Wij visschers. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK Tuinders m vergadering bijeen Besprekingen over de Vereenigde Veilingen. Woensdagmiddag werd in de boven hal van het veüingsgebouw „Kenne- merland" een zeer druk bezochte ver gadering gehouden van leden en in brengers van de Vereenigde Veilingen, ter bespreking van maatregelen voor het komende zomerseizoen - ^eer r. W. A. Muijen vervulde het voor •ittprschap. wegens verhindering van den Tpir J P- Nijssen. De heer Muijen vestigde de aandacht op, dat met deze bijeenkomst nnieuw tijdperk voor de beide coöperaties nrdt ingeluid. Kon er voorheen van gemeen- PhaDDcnjk vergaderen geen sprake zijn, de hakende moeilijkheden hebben in dit opzicht p!n verandering ten goede gebracht. De leden n de twee coöperatieve tuindersvereem- Ifneen kunnen dus nu gemeenschappelijk him belangen bespreken. Dit zal zich echter hpnalen tot de Vereenigde Veilingen, omdat tnïschen de coöperaties zelf nog geen fusie k tot stand gekomen. Het veilingbedrijf zelf echter in zijn geheel besproken kunnen worden Weliswaar zal de vergadering ook geen hpsluiten nemen, maar uit de besprekingen hnoDt de veilingcommissie haar conclusies te kunnen trekken, die van belang voor het be drijf kunnen zijn. De heer Muijen wijdde daar na m den breede it 0ver de motieven, die geleid hebben tot het samenvoegen van de beide veilingen. De noein* om ook uit de particuliere veilingen een coöperatie te stichten en teneinde daar door te kunnen komen tot een groote centrale veiling is helaas mislukt, maar nochtans is wel gebleken, dat samenvoeging hoogst nut tig is voor het veilingwezen. Het is, zei de voorzitter, nog nooit meegemaakt, dat in den winter de banken in de veiling geheel bezet waren met kooplieden. Dit gunstige verschijn sel is een gevolg van de omstandigheid, dat de koopers alle producten, die zij noodig heb ben van de Vereenigde Veilingen kunnen be trekken. De directeur van de veilingen, de heer W de Groot, hield daarna een beschouwing over de markt in Beverwijk, voornamelijk ten aanzien van het aanvoeren van producten door tuinders uit andere centra en door gros siers. De meeningen daaromtrent loopen on der de tuinders uiteen. Een bepaalde groep tuinders is van meening, dat daardoor de af zet van de eigen aanvoeren benadeeld wordt. Bij alle besprekingen, die over deze zaak wer den gehouden, werd opgemerkt, dat alleen het veilingbedrijf door een betere exploitatie van aanvoeren van buiten kan profiteeren. Spr. noemde dit een ernstig misverstand, want het ligt zeker niet op den weg van de veilingen, om iets te ondernemen, dat tegen de belangen van de tuinders zou zijn. In Beverwijk is een soort goederenuitwisseling ontstaan, die his torisch gegroeid is en die de markt een zeer bepaald karakter heeft gegeven. Wanneer een markt ruim voorzien is van een bepaald product, dan zullen ook andere producten daarvan slechts kunnen profiteeren De besturen zijn dan ook van meening, dat de aanvoeren van producten door tuinders uit andere centra aan den markt ten goede komen. Ten aanzien van de aanvoeren door de gros sier? staat de zaak anders, want het geldt hier reeds eenmaal geveilde producten. In overleg met de kooplieden organisaties zal getracht worden gelegenheids-grossiers zooveel moge lijk te weren en om de aanvoeren van gros siers te doen veilen, na de producten van de tuinders. De grossiersaanvoeren zouden voorts door een afzonderlijke commissie worden be oordeeld. De besturen staan op het standpunt, dat de aanvoer van z.g.n. vreemde producten de markt belangrijker maakt. Aan de besprekingen over dit belangrijke vraagstuk wordt door verscheidene tuinders deelgenomen. O.a. wordt opgemerkt, dat de verhoogde veilingomzetten bij de regeering den verkeerden indruk zouden vestigen, dat het er met den tuinbouw in Kennemerland nog niet zoo beroerd voorstaat. De