HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDER COURANT Bekende plaats gen oo ten 20e JAARGANG No. 86 WOENSDAG 13 FEBR. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten- ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. AUe abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Val van de Uiver. Het rapport van dr. ir. van der Maas over de oorzaken van den val van de Uiver is niet gepubliceerd. Het Vaderland heeft be richt, dat dit rapport drie conclusies zou be vatten, waarvan twee negatieve. De ramp zou niet aan blikseminslag en niet aan een breuk in het toestel te wijten zijn. Dan kwam de derde conclusie, de positieve: het toestel zou verongelukt zijn tengevolge van een te kort in „vliegeigenschappen". Dit bericht van het Vaderland is niet of ficieel bevestigd. Het maakte overigens een onwaarschijnlijken indruk, omdat de goede vliegeigenschappen van het toestel bewezen schenen door zijn schitterende prestatie in de race MildenhallMelbourne, onder uiterst moeilijke omstandigheden. Maar bij velen moet de vraag gerezen zijn, wat men eigen lijk wel allemaal onder de benaming „vlieg eigenschappen" verstaat: bijvoorbeeld, of daaronder ook duurzaamheids-factoren mee tellen. De zaak wordt niet opgehelderd, en 't on vermijdelijke gevolg is dat nu de wildste ge ruchten de ronde doen. De Nederlandsche pers houdt zich daar buiten, maar een Engelsch dagblad is er zich al mee gaan bezighouden De loop van zaken schijnt noch voor de K. L. M„ noch voor de overheid aangenaam, maar is een gevolg van de zonderlinge publi- citeits-methode die men heeft gevolgd. Eerst is. en dat zelfs met groote haast, de theorie van den bliksem-inslag openbaar gemaakt. Die werd gesteund door opinies van vliegers en van Engelsche medici in Syrië. Zij wekte evenwel verwondering omdat niemand zich kon herinneren ooit gehoord te hebben van een vliegongeluk tengevolge van bliksem inslag. De theorie werd een poosje positief volgehouden en toen plotseling weer inge trokken. Daarop volgde het vertrek van een paar technici naar Amerika met het doel, zich in de Douglas-fabrieken te interesseeren voor de reeds bestelde veertien Douglas- toestellen. Er werd inmiddels in de pers aan herinnerd dat de Uiver vóór de Melbourne- race slechts een voorloopig bewijs van lucht- vaardigheid had gekregen. Andere technici, ditmaal van den Rijks-studiedienst voor de Luchtvaart, vertrokken inmiddels naar Rut- bah Wells. Zij zijn teruggekeerd en het rap port van dr. ir. v. d. Maas wordt niet gepu bliceerd. Het ^preekt wel vanzelf, dat zulk een loop van zaken tot allerlei geruchten aanleiding moet geven. Eerst wordt een positieve oorzaak opgegeven, daarna wordt die weer herroepen. Dan stuurt men in twee richtingen technici uit, en weigert een rapport te publiceeren, nadat de nieuwsgierigheid van het publiek ten aanzien van de Uiver niet alleen voort durend niet bevredigd, maar zelfs geprik keld is. Nu is natuurlijk het rapport-v. d. Maas een ambtelijk stuk. Het moet in handen van een nieuwe commissie gesteld worden en bij den minister belanden. Het bevindt zich op den 'ambtelijken weg een instituut dat men in Den Haag tenvolle pleegt te waardeeren, maar dat buiten de Haagsche sfeer met min der geduld en gelatenheid beschouwd pleegt, te worden. Zoodat ik toch tot de slotsom moet komen, dat het wel buitengewoon gewenscht zou zijn als men ten snelste kon besluiten, tot een vol ledige en openhartige publicatie over te gaan. Die is in elk geval verkieselijk boven de hui. dige situatie. Volkomen veiligheid zal de luchtvaart nooit en te nimmer bereiken. Dit heeft zij gemeen met alle verkeersmiddelen. Spoorwegen, elec- •trische trams, stoomschepen, auto's, motor fietsen, zelfs fietsen hebben het nooit tot een 100 pCt. zekerheid kunnen brengen Gij kunt straks op een fiets van een goed merk stappen en de voorvork kan breken, tengevolge waarvan ge u ernstig bezeert. Ik wensch u toe dat het niet gebeurt, maar gij weet evengoed als ik dat de kans bestaat. Ook kan een piloot evengoed een fatale fout maken als een machinist, een chauffeur, een scheepskapitein of loods, of een fietser. De K.L.M. bezit uitstekende piloten, maar on feilbaar zijn zij evenmin als andere men- schen. Vliegongelukken zullen dus af en toe blij ven voorkomen. Het is dwaasheid dat te ont kennen en van de K. L. M.