Bekende Beverwijkers. Een Bedankje. „„.Mende Volkenbondslid Paraguay brief naar Genève gestuurd, waarin nee!'"He bedankt. Het- Is erg teleurgesteld r.er- ais J" 4„ die de Volkenbond ten aan- over de no ciiaeo-eonfiict heeft aangeno- ®en is «een onderzoek ingesteld naar de am' .„b^-dêliikheld voor het uitbreken van vera" nfllct zoodat Paraguay vindt dat de het to"11'j„en recht heeft sancties te ne- Volkenbond bQos QVer de ophef£lng van w? _bJrm on den wapenuitvoer met betrek- uf/tot Bolivia alleen. paraguayaansche pers roept hoera over dezen brief. njet gr00t Men zou zei(s Ms" „men- het is afwezig. Volgens het kunnen Voiitenbond kan Paraguay's statuut va het lidmaatschap pas van opzeM worden twee jaar nadat het zijn con cur schulden heeft voldaan. En nu zeggen tribune soi je—,t ^-eten-kunnen in Geneve, de uienscn deze schulden ooit dat bet »^™ifs als Paraguay den oorlog bs'ss'd wlnt Juridisch kan het ge- '"ÏÏf vechtende en wanbetalende lid derhalve f i.maal niet bedanken. Het heeft zijn op- ],eeiema« do£,n gaan met een nieuwen zegê S aanval op Villa Montes, dat het voor- h6ïSe steunpunt der Bolivianen in den naamste en straks zullen beide partijen fnnrliik officieel berichten, dat zij in de- natuuuu „hhpn gezegevierd. Hoe zouden wij, JSSd hebben gezegevierd. Hoe zouden wij, arten Grooten Oorlog hebben beleefd, ooit f t monument, van edele waarheidsliefde, het S communiqué, kunnen vergeten? Maar laten we dat bedankje nu nog eens "KranwMs boos omdat geen onderzoek is naar de schuldvraag van het con- ingesteld wat zou dat interessant geweest zijn. Jbhad het misschien kunnen opdragen aan j. Jmerikaansche Senaatscommissie die de lieftalligheden van de particuliere wapenin- Sie onderzoekt, tl weet wel: de commissie- oucbiib,Flnrnna in den laatstei Nve waarvan we in Europa in den iaatsten «id niets meer hooren, maar die niettemin - ,nnals ik vandaag uit een particulieren brief fii Washington verneem de geheele vorige „ik opSbai-e zittingen heeft gehouden. Morren deelen we er meer van mee. De Ame- rifcnansche nieuwsagenten schijnen het met raer noodig te vinden Europa in te lichten Ontrent deze zaak, en daar onderzoek ik nu lins naar. Zoowaar nieuwsgierigheid. Enfin Paraguay en Bolivia hadden na tuurlijk'een internationale commissie moe ten hebben om uit te maken wie van de twee de aanvaller" was. Dit zou tot niets geleid hebben want men heeft zooiets nog nooit met zekerheid kunnen vaststellen. Sommi gen herinneren zich wellicht nog 't vrucht bare onderzoek naar de schuld van den Wereldoorlog.... Zulke dingen leiden tot niets Men kan niet op de getuigen aan. en men'kan niet op de volledigheid van de documentatie aan. Het gevaar voor memeed bij een dergelijk onderzoek lijkt ook zacht gezegd geenszins denkbeeldig, want wie zal den meineedige bestraffen? Internatio nale rechtspraak is een ietwat onvolledige ^Ook vraag ik mij af. hoeveel menschen te^en een meineed zouden opzien als zij er een 'al of niet vermeend) belang van hun land mee konden dienen. Zeer interessante .figuur", nietwaar? Dat onderzoek zou düs nutteloos geweest zijn, en het pleit voor het practisch inzicht van' de Volkenbonds-leiders dat zij er maar niet aan begonnen zijn. Met het embargo is 't een andere zaak. Bo livia was bereid de vijandelijkheden te staken en Volkenbonds-bemiddeling