45.- 15 februari 1935 volkenbondscommissie voor den wapenhandel bijeen. hft belangrijkste nieuws borgen sedea?8^6®1^ zal zaterdap" Een Colbert Costuum naarmaat Geen crisis in Engeland. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Programma VRIPAC BUITENLAND. De Amerikaansche voorstellen toegelicht. Bezwaren van Italiaansche en Britsche zijde. Een uitnoodiging voor Nederland. Labour contra MacDonald in het Britsche Lagerhuis. Motie van wantrouwen verworpen. Volgens een bericht van Reuter luidt de mededeehng van Von Neurath gunstig wat betreft het „lucht-Locamo"; het Oostelijk pact en het garantie-verdrag voor Oosten- ruk is met zekere reserve behandeld. Maaidsjoekwo. GENèVE. nonderdagmiddag is te Genève de zitting aevangen van de ontwapeningsconferentie *ümmissie voor de controle over wapenfabri- S en wapenhandel. Voorzitter is de Deen Senius en in zijn afwezigheid de Pooische «tolereerde Komarnicki. In de commissie vertegenwoordigd de groote mogendheden Frankrijk. Engeland. Italië, Rusland, de V.S., Tanan Denemarken, Polen, Turkije, Mexico, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije. e.a. De Ame- i>aansche delegatie staat onder leiding van gezant te Bern. Hugh Wilson. De Italianen Jn zich vertegenwoordigen door een waar nemer Aan de beraadslagingen liggen Ameri. Eaansche voorstellen ten grondslag. Zij be- io*en dat iedere bijzonderheid op het ge- bied van particuliere, zoowel aLs staatsfabri- Sge van wapenen en van den wapenhandel in binnen- en buitenland oprichting van fabrieken, plaatsen en uitvoeren van opdrach ten in- en uitvoer van wapenen begeleid moet g&an van een licentie en dat ieder uitgeven van licenties tegelijkertijd moet worden medegedeeld aan de internationale controle-instantie te Genève. Deze controle instantie moet de permanente beroepscom missie zijn, die nog in het leven moet worden ^De^zitiingen der commissie moeten voor- loopig, op verlangen van Amerika, openbaar Z'ln den aanvang van de eerste zitting lichtte Wilson nogmaals het Amerikaansche ontwerp toe en beval een zoo spoedig mogelijke aan vaarding aan'i Spr. wees erop, dat de Ver. Staten liever zouden zien, dat een algemeene overeenkomst tot stand zou komen, maar zoo lang dat niet mogelijk is, stellen zij er den grootsten prijs op, dat ten minste de in de laatste zitting van het presidium der confe rentie voorgestelde afzonderlijke overeen komsten worden aangenomen, De Fransche senator, Aubert, zette uiteen, dat Frankrijk bereid is, het Amerikaansche ontwerp als basis van bespreking te aanvaar den, doch dat niet alleen de commissie voor wapenhandel zich moest bezighouden met de Amerikaansche voorstellen, maar ook de voor Maandag a.s. bijeengeroepen andere commissie van de ontwapeningsconferentie, die zich bezighoudt met de inrichting van een permanente ontwapeningscommissie. De Engelsche vertegenwoordiger onderstaats secretaris Stanhope, oefende vrij scherpe cri- tiek uit op de Amerikaansche voorstellen. Het is noodzakelijk alle voorstellen op het ge bied der ontwapening zoo veel mogelijk te vereenvoudigen. Het is bij de huidige werk zaamheden der conferentie zaak om de con trole en openbaarheid der bewapeningen voor te bereiden en daardoor een gunstige situatie te scheppen voor latere verder gaande stappen. Alles wat dit doel niet direct dient, moet worden geschrapt uit de voorstellen der Ameri kanen. De Italiaansche gedelegeerde, Ruspoli oefen de eveneens critiek uit op de Amerikaansche voorstellen die volgens hem te ver gaan en die men moet vereenvoudigen. Daarbij her. innerde hij