HET NIEUWE AVONDBLAD Rijke vangsten aan de Noorsche kust. UITKEERING VAN f 600.-. 20e JAARGANG No. 99 DONDERDAC 28 FEBR. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers siin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- ofautobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze. verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Schitterende reizen van Duitsche stoomtrawlers. Kan IJmuiden dat ook niet? Sedert «enige maanden is weer een aantal .ïniitsche stoomtrawlers bezig zijn geldk te beproeven aan de kust van Noorwegen. Deze visscherij, die begint m de laatste maand van het jaar en ongeveer een half jaar duurt in verband met de trawl-haringvis- scherij, is vrij nieuw voor de Duitsche vloot, want eerst in het seizoen 1933- 1934 is het vischgebied langs de Noor sche kust geregeld door de Duitschers bewerkt. In dit eerste jaar leverde deze visscherij, die in den regel nabij de Lofoden wordt uit geoefend, tusschen 65 en 70 graden N.B.. bij zonder goede resultaten op en het is dan ook niet te verwonderen, dat dit jaar, dus in het tweede seizoen, een groot aantal Duitsche trawlers, die anders in de Noordelijke gebie den als de Barendszee, het Kanin-gebied, bij 't Bereneiland of de Moermanskkust visschen, de dichter bij gelegen visehgronden langs de kust van Noorwegen bewerken. Van welke beteekenis de visscherij in het Noorsche kustgebied reeds in het eerste jaar van haar uitoefening was, blijkt wel hieruit, dat van de 923 reizen, door Duitsche trawlers in het seizoen 1933/1934 naar de Noordelijke vanggebieden gemaakt, 179 of 18 pCt. de Noorsche kust tot einddoel hadden. De rijk dom van dit vanggebied is buitengewoon groot, want het leverde 24 pCt. op van de ge- heele productie der Noord visscherij. Kabeljauw en schelvisch vormen het hoofd bestanddeel der productie. Op een gemiddelde reisopbrengst, groot 1860 kisten, werden 760 kisten kabeljauw en 410 kisten schelvisch ge vangen. Er kwamen echter reizen voor van betrekkelijk geringe kabeljauw- en schelvisch- vangsten, maar de cijfers tooneh duidelijk aan dat deze beide vischsoorten de voornaamste producten van de visscherij langs de Noor sche kust zijn. Een ander belangrijk product is de Noorsche schelvisch (sebastes norvegi- cus), in den handel roode zeebaars of rood- baars genaamd. Ook het seizoen 1934/1935 belooft buitengewoon belangrijk te zullen worden. Het juiste aantal Duitsche trawlers, dat thans aan Noorwegen's kust vischt is ons niet bekend, maar dat dit zeer aanzienlijk is laat zich afleiden uit het feit, dat den laat- sten tijd in Wesermünde-Bremerhaven gemiddeld meer dan 20 trawlers van de Noorsche kust binnenkomen met een wekelijkschen aanvoer van 38000 tot 40.000 kisten (centenaars)! Cux- haven trekt per week ongeveer 8000 a 10.000 kisten uit dit rijke vanggebied. De gemiddelde vangst per boot bedroeg ongeveer 1900 kisten! Men meene nu niet, dat de booten, die deze visscherij uitoefenen, buitengewoon lange rei zen maken. Dit valt bijzonder mee. Een dei- trawlers, de Martin Donandt, vertrok 31 De cember voor z'n eerste, 22 Januari voor z'n tweede en 11 Februari voor z'n derde reis, de Roland: 3 Januari, 23 Januari en 12 Februari. Deze reizen zijn dus niet zoo veel langer dan een niet al te gunstige reis van een IJmuiden- sche schelvischboot. die echter alleen maar in naam een schelvischboot is en wel een be hoorlijke hoeveelheid viseh aanbrengt, alleen geen schelvisch. En in geen geval 410 kisten. We blijven aan den veiligen kant als we zeg gen, dat de Duitschers voor hun 1900 kisten gemiddeld vier a vijf dagen langer in zee zijn dan de IJmuidenaren voor hun 400 