DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Arendskerk Algenib Amstelland Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Baarn Bodegraven Britsum Bennekom Beijerland Behnoira Barneveld Calvoso Cottica Costa Rica Donau Dollard E°mland Euterpe (Ned.) Eurvmedon Ella Halm Fulda Gaasterkerk Grvfevale Gaovmedes Gaacferland Gera Grena Hebe 'Ned.) H*«m«kerk Hilda Havel Fa7nl-'rnod Hercules F°1der Ho^iolen Is- In go ine a fNed.) »«cfnnte.in v. Oldenbarnevelt F'infontein Kingsbury Meiamnus T'anps Mvnvdnn M'ebiaHs Me don Mamura Montferland Megara M"rs 'N«d.) Midsland Meerkerk MHir«rk Nestlea Okeanla Prometheus Poeiau Tello Phoenicia Pollux Po'vnhomus Poelau Roebiah Phrontis R.oo-(ro.=froom Rhea (Ned.) Sail and Sveti Vlaho S'maloer Stella (Ned.) Saleier Sal awati Saturnus Sumetta Tawali Tiberius (Ned.) Thistlebrae Uckermark Venezuela Wolsum Winterswijk Chili Japan Santa Fé Buenos Aires West Indië Midd. Zee Chili Chili La Plata Chili New Castle Liverpool Chili Middell. Zee West Indië West Indië •Japan Esbjerg Buenos Aires Bordeaux Batavia Danzig Japan Japan J.a Plafa Midd. Zee Buenos Aires Ned. Indië °ort Arthur West Indië Beira Dron+hetm ■Tanan Santa Fé Hamburg West Afrika West Afrika Buenos Aires Tap an West Afrika ^exandrië suid-Afrika Batavia b Afrika ^ollonnica Ned. Indië Ned. Indië Batavia 'uenos Aires Batavia Curacao Buenos Aires uracao Hamburg Tarragona Tmmingham •Japan Buld-Afrika West Afrika Buenos Aires Batavia Batavia. Mexico Curacao Batavia Batavia Batavia West Afrika Stettin Buenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië Tiilatjap Batavia Mexandrië Curacao Ned. Indië Midd. Zee Rosario Ned. Indië Hamburg; Santa Fé Sfax 11 Maart 7 April 1 Maart 6 Maart 10 Maart 9.7 Febr. 3 Maart 10 Maart heden iQ TV To art 1 Maart 13 Maart 90 Maart 20 Maart 8 Maart 6 April 1 Maart 13 Maart 5 Maart 5 Maart 25 Maart 4 Maart 97 Febr. 1 Maart 7 Maart 9 Maart 7 Maart 5 Maart 3 Maart 26 Febr. 13 Maart 24 Maart 3 Maart 2 Maart 3 Maart 24 Febr. te Hamburg. 21 Febr. van Haifa. 6 Febr. vertrokken, in lading. 23 Febr. van Pto Barrios. 26 Febr. te Triest. 12 Febr. van Curacao. 20 Febr. van Paita. 27 Jan. te Rosario. 21 Febr. van Talcahuano. 27 Febr. vertrokken in lading. 26 Febr. te Callao. 27 Febr. te Malaga. 27 Febr. van Plymouth. 25 Febr. van Flores. 26 Febr. van Perim. 23 Febr. vertrokken. 24 Febr. van Victoria. 26 Febr van La Palliee. in lading, in lading. 22 Febr, van Colombo. 24 Febr. van Colombo. 8 Febr. vertrokken. 24 Febr. te Izmir. 19 Febr. vertrokken. 20 Febr. van Macassar. 17 Febr. vertrokken 9 Febr. van Pto Barrios. 24 Febr. te -Pont Natal. 20 Febr. vertrokken. 26 Febr. van Saigon, in lading. in lading. 23 Febr. van Port Harcour. 10 Febr. van Takoradi. 5 Febr. vertrokken. 25 Febr. van Tsingtao. 23 Febr. te Havre. 27 Febr. van Ouessant. 16 Febr. van Kaapstad. 27 Febr. van Colombo. 27 Febr. te Antwerpen. 19 Febr. van Gibraltar. 24 Febr. van Gibraltar. 27 Febr. van Maarseille. 22 Febr. vertrokken. 25 Febr. van St. Vincent. 19 Febr. van Padang. 15 Febr. vertrokken. 25 Febr. vertrokken. 8 Febr. vertrokken. in lading. 26 Febr. te San Carlos, in lading. 26 Febr. te Yokohama. 24 Febr. van Zanzibar. 19 Febr. van Freetown. 21 Febr. vertrokken. 26 Febr. van Aden. 24 Febr. van Perim. 22 Febr. van Cristobal. 8 Febr. vertrokken. in lading, in lading, in lading. 26 Febr. van Las Palmas. in lading. 16 Febr. van Bahïa. 7 Febr. vertrokken. 22 Febr. van Pt. Said. 25 Febr. van Valencia, in lading. 24 Febr. van Belawan 25 Febr. te Jaffa, in lading. 26 Febr. van Gibraltar. 27 Febr. van Wight. 21 Febr. van Pernambuco. 20 Febr. van Colombo. vertrekt 2 Maart. 18 Febr. van St. Vincent. 25 Febr. Gibraltar gepass. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Spaansch s.s. Iciar Bona erts VELSEN VERDEELING BESTUURSFUNCTIES. Op de dezer dagen gehouden vergadering van de afdeeling Velsen van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportar beiders werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld. F. Tijtsma, voorzitter, A. Slikker, secretaris, D. Blok, penningmeester, W. Fid- der, 2e voorzitter, J. Visser, 2e secretaris, W. van Dijk, 2e penningmeester en G. Menzel, al gemeen adjunct. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Donder dag 7 Maart 1935, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling van een Verordening op de Winkelsluiting. 4. Vaststelling vergoeding voor de leden der commissie van schatting en advies, bedoeld [bij artikel 7 der verordening tot regeling van het grondbedrijf der gemeente Velsen. 5. Machtiging uitbetaling subsidie aan de Burgerwacht. 6. Wijziging van een straatnaam en vast stelling van straatnamen. 7. Vaststelling opnieuw van de verordening op de heffing van rechten voor diensten, door den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst en den Gemeentelijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst te Velsen bewezen. 8. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der 'Lager-onderwijswet 1920, uit te keeren aan besturen van bijzon dere scholen over het jaar 1932. 9. Vaststelling van de over 1935 aan de be sturen der bijzondere scholen te verleen en voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920, zoo imede van de regelen, volgens welke de uit betaling zal plaats hebben. 10. Verzoek van het bestuur der P. Vermeu- lenschool te IJmuiden om de benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor het aanschaffen van schoolborden. 11. Verzoek van het R. K. Gymnasium voor meHes „Sancta Maria" te Haarlem, inzake h:t aangaan van een overeenkomst be treffende de toelating van leerlingen uit deze gemeente op genoemde inrichting van onder wijs en wijziging der verordening op de hef fing van retriibutiegeld. 12. Verkoop van grond. 13. Overdracht van grond ten behoeve van schoo'lbouw en verkoop van grond te Sant poort. 14 Vaststelling van plan XII tot herziening van het oorspronkelijk, bij Raadsbesluit van 15 Juni 1934, no. 3, vastgestelde uitbreidings plan voor de gemeente Velsen. 15. In exploitatie geven van de neutrale kleu terschool aan de Wüstelaan te Santpoort. 16. In bruikleen afstaan van den inventaris en de leermiddelen der neutrale kleuterschool aan de Wüstelaan te Santpoort. 17. Aangaan van een grondruiling. 18. Sluiten van een overeenkomst met de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels" in zake vervoer van schoolkinderen. 19. Benoeming van Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden der stemibureaux voor de verkiezing van leden van de Provin ciale Staten. DIENSTPLICHT. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksche onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen dei- landmacht van de lichtingen 1923 en 1926. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. IJMUIDEN DE HEER KERKKAMP MET PENSIOEN. Den heer A. F. G. Kerkkamp technisch hoofdambtenaar bij den Rijkswaterstaat is op zijn verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. De heer Kerkkamp, die thans 64 jaar is, is reeds meer dan 40 jaar in dienst van den Rijkswaterstaat. JONGEREN VREDESACTIE. De Jongeren Vredes Actie belegt a.s. Zater dagavond een getuigenisavond" in „Het Wa pen van Velsen". Als sprekers zullen optreden Bob Agter. J. G. Sluitman, mevr. Janneke Lelsz en Garmt Stuiveling, over de onderwer pen: „De misleiding van de nationale ople ving", „Vaderlandsliefde en naastenliefde", .Anti-militarisme van uit een moreel stand punt" en „Trouw aan ons beginsePr MARKTPRIJZEN van Donderdag 28 Februari. Tarbot per K.G. f 1.10—0.90. Griet per 50 K.G. f 32—11. Tongen per K.G. f 1.350.74. Groote schol per 50 K.G. f 2014. Middelschol per 50 K.G. f 2014. Zetschol per 50 K.G. f 30f 17.50. Kleine schol per 50 K.G. f 2511, Bot per 50 K.G. f 10—9. Schar per 50 K.G. 1" 17.50—10. Rog per 20 stuks f 17—12. Vleet per stuk f 2.84^-0.66. Kleine poon per 50 K.G. f 129.