aan liet wapenhandelsaccoord van 1925, dat betrekking heeft op den handel in wapenen. Beter is het ook het nieuwe accoord tot den wapenhandel te beperken. De Fransche gedelegeerde Aubert heeft ook nog in overweging gegeven, dat de zes staten, waaronder zich ook Nederland bevindt, die geen zitting in deze commissie voor het internationale toezicht hebben, uitgenoodigd zouden worden ook lid van deze commissie te worden wegens het nauwe verband, dat tusschen de reglementeering van de wapen- fabricage en den wapenhandel en het vraag stuk van het internationale toezicht bestaat. ENGELAND. ,De regeering van Z.M. heeft het ver trouwen des lands verloren". Met deze woor den eindigt de motie van wantrouwen, die Donderdag door den leider der oppositie, Lansbury in het Lagerhuis werd ingediend tegen de nationale regeering. In de motie wordt de regeering verweten, dat zij geen politiek van werkverschaffing voor het groote en toenemende aantal werkloozen voert en het Huis heeft misleid omtrent de uitwerkingen van de bepalingen inzake de werkloozen-ondersteuningen. Onder grooten bijval van de Labourbanken beschuldigde unsbury de re geering van politieke onbe kwaamheid. Na de indiening der motie hield Mac Donald een rede over het vraagstuk der werkloosheid waarin hij zeide, dat het beter zou zijn. dat de oppositie in plaats van cri- xieK uit te oefenen zou samenwerken met de regeering in het uitwerken van practische plannen om het probleem te behandelen. J"®gfer*n8 zou, zei spr., met vreugde alle voorstellen aannemen, van welke zijde zii °ok kwamen, mits zij beslist constructief waren. iü?V'ede- va? MacDonald werd herhaalde- njK door ironische interrupties van de La- oour-oppositie onderbroken. De opgewon den antwoorden op deze interrupties vorm den, evenals de interrupties zelve wel een be- tXJu0?* de gespannen situatie, die in het rAws heerschte. MaoDonald moest zich <\0 verdedigen tegen ..beleedigen- flp 2i .lnEen"' Hi-i besloot zijn rede met hfw I het de oppositie niet ge- was bewijsgronden aan te voeren voor ■n mo£?e van wantrouwen. wnSD10^ werd in den avond met 374 te gen es stemmen verworpen. stput ^^700rstellen inzake de werkloozen- hpf r',I v reeds in de drie lezingen door dflnr hL u ls waren goedgekeurd, zijn ook SL °°£,erbuis aangenomen. toPïfpm ^wac dat de koning vandaag zijn roestemming aan deze wet zal geven. DmtseMamd, Muiterij onder Mand- sjoerijsche militairen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Chinee- sche bladen berichten publiceeren over een muiterij van 2000 Mandsjoerijsche militairen m het district Tsitsjau. De insurgenten hebben hun kampementen verwoest en hebben zich in volmaakte orde teruggetrokken in de bergen bij de grens dei- provincie Moekden. 4000 man Japansche en Mandsjoerijsche troepen zijn, gesteund door vliegtuigen, uit gezonden tegen de opstandelingen. In verband met deze muiterij is te Tsentsjau den staat van beleg afgekondigd. Shishi Sin pau meldt, dat 600 militairen, die deel uitmaakten van de strafexpeditie zijn overgeloopen naar de zijde der muiters. Bij de gevechten zijn verscheidene Japansche officieren gedood en een groot aantal Japan sche en Mansjoerijsche minderen. De muiters zouden zich hebben meester gemaakt van 20 mitrailleurs en vijf stukken licht geschut. Berlijn welwillend to. z. van een „Lucht-Locarno" Frpfhmini?ter van buitenlandsche zaken EneptoPhJan N®m'ath heeft gistermiddag den onmiS»! a?bassadeur Sir Eric PhiPPs en sadeur vvi daarna den Franschen ambas- Duitsphf Poncet ontvangen en hun het LonriPn J I'ndPUnt inzake de