-diensten een on. feilbaarheidssprookje te maken. Het is dus ook verkeerd fantastische romans vol tastbare onmogelijkheden te gelooven als men ae ware oorzaak niet kent. Maar in Den Haag zou men goed doen de waarheid spoedig en zoo duide lijk mogelijk te publiceeren, om geruststelling te wekken. R. P. IJMUIDEN NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Op Donderdag 14 Februari zal door de af deeling Velsen/IJmuiden van het Nederland sche Roode Kruis een belangrijke buitenoefe ning worden gehouden in de buitenhaven IJmuiden. De firma Bureau Wijsmuller stu daartoe belangeloos een sleepboot disponibel stellen. Leden der transportcolonne en help sters wordt verzocht, des avonds 8 uur in de Cronjéstraat samen te komen. Aller opkomst is dringend gewenscht. R. K. TOONEELVEREEN. K. Z. O. S. De R. K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" (K.Z.O.S.), regisseur de heer J. van Baar, geeft Zondagavond 17 Febr. a.s. in het Patronaatsgebouw haar derde voorstel ling in dit seizoen. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in 4 bedrijven door J. Fabrl- Chis „De Distel". De besommingen der vloot van Ostende. Uiteenloopende resultaten. Het Visscherijblad bevat een opgave van de besommingen der verschillende Belgische motor- en stoomvisschersvaartuigen. Het is een lange lijst, die wat de vloot van Ostende betreft, de opbrengst vermeldt van niet min der dan 180 motorbooten en van 14 stoom trawlers. Onder de motorbooten bevindt zich echter een 20-tal, die over het geheele jaar slechts eenige honderden francs hebben be. somd, scheepjes van 15 a 30 bruto ton, die vermoedelijk slechts enkele reizen hebben ge maakt. In een voorwoord wijst de redactie van het blad er op dat toen verleden jaar de lijst was gepubliceerd, sommige motorreeders daar tegen geprotesteerd hebben, omdat zulks hen schade kon berokkenen. De besommingen der motorbooten loopen zeer uiteen, gevolg natuurlijk van de zeer uiteenloopende typen, waaruit de motorboot is samengesteld. De grootere dezer motorboo ten meten van 70 tot 130 bruto ton, van wel ke de besommingen varieeren van 250.000 tot 750.000 francs. Wat de 14 stoomtrawlers betreft, die in 1934 aan de visscherij hebben deelgenomen, hiervan staat de 0147, een schip van ca. 260 bruto ton met 1.140.500 francs of bijna 79.000 aan de spits. In totaal maakten deze booten 256 reizen met een totale besomming van 12.863-000 francs of ongeveer 887.000 d. i. gemiddeld 63250.— per boot en bijna 3500 per reis. De gemiddelde reisbesomming lijkt zeer hoog, maar men moet niet uit het oog verliezen, dat de Belgische stoomtrawlers veelal verre en lanze reizen maken (Spanje, Westkust, IJsland, Rockall enz.). Bij een vergelijking met de schelvischboo- ten van IJmuiden blijkt, dat de resultaten van de stoomtrawlers van Ostende een heel stuk bij die van IJmuiden achter blijven. VEREENIG ING VAN HUISVROUWEN Ledenvergadering in Kennemerhof De afdeeling Velsen-IJmuiden der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen hield gister middag een druk bezochte ledenvergadering in de bovenzaal van „Kennemerhof". De voorzitster, mevr. P. L. de Boer-Harder heette de aanwezige dames op deze derde jaarlijksche bijeenkomst hartelijk welkom. Het verslag van de secretaresse, mevr. C. E. Bussemaker-Bus, wees uit, dat de afdee ling een ledenwinst over 1934 boeken mocht van 75; op 1 Januari j.l. bedroeg het 265. Mevr. A. H. Luchsinger-Woldringh bracht als penningmeesteresse rapport uit over den stand der geldmiddelen. Het Jacoba-fonds voor uitzending van zwakke huisvrouwen kwam van 84 op leden. Het bleek dat er een batig saldo in kas was van 145.17. De kascommissie verleende haar volledige décharge; in deze commissie werden voor het nieuwe vereenigingsjaar de dames Wage naar en de Haan