DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: GetruiitSKaggi5SO€p€n,in kwaliteit m smakelijkheid aan de spits Schip Donau Do-»^r.o Fulda Gaastprkerk Gryfevale Ganymedes Gaasterland Hercules (Ned.) Hennes fNed.) Hebe (Ned.) Iciar Inhambane Isar Juno (Ned.) Johan de Witt Jagersfontein Kurmark Klinfontein Ki-eta Korana Laomedon Minnewater Melampus Mapia Menes Merula Malvina Myrmidon Maaskerk Michalis Medon Marnura Midsland Montferland N G. Culucundis Nijkerk Streefkerk Stentor Saarbrücken Seapool Salland Sveti Vlaho Simaloer Stella (Ned.) Stuyvesant Uckermark IJiysses (Ned.) Uhenfels Uuras Venezuela Vesta (Ned.) Wolsum Wim Wilberforce Winterswijk Wea verm, aankomst Alkmaar Altona Arendskerk Ardanbhan Alphard Agamemnon (Ned.) Amazone Ajax (Ned.) Baarn Boschfontein Bodegraven Bussum Britsum Bennekom Boskoop Berenice Björkö Balduin Caribia Colombia Calypso Cottica Charterhurst Ober on Okeania Orpheus (Ned.) Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polydorus Perseus, (Ned.) Pres. Francqui Pollux Poseidon Reegestvoom Robur VI Tawali Tiberius (Ned.) Midd. Zee Zonnewijk Rosario Chill Ned. Indie Japan Rosario Diamante Midd. Zee West Indië Danzig Chili Zuid Afrika Chili La Plata La Plata Chili Hamburg West Indië Helsingfors (v. Velsen) Rouaan West Indië Hamburg Middell. Zee West Indië Cardiff •Japan Santa Fé. Buenos Aires Japan Tapan La Plata Midd. Zee Buenos Aires Bourgas Bourgas West- Indië Bona (v. IJm.) Buenos Aires Japan Mexandrië Batavia Zuid-Afrika Ned. Indië Afrika W. Indië Rosario Batavia La Plata Ned. Indië Batavia Ned. Indië Curacao Curacao Batavia West Afrika Buenos Aires Batavia Curacao New Castlè Buenos Aires Concepcion Zuid-Afrika Midd. Zee Buenos Aires Hamburg Batavia Batavia. Mexico Hamburg Oporto Oonstaiitza Curacao Emden West Afrika Gdynia Afrika Batavia Oost-Azië Diamante 3uenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië West Indië Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Bremen Huelva West Indië Danzig Santa Fé West Afrika Servola Londen 26 Febr. 18 Febr. 13 Febr. 18 Febr. 16 Febr. 24 Febr. 17 Febr. 15 Febr. 17 Maart 28 Maart 13 Maart 20 Febr. 5 Maart 9Q Febr. 20 Febr. 17 Febr. 17 Febr. 16 Febr. 14 Febr. 26 Febr. 13 Maart 21 Febr. 24 Febr. 15 Febr. 23 Febr. 15 Maart 19 Febr. 17 Febr. 28 Febr. 16 Febr. 20 Febr. 27 Febr. 23 Febr. 7 Maart 9 Maart 15 Febr. 24 Maart heden 19 Febr. 15 Febr. Laatste bericht 10 Febr. te Liverpool. 5 Febr. te Barcelona. 6 Febr. van Colombo. 10 Febr. van St. Vincent. 8 Febr. van Las Palmas. 13 Febr. te Rotterdam. 11 Febr. van Flor es. in lading. 12 Febr. van Curagao. 14 Febr. te Hamburg 11 Febr. van Arica. in lading 27 Jan. te Rosario. 6 Febr. van Callo. 13 Febr. vertrokken 11 Febr. te San Juan. 11 Febr. vertrokken. 13 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Trinidad, vertrekt 16 Februari. 13 Febr. van Fiume. 12 Febr. van Paramaribo, in lading. 13 Febr. van Belawan. 7 Febr. van Madeira. 14 Febr. vertrokken. 9 Febr. van Manilla. 13 Febr. van Manilla. 8 Febr. vertrokken 12 Febr. te St-amboul. in lading. 12 Febr. van Algiers. 10 Febr. te Izmir 9 Febr. van Pto Barrios. 7 Febr. van Venetië. 6 Febr. vertrokken. 13 Febr. van Osaka. 9 Febr. te Calamata. 13 Febr. van Genua. 11 Febr. van Pt. Natal. 11 Febr. van Gibraltar. 14 Febr. te Genua. 10 Febr. van St. Michaels. 