WEEK-ABOHENTEN Loonsverlaging bij de mijnen opgeschort. Tot 1 April. Rijksbeittiddelaar blijft besprekingen voeren, Maandagmiddag werd ten gemeentehuize van Heerlen de conferentie voortgezet tus schen den Rijksbemiddelaar, prof. mr. dr.- Aalberse en de directies der particuliere mij nen en vertegenwoordigers der vier mijnwee kersorganisaties. De bondsvertegenwoordigers werden drie maal en de directies tweemaal gehoord. Het resultaat van deze conferentie was, dat op voorstel van den Rijksbemiddelaar, de aan gekondigde loonsverlaging voorloopig tot 1 April a.s. werd opgeschort, in verband met be sprekingen, welke de Rijksbemïddelaar dezer dagen met de Regeering heeft gehad. De loon- en arbeidsovereenkomst blijven in tusschen door de particuliere mijnen op gezegd. Alvorens-de Rijksbemiddelaar, prof. dr. mr. Aalbersë met de directies en de vertegenwoor digers der mijnwerkersbonden besprekingen voerde, had hij een onderhoud met den bur gemeester van Heerlen, den heer van Gruns- ven, dat een uur lang duurde. AUTO UIT GARAGE GESTOLEN. BEEK (G.) 25 Februari. In den afge- loopen nacht is ingebroken in de garage van den heer W. Gies aan het Nederland-Plein te Beek bij Nijmegen. Een nieuwe auto werd als buit meegenomen. Tot nog toe heeft de politie geen spoor van de daders kunnen ontdekken. TocK nog meer bioscopen te Amsterdam? Serieuze plannen zullen door een commissie worden onderzocht. Naai' aanleiding van berichten omtrent ves tiging in de hoofdstad van een bioscoop van Metro Goldwyn Mayer, heeft V.D. zich gewend tot den Nederlandschen Bioscoopbond, van welke zijde werd medegedeeld, dat, sinds de kortgeleden gehouden ledenvergadering besloten had tot beperking van het aantal bioscopen te Amsterdam, ettelijke plannen welke reeds vóór deze beslissing in voorberei ding waren inzake de opening van nieuwe bioscoopbedrijven, en die men uiteraard met het oog op de concurrentie tot het laatste oogenblik geheim had willen houden, thans met spoed zijn ingediend. Een speciale studie commissie, welke dezer dagen zal worden ge constitueerd, zal deze, aanvragen onderzoeken. De plannen, die in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeeren en een serieuzen grondslag hebben, zullen in dit verband zeer waarschijnlijk alsnog tot uitvoering kunnen komen „TANTE SIEN" IS NIET MEER. Door onbekende oorzaak is Maandagmiddag brand uitgebroken in de uitspanning der ge zusters Wermelink te Vasse nabij Ootmarsum, welke als „Tante Sien" bij toeristen een zekere vermaardheid bezat. De uitspanning brandde tot den grond toe af, evenals de kleine boer derij, die tegen het café was aangebouwd. De brandweer kon niet ingrijpen bij gebrek aan bluschwater. De schade wordt door verzeke ring gedekt. N.V. ALGEMEENE HYPOTHEEKBANK. Naar wij vernemen heeft de Raad van Commissarissen van de N.V. Algemeene Hy potheekbank besloten aan de a.s. vergade ring van aandeelhouders voor te stellen een dividend uit te keeren van f 14 (v. j. f 19) per aandeel van f 1000 waarop 10 pet. gestort en van f 28 (v. j. f 38) per aandeel van f 1000 waarop 20 pet. gestort. Na afschrijving van het geheele verlies over 1934 ad ruim f 15.900 en bovendien van f 17000 op kantoorgebou wen en vijf ingekochte onderpanden welke laatste daarna te boek staan voor f 62.105;31 stijgen de reserves van f 1.246.046,49 tot ruim 1 1.300.000. Drie ernstige verkeers ongelukken te Amsterdam. Wielrijders de slachtoffers. Maandag zijn te Amsterdam drie ernstige verkeersongevallen gebeurd. In de Spaarndammerstraat reed een onge veer 50-jarige wielrijder, J. K. genaamd, die de Zaandijkstraat wilde inslaan,. Hij liet echter .na, eenig teeken te geven, dat hij van richting wenschte te veranderen. Achter hem reed in dezelfde richting een personen auto, waarvan de bestuurder om een aan rijding te voorkomen, krachtig remde. De wagen, die een vrij groote snelheid had, maakte hierdoor echter een slag om met het gevolg, dat