HET NIEUWE AVONDBLAD Carnaval. 20e JAARGANG NO. 103 DINSDAG 5 MAART 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per. week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. .iie abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers «5a ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- rpprd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver- Serd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000 - bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand'voet °f 00g: f 250,~ bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-. indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Een eigenaardig incident te Ostende. i verkoop van visch in de Stedelijke Vischmijn. Het reglement van orde voor de Stedelijke Vischmijn te Ostende schrijft voor, dat de te koop aangeboden visch wordt gekeurd en „erangschikt in visch van eerste en van tweede kwaliteit of voor de consumptie on deugdelijk verklaard, zoo lezen we in Het Vis- scherijblad. Dezer dagen werd een deel van een dei- trawlers van de Ostendsche Reederij in de tweede categorie ingedeeld. De reederij ging daarmede accoord en de visch werd als zoo- daniT beschreven. Bij den verkoop, die onder toezicht staat van den commissaris van de vischmijn, gaf deze als zijn meening te ken nen, dat de tweede kwaliteit visch door de andere visch verkocht diende te worden, om dat de koopers toch al wisten, dat de visch mindere kwaliteit was. De reederij verkoos daarentegen, dat de twee soorten afzonderlijk verkocht werden. Zoo ook de koopers. De commissaris bleef echter op zijn standpunt staan, waarop de reederij besloot de visch niet te laten verkoo- pen, in afwachting van de beslissing van den bestuurder. De bestuurder stelde de reederij in het ge lijk, waarna de verkoop weer werd voortge zet. Het incident veroorzaakte een zekere ont stemming bij de reeders en de vischkoopers omdat er tijd en dus ook geld door verloren was gegaan. Wij hebben 'gemeend de aandacht op dit „incident" te moeten vestigen, ondanks dat het op zichzelf van weinig beteekenis is. Maar voor ons IJmuidenaren heeft het bericht bij zondere beteekenis omdat het ons leert, dat in Ostende iets mogelijk is, wat in IJmuiden niet mogelijk schijnt te zijn, n.l. het verkoopen van visch, gerangschikt naar kwaliteit. Bij de eindelooze besprekingen tusschen de belang hebbende partijen gevoerd over de invoering van het electrisch mijntoestel is voortdurend van de zijde der vischkoopers aangedrongen op het verkoopen van. visch naar kwaliteit, maar hiertegen verzetten zich de reeders. En voornamelijk hieraan moet worden toege schreven, dat tot op den huidigen dag het electrisch mijntoestel niet' in gebruik is ge nomen. Dat de reeders niets voor een verkoop naar kwaliteit gevoelen komt voort uit hun vrees, dat de visch dan minder zal opbrengen. Hunne Belgische collega's schijnen er anders over te denken en het is ons bekend, dat het Ostendsche systeem zeer wel voldoet. Zooals men weet is het vraagstuk der elec- trificatie van den vischafslag onlangs weer actueel geworden en wederom worden pogin gen in het werk gesteld, om de kostbare in stallatie in bedrijf te stellen, voorloopig dan voor haring en makreel. Eenigen tijd geleden werd er al verteld, dat men spoedig weer „over de klok" zou verkoopen, maar zoover is het nog niet. Het zou zeer zeker van belang zijn, dat men het nu eens zoover kon brengen, dat de ge- heele verkoop diis ook van de andere visch electrisch kon geschieden; maar naar onze meening zal men in Ostende IJmuiden wel voor zijn. Daar is de eerste noodzaak, ver koopen naar kwaliteit een feit en naar we dezer dagen vernamen komt er ook een elec trisch mijntoestel, VEREENIGING VOOR CHR. VOLKS ONDERWIJS. In het Verenigingsgebouw in de Kal ver- straat zal Woensdagavond een ledenvergade ring plaats hebben van de Vereeniging voor Chr Volksonderwijs. Er zal o.a. een verkiezing- plaats vinden van twee bestuursleden. VOOR DE RIJPERE JEUGD. De vereeniging voor de rijpere jeugd orga niseerde gisteravond in de zaal der IJ. v. v. F. in de Oranjestraat, een lichtbeeldenvertoo- mng welke zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. De heer R. Verbeek, administrateur van het rrovmeiaal Ziekenhuis te Santpoort, heeft de aanwezigen bezig gehouden met een lichtbeel- aenvertooning van de zeden en gewoonten oer Bedouïnen, alsmede van het leven van verschillende diersoorten in Afrika. Op zeer duidelijke wijze gaf de heer Verbeek toelich- aM W?'1 >et vei-'toonde, zoodat de jongelui geneel hierin meeleefden en in gedachten een reis maakten door