Jtmim jlT HET BUITENLAND 'rins van Wales in Oostenrijk THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST Radio-Procramma Staken de Oostenrijksche nazi's hun bedrijvigheid? Formaties der S .A., S. S. en Hitlerjeugd zouden tot zelf- ontbinding overgaan. Verzoek tot toetreding tot het Vaderlandsche Front. Simon's bezoek aan Berlijn. Italiaansche zijde met nadruk verklaard, dat Italië behoudens een Zaterdag j.l. overhan digde nota, waarin Abessynië opnieuw de toe passing voorstelt van de clausule in zake de arbitrage in het Italiaansch-Abessynische vriendschapsverdrag, geen nota onbeantwoord heeft gelaten. Over dit Abessynische voorstel, dat wegens de korte spanne tijds in het geheel nog niet beantwoord kon worden, heeft overigens reeds een gedachtenwisseling plaats gehad tusschen den Italiaanschen gezant en de Abessynische regeering. iVoar het einde der nationaal- socialistische agitatie? meldt uit Weenen: De nationaal- fische organisaties in Opper-Oosten- f, sp militaire vereenigingen der S.A. en rij*. ac 7p Hitlerjeugd hebben besloten alle S mirte bedrijvigheid te staken en de Snïïn te ontbinden. '(,r ?P meeste plaatsen van Opper-Oosten- f toSben volgens dit bericht, de vereenï- liJ wiprs der nationaal-socialisten zich gi5l •nolitie aangemeld. Te Linz hebben blJ '(zelfs eenige hoeveelheden wapenen de nitie en radiotelefonisch materiaal men weet is Opper-Oostenrijk een ►r,lm van nationaal-socialistische bedrij- met Linz als citadel. Volgens Reuter Sdeze capitulatie van de nazi's de be- fie€. 71 ap erkenning van de ineen. na taiona al-socialis tische teekenis van BfS m hierboven gedane mededeelingen zijn r de correspondent te Weenen. van het ïf. Handelsblad bericht als officieeel com- innioué over de radio bekend gemaakt. Er id aan toegevoegd dat de nazi-leiders die e bil de autoriteiten hebben aangemeld. fn wensch te kennen hebben gegeven dat organisaties over zouden gaan in de celederen van het Vaderlandsche Front Kolonel Mam, de leider van het Vader landsche Front, heeft als zijn meening te vennen «"even dat het uitleveren van bom- nen en het te kennen geven van den wensch 5 Vaderlandsche Front, op zich zelf nog Et voldoende is. Eerst moet bewezen wor den dat bij de candidaten de ware gezind heid aanwezig is. Communisten te W eenen gearresteerd. Communisten en socialisten probeerden te Weenen in de openlucht zoogenaamde „bllk- sembetoogingen" te beleggen, die slechts zeer kort duren waarna de deelnemers weer uit elkaar gaan en verdwijnen. Verscheidene personen zijn gearresteerd. Engeland. Sir John spoedig naar Berlijn. Op een in het Lagerhuis door den leider der Labouroppositie gestelde vnaag antwoordde Sir John Simon Lansbury:„Ik hoop binnen zeer korten tijd een bezoek te brengen aan Berlijn". Op de vraag van Lansbury of Simon in staat was een verklaring af te leggen over het voorstel van de Duitsche regeering be treffende een directe gedachtenwisseling tus schen de beide regeeringen in vervolge van de recente Engelsch-Fransche besprekingen in Londen, antwoordde Simon: „Na ontvangst van het Duitsche voorstel over dit onderwerp informeerde de Engelsche regeering of zij in derdaad kon aannemen, dat het doel van deze bijeenkomst zou zijn de beraadslagingen voort te zetten over alle in het Engelsch- Fransche communiqué vermelde aangelegen heden. Ik heb een antwoord van de Duitsche regeering gekregen, waarin zij accoord gaat met deze beschrijving van den omvang der voorgestelde bijeenkomst en