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 34. Middelschelvisch per 50 K.G. f 35. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 30 f 25. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22.5013. Kabeljauw per 125 K.G. f 4519. Groote gullen per 50 K.G. f 179. Kleine gullen per 50 K.G. f 148. Wijting per 50 K.G. f 10—3.60. Heilbot per K.G. f 10.70, Leng per stuk f 2.300.50. Koolvisch per stuk f 1.350.15. Versche haring per kist f 5.504.60. Groote hake per 125 K.G. f 90—88. Middel hake per 125 K.G. f 9078. Kleinemiddel hake per 50 K.G. f 32.5031.50 Kleine hake per 50 K.G. f 25—17. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Dirkje R.O. 53 300 manden f 3750 Uiver IJm. 384 75 m. f 2020 Julie Streiff IJm. 159 20 m. f 820 Bruinvisch IJm. 97 50 m. f 1630 Rotterdam IJm. 112 340 m. f 3220 Gerberdina Johanna IJm. 38 650 m. f 4580. Stoom'beugers: Vlaardingen 197 f 790 Vlaardingen 114 f 960. Motorloggers K.W. 78 f 1310 Sch. 223 f 550. Scly 297 f 810. Sch. 250 f 1070. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De mareehausee heeft een man aangehou den, die van den predikant van Wijk aan Zee een bedrag' van f 5 had weten los te krijgen, onder voorwendsel, dat hij een noodzakelijke reis naar Nijmegen moest maken. Bij onder zoek bleek dat de betrokken persoon in 't ge heel niet te Nijmegen was geweest en dat hij reeds tientalle malen onder dergelijke voor wendsels goedgeloovlge predikanten er in had 'aten loopen. Hij is voor dergelijke gevallen reeds ver schillende malen veroordeeld en heeft daar voor ook gevangenisstraf ondergaan. Wanneer hij zijn straf heeft uitgezeten begint hij het zelfde spelletje opnieuw. Hoewel de aangehoudene te Amsterdam ge- domicileerdis, zwerft hij het geheele land door en bezoekt dan op deze tochten vooral de pastorieën in de kleinere plaatsen. 1 Brouwersplein, Voorzorgstraat, Leidsche Straat, Gasthuislaan, Westergracht, Oranje boomstraat, Rollandstraat, Waldeck Pyrmont- straat, Oost-Indiëstraat, Voorzorgstraat, Sterreboschstraat, Burgemeester Rampstraat, Brug over, Hoofmanstraat, Duvenvoordestraat, Johan van Vlietstraat, Pieter Kiesstraat, Zijl- weg, Zijlstraat, Gedempte Oude Gracht, Groo te Houltstraat, Groote Markt. BEZOEK AAN HAARLEM'S INDUSTRIE. De fabrieken van de N.V. Chemische Was- scherij -Ververij en machinale tapijtreiniging Haverschmidt Klaje aan de Brouwersvaart werden Dinsdagmiddag bezocht door een 25- tal dames van de Huishoudschool te Amers foort en Woensdagmorgen bezichtigde 'n ge zelschap iut Leiden deze fabriek onder deskun- school uit Leiden deze fabriek onder deskun dige leiding. Eenige bezoeksters, die ook enkele jaren geleden deze fabriek reeds bezocht hadden, waren verrast over de wijze waarop dit bedrijf inmiddels weer was uitgebreid en gemoderni seerd. De rondgang door het bedrijf duurde ruim 2 1/2 uur. De dames toonden zich zeer voldaan over alles wat zij in dit interessante bedrijf te zien kregen. TOONEELGROEP „HET MASKER". Opvoering van „Zijn Nieuwe Testament." De Tooneelgroep „Het Masker" (Dir. Jan Musch en Ko Arnoldi), zal Vrijdag' 1 Maart a.s. in den schouwburg aan den Jansweg de première voor Haarlem geven van „Zijn Nieuwe Testament", het nie-uwste blijspel