I I beverwijk santpoort arrond. rechtbank. ,auu«sT chk. nat. werkmansbond. Meeling Beverwijk en omstreken van lUtpiiiken Nationalen Werkmansbond dei- Cn^erdagavond in het Ned. Herv. Ver- *«<*bouw een feestelijke jaarvergade- efgezamenlijk zingen van Ps. 103, vers riité- NJ 8de voorzitter, de heer J. v. d. Ploeg, 1 waarna hij een overzicht gaf van meI r dé afdeeling in het vorig jaar ver- de d'^Lrkzaamheden in het vorig jaar ver- richt€-nr op het belangrijke feit, dat thans ffees SP»; van voorzorg" in aanbouw de w°'n"=de voorbereiding heeft het bestuur hin'ff- werkzaam aandeel gehad, een te hebben gewezen, dat ds. C. M. ï*3 er ajs eere-voor zit ter zoom belangrijke ht voor de vereeniging is, huldigde stU nrzitter den heer Piso, die gedurende vo rpn iid van de vereeniging is. Voor zijn ^€"id had de "neer Piso een plant in ont- SU» nemen. snrak de eere-vöörzitter, ds. C. M. r die el' ar.n. herinnerde, met hoeveel niikheden de organisatie te kampen had, "oe;ït aoovelen niet in de toekomst zagen 0 h» in het duister ronddoolden. Spr. en pt op hoe er echter door Christenen Tm pn steun verwacht mag worden van Die een schild is, om hen te bewaren erooten strijd, welken de menschen hhen °te voeren. Ook de Werkmansbon. 5. 'nebben een grooten strijd te voeren. r God heeft leeren bidden: „Geef ons !°S„ ons dagelijksch brood"'. Namens het Sbestuur voerde de Bondspropagandist. 5 heer Broen het woord, die de activiteit het bestuur prees, waardoor de afdeeling Ïïerwiik sieh steeös in een bl°«er>4 01'Sa- .[eleven mocht verheugen. Ook de meest Seven personen kunnen echter niets aan ït Goddelijk bestel veranderen, want door iu eeuwen heen heeft <3bd de wereld naar 7 n San bestuurd Spr. hoopte, dat de af- ïïiïta, steeds zou blijven voortbouwen op de fundamenten, die veertig jaren geleden bij oprichting van den bond zijn gelegd. De bondspropagandist, de heer 1. van Da ta richtte namens verscheidene zusteraf- dïingen woorden van hulde aan het adres van het bestuur. De heer J. v. d. Ploeg beantwoorde dezen wreker met een woord van afscheid omdat rie heer Van Dalen zich wegens zijn hoogen leeftijd uit het vereenigingswerk zal terug trekken De heeren De Jager, J. Maurice en P. Hagedoorn hebben de talrijke aanwezigen .-ruimen tijd geamuseerd met hun ernstige en vroolijke voordrachten. De Kennemer Bovs zorgden voor een stukje muziek, zoodat de pauzes niet al te lang vielen. Het was reeds zeer laat, toen de feestelijke jaarvergadering op de gebruikelijke wijze yerd gesloten. bonte avond voor de werkloozen. Door de goede zorgen van de commissie voor ontspanning en ontwikkeling van werk loozen kon ook dezen winter weer een bonte avond" voor de werkloozen worden georganiseerd. De heeren J. van Dorp en I-I. Hessen hadden zich meer speciaal; met de voorbereiding belast en zij waren er inder daad in geslaagd een bont programma samen te stellen, waaraan medewerkten het man nenkoor „Zanglust", de mondaccordeonis- ten J. Hazenberg en J. Zonneveld, de heer Leo Peelen als humorist en conferencier, de heer A. L. de Lobel (tenor). Mevr. Kee, pianiste en de Hoogoven Kunstkring, die ter elfder ure de Kennemer Boys moest ver vangen omdat laatstgenoemd muziek-ensem- bie wegens verbintenis elders verhinderd was. Luxor Theater, dat gratis door de directie was afgestaan, was Donderdagavond tot de laat ste" plaats bezet met werkloozen' en hun da mes, die zich op een prettigen avond hadden ingesteld. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den wethouder van Openbare Werken, den heer J. F. Braun en de leden van de Com missie. De voorzitter van de commissie, de heer Rithe herdacht in zijn openingswoord het verdienstelijke werk van den heer Ehrbecker. die de gemeente gaat verlaten, Spr. bracht hem dank voor het vele moeilijke werk, waar bij hij de ziel van de jongens wist te raken. De heer Rothe dankte vervolgens allen, die aan het programma op een of andere wijze hun medewerking verleenden. Het Mannenkoor „Zanglust" opende ver volgens het programma met de onder eminen te leiding van den heer H. van Dijk uitste kend gezongen composities „Wanderschaft" van Zöllner en „De Kuiper" van Kools. Achtereenvolgens traden nu alle medewer kenden eenige malen op, met wisselend suc ces, al naar gelang het gebodene in den smaak van het auditorium viel. Het ligt niet op onzen weg op een avond als deze critiek op het gebodene uit te oefenen, zulks te min der, omdat sommige medewerkenden als mevr. Kee en de Hoogoven Kunstkring onder leiding van den heer L. v. d. Hoef geheel on verwacht haar medewerking moesten verlee- nen en die zich desondanks op kranige wijze van hun taak kweten. Over het algemeen wist men het gebodene wel te waardeeren en hadden de optredenden niet over gebrek aan succes te klagen. In het bijzonder mocht zich het mondaccordeon-duo in daverenden bijval verheugen. Het was eens iets nieuws en het dient te worden gezegd, dat. deze jongelui hun beide instrumenten uitstekend be- heerschten. De heer Leo Peelen leidde steeds de optredenden met een enkel woord bij het publiek in. Tot slot werd nog ëën teekenfilm vertoond, een zeer gewaardeerd nummer van hei programma, dat was aangeboden door de directie van het Luxor Theaier. Het werd alzoo een prettige avond, die ech ter naar ons gevoelen gerust op wat hooger plan kan worden gebracht RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert o.p Dinsdag 19 Februari des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van: a. leden en plaatvervangende leden van het hoofdstembureau. b. Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux. een hoofd der openbare lagere school no. 1. 2. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer A. Visser als hoofd der O. L. School no. 2 en benoeming van een af zonderlijk hoofd aan genoemde "school. 3. Voorstel tot intrekking van het raadsbe sluit dd. 12 November 1931 betreffende het verleenen van concessie voor het aanleggen en exploiteeren van een radio-centrale aan een 3-tal gegadigden in deze gemeente.. 4. Voorstel tot wijziging der gemeentebe- grooting, dienst 1934. 5. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst tot gaslevering in Limrnen, met de daaromtrent ingekomen voorstellen van de leden Visser en J. de Bruin c.s. 6. Prae-advies op het adres van de afd. Be verwijk en omstreken van de N.-H. Vereeni ging ..Het Witte Kruis", houdende verzoek om medewerking en financieelen steun voor den bouw van een volksbadhuis en andere lo kaliteiten. 7. Mededeelingen en ingekomen stukken en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. TEGEN FASCISME EN COMMUNISME. Donderdag avond hield het bureau van Actie en propaganda tegen fascisme en com munisme „Buracprop" een groote openbare vergadering in de bovenzaal van „Oud Mee- rensteijn". Na een inleidend woord van den heer Romunde werden eenige socialistische liederen door het „Vara-trio" ten gehoore gebracht. Vervolgens sprak de heer Paul Kiës over het onderwerp „Naar een sociaal een heidsfront". Spreker begon met een citaat van Adema van Scheltema: Het leven schatert in de rondte zijn wilde baan Het stort van alle horizonten tegen ons aan. Spreker brengt dit citaat in verband met den tegenwoordigen tijd. Het is alsof wij in dit leven ten onder moeten gaan, aldus spr., doch al wij den toestand recht in de oogen zien, dan is het mogelijk uit het moeras van nu wegen te vinden voor de toekomst. Om deze wegen eenigszins duidelijke te maken geeft