6 Febr. vertrokken. 11 Febr. van Gibraltar. 12 Febr. van Ouessant. nass. 11 Febr. Perim. 12 Febr. van Valentia. 6 Febr. van Colombo. 30 Jan. vertrokken. 3 Febr. vertrokken. in lading. 11 Febr. van Las Palmas. 3 Febr. vertrokken, in lading, in lading. 13 Febr. vertrokken, in lading. 8 Febr. van Madeira. 11 Febr. van Lor. Marquez. 11 Feb.r van Gibraltar. 27 Jan. te San Nicolas. in lading. 14 Febr. 12 Febr. 9 Febr. vertrekt 12 Febr. 11 Febr. 8 Febr. 15 Febr. van Medan. van Singapore, vertrokken. 16 Febr. van Ouessant. van Gibraltar, vertrokken, vertrokken. 10 Febr. van Takoradi. 10 Febr. vertrokken. 10 Febr. te Hamburg. 13 Febr. Gibraltar gepass. 12 Febr. van Port Said. 20 Jan. vertrokken. 13 Febr. van Rio de Janeiro. 6 Febr. vertrokken. 7 Febr. van Colombo. 10 Febr. van Beyrouth. 12 Febr. te Havre. pass. 12 Febr. Perim. 13 Febr. van Palermo. 12 Febr. van Batavia. 13 Febr. vertrokken, vertrekt 20 Febr. 11 Febr. vertrokken. 13 Febr. van Flor es. pass. 13 Febr. Brunsbuttel. 12 Febr. van F. Noronha. 8 Febr. van Treetown. 13 Febr. vertrokken. 13 Febr. uitgeklaard. 11 Febr. van Teneriffe. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Britsch s.s. Hebburn New Castle kolen IJMUIDEN Aanvoer van zeevisch in 1934. Ruim 90 van den aanvoer in Neder- landsche havens komt in Umuiden ter markt. Blijkens de economische jaarcijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de netto-aanvoer van zeevisch en haring in Ne derlandsche havens door Nederlandsche en .buitenlandsche schepen: 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 Haring Andere x 1000 Kg. x f 1000 x 1000 43165 58391 64141 78961 82993 75819 85208 58935 68480 81675 10147 10407 11275 13069 14714 13844 9707 7064 6291 6736 42725 43535 47695 49356 47441 51465 44853 36798 26076 33291 viscfisoorten Kg. x f 1000 12470 12322 13584 15367 16077 14167 11178 8109 5212 6551 Uit deze statistiek blijkt weer eens over duidelijk, hoe slecht het met ons visscherij- bedrijf gesteld is. Bij de haringvisscherij kenmerkt de crisis zich wel voornamelijk door de lage opbrengst van het product en niet door een achteruit gang van de vangst. Bij een vergelijking tus- schen de cijfers van 1929 en 1934 zien we, dat de vangst in deze jaren ongeveer even groot is, de opbrengst was in eerstgenoemd jaar mpr"- dan tweemaal zoo groot. Bij een twee- r grootere vangst dan in 1925 was de op- b -r slechts 65% van die van genoemd jaar. Wal de P-ijs per eenheid betreft, kan 1934 dan ook als het slechtste jaar sedert een lange reeks van jaren beschouwd worden. Bij de „andere visehsoorten", dus de ver- sche zeevisch gaat een verminderde opbrengst der K.G. gepaard met een verminderde vangst. Wat de vangst betreft zien we, dat het jaar 1934 nog niet 70% opleverde van het gemid delde der jaren 1928, 1929 en 1930, de op brengst bedroeg echter nog niet ten volle 40% van het gemiddelde van genoemde jaren. Hierbij dient te worden aangeteekend, dat de resultaten voor de Nederlandsche schepen iets minder ongunstig zijn dan zich uit deze cijfers laat afleiden, omdat het aandeel in de opbrengst der buitenlandsche schepen in ver houding sterker is achteruitgegaan dan dat der Nederlandsche, als gevolg van de contin- genteering. De belangrijke positie die Umuiden als aan- voerhaven van zeevisch inneemt kan met be hulp van een eenvoudig rekensommetje wor den aangetoond. De opbrengst van de in 1934 in onze haven aangevoerde zeevisch (zonder haring) bedroeg rond f 5.900.000, zoodat ruim 90% van alle in Nederlandsche havens aange voerde zeevisch den Rijksvischafslag van IJmuiden heeft gepasseerd. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1f 0.90 Griet per 50 kilo f 25f 10. Tongen per kilo f 1f 0.61 Groote schol per 50 kilo f 9—f 8. Middelschol per 50 kilo f 11.50—f 10 Zetschol per 50 kilo g 17.50f 16 Kleine schol per 50 kilo f 14— f8 Bot per 50 kilo f 5.50f 2.50 Schar per 50 kilo f 8f 7.50 z z z Kabeljauw per 125 kilo f 37.50—f 25.50. BESOMMINGEN. Loggers: K. W. 58 f 740. K. W. 41 f 900 SCH. 4 f 820. SMOKKELEN VAN SIGARETTEN PAPIER. Rijksambtenaren hebben gisteren een in val gedaan in een sigarenwinkel aan den Zeeweg alhier op vermoeden van frauduleu- zen handel in sigarettenpapier. De ambtenaren hebben ook hier bewezen over een fijnen neus te beschikken. Een groote hoeveelheid sigarettenpapier, waar voor de verschuldigde belasting niet was be taald. kon in beslag genomen worden. Tegen den winkelier werd proces-verbaal opemaakt. FRIESCHE KERKDIENST. Gisteravond vond in de Ger. Kerk aan den Velserduinweg een kerkdienst plaats, die ge heel gehouden werd in de Friesche taal. De dienst werd geleid door ds. S. E. Wes- bonk. Ook alle gezangen werden in het Friesch gezongen Er was voor dezen dienst veel belang stelling. HET LIED VAN DEN ARBEID. In het Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat werd gisteravond door het Her vormd Kerkkoor, leden van de:Jong Her vormden en van de C. J. M. V. een opvoering gegeven van het Lied van den Arbeid, van P. J. de Carpentier, een herhaling van de ongeveer een jaar geleden gegeven uitvoering. Ook thans genoot dit mooie werk, mede door de wijze waarop het werd uitgevoerd, groote belangstelling van de zijde der vele be zoekers. De avond die onder leiding stond van ds. Wildschut, werd verder gevuld met kwar tetzang en declamatie. AANVARING. De stoomtrawler Maria IJm. 95 is bij het uitvaren in aanvaring gekomen met een lichter van de Ver. Steenkolenhandel. De lichter kreeg ernstige schade, de trawler kon de reis voortzetten. SANTPOORT BOEDDHISME EN CHRISTENDOM. In zijn derde lezing over bovengenoemd onderwerp zeide Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, dat het Boeddhisme in het Wes ten veel onbillijke beoordeelingen ondervindt. Aan den eenen kant wordt er veel kwaad van gesproken, terwijl het aan den anderen kant weer teveel wordt opgehemeld door hen, die er een Boeddhisme naar eigen smaak van maken. Bij hen heet het, dat het Boeddhisme een veel hooger Godsbegrip heeft dan het Christendom en dat het niet zoo pessimistisch is, als wel wordt beweerd. Men legt dan echter in het Boeddhisme allerlei dingen, die men als Westerling bezit. Zulke uitingen komen voor in dagen van oververzadigde beschaving. De menschen heb ben genoeg van bijna 20 eeuwen Christen dom en gaan het zoeken in het verre en het oude. Dit kan men mogelijk wel met por selein en wijn doen, echter niet met geeste lijke zaken. Er is dus een Westersch gedweep met Oostersche oudheden. Daarover staat de bezonnenheid van een Oostersch theosoof, die dankbaar erkent, dat hij veel geleerd heeft over zijn eigen godsdienst van de Westersche geleerden. Hoe komt