HET NIEUWE AVONDBLAD Storm van groote hevigheid belemmert de scheepvaart. ;(V TAARGANC NO. 90 MAANDAG 18 FEBRUARI '35 IJMUIDER COURANT „oNNEMBNTEN: per week 10 ets., per maand nts plus IV2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 40 C6c cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. pS van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ^Meeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- !ilnin° ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- c h teeen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen z rfnn hii algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies eeThandfvoet of oogƒ250.- bij verlies van een duim; 150. van bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-. marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongcvallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Wederom slachtoffers van eigen onvoorzichtigheid. Twee Haarlemsche jonge menschen van pier geslagen en jammerlijk verdronken. Zaterdag. 1*11 hevige Zuidwester storm heeft Zater- s,Sdda»°en vooral Zaterdagavond wederom se zee in beroering gebracht. Wederom heeft «durende een 24-tal uren onze natuurlijke Eprlnl langs de Noordzee een hevigen aan- S van haar grootsten vijand het hoofd moe ten bieden. Met donderend geweld stortten de onstuimige watermassa's zich op het strand we, uen argeloozen zeeman, die zich al te Sirht bii de kust zou wagen. Hij zou zeker het [ot moeten deelen, dat reeds zoovelen was be- 5CD°ordat de wind vrij Zuidelijk was kregen jp schepen die zich, toen de storm opstak, in 5e nabijheid mochten bevinden, gelegenheid het ruime sop te kiezen, zoodat zich althans in de nabijheid van onze haven geen scheeps ongevallen voordeden. Nochtans waren de gevolgen van den Zuid wester in en om onze havens heel goed merk baar Wel in de eerste plaats aan het groote aantal uitgaande schepen, dat binnen de sluizen vastmaakte om beter weer af te wachten. Zaterdagmiddag lagen tusschen de sluizen en de spoorbrug de Nederlandsche stoom- en motorschepen Rijnstroom, Sambre, Deucalion. Joma en Euterpe, het Letlandsche ss. Everosa. het Grieksche s.s. Belhoi, het Zweedsche s.s. Gudur, de Engelsche s.s. Oli vine, Segura. Isodora, Gateshead en Activity en het Duitsche s.s. Astarte, welk aantal in den loop van den avond nog met eenige vermeer derde. Tal van deze schepen waren ledig. De loodsdienst staakte Zaterdagavond het beloodsen; de loodsboot zocht een plaats in de veilige haven. De Noorsche ijsboot Adja, die het Zaterdag middag ondanks den storm zou wagen, naar Antwerpen te stoomen kon het niet tegen den hevigen storm bolwerken en keerde spoedig in de haven terug. Bij het ankeren in de Vis- schershaven hebben de ankers de ankerket tingen van een kolenlichter gegrepen. Ten slotte is de schutting van het terrein der fa. Wed. S. I. Groen nabij de rijwielstal ling van de Leeuw over een lengte van bijna 40 M. omvergewaaid. Hoog werd het water in onze buitenhavens opgejaagd. Op den kop van de Visschershaven stond het gelijk met de remmingbalken. Het was vooral Zaterdagavond een interessant ge zicht die ruwe, donkere watermassa, hoog op gestuwd en opspattende tegen de kaden, be schenen door de felle stralen van den grooten wachter van onze haven. Den geheelen dag en ook Zondag heeft de Neeltje Jacoba aan den Kop van de Visschers haven gelegen, gereed om op het eerste nood sein te hulp te snellen. Eenmaal zou, toen de storm reeds was geluwd, haar hulp noodig blijken voor een tragisch ongeval, dat aan twee jonge menschen het leven heeft gekost. Zondag. Slachtoffers van eigen onvoorzichtigheid. Inderdaad, Zondag was de storm geluwd. Wel stond er den geheelen dag een stijve bries, maar de kracht van den wind was zoodanig afgenomen, dat bijna alle schepen, die door den storm van Zaterdag waren opgehouden, de