voorstellen van Naar ^j^deeld. Piet nvo^L 1 vei'band verluidt is een nota van de HS?1 f Pubücatie van den inhoud Hauptmann's verdediger in beroep. Vier getuigen worden wegens meineed vervolgd. Roosevelt kan geen gratie verleenen. Uit Fleminton: De verdediging van Hauptmann heeft beroep aange- teekend tegen de uitspraak van de jury. Men verwacht dat de zaak op 14 Mei opnieuw aan de orde zal komen. De affaire Hauptmann neemt thans een dramatische wending nu staatsambtenaren hebben medege deeld. dat vier getuigen a décharge, die verklaringen hebben afgelegd ter zake van het alibi van den gedetineer- de zullen worden vervolgd wegens meineed. In het ministerie van justitie wordt ver klaard, dat president Roosevelt niet het recht heeft gratie te verleenen in het proces tegen Hauptmann, aangezien het vonnis niet is geveld door een federale instantie, maar door het gerechtshof van den staat New- Jersey. Uit Flemington wordt gemeldt dat Haupt mann- nadat hij kennis- had genomen van de uitspraak van de jury en was overge bracht naar zijn cel, den geheelen nacht heen en weer heeft geloopen. Hij rookte aan een stuk door. Hij riep voortdurend onschul dig te zijn en hij is door de beslissing van de jury geheel geschokt. Hauptmann heeft op de vraag van journalisten of hij een bekentenis heeft af te leggen verklaard, dat in dien zulks het geval zou zijn, hij deze bekentenis reeds vier maanden geleden zou hebben afgelegd en op die wijze zijn vroufw en kind alle opwin ding hebben bespaard. Hij bezit geen cent en moet zich verlaten op zijn ad vocaten en op de openbare meening-, om de behandeling in hooger beroep voor wat de financieele zijde be treft, mogelijk te maken. De directeur van de gevangenis van Fle mington heeft bekend gemaakt, dat Haupt mann Zaterdag naar Trenton zal worden overgebracht en daar zal worden opgesloten in de cel der terdoodveroordeelden in de ge vangenis aldaar. De openbare meening is omtrent het vonnis tegen Hauptmann zeer verdeeld. Aanhangers van Hauptmann hebben, naar eerst thans bekend wordt na de afkondiging van het vonnis verscheidene vensterruiten van het erechtsgebouw ingeworpen. De verdediger van Hauptmann Reilly heeft verklaard, dat tegenover talrijke uitlatingen van bekende persoonlijkheden, die zich tegen Hauptmann richtten geconstateerd moet worden, dat het vonnis naar zijn meening een der grootste justitieele dwalingen vormt die ooit zijn voor- je komen. De juryleden hebben - aldus verklaarde Reilly verder talrijke onomstootelijk feiten bui ten beschouwing gelaten. De verdediging is er thans mede bezig talrijke ontwerpen uit te werken om in begreep te kunnen gaan. Ook is een aanvang gemaakt met het bijeen brengen van een fonds voor het beroep van Hauptmann, daar de verdediging sterk in het nadeel staat tegenover de staatsaanklagers door gebrek aan geldmiddelen. FRANSCH-RUSSISCHE BESPREKINGEN OVER HET OOSTPACT PARIJS, 14 Febr. (V.D.) De Fransche bla den hechten groote beteekenis aan het on derhoud dat de Fransche minister van bui tenlandsche zaken, Laval, gisteren heeft ge had met den ambassadeur van de Sovjet unie Potemkin. Volgens de Petit Parisien heeft de Russische ambassadeur volkomen ge ruststellende verklaringen gekregen. De hou ding van Frankrijk tegenover het Oostpact blijft ongewijzigd en standvastig. Het Oostpact is het hoofdbestanddeel van het ontworpen diplomatieke mechanisme, dat men na ontvangst van het Duitsche ant woord in beweging zal zetten. De Excelsior is nog duidelijker. Laval heeft blijkbaar den Sovjetambassadeur opnieuw de verzekering gegeven, dat de Fransche regeering overeen komstig het Fransch-Russisch protocol van Genève geen afzonderlijke onderhandelingen met Duitschland zal beginnen, zoolang het Oostpact niet tot stand is gekomen. Alleen gedurende FEBRUARI voor Maar dan ook prim? Kleermakerswerk Maar Baldwin's dilemma blijft. En het „Lloyd Georgisme". Bel 10568 voor stalen. GR. HOUTSTR. 