van Sacha Guitry. Hierin zullen optreden: Magda Janssens (als gast)Ank v. d. Moer, Coba Kel- ling, Lize Servaes, Ko Arnoldi, John Gobau, Ad. van Hees, Anton Ruys, e.a. De première te Amsterdam had een schit terende critiek. Het spel van Magda Janssens en Ko Arnoldi werd in het bijzonder geroemd. BAL-MASQUE VAN HAARLEM'S TOONEEL. Zaterdag 2 Maart wordt door Haarlem's Tooneel in de zalen van La Gaité aan de Raaks een bal-masqué gehouden. DONDERDAG 28 FEBRUARI'35 n« tg m.M. ta meldt: Hoogste barometerstand 756.5 Faerna. Laagste barometerstand 731.8 Malinhead. en voorspelt: Meest matigen tijdelijk wellicht krachtig Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring. Regenbuien. Weinig verandering Ui tent peratuur. stormwaarschuwingsdienst. Geseind te De Bilt hedenmorgen 9,55 aan alle posten: „Attentiesein neer". Barometer Hedenmorgen 9 uur 744 m,M 1 Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 40 p Laagste heden nacht 36 p] Hoogste heden 42 p' 1 OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. Tel. 5460 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 11.44 uur; n.m. uur. Zaterdag v.m. 0.30 uur; n.m. 12.59 uur! Zondag v.m. 1.33 uur; n.m. 1,56 uur! HEEMSKERK HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Voor de verloting van het Bouwfonds zijn behalve een dames- of heerenrijwiel en een koffergramofoon, ook nog verschillende fraaie prijzen beschikbaar gesteld door de leden. De trekking is nog eenigen tijd uitgesteld. OP EXCURSIE. Zondag 10 Maart houdt de Heemskerksche Zwemcliub een excursie naar het Sportfond- senbad te Haarlem. JAARVERGADERING BOERENBANK. Woensdag werd in café Schipper de jaar vergadering gehouden der Coop. Boerenleen bank. De voorzitter de heer J. Docter, memo reerde het slechte jaar. Ook deelde hij mede, dat de heer P. de Vries Tz. heeft bedankt voor den raad van toezicht. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Uit het financieele verslag van den kassier, den heer P. van Tuinen, bleek dat er 'n winst gemaakt is van f 562.56. Voor uitleengeld wordt dit jaar 5 pCt. geheven. De heer N. de Vries, die periodiek moest aftreden, werd met groote meerderheid her kozen. Door het bedanken van den heer P. de Vries Tz., werd de heer P. J. v. d. Ploeg ge kozen tot lid van den raad van toezicht. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heeren J. Kol en H. Thijms. VASTENAVONDBAL DANSCLUB „ADONA. Op Zondag 3 Maart a.s. geeft de Dans club „Adona" een vastenavondbal voor haar leden en genoodigden. GENOOTSCHAP „STILLE OMGANG". Maandagavond 4 Maart a.s. half acht is er een ledenvergadering van het Genootschap „Stille omgang" in het Vereen, gebouw. UIT HAARLEM Het zilveren jubileum van „Snelverband". De muzikale ommegangen. De routen voor de muzikale ommegangen op Zaterdag 2 Maart ter gelegenheid van het zilveren jubileum van „Snelverband" zijn als volgt: Vertrek voor alle routen te 15 uur. Route Oost: Opatellen Slachthuisstraat bij slachthuis. Slachthuisstraat, Merovingenstraat, Graaf schapstraat, Keizer Karelstraat, Cornelis van Noordestraat, Byzanthiumstraait, Dubbele Buur, Heerensingel, Fabriciusstraat, van Be- re steijnstraat, Zomerkade, Amsterdamstraat, Vooruitgangstraat, 2e Vooruitgangstraat, Pot gieterstraat, Adr. Loosjesstraat, Ted. van Berkhoutstraat, 2e Zuidpolderstraat, le Zuid Polderstraat, Amsterdamstraat, Spaarnwou- derstraat, Hoogstraat, Melkbrug, Spaarne, Damstraat, Klokhuisplein, Riviervischmarkt, Groote Markt. Route Noord. Opstellen Soendaplein Noord zijde. Rijksstraatweg, Zaanenstraait, Ternatestraat, Floresstraat, Lombokstraat, Qoendastraat, Soendaplein Zuidzijde, Schoterweg, Klooster