mij uitnoodigt tot dit doel naar Berlijn te komen. De Engelsche regeering is van meening, dat dit een nuttig Toorstel is en ik hoop binnen zeer kort een bezoek aan Berlijn te brengen. Het tijdstip en de andere bijzonderheden moeten nog over eengekomen worden. De Fransctie en Italiaan- sche regeering hebben ingestemd met den voorgestelden gang van zaken." Lansbury vroeg daarop: „Bestaan er voor nemens Moskou of een andere Europeesche hoofdstad in verband met deze voorgenomen afspraken te bezoeken? Simon antwoordde hierop: „Deze kwestie wordt op het oogenblik overwogen." te worden in de gelederen van Het conflict met Abessynië. Van Italiaansche zijde wordt verklaard, dat de Italiaansche regeering er nog niets van bekend is, of de Abessynische regeering be reid is af tc zien van de voor Italië onaan nemelijke voorwaarde, dat Belgische en aweedsche officieren zitting zouden moeten nemen m de commissie voor de controle van TM al" ZOne *n Abessyuië- Italië blijft bereid den nomadenstammen in aw gr®PsSebied tusschen Somaliland en ADessyme het recht van doortocht door de neutrale zone toe te staan. door Abessynië tegen Italië ixige- 5?. verwijt, dat Rome op verschillende as nog met heeft geantwoord, wordt van Ontploffing op Fransch stoomschip. Vijf havenarbeiders het slachtoffer. Bin?,,1!'! Pransche stoomschip „Gouverneur ven1®nart" tijdens lossing in de ha- nl,ft ir'.U,nLS' eenise kistyi vuurwerk ont- (W J- havenarbeiders, inboorlingen, wer- £€dood> 5 anderen zwaar ge- d Het schip werd beschadigd. Kreta door aardbeving geteisterd. Tien dooden; hulpactie der regeering. Hij een ver hwifo ^ardbeving op Kreta zijn, voorzoo- komen -,tien Person€n om het leven ge ssen' opS^n°ngeveer 50 personen verwon" schadf^S' werd bet museum ernstig be- vemiow beroemde Slangegodin werd Beliiir tv. Plaatsje Vatnia is een puinhoop Dp 'rSf sc.bade loopt in de millioenen. Er 7i?«8ilnS beeft een hulpactie ingeleid. fc&mSÏJ i fcenten gezonden om de dakloo- «a onderdak te bieden. AMERIKA. Verder onderzoek der senaatscommissie. Marine-ambtenaren in complot met scheepsbouwers. DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 Men schrijft ons uit Washington 13 Fe bruari: De senaatscommissie heeft deze week haar onderzoek naar de wapenindustrie voortgezet en heeft thans gepoogd het bestaan aan te toonen van een geheime overeenkomst tus schen ambtenaren van het departement van marine en Amerikaansche scheepsbouwers betreffende het toewijzen van contracten voor het vlootprogramma van 1933, dat een bedrag van 238 millioen dollar omvatte. Ver scheidene der voornaamste getuigen waren echter niet in staat in Washington te ver schijnen, sommige door plotselinge ziekte, an dere wegens verblijf in Europa. Senator Gerald P. Nye, voorzitter der com missie, zeide, dat het onderzoek zich thans uitstrekt tot een samenzwering tusschen drie groote scheepsbouwmaatschappijen en een aantal invloedrijke marine-ambtenaren; de regeering is daarvan het slachtoffer gewor den. De drie maatschappijen, die door de com missie in staat van beschuldiging werden ge steld zijn de New-York Shipbuilding Corpo ration, de Newport News Shipbuilding and Drydock Company en de Bethlehem Shipbuil ding Corporation. Een aantal ambtenaren van deze drie corporaties is thans gelast voor de commis sie te verschijnen ten einde gehoord te wor den. Het voornaamste bewijs, dat de commissie tot nog toe voor het vermoede complot in handen heeft, bestaat uit 'n brief, welken de heer