spreker een balans op politiek en eco nomisch gebied. Toen twee jaar geleden het rijksgebouw in Duitschland in eenstortte, door de vloedgolf die zich Nationaal-Socialisme noemt, begonnen ook sommigen hier te twij felen, hetgeen merkbaar werd in de uitslagen van de daarop gehouden verkiezingen. Doch wanneer wij den toestand op het oogenblik onder de oogen zien. zoo vervolgt spreker, kunnen wij met overtuiging constateeren, dat de beloften en voorspiegelingen, welke het Nationaal Socialisme de menschen gaf op een volkomen mislukking uitgeloopen zijn. Im mers, wanneer wij nu de balans opmaken, dan zien wij dat Duitschland met zijn Natio naal Socialisme economisch zich niet uit het moeras heeft kunnen opheffen. Spreker geeft daarbij als voorbeeld de 4.000.000 werklooze menschen welke zoogenaamd aan het werk gezet zijn. In werkelijkheid bestaat dit werk 9lechts uit verkapt militarisme en is het loon dat deze 4.000.000 arbeiders daarvoor ont vangen slechts de gewone militaire ver goeding (15 cent per dag). En waar men ook ziet, overal waar het fascisme den boventoon voert heerscht spanning en komt botsing en strijd voor. Spr. stelde daartegenover de Sociaal-Democratie. De S.D.A.P. durft te strijden voor haar ide alen zei spr., en "t zal de bourgeoisie toonen dat het niet op leemen voet staat, doch op vaste basis gegrond is. Spreker wijst daarbij op N.W. Europa waar de Sociaal Democratie diep geankerd ligt. Vervolgens schetste spr. de economische crisis. Dit is geen gewone groote crisis, doch een crisis van het stelsel. Dit zal dan ook niet veranderen mits het stelsel van den maatschappelijken grondslag verandert. Wij zijn in het diepste punt gekomen en zullen er ook in blijven, wanneer het bezit van de productiemiddelen in de handen van het kapitalisme blijft. Spreker wijst er dan met nadruk op. dat er een eenheidsfront moet komen die de onmogelijkheid van het ongebonden kapita lisme inziet. Reeds Troelstra heeft er op ge wezen dat ordening en socialisatie onvermij delijk waren wil men een sociaal eenheids front verwezenlijkt zien. Hiervoor, zoo ein digde spreker, zijn echter de troepen van de S.D.A.P. niet toereikend. Wij moeten daarom een open oog houden voor de Katholieke en Christelijke Democratie, die volgens spreker ongetwijfeld meer en meer op den voorgrond treden, wil het ideaal „Naar een sociaal een heidsfront" verwezenlijkt worden. De avond werd besloten met een tweede optreden van het „Vara-trio" uit Wormer- veer. De gemeente steunt de bouw plannen van Het Witte Kruis. Grond in erfpacht. Borg voor rente en aflossing. In de raadsvergadering van 24 Januari jl werd in handen van B. en W gesteld om prae-advies een adres van het bestuur van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de N.-H. Vereeniging „het Witte Kruis" hou dende verzoek om medewerking en finan cieelen steun voor den bouw van een nieuw volksbadhuis, met lokaliteiten voor het ber gen van verplegingsartikelen en voor ihet houden van een consultatiebureau voor zui gelingen. Zooals in het adres wordt opgemerkt is reeds door den Raad in beginsel een besluit genomen om voor den bouw van het Volks badhuis te bestemmen een gedeelte van het terrein van de gemeente aan de Baanstraat, B. en W. achten het wenschelijk om dit ter rein in erfpacht uit te geven voor den tijd van 75 jaren tegen een pachtsom van f 140 per jaar. Met betrekking tot de in het adres mede gedeelde plannen, deelt het college mede dat het zich daarmede wel kan vereenigen. De exploitatie-begrooting is echter, in ver band met de in andere plaatsen opgedane ervaringen, nog eens opnieuw bezien. Daar bij is gebleken, dat de opbrengst der baden circa, f 700 per jaar hooger kan worden ge steld, dan