te aanvaarden. Paraguay was dit niet, omdat het dacht (mis schien nog denkt) dat het zou winnen. En we weten allemaal hoezeer een volk profiteert van de overwinning in een modernen oorlog. Zie Engeland. Frankrijk, België, Amerika etc. en de heerlijke welvaart waarin zij zich thans alle verlustigen. Paraguay wou dus niet, en de Volkenbond hief het embargo voor Bolivia op Qua recht spraak schijnt het een vreemde maatregel. De practische uitwerking is vermoedelijk nul. Het zou interessant zijn, daar senator Nye's meening eens over te hooren. Paraguay zal heusch nog wel wapens en munitie kunnen krijgen. Wat die contributieschuld betreft.die heeft Genève natuurlijk allang afgeschreven. Als Paraguay wint zal het uitgemergeld zijn, en als het verliest zal het ook uitgemergeld zijn. In beide gevallen zal het niet betalen. In het eerste zal het vermoedelijk nog een grooten mond hebben ook. Maar dat zal kort duren Arm volk van Paraguay. Wenraan heeft het dit alles verdiend? R. P. tijd BEVERWIJK BOOTTOCHT VAN „PLAN WEST". Het bestuur van de Winkelierscombinatie „Plan West" heeft besloten, eveals vorige jaren voor de kinderen weer een boottocht te organiseer en. De reis gaat wederom naar Schoorl en Schoorldam De datum werd vast gesteld op Dinsdag 13 Augustus. VOORDRACHTAVOND VAN HET NUT. Woensdag a.s. wordt in het Kennemer Theater wederom een voordrachtavond ge houden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Vertoond wordt, de film ,.Het wonder der kinderziel". Dr. Th. van Schelven uit Den Haas zal de film toelichten VASTSTELLING KIEZERSLIJST. De kiezerslijst voor 1935-1936 bevat de na men van 5293 kiezers en kiezeressen voor de Tweede Kamer, 5216 voor de Provinciale Sta ten en 4849 voor den gemeenteraad. Wij herinneren onze lezers er aan dat zij van 23 Febr. t. m. 16 Maart ter gemeente-se cretarie de kiezerslijst kunnen nazien tenein de te contróleeren of zij op de lijst voorko men. EXCURSIE A. N. G. O. B. Door de A.N.G.O.B. afdeeling Beverwijk werd Zondag in samenwerking met de af deeling Haarlem een excursie naar de „Sierkan" gehouden. Het gebodene viel bij de deelnemers uitermate in den smaak, en vooral de room- en vanille-ijsfabricatie bleek een speciali teit der firma te zijn, hetgeen wel hieruit blijkt dat zij van deze producten vorig jaar 200.000 Liter afleverde. Ook bij het laboratorium-onderzoek werd uitvoerig stilgestaan en diverse sproeven toonden aan dat ..De Sierkan" ook op het gebied van consumptiemelk een belang rijke plaats inneemt. Na afloop werden de deelnemers door de directe op een kop koffie met slagroom ont haald. De voorzitter was dan de tolk van alle aanwezigen toen hij den geleider dankte voor zijn interessante en uitvoerige uiteen zetting. Deze excursie heeft bij alle deelnemers een aangenamen indruk achtergelaten. VEREENT GDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 20 Februari 1935. Spinazie per kist f 1.20f 1.70 Boerekool per kist 2040 ct. Andijvie per kist f 0.90f 1. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 34 ct. Prei per bos 417 ct. Uien per kilo 23 ct. Witlof per kilo 613 ct. Wortelen per kilo 1122 ct Nero per kilo 45 1/2. Bieten per kilo 21/2. Spruiten per kilo 818 ct. Knollen per stuk 15 ct. Roode kool per stuk 58 ct. Gele kool per stuk 26 ct. Groene kool per stuk 34 ct. Stoofperen per kilo 16 et. OUDERAVOND SCHOOL I. Maandagavond werd een ouderavond van de openbare school no, 1 gehouden. Tevens zou de heer Ehrbecker, in verband met zijn vertrek naar Haarlem, op dezen avond af scheid van de ouders nemen en een „woord tot besluit" spreken. In zijn openingswoord heette de heer Ehr becker namens de oudercommissie en het oersoneel der school de aanwezigen en in het bijzonder den heer inspecteur bij het Lager Onderwijs uit Alkmaar, hartelijk: welkom. Verder deelde hij mede dat tot zijn spiit Burgemeester en Wethouders niet aan de uitnoodiging om dezen avond bij te wonen konden voldoen. Daarna las de secretaresse van het schoolbestuur mei. P. van Hattum de notulen voor, welke onder dank aan den vorigen secretaris, den heer Faber, onveran derd werden goedgekeurd. Vervolgens hield de heer Ehrbecker een inleiding over de op voeding van de kinderen Waar geen liefde aanwezig is. zoo zeide soreker, daar kan van opvoeding geen sprake zijn. De opvoeding eischt geduld en opoffe ring en men moet zich weten te verplaatsen in de kinderziel, doch dit kan men nooit, wanneer geen liefde aanwezig is. Naast die liefde is echter verstand noodig en om dit verstandigliik inzicht te verkrijgen moeten wii ons spiegelen aan de resultaten of fias co's van anderen. Wij moeten echter vooral uievop letten, dat opvoeding geen maakwerk !s. Het is de begeleiding en bescherming van bet natuurlijke groeiproces van de kinder- -'jel. Wanneer het kind weinig intellectueel is ^f wanneer het zich niet interesseert voor -'rf.sene, wat de ouders graag zouden willen •tan mag men het toch niet dwingen, maf" "»en moet probeeren de dingen waar het wel s"lang in stelt te ontwikkelen. De mensch. aldus betoogde de heer Ehr becker is product van aanleg en opvoeding "T:i wordt gebovpn met bepaalde eigenschap pen en aanleg. Maar het is niet alleen de ••fileg die onze eigenschappen bepadlt. doch ook de opvoeding, en wel de voornaamste "•^ctor hiervan „het voorbeeld". Speciaal in dezen tiid staan de kinderen zoo gauw bloot *an verkeerde invloeden en voorbeelden van buiten, Daarom is de taak van de opvoeding luist nu van zoo groote beteekenis En dit is het ook zoo eindigde spreker, wat ouders en onderwijzend personeel moet verbinden nl. de belangen van het kind te dienen, en bet, met tact te leiden daar ..Straf sluit, toe dicht omsluit en omgang ontsluit". Hierna spTak de heer Ehrbecker nog een Woord tot besluit", waarin hij de ouders voor het in hem gestelde vertrouwen dankte en waarbij hii in 't kort zijn moeilijken maar t-och prettigen arbeid onder de Beverwüksche irtusd. die volgens een oud rijmoie wel eens Holland's grootste plaag genoemd wordt, ■schetste. De heer Schipper dankte namens de ouder- cpmimissie den heer Ehrbecker voor de pret tige samenwerking en bood hierbij als aan denken van de ouders een horloge en een »ong aan terwijl aan mevrouw Ehrbecker ■">n plant werd geoffreerd. Na de pauze, waarin thee werd geserveerd, werd gelegenheid geeeven om het werk der 1aDvI;" «-O V>07inl->fi(Tp-p HOLLAND—AMERIKALIJN Burgerdijk, Rotterdam n. New Orleans p. 24 Lizard. Lochgoil, Vancouver, n. Rotterdam 24 v.m. te Londen. Statendam 24 v.m. v. Cannes te Malta. Bilderdijk New Orleans n. Rotterdam via Londen p. 24 (n.m.) Lizard. Lochmonar Rotterdam