straat, Gen. Cronjéstraart, Reitzstraat, Pres. Steijnstraat, Pretoriaplein, Pres. Steijnstraat (vervolg), Paul Krugerstraat, Schoterweg, Kennemerstraait, Frans Halsstraat, Frans Hals plein, Kennemerpleih, Viaduct Jansweg, Sta tionsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljoris- straat, Groote Markt. Route West. Opstellen Brouwersplein, ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Overtreding van de Benzinebelastingwet. Veertien dagen geleden hebben voor de Haarlemsche Rechtbank eenige overtreders van de benzinebelastingwet terechtgestaan Ze hebben in Januari 1932 benzine in voor raad gehad, die in het jaar daarvoor al aan wezig was, maar waarvoor geen belasting was betaald. De uitspraken luiden: Hij die 907 liter aanwezig gehad had en waartegen f 180 boete geëischt was, werd 'ver oordeeld conform den eiseh subs. 36 dagen hechtenis. Bij een ander was 2400 liter onbelaste ben zine gevonden. De eisch luidde f 300 boete, het vonnis luidde f 250 subs 25 dagen hechte nis. Een derde verkeerde in een ander geval. Hij was failliet gegaan en zijn curator had ver zuimd aangifte te doen. De Rijksadvocaat achtte toch de verdachte schuldig en vroeg rekening houdend met een en ander, een boete van f 15. De uitspraak luidde f 10 subs 6 dagen. A. W. F. IDENBURG t Hedenochtend vroeg is in het Roode-Kruis- ziekenhuis te Den Haag overleden de minis ter van staat, staatsraad A. W. F. Idenburg, oud-gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, oud-gouverneur van Suriname, oud minister van koloniën. VOETBAL. R.C.H.—H.B.S. Voor dezen bekerwedstrijd speelt R.C.H. in de volgende ongewijzigde opstelling: Kos, Krom, Prevost Sr., Kok, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Houkes, v. d. Horst, Slot, Meyer. BLAUW WIT 2—R.C.H. 2. Den zwaren uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 zullen de Racing-reserves aanbinden met het volgende elftal: Bergsma, Van Thiel, Kastner, Hessels, Van Eek, Waalewijn, F. v. d. Mey de Bie, Paape, Ruygrok, G. v. d. Mey de Bie, Van der Meulen. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN O. KLEIN- BILJART. Het tournooi om den hoogsten titel op Mein- biljart cadre 35 c.M. van Haarlem en Omstre ken, dat bij D.E.S. in haar clublokaal ,,'t Hof van Holland" zal gehouden worden, begint de volgende week Woensdag. Voor deze wedstrijden looft de Ned. Biljart bond een zilveren kampioensmedaille uit. Bo vendien zullen er verschillende andere prijzen beschikbaar gesteld worden. HOCKEY. BESLISSENDE WEDSTRIJDEN. Het programma van de hockey-wedstrijden op a.s. Zondag is voor de Haarlemsche clubs van beslissennden invloed. Immers Bloemendaal speelt uit tegen Hil versum. Daarna speelt Bloemendaal nog tegen Gooi (uiit) en Amsterdam (uit.) Uit één dezer drie wedstrijden moet Bloemendaal nog minstens één punt, zoo mogelijk zelfs twee punten halen om aan het spelen van degra datie wedstrij enden te ontkomen. Bloemen daal staat nog één punt achter bij H. O. C., dart- nog tegen Amsterdam (thuis), H. D. M. (thuis) en Hilversum (uit) moet spelen. Dus ook een zwaar programma. Haalt Bloemendaal een gelijk aantal punten als H. O. C., dan zal een beslissingswedstrijd noodig zijn om uit te maken, wie de degradatie-wedstrijden moet spelen. Er staat dus voor Bloemendaal wel zeer veel op het spel. De overwinning op H. O. C. zal Bloemen daal een belangrijken moreelen srteun geven om ook aan de laatste moeilijkheden moedig- het hoofd te bieden en wellicht te over winnen. Ook voor M. H. C. wordt het slot van het seizoen spannend. De groote- strijd van Zon- dag gaat te Heemstede in het Heemsteedsche Sportpark, waar Togo, de mede-candidaat voor de promotie, op bezoek komt, Togo speelt te vens haar laatsten wedsti'ijd. M. H. C. moet