de wielrijder door het achterge deelte- van de auto werd geraakt en van zijn fiets werd afgeslingerd. De man bleef bewusteloos liggen en is in zeer zorgwek- kenden toestand naar het Wilhelmina- Gasthuis vervoerd. Wielrijdster onder een tram. Op de Mauritskade geraakte Maandagavond een 20-jarige wielrijdster onder een wagen van lijn 3. In schier hopeloozen toestand werd zij onder den wagen vandaan gehaald en vervoerd naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis, waar zij is overleden. Door een auto aangereden. Op de Weesperziide bij de Duivendrecht- schebrug is een 44-iariae wielriidster aange reden door een auto. In ernstigen toestand is zij overgebracht naar het Israëlitisch Ziekenhuis. BLIKSEM IN EEN HOFSTEDE GESLAGEN. Maandagmiddag te half drie is tijdens een hevige onweersbui, welke gepaard ging met hagelslag, de bliksem geslagen in de hofstede van Jan de Kluver te Bleskensgraaf bij Slie- drecht. De brandweer van Bleskensgraaf en van Molenaarsgraaf waren spoedig ter plaatse en zij slaagden er in een groot gedeelte van de hofstede te behouden. De schuur ging ver loren, het: vee kon worden gered. Ondernemer van een „wilden dienst" veroordeeld. Tot ƒ35— boete. Voor den Amsterdamschen Kantonrechter diende opnieuw een strafzaak tegen een auto busexploitant, verdacht van overtreding van de wet op openbare vervoermiddelen. De directié F. v. d. B. van het reisbureau „Novar" te Den Haag zou een geregelde dienst tusschen Den Haag en Amsterdam hebben onderhouden. Verd. voerde o.m. aan, dat zijn auto's geen openbare vervoermiddelen zijn, daar ze nu eens naar Groningen, dan weer naar Amster dam gaan. De getuigen weten niet precies meer te vertellen, wanneer de aanhoudingen van de bussen hadden plaats gehad. Daar het niet verd. 's eerste overtreding was, requireerde de Ambtenaar van het O.M. een hechtenisstraf van een week De verdediger voerde o.m. aan. dat verd. zich nooit met trucjes had ingelaten. De Kantonrechter vroeg verd. of hij er Iets voor voelde zijn dienst voorloopig te staken. Verd.: ..Als ik wachtte tot de Hooge Raad eep beslissing had gegeven, zou mijn zaak kapot zijn". De Kantonrechter, vonnis wijzende, achtte de overtreding bewezen en veroordeelde verd. tot f 25 bo.ete, subs. 10 dagen. Spr. overwoog, dat voor het standpunt van. verd. wel iets te zeggen was- WEEKKAARTEN WORDEN GOEDKOOPER. Naar wij vernemen wordt met ingang van 4 Maart de prijs der weekkaarten bij de Spoor wegen verlaagd van f 0.12 of f 0.11 per k.m., terwijl de minimumprijs verlaagd wordt van f 1 op f 0.90. CENTRALE VAN NED. SCHOENMAKERS PATROONS OPGERICHT. Maandag is te Aimsterdaim opgericht de „Centrale van Nederlandsche Schoenmakers Patroons", welke organisatie zich ten doel stelt de «behartiging van de belangen der schoenmakers ln den rulmsten zin des woords, zulks met uitschakeling van alle in vloeden van buiten af, die deze belangen kunnen schaden. De oprichters zijn van mee ning, dat de groote nood der schoenmakers en de absolute passiviteit der bestaande or ganisaties het noodzakelijk maakt, dat met groote energie ieder middel, d-at verlichting van dien nood kan brengen, uitgebuit moet worden. HERMANN KOSTERLITZ ZAL DE FILM ,.DE KRIBBEBIJTER" REGISSEEREN. De jeugdige regisseur Hermann Kosterlitz, die op het oogenblik te Boedapest als regis seur voor de Amerikaansche Universal met de Franziska Gaalfilm „Mutti" is belast, heeft met de N.V. Holfi te Amsterdam de overeen komst gesloten, om met Louis de Bree de regie te leiden van „De Kribbebijter",. waarin, zoo als men weet, Cor Ruijs de titelrol zal vervul len, meldt de Courant. Hermann Kosterlitz is een nog zeer jeugdig regisseur, die als scenario-schrijver eveneens veel succes behaald heeft. Het draaiboek van Harry Baur's film „Les Nuits Moscovites" was van hem afkomstig. Zijn laatste film Peter heeft onlangs bij haar première te Boedapest veel bijval ge vonden; Franziska Gaal speelde daarin