a 500 kisten. Uit den gemiddelden reisduur der Duit schers, ca. 18 dagen, blijkt duidelijk de rijk dom der visscherij, want van deze 18 dagen gaan minstens 10 af voor de héén- en terug reis. Is dit iets voor IJmuiden? De markt van IJmuiden heeft als bijzonder kenmerk een voortdurend tekort aan schel visch. Zelfs de verste reizen leveren kleine kwantums schelvisch op. Dit tekort aan deze gewilde vischsoort is een handicap voor onzen handel, in het bijzonder voor onzen export en daarom stellen wij de vraag: is dit iets voor IJmuiden, deze visscherij op de Noorsche kust? Er komt geregeld Noorsche schelvisch PP onze markt, consignatiezendingen van goe de kwaliteit. Zelfs hebben IJmuidensche visch koopers al in Rotterdam Noorsche schelvisch, of beter gezegd schelvisch afkomstig uit Noorwegen gekocht en zijn er consignaties via Rotterdam in IJmuiden terecht gekomen, welke visch per boot in Rotterdam was aan gevoerd. Ondanks dezen omweg bleek de kwa liteit nog bevredigend en men kon er van yerj-ekerd zijn, dat wanneer de visch door de Openbare vergadering der S. D. A. P. Thalia geheel uitverkocht. trawlers rechtstreeks van de vangplaatsen wordt aangevoerd, de kwaliteit niets te wen- schen overlaat, althans wanneer de visch be hoorlijk behandeld is. Het wil ons voorkomen, dat er voor IJmui den wel iets in zit. Het is voor een behoorlijke besomming niet eens noodig, dat onze booten 1800 of 1900 kisten visch aanvoeren; zelfs 1000 kisten zou, wanneer er een behoorlijk per centage schelvisch bij is, wel loonend kunnen zijn. Een tweede vraag is natuurlijk: hebben wij er booten voor. Ook deze vraag kan be vestigend beantwoord worden. Daar zijn de Claesje en de Dirkje met hun 500 P.K., daar zijn de booten van de Vem, van de Mij. „Pet ten", enz-, onze oude IJslanders, die heel wat kunnen trekken en heel wat kunnen bergen. En afzetgebied? Voor goede kwaliteit schel visch is er zeker afzetgebied. In de eerste plaats in het binnenland, dan hebben we een tolvrij contingent van ruim 1 millioen K.G. of ruim20.000 manden van Duitschland en ook België-en Engeland kunnen wel wat van deze visch gebruiken. En dan bestaat de mogelijk heid van reehtstreekschen verkoop in een Engelsche haven als Grimsby, wat de Duit sche trawlers ook wel doen. Ons visscherij bedrijf heeft zijn fouten, maar gebrek aan energie of ondernemingsgeest kan men het niet verwijten. We weten heel goed, dat het thans de tijd niet is voor dure experi menten, maar wat de enkeling niet kan, kan in samenwerking wel. Het geldt hier een zaak, waarbij alle reeders, die groote trawlers be zitten, belang hebben. Als zij eens de hoof den bij elkaar staken en de mogelijkheden eens gezamenlijk gingen overwegen? VOOR DE DIACONIE. Het concert, dat dezer dagen door het Chr. Gemengd Koor „Looft den Heer" in de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat met medewerking van mevrouw Bakker—Wiepkes en de heeren Falk werd gegeven heeft ruim f 118 opgebracht. Zooals men weet waren de baten bestemd voor de diaconie. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Voor het Instituut voor Arbeiders-ontwik keling spreekt a.s. Zondagmorgen in café Royal de heer S. de Wolf van Amsterdam. TERAARDEBESTELLING JOB DE GROOT. Onder groote belangstelling had gistermid dag de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Job de Groot, directeur van de ree- derijen „De Steur", en „Maria". O.a. waren aanwezig de heeren Lagendijk, Speelman en v. d. Wont, experts van de Scheepvaart-Inspectie en vele vischhandela- ren. Ds. Erdman sprak eenige gevoelvolle woor den aan de groeve. Job de Groot was een kloek en moedig zeeman. Wat