HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 100 VRIJDAG 1 MAART 1935 IJMUIDER COURANT abonnementen: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 Plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Viin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f 2000- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Het Vrije Bedrijf. De Belgische Vereeniging van Hotelhouders, die heel wat „getapter" bij haar regeering schijnt te zijn dan Horecaf bij de Nederland sche regeering, heeft zoowaar gedaan weten te krijgen dat het kampeeren in de Vlaamsche duinen, tusschen La Panne en Knocke-Le Zoute, verboden is. De hotels hadden er te veel nadeel van. Ziehier een duidelijk geval van .ordening" Minister Colijn heeft onlangs in Krasnapolsky eezegd dat hij niet veel voor ordening van het bedrijfsleven voelt, maar intusschen laat hij iagen op de „wilde bussen", die het de Spoor wegen te moeilijk maken, zitten de buspassa giers ironisch te galmen „Wij leven vrij, wij leven blij op Neêrlands dierbren grond'' en wordt Sassenheim beroemd wegens zijn aan houdingen. De Amsterdamsche busexploitant met den toepasselijken naam Dominicus van den Bussche dreigt een nationale figuur van het type-Floris Vos te worden. Het zal lastig zijn de Belgen zoowel als de Nederlanders tot een volmaakt ordenings besef te brengen. In beide volken leeft een in dividualisme, dat zich koppig verzet tegen het gedwongen slapen in hotels, het gedwongen reizen per trein en een massa, andere ge dwongen dingen. Als straks de Belgische re geering op wilde bussen gaat jagen en de Nederlandsche het kampeeren in de duinen verbiedt ten behoeve van Horecaf zulke dingen werken over en weer aanstekelijk zal "de vindingrijkheid van beide volken nog meer geprikkeld worden dan thans. Zet een gezelschap" in een bus en het geval is niet wild meer. Nu, daar is wat op te vinden. Een Amsterdamsch journalist heeft den wilden exploitanten al voorgesteld, in elke bus een gefingeerd bruidspaar te zetten en alle man nelijke passagiers van een hoogen hoed te voorzien, want wat is gezelschappiger dan een bruiloftsgezelschap? De uitvoering van dit plan is een beetje kostbaar, omdat de loonen van de bruidsparen de exploitatie te zwaar zouden drukken. Maar er zijn andere oplos singen. Men kan plaatselijke Reisvereeni- gingen oprichten, die samenwerken met de Wildebussers. Is een groep leden eener ver eeniging, die gezamenlijk op reis gaat, een ge zelschap of niet? Natuurlijk wèl. Als onze dier bare vereenigingen, waarvan men beweert dat er méér zijn dan het totaal aantal Nederlan ders, niet als gezelschappen meer beschouwd zouden wordenwat dan nog wel? Het Belgische kampeerverbod opent nieuwe mogelijkheden voor alle lieden, die over par ticulier grondbezit in de Vlaamsche duinen beschikken. Al hebben ze maar een nietig aardappelveldje of een bescheiden tuintje, ze kunnen het voor een kleinigheid-per-tent ter beschikking van kampeerders stellen. Ook zul len er wel vereenigingen van kampeerders ontstaan die listiglijk, via een tusschen per soon, strookjes zandgrond koopen. Begin er maar eens wat tegen. De mensch wordt vin dingrijk als men hem zóóveel gaat verbieden, dat hij nergens meer in een tent op een duin mag slapen of in een wilde bus stappen in- plaats van in een trein. In Nederland is kam peeren al een ingewikkelde zaak. Pas het Belgische algeheele verbod toe, en we zullen wat beleven! Buiten enkele kampeer-terreinen staat nu al zoowat overal een bordje Verboden Toegang, en de paaltjes-industrie en de prik keldraad-nijverheid moeten dit land wel als het beste van al haar afzetgebieden erken nen Nu heeft de regeering gisteren in de Kamer weer een coördinatie-verkeerscommissie aan gekondigd, en ik zie