heer De Groot vestigde er de aandacht op, dat die verhoogde omzet voor het groot ste deel veroorzaakt werd door den verhoogden opbrengst van de aardbeien, die alleen in de omgeving van Beverwijk werden geteeld. De heer. Muijen bracht de maatregelen om door de samenvoeging het hoogste effect te bereiken. Achtereenvolgens behandelde spr. het veilen op den wagen en in de hal waarbij alles er op gebaseerd moet zijn op het snelle verloop van de veiling, de mogelijkheid van serie-veilen, het veilen op tusschen-dagen, de vaste normen voor de keur en tenslotte de vraag, of de tuinder zijn product zelf kan keuren naar dezelfde vaste normen. De tot nu toe gevolgde methode van het veilen op de karren en van de neerzetveiling werd besproken en daarbij bleek, dat de neer zetveiling reeds een succes was en dat een groote besparing aan tijdverlies was bereikt. Ook uit het omzetcijfer van de neerzetvei ling bleek dat de voordeelen zich reeds duide lijk afteekenen. Over de drie laatste maan den van 1934 is gebleken, dat de neerzetvei- ling reeds veertig pCt. van het totaal bereikte. De heer Muijen vestigde voorts nog de aan dacht op andere voordeelen van de neer- zetveiling. Spr. achtte deze methode van groote beteekenis en de Veilingcommissie is dan ook van oordeel, dat de neerzetveiling zoo goed mogelijk moet slagen in het belang van de veilingen. Uit de discussies bleek wel, dat over het algemeen het groote nut van de neerzetvei- lingen terdege werd ingezien. De voorzitter vestigde de aandacht op het serieveilen. een systeem, dat tot nog toe niet kon worden ingevoerd. Wanneer echter zou blijken, dat men plotseling een zeer groote toeneming van het aantal wagens krijgt, dan kon toch wel eens tot serieveilen worden over gegaan. De commissie zou echter eerst tot dit systeem over willen gaan, wanneer alle an- derde maatregelen mislukt zijn. Wel is reeds gebleken, dat de neerzetveiling de noodzake lijkheid van het serieveilen ten deele opheft. De heer De Groot wees vervolgens op het groote belang van het veilen op de tusschen- dagen, teneinde met de Beverwijksche pro ducten ook een plaats te veroveren op de Am- sterdamsche markt. Als de directie de kans krijgt, om het dagelijksch veilen in te voeren, dan liggen daarin voor de tuinders groote afzetmogelijkheden, in het bijzonder voor de massaproducten als spinazie, sla en boonen. Ten aanzien van het keuren zal een proef worden genomen met het aangegeven van gebreken aan producten op de veilingbrieven door de tuinders zelf. Ter bespoediging van de veiling zal voor de inbrengers van de aardbeienveiling een verplicht aanvoerbriefje worden Ingevoerd, waarop het aantal manden en de tarra moet worden ingevuld. Vervolgens werd medegedeeld, dat elke aan voerder een veilingnummer krijgt. Het af leveren aan de koopers zal vanaf 1 Maart buiten de gebouwen moeten geschieden, ten einde verkeersstoornissen in de gebouwen te voorkomen. Vervolgens werden mededeelingen gedaan, verband houdend met verlaging van statie geld tot 30 ct. het niet telen van contract- boonen in 1935, de verpakking van aardbeien voor binnenland en de regeling met de debi teuren der bloembollenveiling. In verband hier mede deelde de heer De Groot mede, dat alle vorderingen aan de regeering gesadeerd zijn. De bollenveiling zal in het a.s. seizoen niet voor minimumprijzen veilen, maar voor alle prijzen. Tenslotte werden nog vragen gesteld over crisis-maatregelen, die door den voorzitter werden beantwoord. Daarbij vond de heer Muyen ook gelegenheid mede te deelen, dat de teeltvergunningen in den loop dezer week zullen worden uitgereikt. De heer Passchier stelde de belangrijke vraag of de veilingsbesturen eventueel bereid zouden zijn met de standorganisaties samen te werken, teneinde verkoop van bonafide tuindersbedrijven bij executie te voorkomen en eventueele een boycot op producten, die op geëxecuteerde tuinderijen geteeld wor den. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de tuinders bij executies van hun be drijf een belangrijk recht hebben. Zij blijven namelijk in het bezit van hun teeltvergun ning. Het vraagstuk van de boycot kan volgens verklaring van den voorzitter niet door één veiling worden opgelost. Deze aangelegenheid is echter bij de betrokken instanties aan hangig gemaakt. De vergadering werd daarna gesloten. NAAR HET FRANS HALSMUSEUM Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Geheelonthouders Bond i A N. G. O. B.) verzoekt ons mede te tfeelen, dat a.s. Zondag 3 Maart wederom een excursie naar Haarlem wordt gemaakt. Deze keer geldt het bezoek het Frans Halsmuseum. De excursie wordt ook thans weer gemaakt in samenwerking met de zust-erafdeeling Haar lem. De reis naar de Spaarnestad wordt per fiets gemaakt. EEN MISDAAD IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater heeft voor de ko mende week als eerste hoofdnummer ingezet de sterke detectivefilm „De perfecte Mis daad" met Otto Kniger en Karen M-orley in de hoofdrollen. De film verplaatst ons in het gezin van den detective Dan Gifford (Otto Xruger). zijn vrouw Andra (Karen Morley) verwijt hem, dat hij haar heeft laten „scha duwen" door twee mannen. Gifford erkent dit, maar hij geeft voor dit gedaan te hebben, omdat hij een dreigbrief heeft ontvangen van iemand, die het op haar leven heeft ge munt. Zijn vrouw gelooft dit niet. Zij denkt dat haar man uit jalouzie haar gangen heeft laten nagaan en ze komt er rond voor uit. dat ze van den schrijver Eric Anderson houdt. Zij stemt er tenslotte in toe nog een week bij haar man te blijven. De detective laat de woning van Anderson bewaken door een avon turierster met een uitgebreid strafregister. Deze vrouw ziet kans op den schrijver chan tage te plegen. Gifford schiet haar echter neer, waarbij hij een wapen van Anderson gebruikt. De schijn is zoo sterk tegen den schrijver, dat hij ter dood wordt veroordeeld. Gifford's vrouw verklaart, dat ze tot zijn dood zoo dicht mogelijk bij hem wil zijn. Eerst als Gifford er in zal slagen den dader van den moord op te sporen, zal zij bereid zijn terug te keeren. Vanaf dit oogenblik neemt de actie in de film verrassende wendingen, die culmineeren in een emotievol slot. „Hiep hiep, hoera! is de tweede hoofdfilm, een vroolijke geschiedenis, waarin het duo Woolsey en Wheeler de hoofdrollen vervult. Deze kostelijke rolprent is alleen al een gang naar het Kennemer Theater waard. Bovendien bevat deze film een groot aantal songs en een pittige muzikale illustratie. (Een groot Amerikaansch dagblad illustreert een belangrijk econo misch artikel over Nederland met fotos over de visschers aan het IJselmeer.) -et is de oude kwestie, Daar zitten wij alweer, Wij, volk van louter visschers Rondom het IJselmeer. En toch, gij Amerikanen, Gij hebt het niet zoo mis, Ons land heeft veel te maken Met visscherij en viseh. Achter het net te visschen, Is al te vaak ons lot, En als we dan wat vangen, Is het nog dikwijlsbot. Wij hebb' een harden dobber, De visch bijt niet zoo gauw, Helaas, niet elke spiering Brengt ons een kabeljauw. Maar ook al wordt er heden Niet erg veel opgehaald. En al wordt tegenwoordig De visch wel duur betaald. Wij blijven volk van visschers. Wij worden niet de visch, Omdat het hoofd gelukkig Nog boven water is. VOORDRACHTAVOND VAN HET NUT. Het wonder der kinderziel. Woensdagavond werd in het Kennemer Theater wederom een voordrachtavond ge houden van de Maatschappij tot Nut van t Algemeen. Ook nu was de belangstelling van de zijde van het publiek voor dezen Nutsavond zeer groot. De zaal was nagenoeg geheel be zet toen Ir. Telders met een kort woord den spreker, Dr. Th. van Schelven uit Den Haag Inleidde. Behandeld werd het onderwerp „Het wonder der Kinderziel". Dr. Th. van