was hij trotsch toen zijn eerste trawler aan den kant lag. Hij was algemeen geacht en in hoogte en diepte heeft hij met IJmuiden meegeleefd. In moeilijke tijden ging hij niet bij de pakken neerzitten. Voor de kinderen was hij een goed voorbeeld. Een schoonzoon van den overledene, de heer Hofman dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. JAARVERGADERING GRATIA-PLATO. De laatst in Het Wapen van Velsen gehou den jaarvergadering van Gratia-Plato werd door een flink aantal leden bezocht was. Nadat de voorzitter de heer G. Krom, de vergadering had geopend en de leden gewezen had op het belangrijke jaar dat achter den rug was, werd aan den secretaris, den heer P. Dijkstra, gelegenheid gegeven, het jaar verslag voor te lezen, hetwelk getuigde van een intens vereenigingsleven. Ook het keurig financieel verslag van den penningmeester, den heer Th. Bank, vond een dankbaar ge hoor. Beiden functionarissen werden door den voorzitter dank gebracht, voor deze belang rijke stukken. Bij de bestuursverkiezing, werden de af tredenden, mej. H. de Bruin en de heer P. Dijkstra bij acclamatie herbenoemd, terwijl in de bestaande vacatures werd voorzien door de benoeming van de dames W. Wit en D. Lee man. De heeren J. Waterduiker en J. van Doorn zagen zich benoemd als commissie tot nazien der boeken van den penningmeester. Als ofgevaardigden naar de jaarvergadering- van het K.N.G.V. op 17 Maart a.s. werden be noemd de heeren Th. Bank en P. Dijkstra. Daarna was aan de orde, de verkiezing van een nieuwen leider. Na eenige besprekingen en toelichtingen van bestuurszijde werd, naar reeds gemeld, met algemeene stemmen ge kozen de heer C. P. Nieuwenweg, leeraar gym nastiek M.O. te Haarlem, vroeger leider der Turnvereeniging IJmuiden. De afgetreden leider, den heer P. Dijkstra feleciteerde de vereeniging met deze keuze. De groote bekendheid die de gymnastiek leraar Nieuwenweg in IJmuiden geniet, is I een waarborg dat de zaken bij Gratia-Plato weer in goede handen zijn. Nadat nog eenige vereenigingszaken waren aigedaan en bij de rondvraag verschillende sprekers naar genoegen waren beantwoord, sloot de voorzitter ver over elf, deze belang- rijke vergadering. Gisteravond vond in Thalia een openbare vergadering plaats van de S.D.A.P., die zeer druk bezocht was. De zaal was geheel uitver kocht. De voorzitter de heer L. van Hameien heet te de aanwezigen namens de Federatie Velsen der S.D.A.P. en den IJ.B.B. welkom. Het ver heugde spreker, dat zoovelen ondanks het slechte weer aanwezig waren. De heer Sluijzer had spreker medegedeeld, dat de heer Linde man, de tweede spreker door ernstige ziekte niet aanwezig kon zijn. De heer Sluyzer heeft nog getracht, een der andere leden van de delegatie naar Zweden mee naar IJmuiden te krijgen, maar beiden waren verhinderd. In zijn openingswoord hekelde spreker het kapitalistische stelsel, dat het beste wat in den mensch leeft drukt en het slechtste naar boven haalt. Dit stelsel wil spreker vervangen door een ander een beter, het socialisme. Er zijn menschen die het stelsel met een omvor ming willen verbeteren, maar wij, roept spre ker, wij strijden voor het stelsel waarin voor ieder brood is. In verband met een bij het ge bouw verspreid strooibiljet der N.S.B. wees spreker op het groote leed, dat is geleden door den grondvester van het socialisme. De heer van Hameien besprak daarna de aanpassings politiek der regeering. In IJmuiden zegt de N.S.B. tot de winke liers: „kom bij ons". Maar de auto's van de Bijenkorf en Vroom en Dreesmann komen die bij de arbeiders? Neen zegt spreker, bij de leden van de N.S.B. Als een arbeider wat te