IE TWEELINGZUSTERS HOCKEY BILJARTEN Ons Tafeltennis. hprorffdheid heb ik gelezen dat onze Lie Ding-P°ng-Pl0eg bij de wereldkam- ^haopen te Londen geëindigd is op de pioenscn ^et ;<pers01ieeie tournooi" heeft laatste P r'esujtaten afgeworpen, en in het geenttmirnooi werden de Nederlanders allen ,r°ostiou r01lde gewipt, zoodat er eigenlijk in rfc troost voor ons is. Wel heeft ons tafel- nergp^ am égn enkele overwinning behaald, tegen de damesploeg van Amerika, -vf klinkt indrukwekkend, maar is het niet. hpv heide Amerikaansche speelsters was Een ae.1 Juüe Ruth, dochter van üen nar'Horden honkballer „Ba'oe" Ruth. Deze ver fulie had aan boord van het Oceaan- 111155 dat haar voor dit bezoek naar Europa schpht voor het eerst getafeltennist. Zij speel- br3Cipr-'hts mee vanwege de beroemdheid haars d en diens honkbalgenie bleek onvoldoen- paS,J! haar ping-oong-peil boven dat eener der-lS:eini«nde te' verheffen. Blijkbaar heb- de Vereenigde Staten behoefte aan een •f" "on„-Lotsv. ingeleid door een crisis in 5m Nationalen Bond. Maar dat is hun zaak. Laten wij ons eigen beschouwen. Onze nationale ping-pong- r'is in Londen griezelig gefnuikt. Het baat eo>t ons in deze omstandigheden te gedragen niet ons in deze «eliik de vogel f® alle tafeltennissende landen zijn wij ge- hrandmerkt als ping-pong-hekkesluiters. In jpincr-pong-wereld" tellen wij niet mee. In peH"Jl Engelsche, Fransche, Belgische, Zwit- pr-che ja zelfs in iedere Noord-Iersche misterscliê) huiskamer, waar Ma het ping- riona-plankje zwaait in feilen strijd tegen den iniwsten zoon, wordt onze nationale naam met geringschatting of wat erger is in Let c-eheel niet genoemd. Kunnen wij zulks dulden9 Neen, en nogmaals neen. Nederland, nast op uw ping-pong-saeck! jaren geleden, toen ik in Engeland woonde, werd het Engelsche ping-pong door een na tionale inzinking getroffen. Onmiddellijk wierp Punch" zich in de bres en schreef een bezield artikel onder den titel: „What Is Wrong With Our Pmg Pong?" Het vond onmiddellijken weerklank in de Britsche huiskamers. Men spande het net opnieuw, verving de gebarsten ballen door nieuwe, schafte zich de onmisbare ionge katten aan om als ballenjongens te fun- geeren en de dingskes onder de piano en de boekenkast uit te krabbelen, en toog met frisschen moed ten strijde. In een minimum van tijd rees Britsch ping pong tot schier on- gekende hoogten. Dat zij ons een voorbeeld! Meent gij, lezer, dat gijzelf niet meer den leeftijd hebt om de internationale klasse nog ooit te bereiken, laat u dit dan toch niet weerhouden. In uw dochter, in uw zoon, wellicht in uw dienstbode kunnen geniale tafel-tennis-talenten sluime ren. Het is uw plicht die te helpen ontwikke len, zij het dan slechts als „sparring-partner". Laat het niet bij de huiskamer blijven. Orga niseer het kampioenschap van uw laan, uw straat, uw plein, daarna uw buurt. Wek ande ren oo hetzelfde te doen, desnoods in inge zonden stukken. Strijdt mede voor onzen Na- tionalen Tafel-Tennis-Trots, voor ons Ping- Pong-Prestige! Laten wij ons lompen? Nim mer! Of tenminste: nooit meer! Ik hoop dat ik indruk gemaakt heb. Binnen afzienbaren tijd zijn vervolgen over onze IJshockey-Eer en onze Squash-Rackets- Eer te wachten. Maar die moeten nog even .wachten. Houdt u taai, en trapt niet op de kat. R. P. BEVERWIJK JAARVERGADERING VAN HET WITTE KRUIS De afdeeling Beverwijk en omstreken van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" zal op Dinsdag 26 Jan. a.s. in de bo venzaal van ..Hotel Ter Brug" haar jaarverga dering houden. De agenda vermeldt de jaar verslagen alsmede de rekening en verantwoor ding van de onderafdeslingen wijkverpleging kraamverzorging, tuberculosebestrijding' en badhuis. FEESTAVOND R. S. B. Voor de leden van de R.K. Sportvereeniging D. E. M. en van R. S. B. zal Donderdagavond in het K. S. A.