gekozen. De dames C. E. Bussemaker-Bus, W. C. Hofstede-Staal en C. L. Mansholt-Brugmans waren reglementair aan de beurt van aftre den; de laatste stelde zich niet meer herkies baar. In de plaats van dit afgetreden be stuurslid stelde het bestuur mevr. M. Moojen- Beekman, eveneens uit Santpoort, candidate. De secretaresse, penningmeesteresse en mevr. Moojen-Beekman werden met algemeene stemmen in het bestuur opgenomen. Er werden in 1934 11 bijeenkomsten en 6 excursies gehouden. Wel een bewijs, dat de plaatselijke afdeeling actief is! De dames P. L. de Boer-Harder en J. A. V. van Leusen-Binnerts werden aangewezen om de afdeeling op de te den Haag te houden algemeene vergadering te vertegenwoordigen, De afdeeling heeft het hoofdbestuur voorge steld in verband met de naar het inzicht dei- af deeling vrij hooge reis- en verblijfkosten der afgevaardigden die ter algemeene verga dering gaan, deze dames gratis huisvesting te doen verleenen en het reizen in de derde klas se te doen geschieden. Hoewel het praeadvies van het hoofdbestuur ongunstig luidt, zullen de afgevaardigden nogmaals met klem haar voorstel verdedigen. Mevr. de Boer had nog woorden van waar deering van de secretaresse in ontvangst te nemen, omdat zij sedert de oprichting nog op geen enkele bijeenkomst of excursie ontbroken had. Deze hulde werd door de vergadering nog eens extra met luid applaus onderstreept. De presidente riep de medewerking der leden in, om toch vooral bij de winkeliers onzer ge meente haar inkoopen te doen. De afdeeling heeft plannen opgevat om ge zamenlijk de bloemententoonstelling „Flora" in Mei te Heemstede te houden, te bezoeken. Ten bate der behoeftigen zal men trachten om tot een 14-daagsche handwerkmiddag te ko- me.n In de pauze bestond gelegenheid de door mevr. Aartsen vervaardigde keurige verzame ling handwerken te bezichtigen. De dames A. M. Duvergé-Braster (zang) en Bosschert (piano) luisterden den middag met muziek op .evenals de dames Raadman en v.d. Weelen. Ertsaanvoer. Alhier is aangekomen het Nederlandsche stoomschip „Katwijk" van Salta Caballo met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. A Groote diepgang. I Het met een restant-lading olie van Am sterdam naar Hamburg vertrokken Noorsche I motortankschip Pan Aruba passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang Een abonnement op de Kost véél minder! Biedt véél meer! Daarom heeft de IJMUIDER COURANT dan ook verre weg de meeste abonnés. SLECHTS EEN DUBBELTJE PER WEEK MET HOOGE GRATIS ONGEVALLEN-VERZEKERING. Tooneelvoorstelling voor het Crisis-Comité. Hoogoven-Tooneel met „Suikerfreule" in Thalia. SANTPOORT Hoogoven-Tooneel had zich gisteravond in dienst gesteld van de liefdadigheid met een tooneeluitvoering in Thalia. Het spreekt van zelf, dat het gezelschap voor het voetlicht trad met „Suikerfreule" het bekende blijspel uit het Indische leven van Henri van Wermes- kerken, welk blijspel reeds eerder met succes was opgevoerd. Het publiek, dat de zaal helaas slechts ge deeltelijk vulde, heeft van het vlotte spel van de Hoogoven-menschen volop genoten. Men mag van een opvoering van een stuk als ..Sui kerfreule" van dilettanten niet verwachten, dat er voor 100% tooneel wordt gespeeld, maar als geheel heeft H.O.T. een werkelijk goede uitbeelding gegeven. Ongetwijfeld heeft mevr. F. WelsCavé met haar uitstekende vertol king van de rol van Bet je, die zich zoo van Kattenburg midden in het Indische leven heeft overgeplant, ook nu weer het stuk ge dragen en doordat zij in alle drie bedrijven haast niet van de planken af was, viel het minder op, dat de andere rollen minder sterk bezet waren. Maar door het vlotte spel hebben ook de zwakkere krachten een geheel mee helpen vormen, dat zoodanig was, dat het het gulle applaus alleszins verdiende. De heer A. M. J. Vermeulen, die wederom de regie verzorgde, kreeg in het slot een wel verdiend aandeel in het applaus. Voor den aanvang heeft de heer P: Bosman, wethouder van Sociale Aangelegenheden als voorzitter van het Crisis-Comité H.O.T. har telijk dank gezegd voor