0IT HET BUITENLAND Italië. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST Radio-Programma Eng' Onderzoek naar de wapenfabricage en -handel In Engeland. MacDonald stelt een commissie samen. Nationale en internationale taak. pelijke basis wordt gegeven aan de Fransch- Italiaansche betrekkingen. De Raad nam, aldus de officieele mede- deeling, met enthousiasme kennis van de onlangs genomen militaire maatregelen „ter waarborging van den vrede en de veiligheid in Oost-Afrika. zoomede de maatregelen, welke waren genomen voor de rust van de inheemsche bevolking". De troepenmacht zal aan alle eventuali teiten het hoofd kunnen bieden. ONDERHANDELINGEN Enquêtecommissie naar den mpenhandel wordt ingesteld. Ministerpresident MacDonald deelde in llet LaSerl,uis meac, dat Sir John Eldon Bankes, voormalig Lord Justice van appel benoemd zou wor den tot voorzitter van de koninklijke commissie voor den wapenhandel. ondere leden van de commissie zouden U® Allnrt "Homp 'B.apVipl fUvvwrrlv sir Thomas Allen, Dame Rachel Crowdy, Zl)a /-tjwvsc nv/if friitterids'e. Sir TCpn- Slr net! mis. "internationaal standpunt van Datlona_' «Iinff rfnnr het Vereeniad Konink- cir Philip Gibbs, prof. Gutteridge, Sir Ken- V Lee en J. A. Spender. De taak der com- Se is rapport uit te brengen over de uit- TPrhaarheid en wenschelijkheid, zoowel van jeiutt tvst-ovrio finna nl stcrnHnnnt. van aanvaarding door het Vereenigd Konink- tezamen met andere landen van een rbod van particulieren wapenhandel en mmitiehandel en de instelling van een staats monopolie van het vervaardigen en den han- vïdaarin Voorts, rapport uit te brengen, of wt mogelijk is. bezwaren tegen de particu- Sïe wapenfabricage die opgeworpen zijn in Ttikel 8 van het Volkenbondsstatuut weg te «men of tot een minimum te beperken. iZrk de tegenwoordig van kracht zijnde re- SJ in het Vereenigd Koninkrijk te be- fhideeren met betrekking tot de controle van Zf exporthandel in wapenen en munitie „„port uit te brengen of deze regelingen herziening behoeven en zoo ja. in welk op- "ne koninklijke commissie zal aangesteld worden in den gewonen vorm waarbij vol lichten worden gegeven om personen op te •ïïewn om verklaringen af te leggen, schrif- jeiBke inlichtingen te vragen en documenten ter bestudeering op te vragen. Het bezoek van Schuschnigg aan Londen. In het Lagerhuis werd Maandagmiddag de vraag gesteld of het a.s. bezoek van den Oos- tenrijkschen bondskanselier, Dr. Schuschnigg aan Londen een officieel karakter draagt en of de heer Schluschnigg gevolg geeft aan een uitnoodiging van de Engelsehe regeering. De minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, antwoordde. Het antwoord op deze waag is ontkennend. De Oostenrijk- sche bondskanselier en de Oostenrijksche minister van Buitenlandsche Zaken hebben een bezoek aan Parijs gebracht en wenschen natuurlijk ook naar Londen te komen en wij verheugen ons er over hen hier met alle hof felijkheid te kunnen ontvangen. Geen Engelsch-Duitsche ministerbestfreking. In welingelichte kringen wordt te Londen verklaard, dat op het oogenblik noch een bezoek van Britsehe ministers aan Berlijn, noch eer. bezoek van Duitsehe ministers aan Londen te verwachten is. Voorts wordt tot uitdrukking gebracht, dat met het oog op het stadium, waarin zich thans het probleem der bewapening en van de veiligheid bevindt, een overhaaste beslis sing moet worden vermeden. Waf het leger eischt. De minister van oorlog heeft in het Hooger- huis medegedeeld, dat het leger 200 mülioen zou eischen voor aanvulling van oorlogsmate riaal en nog 150 millioen tot 200 millioen voor de versterking van den luchtdienst