bij de aanvankelijke begrooting was geraamd. De ongedekte uitgaven dalen daardoor tot rond f 700 per jaar. Het verzoek der vereeniging om een borg stelling te verleenen voor de richtige beta ling der rente en aflossing van de ten be hoeve van het badhuis te sluiten geldlee- ning, ontmoet bij B. en W. geen bezwaar. B. en W. hebben den Raad dan ook voor gesteld onderstaande besluiten te nemen: I. Aan de Vereeniging Afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeniging „het Witte Kruis", te Beverwijk, in erfpacht uit te geven voor den tijd van 75 jaren, een perceel grond aan de Baanstraat. ter grootte van ongeveer 570 M2„ zulks o.m. onder de navolgende voorwaarden: De in erfpacht uit te geven grond mag uitsluitend worden gebezigd voor den bouw van een volksbadhuis met lokaliteiten voor het bergen van verplegingsartikelen en voor het houden van een consultatiebureau voor zuigelingen; met schriftelijke vergunning Een luchtfoto "van het Amsterdamsche Stadion, waar Zondag onze voetballers tegen Duitschland in het veld zullen komen. van B. en W. mag die bestemming worden veranderd. De pachtsom bedraagt f 140.per jaar. te voldoen op 1 Juli van eik jaar, voor het eerst op 1 Juli 1936. Alle Rijks-, provinciale-, gemeente-, of waterschapslasten, welke op of ter zake van den eigendom van den grond worden gehe ven. komen ten laste van erfpachtster. Het ontroerend goed wordt In erfpacht uitgegeven in den staat waarin het zich be vindt, met al zulke belendingen, heerschen- de en lijdende erfdienstbaarheden en ver dere baten en lasten als daaraan verbonden zijn. Het thans op den grond aanwezige ge bouwtje zal worden verplaatst. Indien erfpachtster niet voldoet aan eeni ge haar in dit besluit opgelegde voorwaarde, alsmede indien zij zes volle maanden, sedert den bij punt 2 bepaalden vervaldag laat ver- loopen. zonder de pachtsom en de verschul digde boeten ten volle te hebben voldaan, is de gemeente bevoegd, bij besluit van den Gemeenteraad het erfpachtsrecht vervallen te verklaren, zonder dat daartoe eenige in- :ebreke stelling of rechterlijke tusschenkomst zal noodig zijn. II. De gemeente als borg te verbinden voor de richtige betaling van rente en aflossing eener door de suib I bedoelde vereeniging (hierna genoemd: „de vereeniging") te slui ten geldleening voor den bouw van een volks badhuis met lokaliteiten voor het bei-gen van verplegingsartikelen en voor het hou den van een consultatiebureau voor zuige lingen op het sub I bedoelde terrein, tot een bedrag in hoofdsom van ten hoogste f 29.000 tegen een rente van ten hoogste 4 pet. per jaar. af te lossen in ten hoogste 40 jaren, zulks onder de nader door B. en W. goed te keuren voorwaarden en tegen verkrijging door de gemeente van eerste hypotheek op het sub I bedoelde erfpachtsrecht met de daarop te stichten opstallen. Een en ander nadat „de vereeniging", in verband met dezen borgtocht bij afzon derlijk met de gemeente te sluiten overeen komst zich heeft verbonden tot aanvaar ding en naleving van de navolgende voor waarden en bepalingen, alsmede van die voorwaarden en bepalingen, welke Burge meester en Wethouders ter zake eventueel nader noodig of dienstig zullen oordeelen t.w.: Ie. de leeningsgelden mogen uitsluitend worden aangewend voor de stichting van het hiervoren bedoelde badhuis met de daarbij genoemde lokaliteiten; 2e. „de vereeniging" behoeft de goedkeu ring van B. en W. voor elke overeenkomst tot het aanvaarden in erfpacht, verkrijgen vervreemden of bezwaren van onroerende zaken en tot het aangaan van geldleeningen of borgstellingen. Gelijke goedkeuring vereischt voor het veranderen van den aard of bestemming van onroerende zaken toe- behoorende aan „de vereeniging"; 3e. elke wijziging van de statuten van ,,de vereeniging" behoeft de voorafgaande goed keuring van Burgemeester en Wethouders, Eenige wijziging dier stauten zal tegenover de gemeente slechts van kracht zijn. sedert den dag volgende op dien, waarop die goed keuring is verleend. 