DE TWEELINGZUSTERS heemskerk raadsvergadering. beverwijk burgerlijke stand santpoort waterdagmorgen vergaderde de gemeente- j voorzitterschap van burgemees- ["w Vreugde, afwezig was de heer S. v. d. ingekomen stukken was een ver ft vallen heer A. Welboren om eervol tl»» als hoolsteker. Het pensioen voor 2 en functionaris zal ongeveer f 40 per jaar £a»en Tot zijn opvolger werd de heer G. Kvjren benoemd, van de Vereeniging voor Glascu'tuur was n verzoek ingekomen om subsidie over loa- B en W. zullen deze zaak onderzoeken waarnaar handelen. Tzt zullen B. en W. den raad adviseeren. n en W stellen voor op een verzoek van v.rde Hulp bij Ongelukken om een zuur- stofapuaraat aan te schaffen afwijzend te rSThee^N Henneman vindt dit apparaat Sst noodzakelijk, vooral omdat de ge- °"'„te twee zweminrichtingen telt. Wanneer Sm bij een ongeval over een zuurstofkoffer „oet beschikken, zou men op Beverwijk of "tricum aangewezen zijn. De kosten zullen eiprhts f 60 bedragen. De heer De Vries acht het gewenscht. aanschaffing in overleg met de doktoren „„hiedt, Spr. vindt het absurd, dat geen van de geneesheeren een zuurstofapparaat ^De'voorzitter zegt. dat B. en W. van oordeel zijn. dat deze aanschaffing niet op de„ weg der gemeente ligt. Wethouder v Duivenvoorde meent, dat deze aangelegenheid door B. en W. na der moet worden onderzocht. Daartoe wordt besloten. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten stellen B en W. voor de salarisregeling van den veldwachter in overeenstemming te bren gen met de algemeene circulaire. Het salaris wordt dan f 1300—f 1700 per jaar met jaar- liiksche verhoogingen van f 80 tot het maxi mum de emolumenten zijn voorts f 100 klee- din^eld. f 30 rijwielvergoeding, beschikbaar stelling van een ambtswoning, waarvoor 10 oct van de jaai*wedde wordt ingehouden en f 50 voor diploma met aanteekening. De heer N. Henneman betreurt het. dat op het salaris van den veldwachter, die 22 dienstjaren heeft en zóóveel werk verricht, in deze uitgebreide gemeente, dat een tweede nolitieman kon worden uitgespaard, moet worden beknibbeld. Spr. zag deze salarisre- „eüng gaarne gelijk gesteld met die van een rijksveldwachter tweede klasse, De voorzitter beaamt, dat de veld wachter uitnemend zijn plicht doet. maar dat de voorgestelde regeling door den Mi nister wordt verlangd. De voorgestelde regeling wordt vastgesteld. De bedragen van de voorschotten ex. art 101 LO wet worden vastgesteld voor de Ohr. school op f 549.82, R.-K. Jongensschool i 2182.67 en voor de R.-K. Meisjesschool op f 2430.26. Vastgesteld worden suppletoire begrootin gen voor 1934 op f 15548.27 en voor 1935 op f 4085. Het aantal opcenten op de vermogensbe lasting wordt teruggebracht van 50 op 40. Het Rijk heft de ontbrekende 10 opcenten. De opcenten op de Gemeentefondsbelasting worden van 100 op 75 gebracht. Dit beteekent intusschen voor de burgerij geenszins een belastingverlaging, want het Rijk heft de 25 opcenten, welke het verschil uitmaken. De stembureaux worden als volgt samen gesteld: Stembureau I: Voorzitter Burgemeester W. Vreugde. Leden: J. Docter en A. E. de Wildt; plaats vervangers J. J. C. D. de Wilde en Th. Bis schop. Stembureau 2: Wethouder J. van Duiven voorde. voorzitter. Leden: P. Klaasse en S. v. d. Kolk. Plaatsvervangers: H. van Benthem en J. de Wit. Hoofdstembureau: de burgemeester. Le den: J. Docter, J. J. C. D. de