reis hadden voortgezet. Maar al was de storm geluwd, de zee had nog veel van haar ruwheid, behouden. Zwaar beukten de golven nog de Zuiderpier; het wa ter, uiteengespat tegen den onwrikbaren muur, joeg nog voortdurend met een ontem bare kracht over de pier om zich daarna don derend te storten in de veel rustiger buiten haven. Op eenigen afstand van het strand, op een plaats waar bij stormen links en rechts het water kookt en bruist, maar waar het ook bij den zwaarsten storm nog veilig op de pier is, staat een groot bord, waarop staat vermeld, dat het ook bij oogenschijnlijk kalm weer door de overslaande golven gevaarlijk is, zich verder op de pier te begeven. Deze waarschuwing wordt maar al te dik wijls in den wind geslagen. En dat het toch pen overdreven veiligheidsmaatregel is, is nelaas maar al te dikwijls gebleken. Reeds ve len zijn het slachtoffer van hun onvoorzich- neid geworden. Vaak komt na een stormach- wgen dag, wanneer de zee schijnt te zijn ge kalmeerd geheel onverwacht een roller over oe pier, die alles wat hem in den weg komt rv!i-eUr' buitenhaven in. Ook Zondagmiddag, omstreeks één uur, toen net ongeval geschiedde bevonden zich weer *eie waaghalzen op de pier. Zij hadden zich nu Ve[ 0ver de helft gewaagd. Het verst van mien bevonden zich een jongeman en een vr!1SJe!i 1-e evenals de andere bezoekers, meest jeemaelingen, genoten van het interessante »ofl4Uwspe*' bet vertrek van een groot aantal zeestoomers. Af en toe spatte een flinke golf Pn JP de blokken, waardoor een spelletje nip]? ,,werd tusschen de menschen op de pier en t schuimende zilte nat, dat zich over de pier - - - Plotseling klinkt hulpgeroep. Het onheil was geschied. Het meisje, dat met den jongeman zich het verste had gewaagd, is van de pier geslagen. Zij worstelt met den dood.Een reddingsboei wordt haar toegeworpen, maar haar krachten hebben zich reeds begeven. Ook aan den binnenkant van de pier, zoo dicht bij den havenmond is het water onstuimig. En voor de oogen van de ontstelde wandelaars verdwijnt zij in de diepte. Maar waar is de jongeman die bij haar was? Ook hij is verdwenen. Dus twee! Inderdaad blijkt, dat ook deze jongeman, vermoedelijk door dezelfde stortzee van de pier geslingerd werd. Men heelt hem niet meer te ruggezien. En zooals het later door de politie van IJmuiden en Haarlem ingestelde onder zoek heeft uitgewezen, is hij niet meer in Haarlem teruggekeerd. Onmiddellijk nadat het ongeval gerappor teerd werd, voer de Neeltje Jacoba naar de plaats waar het ongeluk was geschied. Reeds bevond zich daar de Stentor van Bureau Wijs muller. Kap. v. d. Wielen was, zoodra hij ken nis kreeg van het ongeval direct naar de bui tenhaven gestoomd. Beide vaartuigen hebben den geheelen omtrek afgezocht, doch zij slaagden er niet in de slachtoffers te vinden. Dat men op de juiste plaats gezocht had. bleek weldra: de bemanning van de Stentor vond een damestaschje, die van de Neeltje Jacoba een fototoestel. Een uur lang heeft men ter plaatse gezocht. Niemand van de ooggetuigen kon inlichtin gen omtrent de identitieit der beide slacht offers verschaffen. Het opgevischte taschje gaf echter een spoor, dat leidde naar Haarlem. Dank zij deze aanwijzing heeft de politie ten slotte de namen kunnen vinden; het bleken te zijn de 21-jarige Cornelia A. Amerlaan, wo nende Lange Lakenstraat 5 rood, Haarlem en de eveneens 21-jarige J. Betzema, wonende Plata mstraat Haarlem. De familie van laatstgenoemde, die in den Haag vertoefde, is door de Haagsche politie van het droevig gebeuren in kennis gesteld. De lijken heeft men tot nu toe niet kunnen vinden. Vuurschip Maas losgeslagen. Met welk een kracht de Zuidwester-storm Zaterdagavond woedde blijkt wel uit het op drift geraken van een der wachters van onze Noordzeekust: het vuurschip Maas. Niettegenstaande het voor 2 enorme