Clinton L. Bardo, toen directeur van de New-York Shipbuilding Corporation den 22sten Juni 1933 schreef aan den heer W. M. Flook, vroeger president-commissaris dezer maatschappij. Hierin deelt de heer Bardo. mede, dat zekere vertegenwoordigers van het departement van marine (zij worden in den brief niet bij name genoemd) voorgesteld had den, dat de scheepsbouwers bijeen zouden komen en vaststellen voor welk soort schepen elk hunner zou inschrijven. Directeur Bardo berichtte verder aan den president-commis saris welke schepen aan iedere werf zouden worden toegewezen en hoe hoog de contrac ten waren. De heer Flook, die als getuige werd gehoord herinnerde zich dezen brief en erkende, dat hij slechts voor een uitlegging vatbaar was, nl. dat eenige hooggeplaatste ambtenaren van het departement van marine het idee ge opperd hadden, dat de „Drie Grooten", zoo als de bedoelde maatschappijen genoemd wor den, zich met elkaar zouden verstaan. Senator Nye stelde in zijn commentaar op den brief van den heer Bardo het volgende vast: „De commissie is thans bezig volgens vaste lijnen en op grond van bewijzen aan te too nen, dat zij hier met een complot te doen heeft. Een deel der bewijzen is haar vandaag voorgelegd. Naar mijn meening toont het bewijsmateriaal aan, dat de drie scheeps bouwmaatschappijen een complot tegen de Amerikaansche regeering hadden gesmeed en dat de bedoelde werven bij het ten uitvoer brengen van het uplan den steun van het de partement van marine hadden." De heer Bardo toonde zich bij zijn verhoor voor de commissie een moeilijken en weinig mededeelzamen getuige, die soms opvliegend geprikkeld deed en slecht van memorie bleek te zijn. Volgens sommige personen die bij de zitting aanwezig waren, vestigde hij een nieuw record in vergeetachtigheid! Er werd aan herinnerd, dat de heer Bardo, in de da gen toen de commissieleden het materiaal voor de enquête aan het verzamelen waren, heftig geprotesteerd had tegen een algemeen onderzoek naar zijn transacties. Later ver zette hij zich er tegen, dat de brief in het geding zou worden gebracht. Als antwoord op bepaalde vragen schudde de heer Bardo herhaaldelijk het hoofd en zeide: Neen, sena tor, u kunt niet van me verwachten, dat ik dergelijke details onthoud." Het was de heer Bardo, die tezamen met de beide andere scheepsbouwers den heer William B. Shearer naar de vorige Geneefsche ontwapeningsconferentie stuurde en het is deze zelfde Shearer, die er voor aansprakelijk is, dat die besprekingen schipbreuk leden. De heer Flook deelde verder mede, dat de New-York Shipbuilding Corporation sinds 1933 in handen was van het Cord-Smith- Bragg concern. Leden van de senaatscommissie hebben talrijke malen laten weten, dat zij verlan gend uitzien naar de gelegenheid om den heer E. L. Cord eenigen tijd te ondervragen; maar hij vertoeft voortdurend in het buitenland. Zijn vertegenwoordigers en zakenrelaties zeiden dat ze absoluut niet wisten, wanneer hij terug zou komen. Enkele leden der commissie hebben de vo rige week te New-York getracht oen onder zoek in te stellen naar de financieele trans acties, welke in 1933 geleid hebben tot het overnemen van bedoelde werf door het Cord- concern. De. atmosfeer tijdens het verhoor van de afgeloopen week is zoo gespannen geweest, dat zij velen der aanwezigen de opwindende dagen van het Tea Pot Dome-proces ir herinnering bracht. Die spanning werd ech ter gedeeltelijk opgeheven, toen de commis sie het feit onthulde, dat de