Wilde. A. E. de Wildt, J. van Duivenvoorde. Plaatsvervangers: P. Klaasse, S. v. d. Kolk en J. de Wit. Opnieuw stelde de voorzitter het voorstel aan de orde tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeen ten Beverwijk. Velsen en Wijk aan Zee en Duin. betreffende het ontwerpen en vast stellen van een streekplan. Dit voorstel was in de vorige raadsverga dering verworpen. Dat het thans wederom op de agenda stond vond zijn oorzaak in een schrijven van Ged. Staten, waarin werd me degedeeld, dat het standpunt van den Raad in strijd werd geacht met de algemeene be langen van gemeente en streek. De motieven, die, ingegeven uit vrees, werden aangevoerd, werden door Ged. Staten niet juist geacht. Het streven is er op gericht het natuur schoon zooveel mogelijk te bewaren en de streek te maken tot een aantrekkelijk oord voor recreatie en bewoning voor beter gesi tueerden. Ged. Staten achten het niet in het belang der gemeente, wanneer Heems kerk buiten het streekplan, waarvan Bever wijk het centrum is, blijft. Wethouder v. Duivenvoorde advi seerde wel mede te werken aan dit streek plan. De bezwaren van den Raad zijn reeds weggenomen, door de inmiddels aangebrach te wijzigingen in de Woningwet. De bouwvergunningen blijven berusten bij het gemeentebestuur en niet bij Ged. Staten. Ook wethouder Henneman dringt op aanneming aan. De heer Klaasse handhaaft het stand' punt. dat Beverwijk Heemskerk ais een soort wandelpark zal beschouwen. Blijkens de ver slagen van den Beverwiikschen gemeente raad heeft die gemeente niet veel met Heemskerk op. Spr. blijft vreezer. voor groote moeilijkheden. Het gaat om 't strand", zegt de heer De Wilde, ,,en nergens anders om. Laat ze daar maar koekhakken". De heer De Vries ziet het groote belang m van het streekplan maar zijn bezwaar is, dat men geen schema heeft. De voorzitter wijst er op. dat Ged. Sta ten krachtens de woningwet de deelneming aan het streekplan kunnen opleggen. Beverwijk heeft als centrum-gemeente zeker belang bij wat in de omgeving geschiedt, Die gemeente heeft ook het initiatief genomen, De raad moet het plan allerminst beschou wen als een maatregel, die tegen Heemskerk gericht zou zijn. Ook worden de belangen van de gemeente niet geschaad. Juist het aller- .rootste belang is het, dat Heemskerk deel zal nemen aan de voorbereiding van het plan. Anders zal er over Heemskerk beslist worden zonder dat zij er bij zal zijn. Ged. Staten heb ben er voorts op gewezen, dat de raad het groote streekbelang heeft voorbijgezien, maar uitsluitend gedacht heeft aan een nauwe, aan eengesloten bebouwing. Het streekplan legt overigens geen bouwverbod op, dat kan alleen bij uitbreidingsplan geschieden. Dit streekplan zal alleen in onderling overleg tusschen de vier gemeenten de groote lijnen vaststellen. Wethouder Henneman zegt, dat B. en W. zich niet hebben laten beïnvloeden door Beverwijk. Spr. is van meening, dat die ge meente beter deed aan zijn verplichtingen ten opzichte van Heemskerk te voldoen. Maar het is van belang, dat Heemskerk aan de voor bereiding deelneemt. Het gevaar is groot, dat de deelneming aan het streekplan wordt opgelegd. De heer Henneman vraagt, waarom de wethouders hun standpunt hebben gewijzigd. Toen hebben zij zich er niet met hand en tand tegen verzet. Wethouder v. Duivenvoorde antwoordt, dat voor hem de moeilijkheden zijn opgelost door de wijziging