Abessynische Vredesverklaring. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS IV® M L Referendum over de verlenging van den diensttijd. financieele berichten Radio-Procramma I ppvnFRDAG 28 FEBRUARI '35 BUITENLAND. „Italië kan zich de troepenverschepingen besparen" Noch het voornemen noch den wil tot aanvallen. In een antwoord vraagt Italië om „daden". De kwestie in het Lagerhuis ter sprake. prr rflangrijkste nieuws sbessynisehe zaakgelastigde te Rome ..„ft 00 erend van een Woensdag ontvangen Xiiven van den keizer van Abessinië voor rie internationale pers „op dit ernstige oogen- der geschiedenis van Abessyme en Fttiooië" gelijk hij zeide. de volgende plech- Terklaring voorgelezen: Keizer Haile Selassi. Als vertegenwoordiger van mijn keizer lijken heer Haile Selassie, zweer ik bij mijn eer en bij de eer van mijn natie, dat de regee- rin^van Abessynië nooit er aan gedacht heeft en nooit er aan denkt de beide naburige Ita- liaansche koloniën Somali en Erythrea met öe wapenen aan te vallen. Deze verklaring, die ik hiermede voor de vertegenwoordigers van de internationale pers afleg, is reeds door mijn keizerlijken heer persoonlijk en vreedzaam aan Z. M. den Koning van Italië en den chef der Italiaan- sche regeering, Z. Exc. Benito Mussolini, gegeven. Desondanks gaat de Italiaansehe regeerin.g voort troepen te mobiliseeren en ze met veel oorlogsmateriaal naar de beide Italiaansehe koloniën te zenden, die aangrenzende gebiel den van Abessynië zijn. Juist gisteren heeft de Italiaansehe regee ring door een mededeeling aan de pers nieuwe verschepingen van troepen en oorlogsmate riaal naar hare koloniën aangekondigd. Deze ernstige militaire maatregelen worden door de Italiaansehe regeering telkens gemo tiveerd als verdedigingsmaatregel met het doel de veiligheid en integriteit van de beide Italiaansehe koloniën te beschermen. Ik moet derhalve hier opnieuw datgene zeg gen, wat ik herhaalde malen de Italiaansehe regeering verklaard heb, nl. dat Italië zich deze troepenverschepingen naar Somali en Erythrea rustig kan besparen, aangezien Abessynië noch het voornemen, noch den wil heeft, ze aan te vallen. Ik kan nog verder gaan en verklaren, dat de bedoelingen van Abessinië -tegenover Italië zoo vreedzaam zijn, dat, wanneer Italië ook den laatsten man en de laatste kanonnen uit Erythrea en Somali zou terugtrekken, Abes synië geen steen van deze beide Italiaansehe koloniën zon aantasten Abessynië verlangt in vrede en vriendschap met deze drie groote landen te leven, die. aan Abessinië grenzen. Wij hebben met Italië een vriendscihaps-arbitrage- en verzoeningsver drag. Aan dit verdrag wil Abessynië trouw blijven. Dit verdrag biedt Abessynië en Italië middelen en wegen om alle na het incident van 5 December 1934 ontstane problemen voor beide partijen vreedzaam en eervol op te lossen. Ik zou bij deze gelegenheid nog willen ver klaren, dat mijn doorluchte Keizerlijke Heer den Volkenbond, die ons direct verbindt met de cultuur van het avondland, trouw aan hangt en zal blijven aanhangen." Deze vredesverklaring van den Abessyni- schen vertegenwoordiger wordt in Italiaan sehe kringen aldus gecommentarieerd, dat het hier in wezen niets anders dan een her haling van reeds lang gezegde zaken betreft, De feiten toonen het tegendeel. Daarin ligt ook het eigenlijke motief voor de door Italië genomen voorbereidende maatregelen. De vredesbetuigingen van Abessynië moeten eerst door de feitelijke houding van het land be> wezen worden. De houding van Italië tegen over Abessynië en de toestand in de grensge bieden is. aldus wordt hieraan toegevoegd, ge wei duidelijk. De Italiaansehe sc-hadevergoe- oingseischen zoo zegt men zijn in verhouding tot wat gebeurd is, zeer bescheiden. In wer kelijkheid verlangt Italië een zoodanige schadevergoeding alleen door het scheppen van een neutrale zone Over dezen eisch on derhandelt men nu reeds bijna 3 maanden. Het zou thans wel tijd zijn. dat Abessynië zijn nogmaals