met beduchtheid de maat regelen van dit lichaam tegemoet. Laat mi nister Colijn dan zeggen dat hij niet voor or dening van het bedrijfsleven is.in de ver- keersbedrijven, openbare en particuliere, doet hij niet anders dan probeeren te orde nen. En wij belastingbetalers zuchten onder de verliezen van de spoorwegen, en mogen niet rijden in een wilde autobus, en krijgen een bekeuring als we auto's te lang buiten la ten staan, of worden verheugd met een aan slag in de precario als toevoeging op de vele fiscale lasten, die dit voertuig bezwaren Hoe lang het nog duren zal eer we allemaal een vervoerbewijs moeten koopen, vaststel lend in welke vervoermiddelen we ons mogen voortbewegen, weet ik niet. Het kan niet lang meer duren. Als ik per fiets naar m'n werk ga, is dat een directe benadeeling van de N. Z. H. T. M„ dus ook van de Nederlandsche Spoorwegen. Men zou dus aan alle fietsers, die de tram betalen kunnen, het fietsen kunnen verbieden. Men zou lieden, die er geen auto op na houden maar de gewoonte hebben in „bevriende wagens" mee te rijden, hetgeen de Nederlandsche Spoorwegen en de Trams zeer duidelijk schaadt, kunnen bevelen alleen m trams, treinen en Erkende Bussen te rijden. Enzoovoorts. Het Persoonlijk Vervoerbewijs, uit te reiken (tegen betaling) aan ieder Ne derlander, met een speciale kinderwagen- licentie voor zuigelingen, zou dat alles op lossen. Wil men, naar het Belgische voorbeeld han delend, ook de Nachtrust van het volk orde- neA dan zou men ook een slaapbewijs-voor- verblijf-buitenshuis kunnen instellen, waarbij hotels voorgeschreven worden en niét alleen het kampeeren in tenten, maar ook het lo- geeren bij familie en kennissen, het overnach ten in luxe-zeilvaartuigen enz. strafbaar worden gesteld. U vindt misschien dat ik overdrijf. Ik vind het nu ook nog. Maar als we dezen kant niet uitgaanwelken dan eigenlijk wel? Ik vrees dat de vindingrijkheid van den Neder lander het op den duur zal afleggen tegen dit alles, en dait we geordend en gecoördineerd zul ïen worden als nimmer tevoren. R. P. IJMUIDEN Een mooie gift voor de tuberculosebestrij ding. En een noodkreet om meer. Het bestuur van de Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose ontving van het bestuur der Protestantsche Begrafenisvereeniging het volgende schrijven: „Het zal U misschien niet bekend zijn, dat in onzen statuten onder meer de bepaling voorkomt, dat bij ontbinding onzer vereeni ging het batig saldo voor de helft aan Uwe vereeniging zal worden toegewezen. Omdat onze vereeniging op het oogenblik in een zoodanigen gezonden toestand verkeert, dat haar kas iets kan missen heeft ons be stuur aan de ledenvergadering van heden avond voorgesteld een bedrag van f 100 (Eén Honderd Gulden) ter Uwer beschikking te stellen, aangezien het vernomen had dat Uwe geldmiddelen er niet zoo rooskleurig voor staan. Het verheugt ons U te kunnen melden, dat de ledenvergadering zich met het bestuurs voorstel heeft kunnen vereenigen en het be drag aan U kan worden betaald. U gelieve tegen kwitantie over het bedrag bij ondergeteekende te beschikken." Het bestuur der Ver. t. Bestrijding der Tu berculose voegt hieraan toe: „Aangezien het vernomen had dat Uwe geld middelen er niet zoo rooskleurig voorstaan", schrijft genoemde vereeniging. Helaas! ja dat is de droevige waarheid. De subsidies van dit jaar zijn reeds meer dan vercalculeerd in de post „Verplegingskosten". Dat wil zeggen dat de Vereeniging voorloopig geen patiënten meer kan uitzenden. Een wachtlijst hebben wij moeten aanleg gen wachten! wachten! tot dat het misschien voor de wachtenden te laat is. Dat is nog nooit gebeurd! Iedereen is tot 1935 nog geholpen Nu wacht de Vereeniging op U medebur gers om Üwe handen uit de mouw te