HET NIEUWE AVONDBLAD Wat U mêét ktaatt, klooit U te véél! ypot nog. $eêH twee cent ftee dag, 20e JAARGANG No. 88 VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 nius 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WOEDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers tiin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ9000- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Vergadering Nat. Soc. Bew. Spreker: de heer Van Geelkerken. Voor een volle Thalïazaal sprak de heer C. van Geelkerken, algemeen secretaris der N. S b. over: „gezouten en ongezouten waar- h€Enkeie leden van het Concordiastrijkje. onder aanvoering van den heer P. Visser, brachten voor den aanvang en in de pauze marschmuziek ten gehoore. De plaatselijke kringleider, de heer P. C Kok, leidde den spreker bij het publiek in. Rede van Geelkerken. De heer van Geelkerken begon zijn rede met een citaat uit het orgaan der Ned. Handels- en Kantoorbedienden, dat de N.S.B. scherp aangevallen had. Het was voor velen niets nieuws meer. t Toch is het nat. soc. zeer oud, het heeft altijd onder de menschen geleefd. Ja, het greep zelfs terug tot de holbewoners! Het zijn oude, grijze, soms zelf versleten leuzen, waar mede het nat. soc. zich aandient. Langen tijd heeft het echter in de harten der volkeren gesluimerd. Het belooft geen holle leuzen, dat bijv. den nat: soc. staat geen narigheid meer zal zijn en dat het de visscherij of landbouw dan beter zal gaan. Het wil echter ons volk binden en het saam horigheid leeren. Het zijn oude waarheden, die de N.S.B. op nieuw uitdraagt. De N.S.B. wil ze weer levend maken. Veel bijval oogstte de spr. met zijn critiek over de amnestie-pogingen voor de muiters dei- Zeven Provinciën. Er wordt tegen ons ge ageerd met een leuze als: naar het concen tratiekamp. Over deze kampen gesproken, zegt de redenaar, ik las vanmorgen in de courant, .dat onze logés naar dergelijke pak. huizen gezonden zullen worden. En is dat nou een behandeling voor je dierbaarste gasten? vraagt hij. (hilariteit). De zware gang, die de volksgenooten in Italië en Duitschland meegemaakt hebben, heeft die verbroedering, dat het fascisme is, gebracht. Men heeft het nat. soc. gelijkschakeling aangewreven. Gelijkschakeling is echter te vinden in onze kleeding, in onzen godsdienst, in onze dichtkunst en in onze pers. Want vooral de pers vertoont bijzondere facetten'op het gebied van gelijkschakelen. De nat. soc. heeft altijd critiek, breekt al tijd af. Hoe kan dat ook anders?, vraagt spr. Eerst moet alles van het oude gebouw gron dig tegen de wereld eer met de nieuwbouw begonnen kan worden. Onze beweging is geen hoera-patriotisme, onze N.S.B. heeft slechts een gloeiende liefde voor volk en vaderland; zij wil onze landge- nooten tot een eenheid vormen. Het gedrag der ouderen in ons volk is ver giftigend. Dit wilde spr. aantoonen met cita ten uit redevoeringen van vooraanstaande figuren uit de Nederlandsche politieke wereld De aankondiging, dat Mussert binnen af- zienbaren tijd leider van de Nederlandsche regeering zal zijn, oogstte een groote ovatie Fel critiseerde spr. de houding van de volks vertegenwoordiging, die jaar op jaar uit lam lendigheid toelaten, dat H.M. de Koningin bij de opening der Staten-Generaal door de com- munsten wordt beleedigd en ze nog f 5000 en vrij reizen op de koop toe geeft. Er worden bij ons horden vreemdelingen binnengehaald, zwendelbanken toegestaan, landgenooten in het buitenland gepasseerd bij landuitgave in de Wieringermeer. Dat kan bij ons in Nederland, roept spr. met klem uit; zoo