op de begrooting, die in 1936 zal beginnen. De ge noemde Üedragen zouden over drie jaar kun nen worden verdeeld. Het leger en de fascistische militie. Uit Rome: De door eenige bladen aan het slotcommuniqué van den Grooten Fascisti- schen Raad gegeven interpretatie, dat Rome alleen fascistische militie naar Oost-Afrika zou willen zenden en het eigenlijke leger met het oog op den Oostenrijkschen, of den alge- meenen toestand in Europa, in Italië zou wil len houden, wordt van welingelichte zijde vol komen willekeurig genoemd en uitdrukkelijk tegengesproken. De fascistische Raad bijeen. De Groote Fascistische Raad heeft zijn derde en laatste bijeenkomst gehouden. De Duce heeft in den Grooten Raad mede gedeeld, dat behalve 7000 zwarthemden uit alle provincies van Italië sedert 1 Februari duizenden aanvragen zijn ontvangen van oud-strijders en burgers om te mogen wor den ingelijfd bij de detachementen, welke bestemd zijn voor Oost-Afrika. Voorts hoorde de Groote Fascistische Raad het exposé aan van de buitenlandsche poli tiek, dat gegeven werd door Mussolini. Blij kens deze mededeelingen zijn verschillende kwesties, welke voortvloeiden uit den oor logstijd opgelost, waardoor een vriendschap- Proefballon vestigt een record Hoogte van 3014 K.M. bereikt. Japan. Uitspraak in het goudclausule- proces. Clausule niet van toepassing voor particuliere verplichtingen Regeering in het ongelijk t. az. v. de federale leeningen. Uit Moskou, 19 Februari: De directeur-van net instituut voor de aerologie te Sloutsk, pro fessor Moiltsjanov, maakt bekend, dat naar Moskou is overgebracht het zelfregistreeren- öe apparaat van de proefballon welke twee Waanden gelden te Moskou werd opgelaten om een onderzoek in te stellen in de stratos feer, op een aanzienljke hoogte geraakte men wen het contact met de ballon kwijt. De door et apparaat geregistreerde aanteekeningen pnÜ?if'u u^?ewerkt. Gebleken is, dat een re cordhoogte van 30 1/2 K.M. werd bereikt (V.D.) noodlottig schot tijdens tooneelvoorstelling. elm? bontvoorstelling door een vereeni- waoJr Parein in Stiermarken is een merk wasu ongeval voorgekomen. Opgevoerd mo? net stuk „Andreas Hofer". Een der mn™'kenden' de 26-jarige Josef Zach, vnivo, ufbü achter de coulissen eenige re- n bssen. Hij schoot daartoe met vap °P een Sfoot stuk hout. Een onderdeel sphnt eenu sec°nde na het weerklinken der en ht? noorden de toeschouwers een kreet hone m Week. dat een der- schoten van het fieiirnS8 teruggestuit en Zach in de borst was «wagen. Hy was op slag dood. Uit Washington 18 Februari: Het Hooggerechtshof heeft gisteren uit spraak gedaan in de goudclausule- kwestie. Het Hooge Gerechtshof heeft be slist: 1. in gunstige.n zin voor de regeering n.l. dat de goudclausule niet meer geldt, voor het geval van de parti culiere leeningen. 2. tegen de regeering voor het geval van de federale leeningen. Deze uitspraak, aldus Reuter, beteekent. voor zoover men er zich op het oogenblik rekenschap van kan geven, dat de maat schappijen, welke obligaties met goudclausule hebben uitgegeven, in papieren dollars kun nen betalen, doch dat de regeering op federale obligaties kapitaal en interest moet betalen met S 1-69 in papier per dollar nominaal. Het is zeker, dat de regeering dadelijk maatregelen zal treffen om het hoofd te bie den aan den voor de federale obligaties, ont- stanen nieuwen toestand. De chief-justice Hughes zeide, dat het Hof heeft beslist, dat de particuliere obligaties met "joudclausule niet in goud of met een equiva lent bedrag in gedevalueerde valuta behoeven worden betaald en dat de regeeringsobliga- ties met goudclausule wel in