-gebouw een feestelijke bijeen komst worden gehouden. Het programma ver meldt o-a. het optreden van de St. Jozef Har monie, dir. P. J. F. Eggsrmont, de zangclub -Onze Gezellen" onder leiding van Lou Ter voort, de tooneelclub van de St. Jozefgezcllen met ,.Een Turksch avontuur" en „De Doorien- rit Pater Esser zal spreken over „De noodza kelijkheid van sport in R.K. verband". VEREENIGDE VEILINGEN De leden en inbrengers van de Vereenigde Veilingen zullen op Dinsdag 26 Febr. a.s. des n.m. te 2 uur in de bovenzaal van he.t veilings gebouw „Kennemerland" in vergadering bijeen komen. Door de belangen van de veiling zoo uitvoerig mogelijk te bespreken hoopt het be stuur te bereiken, dat de jaarvergaderingen in belangrijke mate ontlast zullen worden. DE WERKLOOSHEID. Het aantal van 952 werkloozen, dat aan het einde der vorige week bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering ei beidsbemiddeling stond ingeschreven, was verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 3, bankwerkers 14, be hangers 3, betonvlechters 3, betonwerkers 7 blikbewerkers 6, blikslagers 1, chauffeurs 17. drukkers 5, electriciens 4. expediteurs 3, grond-' werkers 64, handlangers 4, kappers 2. kantoor bedienden 2, kopergieters 2, landarbeiders 36, lasschers 2, losse arbeiders 172 machinisten 3 machinedrijvers 1, machinale houtbewerkers marmerbewerkers 2. marmer polijsters 1 metaalbewerkers 4, metselaars 8. monteurs. opperlieden 12, plaatwerkers 2, schilders 14, schippers 2, schoenmakers 3. sigarenmakers 37, sorteerders 5 slagers 1, smeden 3, soldeer- ders 1, spoorleggers 1, steenhouwers 1. stof. feerders 1, stokers 5, stucadoors 3, teekenaars 1, timmerlieden 12, uitvoerders 1, voegers 1. voerlieden 2, voorslaanders 2, winkelbedien den 2, werksters 3, dienstboden 4. koks 1, in casseerders 1, fitters 1, totaal 507 (vorige week 515). Wijk aan Duin: Bakkers 2, bankwerkers 5, betonvlechters 1. betonwerkers 4. blikslagers carrosseriemakers 1, chauffeurs 12, electri ciens 4. grondwerkers 58, handlahgers 4, kap- pes 1. kantoorbedienden 4, kellners 1. koper gieters 1. landarbeiders 41, lasschers 2, lood gieters 3. lijnwerkers 1. losse arbeiders 80, machinisten 6, machinedrijvers 1. machinale houtbewerkers 2, metaalbewerkers 5, metse laars 4, monteurs 2, opperlieden 16, plaat werkers 2. reizigers 4. schilders 7, schippers 2, schoenmakers 1, sigarenmakers 6, steenhou wers 1, stoffeerders 1, stokers 4, straatmakers 1, stucadoors 4, timmerlieden 14, uitvoerders 2, winkelbedienden 2, klinkers 2, stuurlieden zeilmakers 1, totaal 322 (342). Heemskerk: Betonvlechters 2, betonwerkers chauffeurs 1. grondwerkers 13, landarbediers 55, losse arbeiders 32, metselaars 1. opperlieden 3, schilders 1. timmerlieden 9, uitvoerders 1 totaal 123 (162). STORMSCHADE. De hevige storm van Zaterdagavond heeft ook In Beverwijk zijn