verteren heeft doet hij dit in IJmuiden. De winkelier begrijpt heel goed, dat hij het van de arbeiders moet hebben. In ons land, waar jaren lang een Christe lijke regeering aan het roer is geweest, wat wordt daar gedaan voor de arbeiders? Niets, zeide spreker. Maar kijk dan eens naar het socialistische Scandinavië. De heer M. Sluyzer, die hierna het woord verkreeg zeide dat indien het iemand mocht gelukken een mensch uit de Middeleeuwen weer tot het leven te roepen en deze Middel- eeuwsche mensch zou door de straten loopen, zoudt u dan niet naast hem willen loopen om zijn opmerkingen te hooren? Hij zou zeker zeggen: ik heb met verbaasde oogen uw we reld aangezien. Hij zou zeggen, gij moderne mensch kunt veel, maar gij kunt uw wereld niet verlossen van 25 millioen werkloozen. Gij kunt uw kinderen geen eten geven. Wij ken den uw uitvindingen niet, maar in mijn tijd behoefde de mensch niet tot schande van God naar wiens evenbeeld hij geschapen is, over de aarde te loopen. Spreker wees vervolgens op de werkloos heid. Is het geen schande, zeide hij, dat er in ons land 420.000 werkloozen rondloopen, dat er 70.000 jongemannen tot 22 jaar rondloopen, die nog nooit gewerkt hebben. Wat is hun jeugd geweest? Oorlog, revolutie, honger, cri sis, werkloosheid. Wat zal hun verdere jeugd zijn? Stempelen. Kan men het deze jongelui kwalijk nemen als zij op de een of andere wijze ontsporen? En wat is het lot van die honderden studenten, die elk jaar door de universiteiten worden afgeleverd? Er voltrekt zich in de maatschappij een groot drama, een drama van de kapitalistische maatschappij van den overvloed, een maat schappij waarin van alles te veel is. Spreker stond stil bij den oorlog en de ge volgen daarvan. Er kwam het vredesverdrag van Versailles, maar dit verdrag bracht geen vrede. De oorlog bleef voortduren in den eco- nomischen strijd die overal tolmuren deed op rijzen. Spteker schetste de gevolgen van dezen vrede voor Duitschland en de jaren na den oorlog. Na een periode van bloei kwam in 1929 de ineenstorting, de crisis waarvan men zeide, dat deze niet eerder opgelost zou zijn dan wanneer we waren gekomen op het peil van voor den oorlog. Dit beteekent in werkelijk heid, dat men de gevolgen van de crisis wil afwentelen op de schouders der arbeiders. Over Duitschland sprekende zeide de heer Sluyzer, dat nu een dokter geen baat kon geven men terecht kwam bij een kwakzalver. In den geest van het geheele Duitsche volk voltrok zich een drama, waarvan wij ons geen denkbeeld kunnen vormen. Zoo kwam. door het werk der werklooze Duitsche officieren het Nationaal Socialisme. Er is in dit Nationaal- Socialisme niets verhevens. In den aanhang van het Nationaal Socia lisme meent spreker, bevinden zich lieden, die dit zijn uit overtuiging. Maar wij moeten deze nationaal-socialisten er van overtuigen dat zij in den ondergang loopen. De wereld is er niet bij gebaat, wanneer men den mensch het recht ontneemt, over zijn eigen recht te be schikken. Spreker wees op de geheimzinnige dingen die er in het Nat. Socialisme, in de eerste plaats wat de financiën betreft, gebeu ren. Hij zal de laatste zijn te beweren dat Mussert zich ten koste van de N.S.B. verrijkt, maar er moet toch een reden zijn waarom men zoo geheimzinnig doet. Waar komt het geld van de N.S.B. vandaan en waar blijft het? Spreker is er van overtuigd, dat de N.S.B. jaarlijks 300.000 gld. kost. Brengen die 40.000 leden, die volgens van Geelkerken de N.S.B. telt dit op? Spreker gelooft dit niet. Alle par tijen in Nederland geven opening van zaken en men weet hoe zij aan de middelen komen. Dit is de politieke zede van