lamlendig zijn wij. Maar de N.S.B. zal daar verandering in brengen! (applaus). De Vrijheidsbond voerde in Den Haag een revue op, van de hand van Cornells Veth. In deze revue kwamen enkele anti-fascistische scènes voor, die door den heer van Geelker. ken scherp gehekeld werden. Daar werd de persoonlijkheid, dé verdraag zaamheid, de vrijheid door de N.S.B,-regeering in een concentratiekamp op Urk opgesloten Hoe is het thans?, vraagt spr. Iedere Nederlander is volgens de grondwet in een positie beneombaar. En de N.S.B.'er dan? Is de straat in Amsterdam voor ons vrij? roept spr. uit. En de gereformeerde predikant dan, die bij spr. in de kerk na zijn preek in zijn slotgebed smeekt: Bewaar ons voor het fascisme en het communisme. Is dit geen schande, vraagt de heer van Geelkerken. Alles wordt op de N.S.B. verhaald. Die zou in de toekomst den vrede in gevaar brengen? Dat doet een prof. van Embden. (interruptie: En Joekes!) Die beteekent een grooter gevaar voor den vrede dan Mussert. De N.S.B. heeft liefde voor het volk, doch kan ook haten. Geen personen, die komen iater wel bij ons. Doch stelsels behooren wij wel te haten. En dan in de eerste plaats, dat wat ons volk verpest, zooals bijv. het program der Comm. Partij Holland. Ds heer Geelkerken citeert enkele van die punten en vraagt dan, of deze geen groot gevaar voor de openbare orde beteekenen. opheffing van het bankgeheim staat de N.5.B. voor. Omdat wij allereerst willen weten, T°e hek grootkapitaal en Nederland er voor staat. Het fascisme is oorlog, wrijft men ons aan.| qo' r°ePk spr. oorlog aan den klassestrijd en •S z°kte burgerdom. Fascisme is honger! Zie naar Duitschland, gewerkt wordt. Er zijn geen stakingen! en geen uitsluitingen in de laatste twee jaar meer geweest! Terreur in de N.S.B.? Neen, terreur aan de N.S.B. Geen optochten, geen beroepen voor de N.S.B.'ers, geen colportage-vrijheid, ja geen begrafenis, waar de N.S.B.-vlag niet meege voerd mag worden. Gij kunt een standpunt innemen óf van volks verpesting door u afzijdig te houden óf u aan te sluiten bij de N.S.B. en mee te doen aan volksverheffing, (houzee en applaus). De leuzen van de diverse politieke partijen, elk voor zich ontleend aan de houzee-groet der N.S.B. worden door den spr. onder de loupe genomen, iets wat groote hilariteit bij zijn gehoor ontlokt. Wanneer het Nat. Soc. van Duitschen go- dem zou zijn, zooals Albarda beweert, dan zou deze vrucht in onzen bodem verrotten. Maar dan zal het Marxisme zeer zeker ver rotten. Het Marxisme is door Marx in Enge land uitgebroed en overal geïmporteerd. Dat zijn vreemde vruchten, gepredikt door Wibaut, Polak. Kleerekoper, en Koos Vor. rink. Die vruchten moeten eruit. Daar zal de N.S.B. voor zorgen bij de komende verkiezin gen en de daaraan volgende. Uitingen van Koos Voorrink, Kleerekoper e.a. werden door spr. aan scherpe critiek on derworpen, evenals het manifest van het N.V.V. Ons machtige lied van Marnix, ons Wil helmus, wordt door de N.S.B. dag aan dag mis bruikt. Wie zegt dat? Koos Vorrink, zegt de heer van Geelkerken (hilariteit). Is het geen 14-koppige Janusgestalte, dat Marxisme. Aan den eenen kant gescherm met Bijbel woorden en -teksten, aan de andere zijde het devies: godsdienst is opium voor het volk. Dat zijn de verderfelijke schijngestalten van het verderfelijkste aller stelsels: het Marxisme. Met de leuze: „Wanneer gij daar tegen strijden wilt en met ons voor een eensgezind volk en een vrij vaderland, sluit u dan bij ons aan, besluit de redenaar zijn perooratie, welke een luid applaus ontlokte. Het toekomstig nat.