kenbaar gemaakte vredeswil door caden bewijst. In het Britsche Lagerhuis is gisteren op tomen 06 situatie in Abessynië ter sprake ge- De Ijberale afgevaardigde Lander stelde •oor, dat de Volkenbond een internationale we?fnmackt' m den trant van die, welke in n-t Saargebied werd gestationneerd, naar het uviste gebied in Abessynië zou zenden. Tnv/ aiinist€r van Builenlandsche Zaken, sir dt»+'mon' gaf hierop ten antwoord, dat de wrtn f 'n Saavgebied geen gelijkenis noent met die, welke aan de grens tusschen «aaansch Somaliland en Abessynië bestaat. hpt^11 an^ere vraag antwoordde Simon, dat van i^PJ^b'Fvanscb-Italiaansche verdrag rtat-, betreffende de handhaving van den is fw^uo in Abessynië nog altijd van kracht heeft men, aldus de minister, de Deel der NR. A.. onwettig verklaard Het federale gerecht in. Wilmington in De laware heeft beslist, dat paragraaph Vila van den N. R. A.-wet, die de verhouding regelt tusschen werknemers en werkgevers on grondwettig is. Ook heeft de federale regeering te Louis ville Kentucky i een nederlaag geleden. Het federale gerechtshof aldaar heeft n.l. een vroegere beslissing bekrachtigd, volgens welke de N. R. A.-wetgeving, voor zoover zij betrek king heeft op de kolenmijnen, in strijd is met de grondwet. Voorts heeft dit gerechtshof uitgemaakt, dat de kolennijverheid niet ondergeschikt is aan federale controle. Frankrijk. B rits ch*Indië. zulks mogelijk is zal het werk gedurende een minuut worden gestaakt. De kerkklokken zul len een uur lang beieren. De dagbladen publiceeren twee proclamaties van Bürckel. In de eerste wordt elk optreden tegen politieke tegenstanders verboden. De tweede bedreigt „verklikkers" met strenge straffen. General Brind, de bevelhebber der interna tionale troepen in het Saargebied, heeft Saar- brücken Woensdagmiddag verlaten; de regee- ringscommissie deed hem uitgeleide, alleen het Saarlandsche commissielid ontbrak. Geen uitnoodiging aan de Indische vorsten De staatssecretaris voor Indië, Hoare. heeft in het Lagerhuis verklaard, dat het gerucht, volgens hetwelk hij den nacht door gebracht had met de voorbereiding van de intrekking van het plan inzake de nieuwe grondwet van Indië, geen enkelen grond heeft evenals het gerucht, dat hij de Indische vor sten zou hebben uitgenoodigd onmiddellijk naar Londen te komen om de amendementen, die op het oogenblik in het parlement zijn ingediend, te bespreken. Hoare ontkende eveneens, dat hij een langdurig telefoonge sprak zou hebben gehad met Maharadja Pa- tiala. Amerika. Minister Marin contra minister Regnier. Volgens de Echo de Paris zou Louis Marin, de rechtsstaande minister zonder portefeuille, in den deze week gehouden ministerraad, scherpe kritiek hebben geoefend op het beleid van Regnier, denminister van binnenland - sche zaken en z.i. zwakke houding, die hij tegenover het gemeenschappelijk marxis tisch front heeft aangenomen. Marin verweet ook den minister van bin- nenlandsche zaken, dat hij in het geheel geen maatregelen heeft genomen om incidenten bij het bezoek van den Oostehrijksche bondskan selier aan Parijs te verhinderen. Bovendien zou Marin ook verklaard hebben dat de minister van binnenlandsche zaken niet de noodige autoriteit bezit om een in spectiereis naar Algerië te ondernemen. Verscheidene ministers zouden zich aan de zijde van Marin geschaard hebben, en pas na het ingrijpen van den minister-president zou het gelukt zijn, het incident bij te leggen en Regnier definitief met de inspectiereis te be lasten. Senaat ratificeert de Saar- overeenkomst. De senaat heeft de te Napels afgesloten Saarovereenkomsten geratificeerd. Saargebied. De laatste internationale troepen vertrokken. De laatste troepen van de internationale legermacht hebben thans liet Saargebied ver laten. De Britten hebben voor hun vertrek nog een concert gegeven, waarvan de opbrengst de Winterhulp-actie ten goede zal komen. 