gulle Oom Sam altijd de rekeningen betaalt voor de dure wijnen en likeuren, die gewoonlijk vloeien bij de tewaterlating van nieuwe oorlogs- of koopvaardijschepen. De zaak kwam aan het licht door een post van 17000 dollar, door een scheepsbouwmaatschappij op rekenin; van de regeering gezet voor „wijnen, likeuren en sigaren", welke bij de tewaterlating van een aantal schepen opgemaakt waren. Par ker, staatssecretaris van financiën trachtte de post te verklaren en zeide tot de senato ren dat bij dergelijke gebeurtenissen „fui ven" plaats hebben, „die meer met den scheepbouw te maken hebben, dan ge wel zoudt denken".. Hij was van oordeel, dat zij de congresleden van de staten uit het Mid den, die „nog nooit een echt schip op volle activiteit hadden gezien" hielpen „opvoe den". JIMMIE WALKER KAN ZIJN SCHULDEN NIET BETALEN Uit Londen: De vroegere burgemeester van New-York, Jimmie Walker, die gedagvaard was wegens het ingebreke blijven met betalingen, heeft verklaard geen cent meer te bezitten. SCHUSCHNIGG BIJ SIMON EN MACDONALD LONDEN, 25 Februari (Reuter). De Oostenrijksche bondskanselier Schuschnigg en minister Berger Waldenegg hebben hedenoch tend een onderhoud gehad met Sir John Simon en van Sittart; vervolgens hêèft MacDonald hen te Downingstreet ontvangen. Sabotage bil de ramp van de Macon? Verklaring voor de commissie van onderzoek. Uit Washington, 25 Februari. Roy W. Knabenhue, die zich luchtscheepsbouwer noemt, heeft vandaag voor een Commissie van het Huis van Afgevaardigden als zijn meening uitgesproken, dat de ramp van de Macon het gevolg is van sabotage. Kna benshue weigerde zijn verklaring toe te lichten. jec?vlto1 ,,evertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon, (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING, Thijs maakt nu Sim spoedig van den wagen los en geeft hem blij een hand. Hij zegt: „Haast was ik er ook bij, maar nu is het gevaar voorbij, hoewel die spinnen zeer gevaarlijk leken. Maar zeg, vertel mij nu eens, wat wilden zij met jou?" „Welnu," zegt Sim, „zij dachten dat ik nog iets van de schat van Krak ergens verstopt had en wilden mij nu dwingen hun te zeggen waar. Zij waren echter bang voor mijn vrienden en reden mij dus wegdat was geen grapje! Eens moesten wij over het water heen. Hik had eerst een boot gestolen dat had Falsius hem gezegd, toen lieten, zij. hun spinnedraden waaien naar. den overkant'en trókken daaraan toen de boot over het water. Maar nu ben ik weer vrij." Tirol en Weenen in rep en roer. WEENEN, Februari. (Van onzen correspondent.) Het schijnt den prins van Wales in Oosten rijk heel goed te bevallen, want hij is langer gebleven dan men hier aanvankelijk verwacht had en hij is van het liefelijk temidden van de bergen in Tirol gelegen plaatsje Kitzbühel, waar hij bijna twee weken doorgebracht had. naar ae Oostenrijksche hoofdstad Weenen ekomen, waar hij zich wel weet te vermaken. Te Kitzbühel heeft de kroonprins heel veel aan wintersport gedaan. Reeds op den eer sten dag na zijn aankomst zag men hem zich op ski's op een groot sneeuwveld vóór het Grand Hotel, waarin hij zijn intrek genomen had, voortbewegen. De prins had de lange houten latten al sedex-t geruimen tijd niet meer onder gehad, maar dank zij de hulp en de raadgevingen van zijn Engelschen ski- leeraar wist hij de oude vaardigheid al vrij spoedig terug te krijgen. Hij maakte verschil lendei excux-sies in de omgeving van de plaats. En hij legde een buitengewoon groote belang stelling