ankers ligt, die weer met zware kettingen verzekerd zijn, wisten wind en zee het van zijn stand plaats los te maken. Het is 2 mijl in O N O- lijke richting verdreven; ook zijn de gewone lichten, welke het voert voorloopig gedoofd, daar deze niet gevoerd mogen worden, zoolang de oude plaats niet ingenomen is. Slechts het snel gebruik maken van het re serve-anker met-ketting heeft het vuurschip voor erger behoed. Visscherijnieuws in een notedop. Tongprijzen sterk gedaald. Zes kustbooten en een tiental loggers brachten Zaterdag veel tong aan den afslag. Door dezen grooten aan voer en vooral ook doordat ook weer fijne visch uit Engeland in Frankrijk kan worden inge voerd. liepen de tongprijzen hard achteruit. Sommige soorten, die eenige dagen geleden gemiddeld f 1.10 per K.G. opbrachten, liepen terug tot f 0.60. Aan de besommingen was deze tongen-déconfiture heel goed merkbaar. De naaste toekomst ziet er voor de kustvisscherij donker uit. Mooie heilbotten aangevoerd. De Claesje RO 46 bracht Zaterdag eenige mooie heil botten aan. Een er van woog 85 K.G. en bracht bijna f 60 op. Ruimer aanvoer van ZuiderzeeharingMet de haringvisscherij buiten den afsluitdijk gaat het de laatste dagen wat beter. Kamers en fuiken leveren tamelijk flinke hoeveelheden op en de prijzen zijn nog gunstig. Voor IJmui den is het te hopen, dat de haring nog wat prijzig blijft, want goedkoope haring bokking zijn lastige concurrenten. De vischomzet in Ostende. De vischomzet in de Vischmijn te Ostende in de week van 8 tot en met 14 Februari bedroeg (zonder haring) fr. 788.643. Waar de vischprijzen hoog waren en de omzet gewoonlijk omstreeks 1 millioen francs bedraagt blijkt duidelijk, dat de aan voer in België's belangrijkste visschershaven hans gering is. R.K. TOONEELVEREENIGING KUNSTKRING Amor en Bananen. ST. NICOLAASVEREENIGING BELANG'. wierp. Een spelletjemaar een spel- (Wh u iliet anders was dan spotten met den /lat den ze dan niet de waarschuwing op hi»r lr<? 13010 daar aan het begin van de Wr gelezen? De bonte avond, Zaterdagavond in „Het Wapen van Velsen" door de St. Nicolaasver- eeniging „Algemeen Belang'' georganiseerd, is uitstekend geslaagd. De zaal was tot in alle hoeken bezet en dank zij het goed verzorgde en gevarieerde programma hebben de aan wezigen een zeer prettigen avond gehad. Een groot deel van het succes van den avond is te danken aan het duo Koswa. Elk nummer van het duo oogstte een dankbaar applaus. Maar ook The Willy's Band, die het muzikale gedeelte verzorgde heeft veel tot het slagen van den avond bijgedragen. In de pauze werd een verloting gehouden. Een gezellig bal sloot dezen bonten avond. ZANGAVOND IN HET PATRONAATSGEBOUW A.s. Zondagavond zal in het Patronaatsge- bouw aan den Zeeweg door het Dubbelman- nenkwartet Caecilia. directeur den heer H. J. Arisz een zangavond worden gegeven. Mede werking verleent het Amsterdamsche Ope- ettegezelschap „De Operettezangers"- onder leiding van Dick Weiman. Voorts zal worden opgevoerd „Anne Marie van Offenbach waarin de hoofdrol wordt ver vuld door mevr. Dora AriszSchrama. EÉN PROTESTMOTIE MET EEN TRAGISCHEN ACHTERGROND Zooals men weet heeft, tijdens de door de hoofdbesturen van de betrokken organisaties met het bestuur der Reedersvereeniging voerde onderhandelingen een „comité van actie-' veel van zich doen spreken. Dit comité dat onder de leden van de beide organisaties een grooten aanhang had verworven, heeft zich van den aanvang af sterk verzet tegen afsluiting der contracten op de door de Ree dersvereeniging voorgestelde voorwaarden. De leider van dit comité, B. genaamd is on langs geroyeerd als lid van den Centralen Bond, in verband met de door hem gevoerde actie. Dit royement is aanleiding geweest tot het voeren van een protest-actie, niet alleen in IJmuiden, maar ook in Haarlem, waar de