1 Maart feestdag. Het D. N. B. meldt uit Saarbrücken: Het was in heel het Saargebied te merken, dat nog maar één dag het scheidt van de in lijving bij Duitschland. Overal is men bezig de straten en huizen te versieren. De minister van binnenlandsche zaken van het Rijk, dr. Frick, zal op 1 Maart te 10 uur 15 uit Saarbrücken een korte toespraak rich ten tot het volk. Daarna zal het conmando: „Hijscht de vlag" weerklinken; die is het sein voor _het hijschen der vlaggen in het geheele land.' Op hetzelfde oogenblik zal het verkeer in alle steden voor een minuut worden stop gezet. Alle fabriekssirenes zullen loeien; waar Ontploffing aan onvoorzichtig heid te wijten? Justitie te Moskou arresteert acht ambtenaren. Uit Moskou, 27 Februari. De justitie heeft tegen acht ambtenaren van de door een ont ploffing getroffen potloodenfabriek een ar restatiebevel uitgevaardigd. Het onderzoek is nog niet beëindigd, doch op grond van de reeds ontdekte resultaten schijnt het vast te staan dat onvoorzichtig- heid en nalatigheid van een bewaker oorzaak van de ramp is. Volgens de laatste berichten zijn nog vier lijken gevonden en geborgen. De „Blairgowrie" onvindbaar Het zoeken gestaakt. Van de plaats, waar de Engelsche „Blair gowrie" in nood geraakt is. meldt de „Euro pa" van den Nord-Deutschen Lloyd, dat men het zoeken naar het waarschijnlijk gezonken schip als vruchteloos heeft moeten opgeven. Na overleg met de andere te hulp gesnelde schepen „American Banker" en de „Blom- mersdijk" heeft de „Europa" de reis naar Bremerhafen voortgezet STAKING IN MIJN IN HET SAARGEBIED De mijnwerkers van Frankenholtz zijn Woensdag in staking gegaan. Zij waren vroe ger voor het meerendeel aangesloten bij link- sche vakvereenigingen, doch onder den druk der omstandigheden waren zij overgegaan naar de vakvereeniging van het Duitsche Front. De aanvaring tusschen Engelsche oorlogsschepen Commandant van de „Renown" uit zijn functie ontzet. Het Britsche krijgsgerecht, dat de aanva ringskwestie behandelt van de beide oorlogs schepen „Hood" en „Renown" op 23 Januari tijdens oefeningen ter hoogte van de Spaan- sche kust, heeft den kapitein van de „Re nown", Sawbridge schuldig verklaard en uit zijn commando ontzet. Vice-admiraal Bailey was naar men weet vrijgesproken. •- MARI&EVLIÈGTOCHT NAAR TARAKAN EN MANILLA. BATAVIA, 27 Februari (Aneta). Een eska der marinevliegtuigen zal een groote vlieg tocht maken met Tarakan en Manilla al; doel. Gp 4 Maart vertrekt een groep van vier Dorn.ier-Walls naar Tarakan van Bata via. Een T-vliegtuig zal deze groep vergezellen voor de controle van topografische gegevens in de- nabijheid van Tarakan. Deze tocht zal gedeeltelijk worden mee gemaakt door kolonel H. G. Kuiper, chef van den topografischen dienst. Van deze groep gaan drie vliegtuigen (Dornier-Walls) op 7 Maart door naar Manilla, waar men van 8 tot 12 Maart zal blijven. Op 12 Maart keert men van Manilla via Puerto Princessa weer naar Tarakan terug. Einde Maart moeten de vijf toestellen weer te Soerabaja terug zijn. DU PONT DE NEMOURS MAAKT GROOTE WINST!. Het groote Amerikaansche chemische con cern E. I. Du Pont de Nemours and Co., deelt naar wij in de Tel. lezen in zijn jaarverslag mede, dat de netto-opbrengst uit de eigen bedrijven in 1934 tot 30.29 millioen dollar is gestegen tegen 24,30 millioen doll, in 1933 en 10.25 millioen doll, in 1932. De omzet, welke wat de waarde aangaat in 1933 reeds met 24 percent is toegenomen, kon in 1934 opnieuw met 18 percent verhoogd worden. De winst en verliesrekening sluit over het 1934 met een netto-winst van 46.7 millioen doll, tegen 38.9 millioen doll, in 1933 en 26.23 millioen doll, in 1932. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC regeer mg op 9Qn,l„ t-x UlCU, itiLl I der «aliaansche S S5*? Ian dit "«drag Dprmonn hébben onderieeKena. nouaen ha'v* at con':ac^ met elkaar. Biilijkheids- ^•ve dient echter te worden eren? worsen gez-ega, dat de Abês'vnis Italiaansch Somaliland en nooit nauwkeurig is afgebakend. Thijs' hutje is nu bijna klaar; het ziet er prachtig uit en Thijs je is heel blij te kunnen zeggen: „Dat huis is nu van mij." En ook de slimme Sim de vos bouwt maar door; hij heeft er gewel dig veel schik in. Het resultaat.;',dat "zie je hier. Een heftige stembusstrijd in Zwitserland over een kwestie van landsverdediging. Kleine overwinning voor de regee ring. De socialistische vakvereenigingen hebben waar schijnlijk de wet gered. Radio-sabotage en haar bestraffing! De ontevredenheid onder de boeren. GENèVE, 25 Februari. (Van onzen correspondent). Een wetsontwerp van den tegenwoordigen president van Zwitserland, tevens minister voor militaire aangelegenheden, Rudolf Min- ger, dat in de parlemenaire herfstzitting van September van het vorige jaar nauwelijks één dag de aandacht van kamer en senaat had bezig gehouden en door beide deelen der volks vertegenwoordiging met vrijwel algemeene stemmen (op die der communisten en van enkele uiterst-linksche socialisten na) is aan genomen, heeft in deze maand tot een uiterst heftigen stembusstrijd aanleiding gegeven, waaruit president Minger slechts met een kleine meerderheid als overwinnaar is te voor schijn gekomen. Bij een opkomst van 80% der stemgerechtigde burgers hebben ruim 506,000 zich ten gunste van de wet-Minger uitgesproken, terwijl 430.000 ertegen hebben gestemd. De meerderheid bedroeg dus nog niet ten volle 54% van het aantal stemmers. Ruim 46% van hen, die aan het referendum hebben deelgenomen, verzetten zich tegen een wet, die door ruim 90% der kamerleden en dooi den eenstemmigen senaat was goedgekeurd, die den steun had van alle burgerlijke partijen, de frontpartijen ditmaal inbegrepen, en de sympathie genoot van de socialistische vak vereenigingen en van een niet onbelangrijke minderheid der socialistische partij. De thans aangenomen wet-Minger brengt een verlenging van den militairen diensttijd, die in vergelijking tot de in andere landen voorgenomen diensttijdverlengingen van hoogst onschuldigen aard is. Het karakter van het Zwitsersche leger als militieleger met kor ten diensttijd wordt er hoegenaamd niet door aangetast. De diensttijdverlengïng heeft al leen betrekking op den eersten oefeningstijd der recruten; de duur der herhalingsoefenin gen blijft precies dezelfde. De eerste opleiding in de recrutenscholen wordt echte? voor de infanteristen van 67 tot 90 dagen verlengd en voor de recruten der cavallerie en der artille rie van resp. 92 en 78 dagen tot resp. 104 en 90 dagen. Voor de infanterie zal de eerste op leiding dus 23, voor de cavallerie en 'artillerie 12 dagen langer worden. De kosten, die voor den Zwitserschen staat hieruit zullen voort vloeien, zullen niet hooger dan 11/2 millioen Zwitsersche franken per jaar worden. Noch de verzwaring der persoonlijke lasten, noch de vermeerdering der militaire uitgaven, die een gevolg van de aanneming der wet-Minger zullen zijn, kunnen dus van groote beteekenis geacht worden. Hoe komt het dan, dat desniettemin zich ruim 46% der aan het referendum deelnemen de staatsburgers tegen een wet hebben uit gesproken, die de militaire deskundigen nood zakelijk achtten met het oog op de moderne ontwikkeling van de oorlogstechniek en van het oorlogsmateriaal, waardoor een langere oefentijd noodig is geworden, willen de sol daten in geval van oorlog hun wapenen naar behbörètt-'kunnen aanwenden? De .voorgeschiedenis van het referendum is de volgende. De communisten, wier twee vertegenwoordigers in de Kamer natuurlijk tegen de wet-Minger gestemd hadden, be gonnen een referendum-beweging er tegen. Zij deden dit met te meer plezier, omdat een referendum over dit militaire vraagstuk de socialistische partij in verlegenheid zou kunnen brengen. Onder de socialisten won toch de strooming veld. die van oordeel was. dat de verdediging der Zwitsersche democra tie tegen eventueele aanvallen der fascisti sche naburen wel persoonlijke en geldelijke offers waard is. De communisten hoopten dus door hun referendum-actie verwarring in het socialis