ste ken om de Vereeniging te helpen. Onze gemeenschappelijke vijand vraagt niet of wij groen geel rood zwart of paarsch zijn! Dit is een noodkreet! Wie helpt wie zou durven weigeren om te helpen? De Vereeniging wacht op U, ter wille van haar „wachtenden". KINDEROPERETTE TEN BATE DER SCHOOLVOEDING. De door mevr. M. RamJbonnet-Speet in studie genomen kinderoperette van M. A. Brandts-Buijs Jr. „Als de kinderen slapen", werd in de z.g. Witte Bioscoop voor uitslui tend genoodigden opgevoerd. De leiding van het zangspel was van mevr. Ramibonnet overgegaan op de dames Brei- tenstein-de Stoppelaar en Nettie Vlessing; de uitvoering geschiedde ten bate van de schoolvoeding. Onder de aanwezigen waren de heeren wet houder Bosman, Dr. Limiborgh Meijer, be stuursleden van de afdeeling der Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen, doktoren, hoof den van scholen, de ouders der kinderen, tal van invité's, enz. enz. Het hoofd van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, dr. L. S. Limiborgh Meijer, sprak het openingswoord. Spr. zeide, dat over dezen feestavond een donkere scha duw lag, omdat inplaats van spr. deze bij eenkomst door hem, die onze burgervader was, geopend zou zijn. Dr. Limiborgh Meijer wees op het bijzonder doel, dat het geven van deze-kinderoperette nastreeft: nl. het steunen van het comité voor schoolvoeding. Spr. ging op het onderzoek naar de onder voeding, het constateeren en de funeste ge volgen van het dreigend gevaar, wat dieper in. Gelukkig zijn er nog zeer weinig gevallen van ondervoeding geconstateerd; dit zal echter niet zoo blijven. De crisi-s maalt ver der en er vallen steeds meer medemenschen aan ten slachtoffer. Het weerstandsvermogen van verscheiden kinderen wordt kleiner. Men moet met hulp aan dezen niet wachten, totdat de onder voeding een voldongen feit geworden is. Het comité functionneert uitstekend en zijn werk wordt door de kinderen zelf óók op prijs gesteld: er zijn er nl. die 5 borden boe- rekool achter elkander op eten! Tot heden zijn er reeds meer dan 30.000 porties uitge reikt. Tenslotte riep spr. de clementie in voor de eventueele feilen, die aan de opvoering "nog kleven mochten. Er had nl. zeer veel onvoor bereid werk verricht moeten worden. Het auditorium heeft zich uitstekend ge amuseerd met de avonturen van de poppen, soldaatjes en het duveltje uit de doos. Meer dere malen werden hartelijk en gul gelachen, 't Was trouwens oer-komisch vooral toen de keurtroep rood jassen op het tooneel ver scheen onder aanvoering van een imitatie van generaal Balbo. De jongste soldaat had in de vroolïjke voorstelling een voornaam aandeel. De aankleeding der poppen was een lust voor de oogen; van sommige costuums in 't bijzonder was veel werk gemaakt. Ook de koortjes zaten er goed in. zoodat we een ieder de komende herhalingen van deze kinderoperette kunnen aanraden te gaan zien., al is 't alleen -maar om de natuurlijke onbevangenheid der meewerkende kinderen. De eerste is op Dinsdag 5 Maart a.s. 7.30 uur in Concordia te Velsen-Noord en voor een ieder tegen een matigen prijs toegan kelijk. Een hartelijk applaus na afloop was het be wijs. hoezeer deze voorstelling geapprecieerd werd. De dames Breitenstein-de Stoppelaar, Net tie Vlessing, Rie Miedema en Manna Cornet werden bloemen aangeboden; mevr. Breiten- stein in haar functie als leidster van het uit voerend comité, imej. Vlessig als dirigente en algeheel muzikaal leidster, mej. Miedema voor het instudeeren der dansjes en mej. Cornet voor de begeleiding aan de piano. In de pauze werd een schaalcollecte ge houden ten bate van het liefdadig doel. Tot slot voerden eenige kleine en groote leerlingen van Rie Miedema solo-dansjes uit, die zeer in den smaak vielen. De heer