Schelven betoogde allereerst, dat de ontwikkeling van het kind zeer gecompliceerd is. Spr. duidde dit nader aan bij de behandeling van de pe rioden, waarin hij dien ontwikkelingsgang indeelde en besprak uitvoerig de karakterver schillen tusschen egocentrische kinderen, de gevoelige- en de gewetens-typen. Dr. v. Schel ven deelde omtrent de opvoeding van deze karaktertypen tal van bijzonderheden mede. Zoo vestigde hij er o.m. de aandacht op. dat na de Imitatieperiode van het kind in het derde en vierde levensjaar de zoogenaamde koppigheidsleeftijd Intreedt. Het gedrag van de ouders ten opzichte van het kind moet daarop ingesteld zijn. Door extra straf zou men het kind in die periode onrechtvaardig behandelen, omdat het eenvoudig niet anders kan handelen. Het kind moet nu eenmaal in dien tijd tegen alles ingaan, het reageert pre cies omgekeerd op wat verlangd wordt of wordt vóór gedaan. In den kleuterleeftijd begint de fantasie te werken. Fröbelwerk ed. hebben op het kind den meesten invloed en spr. vond het zeer verstandige ouders, die het kind in zijn vier de levensjaar naar de kleuterschool zenden. Met klem weersprak Dr. v. Schelven de tegen woordig meer gehoorde meening, dat de op voeding door de ouders eigenlijk onzin is en dat alles vanzelf wel in orde komt. Vervolgens werd de film „Het wonder van de kinderziel" vertoond, waarin de geef hike en de lichamelijke ontwikkeling van het kind in een reeks fraaie en psychologisch zeer juist getroffen beelden aan het oog voorbij gaat. De film toont de geleidelijke ontwikke ling der zintuigen, de reacties en reflexbewe gingen. Steeds kreeg men bovendien een vol ledig overzicht van de vorderingen, die het kind in een bepaalde periode maakte. De film demonstreerde, hoe de impulsieve drang" tot handelen zich ontwikkelt, hoe de wordende mensch zich geleidelijk aanpast aan de na tuur en aan zijn omgeving, hoe de lichame lijke functies zich ontwikkelen en hoe die ont wikkeling van invloed is op den lichamelijken en geestelijken groei van het individu. Aan het slot van dezen interessanten en leerzamen avond heeft de voorzitter Dr. Th. van Schelven dank gezegd voor zijn voor dracht. De zeer velen, die daarvan hadden genoten, gaven door een hartelijk applaus hun instemming met dit dankwoord te kennen, BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Februari. Ondertrouwd 26 Februari: W. Bijker en N. E. Kempff. Bevallen 23 Februari: W. E. SnoeksMar- selje, z.; M. J. van Roonde Graaf, z.; J. Smit —Kramer, d.; 25 Februari: C. Korstjens—v. Diepen, d.; M. KlarenbeekRaven, z.; 26 Februari: A. J. DuisterhofFieggen, d.; Overleden 23 Februari: M. J., 18 mnd., d. v. K. H. Pracht, Delftstraat; 24 Februari: M. de Jongv. d. Berg, 54 j„ Schoterweg; 25 Fe bruari: C. J. MedikSalomon, 53 j„ Godfried var. Bouillonstraat; M. van OldenmarkVer- heijden, 82 j., Zonnesteeg; J. M. v. Staveren Voorham. 45 j., Kamperlaan Het overzicht van de groentenveiling. A] hebben wij dit jaar ook lang kunnen pro- fiteeren van de vollegrondsproducten toch beginnen zoo langzamerhand de aanvoeren te verminderen en zijn akkers en tuinen bijna geheel ontdaan van hun oogst. Als hoofd producten gelden thans de verschillende kool soorten. witlof en prei. waarvan het aanbod nog eenigszins van beteekenis kan worden genoemd. Van de nieuwe groenten zijn thans als glas product ook weer de spinazie, raapstelen en rabarber vertegenwoordigd. Wel is het aan bod nog tot geringe partijtjes beperkt, doch te verwachten is, dat bij een weinig zonnig weer deze aanvoeren zich wel spoedig zullen uitbreiden. Het verloop van den handel was in de afgeloopen week over het algemeen nog al bevredigend en de prijzen steken voor veel producten heel 'wat gunstiger af bij ons laat ste verslag. Boerekool had meer belangstelling en ging met de prijzen geleidelijk een tikje omhoog. De noteeringen, die