36, HAARLEM ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE IHIIIIIHHI lllllllllllllllll (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) DE BEGRAFENIS VAN MAX LIEBERMANN Geen officieele personen aanwezig Onder het opschrift: „Berlins Abschied von seinem Ehrenbürger Max Liebermann" brengt de „Prager Presse" van den 12en Fe bruari j.l. een kort bericht omtrent de begra fenis van den schilder. De begrafenis van Prof. Liebermann aldus het blad vond overeenkomstig den wensch van den gestor vene hedenmiddag om 1 uur in alle stilte op de Israëlietische begraafplaats in de Schön hausener Allee plaats. De Berlijnsche Opper rabbijn Dr. Warschauer en de biograaf van Liebermann, Karl Scheffler,schetsten de groote beteekenis van den overledene. Zooals vanzelf spreekt zoo vervolgt het blad namen aan Liebernïanns begrafenis geen officieele personen deel, noch een ver tegenwoordiger van de stad Berlijn, waarvan Liebermann eereburger was, noch een ver tegenwoordiger van de Academie van Kun sten, waar de schilder gedurende zeer langen tijd een vooraanstaande plaats had ingeno men Wel zag men echter aan de groeve vele vertegenwoordigers van de Duitsche kunst wereld, die allen tot den vriendenkring van Liebermann behoorden. De Duitsche pers heeft van het overlijden van Max Liebermann met groote terughou dendheid kennis genomen. Indien men be denkt dat de schilder nog voor enkele jaren als president van de Academie voor Kunsten in hoog aanzien stond, kan men de beteeke nis begrijpen van het feit, dat de meeste couranten in Duitschland eerst op de vierde of achtste pagina of zelfs in het geheel niet het feit van zijn overlijden aankondigen. Zoo treft men in de „Vt'lkischer Beobachter" van 11 Februari j.l. op pagina 10. een kort berichtje aan, waaraan het volgende, als bij zonder typeerend is ontleend: „Dat Max Lie bermann en zijn werk ons vanuit het stand punt van een radicaal gebonden kunstbe schouwing volkomen vreemd is, moet als za kelijk feit worden vermeld. Liebermanns schilderwerk, gedurende tientallen jaren ten zeerste overschat, is een typische reflexkunst, in zooverre als Liebermann door en door een epigoon van het Fransche impressionisme was Zijn cynische geestigheid, die zich tegen al het nationaal-gebondene in de kunst wend de, heeft hem wellicht meer beroemd ge maakt dan zijn schilderwerk, dat tenslotte steeds leeger en uiterlijker werd...." Over de prestaties van Liebermann is ech ter m de geheele Duitsche dagbladpers bij zijn overlijden door geen enkelen kunstenaar van naam een oordeel gegeven. Wellicht is zulks onder de gegeven omstandigheden voor hen ook niet wel mogelijk (Van onzen correspondent.) LONDEN, 13 Februari. De gisting van het einde van de week die haar hoogtepunt bereikte in de alarmeerende artikelen der conservatieve Zondagbladen met de voorstelling dat men midden in een regeeringscrisis zat en dat alleen nieuw en krachtig bloed den dood van de nationale regeering zou kunnen voorkomen heeft blijkbaar Baldwin geheel onbewogen gelaten. De man die het het best moet weten ziet geen gevaar voor het- bestuur waarvan hij praktisch het hoofd is; en hij ziet evenmin gevaar voor zijn eigen positie als leider der