goud of met een equivalent bedrag in gedevalueerde valuta moeten worden betaald. Bij het mededeelen van de uitspraak verklaarde Hughes nog. da het Hof zich niet heeft bezig gehouden met de vraag, of de wet, welke betalingen in goud opschortte, een wijze wet was. Reuter meldt nader uit Washington: Hoewel het Hooge 'Gerechtshof beslist heeft dat de regeering den dienst van haar eigen leeningen in goud of het equivalent daarvan •edepreeieerde valuta moet verzorgen, wordt een andere uitspraak n.l. dat het Hooge Gerechtshof in een dergelijk geval niet be voegd is, uitgelegd als beteekenende dat het voor de houders van federale obligaties on mogelijk zal zijn, betaling op basis van goud te verkrijgen. Dit belet blijkbaar de houders van deze obligaties, een proces tot verkrij ging van betaling op basis van goud te be ginnen. Het Hooge Gerechtshof besliste, dat de regeering door den dollar te devalueeren, in strijd met de grondwet handelde, doch het verklaarde tevens, dat de houders van certifi caten of obligaties geen enkele schade had. den geleden en mitsdien behoeft als gevolg van de uitspraak geen enkele premie worden betaald. Roosevelt tevreden. Naar Reuter nog meldt, heeft Roosevelt ziin tevredenheid over de uitspraak te ken nen gegeven. Morgenthau verklaarde, dat hij buitenge woon tevreden was. Cummings. de attornev- general. bepaalde zich. toen hem zijn mee ning gevraagd werd, er toe te zeggen, dat hij tevreden was. Dou°:hton. president van de financieele commissie uit het Huis van Afgevaardigden, verklaarde, dat de uitspraak tenslotte dit beteekent: de regeering is misschien niet heel em aal legaal geweest, doch zij heeft wijs gehandeld. In een commentaar on de uitsoraak van het Hooge Gerechtshof heeft Summers, de voorzitter van de juridische commissie uit het Huis van Afgevaardigden, verklaard ..Alles gaat goed. De groote moeilijkheid be stond ten aanzien van de particuliere lee- "ingen. Het geval van de federale leenim kunnen wij door wetgevende maatregelen behandelen zonder een cent te betalen". Indruk op de Amerikaan sche markt. Reuter meldt uit New-York: Dé geldmarkt was heden prijshoudend. De fondsenmarkt opende prijshoudend en ofschoon er nog niets definitiefs -bekend w^s. verwachtte men, dat de lang verwachte uit spraak in het goudclausule-proces waar schijnlijk heden na het sluiten der markt he kend gemaakt zou worden. Na het bekend worden van de uitspraak in de goudkwestie trad een krachtige op- waartsche beweging in, onder leiding van spoorwegen, miinaandeelen en industrials en de markt liet haar hielen zien aan de ver warde baissiers, waarbij de aankoon-rusb zoo krachtig was. dat de handel deze niet kon verwerken. Spoedig werd de markt even wel kalmer en het behaalde avans ging we der voor een groot gedeelte onder winstne mingen verloren. De obligatiemarkt was vast. DE INTERNATIONALE Duitschlands vage antwoord Alleen vóór het Luchtpact? (Van onzen Londenschen correspondent). Londen. 18 Februari. Gedachtewisseling langs diplomatieken weg is aan den gang tusschen Groot-Brittannië en Frankrijk over het antwoord van Duitsch 'and op de Britsch-Fransche voorstellen. Het karakter van het Duitsohe antwoord heeft een nieuw probleem gemaakt. De besprekin gen te Londen, evenals die te Rome welke aan die van Londen voorafgingen, hadden ten doel de middelen te vinden voor Euro- peesche overeenstemming op den breedst mogelijken grondslag. En de besprekingen met Duitschland dat was de gedachte gang in Rome zoowel als in Londen zou den moeten plaats hebben op den zelfden breeden grondslag. Internationaal politiek vertrouwen moest worden gezocht door