voor de sprlngwedstrijden aan den dag, waarbij hij uren lang in de koude kon blijven staan toekijken. Ook was hij een paar maal toeschouwer bij een ijshockeymatch en bij een wedstrijd in „Eisschiessen", waarbij men houten schijven, die vanboven een hand vat hebben, over het spiegelgladde ijs laat glijden. De prins bezocht koffiehuizen en restau rants en danste vaak des middags op de „five o'clock-tea" in de „Goldene Gams". Zijn x-eis- gezelschap bestaat uit drie Engelsche heeren en drie Engelsche dames. Met deze dames danste hij en met prinses Maria Christine, een van de dochters van ex-koning Alfonso XIII vaxx Spanje, die ook naar Kitzbühel gekomen was, doch haar intrek in een ander hotel ge nomen had, hoogstwaarschijnlijk om geen aanleiding te geven tot het ontstaan van ge ruchten. die iets van een eventueele verloving wilden weten. Dat dergelijke verhalen al spoe dig toch de ronde dedexx, scheen niet verme den te kunnen worden. Het is nog maar te kort geleden, xxog niet eens een half jaar, dat' prins George van Engeland, de tegenwoordige her tog van Kent, een jongere broeder van den prins van Wales, zich te Salzburg met de Grieksche prinses Marina verloofd heeft. Men vindt namelijk Oostenx-ijk en vooral de Oos tenrijkers vinden dat zelf een ideaal land om verloofd te geraken Voor Kitzbühel was het feit, dat de prins van Wales hier een vacantie kwam doorbren gen, een lot uit de loterij. Nog nooit heeft men daar zoo veel te doen gehad. De hotels waren stampvol. Tot in de badkuipen toe werden vreemde gasten te slapen gelegd! Velen wer den in particuliere huizen ingekwartierd, bij menschen, die er vroeger nooit aan gedacht zouden hebben kamers te verhxxren. Tal van lieden konden nergens meer een plaatsje krij gen en moesten met den trein een station verder reizen om daar een onderdak te zoe kexi. Het wax-en hoofdzakelijk Engelschen, die naar Tirol gekomen warexx om daar in de buurt van den prins te zijn; men hoorde veel Angelsaksische klanken ixx de lucht, maar er waren ook verscheidexie Nederlanders, die men trouwens ixi de laatste tijden veelvixldig in Tirol en het eraan grenzende andere Oos tenrijksche bondsland Vorarlberg aantreft. De prins van Wales heeft zich te Kutzbühel al heel gauw geacclimatiseerd. Hij wilde zich ook in zijn uiterlijk aanpassen bij de men schen en zeden van de streek, waar hij te gast was, en hij verscheen dan ook aldra met een groexi hoedje op het hoofd, zooals men dat in Tirol draagt, met eexx parmantig op en neer waaiende „Gamsbart" erop, U weet wel zoo'n „scheerkwastje", dat uit de doxikerbruine staartïxaren van een .gems bestaat. Dit heb ben alle Oostenrijkers een aardige attentie van hem gevonden. In. het hotel wex-d op een Zaterdagavond ter eere van den prins (die echter incognito in Oostenrijk is en die zich hier „earl of Ches ter" ïxoemt) een groot feest gegeven, waarop hoofdzakelijk Tiroolsche kleederdrachten ten toon gespreid werden. De Hongaarsche film actrice Franziska Gaal, die in hetzelfde hotel logeerde, is in een Tiroolsch jongenspakje met een kort leeren broekje komen opdagen. Bij den algemeenen rondedans heeft zij met den prins van Wales gedanst. Te Weenen heeft de prins zijn intrek geno men in het bekende groote hote-l Bristol, vlak naast de Opera. Tegen tien uur des morgens kwam hij hier aan. Een auto had hem van den Westbahnhof gehaald exi op den tocht naar het hotel had de prins een kleinen om weg langs den Hofburg, het voormalig paleis van de