het, dat velen zoo bijzonder zijn ingenomen met het Boeddhisme? Omdat het met de moderne verteedering des harten ver want is, immers het Boeddhisme is de gods dienst van het medelijden. Voorts meent men, dat het Boeddisme een goed figuur slaat tegenover de engheid van onze Christelijke opvoeding en het een voordeel Is, dat het niet steunt als het Christendom op een dogma. Hartmann, een Duitscher, schreef een pro- paganda-boekje voor het Boeddhisme, dat in onze taal vertaald werd door Mr. Sam. van Houten. Hij maakte het Boeddhisme pas klaar voor het Westen, schreef er dus niet in dat de verlossing alleen te bereiken was door monniken en sprak niet over hemels en hel len. Zulke menschen „verchristelijken" het Boeddhisme. Ze zijn wereldmoe geworden en willen in eens opgaan in het goddelijke. Nu kunnen ze het Christendom niet gebruiken. De God van het Christendom is te hard; te primitief, te Joodsch. Men wil dweepen met de mystieke vroomheid van het Boeddhisme, met de Nirwanamystiek, die den mensch ge heel uitwischt en hem onverschillig maakt. Men ziet dan over het hoofd, dat het Christendom rijker is. Er zit meer leven in een Jesaja, een Jeremia, dan in het Nirwana. En de gekruisigde Jezus gaat boven den ver lichten Boeddha. Vergeleken bij het Christendom is het Boeddhisme een kind, terwijl het Christen dom geestelijk volwassen is. Achter een „Christen-op-zijn-best" ligt het Grieksche denken, het Jodendom, het Westersche den ken, de natuurwetenschap, de wijsbegeerte van den nieuwen tijd, de critiek op den bij bel, de vergelijkende geschiedenis van de ;odsdiensten. Al die dingen ontbreken bij het Boeddhis me. De Boeddhist is nog niet toe aan de moderne wetenschap en aan den God boven lucht en wolken, dien het Christendom reeds verlaten heeft. Het Boeddhisme erkent zelfs geen God, zoodat de Neo Boeddhisten Christe lijke godsbegrippen het Boeddhisme binnen smokkelen, als ze zeggen, dat God het eene Wezen in alles is. Het Christendom kent een God, die eeuwig zich zelf meedeelt aan hen, die Zijn genade aangrijpen. Zeer zeker hebben beide godsdiensten pun ten van overeenkomst. Beide stellen o.a. den persoon van den Verlosser op den voorgrond, beide eischen reiniging van het hart, predi ken zachtheid, zelfsverloochening en naasten liefde, zenden apostelen uit om de komst van den Verlosser te verkondigen enz. Maar de verschillen zijn grooter. In het Boeddhisme zit geen persoonlijkheid, geen leven. Pessimisme is zijn grondslag en in wezen is het uiterst zelfzuchtig. Boeddha is geen hersteller van maatschappelijk onrecht, geen sociaal hervormer. Het Christendom zegt, dat het leven niet alleen lijden is, maar ook dood. Het Christendom leert geen uitblusschen van het leven, maar verhooging. Bij het Boed dhisme is het Nirwana alles, terwijl het Chris tendom de openbaring is van een volmaakt God, die liefde en heiligheid insluit. Het Christendom is een cultuurmarkt en maakt waarachtige menschen. Het Boeddhis me schept vrede door de hartstochten in de menschenborst te temmen, maar het brengt geen ontwikkeling. Goethe's uitspraak: „Wilt gij u over uw waarde als mensch verheugen, dan moet gij aan de wereld waarde geven", Is wel Christe lijk maar niet Boeddhistisch, daar de Boed dhist alleen maar naar zijn Nirwana kijkt. En tenslotte is Boeddha de meester van de