Bosman, wethouder van Sociale Zaken, verkreeg hierna het woord in zijn functie als voorzitter van comité voor de verzorging der schoolvoeding. Hij sprak zijn groote tevredenheid, bewondering en dank baarheid uit over het mooie werk, dat door het uitvoerend comité verricht is. Spr. beval dit comité in warme belang stelling der aanwezigen aan. De opbrengst van dezen avond is netto f 137.40. een resul taat waar spr. zeer tevreden over was. Wethouder Bosman dankte allen, die aan het welslagen van deze oovoering een werk zaam aandeel gehad hebben. COMITé VOOR BUITENWONEN. Men schrijft ons: Het comité voor buitenwonen, omvattende hen, die het rustige buitenleven verkiezen bo ven de rumoerige en ongezonde stad, dus niet alleen de forensen, ziet zich gaandeweg de rust ontnomen. Bedoeld wordt het voortdurend na-loopen van de bel. Zelfs in de stad is men hiervan bevrijd. Is hier nu niets tegen te doen 's Morgens voor 9 uur gerookte bokkum en 's avonds na zes uur mooie bloemen. Mannen en vrouwen met veters, zeep, band, pakjes zaad, wonderbollen, en gewone venters, allen bellen en bellen. Kijkt men door het raam en doet men niet open dan krijgt men een grooten mond. Kooplui die een ontbijtlaken verkoopen voor 29 cent, terwijl men aan het eind bemerkt dan tevens voor f 25 stof te moeten koopen. Venters met tweedehands leesboeken voor 5 cent, die nog liever krijgen dan handel drijven. Colporteurs voor alle arti kelen, pak wol, badartikelen etc. Hier moet iets tegen gedaan worden! Laten alle kooplui zich in het centruim van het dorp opstellen Zij maken daar dan een gezellige plek, waar men gaarne koopt. Men komt dan om wat te halen. Bijv. zooals de Amsterdam sche Albert Cuyp. Zoo men niet het venten wil verbieden dan wel het aanbellen, zooals dat in sommige plaatsen reeds bestaat. Men moet rustig bui ten kunnen wonen en geen zenuwpatiënt van onnoodig naar de bel hollen worden. Zij die met bovenstaande sympathiseeren gelieve een klein briefje (geen bezoek) aan den secretaris, den heer Harry Servaas, Ek sterlaan 7 te schrijven, voor overleggen bij een verzoek aan B. en W. GETUIGENIS A V OND J. V. A. Men maakt ons er op opmerkzaam, dat de i „getuigenisavond" der Jongeren Vredes- I Actie niet a.s. Zaterdagavond, doch Zater- 1 dagavond 9 Maart zal worden gehouden. ..EXCELSIOR" NAAR HET CONCOURS. Het Chr. Gemengd koor „Excelsior", diri gent Jan Beider, dat heeft ingeschreven voor het op Hemelvaartsdag te houden nationaal concours te Ede heeft als verplicht werk in de afdeeling uitmuntendheid opgekregen „Sirenen" van Eduard Flipse. Als vrij werk wordt ingestudeerd „Woudzang" van Isr. J. Olman. Het intieme feestavond]e, dat eenige we ken geleden zou worden gehouden, doch toen werd uitgesteld is thans bepaald op 12 Maart den dag waarop „Excelsior" 5 jaren ge- deden werd opgericht. CHR. GEREF. MANNENVEREENIGING. De Chr. Geref. Mannenvereeniging „Waakt" houdt a.s. Maandagavond haar jaarvergade ring in het kerkgebouw aan de Mahustraat. Na de gewone agendapunten als uitbrengen der jaarverslagen zal de voorzitter een refe raat houden over het onderwerp„Naklan ken op het eeuwgetij der afscheiding". De inleider zal hierbij twee stellingen verdedi gen: „Afscheid ing-Godswerk" en „Doleantie- Mensche nwerk" Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Kolenladen in Lodingen. Te Lodingen, waar vele schepen op reis naar of komende van Archangel binnenloopen om te bunkeren, is een moderne bunkerinrich ting opgericht geworden, waardoor het laden der kolen vlugger dan tot heden zal kunnen geschieden. Bovendien is er een betere gele genheid gekomen om water in te nemen. Wij spraken hierboven on den verleden tijd, want thans ligt dit iepengezien ter aarde ge veld. Npg slechts een paar staan