de vele moeite, die het zich voor deze uitvoering had gegeven. Ook buiten het H.O.T. hebben velen meegewerkt om dezen avond te doen slagen. Het bezoek had beter gekund, maar we mogen tevreden zijn, aldus de heer Bosman. Vele winkeliers hebben iets voor de verloting geschonken. Ook hiervoor was spreker erkentelijk. De vraag, of het Crisis-Comité nog iets noodig heeft, zal spreker wel niet behoeven te beantwoorden. Alien hebben we wel met de crisis te maken, maar velen zijn er, die nog van alles te kort hebben. Ln de jaren gedurende welke het Crisis-Comité bestaat, is er heel wat ge vraagd en is er veel gegeven. Maar toch is er altijd nog niet genoeg en zoover zal het ook wel niet komen, meende spreker. Spreker wilde daarom een lans breken voor het Crisis- Comité en daarom hoopte hij d'at men straks het Crisis-Comité niet zal vergeten. Vermelden we ten slotte nog dat de dames van H.O.T. bloemen kregen van eenige Indi sche oudgasten, aangeboden door den heer v. d. Roer van Haarlem, dat eenige jongelui voor de entr-acte muziek zorgden en dat na afloop gedanst werd. R. K. VOLKSBOND. De kring IJmuiden Oost van den R.K. Volks bond hield Dinsdagavond zijn jaarvergade ring in het Patronaatsgebouw. De voorzit ter heette in het bijzonder den geestelijken adviseur, pater Gratianus welkom. De jaarverslagen door den secretaris en den penningmeester uitgebracht, werden goedgekeurd. Het kassaldo bedroeg f 48.07. De heer J. Stet werd als bestuurslid herko zen, terwijl nieuw gekozen werden de hee- ren M. Bruinenberg en J. van Geelen. Pater Gratianus hield een toespraak, waarin hij dank bracht voor de verkregen medewerking en der leden ook dankte voor de wekelijksche centsbijdrage ten behoeve van een nieuw beeld voor St. Wülebrordus te Heilo. waardoor reeds een bedrag van f 170 was bijeen ge bracht. Daarna hield de voorzitter der afdeeling Velsen, de heer C. P. J. Maas. een toespraak, waarin deze er op wees. dat in dezen moei lijken tijd nauwer aaneensluiting is en dai het godsdienstig leven der leden een voor beeld moet zijn. Voorts wekte spr. op om de werkloozen en de armen te steunen en zoo de liefde te betrachten. Na de rondvraag, waaraan vele leden deel namen, wérd de vergadering door den voor zitter op de gebruikelijke wijze gesloten. DREIGEND CONFLICT BIJ HET BOUWEN VAN WONINGEN. Alhier dreigt een ernstig conflict te ont staan op een bouwwerk en wel bij den bouw van 80 woningen van den bouwondernemer P. P. Pruys. De heer P. weigert n.l. aan de arbeiders een vacantiebon te verstrekken. Hij is niet aangesloten bij de patroonsorganisaties, doch deze eischen, clat de arbeiders die lid zijn van de bouwvakarbeidersorganisaties, ook van ongeorganiseerde patroons een vacantiebon moeten ontvangen. Deze bons worden des zomers-door de patroonsorganisaties ingewis seld. waarvoor de arbeiders een week loon ont vangen. om vacantie te kunnen nemen. Sommige arbeiders wilden een directe actie beginnen en het werk neerleggen, doch de meeste arbeiders, die' georganiseerd zijn. wil den hierin niet treden en hebben de zaak aanhangig gemaakt bij hun besturen. De organisaties zullen deze week vergadreen, om hun houding te bepalen. Verwacht wordt echter, dat wanneer de heer P. de vacantiebons niet wil verstrekken, 't tot een staking zal komen, waarbij dan een kleine 60 arbeiders zullen zijn betrokken. kozen had, wel te verwonderen. „Een reisje door het heelal" was de titel. De spr., welke zijn populair-getinte cause rie met een collectie lichtbeelden van fotogra fische opnamen middels den grooten kijker der sterrenwacht gemaakt, illustreerde heeft zijn gehoor dezen avond in de geheimen, maar vooral: de wonderen van den sterrenhemel, ingewijd. Via de waarnemingen uit de oudheid, de theorieën der oude Egyptenaren en die van Copernicus en Gallilei kwam spr. tot de nieuwe stellingen der moderne astronomie. De waarnemingen aan de meer dan 275 ob servatoria. welke over de aarde verspreid zijn, gedaan, hadden voor de theorieën van de nieuwe sterrenkunde wijdsche perspectieven jeopend. De inleider gaf van deze ontdekkingen een uiteenzetting, welke door de aanwezigen met aandacht gevolgd werd. Bij ontstentenis van den voorzitter, opende de heer J. Bakker dezen Gieteling-avond met een woord van welkom. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. KoningstemVisser, z.. Bloem- straat 3rd., IJmuiden. J. RaspoortVerdikt, Velserduinweg 107, IJmuiden M. J. Haas beekLampen, z., Pr. Hendrikstraat 114rd., IJmuiden. J. M. C. KramerJansen, d., Ger. Doustraat 5, IJmuiden. C. J. Bakkervan Hofwegen, z.. Leeuweriklaan 24, IJmuiden. M. A. OudendijkFatels, d., Corvcrslaan 92, Velsen N. I. L. C. ParlevlietButenschön, z.. Kanaalstraat 242, IJmuiden. Overleden: Th. J. B. W. Rechsteiner, 74 jaren, ongehuwd, James Wattstraat 14, IJmui den. P. de Boer, 65 jaren, ongehuwd, Kerkpad 71, Santpoort. C. Dijkshoorn. 69 jaren, echt genoot van J. Visser, Bik en Arnoldkade 24rd., IJmuiden. VELSEN De Rijkspostspaarbank in Januari. Ruim 10.000 gld. ingespaard. Gedurende de maand Januari werden aan de postkantoren in onze gemeente op spaar bankboekjes ingelegd f 107.247,48 en terug betaald f 96,534,59, zoodat in deze maand door spaarders van Velsen een bedrag van f 10712,89 is ingespaard. De totale bedragen, aan deze kantoren in gelegd en terugbetaald waren: Postkantoor I Ingelegd Terugbetaald f 42553,63 35074.71 Meer ingelegd dan terugbetaald f 7478,92 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 17630,35 Terugbetaald 16948,34 Meer ingelegd dan terugbetaald f 682,01 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd Terugbetaald f 6978.40 12180,79 Minder ingelegd dan terugbetaald f 5202,39 Hulp,postkantoor Velsen-Noord Ingelegd f 15207,12 Terugbetaald 8535,25 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6671,87 Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd f 12391.29 Terugbetaald 9201.38 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3189,91 Hulppostkantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd f 12486,69 Terugbetaald 14594,12 Minder ingelegd dan terugbetaald f 2107.43 Opvallend zijn ditmaal de groote stijgingen in IJmuiden en Velsen-Noord. LEZING VOOR „DE GIETELING". „Een reis door het Heelal". De heer Karsten, waarnemer aan de ster renwacht te Leiden, hield voor de leden van „De Gieteling" in het R.K, Vereenigingsge- bouw te Velsen-Noord een lezing, die slecht bezocht was. Dit viel, gezien het hoogst in- I teressante onderwerp, dat de inleider zich ge Door onze lens gesnapt J. C. DUNNEBIER De heer J. C. Dunnebier, afkomstig uit het bouwbedrijf, werd in 1919 gekozen tot lid van den gemeenteraad als candidaat van de Christelijk Historische Kiesvereeniging te IJmuiden. Hij heeft echter geen plaats ach ter de ronde tafels bekleed, want reeds van zijn intrede als raadslid af werd hij in het dagelijksch bestuur benoemd, zoodat hij een plaats kreeg achter de tafel van burgemees ter en wethouders. Hij kreeg de leiding van Openbare Werken. In de 16 jaren, welke de heer Dunnebier in het dagelijksch bestuur der gemeente ver tegenwoordigd is geweest, zijn er tal van be langrijke besluiten genomen, waarvan hij als de auctor intellectualis moet worden be schouwd. De groote vlucht, die de woningbouw in de jaren van den heer Dunne'oier heeft geno men, was oorzaak, dat zijn functie lang geen sinecure was. De taak was voor hem dubbel zwaar, omdat zijn gezondheid dikwijls veel te wenschen overliet. De laatste 8 jaren is de heer Dunnebier bij afwezigheid of ontstentenis van den bur gemeester diens plaatsvervanger. Het was bij de aftreding van den heer J. P. Handgraaf in 1927 als (oudste) wethouder, dat de heer Dunnebier, alhoewel niet de oudste wethou der zijnde, op aandrang van oud-burgemees ter Rijkens tot diens plaatsvervanger werd aangewezen. De heer Dunnebier is voorzitter van de Chr. Historische Kiesvereeniging. Behalve in politieke kringen bekleedt hij ook in andere eenige belangrijke functies. Zoo is hij ouder ling der Ned. Herv. Kerk en voorzitter van het bestuur der Hervormde scholen ia IJmuiden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1