mijmeringen, maar Jezus die van het gebed. In Jezus bidden zit activiteit, want het is een moedig voorwaarts dringen naar Gods Vaderhart. Daartegenover is bij den Boeddhist- het gebed een langzaam wegzinken tot den bewusteloozen staat van het Nirwana. BEVERWIJK TWEEDE FEESTAVOND VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING Ook de tweede feestelijke jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering welke Donder dagavond in het Kennemer-Theater werd gehouden, mocht zich in een groote belang stelling verheugen. Het programma was ge heel gelijk aan dat van den eersten avond. Ook nu heeft de heer K. Steyn een propa gandistisch woord gesproken, waarna de Rederijkerskamer Kennemerland met groot succes de Amerikaansche klucht Ketty jokt nooit heeft opgevoerd. De collecten, die op beide avonden werden gehouden brachten respectievelijk op f 22.25 en f 20.01, totaal f 42.26. DE KOOKCURSUSSEN AANGEVANGEN. Donderdagmiddag is in de bovenzaal van het veilinggebouw Kennemerland aan de Breestraat de kookcursus aangevangen ge organiseerd door de directie van de Gem. Lichtbedrijven alhier. De belangstelling was zeer groot. Ongeveer 120 cursisten hadden zich laten inschrijven. Voor den aanvang van de lessen heeft de directeur der Ge- meentelichtbedrijven de heer H. J. de Groot de bedoeling van dezen cursus uiteengezet, nl. goed en goedkoop koken op gas. Spr. deelde verder nog mede. dat aan het einde van den cursus de toestellen, welke voor de lessen gebruikt worden onder de cursisten zullen worden verloot. Ook de avondles was druk bezocht. Deze cursus zal op 5 achtereenvolgende Donder dagen worden gegeven. Dr. BOON UIT DE SCHOOLCOMMISSIE Naar wij vernemen heeft dr. D. A. Boon aan den raa dmedegedeeld dat hij zijn her benoeming tot lid van de Schoolcommissie om gezondheidsredenen niet lean aanvaar den. STILLE OMGANG. Donderdagavond is in het K.S.A,-gelbouw de jaarlij'ksche feestelijke bijeenkomst van het gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam gehouden. Voor een uitstekend bezette zaal. heeft de R.-K. Tooneelvereeni- gin „Kunst zij ons Streven" uit IJmuiden- Oost het tooneelspel Crisis van Jac. Boilings opevoerd. Het stu'k werd zeer vlot gespeeld en bleek bij de aanwezigen zeer in den smaak te vallen. Aan het einde van ieder bedrijf werden de tooneelspelers met ap plaus beloond. ONGEVAL OP EEN SPEELPLAATS. Vrijdagmorgen is op de speelplaats van een der lagere scholen een vrij ernstig on geval gebeurd. Twee jongens kwamen spe lenderwijze met elkaar in botsing en een hunner viel daarbij zóó ernstig, dat hij naar alle waarschijnlijkheid een lichte hersen schudding heeft opgeloopen. Hij werd naar huis overgebracht waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond ge speelde ouderlingen wedstrijden luiden als volgt: K. KokkeC. Pekel 2—0 J. v. d. BergS. Troost 02 J. BakkerS. D. Hoogvorst O2 OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werden in het veilinggebouw Centrum in het openbaar verkocht twee woonhuizen aan den Zeeweg te Wijk aan Zee nors. 216 en 218 te zamen groot 3 A. 80 cA... behoorende tot het faillissement van W. v. d. Wonde. De perceelen werden opgeboden tot f 2900 per stuk door de Friesch-Groningsche Hypo theekbank. De combinatie staande op f 5800 werd bij afslag niet gemijnd. ARME VIERVOETER. Donderdagmiddag