ons land en daar om is het noodzakelijk, dat het masker van de N.S.B. wordt afgerukt. De strijd tegen deze geheimzinnigheid is een taak voor heel Ne derland. De Nederlandsche financiën staan in een glazen huisje. Maar Mussert zal eerst uit de N.S.B. moeten verdwijnen voordat men weet wat er met de financiën aan de hand is. Spreker kwam daarna terug op de maat regelen, door de regeering genomen om de crisis te bestrijden. Spreker meent te weten, dat er nieuwe bezuinigingsmaatregelen op komst zijn, die nog erger zijn dan een oorlog. Uitvoerig stond spreker stil bij de crisisver schijnselen en de maatregelen, die onze re geering daartegen neemt. Is er nu geen andere manier te vinden om aan de crisis te ontkomen? De sociaal-demo cratie heeft hierop een antwoord: „verster king der koopkracht". Dit is de methode die men heeft toegepast in Denemarken en Zweden. Na de pauze besprak de heer Sluyzer aller eerst het strooibiljet van de N.S.B., dat aan den ingang werd verspreid. In dit strooibiljet zijn eenige woorden aangehaald van S. Algra. Deze is wegens fascistische en anti-semltische neigingen uit de S.D.A.P. gezet. Na dit intermezzo besprak de heer Sluyzer zijn reis naar Denemarken en Zweden. Hij be- ;on te zeggen, dat men niet moet denken, dat het in Denemarken en Zweden een paradijs is. Beide landen waren zwaar getroffen door de crisis. Ook daar wilde de kapitalistische re geering aanpassen, maar de socialistische partij stond op het standpunt dat de koop kracht versterkt moest worden. De sociaal democraten hebben, toen ze aan de regeering kwamen gezegd: „wij verlagen de loonen niet". De regeeringen van deze landen hebben de prijzen der landbouwproducten op peil ge houden en tevens ook er voor gezorgd, dat de particuliere loonen op peil bleven. Men heeft precies het tegenovergestelde gedaan van hetgeen men in Nederland deed. De voor de verschillende maatregelen benoodigde gelden kreeg men door belastingen op de grootste inkomens. Met cijfers toonde spreker aan, dat werkloosheid in Zweden de laatste jaren is gedaald. In 1932 toen de soc. democraten aan het bewind kwamen was de werkloosheid 22.1%. Twee jaar later was dit cijfer gedaald tot 11.4%. In Denemarken was in Augustus 1932 29.2% der arbeiders werkloos. Een jaar later was dit 21.4%, weer een jaar later 15.5% en men neemt aan dat in het voorjaar, wan neer de werkloosheid, door den winter ont staan, is afgeloopen niet meer dan 12% der arbeiders werkloos zal zijn. Uitvoerig stond spreker stil bij den huidigen toestand in deze landen. „Denemarken aan het volk" is de leuze in Denemarken. In beide landen werden groote bedx-agen voor steun aan allerlei bedrijven gevoteerd. Uit citaten uit verschillende niet-socialis- tische bladen, ook uit Duitsche blijkt, dat in al deze bladen gewezen wordt op de sterke verbetering van den economischen toestand in Denemarken en Zweden. Spreker herhaalde: het is geen paradijs in deze landen, maar de regeeringen zijn er in geslaagd, boeren, middenstanders en arbei ders voor den ondergang te behoeden. Aan het einde zijner rede riep spreker de verkie zingsleus der S.D.A.P. „Geef ons de macht". (Applaus). Gedebatteerd werd door de heeren Smit, Ottens en Blok, die door den heer Sluyzer uit voerig werden beantwoord. DE REIS VAN EEN SCHOL. Op de vischmarkt te Londen werd dezer dagen een schol ontdekt, welke een merk droeg met het opschrift D. Ha. 178,, waaruit bleek, dat deze visch te water gelaten was door de Hamburger Oostzee-afdeeling van de Duit sche wetenschappelijke commissie voor diep- zeeonderzoek. In April 1933 was de visch ge merkt aan boord van het onderzoekingsvaar