even eens de hoofdrol. Midden April zullen in de Duivendrechtsche Cinetone-Studio's de opnemingen van „De Kribbebijter" beginnen WIERINGERMEERDIRECTIE CONFEREERT MET DE GRONDGEBRUIKERS Vaz Dias bericht ons: Te Middenmeer ln den Wieringermeerpolder heeft onder leiding van den voorzitter der Wieringermeer-directie Ir. S. Smeding Zaterdag ter landbouwkundige voorlichting van gebruikers van de Wieringer- meergroriden de eerste bijeenkomst plaats gehad, waar behalve bedrijfsleiders ook pach ters aanwezig waren. In zijn openingswoord memoreerde Ir. Smeding het feit, dat juist vijf jaar geleden het gemaal Lely te Medemblik in werking werd gesteld, terwijl spr. na ging v/at in deze jaren tot stand was gebracht. Het ligt in de bedoeling zulke bijeenkomsten pe riodiek meer te houden, teneinde de taak van allen, die tot taak hebben tezamen en indivi dueel van dezen eersten Zuiderzeepolder iets te maken, te vergemakkelijken. Op den reeds eerder daartoe te kennen gegeven wensch van de landbouworganisatie werden de volgende vragen behandeld: Ten eerste: hoe denkt de directie zich de exploitatie der uit te geven bouwboerderijen in 't bijzonder wat betreft de vruchtwisseling in de eerste zes jaar? Ten tweede, hoe denkt de directie zich het ver loop der structuurvorming van de zwaardere gronden met het oog op grondbewerking? Ten derde: welke wenken kan de directie nog meer geven, die bevorderlijk kunnen zijn om een economische en juiste exploitatie mo gelijk te maken? Behalve Ir. Smeding trad als spreker op Ir. W. Bosman, terwijl de heer A. Minderhout, be heerder der landbouwcultuurmij. „De Wie- ringermeer", de hoofdzaken verhaalde uit de ervaringen van deze maatschappij in de afge- loopen jaren. De groote belangstelling dei- vele aanwezigen bleek uit de groote opkomst en de vele vragen die werden gesteld. Met een kort slotwoord, waarin het vertrou wen werd uitgesproken dat, wanneer bij even- tueele vragen de verschillende grondgebrui kers nimmer zullen aarzelen advies te vragen aan de daartoe beschikbaar staande instan tie, de gewenschte prettige verhoudingen in den polder zullen ontstaan, sloot Ir. Smeding de bijeenkomst N. S. B. wil haar krachten meten. Bij de a.s. Staten-verkiezingen. De heer van Geelkerken uit Utrecht heeft Maandagavond in een N.S.B.-vergadering. gehouden in het gebouw van de Maatschappij voor den Werkenden Stand, verklaard, dat de N. S. B. aan de verkiezingen voor Prov. Staten zal meedoen, in de eerste plaats om haar krachten te meten en ten tweede om afge* vaardigden in de Eerste Kamer te kunnen krijgen. De schatting aangaande de stemmen uit te brengen voor de N. S. B. is, aldus spreker, dat de beweging ongeveer 200.000 stemge rechtigden voor zich zal winnen of ongeveer 5 pet. van het totaal aantal kiezers en kieze ressen. Er wordt met geen enkele richting, dus ook met geen enkele partij, een compromis geslo ten. Doel is voornamelijk een zuiver overzicht te krijgen van den aanhang in Nederland tot de N. S. B. LANGS DE STRAAT. Betrekkelijkheden. De betrekkelijkheid van alle dingen is toch werkelijk zeer groot. Het Fransehe be grip van tijd, van waardigheid en van rede lijkheid is er het vroolijkste bewijs van. Maar dat zelfs de haast van de Parijsche taxi-chauffeurs een betrekkelijk ding is, was een ontdekking, die bijna iets van een schok teweeg bracht. Hier zijn de feiten voor het bewijs. Op een zomiigen morgen, terwijl iedereen die het maar even kon doen, koffie op een zonver- warmd plekje voor een café zat te drinken, blies het fluitje van een sierlijk verkeers agente het verkeer op een der boulevards voortdurend in de juiste richting. Het hooge fluitje, het kleine gebaar van zijn hand, on derbraken stipt en vlug het voortdurend ge-ren der auto's. Een taxi, die met vastbe sloten vaardige slingeringen de eene auto na de andere had ingehaald, stopte ruw met veel gekraak Van remmen voor het plotse linge fluitje, gleed een