werd een groote hond in de Breestraat bij het oversteken van den rij weg door een zwaar beladen vrachtauto over reden. De bestuurder trachtte het dier nog te ontwijken en maakte bij die manoeuvre een gevaarlijke zwenking naar links. Gelukkig was dit weggedeelte op dat moment vrij. De auto werd toch tot stilstand gebracht. De arme viervoeter lag zieltogend op het asphalt. Het dier hief nog eenmaal den kop op en scheen met zijn trouwe, oogen hulp te zoeken bij de vele omstanders, die zich om zijn stuiptrek kend lichaam geschaard hadden. Langzaam vlood het hondenleven heen. De „baas" kwam het cadaver even later met een handkar weg halen. 't Was zielig. Eén stoot op de claxon (er worden zoovele claxonstooten gansch overbodig gegeven) en de hond had zich. wellicht kunnen redden. Wat dat betreft zijn honden zelfs virtuoos. Maar het signaal was uitgebleven. HEEMSKERK R.K. MIDDENSTANDSBOND. Onder leiding van den waarnemend voor zitter, den heer W. Meyer, vergaderde boven- genemde bond Donderdagavond in het Ver eenigingsgebouw te Heemskerk. De voorzitter merkte op, dat deze maand er een is voor propaganda; hij werkte de niet- leden op, lid te worden van die organisatie waar zij, volgens hem, thuishooren. Vervolgens werd het woord gegeven aan kapelaan Perquin, den geestelijke adviseur der afdeeling, die een propaganda-rede hield. VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935 meldt: Hoogste La Coruna. Laagste Vardö. barometerstand 774.8 m.M. té barometerstand 736.4 m.M. te en voorspelt: ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. Zaterdag j.l. kon geen enkele wedstrijd doorgang vinden, omdat de terreinen onbe speelbaar waren tengevolge van de vorst. Voor morgen is voor de afdeelingen A en B slechts een klein programma samengesteld. In afdeeling C komen alle elftallen in het veld. De volgende ontmoetingen zullen worden ge speeld Afdeeling A: ZeevogelsTweede Jeugd V. V. IJ 2Kennemerland Matigen tot krachtigen later wellicht tij. delijk verder toenemenden meest Zuidwest*, lijken wind. Tijdelijk regen. Tijdelijk zwaar bewolkt tot betrokken. Iets zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9.20 uur aande posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Stormsein neerhalen. Blijf op Uw hoede". Barometer Stand hedenmorgen 761 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 46 F. Laagste heden nacht 40 F. Hoogste heden j 42 F. i OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. Tel. 5460. Umuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 2.18 uur; n.m. 2.32 uur. Zondag v.m. 2.58 uur; n.m. 3.06 uur. Maandag v.m. 3.31 uur; n.m. 3.38 uur. Afdeeling B: Ulysses—S. I. Z. O. 2 V. V. R. A.—Z. S. V. FloraliaV. J. B. Afdeeling C: S. I. Z. O. 3Kennemerland 6 Kennemerland 4V. E. W. I Kennemerland 5V. V. B. V. J. B. 2—Ulysses 2 V. E. W. 2—V. V. IJ In Driehuis wordt de wedstrijd tusschen Zeevogels en Tweede Jeugd gespeeld. Prac- tisch gesproken zijn de Zeevogels reeds voor de bovenste plaats uitgeschakeld, doch de mogelijkheid blijft toch bestaan, dat V. V. IJ in de drie resteerende wedstrijden nog éénmaal verliest, waardoor de Zeevogels weer een rede lijke kampioenskans zouden krijgen. We ver moeden, dat de IJmuidenaren tegen Tweede Jeugd flink zullen aanpakken, ook al, omdat destijds in Haarlem met