sporen achtergelaten. Weliswaar zijn gelukkig ernstige ongevallen uitgebleven, maar toch veroorzaakten de sterke windstooten hier en daar nog al wat ongemak. Op de Halve Maan sneuvelde een boom, maar hij was zoo vriendelijk in het gazon te tuimelen, zoodat bet verkeer er geen hinder van ondervond. De kruinen van de hooge iepen in de Breestraat hebben het nog al moeten ontgelden. Vele takken werden af gerukt en kwamen op het plaveisel terecht, gelukkig zonder voorbijgangers te treffen. Het aantal wandelaars was in dit „hondenweer" overigens gering. De Breestraat leek wel uit gestorven en de winkeliers boekten ongetwij feld een slechten Zaterdagavond. De storm heeft ook nog huisgehouden in het complex onbewoonbaar verklaarde woningen tegenover de Peperstraat. De wind verhaastte hier het ontbindingsproces, wat op zichzelf wel niet zoo heel erg was, wanneer de slooping maar grondig was geschied. Nu dit niet het geval was kon er eenig gevaar voor de voorbijgan gers schuilen in de restanten, zoodat de politie het treffen van eenige voorzieningen moest gelasten. Overigens bereikten ons geen berichten over stormschade, of het moest zijn over afgewaai de dakpannen of gesneuvelde antennes. NAAR HOLLAND-BELGIë Het bestuur van de V. V. Beverwijk verzoekt ons mede te deelen. dat de kaarten voor den iatematonalen voetbalwedstrijd Nederland- België uiterlijk 25 Februari onder bijvoeging van het verschuldigd bedrag aan het secreta riaat der vereeniging Munnikenweg 6 moeten zijn aangevraagd. STILLE OMGANG NAAR ALKMAAR Het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Alkmaar zal Donderdag 21 Febr. in de St. Jozefzaal aan den Arendsweg zijn jaarver gadering houden. Aan de orde komen de jaar verslagen van secretaris en penningmeester, alsmede een bestuursverkiezing. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Geboren Hendrika Geertrui-da Maria, d. v. F. E. A. Gooyer en A. C. Bruin. OOM GEERT DILS 60 JAAR. Onder groote belangstelling heeft de heer Dils, jeugdherberg-vader van Assemburg zijn 60sten verjaardag gevierd. Zaterdagavond, ondanks het zeer ruwe weer kwamen al een aantal treksters en trekkers op het kasteel aan, waar te zijner eere een bal gegeven werd. Zondagmorgen kwamen tal van telegram men en gelukwenschen binnen; vele treksters en trekkers kwamen in den loop van den dag persoonlijk den kranigen Geert Dils geluk wenschen, ook vele gemeentenaren versche nen. Middags werden door de treksters en trekkers verschillende dansen uitgevoerd, waaraan door den jarige werd deelgeno men. Het ligt in de bedoeling van den heer Dils om in September een tournee te maken door Nederland en Vlaanderen. De feestdag werd met een gezellig diner ge. sloten. TUINBOUWCLUB V.Z.O.S. Bovengenoemde club houdt Vrijdag 22 dezer haar jaarvergadering in het Café van den heer L. Henneman. TOONEELUITVOERING „ONS GENOEGEN". Onder overgroote belangstelling voerde „Ons Genoegen" Zondagavond in het K.S.A.-gebouw ..Sally wint de Sweepstake" op. een klucht in 3 bedrijven. Het stuk werd op een uitstekende wijze vertolkt. Sally trad wel het meest op de voorgrond. De avond werd met een gezellig bal besloten De heer Groot met versterkt orkest verzorgde het muzikale gedeelte. HINDERWET. Door de American Petr. Comp. te 's Graven- hage is aan B. en W. vergunning verzocht tot het oprichten van een ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapinrichting op het perceel van Th. N. Knaap, aan de M. v. Heems- kerckstraat. VERLOTING. Aan het Bestuur der R.K. Voetbalvereni ging A. D. O. is vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate der kas tijdens de op 24 Februari a.s. te houden uit- overing. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. zijn de navolgende bouwver gunningen verleend: M. Rozenbroek, alhier, tot het bouwen van een schuur aan den Hoogdorperweg; J. Sinnige Jz., alhier, tot het bouwen van een woonhuis aan den Rijksstraatweg. A. D. O.—GEEL-WIT. Direct na het begin is A.D.O.. gesteund door den stevigen wind. veel sterker. Voor het Haarlemsche doel ontstaan gevaarlijke situaties, maar Gigengack is er goed in en weet het gevaar voorloopig te keeren. Lang zaam aan komt ook Geel-Wit los. E'-ontstaat een aardige strijd. Als Beentjes den bal krijgt toegespeeld, snelt hij naar binnen en schiet hard in. doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Doch het blijkt slechts uitstel te zijn, want als de bal we derom in zijn bezit is, zet hij goed voor. Kos geeft met een goed schot zijn club de lei ding. Als de tweede helft begint blijkt De Ruy- ter bij A.D.O. te zijn vervangen. Geel-Wit opent met een serie goede aanvallen, maar Beentjes laat niets door. Goed gesteund door de middenlinie valt A.D.O. thans heftig aan, maar de achterhoede der bezoekers blijkt goed te zijn. Toch kan zij niet verhinderen dat Brassen uit een voorzet van links no. 2 scoort. Bij een corner op het A.D.O.-doel, belandt de bal bij Kloes, die hem met een harden trap naar voren zendt, waar hij bij den links buiten komt. die den voorsprong vergroot. Kort hierop komt het einde. A.D.O. aV.V.E. a 2—0 A.D.O. b—V.V.Z. b 3—3 WIJK AAN ZEE EN DUIN MAANDAG 18 FEBRUARI 1935 RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 21 Februari, des namiddags twee u«r. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Mededeelingen, Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. betreffende het voorbereiden van de herziening van het uit breidingsplan voor eenige terreinen te Wijk in Duin. 3. Idem betreffende wijziging van het maxi mum der vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein. 4. Idem tot het vaststellen van een veror dening op de heffing van besmettelijke ziek- tengelden. 6. Idem tot het vastellen van een verorde ning tot aanwijzing van stemlokalen. 7. Idem tot het benoemen van de leden der stembureaux en van het hoofdstembureau. 8. Idem tot het aanvullen der algemeene politieverordening. 9. Idem betreffende de verordening op de heffing van schoolgeld. 10. Idem tot het wijzigen van de tarieven der verordening op de heffing van leges op bouw vergunningen. 11. Idem tot het vaststellen van een veror dening op de heffing van opcenten op de ge meente-fondsbelasting. 12. Idem betreffende de bergplaats van ma terialen. 13. Idem betreffende het toekennen van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding in de exploitatie-kosten der bijzondere scholen over 1935. 14. Idem betreffende de gemeentelijke ver goeding in de exploitatiekosten der bijzondere scholen over 1932. 15. Idem tot het vaststellen van suppletoirc begrootingen voor den dienst 1934 en 1935. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf, had op het beruchte kruispunt Rijksstraatweg— Hoflanderweg alhier, een ernstige autobotsing plaats. Een personenauto bestuurd door den heer D. M. uit Beverwijk reed op den Rijksstraat weg in de richting Heemskerk. Terwijl de heer M. de kruising Hoflanderweg reeds genaderd was, bemerkte hij dat een vrachtauto van den Hoflanderweg aan kwam rijden en blijkbaar den Rijksstraatweg wilde oversteken. De heer M., het gevaar zien. gooide snel zijn stuur naar links, doch een aanrijding was niet meer te voorkomen. De personenauto werd door de vrachtauto welke bestuurd werd door iemand uit Middellie, aan de rechterachterzijde ge grepen en wel zóódanig dat de personenauto na een slag gedraaid te hebben, op z'n zij op den weg viel. Het mag een wonder genoemd worden dat de bestuurder van deze auto niet gewond werd. De 15-jarige P. B. uit Wijk aan Duin, die per rijwiel passeerde, werd door de auto gegrepen en viel op den weg. Oorspron kelijk werd gedacht dat de knaap een been had gebroken. Dr. Boon, die inmiddels was verschenen, bracht hem naar het Roode Kruis ziekenhuis, waar hij werd opgenomen. Hier bleek dat hij een flinke vleeschwond had be komen, welke werd gehecht. Een kraanwagen van de Firma de Wint heeft de auto weggesleept naar de garage Marees, aan wie de personenauto toebehoorde. De vrachtauto had oogenschijnlijk weinig schade bekomen. Omtrent de schuldvraag wordt door de po litie een onderzoek ingesteld. NED. HOCKEY-BOND EERSTE KLASSE BloemendaalH. O. C. (31) Een plotselinge wijziging van .het progKU"- '»a bracht den voor 31oemen*L*ai. bttiant'- rijken wedstrijd tegen H. O. c. Nu er gewonnen is, heeft Bloemendaal nog een kansje. H. O. C, was de meerdere in het stoppen van den bal, het aangeven en het opstellen. Bloemendaal speelde een overrompelend par tijtje. bezield met een gewelde enthousiasme en fighting spirit. Bloemendaal heeft een invaller-keeper, die zeer goed werk geleverd heeft; weldra moest ook een der backs uitvallen wegens een spier- scheurtje, waarna een speler uit het derde elftal inviel. Te voren had H. O. C. de leiding genomen. Bloemendaal begon overrompelend snel met aanvallen, maar de Haagsche defensie wist deze stormloopen af te slaan; van dat oogen- blik af heeft eigenlijk H. O. C. den toon aan gegeven. De BloemendaalscUó gahY&l bleef ge vaarlijk. De Hagenaars namen dc leiding na een. snellen ren en een goed doelpunt van Snel. Met 1—0 voor H. O. C. kwam de rust. Een felle scrimmage voor het H. O. C.-doel werd geëindigde door den jongen, vlot spe lenden De Jong, die den bal over de lijn werkte. Een hoog voor doel dalende bal liet v. d. Does voor zich neerkomen; de snel inge- loopen Timmermans tikte dén bal even snel over de lijn (21). Een voorzet van Gunning nam de toegescho ten De Roos meteen mee in het Haagsche doel (3—1). In de laatste minuten slaagde H.O.C. er niet meer in, den achterstand in te lóopen. AmsterdamHilversum (63) Bovengenoemde wedstrijd heeft Zaterdag te Amsterdam plaats gehad. Amsterdam had eerst den wind mee en profiteerde daar van. De achterhoede van Hilversum treuzelde met wegwerken en voorts was Van den Berg prachtig op dreef. Het ge volg was dat hij al na 6 minuten aan Amster dam een 20 voorsprong bezorgd had. Later maakte hij nog twee doelpunten, zoodat Am sterdam met de rust met .4^-11 leidde. Na de hervatting hadden de Hilversummers den wind