een reeks pacten, wapenbeperking, versterking van het gezag van den Volkenbond. Als dat kon slagen dan zou er rechtvaardiging zijn voor het schrappen van de artikelen van het Verdrag van Versailles, die bewapening van Duitschland beperken. Het voorgestelde lucht-verdrag hoewel een voorstel van hoog belang wordt niettemin in White hall en op de Quai d'Orsay beschouwd als een bijkomstigheid, een. middel tot verster king van de verplichtingen van het regionale West-Europeesche veiligheidsstelsel, in 1925 ingesteld, dat bekend is geworden als het Pact van Locarno. Het Duitsehe antwoord leert echter dat de Duitsehe regeering alleen deze lucht-conventie waardig acht voor on middellijke ondei'handeling. Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië zul len moeten uitmaken of zij aanleiding kun nen vinden met Duitschland gedetailleerde besprekingen te beginnen over dit onderdeel van het gansche probleem. In Engeland is men er voor omdat het plan voor een lucht- conventie er zeker door kan worden bevor derd en dichter bij zijn verwezenlijking kan worden gebracht. Het voorbehoud is alleen dat het sluiten van zulk een verdrag samen moet gaan met overeenstemming over en doorzetten van luchtmacht-beperking. En dit laatste is practisch alleen te verkrijgen als deel van een algemeene beperking van bewapening. Het komt hier op neer dat men wat de lucht-conventie betreft alleen spij kers met koppen kan slaan indien ze onaf scheidelijk blijft van de ruimere regeling welke de verklaring van Londen voorziet. Een ander punt in het Duitsehe antwoord dat met reserve is ontvangen is het voor stel voor Britsch-Duitsche onderhandelin gen. In goed ingelichte kringen vertelt men dat dit punt op speciale aanwijzing van Hitler in de Duitsche^iota was ingelascht. En er was van gehoopt dat het Sir John Simon zou bewegen onverwijld naar Berlijn te gaan. De bewoordingen der Londensche verklaring echter hadden al bij voorbaat kunnen doen weten dat hiervan geen sprake kon zijn. Ze gaven te verstaan dat Engeland en Frankrijk na ontvangst van het Duitsehe antwoord opnieuw elkaar zouden raadple gen. En die raadpleging is dan ook reeds aan den gang. Voor zoover het openbaar gevoe len zich in de Engelsehe pers uitte zou men het in Engeland-beter vinden indien Von Neurath naar Londen kwam om de Duitsehe inzichten betreffende de voorstellen voor een algemeene Europeesche veiligheidsregeling, in de nota niet of vagelijk aangegeven, in bijzonderheden uit te leggen. KONING ALBERT HERDACHT. In geheel België is Zondag herdacht dat juist een jaar geleden koning Albert van België op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen. De crypte te La eken waar ko ning Albert zijn laatste rustplaats heeft ge vonden, was den geheelen dag het middel punt der belangstelling. Vier generaals hadden de eerewacht bij het graf betrokken. Vroeg in den ochtend herdachten de leden der koninklijke familie den overleden vorst. Na de mis defileerden tal van deputaties langs het graf, o.w. ver tegenwoordigers van hooge regeeringsinstan- ties. De bisschop van Namen heeft te Mardhe les Dames een herdenkingsmis gecelebreerd op de plaats, waar het ongeluk plaats vond. Reeds Zaterdag was koning Leopold ni met zijn zuster. Marie José, op deze plaats, welke thans „Rots van den koning" heet SKANDINAVISCHE LANDEN BESLUITEN TOT NAUWER ECONOMISCHE SAMEN WERKING. Uit Stockholm: De conferentie der economische delegaties van de Skandinavische landen is na drie da gen van beraadslaging gesloten. Besloten werd de Skandinavische regeerin gen aan te bevelen in de handelspolitiek nauwer samen te werken tegenover