Habsburgers, gemaakt. Voor het hotel stonden slechts een paar journalisten, een fotograaf en een aantal detectives. Een scherp waarnemer zou ook ontdekt kunnen hebben, dat er minstens drie maal zooveel gewone politie-agenten dan gewoonlijk op het trot toir en tusschen de boom en van het verhoogde pad aan den anderen kant van den rijweg heen en weer liepen. De prins sprong bij zijn aankomst vlug en lenig uit de auto, lichtte een stuk of drie keer zijn hoedje met de scheerkwast, bleef even staan om te wachten tot de dames en heeren van zijn gevolg uitgestapt waren en de twintig a dertig lieden, die opeens toe gestroomd waren, de gelegenheid te geven hem goed te zien en den fotograaf (die na tuurlijk een pers-fotograaf was) in staat te stellen hem te kieken, verdween toen achter de breede glazen deuren van den zooge naamden „nieuwen" vleugel van het hotel. Des namiddags wandelde hij opeens in de Karntnerstrasse. over den Graben en over de Kohlmarkt. Hij kocht het een en ander in een winkel van knnstnijverheidsproducten en ging toen naar de bar in het befaamde en ook van historisch standpunt interessante hotel Sacher. Op straat had men den prins onmiddellijk herkend. Een schare van zeven tig a tachtig menschen liep gestadig achter hem aan. Soms groeide de menigte tot cii*ca tweehonderd. Later moesten politie-agenten die met een autobus aangevoerd waren, de nieuwsgierigen uiteenjagen. Een man, die een foto van den prins had willen maken, werd gearresteerd. Des avonds verscheen hij in „Die drei Hu- saren". Dat is een restaurant, dat nog niet zoo heel lang geleden door drie gewezen of ficieren van de cavalerie van het vroegere keizerlijke leger opgericht werd. Het bevindt zich in de lokaliteiten van de vroeger door vreemdelingen nogal bezochte Zwieback- bar. Thans is nog een van de drie oud-huza renofficieren eigenaar van het établisse ment, en wel een graaf uit een oud Hon- gaarsch geslacht, die op het oogenblik in Indië aan het jagen is. Het beviel den prins zoo goed in deze ge legenheid, dat hij er den volgenden avond met zijn drie dames en heeren opnieuw heen toog. Later op den avond kwam hij In Fe- mina, waar hij een paar nummers van het revue-programma volgde. Men had daar ee*- J lange loge voor het gezelschap e^re^erveer^ I Tn deze loges bestaat steeds ..Sektzwang" I d.w.z. dat men gedwongen wordt daar cham- pagne te drinken. De prins van Wales be- De prins van Wales. stelde echter een biertje en kreeg dit na tuurlijk ook. Daarna werd nog eens „aangelegd" in de Kaiserbar, waar de prins tot bijna drie uur gebleven is en veel gedanst heeft Veel indruk heeft het te Weenen gemaakt, dat de prins, alhoewel hij hier incognito is, toch op denzelfden morgen van zijn aaxx- komst een bezoek aan het Oostenrijksche staatshoofd. Wilhelm Miklas, heeft gemaakt. Men beschouwt, dit niet alleen als een daad van hoffelijkheid, maar hecht er ook poli tieke beteekenis aan. Verder heeft hij het paleis Schönbrann en het daarbij behoorende park met het groote glazen huis met de palmen bezichtigd cn een bezoek gebracht aan de wereldvei'maarde Spanische Reitschule met haar prachtige paarden. Ook bezocht hij de Nationale Bi bliotheek, waar hij aan den directeur vroeg hem een paar boeken over de geschiedenis van de Habsburgers naar Engeland toe te zenden. Op een ter zijner eere gegeven ..tea" in de Britsche legatie waren de president van Oos tenrijk Miklas. de minister van buitenland- sche zaken baron Berger-Waldenegg en de