paar centimeter over de stoplijn en stond stil. Daarmee was ieder weldenkend mensch tevreden. Een klein, minitieus gekleed Franschman- netje, een renteniertje op zijn morgenwan deling dacht er echter ander over. Hij wan delde kalmpjes achter zijn grijs puntbaardje aan, doelbewust en regelrecht op de taxi toe en gaf irriteerende kleine tikjes met zijn wandelstok tegen de voorwielen: „stoute wielen, willen jullie wel eens gauw achter de lijn terug gaan. Je staat me in den weg, ik wil juist daar oversteken en geen stap er naast". Waarop de chauffeur woedend uit den wagen springt en het mannetje ervan beschuldigt zijn auto te hebben beschadigd. ..Waar bemoei je je in hemelsnaam mee, klein gedrocht!" Dan laat 'n klein mannetje zich niet zeggen. Hij wil recht zien. Hij gaat dus op den agent toe en beduidt hem dat de taxi in overtreding is. Dit doet den chauf feur overkoken van woede. Hij laat de taxi, een taxi. Beide portieren hangen wijd open gezwaaid en met groot gebaar van armen èistóht' hij van hét agentje procés-verbaal op te maken wegens .het beschadigen van. zijn wagen. Gedrieën staan ze om de auto. Het renteniertje blijft venijnige tikjes tegen de banden geven. De chauffeur wijst met drukte en scheldwoorden op de „beschadi- ingen" en vliegt het. mannetje aan als hij het stijfkoppig getik met het wandelstokje in de gaten krijgt. Het agentje verliest zijn geduld zegt dat het renteniertje niet wijs is en de chauffeur zijn verstand heeft ver loren en dat er geen spoor van een schram metje is te bekennen. Dit luidt de volgende acte in, waarbij de chauffeur en het mannetje in naam van hun recht tegen het agentje te keer gaan. Een lage en een hooge stem wisselen elkaar af in de meest verfijnde scheldwoorden. Het agentje blijft het antwoord niet schuldig, en blaast aan het eind van een lange ver vaarlijke zin, die uit veel korte oprecht ge meende woorden bestaat, hard en triom- nhantelijk op zijn fluitje. Dat eindigt biina het drama-van-slechts-enkele-seconden. Het renteniertje springt op zii om het verkeer voorbij te laten. De chauffeur zegt nog een leelijk woord, zet zijn zeilen op en stevent in de richting van de verlaten taxi, zet zich breed en voldaan achter het stuur, rijdt weg. Maar daar is plotseling het hooge stem metje van het renteniertje weer, dat ge- exalteerd hem een venijnig scheldwoord nog naroept. Knar :cn<ie remmen. Zonder zich een oogenblik te bedenken, rijdt de chauf feur terug, smijt het portier open, verdelgt nogmaals het renteniertje met zijn woorden vol rollende r's en loopt terug naar de taxi met zware stappen, alsof hij een lastig insect heeft doodgetrapt. Als het zijn beurt is schiet hij er met volle vaart vandoor en trekt nog gauw even een leelijk gezicht. Weer gilt het renteniertje, hoog op zijn teenen staand, hem een scherp woord na. En weer kraken de remmen. En weer komt de taxi terug, baloorig. En. nogmaals. En nogmaals Een taxi die zooveel haast had, dat hij met gekraak van remmen een paar centi meter over de stoplijn schoot, miste vier maal zijn beurt, liet viermaal zijn kans om door te rijden voorbijgaan, omdat een ridder der pietepeuterigheid, een klein Fransch renteniertje met een irriteerend wandel stokje in zijn weg kwam. En dus is ook de oprechte haast der Parijsche taxi-chauf feurs maar een betrekkelijk ding. Werke lijk schokkend! Vr. S. Achterstallige DuitscKe handelsvorderingen. Stortingen op Treuhander-Konto. Omtrent de vóór 24 September 1934 verval len vorderingen op Duitschland, deelt men van officieele zijde het volgende mede: Na overleg met de Nederlandsche autoritei ten heeft de Duitsche regeering den termijn, v/aarbinnen de aanmelding van vorderingen bij de Devisen-Stellen voor storting op het Treuhander-Konto (Niederlande) diende te geschieden, verlengd tot 1 Maart 1935. Na dien datum zullen geen aanvragen meer in behandeling worden genomen Ten over vloede zij de aandacht van belanghebbenden