Afrika's binnenlanden. Een aardige afwisseling vormde een aantal ge meurde platen van Nederland. Dat ook deze m den smaak der jeugdige toeschouwers vielen oewezen wel ten sterkste de uitroepen die Pen a* en toe hoorde als: „daar zijn wij met net schoolreisje geweest" of: „daar kwamen vij met den spoortrein langs". het was voor de jeugd en prettige en leer- vepwaV0nd en voor allen kwam het einde .gauw. Gaarne hadden ze nog meer willen zien. 90k voor de vereeniging was het een succes volle avond, die naar meer smaakte. NIET VOOR HET CRISISCOMITé MAAR VOOR DE SCHOOLVOEDING. a n. 01?s blad van gisteren vestigden wij de Aic/i i °b de uitvoering van het zangspel .aderen slapen", dat hedenavond in voncordia zal worden opgevoerd. niHrUSlaveb^ werd daarbij vermeld, dat deze rrffrui?^erd S'e£even ten bate van het Schooi°midüi Dit m°et zi^n: ten bate van de Om het Damkampioenschap van Nederland. Twee IJmuidenaren in den strijd. Door het winnen van den meestertitel zal Ligthart dit jaar weer deelnemen aan den wedstrijd om het kampioenschap van Neder land, naast onzen damredacteur den heer B. DukeL Twee IJmuidenaren zullen cïus trach ten, den hoogsten titel mee te nemen naar IJmuiden. Alhoewel de strijd zwaar zal zijn, twijfelen wij er niet aan, of beiden zullen hun uiterste best doen, om niet de overwinning te gaan strijken. Naar ons ter oore kwam, bestaat er kans. dat Keiler, de overwinnaar van 1934. overwinnaar na een zwaren strijd tegen Dukel, niet tot het tournooi wordt toegelaten, aangezien hij bij geen damclub is aangesloten, doch persoon lijk lid is van den N.D.B. Voorts is er tusschen den titelhouder en het hoofdbestuur van den N.D.B. een principieel meenigsverschil ont staan in verband met een wijziging van het reglement, dat bijgelegd dient te worden al vorens Keiler aan de kampioenswedstrijden kan deelnemen. DE INBRAAK IN DE HERV. KERK. Naar wij vernemen heeft het door de politie naar de inbraak in de Herv. Kerk ingestelde onderzoek geen enkel resultaat opgeleverd. Er zijn gipsafdrukken genomen van de voet afdrukken, die men op de verseh aangeharkte paden vond. De offerbussen heeft de politie in het zand nabij het kerkgebouw teruggevonden. Ze waren natuurlijk alle ledig. Uit den aard der zaak kon niet worden vast' gesteld, welk bedrag er werd vermist. Visscherijnieuws in een notedop. Slecht einde van late haringteelt. De motor trawler Antje RO 15, die eenige mooie reizen naar de springharingvisscherij in Het Kanaal heeft gemaakt, heeft het er op z'n laatste reis, die ook wel de allerlaatste zal zijn, slecht af gebracht. De trawler was reeds 19 Februari vertrokken. Door het slechte weer kon slechts weinig gevischt worden en wanneer het weer het visschen al toeliet, was er geen visch. Zoo doende kon het gebeuren, dat de trawler na ruim twee weken uit te zijn geweest, met slechts 100 manden haring binnenkwam. De besomming, f 300, was een magere beloonin; voor zooveel moeite en kosten. Naar Amsterdam. De Timor IJM. 491, is voor reparatie naar Amsterdam vertrokken. Schade aan tuig. De logger KW 62 kwam binnen met gebroken gaffel en grootzeil. Lekkage. De stoomtrawler Maria R. Omme ring IJM. 7 is met lekkage in het achterschip in het dok opgenomen. Naar Engeland verkocht. De stoomtrawler Alcmaria IJM. 23 is aan een reederij in Löwe stoft verkocht. Het vaartuig zal als trawler worden geëxploiteerd. Heden zou de Alcmaria naar zijn nieuwe thuishaven vertrekken. Naar Vlaardingen. De Odin IJM. 168 is naar Vlaardingen gesleept om daar voor de vissche- rij te worden klaar gemaakt. Er zullen o.a. 14 nieuwe platen in de huid worden aangebracht. De Urecht krijgt een nieuwen schoorsteen. De Utrecht IJM. 73, die voor de Woensdag- markt met hake wordt verwacht, zal direct na binnenkomst worden voorzien van een nieuwen schoorsteen. Hake in kisten. Dat de Cornelis IJM. 15 gis teren een record-besomming maakte is voor een deel toe te schrijven aan het feit, dat men de hake in kisten had verpakt. De kwaliteit was beter dan de hake, die uit de ruimen kwam. Waar blijft de schelvisch? Van de acht boo ten die gisteren aan den afslag waren, waren vier „schelvischbooten", die echter geen schel visch, maar hake aanvoerden. Hierdoor waren de schelvischprijzen zeer hoog. Slechte kwa liteit kleinmiddel werd verkocht voor f 25 a f 26 en braadschelvisch bracht f 20 op. Vischknechts ontslagen. De werkgelegenheid in den afslag is weer zeer ongunstig te noe men. In verband hiermede is aan een aantal vischknechts door hun patroons ontslag aan gezegd. Het ziet er dus ver van rooskleurig uit KEMAL ATATURK (PASJA), die door de Turksche Nationale Vergadering met alge meene stemmen herkozen werd tot president van Turkije. 