-soc. dameskoor zong daarna het ErichWichmannlied, Jongens van Nederland en Houzee, gevolgd door ge meenschapszang Beantwoording ingekomen vragen. beantwoordde na de pauze de bij hem ingekomen vragen. Zou de gulden net als de mark in 1922 waardeloos gemaakt worden? Zal echtschei ding bij ongeneeselijke ziekte door de N.S.B. vergemakkelijkt worden?, werden door den redenaar ontkennend beantwoord. De openbare scholen behooren gezuiverd te worden van den Marxistischen inslag, waar zij aan lijden. De confessioneele scholen be hooren vrij gelaten te worden, doch zij zullen danig moeten verminderen (scholenbouw en vakjesgeest). De N.S.B. is voor het privaatbezit, doch wan neer dit een gevaar voor land en volk oplevert zal zij maatregelen treffen. Tegenover de coöperaties zal de actie der N.S.B. zeer fel zijn, vooral wanneer zulk een coöperatie de profijten van haar handel aan een zekere politieke partij uitkeert. Het wordt bij ons zeker geen paradijs, zegt spr. en wij beloven dit ook niet. Er komen immers ieder jaar 100.000 nieuwe Nederlanders bij. Waar moet dat heen over 10 jaar?, roept spr. Wij moeten kunnen ademhalen, bedenkt, dat wel. Dat is onze eerste levenseisch. Nog tal van vragen werden door spr. be antwoord. Met het zingen van eenige coupletten van het Wilhlmus werd de bijeenkomst gesloten. STOOM OF MOTOR? Een van de belangrijkste vraagstukken op het gebied van scheepsmachines is dat van de voortstuwing van trawlers in het bijzonder van die, bestemd voor de visscherij op veraf ;elegen vischgronden, schrijft The Fishing News. Bij dergelijke schepen dient rekening te worden gehouden met twee factoren: ten eerste het in de kortste en goedkoopste wijze bereiken van de visscherij en ten tweede het zoo efficient mogelijk hanteeren der netten. Het gemakkelijk stuwen van de olie, het besparen van olie in de havens, gepaard met de mogelijkheid spoedig te kunnen varen zijn factoren ten gunste van de machine met in wendige verbranding, maar er zijn ook nadee- len, waarmee rekening gehouden moet wor den. Naast het hulpmiddel voor de voortstu wing is het belangrijkste onderdeel van de uitrusting van een visschersvaartuig het me chanisme voor het hanteeren der netten. Voor dezen uiterst veeleischenden dienst heeft de stoomwinch bewezen, zonder weerga te zijn wat betreft snelheidscontrole en trek kracht. Om deze reden is stoomvermogen voor de trawlwinch van groote beteekenis voor dit type schepen. Moderne verbeteringen op het jebied van scheepsmachines zijn op stoom trawlers toegepast, zooals oververhitte stoom, turbines, enz. waaromtrent men kan bogen op een langdurige ondervinding. Een van de voordeelen van de moderne stoommachine met haar zusje, de turbine is haar zuinigheid bij de geringe snelheid, wan neer de trawler visschende is. Een belangrijke factor bij de moderne stoomtrawlers is het toenemende gebruik van electriciteit; het laatste beetje energie in den vorm van afgewerkten stoom kan gebruikt worden voor het opwekken van electriciteit. De afgewerkte stoom kan een turbo-generator aandrijven, rechtstreeks gekoppeld aan een motor. Deze methode is de laatste jaren op tal van schepen toegepast. Met behulp van deze op de schroefas overgebrachte kracht kan de machine bij slecht weer sneller loopen. Een van de voordeelen van electrisehe hulpwerktuigen aan boord van stoomtrawlers is de gemakkelijke wijze van plaatsing. Zij I kunnen op elke beschikbare plaats worden ge monteerd en waar maar ruimte is kan de hulpmotor op de schroefas worden overge bracht, Slechts TIEN CENTEN kost een abonnement