tuig Poseidon en daarna met een vijfhonderd andere schollen in het westelijk deel van de Oostzee in vrijheid gesteld. Het bleek dat de visch, welke vermoedelijk door een Deenschen kotter gevangen en daarna naar de veiling te Londen gezonden was, zeer goed was gegroeid. Bij het merken was de visch drie jaar oud, twintig centimeter lang en tachtig gram in gewicht. Thans was de schol 37 centimeter lang met een vischgewicht van 530 gram. In de bijna twee jaar na haar merking was de schol 17 centimeter in lengste toegenomen terwijl haar gewicht bijna verzevenvoudigd is. ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagden voor het candidaatsexamen Germaansche taal en letteren (Duitsch) de heeren W. Kuiper en E. Kuiper te IJmuiden-Oost. Onze Gratis Ongevallen- Verzekering. Wegens het overlijden, als gevolg van een ongeval, van onzen abonné, wijlen den heer B. 3. DINGERD9S, Pastoorsstraat 26, to SANTPOORT, werd door ons een bedrag van ZESHONDERD GULDEN aan zijn weduwe uitgekeerd. Alle uitkeeringen uit onze Gratis Onge vallen-Verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV-Bank te Schiedam. DE ADMINISTRATIE. HOEVEEL KIEZERS VOOR DE PROV. STATEN? De kiezerslijst voor de Proviciale Staten voor 1935-1936 bevat de namen van 22800 kiezers. De vorige lijst telde 21877 kiezers. „DE WRAAK DER KABOUTERS". Men meldt ons: Zondag 3 Maart a.s. zal in het Patronaats- gebouiw worden opgevoerd „De wraak der Ka bouters" een propagandastuk voor geheelont houding van pater Servatius. Overal genoot dit stuk grooten bijval. Zij die de drankbestrijding een goed hart toedragen zullen zeker niet nalaten dit stuk te gaan zien. DAMMEN. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. De ontslagen competitie van D. C. IJ. loopt bijna ten einde. In de hoofdklasse kan P. Leyte door van J. Smit te winnen beslag leggen op den kam pioenstitel, vóór de beide meesters en C. Suyk. De stand luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. Suyk 11 7 3 1 17 Ligthart 11 7 3 1 17 Leyte 10 7 2 1 16 Du kei 10 3 5 2 11 Bass tra 10 3 4 3 10 Dieder iks 8 3 2 3 8 Schaap 9 2 4 3 8 Kramer 9 2 3 4 7 Smit 9 2 4 3 8 Bais 10 1 5 4 7 Kraai 11 2 2 7 6 v. d. Velde 10 1 2 7 4 De laatste internationale troepen zijn thans bez.g het Saargebied te verlaten. Engelsche pantserwagens passee-en de grens. De twee ondersten op het lijstje Kraai en v. d. Velde dregadeeren naar de tweede klas. In de tweede klas zal promoveeren naar de eerste klas G. Postma terwijl De -Jong, Ott. Koetsier en Post vermoedelijk nog bar ragepartijen zullen spelen voor de tweede plaats in de eerste klas. In de derde klas promoveeren naar de tweede klas v. d. Heïjde en Smit, terwijl in de vierde klas de strijd nog open is. RIJPERE JEUGD. In de laatst gehouden bestuursvergadering van de Vereeniging tot behartiging der be langen van de Rijpere Jeugd deden de cur susleiders en leidsters verslag van den toe stand der cursussen. Algemeen werd- er op gewezen, dat de tijd verstreken was van ge brek aan belangstelling onder de jeugd. Inte gendeel sommige cursussen waren aan het eind van hun capaciteit en moeten reeds leer lingen afwijzen omdat de penningmeester geen gelden beschikbaar heeft voor materia len enz. j Het bestuur dient dus de beschikking te krijgen over ruimer kasmiddelen. Besloten werd een proef te nemen met een algemeene ontwikkelingscursus. In de zaal I van de I. O. O. F. zal voor de assistenten en Ihun vrienden a.s. Maandag een lichtbeelden- I avond worden gegeven. Andere plannen worden nog in portefeuille gehouden, tot dat het aantal leden gegroeid is.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1