van de woningwet. Wethouder Henneman herinnert er aan, dat hij voorstander was, maar dat hij slechts tegenstemde, omdat het voorstel geamendeerd werd. Het voorstel van B. en W. om alsnog deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling werd daarna aangenomen met 73 stemmen. Tegen de heeren J. J. C. D. de Wilde, N. Hen neman en P. Klaasse. Bij de rondvraag merkt de heer de Vries op, dat Beverwijk Heemskerk straft met een verhooging van den gasprijs. Hij vraagt of Beverwijk daartoe het recht heeft. De voorzitter antwoordt, dat volgens de overeenkomst Beverwijk gerechtigd is den gasprijs te verhoogen of te verlagen in over eenstemming met den gasprijs in Beverwijk. De heer D e W i 1 d e heeft tot zijn leedwezen de gebruikelijke nieuwjaarsrede van den voor zitter gemist. Spr. vraagt „of de duiten van Beverwijk haast komen". Overigens heeft hij „tabak" van Beverwijk, zóóals hij het uit drukt. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak afgewacht moet worden. De heer N. Henneman vraagt meer toe zicht op de wegen. Spr. heeft klachten over de manier, waarop sommige wegen worden onderhouden. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Klaasse verzoekt den voorzitter, om toch vooral niet meer op Zaterdagmorgen te vergaderen. Dat is voor vele leden zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk. Spr. geeft de voorkeur aan de Woensdagen. Hij wil dat in het reglement van orde doen opnemen. De voorzitter zegt, dat dit niet moge lijk is, maar dat hij gaarne met de geuite wen- schen rekening zal houden. De heer Klaasse stelt voor om Noord dorp tot kom van de gemeente te promoveeren. Dat zal voor deze buurtschap voordeel bren gen. De voorzitter antwoordt, dat het niet mogelijk is bij de rondvraag voorstellen te doen. Overigens is deze zaak in onderzoek. De heer Klaasse wijst nog op den ge vaarlijken stand van een lichtpaal op den hoek van de Maerten van Heemskerkstraat en klaagt voorts ernstig over de verwaarloozing van de wegen. Met een paar honderd gulden zou reeds veel verbetering kunnen worden aangebracht. De v o o r zi 11 e r zegt een onderzoek toe. Hierna volgt sluiting der vergadering. R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Zondagmiddag hield de R.K. Fabrieksar- beidersbond zijn jaarvergadering in het ver- eenigingsgebouw onder leiding van den heer H. Bleekes. De voorzitter opende de vergade ring en memoreerde in het kort het slechte jaar dat 1934 geweest, is Hij hoopte dat 1935 beter mag zijn. Uit het verslag van den penningmeester, bleek dat de kas sloot met een bedrag van f 119,64. Aan werkloozen was dit jaar uitgekeerd een som van f 2969,95. Als nieuw lid voor de controlecommissie werd benoemd de heer P. Put. Er werd nog medege deeld dat voor het vaandelfonds in de afge- loopen twee maanden is opgebracht f 12,65. Tot slot heeft het hoofdbestuurslid, de heer J. Heenis een rede gehouden. FEESTUITVOERING „A. D. O." A. D. O. vierde onder groote belangstelling haar jaarlijkschen feestavond in het vereeni- gingsgebouw. De avond werd geopend door den voorzitter den heer A. v. Lieshout, die een woord van dank bracht aan de feestcommis sie en aan alleri, die geholpen hadden om de zen avond te doen slagen. A. D. O.