er nogmaals op gevestigd, dat de Nederland sche crediteuren ook zelfstandig een desbe treffende aanvraag tot de betrokken Devi sen-Stellen kunnen richten. De termijn voor storting op genoemde re kening is verlengd tot 9 Maart 1935. Ten aanzien van tijdig aangemelde vorde ringen waarvoor wegens loopende procedures of andere bij den debiteur gelegen oorzaken geen storting vóór 9 Maart kan plaats vinden, wordt een nadere regeling voorbehouden. Wilde diensten" worden nog strenger aangepakt. Politiemacht zal worden versterkt. Naar de Tel. verneemt is, na een bespre king tusschen het rijkstoezicht op de Spoor wegen en den officier van Justitie te 's-Gra- venhage besloten voortaan nog strenger tegen de z.g. „wilde diensten" op te treden. Men zal door versterking van de politiemacht op de punten, waar de aanhoudingen ge schieden, incidenten, als Zaterdag te Sassen- heim zijn geschied, trachten te voorkomen. Uitgevers en nieuwe spellings wijze. Brief aan de Eerste Kamerleden gezonden. De Nederlandsche Uitgevers Bond heeft een brief gezonden aan de leden van de Eer ste Kamer der Staten Generaal, inzake de kwestie van de vereenvoudigde schrijfwijze. De zinsnede: „De uitgevers hebben berust en dagelijks komen nieuwe studieboeken in de vereenvoudigde schrijfwijze van de pers", voorkomende in de dezer dagen verschenen memorie van antwoord inzake het ontwerp van wet tot vaststelling van hoofdstuk VI (Departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen) der Rijksbegrooting 1935 heeft de aandacht van den bond getrokken, omdat zij in geenen deele beantwoordt aan de daaromtrent heerschende gevoelens van de leden van den Bond, in het bijzonder van hen, die schoolboeken en kinderboeken uitgeven. In het adres wordt uiteengezet, dat de uit gevers sléchts hebben berust, toen een andere mogelijkheid uitgesloten scheen. Maar voor dien hebben zij door besprekingen met den Minister, door adressen aan den Ministerraad en aan de Tweede Kamer alle pogingen aan gewend. om te voorkomen, dat de uitgevers tengevolge van de plotselinge invoering van een nieuwe schrijfwijze geweldige verliezen zouden, lijden. Zij hebben aan dén Minister en daarna aan den Ministerraad aangeboden met cijfers, door Rijksaccountants te beves tigen, te bewijzen, dat die verliezen inderdaad onrustbarend groot zouden zijn. Op "dit aan bod mochten zij nimmer een antwoord ont vangen, Dat zij niet berustten dan toen dit niet anders meer' mógelijk was moge hieruit blijken, dat zij doende zijn naar de door de leden van den Bond tengevolgevan de in voering der nieuwe schrijfwijze geleden schade een onderzoek in te stellen. Tenslotte herinnert het adres aan de rede. waarmede de heer Jan Tadema, voorzitter van den Nederlandschen Uitgeversbond op Vrijdag 28 September van het vorige jaar de algemeene vergadering opende, en waarin hij een aantal opmerkingen in verband met het spelUngs- vraagstuk maakte Arrest inzake wilde autobus diensten. Teekening van contract beteekent niets. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep van F. v. d. Wal, touringcarondernemer te Gro ningen, tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij hij was veroordeeld tot f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis, wegens het in werking houden van een autobusdienst Gro ningenHarlingenAlkmaar—Amsterdam, zonder daartoe vergunning te hebben, ver worpen. Als middel van verweer was aangevoerd, dat aan allen, die met een touringcar van Van der Wal een reis naar Amsterdam wenschten te maken, een contract ter teekening werd voorgelegd, waarbij een touringcar met chauffeur ter beschikking werd gesteld, tegen een bepaalde geldsom, en dat iedere deelnemer dit moest onderteekenen. De rechtbank had dit verweer verworpen, daar het teekenen tot niets anders verplichtte dan tot het betalen van den vervoerprijs. De Hooge Raad handhaafde het vonnis van de rechtbank op grond, dat het vooraf moeten