op de □MUIDER COURANT. Hiervoor wordt dit blad zes dagen achtereen bij U thuis bezorgd. bent U dus lezer van een uitstekend verzorgd dagblad en bovendien gratis en hoog verzekerd tegen ongevallen. Abonneer U nog heden. Het beteekent BESPARING EN TöCH VERBETERING. Naar de vlegeljaren terug. (Uit Oostelijk Zeeuwsch Vlaan deren wordt bericht, dat de proe ven om het machinaal dorschen weder te vervangen door het ge bruik van den dorschvlegel, voor loopig als geslaagd worden beschouwd, daar vele werklooze landarbeiders wede.r arbeid ver richten.) Uit het tijdperk der machine, Dat de wereld thans beleeft, En dat, naast zijn mooie kanten, Ook zijn kwade zijden heeft; Uit het tijdperk der machine, Gelijkvormig, gaaf en vlug, En in massa produceerend, Kunnen wij niet meer terug. Men kan d'evolutie remmen, Maar niet weren op den duur, Evolutie zal er blijven, Dat 's een wet van de natuur. Zooals ook een piensch, die rijp is. Overrijp zelfs bijgeval, Zijn betreurde vlegeljaren Nimmer meer terugzien zal. Maar in Oostelijk Zeeuwsch Vlaandren Heeft de landbouw het bestaan, Om toch naar de vlegeljaren, Bij het dorschen t'rug te gaan. Daar heeft men de dorschmachine Tijdelijk aan kant gezet, En de strijd is aangebonden Met de evolutiewet. Men verklaart er zich tevreden, Met 't voorloopig resultaat, Dat als proef is te beschouwen, Voor men mooglijk verder gaat. Vele vroeger werkeloozen Pikken weer hungraantje mee, Nou, als men dat zoo kan houden Dan was het een best idee P. GASUS. WIE MIST EEN HERDERSHOND? Aan het Bureau van Politie op het Willems plein zijn inlichtingen te bekomen over een herdershond, die is komen aanloopen, „KUNST ZIJ ONS STREVEN". De R.K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" heeft dit winterseizoen niet stil ge zeten. Reeds werden twee tooneelvoorstellin- gen gegeven en wel met „Crisis" en „Eén dag dame", gisteravond speelde het gezelschap in Beverwijk voor het Genootschap van den Stil len Omgang en wel reeds voor den vierden keer en a.s. Zondag vindt een opvoering plaats van ,De Distel" van J. Fabricius. Zoo heeft deze jonge vereeniging, die in October a.s. haar eerste lustrum hoopt te vieren een werkzaam leven achter den rug. De uitvoeringen die zij tot dusver heeft gegeven, getuigen van een ernstige studie en stonden dientengevolge op een hoog peil. Het is dan ook niet te verwonderen, dat zij steeds druk bezocht waren. Ongetwijfeld is een groot deel van het suc ces te danken aan den regisseur, den heer J, van Baar, die steeds al het mogelijke heeft ge daan, om de best verzorgde uitvoeringen te kunnen geven. VELSEN „MASKERADE" IN DE PONT. Op het nieuwe programma van De Pont prijkt als hoofdfilm „Maskerade", de beleende en overal met zooveel succes vertoonde film van Willi Forst. De film speelt in 1905 in Weenen, tijdens de carnavalsfeesten. Bij een bal gaat een jonge vrouw, Gerda Harrandt, ongemerkt naar het huis van Heideneck, een bekend modeschilder, zonder er echter te vinden, wat zij zoekt: het avontuur. De schilder, een koude, berekende figuur, de elegante schilder, die minder licht zinnig is, dan men van hem vermoedt, wil van geen enkele toenadering tot Gerda weten. Hij schildert haar en laat haar dan weer ver trekken. Gerda, de „grande dame", die een maal de „grande cocotte" wilde spelen, verlaat hem diep teleurgesteld en vernederd. Haar mof een prachtig Chinchilla exemplaar en die het eigendom is van haar aanstaande schoon zuster Anita Keller, vergeet zij in het rijtuig, dat haar naar het bal terugbrengt. Door een noodlottigen samenloop van om standigheden