Conservatieve Partij. Aan reconstructie der re geering mag hij hebben gedacht. Het mag waar zijn dat hij Lloyd George niet afstoot en het is waar dat de Times, die de gevoelens van Downing Street weergeeft, in geen enkel artikel over den politieken toestand verzuimt de aanspraken van Lloyd George op medezeg gingschap in het landsbestuur naar voren te brengen. Maar Baldwin vindt nochtans in de ongehoorde agitatie der laatste weken geen aanleiding eenigerlei wijziging te brengen of in het vooruitzicht te stellen in de samen stelling van zijn ploeg. Hij spot met het hem en MacDonald toegeschreven voornemen, met bekwamen spoed op algemeene verkiezingen aan te sturen en zegt integendeel dat het be staande Lagerhuis machtig veel werk heeft af te doen en dat het den tijd, welke het rest, daarvoor hard noodig heeft. Hij doet dus alsof er geen vuiltje aan de politieke lucht is. Dit is een politieke houding. Het aantal vuiltjes aan de lucht blijft legio. De Indische kwestie is klaarblijkelijk geen ge vaar voor de regeering. Ze verschaft slechts ergernis en woede aan enkelen, aan Lord Rothermere bijv., die de week begonnen is met het Indisch ontwerp in zeven toonaarden uit te schelden voor een zwendel, in een hoofdartikel van zijn Daily Mail. Maar de uit slag van de gedenkwaardige verkiezing in Wavertree en alle fulminatie van het genoem de blad hebben niets meer kunnen doen dan de conservatieve minderheid in het Lagerhuis die zich tegen de grondwettelijke veranderin gen in Britsch-Indië verzet, met vier ver- hoogen. Daarentegen moet-de Daily Mail met machteloozen toorn vaststellen dat de re geering, wel verre van de Die-hards tegemoet te komen, nog wat ondubbelzinniger heeft ge tuigd van haar voornemen Indië te verheffen tot een mondig lid van het Britsche gemeene- best van naties. Neen, deze kwestie zal zich wel naar den zin der regeering laten op lossen zonder dat haar positie er hachelijker door wordt, zonder dat zelfs de Conservatieve Partij door afscheiding zal verzwakken. Maar de teekenen dat de bevolking in haar meer derheid andere mannen en andere maat regelen verlangt, zijn onmiskenbaar. De -maat staf van bestuurssucces is meer dan ooit de mate van succes, die wordt bereikt in den strijd tegen de werkloosheid. En naar dien maatstaf beoordeeld, schiet het landsbestuur meer en meer tekort. De regeeringsmannen blijven vragen dat men hun beleid zal be- oordeelen naar het herstel van financieel ver trouwen. dat drie jaren geleden heeft plaats gehad. Maar zulk een verzoek wekt slechts korzeligheid. Nog pas twee maanden geleden heeft Neville Chamberlain (dien men gedu rende het crisis-misbaar heeft genoemd als a.s. leider der Conservatieven en a.s. Premier) met zijn normale zelfvoldaanheid getuigd dat de werkloosheidspolitiek op den zelfden voet zou worden voortgezet. De Januari-cijfers dei- werkloosheid hebben een treffend commentaar geleverd op deze verklaring. Als men alle verzachtende uitleggingen haar waarde geeft, blijft er nog een ontstellende toeneming, die alleen met bedrijfsachteruitgang kan worden verklaard. Het wat voorbarig gejuich over terug-keerende welvaart en over de triomfen van een Britsche economische politiek, waar mede het land de wereld voorgaat in herstel, is verstomd. Wanneer zelfs de Morning Post dat grijs monument van conservatief laisser faire voorstellen gaat doen welke in wezen van die van Lloy<i George niet verschillen dan mag men aannemen dat ook de best gesitueerde klasse ten diepste verontrust is over den miserabelen staat van dienst der re geering voor