werklooze leden van den Centralen Bond eeh motie hebben aangenomen en opgezonden aan het hoofdbestuur. Inmiddels heeft deze aangelegenheid een tragischen achtergrond gekregen. Bedoelde B. is n.l. dezer dagen aan een hartverlamming overleden. Bij de opvoering van het kluchtspel „Amor en Bananen" van een anoniemen schrijver had de R.K. Tooneelvereeniging Kunstkring zeker de lachers op haar hand. Kunstkring, die onder regie van den heer A. F. H. Jung- backer Sr.. werkt, zond in de Witte Bioscoop een uitverkochte zaal. De titel van het stuk gaf de vele belang stellenden reeds een aanwijzing, dat hun een „lachavond" te wachten stond. De bananenkoopman Isidoor, nu juist niet geheel van rein-Arischen bloede, is in 't be zit van een groote dosis schulden en een lief tallige dochter Roos. Hij neemt te zijner as sistentie-in-zaken een winkelbediende, Sem in zijn dienst. Deze blijkt een niet te ver smaden aanwinst voor de „negotie" te zijn en weet den bananenomzet zienderoogen te doen stijgen en de schuldeischers af te poeieren Met den omzet van deze tropische vrucht stijgt ook de belangstelling, welke Sem voor Roos koestert, totdat zij eindelijk elkander hun liefde, die warempel wederkeerig blijft te zijn, bekennen. Vader Isidoor is hier niets over te spreken, doch moet wel in de verbintenis toestemmen als het blijkt, dat zonder Sem'; gewiekste hulp de negotie hopeloos op de fla con zou gaan. De schrijver heeft de in het stuk verwerkte Jiddische „gijn" er wel wat dik opgelegd; de spelers lieten dit even uitkomen en het resul taat was een daverend lachsucces en een uit bundig applaus voor de werkende leden van Kunstkring. We woonden slechts het laatste gedeelte van de amoureuze bananenhistorie bij en za gen in het tweede bedrijf een prachtig-ge- speeld duo bananen-grossiers in Isidoor (den heer Berkhout) en Sem (den heer Koenen) Wanneer zij op de planken waren deinde de zaal. Kostelijk was Sem in zijn rad zakendoen „ALGEMEEN en de typeering was in grime, spraak en spel raak getroffen. Roos (mej. Tr. Klaassen), over het geheel verdienstelijk gespeeld, had meer moeite om de juiste verschijning te treffen; haar samen spel met Sem mocht er wezen, getuige de in stemming van het auditorium! Van de vele bijrollen willen we die van den sloomen Joop, den jongsten bediende (den heer A. Boom) hier aan de vergetelheid ont rukkend). Dit was zoo zeldzaam schlemielig, dat behalve de creatie van Sem deze alleen al een gang naar de Witte Bioscoop waard was. Het stuk zelf grijpt niet hoog. Het publiek wil echter lachen, het heeft gelachen. De klucht werd in uiterst vlot tempo gespeeld. Wat kan men meer verlangen? W. R.K. TOONEELVEREENIGING K. Z. O. S. Fabricius' De Distel een succes „Kunst zij ons Streven", de R.K. Tooneelver eeniging onder regie van den heer J. van Baar, ontwikkelt een bewonderenswaardige activiteit. Immers, zij heeft met de gisteravond in het Patroonaatsgebouw gegeven opvoering- van het bekende blijspel van Robcr Saudek en Jan Fabricius, De Dister of Pietje de Land- looper, reeds haar derde voorstelling in dit seizoen achter den rug. Terwijl de slotavond, in den vorm van een feestelijke bijeenkomst niet ver meer is. Het aantal bezoekers be weegt zich, verheugend feit, in steeds stijgen de lijn. De Distel is een pretentieloos blijspel, waai de lotgevallen van twee broers in behandeld worden. Deze liggen sinds jaren overhoop met elkander. Den een is het in de wereld beter gegaan dan den andere. Beiden zijn verstokte bloem- kweekers. Broer Bart heeft een kerncollectie bloemen voor de a.s. tentoonstelling gekweekt, pocht reeds op zijn bekroning en houdt, populair gesproken, al een veiling van nog-niet-gescho- ten beerenhuiden. De andere broer, Kobus, hoort dit alles tot zijn leedwezen en groote ergernis aan. Dan is het aan Pietje, den land- looper, te