verschijnt Gerda's portret den volgenden dag op de voorpagina van een Car navalskrant. Gerda's man, de professor Carl Ludwig Harrandt, herkent de mof, die de dame op de teekening draagt als die van zijn aan staande schoonzuster. Hij dringt er bij zijn broer op aan, dat deze den schilder Heideneck ter verantwoording zal roepen. Zijn broer Paul, een ietwat verstrooide figuur, die slechts voor zijn muziek leeft, stemt na lang aarzelen toe. Hij is er nog lang niet van overtuigd, dat de figuur met mof en masker zijn verloofde Anita, voorstelt. Toch gaat hij Heideneck op zoeken. die hem met een gerust geweten kan bezweren, dat Anita niet als model voor het gewraakte beeld „Maskerade" geposeerd heeft, doch Paul Harrandt blijft aandringen, dat Heideneck den naam zal noemen van degene, die wel poseerde. Dat kan Heideneck niet doen. „Noem mij dan maar een willekeurigen naam" vraagt tenslotte Paul Harrandt. ..Mijn broer wil een naam weten, eerder is hij toch niet tevreden!" Op goed geluk noemt dan Heide neck den naam Leopoldine Dur, een naam ge suggereerd door een muziekstuk (de C-dur- Fantasie van Bach)dat Paul Harrandt in zijn zak draagt. De professor laat het echter daarbij niet zitten. Hij gaat op onderzoek en vindt inder- daar een meisje, dat Leopoldine Dur heet en dat voorlezeres is bij de Vorstin M. Om zeker heid te krijgen brengt de professor dit meisje WAAR Kx/j-ZioiR HAiLë Het ie Addis Aoeba, ue hoofdstad van Abessynië, dat in deze dagen in het middenpunt der belangstelling staat. met den schilder op een muziekfeest samen. Heideneck ziet echter, waar de professor heen wil en hij behandelt het meisje als een zeer goede bekende. Hij brengt het meisje thuis en wordt verliefd op haar, van wier bestaan hij een uur tevoren nog nimmer gehoord had. Anita is in haar eer hersteld. Zoowel de professor als haar verloofde zijn nu overtuigd, dat zij nimmer voor Heideneck heeft gepo seerd. Anita heeft echter begrepen, wat er zich op het atelier van Heideneck heeft afgespeeld, daar Gerda haar niet haar mof kon terug bezorgen. Zij is verliefd op Heideneck en ja- loersch op Gerda. Zij wil zich op beiden wre ken en vraagt haar aanstaanden zwager, haar als schadeloosstelling voor de valsche verden king een schilderij van Heideneck te schen ken. Maar het moet een speciaal schilderij zijn, voorstellende de vrouw van ..Maskerade", maar thans zonder masker en mof. Heideneck weigert aanvankelijk, maar op aandringen van Gerda, die hem bezweert, dat Anita op een openlijk schandaal aanstuurt, neemt hij de bestelling aan. Hoewel hij Leopoldine graag buiten het schandaal gehouden had, vraagt hij haar voor hem te willen poseeren. Leopol dine, die zeer romantische ideeën had omtrent een schilderatelier en omtrent dat van Hei deneck, over wien zoovele geruchten in omloop zijn, in het bijzonder, is ontnuchterd wanneer zij de koele zakelijkheid van Heideneck's ate lier ziet. Zij poseert voor hem, doch Heideneck behoeft het portret niet meer af te leveren. Een koetsier heeft den professor de mof te ruggebracht, die Gerda, de vrouw van den professor, in zijn rijtuig heeft achtergelaten. Daardoor is de professor achter de verschrik kelijke waarheid gekomen. Met Heideneck duelleeren kan hij niet.. Zijn positie als leider van een groote chirurgische kliniek laat dat niet toe. Toch dreigt hij Heideneck, dat zijn uur nog wel eeps zal komen. Heideneck, die Leopoldine wil trouwen, wordt ten slotte het slachtoffer van de wraakzucht van Anita. Deze verwondt hem ernstig met een revolverschot. Professor Harrandt wordt door Leopoldine gedwongen, den schilder te helpen. Deze ver richt een operatie die goed gelukt en zoo blijft Heideneck voor Leopoldine behouden. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van Cornelia Schoone van beroep pensionhoudster, wonen de te IJmuiden om een Verlof B, voor den ver koop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de benedenvoor- en benedenachterlocaliteit van het perceel Visseringstraat no. 7 te IJmuiden. Verder is ingekomen een verzoekschrift van H. J. J. de Waart van beroep kapper, wonen de te IJmuiden om een Verlof B, voor den ver koop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de garage van het perceel Fasantenlaan no. 27 te IJmuiden. Vóór 1 Maart 1935 kan een ieder tegen het verleenen van deze verloven schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. GEEN PLAATSELIJKE CONFERENTIES AAN DE PAPIERFABRIEK. De besturen der samenwerkende organisa ties hadden tot de directie der Kon. Papier fabrieken van Gelder Zonen het verzoek ge richt, plaatselijke conferenties met hoofdbe stuurders en een lid der directie te willen be leggen. De directie antwoordde hierop het volgende: „Wat betreft Uw verzoek om plaatselijke conferenties met hoofdbestuurders en een lid onzer directie te willen beleggen waar zulks wordt gewenscht, moeten wij U mede- deelen, dat wij van meening zijn, dat derge lijke conferenties feitelijk overbodig moeten worden geacht. Wij willen niet definitief wei geren zulk een conferentie mogelijk te maken, doch dan dient toch wel onomstootelijk vast te staan, dat een conferentie noodzakelijk is, alvorens wij ertoe zullen kunnen medewerken haar te doen plaats vinden. Zulks zou in de eerste plaats moeten worden afgeleid uit de punten, welke van arbeiderszijde naar voren worden gebracht en zal het dus het beste zijn, wanneer een voorstel om een plaatselijke con ferentie met hoofdbestuurders te houden ver gezeld gaat van een agenda met de te behan delen punten. U zult het ongetwijfeld met ons eens zijn, dat het zoowel op Uw als op onzen weg-ligt dergelijke conferenties tot een minimum te beperken en dat het op den weg ligt van de plaatselijke directies en de plaatselijke besturen ons dergelijke bijeen komsten te besparen. Ten slotte danken wij U voor Uw toezeg ging om het mogelijke te doen den steun van de regeering voor de papierindustrie te bevor deren. De contingenteering heeft thans haar intrede in ons bedrijf gedaan; zooals U gezien hebt is voorloopig voor 4 maanden een 100 pet. contingenteering ingesteld, teneinde in dien tijd te beoordeelen op welke wijze definitief deze materie moet worden geregeld. Voorloopig heeft deze contingenteering voor ons bedrijf geen invloed om de bekende rede nen, welke wij aan U in onze laatste bijeen komsten uiteenzetten. Wij hebben alleen helaas moeten constateeren, dat het lange wachten op het besluit van de regeering aanleiding heeft gegeven tot verhoogden invoer van ver schillende papiersoorten, waardoor de voor raden in het land momenteel voor sommige soorten belangrijk vergroot zijn. Mochten wij aanleiding hebben bij het ver dere verloop van deze aangelegenheid van Uw welwillende toezegging gebruik te maken, dan zullen wij gaarne een beroep daartoe op U doen." R. C. BREDERODE Het programma voor a.s. Zondag luidt: E. D. O. Jun,Brederode Jun. 10 uur A.s. Zaterdag 3 uur wordt gespeeld: V. V. B. adsp.Brederode adsp. Het le elftal dat a.s. Zondag vrij is behoeft nog slechts 2 wedstrijden te spelen, waarvan de laatste beslissend is voor het kampioen schap..

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1