mee. Reeds na enkele minuten zag Sparenberg kans na een missen van De Waal het eerste doelpunt voor Hilversum te maken, doch even later hield doelman De Jong den toestormenden v. d. Berg1 op ongeoorloofde wijze af. Scheidsrechter Van 't Lam kende aan Amsterdam een strafbully toe. waaruit De Waal den stand op 51 bracht. Amsterdam speelde daarna in hoofdzaak defensief, doch niettemin zag Hilversum kans eenigszins in te loopen. Een schot van buiten den cirkel belandde in het Amsterdamsche doel. Scheidsrechter Liscaljet kende echter een doelpunt toe. Even later trapte Hardebeck over den bal heen dien De Looper hard inge slagen had (5—3). Toen maakte v. d. Berg aan alle onzekerheid een einde door na een solo-ren een schutte rend doelpunt te maken (6—3). De Competitiestanden. WEST. Ie KLASSE Algemeene vergadering Ned. Biljart bond te Haarlem. De Ned. Biljartbond houdt de Algemeene Vergadering dit jaar in Haarlem op 27 April e.k. des middags te 2 uur in Café-Restaurant v.h. Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt. Kampioenschap van Nederland 2e kl. klein-biljart. De Haarlemsche speler G. W. Metz (B.C.H.) is uit de voorwedstrijden als eerste geplaatst in de finale van acht spelers voor bovenge noemd tournooi om den nationalen titel der 2de klas, dat op 22 tot 24 Februari te Am sterdam onder leiding van „Insulinde" in haarr clublokaal gehouden wordt. Het kampioensteam van Excelsior uit Vel sen Noord in de afd. E. heeft, evenals hun ploeg in afd. F, uistekend gedebuteerd ir de wedstrijden om het gewestelijk kampi oenschap van de competitie. De Velsenaren bij „Vondel" I te Amsterdam op bezoek zegevierden in 7 van de 8 partijen, waarvan de uitslag als volgt was <de tusschen haak jes geplaatste cijfers duiden de te maken aantal punten aan) H.D.M. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. 12 9 1 2 19 34—12 Amsterdam 12 8 2 2 18 24—17 Gooi 11 7 1 3 15 23—14 Hilversum 11 6 2 3 14 20—17 H.H.IJ.C. 12 4 1 7 9 17—26 S.C.H.C. 10 2 2 6 6 9—20 H.O.C. 11 1 3 7 5 8—29 Bloemendaal 11 1 2 8 4 14—24 NA DE UITSPRAAK VAN DE JURY. De politie had alle moeite het publiek, dat zich voor het gerechtsgebouw te Flemington opgesteld had, in bedwang te houden, toen het vonnis teg3 Hauptmann bekend gemaakt werd. Men wilde het gebouw bestormen. (Deze foto werd langs radio-telegrafischen weg overgebracht) Excelsior Vondel I. S. Oorthuis 159 (159)—Aalzum 107 (166). J. v. d. Aar 121 (121)Noorts 89 (152). J. Barnhorn 118 (118)—C. v. d. Staak 74 (122) P. Nol 106 (106)—A. Coelman 88 (96). S. Oorthuis 159 (159)Noorts 105 (152). J. v. d. Aar 121 (121)—Tang (inv.) 162 '166). J. Barnhorn 118 (118)A. Coelman 46 (96). aanval er weer doorheen en haalde op P. Nol 91 (106)C. v. d. Staak 122 (122). nippertje nog een kleine 4—3 zege. PROMOTIE-KLASSE gesp.gew.gel.veii ,pnt. Togo 12 9 0 3 18 41—22 Amsterdam 2 11 7- 3 1. 