-leden droegen stukjes voor, terwijl detooneelclub „Ons Genoegen" een klucht op voerde. De verloting -jaarvoor vele prachtige prijzen waren beschikbaar gesteld vormde een belangrijk punt van den avond. Het geheel werd met een gezellig bal besloten „De Jackson band" onder leiding van den heer Groot bracht de stemming er danig in! MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 TOONEELVEREENIGING T. A. V. E. N. U. Bovengenoemde vereeniging gaf Zondag avond een uitvoering in de concertzaal van den heer L. Schippers alhier. Opgevoerd werd „De Ridder van den Kou senband" blijspel in 3 bedrijven. De rollen waren uitstekend bezet en de aan wezigen hebben dan ook volop genoten van het mooie spel. De lachsalvo's waren niet uit de zaal, zoodat T. A. V. E. N. u. op een goed jeslaagden avond kan terugzien. De leiding berustte bij den heer P. Fiege uit Beverwijk. Met een gezellig bal werd deze vroolijke avond gesloten. PROEFSTEMMING PROVINCIALE STATEN Zondag heeft de R.K. Kiesvereeniging een proefstemming gehouden in het R.K. vereeni- gingsgebouw voor de candidaat-stelling der provinciale staten. Uitgebracht 158 stemmen. Op het politiek advies 142, Volkering 35, Clijenk 11, H. Kla ver 12. Kamphuijs 3, E. Beereport 1, J, J. de Vries 28, P. de Wilde 20, blanco 1, van waarde 3. V. V. E.—A. D. O. (1—1). Direct na het begin ontwikkelt zich een aardige strijd: voorloopig blijven de verdedi gingen de baas. Bij een A. D. O.-aanval den ken wij v. d. Kolk te zien scoren, maar zijn hard schot gaat juist naast. Als bij een V. V. E.-aanval de keeper onvoldoende wegwerkt, be landt debal bij Wormeshoven die hoog in schiet. Kort hierop komt de rust. Na de rust is Groot bij A. D. O. vervangen. A. D. O. heeft nu ook het beste van het spel. Met goede open aanvallen belaagt zij het Wijker doel. Als Brasser den bal krijgt toege speeld, maakt hij zich vrij en scoort onhoud baar (11). Even later raakt Kos bij A. D. O. gebles seerd; hij valt uit, Koopman Jr. neemt zijn plaats in. Het laatste gedeelte van den strijd wordt hoofdzakelijk op de V. V. E.-helft gespeeld, maar tot doelpunten komt het niet meer. De verderen uitslagen zijn als volgt: Volendam 2A. D. O. 2 uitgesteld D. O. a—D. E. M. D. O. bS. D. E. a uitgesteld 3—1 HOLLANDSCH BLOEMBOLLEN- KWEEKERSGENOOTSCHAP. Dinsdagavond vergadert in Hotel „Ter Burg" de afdeeling Beverwijk en Omstre ken van het Hollands>ch Bloembollenkwee- kersgenootschap. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van bestuursleden, de behandeling van den be schrijvingsbrief, benoeming van afgevaar digden en bestuursverkiezing. UITBETALING VAN TUINDERS STEUN. De derde steunuitkeering zal voor de in brengers van de Veiling „De Eendracht" (fa. Kluft en Tervoort) op Woensdag 27 Febr geschieden. VoetUalvereeniging „Bever wijk" hijscht de kampioensvlag Voor de vierde maal HAARLEM, 23 December. Bevallen 20 Februari: M. H. van Donse laarDicks, d.; A. AbspoelRikkers, d.; 21 Februari: M. E. Stevensv. Waveren, d.; M. C. BarnhoornKoster, d.; G. M. v. Eijk Roos, z. Overleden 20 Februari: J. H. Keizer, 47 j„ Hyacinthenlaan; M. P. Vonk, 57 j., Riouw- straat; 21 Februari: T. A. M. Vermeulen Molenaar, 85 j., Dreef; M. M. DekkerBrink man, 64 j„ Rijksstraatweg; M. M„ 1 mnd., d. v. A. M. Divendal, Van Keulenstraat, De voetbalvereeniging „Uitgeest" was Zondag zoo welwillend tegen Zilvermeeuwen een kostbaar puntje te verspelen, zoodat .Beverwijk" door haar sprekende 81 over winning op Westzaan het kampioenschap van de vierde klasse B van Afdeeling I be haalde. Voor de