danken, dat er in den tuin van Ko bus uit een ordinairen distel een wonder bloem, een roos, geboren wordt. Onze be roemde plantkundige, prof. dr. Hugo de Vries zou dat geheim der variëteiten en mutatie ze ker gaarne willen kennen, doch hier hult Pietje zich in een waas ven geheimzinnigheid. Het loon der braven valt kweeker Piet in den vorm van Kobus Kok's dochter Klaartje in den schoot. Iets waar iedere toeschouwer zich mee zal kunnen verzoenen, als hij het uitste kende spel der twee gelieven van K. Z. O. S_ aanschouwd heeft! De beide broers, Kobus en Bart, werden resp. door de heeren Fr. Steenmeijer en J. Boot weergegeven. Bart was een robuste ke rel, zoowel in verschijning als in zijn spel. Ko bus leverde als zijn tegenspeler verdienstelijk werk. Pietje de landloopsr vond in den heer A. Qlsthoorn een waardigen vertolker wien de landlooperrol viot afging": Dat "hij behalve dis tels kweeken ook het rozenplukken goed ver stond, bleek uit het gelukkige slot van dit .netelige" blijspel, dat dank zijn loffelijke me dewerking tot een werkelijk succes werd. Mej. Jean Zwanenburg was een frissche boerendeern, die het accent juist wist te leg gen en van wier spel wederom veel charme uitging. Had een boerinnetjescostuum haar echter niet beter gepast? De heer Fr.' Maenhout was een fameus- getypeerde Vader Kees, die door het twisten van zijn 2 zoons in het lastig parket van den partijkiezer gedreven werd. Het echtpaar uit de herberg „De Slanke Geisha", waar het tafereel zich afspeeldt, vond in Hendrik (den heer J. van Baar) en Geesje (mevrouw C. van Laer-Zwanenburg) een paar grappige en rad spelende vertolkers. Vooal „de slanke geisha" was een pittige verschijning vol humor in de eeuwige ruzie's met haar braven Hendrik. (Een fout was do West-Friesche boerinnekap met de Veluwsche boerenherberg!). Het speltempo in 1 kon ons zeer wel vol doen; er zat een den regisseur van Baar ver radende stuwing in; rolkennis was over 't ge heel in orde. We konden slechts de eerste helft van het werk bijwonen, doch hetgeen we van de uit voering zagen, wees er wel op. dat K. Z. O. S. bij het in grooten getale opgekomen publiek een welverdiend succes had. Ze was o.i. de bes te van het K. Z. O. S.-seizoen. Pater Gratianus en de heer H. C. van Kuie ren spraken openingswoorden. W. VEREENIGING „ZIEKENZORG". FEESTAVOND „DE MOLRBERG" De Speeltuinvereniging „De Moerberg' geeft a.s. Dinsdagavond een feestavond in De Witte Bioscoop. Mahustraat. O.a. zal een tooneelstuk worden opgevoerd. OPEN ZITTING I. O. G. T. De I. O. G. T. houdt a.s. Woensdagavond in het gebouw der I. O. O. T. aan de Oranjestraat een „open zitting". Als spreker zal optreden de heer A. Meilink met als onderwerp: „De I. O. G. T. en de drankstrijd." De avond wordt opgeluisterd met muziek en declamatie. VELSEN De Vereeniging „Ziekenzorg" houdt a.s. Donderdagmiddag een ledenvergadering het Gebouw voor Christel. Belangen. In deze vergadering zal worden uitgebracht het jaarverslag van de secretaresse en van de penningmeesteresse. Voorts zal een bestuurs verkiezing plaats vinden. HET OUDE ROME HERRIJST. De opgravingen, die op initiatief van Mussolini in de omgeving van het Colosseum werden aangevangen, brengen veel belang rijks aan het licht. De foto toont een drietal zuilen, die bij een Venustempel behoorden, uit der. tijd van Julius Caesar. CONCERT HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT". Voor het concert, dat de harmoniekapel .De Eendracht" der Papierfabrieken van Gelder in Concordia gaf, bestond door de weersomstandigheden slechts matige belang stelling. Toch hebben de.wegblijvers ongelijk gehad, want het, was een alleszins geslaagde uitvoering, die het ensemble ten beste gaf. De vroeger zeer populaire Colonel Bogey- marsch, waar het programma mede geopend werd, deed het goed en was tot