4e. ..de vereeniging" zendt telken jare vóór 1 October aan B. en W. ter goedkeuring een begrooting van inkomsten en uitgaven van het badhuis voor het daaropvolgende kalen derjaar; telken jare moet vóór 1 April de rekening en verantwoording van het bad huis over het afgeloopen kalenderjaar aan B. en W. ter goedkeuring worden ingezon den. 5e. de tarieven, huren en dienstregelingen welke voor het badhuis en de voornoemde lokaliteiten zullen gelden, behoeven de voor afgaande goedkeuring van Burgemeester Wethouders. 6e. Burgemeester en Wethouders kunnen een persoon aanwijzen, die bevoegd zal zijn. controle uit te oefenen over de handelingen van „de vereeniging" voor zoover zulks het badhuis betreft. Deze persoon heeft het recht alle vergaderingen van het bestuur bij te wonen, voor zoover daarin zaken worden behandeld, het badhuis betreffende; hij zal tijdig van het tijdstip en de plaats van die vergaderingen op de hoogte worden gesteld. Burgemeester en Wethouders kunnen allen tijde inzage nemen of doen nemen van de boeken en bescheiden van „de vereeni ging", voor zoover het badhuis betreft. Voorts verstrekt „de vereeniging" op eerste aanvrage alle inlichtingen, welke door Bur gemeester en Wethouders worden verlangd. 7e. „de vereeniging" is verplicht het ge bouw van de in dit besluit bedoelde badin richting ten genoegen van Burgemeester en Wethouders tegen brandschade te verzeke ren en verzekerd te houden. 8e. in het voor den bouw der badinrichting te ontwerpen bestek, dat de voorafgaande goedkeuring van Burgemeester en Wethou ders behoeft, zullen bepalingen moeten wor den opgenomen, omtrent het zooveel mo gelijk tewerk stellen van Beverwijksche a rb eidskrac h te n 9e. „de vereeniging" zal op een daartoe vanwege Burgemeester en Wethouders ge daan verzoek de gelegenheid moeten openen voor het nemen van schoolbaden door kin deren van Beverwijksche scholen tegen ge- reduceerden prijs, op door B. en W. na overleg met „de vereeniging" te bepalen tijdstippen. 10e. de in den aanhef van het besluit be doelde overeenkomst zal gelden voor den tijd gedurende welken de gemeente nog eenig financieel risico loopt. TRAINING IN DEN K. T. K. De Kennemer Turnkring zal een trainings cursus voor turners inrichten wanneer hier voor voldoende belangstelling bestaat. De leiding zal eventueel in handen zijn van den heer F. Wedel, één van de beste Neder- landsche turners. De oefening bestaat uit 8 wekelij ksche lessen, en zij zal op Dinsdag 26 Februari aanvangen in de zaal aan de Bad huisstraat. Zoo mogelijk komen alle vereenigingen uit VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935 den kring voor dit oefen korps in aanmerking. In de eerste plaats worden aangewezen le graads-turners, maar ook goede 2e graads turners hebben kans, in het korps te worden opgenomen. Met het korps zal rekening worden ge houden bij de keuze van de heerenploeg voor den wedstrijd HaarlemRest K.T.K. en voor den driekringenwedstrijd. WIE HEEFT WAT OP DE USBAAN VERLOREN? Over verschillende voorwerpen, die gevon den zijn op de ijsbaan zijn inlichtingen te ver krijgen bij A. Hoenderdos, Brederoodscheweg 35 alhier. Door H. Bakker. Bloemendaalscheweg 69 2ijn een paar handschoenen gevonden Revolverbandieten in Brabant. ZEVENBERGSCHEHOEK. 