n. Vancouver 24 (n.m.) te Londen. Binnendijk Rotterdam n. New Orleans 22 n.m. van Tampco. Volendam 23 (n.m. van New York naar West-Indië. HALCYONLIJN. iiAoas^urg' otterdam n. Pto. Ferrajo Cf 70 mül Z. v. Land's End ötad Haarlem Rotterdam n. Savon a r dungeness. Ste,d Amsterdam Vlaardingen r Gibraltar. gaardingen 23 van Kizkeness. otad Arnhem 24 van Melilla te Vlaardingen 4i«,H?LL^d—AUSTRALIë LIJN. Slfetls 23 v»n gjurrachee. LEZING RECTOR BOONEKAMP. Voor de afdeeling van den R.K. Volksbond hield Rector Boonekamp. Zondagavond in café „De Zon" een lezing over zijn tocht mee honderd werkloozen in 1933 naar Rome. Deze onderneming, waarvoor de Rector het initia tief nam. vindt thans ook in andere landen veel navolging, doch vereischt heel wat fi- nancieele opoffering. De lantaarnplaatjes ga ven een duidelijk beeld van 't vele interes sen te dat op dezen 2500 K.M. langen tocht was waargenomen. De vele aanwezigen, die tijdens de lezing welke ruim twee en een half uur duurde, een aandachtig gehoor vormden, gaven door 'n hartelijk applaus uiting van dank voor 't ge- notene. PRESTO VDOR DE WAS MOEDER IN HAAR SAS j (Adv. Ingez. Med.) DE REVUE VAN „AMICITIA". „Niet zoo, maar zó!" De Beverwijksche revue, welke de Tooneel- en Revuevereeniging ..Amicitia' a.s. Maan dagavond ter gelegenheid van den Vasten avond in het K.S.A.-gebouw zal opvoeren, zal velen weer een vreugde vollen avond be zorgen. De revue behandelt het actueele vraagstuk van de samenvoeging der gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, ver persoonlijkt door Mr. Fusie, die zich door den gids van de V.V.V. door Beverwijk en omstreken laat rondleiden. De badplaats wordt natuurlijk niet vergeten, het opge wekte strandleven vormt zelfs een dank baar onderwerp voor de finale van het eer ste bedrijf. De tweede acte brengt als groote verrassing de opening van de electrische tramlijn naar Wijk aan Zee, Mr. Fusie ziet in Beverwijk het centrum van midden-Ken- nemerland en aangezien hij van oordeel is, dat deze dicht-bevolkte streek noodzakelijk in het luchtverkeer moet worden opgeno men. verrijst er een passagebureau van de K.L.M Van deze gelegenheid wordt tevens een dankbaar gebruik gemaakt om onze kra nige K.L.M.-piloten te huldigen. De taferee- len wisselen elkander in bonte rij af en dan vormt de verbroederings-finale tusschen de beide gemeenten, die „gefusioneerd" zijn een waardig slot van het zoo gewilde kijkspel. De reVue telt verscheidene leuke liedjes en ook de dansen zijn uitstekend verzorgd. De muzikale begeleiding berust bij „Roe- mer's Band". KRACHTSPORTVEREENIGING D. O. K. De plaatselijke Krachtsportvereeniging D O. K. heeft deelgenomen aan de krachtsport wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland, georganiseerd door de vereeni- ging „Hercules" te IJmuiden-Oost. In de afdeeling Extra- en Vedergewicht, welke acht deelnemers telde, kwam voor D.O.K. uit de heer J. Waarts, die er niet in slaagde zich in de prijzen te plaatsen. De uitslagen waren: 1 W. Blank. Halter. Zaandam. 2 W. Visser, S.S.S., Amsterdam. 3 J. G. Teders, Hercules. Amsterdam, 4 A. Carres, K.D.O., Amsterdam. De D.O.K.