niet- Noordsche staten. Na de conferentie vond een beraadslaging plaats tusschen de delegaties van Zweden en Finland. Besproken werden de kwesties van de uit breiding van het lucht- en scheepvaartver keer tusschen de beide landen en de organi satie en uitbreiding der handelsbetrekkingen tusschen Zweden en Finland. POST EXPERIMENTEERT MET ZIJN STRATOSFEERVLIEGTUIG. LOS ANGELES, 18 Februari (V. D.) De be kende Amerikaansche vlieger Wiley Post verklaarde gisteren na afloop van een proef- vluehtd van twee uur met zijn nieuwe stra- tosfeervliegtuig dat hij een snelheid had be reikt van 300 mijl per uur op een afstand van 5 mijl boven de aarde. Post hoopt met zijn Lockiread-vliegtuig in minder dan 7 uur naar New-York te kunnen vliegen. pels 21 Febr. gew. st. 9.25: via Lissabon 23 Febr. gew. st. 16.45; via Lissabon 24 Febr. gew. st. 2.15; vliegdienst DuitschlandZd.-Amerika 22 Febr. gew. st. 18.15; vliegdienst Marseille Zd.-Amerika 23 Febr. gew. st. 2.15. China, Hongkong, Philippijnen 18, 21 Febr. gew. st. 18.15. Japan, Mantsjoerije, Jehol, via Siberië 18, 21 Febr. gew. st. 18.15; vliegdienst Amsterdam Bandoeng 21 Febr. gew. st. 3.25. Irak Mesopotamië, via Brindisi 19 Febr. gew. st. 10.40; via Istanbul 22 Febr. gew. st. 3.25; via Napels 22 Febr. gew. st. 17.30; via Instan- bul 25 Febr. gew. st. 2, Vliegdienst als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Marseille 21 Febr. gew. st. 9.25; vliegdienst AmsterdamBandoeng 21 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst London—Cal cuttaSingapore 19. 23 Febr. gew. st. 2.15. Ceylon, via Napels 22 Febr. gew. st. 19.10. Vliegdienst als Britsch-Indië. Penang en Siam, via Napels 20 Febr. gew. st. 22.10; Vliegdienst AmsterdamBandoeng 21 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst London Singapore 19, 23 Febr. gew. st. 2.15. Singapore, via Napels 21 Febr. gew. st. 3.25; via Marseille 21 Febr. gew. st. 12.30; vlieg dienst AmsterdamBandoeng 21 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst LondonSingapore 23 Febr. gew. st. 2.15. Egypte, via Napels 21 Febr. gew. st. 3.25; via Napels 22 Febr. gew. st. 19.10; via Piraeus 24 Febr. gew. st. 22. Vliegdienst als Britsch-Indië. Oost-Afrika, via MarseilleAden 21 Febr. gew. st. 9.25; vliegdienst London—Cairo— Kaapstad 20 Febr. gew. st. 2.15; vliegdienst Idem 23 Febr. gew. st. 16.45. Zuid-Afrikaansche Unie, via Southampton Febr. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australische Statenbond, via Napels 22 Febr. gew. st. 19.10; vliegdienst AmsterdamBan doeng 21 Febr, gew. st. 3.25; vliegdienst Singa poreAustralië 23 Febr. gew. st. 2.15. Niew-Zeeland, via Napels 22 Febr. gew. st. 19.10. Europeesche Luchtdienst,, alle werkdagen; Denemarken, Zweden, Noorwegen 9,25. Duitschland (Hamburg, Bremen) 9.25. Duitschland (Noord- en Oost-) 9,25; 15, Duitschland tMünchen) 15, Engeland 3,25; 9,25; 15,—. Frankrijk 2,15; 9,25. Finland en Estland 9,25 Italië 15,—. Oostenrijk 15, Polen 9,25. Sovjet Republieken 9,25; 15, Spanje dagelijks 19,10. Zwitserland alle werkd. 2,15. AGENDA Twee vrouwen in Duitschland onthoofd. Wegens verraad van militaire geheimen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat het Volks gerechtshof Benita von Zollikofer-Altenklin gen (Benita von Berg), gescheiden vrouw van Von Falkenhayn, en Renate von Natz- mer, beiden uit Berlijn, wegens verraad van militaire geheimen ter*dood veroordeeld heeft. Daar de rijkskanselier niet van zijn gratierecht heeft gebruik gemaakt, zijn bei de vrouwen Maandagmorgen onthoofd De Poolsche onderdanen Georg von Sos- nowski en Irene von Jena werden wegens hetzelfde delict tot levenslange tuchthuis straf veroordeeld.. De veroordeelden hadden spionnagedien- sten verricht ten behoeve van Polen. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 19 FEBRUARI Thalia: 2.15 en 8.15 uur: Radion-variété. Bioscoop de Pont: „Maskerade" 8 uur. WOENSDAG 20 FEBRUARI Thalia: 2.15 en 8.15 uur: Radion-variété. Bioscoop de Pont: „Maskerade", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 19 FEBRUARI StadsschouwburgCentraal Tooneel met „Afkloppen". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Doopsgezind Kin derkoor, dir. J. Zwaan. Eerste opvoering „Pe^ ter in Moorenland". 7.45 uur. Luxor Sound Theater: „De Witte' Vlaamsch-Hollandsch filmwerk Doorloopen de voorstelling vanaf 7 uur. Cinema Palace: „De Wonder Bar". Op het tooneel: Young Ryle, wervelwind op rolschaat sen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „So endete eine Liebe' Op het tooneel: Nicol en Martin, variété-co medy zonder weerga. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Cleoipatra2 30, en 9.15 uur. WOENSDAG 20 FEBRUARI Stadsschouwburg: Vereen. Rott. Hofstad Tooneel: „Madame Sans-Gêne". 8 uur. Stadsschouwburg: Kindervoorstelling. 2 uur Schouwburg Jansweg: Propagandafilm „Als wij levenden sterven". Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN- VEREENIGING. Op Donderdagavond 21 Februari zal in den te houden 8sten cursusavond voor beginners de heef Schaap, vorozitter der H. A. F. spre ken over: „Het ontwikkelen van platen en films" (met practische demonstraties en vertooning van een serie lantaarnplaatjes). Tevens zullen dien avond aan de wanden te zien zijn een collectie Zwitserschen foto's afgestaan door den Bond van N.A.F.V. „LAWRENCE VAN ARABIë". De bekende „Lawrence van Arabië", die tij dens den grooten oorlog de Arabieren ten be hoeve van de geallieerden bewerkte en leidde, heeft bekend gemaakt, dat hij zich uit het militaire leven ging terugtrekken, waarbij hij eerst zijn verbintenissen zou verbreken met de Royal Air Force. Hij wil zich gaan vesti gen in een buitenhuis in Dorsetshire. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTZENDIN GEN VAN 18 T/M. 24 FEBRUARI 1935. HAARLEM. Nederl. Indië, zeepost via Rotterdam per s.s. „Marnix v. St. Aldegonde" 20 Febr. gewone stukken 3.25; mail via Napels per s.s. „Siam tar" 21 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst Amster dam—Bandoeng 21 Febr. gew. st. 3.25; vlieg dienst London—Singapore—Australië 23 Febr. gew. st. 2.15. Suriname, zeepost en mail via Amsterdam per s.s. „Stuyvesant" 22 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst New-York—Paramaribo 19 Febr. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, zeepost en mail per s.s. „Boskoop" 19 Febr. gew. st. 3.25; per s.s. „Colombia" 22 Febr. gew. st. 3.25; mail via Southampton 23 Febr. gew. st. 17.30; Vlieg dienst New-York—Curacao 21 Febr. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Southampton 19 t/m. 22 Febr. gew. st. 8.55 via Cherbourg 19, 21 Febr. gew. st. 19.10. Canada en Mexico, via Southampton 19, 21, 22 Febr. gew. st. 8.55; via Cherbourg 19, Febr. gew. st. 19.10 Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Na- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING LAWINE OVERVALT EEN FILMGEZEL SCHAP. BAZEL, 18 Februari. Bii Pontresina is een Tmgezelschap. da+ bezie was met de ver filming van de ..Witte Duivel" door een la wine verrast. Drie personen werden bedol ven. Twee dezer vonden den dood. Thijsje gaat nu onverstoord weer verder. Haast heeft hij Sim nu opgespoord want steeds verscher worden hier de wagensporen; veel duidelijker zijn zij geworden. Thijs loopt nu hard. „Wie weet," denkt hij, „wat Sim uit te staan heeft! Misschien zie ik hem in het dal achter gindsche heuvel." OPVOERING ONDERLING GENOEGEN. Om aan de vele aanvragen te voldoen heeft het bestuur van bovengenoemde vereeniging pogingen in het werk gesteld, nog een opvoe ring te doen geven van „George van de Re bellenclub". Deze poging is met succes bekroond. Zondag 24 Febr. zal die opvoering in de Gemeentel. Concertzaal plaats hebben. ^l|||||||lllllil|||ll|||llllll|||||||||||llllll'||lll|||llllllll|||IM WOENSDAG 20 FEBR. 