er overeind, maar ook deze zullenu wel niet lang meer hun takken ten hemel strekken want ook hen wacht de bijl des houthakkers. Verleden jaar was de familie al aangetast door de gevreehde iepziekte, die zoo ontzet tend onder deze boomsoort in ons land heeft huisgehouden en ook elders en om het park al slachtoffers heeft geelscht. Toen werden al eenige omgehakt. Thans ie de ge-heele groep gesneuveld. De zware stammen en takken worden stukge- zaagd, met behulp van ijzeren beitels worden de#massieve stompen gekloofd. De bruine kringen in het hout verraden duidelijk de oor zaak van den ondergang van deze olmen. Het naambordje kan hier geen dienst meer doen. Men zal naar een anderen represen tant moeten uitzien. Die tenslotte op zijn beurt eens zal sneuvelen. Want de iepziekte kent geen pardon. „HET ROODHARIG ALIBI" EN „JONGE LIEFDE". Nieuwe films in „De Pont". SANTPOORT R.C. BREDERODE. Het le elftal speelt a.s. Zondag zijn laatsten uitwedstrijd tegen V.V.H. 2 om 10 uur op het terrein aan den Rijksstraatweg. Wordt deze wedstrijd gewonnen, dan behoeft het le elftal in zijn laatsten thuiswedstrijd op Zondag 10 Maart nog slechts gelijk te spelen om het kampioenschap te behalen. Het verdere programma voor a.s. Zondag luidt Haarlem 8Brederode 3 10 uur. Brederode jun.R.C.H. jun. 11.30 uur. VELSEN Wie wordt burgemeester van Velsen? Er worden al namen gefluisterd. Het „Kreisstandehaus" in Saarbruecken, waar heden het bewind over het Saargebied aan de Duitsche regeering wordt overgedragen. „Wie zouden we nu krijgen?" Dit is de vraag, die men thans allerwegen hoort. Le roi est mort, vive le roi. Zoo is het ook in ons „koninkrijk" van 44.000 zielen. Wie zal het zijn dien we straks als onzen eersten burger zullen begroeten? Wie zal het zijn, die wordt aangewezen om de taak van wijlen Mr. F. L. J. E. Rambonnet voort te zetten. Zijn opvolger wacht een zware taak, een taak die de volle werkkracht vergt van een ambitieus en ernstig wei'ker, zooals ook wijlen burgemeester Rambonnet de volle honderd procent van zijn groote werkkracht aan het ambt gaf dat hem zoo na aan het hart lag- Wijlen burgemeester Rambonnet heeft slechts enkele jaren onze gemeente gediend. Maar in deze enkele jaren was hij een der onzen geworden; deze korte spanne tijds was voldoende om te maken dat hij al zijn talen ten ontwikkelde om onze gemeente zoo te be sturen als hij dacht dat goed voor haar was. Hij was Velsenaar geworden en omdat hij Velsen had lief gekregen was zijn werk goed. „Wie zouden we nu krijgen?" We weten het niet maar het is een wensch dien men van veler lippen hoort: als we zoo iemand krijgen als wijlen burgemeester Ram bonnet zijn we tevreden. Er worden namen gefluisterd. O.a. van Mr. J. L. Bouma, burgemeester van Emmen, van den heer A. M. Nieuwenhuizen, wijlen burge meester Rambonnet's opvolger in Schoon hoven, van Mr. Ch. Weiter. Maar dit zijn slechts vermoedens. Zekerheid is er eerst dan wanneer de benoeming offi cieel heeft plaats gehad. Wie het ook wordt, den gekozene wacht een moeilijke taak. En daarom kunnen we slechts wenschen dat onze nieuwe burgemeester zal zijn een krachtige figuur, een man uit één stuk, een magistraat. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 6 Maart 1935 ten kantore van het Bouwij en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11,30 uur voormiddags. GEVELDE REUZEN. Wanneer men Velserbeek door den ingani nabij de Hervormde Pastorie binnenwandel de werd het oog het eerst getroffen door de fraaie boomengroep reikt voor den ingang. Het was een groep zware iepen, zoodicht te gen elkaar gedrongen, dat bij stormweer hun kloeke stammen tegen elkaar schuurden. Met wat onderhout vormde deze boomengroep als het ware een gordijn, waarachter de