SCHAKEN DAMES-HOCKEY. HOCKEY L£ID£N m LAST D*€ IN DE Pijp. R.K. VOETBAL SCHAATSENRIJDEN Nederland en België naderen elkaar. Oplossing van kolenvraagstuk gevonden. Overeenkomst zal spoedig geteekend worden. Doordat de situatie bij de handels besprekingen tusschen Nederland en België de laatste dagen in gunstigen zin is gewijzigd, is de parafeering van een nieuwe handelsovereenkomst door de leiders der delegaties binnen en kele dagen te wachten. Het steenkolen-vraagstuk, het ernstigste verschilpunt, kreeg in het midden der vorige week een oplossing, waarna de besprekingen verder 'n vlotter verloop konden hebben. Deze bewogen zich in hoofdzaak om het vinden van een regeling voor de wijze van den in voer uit België hier te lande. Daarover is Za terdagochtend overeenstemming bereikt. Benzinetank ontploft. Eigenaar ernstig gewond. Toen Zaterdagavond de heer J. v. d. Meulen eigenaar van een autogarage op het Lodewijk Napoleon Plein te Eindhoven met behulp van eenige knechten een verstopte benzinetank wilde leegpompen, is deze ontploft, waarop de benzine in brand vloog. De heer v. d. M. kreeg stukken van den tank in het gelaat en werd ernstig gewond. Ook kreeg hij hevige brand wonden. In ernstige toestand is hij naar het Binnengasthuis te Eindhoven vervoerd. De andere personen wisten op tijd weg te loopen. zoodat zij niet werden gewond. De oogst van den weg. Zaterdagavond te 11 uur is nabij het pont veer Hembrug de kaashandelaar Kemper uit Amsterdam met zijn vrachtauto in botsing- gekomen met een betonnen paaltje langs den berm van den weg. Hij verloor de macht over het stuur met het gevolg, dat de auto over den kop sloeg. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er met enkele snijwonden af. Een gedeelte van de koopwaar ging verloren. Het verkeer over het pontveer ondervond slechts geringen hinder van het ongeval. Motorfietsrijder geslipt. Zondagmiddag omstreeks half vier is op den Rijksstraatweg onder de gemeente Hooger- heide een motorfietsrijder, die uit de richting van het dorp kwam, komen te slippen. De val was zoo hevig dat hij met een ernstige her senschudding en een wonde boven het oog wérd opgenomen. Nadat medische en geeste lijke bijstand was verleend, is het slachtoffer naar het Burger Ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Het slachtoffer is de heer Akkermans uit Roosendaal. Vrouw bij het oversteken gedood. Zaterdagavond heeft op den Warnsveld- schen weg bij Zutfen een ernstig ongeluk plaats gehad. De vijftigjarige mej. Wakker- mans, is dicht bij haar woning bij het over steken van den weg door een van Warnsveld komende personenauto, bestuurd door den i heer B. uit Zutfen, aangereden en op slag gedood. Zij was zoodanig verminkt, dat zij door omwonenden niet werd herkend. Het stoffelijk overschot is naar het Algemeen Zie- i kenhuis te Zutfen vervoerd. Daar heeft men, na een ingesteld onderzoek, in den loop van den nacht de identiteit van liet slachtoffer kunnen vaststellen. De auto is door de politie in beslag genomen. Door het springen van een ach terband tegen een boom gereden. Zondagmorgen tegen twaalf uur is op den Rijksstraatweg onder de gemeente Dronrijp een personenauto, bestuurd door den heer H. Boonstra uit Leeuwarden, door het springen van een achterband tegen een boom gereden. De heer Boonstra werd bij de botsing zeer ernstig gewond en is naar een ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Een tweede inzit tende bleef ongedeerd. De wagen werd geheel vernield. SassenHeim scHrilc der „wilde diensten". Buspassagiers weigerden