overtuigende cijfers werd verloren van deze tegenpartij. De thuis club zal deze ontmoeting o.i. wel weten te winnen. V. V. IJ. 2 heeft er tot nog toe weinig vaiï terecht gebracht, hetgeen niet te verwonderen is. De reserves van de kampioenen moeten zich met sterke tegenstanders meten, waar van V. V. IJ.I slechts met moeite kan winnen. Het sterke Kennemerland, dat -morgen bij V. V. IJ 2 op bezoek komt, zal wel als over winnaar uit den strijd komen. De bezoekers zullen deze match echter niet te licht behoe ven op te nemen, daar kan o.a. Telefonia van meespreken Ulysses heeft het vrij gemakkelijk tegen S. I. Z. O. 2. Het leidende Z. S. V. komt bij de Rijksambtenaren op bezoek. Het zal op het fraaie gemeenteterrein aan den Vergierdeweg geducht spannen, want V. V. R. A. zal zich niet zonder meer gewonnen geven. We vermoeden, dat de club uit Halfweg hier een veer zal moe ten laten. V. J. B. uit Velsen Noord moet de verre reis naar Hillegom aanvaarden, waar zij op het „Hillinen"-terrein den strijd tegen Floralia zal aanbinden. De menschen uit het bollen- dorp spelen zeer wisselvallig. Verrassende overwinningen worden vaak gevolgd door ver rassende nederlagen. De laatste maal verloor Floralia met groot verschil, zoodat we nu bijna geneigd zijn, een groote zege te voorspellen. De tegenpartij is evenwel zóó sterk, dat we een gelijk spel reeds een succes voor de thuisclub zouden vinden. De uitslag benieuwt ons. In afdeeling C is de ontmoeting tusschen Kennemerland 4 en V. E. W. I zeer belangrijk. Beide elftallen hebben een bijzonder fraaie kans op het kampioenschap. V. E. W. staat er iets gunstiger voor, zij heeft n.l. twee verlies- punten minder dan haar tegenstanders. Ken nemerland 4 kan nu het verschil opheffen, door de bezoekers met een nederlaag huis waarts te zenden. De thuisclub beschikt over een elftal, dat be staat uit oudere, geroutineerde spelers, die echter in enthousiasme en snelheid door V. E. W. worden overtroffen. We verwachten een spannende ontmoeting, waarin V. E. w. vermoedelijk met bescheiden cijfers zal weten te zegevieren. Mocht onze voorspelling bewaar heid worden, dan staat V. E. W. er gunstig voor, terwijl Kennemerland 4 dan als vrijwel uitgeschakeld te beschouwen is. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 15 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Maskerade", 8 uur. ZATERDAG 16 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Maskerade" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 15 FEBRUARI Luxor Sound Theater: „De Witte Vlaamsch-Hollandsch filmwerk Doorloopen* de voorstelling van 7 uur tot half twaalf. Cinema Palace: „De Wonder Bar". Op hei: tooneel: Young Ryle, wervelwind op rolschaat sen: 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „So endete eine Lieoe Op het tooneel: Nicol en Martin, variéte-co* medy zonder weerga. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Cle-oymtra". 2.30, en 9.15 uur. ZATERDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: ..PyS1^" lion" door de Amsterdamsche Tooneelvereem- ging. 8 uur. Teylers Museum: Voordracht met lichtbeel den door Prof. Dr. Aug. Vermeylen uit Gent over de zelfportretten van Rembrandt voor „Kunst aan het Volk". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags eh des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6