vierde maal wapperde aan den St. Aagtend ijk de kampioensvlag ei heerschte opnieuw groote vreugde onder de talrijke supporters, toen zij hun „rood-witte leeuwen" ook in deze competitie als kam pioenen mochten begroeten. .Beverwijk" behaalde den eeretitel ook nu weer op fraaie wijze. Uit 14 wedstrijden werden 24 winstpunten behaald, waartegen over slechts 4 verliespunten staan. Een wed strijd werd namelijk verloren en twee ge lijke spelen ontnamen Beverwijk eveneens twee punten. Het vorig jaar werden de roodwitten kam pioen met 25 punten uit 13 wedstrijden. De voorhoede heeft in dit seizoen 47 doel punten gemaakt, haar doelman zag zich slechts 13 maai gepasseerd. Met 19 punten uit 14 wedstrijden kan „Uitgeest", dat eeni- gen tijd een ernstige bedreiging voor de Beverwijksche kampioensillusies is geweest, het puntenaantal van ..Beverwijk" niet meer behalen. In deze afdeeling worden namelijk slechts 16 wedstrijden gespeeld. Het ligt voor de hand, dat de kampioenen er een eer in zullen stellen de nog resteeren- de wedstrijden tegen Rivalen (uit) en Uit geest (thuis) te winnen. En dan zal ..Beverwijk" zich weer moeten instellen op de zoo enerveerende promotie, competitie. De roodwitten weten intusschen maar al te goed, wat dit beteekent. want reeds driemalen achtereen bleef de deur van de derde klasse voor hun gesloten, omdat de promotiewedstrijden sleeds een hinder .1 voor den weg naar hoogere regionen bleken te zijn. Dat het kranige „Beverwijk" zich telkens weer met het oude élan in den strijd wierp, pleit wel voor de groote club- liefde van haar eerste-elftal-spelers en voor den goeden clubgeest, welke in de vereeni ging heerscht. Steeds werd ondanks de groote teleurstellingen vertrouwd op de toe komst en bij zooveel volharding kan het niet anders of de derde klasse moet bereikt kun nen worden. Zij zullen het nu voor de vierde maal probeeren. Stellig zal „Beverwijk" alle krachten inspannen, om in de a.s. promotie wedstrijden zooveel punten te verzamelen dat de zoo vurig begeerde promotie eindelijk een feit zal worden. DE WERKLOOSHEID. Het aantal van 877 werkloozen, dat j.l. Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling stond ingeschreven, was verdeeld over onderstaande vakgroepen. Beverwijk: Bakkers 5, bankwerkers 12 behangers 3, betonvlechters 4, betonwerkers 6, blïkbewerkers 7. blikslagers 1, drukkers 4 electriciens 4, expediteurs 2, grondwerkers 60, handlangers 4, kappers 1. kantooi'bedien. den 5, kleermakers 2.-kopergieters 2, land- arbeiders 39, lasschers 2. losse arbeiders 154. machinisten 3, machinedrijvers 1. machinale houtbewerkers 1, marmerbewerkers 2, mar merpolijsters 1, metaalbewerkers 3, metse laars 5. monteurs 5, opperlieden 11, plaat werkers 2, schilders 13, schippers 3, schoen makers 2, sigarenmakers 35, sorteerders 4, slagers 1, smeden 3. soldeerders 1, spoorleg- gers 1. steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 5, stucadoors 1, teekenaars 2, timmerlieden 12, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 2, voorslaanders 2, winkelbedienden 4, werk sters 3, dienstboden 4, chauffeurs 16, gasfit ters 1. incasseerders 1, koks 1, pakhuis knechts 1. totaal 473, (vorige week 507). Wijk aan Duin: Bakkers 2. bokwerkers 6, betonvlechters 1 betonwerkers 3. blikslagers carrosseriemakers 1, electriciens 1. grond werkers 57. handlangers 3. kappers 1. kan toorbedienden 