Zaterdag uit te stappen. Nadat Vrijdag de z.g. „wilde diensten" onge hinderd voortgang konden vinden, heeft het Rijkstoezicht Zaterdagmiddag weer ingegre pen en te Sassenheim verschillende autobus sen aangehouden. In één der bussen reed de eigenaar mede en toen ook deze wagen door de politie werd aangehouden, stopte de chauf feur wel, doch hij weigerde de bus terzijde van het politiebureau te rijden. Een inspecteur van politie trachtte dit te doen, doch de eige naar verbood hem de toegang. Een poging van den inspecteur om binnen te dringen, werd met vereende krachten verijdeld. Tegen de in zittende passagiers werd proces-verbaal opge maakt, doch zij weigerden den wagen te ver laten. Dit heeft zoo enkele uren geduurd tot den passagiers het wachten wel wat te lang werd en zij zich met taxi's naar huis lieten brengen. De autobus bleef onder bewaking der politie. Een aantal andere autobussen meden Sassenheim en wisten de plaats der bestem ming te bereiken. Boekhouder verduisterde een ton. Bij roulette-spel verloren. Malversaties over een reeks van jaren gepleegd. Bij de Haagsche politie heeft zich een 35- jarige boekhouder aangemeld, die zich aan verduistering van een ton zou hebben schul dig gemaakt. De boekhouder was in dienst van de Textiel Import Maatschappij, waarvan de heer S. V. directeur is. De boekhouder genoot het volle vertrouwen van zijn directeur, die alle finan- cieele transacties aan hem overliet. Het schijnt dat P., die regelmatig speelban ken in België bezocht, met de roulette kapita len heeft verspeeld, waardoor hij steeds die per in de schuld stak en dit door voortdu rende malversaties, welke over een reeks van jaren dateeren, ten koste van zijn maat schappij trachtte te dekken in de hoop door geluk bij het spel de verduisterde gelden Aveer terug te winnen met het gevolg dat het ont vreemde bedrag telkens grooter werd. Toen hij geen uitweg meer zag, heeft P. zichzelf bij de politie aangemeld. Zeppelin-proeftocht naar Ned.-Indië? Technische voorbereidingen echter noodzakelijk. In geen géval vóór September. Christelijk-Democratische Unie. Algemeene vergadering te Gouda. De Christelijk-democratische Unie heeft te Utrecht haar jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden, welke druk bezocht was. De heer R. van den Brug te Gouda, voorzit ter, wees er in zijn openingsrede op, dat de C. D. U. een taak heeft en daartoe ook behoort de strijd voor sociale gerechtigheid. Komende tot de beweging voor eenzijdige ontwapening, zeide spr., dat al wordt de groep der geestes- genooten, die dit voorstaan, steeds kleiner, het punt op het programma blijft. Blijkens het jaarverslag is het ledental der C. D. U. met 300 toegenomen. Er zijn thans 92 afdeelingen. Een nog al felle bespreking lokte uit een voorstel van de afdeeling Rotterdam om een uitspraak te doen over de vraag, of een lid van de C. D. U. aangesloten kon zijn bij de Bur gerwacht of bij den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Het voorstel werd verwezen naar den partij raad voor advies. Eveneens werd naar den partijraad verwezen de vraag of de persoonlijke levenshouding van de leden der C.D-U. in overeenstemming moet zijn met het standpunt der C.D.U.: onverzoen lijke tegenstelling tusschen de Christelijke be ginselen en oorlog en oorlogstoerusting De heeren S. Brandsma, J. Coenraadts en I. de Jong werden als leden van het hoofdbe stuur herkozen. In de vacature als hoofdbe stuurslid werd gekozen de heer D. Schneider te Rotterdam. De heer R. van der Burg te Gouda werd als partijvoorzitter