in de puntjes afgewerkt Welk een gelukkige keuze de kapel met haar dirigent, den heer G. H. Boedijn, deed bewees de uitvoering van „Einleitung zur Oper die Loreley van Max Bruch (18381920) in de bewerking van den vroegeren dirigent der H.O.V., Nico Gerharz» Plet veelal ragfijne, melodieuze een enkele maal ietwat zoetelijk-aandoende werk, dat in zijn coloriet aan Wagner, somtijds ook aan Brahms denken doet, genoot een delicate voor dracht. De introductie had zoo uit ..Lohengrin" ge knipt kunnen zijn. Een buitengemeen knappe compositie, die naar we hopen, nog eens het programma zal sieren. Welk een schitterend corps de kapel toch wel is, werd hier bewezen. De bas-passages waren subliem van klank. De crescendi en decrescendi verrieden een verzorging den vakman eigen. Een gezond sentiment, beheerschte tech niek en beschaafde klankverhoudingen deden de inleiding dezer Einleitung tot een boeiend geheel zijn. In het slotdeel vol kleurrijke stu wing maakten het hout zoowel als het lage koper goede beurten. Trouwens aan het koper wordt hier ruimschoots gelegenheid gebo den uit te blinken. Telkenmale valt het den toehoorder weer op, over welk een uitnemend stel blazers „de Eendracht" beschikt; dit zal een ieder onbevooroordeeld kunnen beamen. Het nummer werd terecht een succes zoo wel voor kapel als dirigent. Ook de Egmont Ouverture sierde het pro gramma. Een uitvoering van Van Beethoven's Eg- mont-ouverture is bijna onverbrekelijk geas socieerd met „het symphonie-orkest". Zoo doende blijft het voor een harmonie-corps immer een zeer zware opgave de subtiele pas sages der Egmont qua volume bevredigend te realiseeren. Dit heeft „de Eendracht" echter op lofwaar dige wijze benaderd. De dirigent staat bekend om de meer dan gewone wijze, waarop hij zijn corps piano laat blazen. Uit de openingsmaten bleek ons echter alras, dat directeur Boedijn een eigen visie op het tempo der compositie had, een opvat ting die velen niet tot de hunne zullen kun nen maken. De vertolking ontkwam niet aan een zekere matheid, die zulk een vertraagd tempo noodzakelijkerwijze met zich meebren gen moest. De heeren J. Groot (hobo), K. Hollander (klarinet) en D. Koning (klarinet) voerden het technisch knap trio van Flégier uit. De hoboïst, die nog slechts een enkel jaar dit in strument bespeelt, heeft het dank zij zijn muzikalen aanleg reeds tot een hoogst ver dienstelijk blazer gebracht. Techniek en toon- vorming zijn door voortdurend studeeren goed ontwikkeld en zijn spel in Flégier's compositie droeg veel tot de verfraaiing van het geheel bij. De heer Hollander is een te gerenommeer de blazer, dat we zijn aandeel in dit trio nog nader zouden behoeven te releveeren. De heer Koning vervulde op loffelijke wijze de rol van „Dritte im Bunde". Een dankbaar applaus viel hen ten deel. Na de pauze hoorden we nog Valse Triste van Sibelius in een arrangement, waar de hand van den dirigent in te herkennen viel en Tschaikowsky's Andante cantabile, arran gement K. H. Kerkhoff. De keuze en de vertolking van deze twee stemmingsstukjes paste zich waardig in het kader van dezen, we zouden bijna schrijven: kamer-muziekavond, aan. Naar de bekende serenade van Tit'l, ditmaal voor fluit en hoorn (solisten de heeren G. Merkelbach en K. Koster) werd door het auditorium met genoegen geluisterd. De Meijerbeer-ouverture, l'Etoile du Nord, besloot dit tweede winterconcert van „de Eendracht", dat o.a. door den oud-directed3, de heer K. H. Kerkhoff, werd bijgewoc-ucL W. SPORTNIEUWS V. G. S.Kennemers Combinatie. De Zondagmorgen gespeelde wedstrijd V. G. S.Kennemers-Combinatie werd met 21 door de Be verwij ksche club gewonnen. V. G. SZeevogels. A.s. Zaterdagmiddag half drie speelt in het Van Gelders Sportpark V. G. S. tegen Zee vogels (IJmuiden; o

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1