14 Febr. (V.D.) De onveiligheid op het Brabantsche plat teland neemt zeer sterk toe. Dat de inbrekers op zoek naar buit of tot behoud van hun rijheid voor niets terugdeinzen is in den af geloopen nacht op overtuigende wijze ge bleken. Er is ingebroken in dc boerderij van den landbouwer Boschman alhier, bij welke inbraak een aantal flesschen bessensap en wijn werd buitgemaakt. Toen de inbrekers, drie in getal, zich met de buit wilden ver wijderen stieten zij op den z.g.n. Derden Weg op twee marechaussees van de brigade Moer dijk, die hun sommeerden halt te houden. Zij voldeden aan deze sommatie niet. doch zetten het op een loopen, waarop de marechaussees van de vuurwapenen gebruik maakten. De inbrekers keerden zich om en schoten met re volvers op de marechaussees, zoodat een vuurgevecht ontstond, waarbij regelmatig werd geschoten. Van de gelegenheid dat de marechaussee dekking moest zoeken, maakte het drietal ge bruik om te ontkomen. Omstreeks twee uur werden ze bij de R. K kerk te Hooge Zwaluwe opnieuw staande gehouden door de gemeen tepolitie aldaar. Öp de roep: halt, politie! trokken de kerels opnieuw de revolvers en schoten op de politiemannen, die genood zaakt waren, zich terug te trekken. Opnieuw wisten de onverlaten te ontkomen, ditmaal in de richting Made en Dremmelen. Niettegen staande er"een klopjacht werd georganiseerd mocht het hedennacht niet gelukken de in brekers te arresteeven. Uit Made meldt men ons nader, dat daar hedenmorgen twee mannen zijn aangehouden, die de aandacht trokken doordat zij zich zonder schoenen op den openbaren weg ophielden. Vermoedelijk zijn dit twee der drie inbrekers. Regeering over de Uiver-ramp Geruchten volkomen uit de lucht gegrepen. In verband met de fantastische verhalen die dezer dagen met betrekking tot het onge luk met de Uiver in binnen- en buitenland de ronde doen, verklaart het departement van Waterstaat dat deze geruchten volkomen uit de lucht gegrepen zijn. Voorts kan worden medegedeeld, dat de permanente commissie van onderzoek van ongevallen met lucht vaartuigen, voor dit geval eenigszins gewijzigd in haar samenstelling, haar vergaderingen heeft aangevangen. Stranding bij Yarmouth. Nederlandsche vaartuigen op assistentie uit. YARMOUTH, 14 Febr. (V.D.) Op de Haisborough Sands nabij Great Yarmouth is de Engelsche vrachtboot „Campus", metende 3667 reg, ton en afkomstig uit Cardiff, ge strand. Het schip heeft Nederlandsche as sistentie gevraagd. Daarop is het bergings vaartuig „Holland" van de Reederij Doeksen op Terschelling naar de plaats van de stran ding uitgevaren. De afstand bedraagt 180 mijl. Ook uit Hoek van Holland is een ber gingsvaartuig vertrokken. UITSPRAKEN. Een jongeman uit Wijk aan Zee heeft zich voor de Haarlemsche rechtbank te verant woorden gehad verdacht van verduistering van in consignatie genomen smeerolie. De Of ficier achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. Mr. B. W. Stomps trad als verde diger op. De rechtbank sprak gisteren verd. vrij. SCHEEPVAART BERICHT EN HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Bilbao n. Rotterdam p. 13 Ouessant. Rozenburg 13 v. Huelva te Rouaan, voor Rotterdam-Vlaardingen (verb.) Flensburg 13 v. Vlaardingen te Pto Ferrajo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 14 v. Newcastle N.Z.W. Almkerk (uitreis) 14 v. Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 12 (n. te San Francisco. Statendam, New-York n. Midd. Zee 13 (v. te Funchal. Drec'ntdijk, Vancouver n. Rotterdam 13 (n. .te Cristobal. Nictheroy, Rotterdam mtar Vancouver p. 13 Dungeness. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam via Li verpool 12 (7.18) 1000 mijl Z.Z.W. van Land's tnd, Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 12 te St. Lucia. Nebraska, 14 v. Vancouver te Rotterdam. pj^einsterdijk 14 v. Rotterdam n. Philadel- HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 13 v. Manilla. Meerkerk (uitreis) 14 van Shanghai. Arendskerk (thuisreis) p. 13 Febr. Perim. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) 11 van Freettown. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisreis) 14 te Genua verw. Randfontein 14 (6 n.m.) v. Bremen n. Ham burg. Nijkerk 13 v. Rotterdam te Beira vertr. 16 v. Rotterdam. Giekerk 14 v. Amsterdam n. Beira via Ant werpen. Springfontein (uitreis) 20 te Durban verw. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari 12 van Hongkong n. Muntok. JAVA—NEW-YORK LIJN. Rhexenor, Java n. New-York 13 v. Perim. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop 13 8 n.m.) v. Hamburg n. Antwer pen. Calypso 13 van Fiume n. Susak. Stuyvesant, West-Indië n. Amsterdam 14 (n.m.) van Havre 15 (10.30 n.m.) verwacht. Tiberius 13 van Palermo n. Malaga. Ulysses, 13 (7 n.m.) v. Hamburg n. Amster dam. Vesta, Stettin n. Amsterdam p. 13 (9 n.m.) Brunsbuttel. Venus 13 v .Vigo n. Lissabon. Trajanus 14 van Amsterdam te Lissabon. Hercules, Bourgas n. Amsterdam p. 14 Gi braltar. Perseus 14 Februari van Oporto te Amster dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 13 v. Rio de Janeiro. Montferland, 13 van Amsterdam te Buenos- Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo 14 (8 v.m.) v. Rotterdam te Batavia Blitar (uitreis) 14 (8 v.m.) te Bougie. Kota Agoeng 14 van Rotterdam n. Hamburg Indrapoera (uitreis) 14 (9 v.m.) te Marseille. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tabian (uitreis) 14 Febr. van Las Palmas. Tawali (thuisreis) p. 12 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 13 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Hector Japan n. Rotterdam 13 v. Hongkong. Aleinous, Amsterdam n. Java 13 te Liver pool. Benarty, Japan n. Rotterdam 13 te Londen. Stentor, Batavia n. Amsterdam p. 13 Gi braltar. Calchas, Japan n. Rotterdam 14 te Shang hai. Prometheus, Batavia n. Amsterdam 14 v. Medan. City of Evansville, Dairen n. Rotterdam 15 te Havre verwacht. Clytoneus, Amsterdam n. Liverpool en Java 13 (8.20 v.m.) 20 mijl O. van Niton. City of Oran, Japan n. Rotterdam 14 te Singapore. Antenor, Dairen n. Rotterdam 14 te Mar seille. Melampus, Batavia n. Amsterdam 13 v. Pt. Sudan. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip Hebburn is hier van New Castle aangekomen met een lading kolen voor de Hoogovens. Groote diepgang. Het met olie van Batoum aangekomen Bel gische motortankschip Laurent Meeus pas seerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 Meter. Vlootuitbreiding. Naar gemeld wordt heeft de reederij Vinke Co. te Amsterdam onderhands het Britsche stoomschip Charterhurst aangekocht Dit stoomschip werd in 1930 gebouwd en heeft een draagvermogen van 8700 ton. De aan koopprijs zou £44.000 bedragen. Uitvoer Noorsehe klipvisch. Een commissie uit de Noorsehe klipvisch- exporteurs is naar Portugal en Spanje afge reisd om daar de mogelijkheid tot grooter af zet van dit artikel te onderzoeken. De volgen de week kan zij in Noorwegen worden terug verwacht om verslag van haar reis uit te brengen. AANGEKOMEN 13 Februari: Deucalion s.s. Lissabon 14 Februari: Astarte s.s. Bremen Ransdorp m.s. Nordenham Bulysses m.s. Curacao Rijnstroom s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Hebburn s.s. New Castle Laurent Meeus m.s. Batoum Lucerna m.s. Port Arthur Gudur s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Londen Olivine s.s. Swansea Activity m.s. Londen. VERTROKKEN 13 Februari: Katwijk s.s. Rotterdam Fellside s.s. Boston Rhein s.s. Hamburg Orpheus s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam 14 Februari: Waterland ss.. Buenos Aires New Zealand m.s. San Pedro

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5