herbenoemd. Na uitvoerige be spreking werd een gemeenteprogram vastge steld. Een begin werd gemaakt met de voorge stelde statutenherziening. Dit punt werd we gens het late uur niet afgehandeld. Besloten werd daarom, zoomede voor de behandeling ,van een nieuw huishoudelijk reglement en van een reglement voor de candidaatstelling, een buitengewone algemeen» vergadering te be leggen. Aneta-Vaz Dias meldt: Naar aanleiding van uit Nederlandsch-Indië gestelde vragen terzake van de mogelijkheid van een proef tocht van de nieuwe Zeppelin naar Neder landsch-Indië. heeft Aneta-Holland zich ge wend tot den heer Bronsing van het Lucht vaart Skndicaat. De heer Bronsing deelde mede, dat indien Nederlandsch-Indië, waar het Luchtvaart Syndicaat nog niet vertegen woordigd is, zou worden gemaakt, iemand uit Nederland of uit Friederichhafen naar Indië zou moeten reizen voor de keuze van een landingsterrein met de,- voorloopige in. richting wan een hulpmast vopr verankering en voorts tot het treffen van maatregelen voor de bedrijfsstoffen voor de terugreis. Zulk een hulpmast is inFriederichhafen in voorraad en kan gemakkelijk per. scheeps gelegenheid; naar Indië- worden overgebracht Hieraan zijn. geen hooge. .kosten verbon den en deze kunnen bestreden worden uit de opbrengsten van de-reis. Dr. Eickener heeft het geheele complex in studie en de beslissing hangt af van de vraag wanneer het luchtschip gereed zal zijn en of dez ereise, welke alsdan waar schijnlijk in September of October zal plaats hebben is in te passen in het programma van tochten; die met het nieuwe luchtschip zullen worden ondernomen. Branden. Zaterdagavond is de boerderij van den landbouwer Bongers, gelegen in de Brosber- gen, onder de gemeente Warnsveld geheel in vlammen opgegaan. Alleen de muren zijn overeind blijven staan. De bewoners zijn er nog in geslaagd een gedeelte van .het huis raad in veiligheid te brengen. Eenige huis dieren zijn in het vuur omgekomen. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Verhuiswagen uitgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag om twee uur bemerkte de chauffeur v. d. Heuvel, die een verhuiswagen van de firma Spring te Apeldoorn naar Alkmaar reed, op den Rijksweg bij Muiden, dat zijn wagen in brand stond. Hij bracht het voertuig tot stilstand en moest, daar hij zonder hulp was, toezien, dat de wagen met den inboedel geheel in de vlam-- men opging. Alleen de metalen gedeelten van de auto bleven over. Belasting naar draagkracht? Volgens mr. Dubois zijn er nog andere aanknoopingspunten noodig. EEN ZILVEREN JUBILEUM IN DE LUCHTVAART. Van Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede. 19 Maart a.s. zal de heer Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, vice-voorzitter der Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, den dag kunnen herden ken, waarop hij vijf en twintig jaar lang als bestuurslid dezer vereeniging werkzaam is. Op 19 Maart 1910 benoemd tot algemeen secretaris, heeft de heer v. d. Berch van Heemstede ruim 16 jaar lang geheel belan geloos den omvangrijken arbeid van het se cretariaat geleid, om daarna thans reeds weder 9 jaren de taak van vice-voorzitter te vervullen. Teneinde den heer v. d. Berch van Heem stede op eenvoudige, hartelijke wijze te hul digen voor zijn 25-jarige activiteit, heeft zich een comité gevormd. Voor de Notarieele Vereeniging hield Za terdagavond Mr. H. F. R. Dubois, administra teur bij het Departement van Financiën te Den Haag een lezing, over „Belasting naar Draagki-acht?" Spreker begint er op te