zoover het de werkloosheid be treft. Voor de regeering schijnt het bedenke lijke te zijn dat de groote men in alle lagen en standen geen verbetering meer van haar verwacht. Baldwin moet het beseffen. Indien hij zijn dilemma niet erkent dan kan dat alleen zijn omdat hij er niet uit kan komen. Wavertree heeft meer dan één les gegeven. Bijna 40 percent van de kiezers hebben het niet noodig gevonden er hun stem uit te bren gen. Het zijn de kleurloozen, wier ontgooche ling en verlegenheid volledig zijn. Men vindt hun equivalent in alle kiesdistricten. Een nationaal bestuur van mannen die den naam hebben nieuwe onbetreden, desnoods ge vaarlijke paden te durven kiezen, om aan meer dan 2.000.000 menschen weer werk en waar digheid te bezorgen, zou op den steun van deze kleurloozen even goed als op dien van partij menschen kunnen rekenen. Waar zijn die mannen en hoeveel zijn er? De Times ziet er blijkbaar slechts één. En het blad gelooft niet zonder reden dat de rehabilitatie in de oogen der bevolking zich tennaastenbij zou hebben voltrokken als Lloyd George mee aanzat rond de kabinetstafel in Downing Street. Maar de consternatie en de slachtof fers zouden die van een knuppel in een hoen derhok overtreffen. En daarmee is Baldwin's dilemma aangegeven. Het schijnt dat er geen verzachtende om standigheden voor de regeering te bepleiten overblijven. De bedillende geest van Neville Chamberlain is er volgens de jongste berich ten zelfs niet in geslaagd zijn begrooting van het jaar te sluiten met een indrukwekkend overschot. Men spreekt van een mogelijk surplus van luttele honderdduizenden. Als dat zoo is dan kan er niet alleen geen sprake zijn van belastingverlichting, maar zal de be lastingbetaler blij mogen zijn indien men niet meer van hem verlangt. A. K. VAN R. EX-KONING ALI VAN HEDZJAZ OVERLEDEN. Emir AU, de vroegere koning van Hedzjaz en broeder van wijlen koning Feisal van Irak, is aan een beroerte overleden. Ali Ibn Hoessein was de zoon van Hoessein Ibn Ali, die in 1916 Hedzjaz onafhankelijk ver klaarde en den titel van koning aannam, waarna hij zich in 1917 als koning van Arabië proclameerde. Ali, die in 1878 geboren was, had voordien reeds de belegering" van Medina geleid en nam in 1916'18 deel aan de ge allieerden veldtocht tegen Turkije in Palestina Vervolgens werd hij tot emir van Medina benoemd, In 1924 vólgde hij zijn vader op. Ali nam niet den titel aan van koning van Arabië, waardoor zijn vader zich de vijand schap van de Wahabieten op den hals ge haald had, maar vergenoegde zich met dien van koning van Hedzjaz. Ook weigerde hij het kalifaat over te nemen, dat zijn vader bekleed had. Toch lieten de Wahabieten hem niet met rust en nadat Mekka en Medina in hun han den gevallen waren, was de macht van Ali weldra tot Dzjedda beperkt. Toen nu boven dien zijn vroegere beschermers, de Engelschen ook nog tot overeenstemming met den Waha- bietenkoning Ibn Saoed kwamen, deed hij in 1925 afstand van den troon en begaf zich met een Engelsch schip naar zijn broeder, koning Feisal van lak. Daar is hij gestorven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De visscher trekt .zijn bootje op den oever, klimt aan land en Thijs zegt: „Wilt U mij even naar den overkant toe varen?" De visscher antwoordt: „Ja, zeker wil ik dat. Kom, stap maar in." Zoo neemt de overtocht dan een aanvang. „Heeft U soms laatst een wagen naar den anderen kant gebracht?" vraagt Thijs. „Nou," zegt de visscher, „vandaag ben jij de eerste, maar gisteren is mij iets raars gebeurd." Thijs spitst zijn ooren om daar iets meer van te weten te komen. 