vice-kanselier prins Starhemberg aanwezig. Uit Engeland heeft de prins twee vliegtui gen laten komen, die op het vliegveld van Aspern bij Weenen staan Met deze wil hij den terugtocht aanvaai-den. Maar eerst staat nog een bezoek aan Boedapest op het px-o- gramma. (Inmiddels is de prins weer te Weenen teruggekeerd. Red.) De prins heeft een telegram aan zijn va der gestuurd, waarin hij mededeelt, dat hij op den achtentwintiigsten Februari weer te Londen zal zijn. De prins heeft te Weenen nog niet van de Zigeunermuziek genoten en hij kan toch. moeilijk van hier weggaan zonder zoo iets te hebben meegemaakt. In een vermaard ..Heu- rigen"-lokaal in Grinzing heeft men twee avonden achtereen tevergeefs op den prins zitten wachten. Zijn komst was aangekon digd en niet alleen de waard, maar ook de politie had er op gerekend, dat Zijne Ko ninklijke Hoogheid zou verschijnen. Maar Prince. Charming houdt er van bestaande programma's afen. toe omver te werpen. Tot groote teleurstelling van allen, die in het lo kaal samen gestroomd waren, verscheexi de prins echter niet ten tooneelel W. M. BEKAAR. Jjilli lliiiiiiiiiiii|,|,|,l||||iliiiiiiiniiiiiiw WOENSDAG 27 FEBlt. 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA-uitzending. 10.V.P.R.O., 11.en 6.30 R.V.U. 8Gram.platen. 9.30 P. J. Kers: Onze keu ken. 10.Mox-genwijding. 10.15 Voor Arb. ixi de Continubedrijven: C. v. d. Lende (lezing) en gram. platen. 11.— O. van Tussenbroek: Met kunstzin knutselen door en voor kinde ren. 11.30 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 12 Gram. platen. 12.10 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 12,30 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn; 1.De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, 2.Voor de Vrouw. 2.15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5.30 Schalmei o.l.v. P. Renes. 5.40 Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 6.XX-ensemble o.l.v. C. Steyn, m.m.v. G. Ehrhardt (zang). 6.30 Prof. G. Gonggrijp: Voedsel en Vrede in het Verre Oosten. 7.Sportuitzending. 7.20 OOrglsspel J. Jong 7.45 Voor den Centr.Bond van Transportarbeiders. 8.Herh. S.O.S.be- richten, 8.03 Uitzending ten behoeve van het weekblad „Tijd en Taak". 9.„De andere", zangspel van H. Zeldenrust. M.m.v. het VARA-orkest o.l.v. Zeldenrust. M. Offers (alt) T. Schleyer (sopraan) en E. Miedema (tenor) 10.Vaz Dias. VARA-Varia. 10.15 E. Walis en zijn orkest. 10.45 „De Aschbak", spel van De Forgeron. M.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 11.— De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 11,30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. H. v. d. Elskamp; 11.— Kwinteteoncert o.l.v. P. v. d. Hurk; 1.Gram platen. 1,30 Orgelspel R. Par ker. 2.30 Postzegelpraatje. 3.Vioolrecital S. M. Furth; A.d. vleugel: J. Monissen, 4.— Zang door F. Beuming. A. d. vleugel B. Op pen. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan, 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gram. platen. 7.30 Technische causerie. 8.Vaz Dias. 8.05 Gram. platen. 8.15 Arn- hemsche Orkestvereeniging o.l.v. J. Spaander man m.m.m.v. Jo Goudsmit (piano). Van 9.059.35 Archeologische cursus en om 10.05 Vaz Dias. 10.3011,30 Gx-amofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Knaner. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 To)kslj"deren uit Denemarken en Zuid-Zwit- ^i;M. ROME, 421 M. 8.20 siFaust", opera van Gounod.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3