lang op een peil stonden van 1525 ct. liepen deze week zoo ongeveer van 20—40 ct. per kist. Spruiten waren in de afgeloopen week eveneens heel wat beter te verhandelen, waardoor voor dit product ook de markt in betere conditie» kwam. Vooral de goede soor ten hadden veel aandacht en werden behoor lijk betaald. De noteeringen varieerden naar kwaliteit van 718 ct. per K.G. Groene kool wordt weinig meer aangeboden voornamelijk geen goede kwaliteit, zoodat hiervoor geen hooge prijzen kunnen worden verwacht. Roode kool kan voor goede kwaliteit behoor lijke prijzen handhaven, wat niet gezegd kan worden van de Gele, waarvan de prijzen steeds tengevolge van weinig vraag zeer laag blijven Prei profiteerde van een vlugge handel en ging in de laatste dagen met de prijzen weer omhoog. De noteeringen, die in een vorig be richt stonden aangegeven van 39 ct. kwamen deze week naar soort op 517 ct. per bos. Voor soepgroenten als peterselie en selderie,, waarvan het aanbod ook gering was. waren slechts matige prijzen te maken, wisselend van 23 ct. per bos. Witlof bleef vrijwel op hetzelfde prijspeil van de vorige week. Voor goede kwaliteit werd ongeveer besteed van 1013 ct. per K.G. Min dere soorten met eenige afwijking gingen naar verhouding van 58 ct. per K.G. Het aanbod van knollen wordt steeds klei ner. Dat van dit product nogal soortverschil bestaat spreekt wel uit de cijfers der notee ringen, die uiteen liepen van 17 cent per stuk. Andijvie raakt ook zoo langzamerhand van de baan. Enkele partijtjes, die nog worden aangevoerd werden afgenomen voor 801.00 per kist, wat met het oog op de kwaliteit nog een goede prijs beteekent. Spinazie heeft als nieuw product uit den aard der zaak nog al belangstelling. De prijzen wisselden naar kwaliteit van f 1.25f 1.75 per kist. Rabarber ging naar soort voor prijzen van 820 ct. per bos, terwijl voor raapstelen 3 ct. per bos werd besteed. „WERELDGEBEDSDAG". Vrijdag 8 Maart houdt de Ned. Chr. Vrou wenbond in het Vereenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk aan het C. H. Moensplein een Wereldgebedsdag. Deze bijeenkomst, die uitgaat van de Fede ratie van Christen Vrouwen, wordt, in tegen stelling met vorige jaren, geleid door de pre sidente der afdeeling Mevrouw van Katwijk, LEZING VOOR DEN CHRIST. VROUWEN BOND. Donderdag 28 Maart zal Ds. Baljon uit Zetten, in het Hervormd Ver. Gebouw voor den Chr. Vrouwenbond een lezing houden over „De Heldering gestichten te Zetten". Tevens zullen een aantal lichtbeelden ver toond worden, betrekking hebbende op het werk van deze inrichtingen. DONDERDAG 28 FEBRUARI '35 OLYMPISCHE SPELEN. ER WORDEN 3500 ATHLETEN IN DUITSCH- LAND VERWACHT. Uit Berlijn: Het Organisatie-Comité der Elfde Olympische Spelen heeft voor de IVe Olympische Winterspelen, welke van 616 Februari te Garmisch Partenkirchen en de Zomerspelen welke van 1 tot 16 Augustus te Berlijn worden gehouden, van de 55 uitgenoo- digde landen 45 inschrijvingen ontvangen. Men neemt aan, dat 3500 athleten aan de di verse wedstrijden zullen deelnemen. Engeland naar hei Voetbal- tournooi? Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Vele Engelsche bladen besteden aandacht aan het besluit van het C.I.O. om in 1936 wederom een voetbaltournooi te houden voor amateurs. De „Evening Standard" zegt o.m„ dat nu de moeilijkheden zijn weggevallen die een hin derpaal vormden voor Engeland om zich op een Olympisch voetbaltournooi te doen ver tegenwoordigen, men zeker het zenden van een Engelsch team moet overwegen. Het is natuurlijk nog niet met zekerheid te zeggen, aldus het blad of er een Engelsch voetbal elftal naar Berlijn zal worden afgevaardigd, doch men zal zeer zeker de mogelijkheid daarvan dienen te onderzoeken. De spelen van 1940 in Japan. Reuter verneemt uit Rome: Officieel wordt medegedeeld, dat de Italiaansche regeering haar vertegenwoordiger