schoonheid van het hertenkamp en den vij ver zich ten deele verborg. Een der boomen was uitgekozen als vertegenwoordiger van het geslacht van den ulmus-campestris en droeg deswege het naambordje IEP. Van deze twee films is vooral laatstge noemde een film die buitengewoon interes sant- is. vooral omdat de rol van de beide hoofdpersonen door 14-jarige kinderen ge speeld wordt. Het mooie Sazavadal is de plaats der han deling van deze film. Jan Sychra en Wenze Zilmak zijn vrien den. Van tijd tot tijd gaan zij samen stroo pen. Zimak wordt op heeterdaad betrapt en veroordeeld. Na zijn straftijd te heblben uit gezeten, keert hij naar zijn geboorteplaats terug, waar Sychra inmiddels burgemeester is geworden. Sychra heeft een zoon. Paul geheeten. Paul is ten zeerste verbonden aan het bosch, den- stroom en Pepni. Hij kent iederen struik ieder nest er is niets, wat in zijn teer gevoelige ziel geen weerklank vindt. Hy weet een plek in den stroom, die door een reuzen- snoek onzeker wordt gemaakt; hij weet. dat Pepi voor de volmaaktheid van haar geluk niets meer noodig heeft dan een blouse en een paar schoenen, dat de koopman deze heeft en dat men een snoek tegen deze won derlijke dingen kan inruilen De oude Sychra vermoedt iets van de krachten, die in de ziel van zijn jongen ont waken. De schooldiploma's worden uitgereikt. Paul is de eerste van zijn klas. Het wordt Sychra duidelijk, dat Paul nu verder in 't bosch zal opgroeien en bang zijnde, dat ook hij een strooper zal worden, besluit 'hij, hem in de stad te laten studeeren. Doch zijn vrouw is hier tegen, daar zij vreest, dat Paul van zijn ouders zal vervreemden. Wat te doen? Dit onopgeloste probleem bezorgt Sychra slape- looze nachten. Doch ook Paul heeft een probleem: de snoek de schoenen! Deze vervolgen hem in zijn droomen. Daarin verschijnt Pepi hem als een prinses, aan wier voeten alle helden van zijn jongensboeken Robinson Crusoe Vrijdag Winnetou hun hulde leggen. Tot slot echter komt de prins, natuurlijk in de gedaante van Paul. die haar zijn schoon ste geschenk, een paar gouden schoenen brengt. Als Paul ontwaakt, gaat hij er op uit om den snoek te vangen, die, naar men hem zegt, een echte zeeduivel is. Een hardnek kige strijd ontstaat tusschen visoh en mensch. Paul blijft overwinnaar. Voor den snoek heeft de dokter 200 Kronen uitgeloofd en voor dit geld kan men schoenen koopen. Gedurende den strijd zijn de kleeren van Paul den stroom afgedreven en een schip per, die ze heeft opgevischt. gooit ze den ba denden Zimak toe. Pepi zoekt Paul en Zimak vertelt haar. dat Paul wel verdronken zal zijn. Weenend loopt zij het dorp in, de treu rige boodschap uitschreeuwend. Het heele dorp trekt er op uit om Paul te zoeken. Men kaai hem niet vinden. Het- is al laat hij komt niet thuis Paul is verdronken. Het is doodstil in de huiskamer. De ontknooping? Laten we dit eens niet vertellen. De film geeft hierop een antwoord dat buitengewoon treffend is. HUISHOUDING VAN NU. Aan die leden van het personeel der papier fabriek die daarvoor in aanmerking komen zal door de directie worden uitgereikt het maandblad „Huishouding van nu", welk blad wordt uitgegeven door een door den minister van Sociale Zaken geïnstalleerde commissie inzake huishoudelijke voorlichting. Deze commissie heeft tot taak om nu in breede lagen der bevolking en niet in het minst in die der arbeiders het inkomen daalt, de huisvrouwen te doen inzien dat het vaak mogelijk is haar geld doelmatiger te besteden. Om dit doel te bereiken wordt bovenge- Jnoemd maandblad uitgegeven. Het eerste nummer dat inmiddels versche- Inen is bevat voorlichtingen inzake voeding, kleeding, een lezenswaardig stukje over het kind enz

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1