-leden v. d. Werf, Monné en van Leeuwen werkten in de afdeeling licht ge wicht. A. v. Leeuwen bracht het tot de twee de ronde, v. d. Werf viel af in de vierde ronde. Monné moest tot de zevende ronde strijd leveren, om op den vierden prijs be slag te kunnen leggen. Na hardnekkigen strijd was de uitslag in deze afdeeling: 1 J. F. Hooven, D.O.K.. Amsterdam. 2 J. Beekman, S.S.S.. Amsterdam. 3 M. Cambach. „Hercules'. Amsterdam. 4. W. Monné, D.O.K Beverwijk. 'T"1 rechters waren de heeren Leloux en Douwma. De heer Lendering fungeerde als hoofd kamp!-echter. WIJK AAN ZEE EN DUIN OPVOERING „SNEEUWKONINGIN". Zondagavond brachten de dames D. Vis en A v. de Helm met hun kinderkoor in café Sonnevanck de operette „Sneeuwkoningin voor het voetlicht. Als het scherm opgaat, be vinden we ons in Grootmoeders kamer. Zij luistert met haar beide kleinkinderen naai den sneeuwstorm. De kleinzoon, Kae, wordt door de sneeuwpret naar buitengelokt en ver dwijnt spoorloos. Zijn zusje Gerda gaat hem zoeken en vraagt hulp aan de bloemen en kabouters. Deze Iaatsten brengen haar de Moeder der Winden en deze voeren haar naar het kille noorden, waar zij Kae bij de sneeuw- vorfstinnen ontdekt. Gerda en Kae worden door de winden teruggebracht, waarna de ka bouters hen veilig naar Grootmoeder gelei den. Dit kinderlijk gegeven, dat zonder uitzon dering door de jeugdige spelers goed werd vertolkt heeft de vele bezoekers een aange namen avond bezorgd. Van de tooneelen waren die der kabou ters en bloemen wel de aantrekkelijkste. Voor de leidsters, die zich moeite noch kosten ont zien hebben, was het een succes-vollen avond, wat tot uiting kwam bij 't applaus waarmee elk bedrijf werd besloten. Na de pauze zongen de grootere kinderen nog een viertal liederen, waarvan „Groot vaders Klok" een afzonderlijke vermelding verdient. Een gezellig samenzijn besloot den avond. Woensdagmiddag 27 Febr. vindt een twee de opvoering plaats voor de jeugd DINSDAG 26 FEBRUARI 1935 SANTPOORT OVERDRACHT BEWAARSCHOOL. Zaterdagmiddag heeft de stichting Bewaar- Naaischool „Spaarnberg-ïn-liquidatie" aan het bestuur van „Volksonderwijs" het keurig afgewerkte Bewaarschoolgebouw ach ter het Badhuis, dat voortaan door „Volks onderwijs" zal worden geëxploiteerd, laten be zichtigen, Maandag hebben des morgens de waarnemende Burgemeester van Velsen, de heer Dunnebier, vergezeld van de wethouders Bosman en Nijssen en den gemeente-secretaris Hofstede er een kijkje genomen. Mej. Fontein heeft bij die gelegenheid namens de stichting het gebouw aan de gemeente overgedragen met een toespraak. Zij sprak als volgt: „Het is mij een genoegen u thans namens het bestuur der Stichting Bewaar en Naai school „Spaarnberg" de sleutel van de nieuwe Kleuterschool te kunnen overhandigen. Ik betreur het ten zeerste, dat wijlen Bur gemeester Rambonnet. die het verdwijnen dei- oude school zoo zeer heeft betreurd en die in de voorbereiding van dit werk zoo leven dig belang heeft gesteld, de voltooiing ervan niet heeft mogen beleven. Deze kleuterschool vormt een onderdeel van de geheele Stichting van wijlen Mevr. Wüste- von Gotsch die nu tevens Badhuis. Verga derzaal. Bibliotheek en Kinderspeeltuin omvat Thans is het de taak der inwoners van Santpoort en omgeving, deze door hen zoo vurig begeerde instellingen zelf te exploitee ren en in stand te houden. Bij den bouw is door de architecten Mulder en van Asdonk te Bloerriendaal, op verzoek van het Bestuur dei- Stichting, in de eerste plaats rekening ge