tische kamp te stichten en een aantal links socialisten tot de zooveel „principieeler" communistische partij te doen overloooen. Vandaar hun initiatief, om een referendum tegen de wet-Minger aan te vragen. Heel groot was het communistische succes aanvankelijk niet. Het kostte heel wat moeite, om met behulp van de links-socia listen de vereischte 50.000 onderteekeningen onder de referendum-aanvrage te verkrijgen. Een ernstige stembusstrijd scheen te zullen uitblijven, de overwinning van Minger scheen verzekerd, waar het Zwitsersche volk zich heel weinig druk om de verlenging van den oefentijd met slechts 23, resp. 12 dagen maakte! Plotseling kreeg de geheele aangelegen heid een ander aanzien, toen het buitenge wone congres der socialistische partij, op 27 Januari te Luzern gehouden, met 343 tegen 220 stemmen besloot een krachtige actie te gen de wet-Minger te gaan voeren. Juist dit meerderheidsbesluit was echter grootendeels de oorzaak, dat het congres te gen de wet-Minger partij koos. Het parool van Luzern maakte een einde aan de volkomen gerustheid der regeering over den afloop der volksstemming. Indien alle socialisten het wachtwoord van Luzern zouden volgen, zou dit ongeveer 250000 te genstemmers tegen de wet-Minger beteeke- nen .En waar de ervarjng nu eenmaal leert, dat zeker wel 100.000 stemgerechtigden steeds tegen ieder regeeringsvoorstel van welken aard ook. stemmen. besreeD de regee ring. dat het zonder harden strijd niet gaan zou. President Minger ging dus den boer op! Drie weken lang sprak hij avond aan avond in de groote steden, doch vooral in bóeren- gemeenten. waar hij. de gewezen boer. zijn "x-collega's tot een „voor" trachtte te bewe en. Noodig was dit beroep van den Presi- ient-Boer van Zwitserland wel. Want vooral •mder de boeren is de ontevredenheid groot, bat de regeering maar niet er in slagen kan de wereldcrisis te overwinnen! Avond aan avond drong Minger er op aan, dat de boe gen toch zijn wet in bet belang van de lands verdediging en de bescherming der Zwitser sche neutraliteit niet zouden verootoeelen op grond van een algemeen gevoel van onvol daanheid over den tegenwoordigen toestand in de wereld. Ook Minger's minister-collega's bleven 'ijet thuis. De president van Zwitserland va" 1934, de verkeersminister Pilet-Golaz tracht te de Fransch-Zwitsers te overreden. Vrij dagavond sprak hij in ziin geboortestad Lausanne en daar gebeurde een incident. Zijn rede zou door „Sottens". het Fran.sc1->- Zwitsersche radio-station, worde" uitgezon den. Doch dit bleek onmogehik. Tegenstan ders der wet hadden de verbinding tusschen Sottens en de vergaderzaal te Lausanne ver stoord! De wraak van den verkeersminister die het opperbestuur over de radio heef' was echter zoet. 7-'>f-erda.gmi-öda°'. von>'d~' het „laatste nieuws" zou verkondigd werd medegedeeld, dat eerst de niet-uitoe- zonden redevoering van Pllet-Golaz van der> vorigen avond zou worden herhaald! En wel ditmaal over alle drie de Zwitsersche zen? ders: de Duitsch-Zwitsersche. de Fransch- Zwitsersche en de Italiaansch-Zwitsersche! Bijtend-fel sprak Pilet-Golaz het vertrouwen uit, dat „de communistische daad van sabo tage bij den vaderlandslieven den Zwitser hefc besluit, om zijn stem aan de wet te geven, die de onafhankelijkheid en den vrede van het land zou waarborgen, nog zou hebben versterkt". De strijd is, zooals boven gezegd, met een. regeeringsoverwinning geëindigd. Doch zon der bitteren bijsmaak is het zoet der over? winning niet. De stemmencijifers leeren, dat duizenden en duizenden boeren, vooral in de Katholieke kantons, tegen hebben gestemd- De wet zou vermoedelijk verworpen zijn. in dien niet de rechtervleugel der socialistische partij en vooral de socialistische vakvereeni gingen ondanks het parool van Luzern toCh. hun stem aan de wet-Minger gegeven had den. Want juist in de groote steden was het aantal tegenstemmers véél lager dan het aantal stemmen, dat de socialisten meestal daar verkrijgen. De groote steden met hun arbeidersbevolking hebben vrijwel zonder uif zondering een meerderheid ten gunste van de wet opgeleverd; de Boerenpresiclent werd. daarentegen door de boerenkantons in deri steek gelaten! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Scheepvaartconferentie te Kobe nog niet aan den gang. Japanners veroorzaken moeilijkheden. De scheepvaartconferentie te Kobe tusschen een Nederlandsche en een Japansche dele gatie is nog niet begonnen, omdat men nog niet tot overeenstemming heeft kunnen ko men over de taal, welke bij de onderhande lingen zal worden gebruikt. Een der Japan sche ondernemingen stond er stijf en strak op, dat het Japaneesch ais voertaal zou wor den gebruikt. Op het laatste oogenblik heb ben de Japansche deelnemers een voorstel be treffende de taalkwestie ingediend. Dit voorstel hoewel op zichzelf onaannemelijk, opent de mogelijkheid tot overeenstemming. In verband hiermede is de Nederlandsche delegatie nog niet vertrokken. Zij is voor nemens een tegenvoorstel te doen. De autobussenstrijd duurt voort. Wie zal het winnen? De strijd tusschen het Rijkstoezieht en de ondernemers van „wilde busdiensten" duurt voort. Tal van trucs worden toegepast, docTd de ambtenaren blijven hopen, dat zij op den duur de overwinning zullen behalen. Woehs4 dag werden veel passagiers per taxi van den Haag naar Amsterdam vervoerd, doch hét Rijkstoezieht is van oordeel, dat de onder nemers dit niet zullen kunnen volhouden. De Hooge Raad zal nog geen vonnis wijzen ip de zaak' of het inbeslagnemen van autobussen geoorloofd is. Heden zou de advocaat-generaal conclusie nemen. Vermoedelijk zal het arrest eerst over 4 weken worden gewezen. cMckhjc unite tanolm (Adv. Ingez. Med.) vfl|)|||||||ll|lil|||ll|I|IIIIIIIM VRIJDAG 1 MAART HILVERSUM, 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8— VPRO. 11.— VARA. 8Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel C. Steyn. 10.45 Declamatie J. v. Oogen. 11.— Jacques van Kinsbergen en zijn kwintet. 11.30 Vervolg declamatie.. 11.45 Vervolg kwintetconcert. 12 Gram.pl. 12.30 „De Minstreels", en Gram.pl. 2.30 Voordracht R. Flink. 3— Zang door Miep Ochse. A. d. vleugel: E. Veen. Hierna gram.pl 4.— Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gram.pl. 5..— Kinderuurtje. 5.30 Orgelspel J. Jong. 6 00 „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins. 6.45 E. Walis en zijn orkest. 7.30 C. v. d. Lende: Wetten van dezen tijd. 7.50 Gram.pl. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.— Ds. J. W. v. Nieuwenhuyzen: Godsdienstige vormen en gebruiken in het gezin 8.30 Pianorecital A. Koole. 9.— Dr. J. C. A. Fetter: Vader- en Moederreligie. 9.30 VerMolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau, en Vaz Dias 10.15 Causerie Ds. E. D. Spelberg. 11Jazzmuziek (Gr. pl.) 11.30—12.00 Gramofoonplaten. HUIZEN, 301 M. Algem. Programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. C. Linde boom. 11.Gram pl 11.1512 Pianoreci tal W. Fens. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst, 2.Gram.pl 2 30 Chr. Lectuur. 3.— 3.45 Orgelspel S. P. Visser. 4.Het Hen driks-Trio. 4.15 Gram.pl. 6 30 Causerie A. J. Herwig. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. platen 7.30 Literaire causerie 8.Vaz Dias. 8.05 „Belsazar", oratorium van Handel Mmv. solisten, de Kon. Chr. Oratorium-Vereen. „Excelsior", en het Ned. Kamer-orkest. Lei ding; D. Smink. 9.109 40 Grampl. en Vaz Dias. 10.40—11.30 Gram.pl. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl 12 50 Goldyorkest. 8.20 .ia veine" spel van Caous. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 12G1 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex" 2.20 Concert uit Rest. „Rit-z". 4 20—4.50 Zang èn mano. 7.30 Kerkconceri en koor olv. Wöldike> S20'Hoorspel. 9.50 Pianoduetten. 10.15—11.50 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.05 Gevar. concert. 9.20 Gevar, programma,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3