teekenen van een contract als hier bedoeld niet anders kan worden beschouwd dan als eenige voorwaarde of het in acht nemen van eenigen vorm, waarvan het vervoer afhanke lijk is gesteld, hetgeen ingevolge de wet op de openbare vervoermiddelen onverschillig is met betrekking tot het openbaar karakter van een middel van vervoer voor personen. DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 26 Februari: De wedsti'ijd op schaatsen te G&ristia- nia tusschen Axel Paulsen en Renhe van der Zee is thans bepaald op morgen. Onder geleide van de heeren baron De Salis en Buttingha Wichers, is Van der Zee, vergezeld van Kingma, van Grouw, gisteren via Kopenhagen te Christiania' aangekomen. Overal waar de beide Frie- sche hardrijders zich vertoonden, baar den zij groot opzien en werden zij als een soort wondermenschen beschouwd! Naar een telegram uit Christiania be richt, hadden de Friesche hardrijders op hun reis per stoomboot van Kiel een feilen sneeuwstorm te verduren, waar door de reis werd vertraagd. De wedstrijd wekt algemeen de groot ste belangstelling. De beide genoemde heeren waren Zondagavond op een bal te Kopenhagen genoodigd. Het weder is prachtig, zonder wind. De vorst is zeer streng. PROFESSOR WINKLER GEHULDIGD. Ter gelegenheid van zijn tach. tigsten verjaardag. Ter gelegenheid van zijn 80sten verjaardag is prof. dr. C. Winkler te Utrecht Maanda» te zijnen huize gehuldigd. Het woord werd ge voerd door prof. dr. J. Boeke, voorzitter van de Geneeskundige faculteit te Utrecht en prof. dr. C. U. Ariëns Kappers, hoogleeraar te Am sterdam, voorzitter van de Ned. Ver. voor Psychiatrie en Neurologie. Laatstgenoemde zeide o.m., dat Maandag vele honderden artsen in Nederland terugdachten aan den invloed, dien zij van Winkler's onderwijs en zijn persoon mochten ontvangen. Spr. bood een archiefkast]e voor brieven aan. N.V. DE RENTE CASSA. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werd het dividend over 1934 vastgesteld op 15% (onv.). De gezamen lijke reserves bedragen thans f 2.813.912.24. De commissarissen aan de beurt van aftreden de heeren mr. dr. J. Luden, jhr. mr. dr. W. F. Röell en P. den Tex werden als zoodanig her kozen. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer ir. J. A. Kalff werd' benoemd de heer J. Stroeve J.E.zn. Associatie Casscu Het dividend over 1934 werd vastgesteld op 15% (onv.) dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald té zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 Februari. Ondertrouwd 23 Februari: M. F. v. d. Berg en M. H. Mensink; Bevallen 18 Februari: A. J. v. d. Eist—Knip, z.; 20 Februari: G. M. de Jongvan Eist, z.; M. E. Webervan Es, d.; 21 Februari: H. de Smit—Seharwachter, z.; M. J. P. Los—Hesse- link, <1.; G. M. KootWarmerdam, d.; 22 Februari: W. de Haanv. d. Pligt, z.; G. J. PlekenpolBaars, z. Overleden 22 Februari: C. Wempe, 42 j., Kamperlaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 26 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Hoe komen we bij de film?" en „Het eeuwig vrouwelijke" 8 uur. Vereenigingsgehouw Kalverstraat: Verga dering Chr. Dem. Unie. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 26 FEBRUARI Gein. Concertzaal: Concert der H. O. V.; Jo Vincent, zang. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Cleopatra", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De eeuwige droom". Op het tooneel: Akimoto's, Japansche Melange Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Onder Moeder's Vleu gels". Op het tooneel: The Vocal Kings in hun repertoire. 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Viva Villa", de ge schiedenis van een Mexicaanschen vrijbuiter. Doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30. WOENDAG 27 FEBRUARI Gem. Concertzaal: Oostenrijksche avond. Dans, zang, film, folklore. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dss avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2