te Oslo telegrafisch heeft opgedragen, de aanvrage voor Rome 1940 ten gunste van Japan in te trekken. SCHAATSENRIJDEN. Int. wedstrijden te Hamar. DIJKSTRA IN VORM. Uit Hamar: Woensdag zijn de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats begonnen met de races över 500 en 5000 Meter. Onze landgenoot Dijkstra Was goed in vorm. Op de 500 Meter bezette hij met een tijd van 46 sec. de 9e plaats. Op de 5000 Meter nam hij met een tijd van 8 min. 53.2 sec. de achtste plaats in. Langedijk was eenigszins vermoeid; zijn tijd op de 500 Meter bedroeg 48,6 sec. De 5000 Meter legde hij af in min. 7,9 sec. Haraldsen (Noorwegen) won de 500 Meter in 44 sec. met Engnestangen op de tweede plaats Wereldkampioen Staksrud won de 5000 Meter in 8 min. 29,8 sec. terwijl de beide Oostenrijkers Stiepl en Wazulek zeer goede tijden maakten op dezen afstand. WANDELSPORT. WANDELTOCHT OP 2EN PAASCHDAG De Wandelsport Club van de Prince Vlag, afd. Den Haag. schrijft op Maandag 22 April a.s. (2e Paaschdag) nationale wandeltochten uit door de mooiste omstreken van de resi dentie over afstanden van 20, 30 en 40 K.M. Door onze lens gesnapt. J. F .BRAUN Het is wel een toevallige .samenloop van omstandigheden, dat wij in onze rubriek „Be kende Beverwijkers" juist op dezen dag het portret van wethouder J. F. Braun kunnen opnemen. Onze wethouder van Openbare Werken viert namelijk op dezen dag zijn 76- sten verjaardag en wij kunnen onze be schrijving ditmaal dus aanvangen met een woord van gelukwensch. De heer J. F. Braun, die op den 28sten Febr. 1859 te Beverwijk geboren werd en dus a. h. w. met zijn geboorteplaats is opgegroeid, heeft verreweg het grootste aantal dienstjaren in den gemeenteraad. Het is al eenige jaren ge leden dat hij zijn zilveren jubileum als raads lid herdacht. Wethouder Braun heeft gedu rende deze lange reeks van jaren een zeer werkzaam aandeel gehad in het R.K. politieke leven. Na een langdurige periode als raadslid zag hij zich zelfs nog op 72-jarigen leeftijd, in 1931 geroepen tot het wethouderschap. De heer Braun, die in de aannemerswereld een zeer vooraanstaande plaats heeft ingenomen, ambieerde de portefeuille van Openbare Wer ken en het ligt voor de hand dat deze tak van dienst het meest van zijn deskundige ad viezen kon profiteeren. Vele jaren heeft de heer Braun ook deel uitgemaakt van de Commissie van bijstand in het beheer van de Lichtbedrijven. Ruim dertien jaren, dat is vanaf haar oprichting, was de wethouder ook voorzitter van de R.K. Raadsfractie. Ondanks het feit, dat de om standigheden wellicht nimmer zoo moeilijk waren als tegenwoordig, nu de gevolgen van de wereldcrisis zich ook in de gemeentelijke huishouding zoo krachtig doen gelden, ver vult wethouder Braun. die tevens loco-burge meester is, ondanks zijn hoogen leeftijd zijn taak nog altijd met dezelfde rustige zeker heid. Tijdens de burgemeestersvacature na het aftreden van burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten heeft wethouder Braun eenigen tijd als loco gefungeerd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam 27 van Rotterdam naar New York. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam 3 te Liverpool verw. Statendam 27 v.m. van Malta te Pt. Said vertr. 4 naar Haifa. Maasdam New York n. Rotterdam 26 2.58 a.m. 460 mijl W. van Land's End. Burgerdijk Rotterdam n. Philadelphia 26 (8.26 v.m.) 340 mijl WJZ.W. van Valentia. HALCYONLIJN. Flensburg 26 v. Melilla n. Rotterdam. Vredenburg 27 van Pto. Ferrajo. Stad Zwolle Makri n. Rotterdam Vlaardin- gen 25 8.35 n.m. 89 mijl W. van Niton, mos Haarlem, Vlaardingen naar Savona 26 v.m 25 mijl Z.O. van Land's End. HOLLANDAFRIKA LIJN. Küpfontein thuisreis 27 te Antwerpen, ö.oemfontein uitreis 26 te Durban. üoschfontein 27 van Rotterdam n. Kaap. stad via Antwerpen. NiJkerk thuisreis 27 Febr. van Mombassa HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Meerkerk uitreis 26 te Yokohama. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 27 van Hamburg te Amsterdam. Reggestroom thuisreis 26 van Las Palmas. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 27 van Bremen te Rotterdam. JAVA—NEW YORK LIJN. Tanimbar Batavia n. New York 27 van Port Sudan. Rhexenor Batavia n. New York 25 van Gi braltar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane 26 van Shanghai te Macassar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld 26 van Amsterdam te Callao. Hermes 27 van Bourgas te Amsterdam. Titus Rotterdam n. Oran p. 26 Gibraltar. Theseus 27 van Amsterdam n. Kopenhageen Tiberius, Venetië n. Amsterdam p. 27 13.10 Uydd. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 27 van Amsterdam n. Buenos Ayres. Montferland thuisreis 26 van Montevideo ROTTERDAMSOHE LLOYD Baloeran 27 van Rotterdam naar Batavia. Sibajak thuisreis 26 3 n.m. van Marseille. Kota Baroe thuisreis p. 26 10 n.m. Perim. Kota Gede uitreis 26 te Singapore. Kota Nopan thuisreis 26 van Singapore. Modjokerto thuisreis p. 26 6 n,m. Ouessant Siantar uitreis 27 1 v.m. van Suez. Kota Pinang 27 van Batavia n. Rotteram. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki 27 van Rotterdam te Hamburg. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverelm New Orleans n. Calcutta 25 van lbo. Silvercedar n. Vancouver 25 te Manilla. Bengalen, Calcutta n. Vancouver 26 van Legazpi. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde uitreis 26 van Algiers. Tawali thuisreis p. 26 Gibraltar. Simaloer thuisreis 27 te Triest. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Menestheus, Japan n. Rotterdam 26 te Hongkong. Bencleuch, Japan naar Rotterdam 26 van Port Said. Antenor 27 van Japan te Rotterdam City of Adelaide Rotterdam n. Japan 27 van Sjanghai. City of Norwich, Japan n. Rotterdam 26 te Chinwangtao. Hector, Japan n. Rotterdam 27 van Colombo Prometheus Batavia n. Amsterdam p. 27 Perim. AANGEKOMEN 26 Februari: Pluto s.s. Gothenburg Orion s.s. Valencia Everolanda s.s. Santa Fè Garm s.s. Karlshamn Alchymist s.s. Londen 27 Februari: Seapool s.s. Diamante Skodsborg s.s. Hamburg Hermes s.s. Bourgas VERTROKKEN 26 Februari: Acclivity m.s. Falmouth Nicolaos G. Culucundis s.s. Rotterdam Svenor m.s. Gibraltar The Monarch s.s. Llanelly Bowling s.s. Leith Boschfontein m.s. Rotterdam Leeuwarden s.s. Londen Vliestro:m s.s. Huil 27 Februari: Clare Grammerstorf s.s. Esbjerg Roelfinna m.s. Gr. Yarmouth Uitbreiding tankvloot. In de Lloyds List wordt opgemerkt, dat in den loop van twee weken niet minder dan twintig tankschepen aan verschillende wer ven in bouw zijn gegeven. Het gezamenlijk draagvermogen is niet minder dan 200.000 ton. De opdrachtgeefsters waren meestal de groote olie-concerns. Men moet zich verbazen, zegt genoemd blad, dat in weerwil van het groot aantal stilliggende tankschepen nog weer zoo veel nieuwe schepen van deze soort gebouwd worden doch men moet aannemen, dat dit zijn oorzaak vindt in een gewenschte ver nieuwing der vloot. Op het oogenblik is er negen millioen ton tankruimte waarvan 0,T millioen boven twintig jaar en 1,8 millioen tusschen twintig en vijf en twintig jaar oud is. Aan den grond geloopen. Het van Diamante binnengekomen Britsche stoomschip Seapool geraakte bij Buitenhui zen in het Noordzeekanaal aan den grond en kon slechts met sleepboothulp weer slaags komen, waarna het de reis naar Amsterdam vervolgde. Ertsaanvoer. Het Spaansche stoomschip „Iciar" is alhier van Bona aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. Fransche motortrawler verkocht. De onder Fransche vlag varende en te Casa blanca thuisbehoorende motortrawler Jean Bart is aan een reederij te Huelva (Spanje) verkocht. Dit vaartuig werd drie jaar geleden op de werf te Spaarndam gebouwd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5