1 lil i ^milium ZATERDAG 16 FEBRUARI HILVERSUM, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven. Trio Guaroni olv. L. Cohen, Vara-tooneel olv. W. v. Cappellen, 12.002.00 „Rigoletto" Verdi .(op gr.pl.) 2.15 Filmpraatje M. Sluyser. 2.30 Gram. pla. 3.— Astrologische lezing door L. Knegt, 3.20 Gram.pl. 3.30 Rotterdamsche Philh. Or kest o.l.v. E. Flipse, m m.v. Kon. Manneneang- vereen. Schiedamsch Mannenkoor „Orpheus" olv. E. Flipse, orgel, hobo en viola. 4.30 Zen- derwiss. 4.45 Vervolg orkestconcert. 5.30 Zang door A. de Booy. 5.40 Literaire lezing A. M. de Jong. 6— Amsterdamsch Salonorkest olv. D. Kiekens. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Vervolg orkestconcert. 7.10 A. J. Meyerink: Het redden van drenkelingen uit auto's. 7.30 Vervolg orkest concert. 8.Herh. SOS-berich- ten. 8.03 Gram.pl. 8.30 „De diva" spel van F. v. Duin. Mmv. het Vara-tooneel olv. W. v. Cappellen. 9.— „The Four Sere naders". 9 10 Vara-Varia. 9.15 „The Four Serenaders". 9.30 Vaz Dias. 9.40 Gram.pl. 10.40 Concert uit Droitwich (Gr. pl.) 11.— „Madame Butterfly" opera van Puccini (op gr.pl.) 11.50—12.— Gramofoonplaten. HUIZEN. 301 M. KRO-Pr o gramma 8.00—915 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram. pl. 2.— Voor de jeugd. 2.30 Causerie. 3.00— 4.Voor de kinderen. 4.15 Schlagermuziek. 5.Gram pl. 5.15 Orkestconcert en gram.pl. 6.20 Lezing.6.457.GramoJoonmuziek 7.15 Lezing. 7.35 Schlagermuziek. 8.— Vaz Dias Schlagermuziek. 3.35 Gram pl. 8-40 Voordracht 8.55 Gram.pl. 9 Radiotooneel, en declama tie Gram.pl. 11.05 Vaz Dias. 11.10—12.00 Gra mofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 12.05 BBC-Northern Orkest olv. T. H. Morri son, mmv. H M. Hall (tenor). 1.20 Commo dore Grand Orkest olv. Davidson. 2.20 Belfas- ter Omroeporkest olv. E. G. Brown, mmv. G. Beggs (bariton), 3.20 Orgelspel D. Thorne. 3.50 „Hurdy Gurdy", gevar. programma. 4.50 Gram. pl. 5.05 „Five hours back", relais uit Amerika. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Be richten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch In termezzo. 7 20 Interviews. 7.50 Marschmuziek olv. B. W. O'Donnell. 8.20 Uitzending voor de British Industries Fair 1935. 8.50 Variété-pro gramma. 9-50 Berichten. 10 20 BBC-Theater- orkest olv. S. Robinson. 11.2012.00 BBC- Dansorkest olv. Henry Hall mmv. solisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Symphoniecon- cert olv. Labis, 8.20 I. „La chanson de Fortu- nio", operette van Offenbach. II. „Le tiers porteur", operette van Terrasse 10.50 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest olv. Gröndahl. 7.20 1ste acte van „Carmen", opera van Bizet 8.15 Gevar. progr. 10.3511.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Orkestconcert olv. E. Pater 1120 Uit Stuttgart: Ilja Livschakoff en zijn orkest. 1,35 Gram.pl. 2.20 Muzikale causerie met gram.pl. 3.20 Vroolijk programma, mmv. blaasorkest. mannenkoor Schrammelensemble en solisten. 6.20 Viool en piano 7.30 Carna valsprogramma. 9.5512.20 Dansmuziek. ROME. 421 M. 8.05 „Norma", opera van Bellini. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Gram pl. 12.50 Omroeporkest olv. Gason. 1.502.20 Gram.pl. 6.35 Dito 8.20 Salonorkest olv. Walpot. 10.30 Grampl. 10.50 —12.20 Max Alexys' orkest. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.502 20 Gram pl. 5.20 Pianore cital. 6.2'J Gram.pl. 6.50 Zang. 7.20 Gram.pl. 8.20 Dito 3.35 Vocaal trioconcert. 9.05 Hoor spel. 9.25 Dito 10.30 Gram.pl. 10.5012.20 Max Alexys' orkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3