houden met een zoo zuinig mogelijk beheer, daarom is alles van het beste materiaal, waar van de onderhoudskosten minimaal zijn. Al kan de Gemeente niet financieel steu nen, toch vertrouwen wij erop dat het Ge meentebestuur op andere wijze dezp Stichting ter wille zal zijn en de instandhouding ervan zal bevorderen, opdat dit cultureele centrum voor Santpoort in de eerste plaats, maar ook voor de Gemeente Velsen bewaard zal blijven Met woorden van dank voor hetgeen dooi de Stichting werd tot stand gebracht, nam de loco-burgemeester den sleutel, in ontvangst Met buitengewoon veel genoegen hebben B en W. deze nieuwe Kleuterschool bezichtigd waar n naar hun meening niets ontbreekt. Voor d--- kinderen zal dit huis in het bosch een ideaal verblijf zijn. B. en W. verklaarden dan ook gaarne te zullen medewerken aan de instandhouding van de mooie Stichting- van wijlen Mevr. Wüste-von Gotsch. Reeds dadelijk heeft de heer Dunnebier den sleutel doorgegeven aan Volksonderwijs, zoo dat de opening thans eiken dag verwacht ma? worden Deze toespraak werd door den loco-burge meester met groote erkentelijkheid beant woord. Ter aanvulling van ons vorig bericht moge dienen, dat in den gang der school den bezoe ker aanstonds eèn gedenksteen opvalt me', de woorden: „Stichting van O. E. A. E. Wüste- von Gotsch". Zoo blijft de stichtster van de oude bewaarschool in dit nieuwe gebouw voortleven. WIJZIGING DER DRANKWET. Twee amendementen ingediend. De heer Boon heeft op het aanhangige wetsontwerp tot wijziging van eenige arti kelen der Drankwet twee amendementen ingediend. Het eerste heeft de bedoeling te sanction- neeren een sedert lange jaren bestaande practijk bij ondernemingen, welke exploitatie generlei gevaar voor drankmisbruik oplevert. In het bijzonder bij inrichtingen van maat schappelijk verkeer, die niet in aanmerking komen voor een vennootschapsvergunning, komt de bedoelde figuur veel voor. Wordt de thans voorgestelde wijziging der Drankwet zonder meer aangenomen, dan zou zulks onmogelijk worden gemaakt, waardoor belanghebbenden zeer ernstig zouden worden geschaad. Het tweede amendement wil de overgangs termijn uitstellen tot 1 Mei 1933. Dan heeft de overheid gelegenheid met een wetswijzi ging te komen, die zich aan de tijdsomstan digheid en de gewijzigde toestanden aanpast en die de belangen zou beseffen van om streeks 30.000 kleinbedrijven, waarbij een groot aantal bedrijven van groot- en klein handel zijdeling belang heeft. OFFICIEELE MUTATIES IN NED. INDIë Met ingang van 1 Maart 1935 zijn benoemd tot assistent-resident de controleurs bij het Binnenlandsch Bestuur M. H. Holtrust en J B. M. de Lyon. Door onze lens gesnapt. J. VAN LINGEN. De heer J. van Lïngen mag zeker wel aan spraak maken op den titel van „bekende Be verwij ker". Onder zijn degelijke en beproef de leiding hebben geslachten Beverwijkers de eerste wankele schreden gezet op het pad der wetenschap. Bijna een menschenleeftijd lang was de heer J. van Lingen hoofd van de openbare lagere school in de Breestraat. Het schoolgebouw stond op de plaats, waar nu het Luxor-Theater staat. Toen de heer Van Lingen als jong school hoofd naar Beverwijk kwam. werd hij de opvolger van den heer Sluijter, naar wien de school altijd genoemd werd, De Bever wij ksche jeugd genoot onderwijs op de „Sluy- terschool", Bijzonder onderwijs kon aanvankelijk slechts op de school voor Christelijk onder wijs. gevestigd aan de Koningstraat worden genoten. Den heer J. van Lingen is Beverwijk veel dank verschuldigd. Zijn leerlingen hebben hem altijd om een echte volksuitdrukking te gebruiken „op handen gedragen". Hij was de vertrouweling van alle leerlingen en dat was in den regel een respectabel getal. Meestal telde de school aan de Breestraat een bevolking van 300—400 „zielen" Wij aarzelen niet te zeggen, dat de heer J. van Lingen zich altijd heeft mogen ver heugen in de oprechte waar-deerihg. zelfs in de oprechte vriendschap van de duizenden, die in den loop der jaren met hem in aan raking kwamen. Hij is ook de man geweest, die langer dan een halve eeuw geleden het- jaarlijksche schoolfeest ingevoerd wist te krijgen, een in stituut. dat hem naast veel zorgen, ook al tijd groote voldoening heeft geschonken. Jarenlang is de heer J. var, Lingen ook nog leeraar geweest aan de Rijksnormaal- school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Velsen. Op de Woensdag- en Zaterdag middagen gaf hij aan deze later opgeheven onderwijs-inrichting les in aardrijkskunde. Met groote opgewektheid heeft hi.j ook deze taak altijd vervuld. Thans geniet de heer J. van Lingen van een welverdiende rust. Maar zijn huis staat nog altijd voor -zijn oud-leerlingen open. Want de grijsaard maakt nog graag een praatje over den tijd, waarin hij hoofd van de school was. UITPOOT VERG INNINGEN VOOR CONSUMPTIE-AARDAPPELEN. Betreffende de uitgifte van uitpootvergun- ningen voor consumptie-aardappelen kan nog worden medegedeeld, dat voor diegenen, aan wier verzoek om een uitpootvergunning voor fabrieksaardappelen niet kon worden voldaan, tot 10 Maart 1935 gelegenheid be staat alsnog bij de Gewestelijke Landbouw crisis-Organisatie. waarbij ze als georgani seerd-en zijn ingeschreven, een uitpootver gunning voor consumptie-aardappelen aan te vragen. Ook zij, aan wie een naar hun oordeel te gering oppervlak fabrieksaardappelen is toegewezen, kunnen zich tot 10 Maart a.s. onder terugzending van de door hen niet gewenschte vergunning voor fabrieksaard appelen tot hun Gewestelijke Crisis-Organi. satie wenden voor het verkrijgen van een vergunning voor consumptie-aardappelen. Zij doen daarmede dan afstand van hun recht om fabrieksaardappelen voor oogst 1935 te telen JHR. MR. A. CALKOEN t Te 's-Gravenhage is op 78-jarigen leeftijd overleden jhr. mr. A. Calkoen, oud-officier van justitie, ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw. Jhr. Calkoen is van 1884 tot 1890 ambtenaar van het O.M. bij het Haarlemsche Kantongerecht geweest en was 1897 tot 1900 te Haarlem substituut officier van Justitie. HOLLAND—AFRIK ALIJN. Nijkerk thuisreis 24 van Zanzibar. Boschfontein 24 van Hamburg te Amster dam. Springfontein uittreis 24 van Durban. Aludra uitreis p. 24 Dover. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk thuisreis 24 'van Colombo. Serooskerk uitreis 24 van Singapore. Zuiderkerk 25 van Hamburg te Rotter dam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 24 van Hamburg te Bremen. JAVA—NEW YORK LIJN. Djambi New York n. Java p. 24 1 n.m. K Bon. Palembang, Batavia n. New York 23 van Be'iawan. Tanimbar Batavia n. New York 24 van nort Sudan. Tabinta 22 van New York te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 25 5 v.m. van Rotterdam te Ham burg. Amazone 24 5 v.m. van Hamburg naar Amsterdam. Baarn Chili n. Amsterdam via Liverpool 22 12 midd. 1500 mijl v. Liverpool. Ceres 24 van Tanger n. Gibraltar. Colombia Amsterdam n. Barbados 23 (3 n.m.) van Dover. Fauna 24 van Aarhuus te Amsterdam. Ganymedes 24 v. Cavalla te Izmir. Hercules 25 7 v.m. van Amsterdam te Hamburg. Mars 24 van Barcelona te Tarragona. Merope, Stettin n. Amsterdam p. 24 9 n.m. Brunsbuttel. Nereus Amsterdam n. Gdynia p. 24 Hol- tenau. Orion Valencia n. Rotterdam p. 24 3 n.m. Ouessant. P Pluto 23 van Uddevalla n. Amsterdam Perseus Rotterdam n. Pasajes p. 24 Beachy Head. Saturnus 24 van Alexandrië n. Jaffa. Stuyvesant Amsterdam n. Suriname p. 23 Dungeness. Venezuela 24 6 n.m. van Amsterdam te Hamburg. Vulcanus Rotterdam n. Vigo p. 24 Dun geness. Crijnssen 22 van Barbados n. Port Limon Baarn Chili n. Amsterdam via Liver pool 23 7.58 n.m. 1100 mijl Z.W. van Va- ientia. Boskoop Amsterdam n. Chili 23 5.3 n.m. 50 mijl Z. van Land's End. Telamon Rotterdam n. Alexandrië p. 23 Uvaltar Orestes 25 v. Izmir te Stamboul. Calypso 25 v. Algiers te Valencia. Odysseus 24 v. Amst. te Kopenhagen. Rhea 25 v. Amst. te Kopenhagen. Hermes, Bourgas n. Antw. p. 25 (12 midd.) Niton. Triton 25 Februari van Napels te Burriana. Achilles 25 Februari van Catania te Venetië. Irene 25 Februari van Oporto te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 25 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisreis) p. 24 (5 n.m.) Kaap del Armi. Blitar (uitreis) p. 23 (10 n.m.) Perim. Kota Gede (uitreis) 25 (7 v.m.) te Belawan. Kota Tjandi 24 (2 n.m.) v. Rott. te Hamburg Kota Nopan 23 v. Batavia n. Rott. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki 25 van Rotterdam naar Hamburg. Alphacca (thuisreis) 23 v. Santos. Alpherat (uitreis) p. 24 Dungeness. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Inten 23 v. Calcutta n. Vancouver. Silver ash Vane. n. Calcutta 23 te Belawan. Bengalen Calcutta n. Vancouver 21 te Ma nilla. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (uitreis) p. 24 Dungeness. Poelau Bras (uitreis) 24 v. Livorno. Chr. Huygens (uitreis) 24 Febr. te Sabang. Poelau Laut 24 van Amsterdam te Batavia. Salawati (thuisreis) 24 Febr. van Belawan. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 24 Februari van Sabang. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Clytoneus 23 v. Liverpool n. Batavia. Me lam pus Batavia n. Amst. p. 24 Gibraltar. Bencleuch Kohsichang n. Rott. 22 v. Pt. Sudan. Menestheus Japan n. Rott. 24 v. Shanghai. City of Adelaide Rott. n. Japan 23 te Shanghai. Eurybates Pt. Said n. Java p. 23 Perim. City of Newcastle Dairen n. Rott. 22 v. Manilla. Myrmedon 22 v. Batavia n. Amst. JAVA—CHINA—JAPANLLTN. Tjisadane, Shanghai naar Java 23 van Manilla Bezoek politiekruiser. De met het toezicht bij de visscherij belaste Engelsche politiekruiser Cherwell is, na eerst de havens van Esbjerg en Hamburg te hebben bezocht, hier binnengekomen voor een bezoek van enkele dagen. De laatste reis. Het voor den sloop naar België verkochte stoomschip Maasstroom van de Hollandsche Stoomboot Mij. is voor de laatste reis naar zee vertrokken met bestemming naar Brugge.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5