wijzen, dat bij de belastingheffing, zooals door Cort van der Linden e.a. wordt geleerd, drie groote be ginselen zijn: le. het economische beginsel, waarbij gelet wordt op den volksrijkdom, 2e. het rechtvaardigheidsbeginsel, volgens het welk het aankomt op een rechtvaardige ver deeling der belastingen over de individuen, 3e. het financieel-politieke beginsel, dat ook rekening houdt met de technische mogelijk heden. In de laatste jaren is het tweede beginsel steeds meer naar voren gebracht; steeds stelde men al.s eerste eisch verdeeling van den belastingindruk naar draagkracht. Naar spreker's oordeel is het belang van dit beginsel overdreven. Hij voert bezwaren aan van practischen en theoretischen aard en wijst er op, dat het zeker niet kan gelden voor zgn. debiteuren-landen, zooals Ned.- Indië. Nagegaan behoort te worden, welke gevol gen elke belasting heeft ten aanzien van con sumenten en producenten. Men dient de draagkrachttheorie ter zijde te zetten indien hoogere belangen van het algemeen dat eischen. b.v. handhaving van het bankgeheim, lage belasting van naamlooze vennootschap pen, teneinde het vreemde kapitaal niet af te schrikken, enz. Erkennende dat vrijwel elke belasting hare bezwaren meebrengt, dient men teneinde de nu eenmaal noodzakelijke opbrengst te krijgen naast de draagkraacht te zoeken naaf andere aanknoopingspunten. Als zoo danig behandelt spr. de „Wertdifferenz" voor de heffing van registratierecht, van sommige zegelrechten en van omzetbelasting. Voorts de plotselinge min of meer onverdiende ver rijking voor heffing van successierecht en oorlogswinstbelasting, enz. Ook de consumptie van goederen voor de heffing van invoerrech ten en accijnzen. De bevoegdheid van den Staat om al derge lijke belastingen ook in afwijking van de draagkracht te heffen, is, zooals Cort van der Linden leert, gelegen in de souvereine macht van den staat. En het is duidelijk, dat niet alleen de wetgever doch ook de belasting wetenschap in de tegenwoordige omstandig heden eerder dan op elke individueele be langen behoort te letten op het algemeen belang. Hierna was gelegenheid tot debat. Bij de beantwoording der verschillende sprekers zeide Mr. Dubois nog, dat zijn rede mede be schouwd moet worden als een reactie op de vele boeken, waarin de belasting naar draag kracht zoo sterk naar voren wordt gebracht. „PA" VAN DER STEUR VERLIEST ZIJN GEZICHTSVERMOGEN GEDEELTELIJK De bekende leider van het opvoedingsge sticht te Magelang, Pa van der Steur, zal het linkeroog moeten missen, terwijl de toestand van het rechteroog zoodanig is, dat de oude jeugdleider hier nog slechts nut van heeft door gebruik van een speciaal geslepen glas. DE „RITA" TE WATER GELATEN. Zaterdag werd met goed gevolg van de werf dei- N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam te water gela ten het dubbelschroef-stoomtankschip ..Ri ta", in aanbouw voor de Koninklijke Shell Groep. Het schip is bestemd voor den dienst in de Curacaosche wateren en zal varen on der de vlag van de Curacaosche Scheepvaart Mij. GEHEIMZINNIG GEVAL. Een dezer avonden werd in het St. An- thonius gasthuis te Helmond zekere J. Meijer binnengebracht die door een drietal schoten ernstig aan het been gewond was. Den volgenden dag werd door de Konink lijke marechaussee uit Eindhoven zekere G. H. uit Helmond gearresteerd. Nader vernemen wij dat J. Meijer en zijn vriend zich 's avonds per auto naar Gerwen hadden begeven. Onder Gerwen verlieten beiden den wagen. Nadat zij in de bosschen .waren verdwenen vielen eenige schoten. J. Meijer sleepte, zich ernstig aan de beenen gewond naar zijn wagen, waarna hij naar Helmond reed. Hij werd onmiddellijk in het St. Anthonius gasthuis opgenomen. Het-slachtoffer had veel geld op zak. Zijn toestand' was van dien aard, dat hem nog geen volledig verhoor kon worden afgeno men. VEREENIGING VAN NEDERLANDERS, HUISEIGENAREN EN HYPOTHEEK HOUDERS IN HET BUITENLAND. Bovengenoemde vereeniging hield haar al gemeene ledenvergadering in de Industrieele Club te Amsterdam. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer H. Fruitema, het hoofd doel der vereeniging: de aandacht vestigen van de Nederlandsche autoriteiten op voor komende achteruitstellingen in het buiten land van Nederlandsche belanghebbenden. De secretaris mr. de Kort bracht het jaar verslag uit, waarin de omvangrijke werk zaamheden van het secretariaat vermeld werden. Hem werd daarvoor dank gebracht. Na goedkeuring der begrooting werd de con tributie der leden voor 1935 op f 5 bepaald. Hierna vonden de bestuursverkiezingen plaats, waarna het bestuur als volgt werd samengesteld: H. Fruitema, voorzitter; mr. M. de Kort, secretaris; mr. Y. A. Schuller tot Peursum. penningmeester; Bausch van Berts bergh, vice-voorzitter; H. van Beckerath- H. Gerth en J. Glaudé. VISSCHERSSCHUIT BEHOUDEN BINNEN GEBRACHT. Zaterdagmiddag" is tijdens een zware bui het visschersschip „Kuinre 16" tusschen Kuinre en Lemmer gestrand.. Het schip, dat bemand was met twee personen, gaf noodsei nen. De motorreddingboot „Hildavan de Noord- Zuidhollandsche Reddingmaat schappij voer onmiddellijk ter assistentie uit en wist een verbinding tot stand te brengen. Het schip kon behouden binnen worden ge bracht. Door het zware weer had de „Kr. 16" het roer verloren. MINISTER DE WILDE BEZOEKT HET JEUGDLEIDERS INSTITUUT De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. J. A. de Wilde heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan het Nederlandsch Jeugdleiders Instituut te Amsterdam ten einde zich per soonlijk op de hoogte te stellen van den ar beid van het Instituut, alsmede den omvang en beteekenis daarvan. Het int. tournooi te Moskou. Uit Moskou: De uitslagen van de par tijen in de zesde ronde zijn: Botwinnik wint van Rjoemin. Spielmann wint van Pirtsj Litsisyn wint van mej. Menchik. Lewenfisj wint van Alatorsef. Stahlberg wint van Tsjechower. Capablanca wrint van Ragozin RomanowskiGodlidze afgebroken Flohr remise met Lasker. Lilienthal—Bogatyrtsjoek afgebroken. Rabinowitsp wint van Kan. Van de zevende ronde: Pirc remise met Capablanca. Kann remise met Spielmann. Lasker remise met Rabinowitsch BogotyrtschukFlohr afgebroken in ge lijken stand. Tschecliower verliest van Lilienthal. Botwinnik wint van Stahlberg Alatorzeff wint van Rjumin. Goglidse remise met Loewenfisch Lissitzin remise met Romanowski Ragosin wint van miss Menchik De stand luidt thans: Botwinnik 6 1/2 pnt. Loewenfisch 5 pnt., Flohr 4 1/2 pnt., Laskar en Ragosin 412 pnt., Lilienthal 4 pnt., Lisit- syn en Capablanca 3 1/2 pnt., Spielmann en Kann 3 1/2 pnt., Goglidse 3 pnt., Romanows ki en 'Rabinowitsch 21/2 pnt., Alatorzeff 2 1/2 pnt. Pirc 2 pnt., Tschechower en Stahl berg 2 pnt., Bogotyrtschuk 11/2 punt; miss Menchik 0 put., A. Rjumin 4 pnt. Er zijn nog eenige afgebroken partijen. H. B. S. 3Strawberries 2 (60) In de eerste helft verdedigden de Straw berries uitmuntend, zoodat het H. B. S. moeite kostte, te scoren. Maar het aanhou dend aanvallen van H. B. S. gaf tenslotte re sultaat. Een fraaie voorzet van Mej. V. Ver- wyck, werd door mej. A. Boerstra onhoudbaar