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA-uitzending. 10.V.P.R.O., 6.30 R.V.U. 8. Gram platen; 9.30 P. J. Kers: Onze keu ken. 10— Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven. VARA-tooneel o.l.v. W. van Capallene C. v. d. Lende (lezing) en Gram platen. 12.— Gram. platen; 12,15 Ovitropia o.l.v. J. v. d. Horst, 12,45 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, 1,15 XX-ensemble o.l.v. C. Steyn m. m. v. Gaby Ehrhardt (zang). 2.Voor de Vrouw, 2,15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 6.30 R.V.U. Prof. G. Gonggrijp: Voedsel en vrede in het verre oosten. 7.— Gram. platen. 7,15 Zang door Keith Falkner (bas-bariton). 7.30 Voor het Platteland. 8.— Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Vervolg zang. 8,25 Vaz Dias en VARA-va- ria. 8.40 Gram.pl., 8.50 Zie Droitwich. 10,10 Reportage Bokswedstrijd Amsterdam- Luxemburg, 10,25 Vervolg concert uit Londen. 11.Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. ds. J. A. Schep. 11.Ensemble v. d. Horst en Gram.pl. 12.Politieberichten, 12,15 Vervolg En semble v. d. Horst en Gram. pl. 1,30 Zang door J. de Geus (sopraan). A. d. vleugel: R. Beute, 2,15 Gram. pl. 3.— Chr. Lectuur. 3.30 Gram. platen. 4.Orgelspel S. P. Visser. 5. Kinderuur. 6.— Lanaibouwhalfuur. 6.30 Afge staan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gram. platen, 7.30 Technische causerie. 8.— Vaz Dias 8.05 Handel-herdenking. I. Gram.pl. II. Cau serie Leo Mens. III. (Van 8.33—11.—) Zie Droitwich. In de pauze van 10.1010.25 Vaz Dias. en Gram.pl., 11.12.Gramofoonmu ziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding, 11,20 Gram.pl. 11,50 Voor de scholen, 12,05 Orgelspel Q. Mac Lean. 12,50 Ch. Manning en zijn orkest. 1,50 Orgel concert O. H. Peasgood, 2,25 Voor de scholen. 3.10 Causerie. 3.35 Sted. orkest van Bourne mouth o.l.v. R .Austin m.m.v. Pouishnoff ipiano). 5.05 Het Mac Arthurkwintet. 5,35 BBC-dansorkest o.l.v. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezing; 7.25 Hadel-concert. 7,50 Ra dio-militair orkest O'Donnell m.m.v. A. Alexari der (piano). 8.35 Concert-inleiding. 8.50 Handel-concert, m.m.v. solisten, het B.B.C.- koor en BBS-symphonie-orkest o.l.v. Sir Thomas Beecham,, 10.05 Berichten. 10.20 Ver volg concert. 10.55. Voordracht. Dansmuziek door Jack Payne en zijn Band. RADIO-PARIJS 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen. 12,35 Goldy-or- kest. 8.20 Kamermuziek, m.m.v. solisten en mej. Alix (zang). 10.550 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11,20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 2,20 Gram. platen. 2,50 Omroeporkest o.l.v Mahler. 7,50 Cembalo recital. 8.25 2de acte van Bizet's -tpera Carmen, 9.25 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 10.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5a20 Gram. platen. 6.35 Concert door orkest en hoornkwartet. 10.05 Gram. pl. 11,20 Om- oepkleinorkest o.l.v. Eysold. 3.20 Concert uit Hamburg o.l.v. Roeder. 5.10 Marschmuziek. 7.35 „Stunde der jungen Nation". 8,35 Cho- pinrecital. 9.50 Orkestconcert.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3