17 30—16 M.H.C. 11 7 0 4 14 36—25 Hilversum 2 13 5 3 5 13 30—33 Laren 12 4 3 5 11 33—26 Victoria 10 2 3 5 7 24—28 H.D.M. 2 11 2 2 7 6 21—40 Kieviten 12 1 4 7 6 14—39 TWEEDE KLASSE. H. O. C. 2Bloemendaal 2 (13) Bloemendaal 2 heeft een 31 zege behaald. Voor de rust hielden de partijen elkaar vrijwel in evenwicht. H. O. C. slaagde er in, de leiding te nemen. In de tweede helft kwam Bloemen daal 2 steeds meer opzetten en sloot H. O. C. 2 meer en meer in, zoodat het scoren steeds meer bemoeilijkt werd. Wel bleef H. O. C. ge vaarlijk, maar zij had weinig geluk. De Keizer brengt de partijen wee;- op gelijken voet, waar na Sanders uit een scrimmage den stand op 2—1 brengt. Op fraaie wijze vergroot A. van Löben Seis den voorsprong tot 31, in welken stand geen wijziging meer komt. M. H. C. 2—Be Fair (3—4) De Musschen zijn wel agressiever in hun aanvallen, maar de defensie van de gasten is hechter, dan die van M. H. C. Deze heeft het dan ook op haar geweten, dat Be Fair met de rust een 20 voorsprong genoot, welke in de tweede helft nog tot 3—0 werd opgevoerd. Eerst toen slaagde M. H. C. er in, het doel der gasten te vinden. De groote achterstand werd (opgehaald en zelfs tot 3—3 gelijk gebracht. Tien minuten voor tijd ging de Be Fair- het FEUILLETON. Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. Nadruk verboden ..Teen we daar zoo bij elkaar stonden en juffrouw Anne en ik geen oogen genoeg had den om juffrouw Jenny te bewonderen, viel die plotseling iets op en ik zei: „Maar juf- houw Jenny, waar zijn uw parels? En juf- 1'0PW Jenny kreeg een kleur en antwoordde: >JK draag geen parels op mijn trouwdag, Nanna. Paarlen beteekenen tranen en wij zijn allemaal veel te gelukkig om te schreien". ik draaide m'n hoofd om naar juffrouw Anne die een paar passen achter me stond en ik z&g. dat ze bedrukt en angstig keek, Ik heb er sindsdien dikwijls bij stil gestaan dat het de eerste maal in mijn leven was dat narigheid pt! frels samen in mijn gedachten waren "oten!"8 deugd' wat een tranen ziJn er ver_ za^ zwÜ»end te luisteren met gebogen oid. Wonderlijk onsamenhangend dat verhaal over Jenny en haar bruidsjapon en die combinatie van „paarlen en tranen". Maar, hoe onsamenhangend ook, het liet hem niet los, het was alsof er iets fascineerends van uitging. m „Wat waren dat voor parels van Jenny?" vroeg hij na een lange pauze. „Ze heeft ze van Sir Nicholas bij haar ver loving gekregen en ik had haar om zoo te zeggen nooit zonder gezien". „Maar ze draagt ze nu toch niet", liet John op nadenkenden toon hooren. „Neen, meneer, dat is mij ook opgevallen". „Heeft ze ze nog?" John wist niet dat het over zijn lippen zou komen, totdat hij het zichzelf hoorde zeggen. „O, ja zeker, meneer, natuurlijk heeft ze ze nog", antwoordde juffrouw Jones niet weinig verbaasd. „Onlangs was ik bij haai en maakte een praatje in de kleedkamer. Toevallig stond haar juweelenkistje open ik nam de parels er uit en liet ze tusschen mijn vingers glijden ze voelen zoo heerlijk zacht aan, weet u? „Draagt u ze nooit meer", vroeg ik. En ze antwoordde, zoo verschrikke lijk bedroefd: „O, neen Nanna, dat zou ik eenvoudig niet meer kunnen". „Waarom niet", barstte John uit. „Om juffrouw Anne. O meneer, u weet niet half hoe ontzettend ze het zich heeft aan getrokken. anders zou u dit niet vragen, lederen nacht was het kussen kletsnat van de tranen en 's morgens legde ze rouge op haar gezicht, dat niemand maar kon zien, dat ze het grootste deel van den nacht ge huild had". „Jaja ga voort? Wat gebeurde er den volgenden dag?" „We zouden naar huis gaan, naar Waveney terug, juffrouw Jenny ook en juffrouw Jenny kwam juffrouw Anne halen om haar japon voor het laatst te passen". „Wacht een moment", verzocht John. „Jenny kwam dus naar het hotel. Hoe kwam ze?" „In een auto. Ze liep haastig naar binnen en riep: ..Kom mee, Anne, er staat een taxi te wachten". Toen gaf ze mij een kus. „We zien jou wel aan het station, Nanna", zei ze en daarop ging ze met Miss Anne weg. Hoe dikwijls heb ik niet verlangd dat Miss Anne mij een kus gegeven had. Maar juffrouw Jenny had nu eenmaal van die innemende manieren". Jenny's innemende manieren lieten John merkwaardig koud. „En verder?" „Ik ging naar het station en wachtte daar. En net op het nippertje kwam Miss Jenny aanhollen, duwde me in een coupé en trok het portier met een smak dicht. Ik stak mijn hoofd uit het raampje en riep den witkiel die ik aangenomen had. Hij knikte mij toe en daaruit begreep ik, dat het met de bagage in orde was. Toen draaide ik mij om en daar zat Miss Jenny, zoo .wit als een doek in haar hoekje te beven als een riet! „U had niet zoo hard moeten loopen", zei ik. En de woor den waren nog niet uit mijn keel, of ze barst in een huilbui uit, zooals ik nog nooit van haar had meegemaakt. En ze was anders nogal vlug met haar tranen. „Waar is Miss Anne", vroeg ik, maar ze snikte aan een stuk door, zoo verschrikkelijk, dat ik er bang van werd. Ik wist me geen raad en ten slotte pakte ik haar maar flink bij den schouder en vroeg nog eens: „Waar is Miss Anne?" En zoetjes aan kwam ze een beetje tot be daren." „Wat vertelde ze u van Anne?" „Eerst dat Miss Anne kennissen ontmoet had en met een lateren trein zou komen. Maar ik heb niet voor niets van haar ge boorte at met haar opgetroxken en wist drom mels goed, dat ze me wat voorjokte. Dus hield ik voet bij stuk en zei: „U moet me de waar heid vertellen. Miss Jenny: met praatjes laat ik mij niet afschepen. Toen zag ze wel dat er geen ontkomen aan was en vertelde ze het mij". „Wat vertelde ze u?" „Dat Miss Anne leelijk in de knel zat, ze kon haast niet zeggen hoe erg. Ze begon weer vreeselijk te huilen. Misschien zou Miss Anne er nog goed afkomen, zei ze, maar ze was in elk geval in groot gevaar. Ze kneep me in den arm tot die bont en blauw was en riep. „O, Nanna, bid alsjeblieft dat ze er goed afkomt", „Is dat alles wat ze vertelde?" „Ze zei, dat Miss Anne met den volgenden, trein zou komen als ze weg kon. Ik was er heelemaal overstuur van en toen Miss Anne niet kwam, wist ik niet wat ik beginnen moest. En ten laatste kreeg ik uit Miss Jenny, dat het iets met de politie was en dat ze smeekte dat ik haar zou helpen het voor Sir Anthony geheim te houden, omdat het zijn dood zou zijn. Ik heb mijn best gedaan, maar het is toch uitgekomen en liij heeft het dan ook niet lang overleefd". „Hoe wist Jenny wat er gebeurd was? Ze zat met Anne in een taxi en Anne -iet den wagen stil houden en stapte uit. Hoe e-jsfc Jenny Hij e-weeg even en juffrouw Jc^es Vat: in: „Miss Anne moet het haar verteld hebben". „Daar was toch bijna geen tijd voor?" „Miss Anne zag den man, die haar be schuldigde en hij zag haar en zei haastig tegen Miss Jenny was ze gedaan had en glipte toen weg in de gedachte dat hij de taxi zou volgen. En dat is een punt, waar ik moeilijk overheen kon, want als hij Miss Jenny ge volgd had en zij er in betrokken zou worden, was er van haar huwelijk waarschijnlijk niets gekomen". Met een geprikkelde beweging verschoof John zijn stoel. „Hoe zou het mogelijk zijn geweest dat zij er in betrokken werd? U zegt de man her-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5