ingeslagen. Na half-time was H. B. S. wederom voort durend in den aanval, zoodat doelpunten niet konden uitblijven. Er kwamen er dan ook 5, resp. gescoord door mej. T. Kramer, mej. A. Boerstra en 3 door Mej. E. van Suchtelen. NED. HOCKEY-BOND VictoriaM. H. C. niet gespeld. De wedstryd VictoriaM. H. C. in de afdee ling promotie-klasse is door Victoria op het laatste moment afgezegd, zeer ten ongerieve van M. H. C., dat zich nu tot den competitie leider gewend heeft. TWEEDE KLASSE Bloemendaal 2Vierde (12) De wedstrijd gaat volkomen gelijk op. Er ontstaan moeilijke momenten voor het doel, maar de rust komt met nog blanke score. In de tweede helft beleeft Bloemendaal 2 periodes van flinke meerderheid, maar juist toen dreigde voor de thuisclub het grootste gevaar, daar de backs zeer ver opdrongen. Tot tweemaal toe wist Leiden op deze wijze een doelpunt te scoren (02). Eerst op het laatste oogenbiik maakte A. van Löben Seis •een tegenpunt (12). TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2—Gooi 2 (1—2) De wedstrijd staat op een behoorlijk peil; de verdedigingen zijn voor hun niet lichte taak berekend. Toch slaagt het Gooi er in, de lei ding te nemen, maar nog voor de rust brengt Van Kempen de partijen op gelijken voet. Rust 11. Ook na de rust blijft het een snelle, gelijk opgaande strijd. Slechts een straf bully ten nadeele van M. H. C. kan aan het Gooi de over winning brengen (12). TWEEDE KLASSE AlkmaarH. B. S. (72) H. B. S. moest met zes invallers naar de kaasstad. Na c.a. 15 minuten neemt Alkmaar de lei- dig en vrij kort daarna wordt deze voorsprong vergroot (20). H. B. S. komt dan wat opzetten. Eenige straf - corners leveren niets op, maar uit een voor zet weet Bolland tegen te scoren (2—1). Kort voor rust slaagt Alkmaar er echter in, weer wat uit te loopen. Rust 31. In de tweede helft loopt Alkmaar direct hard van stapel. Het is al gauw 41 Dan komt H. B. S. weer aanvallen. Een strafcorner wordt door Bolland ingeschoten, maar door den keeper gestopt, door snel inloopen werkt Zoll den bal over de lijn (42). H. B. S. raakt dan uitgespeeld. Successieve lijk voert Alkmaar den stand op tot 72. Wel valt H. B. S. zoo nu en dan nog even gevaar lijk aan, maar het baat niet. DERDE KLASSE. M. H. C. 3—H. B .S. 2 (6—1) In de eerste helft bood H. B. S. 2 flink tegen stand. Wel gaf Oei aan M. H. C. de leiding, maar met de rust was de stand weer gelijk (1—1). In de tweede helft ging M. H. C. beter spe len. H. B. S. heeft vrijwel niets meer in te brengen. Door twee doelpunten van Mulder en drie van Van Lennep kwam den stand op 61. Het zevende doelpunt van M. H. C. werd door M. H. C. zelf geannuleerd, daar de H. B. S.- keeper niet meer aanwezig was, zoodat het einde met 61 kwam. DERDE KLASSE. Strawberries 2Alliance 2 (42) In een fairen wedstrijd heeft Strawberries 2 gewonnen; zij promoveert nu naar de tweede klasse. Alliance neemt door een fraai doelpunt van De Haaf de leiding, maar vrij spoedig is de stand weer gelijk (11). Voor de rust scoort Strawberries een tweede doelpunt (21). Direct na de rust benut de thuisclub een strafbully (31). Alliance raakt min of meer uitgespeeld zoodat Strawberries de voorsprong nog verder kan vermeerderen (41). Eerst kort voor tijd slaagt Bosse er in nog een doelpunt voor Alliance te scoren. Het einde brengt een verdiende 42 zege voor de Strawberries. DERDE KLASSE Bloemendaal 3Alkmaar 2 (12) Hoewel Bloemendaal 3 over het algemeen sterker is geweest, heeft de voorhoede geen kans gezien, dit in doelpunten uit te drukken. De gasten nemen de leiding. Uit