lezing. Gram.pl. 1.00 Causerie. 1.20 Orkestconcert, en lezing. Gram.pl. 4.00 Orkest- ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Thijs treedt het hutje in; ontsteld kijkt hij in het rond, want alle meubels liggen door elkaar. „Hier is gevochten!" denkt hij, „dat is iets dat men direct bespeuren kan. Alles ligt om, of het hangt scheef; maar 'k vraag mij af waar Sim wel kan zijnhij is hier niet, maar waarom ging hij hier vandaan? En waar is hij heen? Het kan niet anders of hij is ont voerd.... Ik vind die heele zaak toch maar raadselachtig." KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 11 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Het Ensemble Francis Keth en. Gram.pl. 12.00 Het Cantabilé-orkest olv. E. Beekman en Gram.pl. 2.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. mmv. T. Gerson (alt). 3.00 Voor dracht Kommer Kleyn. 3.30 Pianorecital G. Hengeveld. 4.15 Gram.pl. 4.30 Max Tak:" Pro minenten van het Hedendaagsche podium met (gr.pl.) 5.30 Het Lyra Trio. 6,30 Het om roeporkest olv. A. v. Ra al te. 7.30 „Melodieën van Montmartre", programma samengesteld en ingeleid door Mr. H. M. Merkelbach. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. A v. Raalte, mmv. Zoltan Szekely (viool). 9.00 Jo van Am- roersKüller: Glans en Ondergang van den Pruikentijd. 9.30 Het Don-Kozakken-koor (Uit het Gebouw van K. W. te den Haag). 10.00 Uit „Central", den Haag: I. Het Orkest Kasu- lakow olv. Chr. v. Dinteren. II. Het Hol- landsch Strijkje olv. Ch. Dassy, mmv H. Grün- hut (zang). 11.00 Vaz Dias. 11.10 Dansmuziek (Gr.pl.) HUIZEN 301 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schirftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. Th. A. Hoen. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30—12.00 en 12.15 Gram.pl. 12.30 A'damsch Kamermuziekkwar- tet en gram.pl. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Grampl. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15 3.45 Kniples. 4.00 Bijbellezing. Ds. J. Lissen- berg, mmv. sopraan en orgel. 5.00 Gram.pl. 5.15 Zang Joh. de Heer, mmv W. Verver (viool). 6.15 Gram.pl. 7.30 Vragenhalfuurtje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Grampl. 9.0Ó Lezing. 9.30 Hilversum's Mannenkoor „Apollo", olv. E. An- driessen (Om 9.50 Vaz Dias). 10.30—11.30 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.40 Gram.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelconcert R. Landon. 12.35 Gram.pl. 1.20 BBC-Midland Or kest olv. Clark. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gram. pl. 3.55 Duitsche les. 4.20 Concert. A. Collins (viola) en K. Cooper (piano). 4.50 De Emlyn Colliery Band olv. D. Williams. 5.35 Het Ce- dric Sharpe Sextet. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Handel-concert. 7.50 Lezing. 8.20 Filmmuziek mmv. solisten, koor en or kest. 9.20 Vioolrecital I. Menges. 9.50 Berich ten. 10.10 Causerie. 10.25 Het Brosa Strijk kwartet. 11.40 Het Casani Club Orkest olv. Ch. Kunz. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Pascal-orkest. 9.05 Omroepkwartet. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.50— 4.50 Omroeporkest olv. Reesen. 7.20 Piano recital. 7.35 Reportage. 8.05 Omroeporkest olv. Gröndahl. 9.40 Kamermuziek. 10.20 Dans muziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Orkestconcert olv. Weiss- haupt. 11.20 Nedersaks. Symphonie-orkest olv. O. E. v. Sosen. 12.35 Schrammelensemble, zang en bioscooporgel. 1.35 Gram.pl. 3.20 Uit Bres- lau; Omroepkleinorkest olv. Topitz. 5.10 Kin derconcert. 7.30 „Es ruft ein Gong", raadsel programma. 8.20 Stauch-T-rio. 10.2011.20 Mandoline-orkest, Schrammelensemble, en solisten. ROME 421 M. 8.05 Gram.pl. 9.20 Gevar, progr. olv. Bona- volonta. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 en 6.50 dito. 7.35 Zang. 8.20 Symphonieconcert. 9.05 Gram.pl. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 en 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest olv. Gason. 6.50 Kamermuziek. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.30 Cabaretprogramma. DEUITSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Duitsche Operamuziek mmv. solisten, koren en het Omroeporkest olv. E. Kir sten. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dans muziek door de „Goldene Sieben".

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7