7. kellners 1, kopergieters 1, landarbeiders 31. lasschers 2, loodgieters 3, lijn werkers 1. losse arbeiders 7&, machinis ten 4, machinedrijvers 1, machinale hout bewerkers 2, metaalbewerkers 4> metselaars 3, meubelmakers 1, monteurs 2, opperlieden 16, plaatwerkers 2, reizigers 4. schilders 7, schippers 3. schoenmakers 1. sigarenmakers 4. steenhouwers 1. stoffeerders 4, stokers 4. stucadoors 3. timmerlieden 10, uitvoerder* 2, winkelbedienden 3. schaufreurs li. klinkt.s 2. stuurlieden 1. zeilmakers 1, totaal 301 (123). STILLE OMGANG. De plaatselijke afdeeling van het Gezel schap van den Stillen Omgang naar Amster dam zal op Donderdag 7 Maart in het K. S A - gebouw een herdenkingsavond houden ter ge tegenheid van het 20-jarig bestaan der afdee ling. Pater Duinstede, directeur van het Eucha ristisch Bureau te Amsterdam zal de feest rede uitspreken. Namaak van de beroemde locomotief „Rocket", die de voor dien tijd fantastische snelheid van 30 K.M. per uur bereikte. DE „BONTE AVOND" VAN" „SANTPOORTS BLOEI". Zaterdagavond waren eenige honderden .Santpoort's Bloei'ers" naar vZonieiiust" ge trokken om daar den „Bonte Avond" van hun vereeniging mee te maken. De voorzitter, de heer Joh. v. Beem, opende den avond met een woord van welkom en feli citeerde de vereeniging met het feit, dat het ledental de 500 had overschreden. Vervolgens memoreerde spreker het feit. hoe nu vóór bijna 5 jaar ..Santpöol't's Bloei" werd opgericht. Er heerschten hier toen nog op veler gebied aartsvaderlijke toestanden. Het scheen wel, of men onze plaats als een uithoek van de gemeente Velsen beschouwde, een appendix, die je gemakkelijk ikon missen zonder dat het de vitaliteit zou schaden. We bezaten sterk verwaarloosde wegen, de ver lichting was onvoldoende, het -brandblusch- syst-eem uit den tijd, de bermen-waren ver waarloosd, een badhuis bezaten we niet enz. En thans; Ziet naar de Hoofdstraat, den Bre- deroodschcweg. de Westlaan. naar de inten sieve verlichting onzer hoofdwegen, naar ons badhuis, enz. Hulde brengt spr. aan de initia tief-nemers van 1930, in 't bijzonder van wij len den heer Tadey. Vervolgens dankte spreker bij voorbaat ben, die aan dezen avond zullen medewer ken, de heeren Ltilfs, Stuurman van het electro-tcchnisch bureau en Biersteker voor hun zaalversiering, den heer Van Berkel voor zijn muzikale medewerking en last, but nob least de propaganda-commissie, bestaande uit de heeren Martens en Bremerkamp, die dezen avond in elkaar zette. Na deze inleiding werd met de afwerking van het programma begonnen. De verdere avond stond nu onder leiding van het duo Gebroeders de Vos uit Haarlem. Dit duo wist er dra de stemming in te brengen. Herhaal delijk brachten zij door leuke kwinkslagen de lachspieren in beweging. Piet de Vos boekte een buitengewoon suc ces met zijn optreden als operazangeres en schoonheidskoningin. Dat deze avond zoo goed slaagde was voor een groot deel aan dit duo toe te schrijven. Voorts memoreerden we het optraden van Herman Teunissen als accordeon-virtuoos. Zijn succes beelden we het best uit door mede te deelen dat hij, ondanks het overladen programma genoodzaakt was tot tweemaal toe een toegift te geven. Naast dit trio werkten nog een aantal plaatsgenooten mee. Lies Hertler zong een vijftal nummers, waarvan „Portrait", Valse met obligaat-fluit van C. chaminade en haar duet met mevrouw Van Beem (uit „Butterfly') al bijzonder mooi gezongen werden. En dan mogen om hun goede voordracht „Zommer" en „Hoort" zeker niet vergeten worden. Mej. Franfort toonde zich een bekwaam fluitiste. In het bijzonder met „Walzer Rondo" van Wilh. Popp had-zij veel succes, terwijl haar spel ongetwijfeld bijdroeg tot het succes, dat Lies Hertler met „Portrait" boek te. Wanneer we dan 'nog het optreden van den heer Halsema als violist memoreeren zijn „ALr" (auf der G-Saite) van J. S. Bach sloeg vooral in en niet onvermeld laten de bescheiden maar daarom niet minder gewaar weerde begeleiding van Hanna de Bock. dan kan men zich het welslagen van dit deel van den avond voorstellen. Bij monde van den heer Bremerkamp wer den deze welwillend medewerkenden met bloemen en bonbons gehuldigd. In de pauze werd, dank zij de welwillende medewerking van de Santpoortsche bakkers, Van Dillewijn, Bruinooge, Weste-rhoven, Cas- teleyn en Böhm een succesvolle verloting ge houden. De avond werd besloten met een uiterst gezellig bal onder leiding van den heer Pollé en met medewerkingf van Krabs Band Dat 'het inderdaad gezellig was, bewijst wel het feit, dat het ver na middernacht nog zeer druk op den dansvloer was. FEUILLETON. Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. Nadruk verboden 32) Anne herinnerde het zich nu vaag: ze was duizelig en suf geweest, blind; ze had zich aan iemand vastgegrepen en gezegd: „Laten me niet zien" of iets dergelijks. „Was jij dat?" Het rumoer van de straat ging rusteloos door, toen ze daar op den hoek stonden. Als alles en iedereen haast heeft en slechts aan dacht voor eigen belang en doel, dan kunnen twee menschen tusschen dat gewoel heel al leen zijn. >.Ja, maar daar moet je niet over tobben. Je zag mij niet. Ik wilde je het ook niet zeg gen maar ik kreeg een idee, dat je mis ken dacht - dacht „Dank je", zei Anne zacht. Ze haalde diep "Dat dat was Heel vriendelijk van r -,PU5 hij had haar niet in de beklaagden bank gezien, zooals het een oogenblik in feilen schrik bij haar opgekomen was. En het gaf haar een warm gevoel, dat hij haar snelle angstige gedachte geraden moest hebben en haar zoo kiesch gerustgesteld had. Er volgde een zwijgen. Onwillekeurig liepen ze verder en kwamen in het drukste gedeelte van High Street. „Weet jij den weg?" „Neen, maar ik zal het wel eens vragen". Ze schoot op een vrouw met een kinder wagen af. „We moeten oversteken. Het postkantoor is aan den overkant, waar die tram stopt. Ik heb het land aan oversteken op drukke kruis punten". Een jaar van stilte tusschen hooge muren maakt iemand gevoelig voor geluid en be weging. Anne stapte van het trottoir af en kon haast den drang om zoo hard mogelijk te loopen, niet bedwingen. De trams kwamen alle zoo plotseling opduiken en dan het lawaai dat ze maakten. Ze had nog geen twee stappen gedaan, of ze voelde John's hand onder haar elleboog. Zoo vlot en vroolijk bracht hij haar aan den overkant, dat ze onmogelijk boos kon zijn. Hij moest wel gezien hebben hoe onhandig ze deed. Als ze ook maar een greintje geestkracht bezeten had, zou ze boos op hem geweest zijn Ze besliste, dat haar geestkracht verdwenen was o» ksek hem lachend aan. „Goede herder!" dankte ze hem, een tikje ondeugend en verdween met het pakje in het postkantoor. Toen ze terugkwam keek ze erg verschrikt. „Het is al vreeselijk laat. We moeten voort maken. Ik bedoel, ik moet