een voorzet van rechts brengt Porton op fraaie wijze de partijen op gelijken voet. Rust 11. Ook in de tweede helft is Bloemendaal in i de meerderheid maar de voorhoede is te zwak. Tegen het einde scoort Alkmaar het winnende doelpunt. Einde 2—1 voor Alkmaar 2. MAANDAG 25 FEBRUAR11935 IA AAR. Douw* Egberts Echte frie«he Heeren-Baal Baai-TabaK. Nederlands geurigste pijptabak tl» (Adv. Ingez. Mei.) DERDE KLASSE Leiden 2Alliance (27) Door deze overwinning mag Alliance het volgend seizoen naar de tweede klasse pro. moveeren. Alliance is voortdurend sterker. Door doel. punten van Gerding (2), Goossens en Boot kwam de rust met 04. In de tweede helft brachten Goossens en Yland den stand op 06. Een plotselinge opleving bij Leiden 2 bracht aan de thuisclub ook succes door twee doel- punten (2—6). Daarna maakt Goossens noe een zevende doelpunt, zoodat Alliance met 72 wint. De Uitslagen. H. B. C. kampioen. Wilskracht—H. M. S. $__i V. I C.—V. V. IJ. 2-3 E. M. M.Volendam 2—3 S. D. O.—V. V. Z. 3-2 H. B. C.Santpoort 4—1 S. J. C.Leonidas 4—4 Graaf WillemG. D. A. 3—1 T. IJ. B. B.—D. H. L. 3-3 V. V. A.Constantius 10—1 ZWaluwenR. K. A. V. 1—2 Santpoort II—Leiden 4—1 V. V. E.—A. D. O. 1-1 V. E. P.—Oliveo 3-2 Donk—L. en S. 10—0 H. B. C. ini—D. O. S. n 2-2 ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. De Uitslagen. Afd. B: Kennemerland 2—Z.S.V. Kennemerland 3S.I.Z.O. 2 Afd. C: Kennemerland 6Kennemerland 5 2-1 3-1 VOETBAL IN ENGELAND. De. uitslagen van de Zaterdag gespeelde eer ste klas wedstrijden luiden als volgt: Birmingham—Liverpool 1—3 EvertonAston Villa 2—2 Grimsby TownDerby County 1—3 Huddersfield TownChelsea 3-0 Manchester City—Arsenal 1—1 MiddlesbroughBlackburn Rovers 3—3 Preston North EndLeicester C. 2—0 Sheffield Wed.Leeds United 1—0 Stoke CityPortsmouth 1—2 Tottenham HotspurSunderland 1—1 West Bromwich A.Wolverhampton 5—2 De int. wedstrijden te Oslo. Zaterdag zijn te Oslo de internationale wed strijden in het hardrijden op de schaats voort gezet. De 500 M. werd gewonnen door den Noor Haraldsen in 43,5 sec.; No. 2 was Engne- stangen in 43,8 sec. Onze landgenooten Lan- gedijk en Dijkstra bezetten resp. de 15e en 21e plaats. Laastgenoemde was echter ge vallen. Ballangrud won de 3000 M. in 5 min. 1,3 sec. No. 2 was weer Engnestangen in 5 min. 3.3 sec. Langedijk werd No. 14 en Dijkstra No. lo. NED. KORFBALBOND. Ready TekcaHaarlem (35) Reeds na tien minuten heeft Haarlem suc ces wanneer J. Voetelink goed inschiet, v* thuisclub weet door D. Woudstra met een ai- standschot gelijk te maken. Direct na de vas- wisseling komt de bal bij mejL. de Graaf, me 12 maakt. Nog voor de rust weten de gast* heeren echter weer gelijk te maken. H. Arends weet na de rust met" een door- loopbal aan Haarlem opnieuw de leiding w geven en zelfs den voorsprong tot 24 te ver- grooten. Nog even komt de thuisclub opw ten; zij maakt 3—4. Tenslotte brengt J- link zes minuten voor het einde den stand oy 3—5. Haarlem 2S. V. (11) Er ontspint zich een aantrekkelijke partij- Na 20 minuten wordt mevr. Fabel o0I vrije schietkans door een heer genmaerci. Den straf worp benut zij. Om beurten kryg de partijen nog eenige mooie kansen, wem echter niet benut worden. De tweede helft is het speltempo aan®"I kelijk gedaald. Wanneer een S. V. speler d° twee personen wordt gehinderd, krijgt vum een straf worp te nemen. Deze mooie kans ou gelijk te maken wordt niet benut. J. Are:n moet even uitvallen, waarvan Menet proi£ teert (11). Deze stand geeft de verhoudioo goed weer.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2