dan nog spelen tegen Hilversum 2 en Victoria beide uitwedstrijden, welke gewonnen moeten en kunnen worden om den achterstand van vier punten op Togo in te loopen, zoodat Zon dag feitelijk de beslissing valt. Speelt M. H. C gelijk, dan is het nog niet verloren, want dan zou als de twee laatste wedstrijden gewonnen worden) ook hier een beslissingswedstrijd noodzakelijk worden. In de tweede klasse speelt H. B. S. uit tegen Strauwberries, hetgeen een overwinning voor de thuisclub ten gevolge zal hebben. M. H. C. 2 speelt thuis tegen Amsterdam 3 wat misschien een kleine zege voor de Mus- schen kan opleveren. In dederde klasse spelen Alliance en M. H. C 3 op het terrein van eerstgenoemde achter het R.K. Lyceum aan den Zijlweg een span nende strijd, wie nu eigenlijk de sterkste in deze afdeeling is. Tenslotte ontvangt H. B. S. 2 aan den Berg weg te Bloemendaal bezoek van Alkmaar 2. Het terreinvoordeel is hier wellicht beslissend, aan het woord.... Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet v er antioo ordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst oj niei geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Te veel. De pers is zoo vriendelijk nu en dan over onze Vereeniging, de verteeniiging „Rijpere Jeugd" te spreken en ik behoef U dus niet nog eens uiteen te zetten wat deze vereen, doet en beoogt. Zij heeft U verteld dat het jonge plantje nog van alles noodig had, zoo wel materieele als moreele hulp en ook be langstelling van de zijde van de jeugd welke de Vereeniging hoopt tot zich te trekken, En over dit laatste wilden wij nu even direct tot U spreken. De belangstelling van de jeugd is er ja er is TE VEEL.niet te veel voor de ruime bereidwilligheid van de_ cursus- leiding, die allen zonder onderscheid geeii grenzen stellen aan hun tijd en moeite. Ook (nog) niet te veel voor de beschikbare ruim te. Behalve een lokaal in School B heeft de vereeniging nu ook de beschikking over 2 avonden in de I. O. O. F. zaal in de Oranje straat. Maar er is te veelvoor de be schikbare gereedschappen en materialen er is te veel.voor de draagkracht der Ver- eenlgingskas. Wij hebben tot dusver beleef d bij U gevraagd om lidmaatschap wij willen nu dringender veel dringender vragen en U aan de jas vasthouden als U geneigd bent door te loopen het is noodig. Laat eens even uw fantasie werken maar dat zal U geld kosten! Stel U voor een schoollokaal waar een stuk of twaalf jongens met roode hoofden van plezier en inspanning staan te werken aan scheepsmodellenen dan staan er nog een stuk of twaalf in de deuropening Nee jon gens, voor jullie geen plaats! Kunt U zich die jongensoogen voorstellen een schip zoo'11 schip hebben zoo'n schip zelf gebouwd met zoo'n schip straks in het kanaal! Vooruit IJmuidenaars kom op met uw overgebleven guldens en rijksdaalders wij neen U kunt daar die jongens niet laten staan verlangenI Ba n k Ul Namens het Bestuur A. VAN DER LINDEN, Secr. Postgiro 204384. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 28 FEBRUARI Stadsschouwburg„Belastingontduikers1'. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Cleopatra", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De eeuwige droom". Op het tooneel: Akimoto's, Japansche Melange Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Onder Moeder's Vleu- üs". Op het tooneel: The Vocal Kings in hun repertoire. 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Viva Villa", de ge schiedenis van een Mexicaanschen vrijbuiter. Doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30. VRIJDAG 1 MAART Schouwburg Jansweg: „Zijn nieuwe testa ment". 8.15 uur. Bioscopen: nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6