voortmaken. Het is beter, dat jij maar niet meegaat". Hij antwoordde niet, maar loodste haar zwijgend de straat over. Het was toch eigen lijk een prettige gewaarwording om zoo ge holpen te worden bij het oversteken, flitste het door Anne's hersens. Het was net als vroeger, als in den tijd, dat haar broers haar altijd overal mee heen namen. Op het trottoir aan de overzijde keerde ze zich naar hem toe en wilde afscheid nemen. „Ik loop met je mee tot onder aan den heuvel". „Neen, doe dat nu niet". „Ik ben nog lang niet klaar met alles wat ik je te zeggen hebwel beschouwd ben ik nog niet eens begonnen. Wanneer ga je uit? Ik bedoel echt uit, een heelen vrijen middag, niet zoo even naar de post, of iets van dien aard?" „We hebben geweldig gehold, hè?" „Gevlogen maar luister, wanneer ga je uit?" „Donderdags, geloof ik". „Het is vandaag Donderdag". „Ja, maar de eerste week, dat je pas in een betrekking bent, heb je nog geen uit gaansdag. Den volgenden Donderdag wel". „Vervelend! En Zondags? Ik weet zeker, dat binnenmeisjes op Zondag vrij hebben: ik at Zondags altijd bij mijn nichtje Letitia Rams- bothan en die zei altijd: „Zondags hebben we geen hulp, dus moeten we ons zelf maar be dienen. En ze had twee stuks personeel de eene was binnenmeisje". Anne schaterde het uit. „Wat ben jij goed op de hoogte! Ja, ik ben iederen Zondagmiddag en avond vrij, te be ginnen met zondag over een week". „En Donderdagmiddag? Hoe laat ben je dan vrij? „O, na de lunch, als ik afgenomen heb en klaar ben met het afwasschen". „Om twee uur?" „O hemel, neen. Tegen drieën". „Om half drie zal ik op je wachten aan den voet van den heuvel. Zeg, je loopt zoo hard, ik kan je haast niet bijhouden". Anne deed alsof ze het niet hoorde. Toen zei ze: „Je zult wel moeten wachten". En blozend voegde ze er bij: „Het is heusch beter om het niet te doen". „Het is werkelijk verstandiger van niet, voor ons allebei .Ik ben niet langer Anne Waveney ik ben Annie Jones". „Goed, dan zal ik wachten op Annie Jones". Anne had gesproken zonder hem aan te zien, maar nu wendde ze het hoofd een wei nig en in haar*oogen lichtte de dageraad van een glimlach. „Annie Jones zal haar betrekking kwijt raken, als ze gezien wordt met een ondeugen- den baronet, die er de gewoonte op na houdt om dienstmeisjes op straat aan te spreken". „Als jij Annie Jones bent, dan ben ik Annie Jones' neef. Een meisje mag toch wel met haar neef wandelen, nietwaar? Ik elk geval moeten we elkaar weer ontmoeten ik heb heel veel met je te bespraken". Ze waren nu weer op Ossington Road. „Ik moet nu heusch weg", zei Anne een beetje gejaagd. „Maar hoor eens Ze aarzelde. „Wat is er?" moedigde John aaia. „Je zult toch Weer maakte ze den zin niet af. „Toe zeg het maar gerust". „Je zult toch aan niemand vertellen, dat ik hier ben? Beloof me, dat je het aan nie mand vertellen zult". John keek haar een oogenblik ernstig en beslist aan. „Dan zul je mij van jouw kant ook iets moeten beloven. Ik zal het aan niemand ver tellen, als je mij je woord wilt geven, dat je me niet weer zult ontloopen". „Ik verlang je niet te ontloopen". „Beloof me dan, dat je het niet zult doen". „Neen, ik zal het niet doentot na Donderdag". John nam haar hand in de zijne. Die was te mager, veel te mager. „Ik beloof je, dat ik het aan niemand zal vertellen.tot na Donderdag", zei hij.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5