't Zijn de dagen weer van hossen. Uitgelaten vroolijk zijn, Van de onbeperkte dwaasheid, Van den carnavalschen schijn. Dagen dat zich menig burger Anders eens dan anders uit, Als hij kruipt in andre kleeren Ja, haast in een andre huid. Achter 't masker, dat bescherming Tegen de herkenning biedt En een bril is door welks gaten Men het leven fleurig ziet. Het costuum, dat ongewoon is, De entreekaart voor een bal, 't Glaasje op den carnavalsreep, Is 't moderne carnaval. Als het tijdlijk tastbaar masker Na de pret is afgedaan, Doen wij ons onzichtbaar masker Tot het volgend jaar weer aan. Als er weer een eind gemaakt is Aan het carnavalseizoen, Kunnen wij ons weer verbeelden Dat we nu niet dwaas meer doen. digen aanvoer van versche haring, die bijna 70.000 gld. grooter was dan in de eerste twee maanden van 1934. De stoom- en motortrawlers bleven in de eerste twee maanden met ruim 58.000 gld. bij 1934 ten achter. Ook de gemiddelde reisbe- somming was minder. Er kwamen in Januari en Februari aan den afslag 334 trawlers met f731.753 tegen 350 met f789.854 in dezelfde periode van verleden jaar. De gemiddelde reis- besomming dezer schepen daalde dus van f 2225 op f 2190. ZOMERKAMP VAN HOOGOVEN-STATEN Naar wij vernemen, bestaat bij het be stuur van Ho-ogoven-Staten het plan, om bij voldoende deelneming in de maand Augustus een zomerkamp te organiseeren. Mochten deze plannen doorgaan dan zal hiermede zeker in een groote behoefte wor den voorzien, daar op deze manier aan velen de gelegenheid gegeven wordt om tegen ge ringe kosten tochh hun vacantie buiten door te brengen. IJmuiden's Mannenkoor. De omzet in den Rijksvisch- afslag. De eerste maanden van 1935 brachten ongunstige resultaten. Ook de tweede maand des jaars vertoonde een vermindering van den. omzet in den Rijksvischafslag, een vermindering zelfs van niet minder dan bijna 75000 gld. Dat ziet er voor 1935 dus weinig hoopvol uit en er zal spoedig verandering d. w. z. verbetering moe ten komen, zal het jaar 1935 het niet ver bij zijn voorganger afleggen. De achteruitgang was voor een groot deel het gevolg van het wegblijven van Engelsche stoomdrifters, waarvan de maand Februari van het vorig jaar er 19 in onze haven zag met een besomming van f 17030. Rekenen we er de maand Januari bij, in welke maand er even eens geen drifters aan de markt kwamen, te gen 14 in Januari 1934, dan komen we, zooals de statistiek hieronder aangeeft, tot een be drag van f 38.827, waarmee het nadeelige verschil van verleden jaar verminderd dient te worden voor een vergelijking van de resulta ten van ons nationaal visscherijbedrijf. Maar behalve deze vreemde visscherij, boek te toch ook het ei-gen bedrijf minder gunstige resultaten dan verleden jaar. In de eerste plaats zien we dit bij de motorloggers, waar van er 14 minder binnenkwamen dan verle den jaar. Door de ongunstige besommingen was de totale opbrengst echter ruim 30.000 gld. minder dan in Januari 1934. Hierbij dient rekening te worden gehouden met het feit, dat er in Februari 1935 meer log gers ter haringvisseherij waren dan verleden jaar, welke schepen hun vangsten elders, o.a. üi Ostende aan land brachten. Elf stoomlog- gers brachten kleine hoeveelheden versche ha ring aan met een totale opbrengst van slechts f1448. Met een totale besomming van 50 pet. min der dan verleden jaar is het „hoofdelijk" resul taat der 9 stoombeugers die de vorige maand binnenkwamen heel wat gunstiger dan dat van de 29 van Februari 1934, die het slechts tot een gemiddelde reisbesomming van iets meer dan f 600 konden brengen, welke cijfer in 1935 ruim f 1000 was. De Vlaardinger ree ders zullen per boot wat meer uit de beugvis- scherij halen dan verleden jaar, maar daarte genover staat, dat er slechts drie van deze schepen in de vaart waren tegen een 10-tal in vorig seizoen. De „Zuidenaren" hebben er dus voor gezorgd, dat de spoeling niet nog dunner isgeworden. Deze oude nationale visscherij, begonnen door de zeilschepen en voortgezet door de stoombeugers is snel a'an het verdwijnen. Men behoeft slechts de vangst van een logger met die van een beuger te vergelijken om tot de conclusie te komen, dat het werk van de beug- visschers ten einde loopt. Waar is de tijd ge bleven, dat in den hoek nabij den kop van de Visschershaven een „vloot" van drijvende aquariums gastvrijheid bood aan een groote massa schelvisschen, kabeljauwen enz. die, wel wat zielig, rondzwommen in hun gaatjeshuis, als ze ten minste niet een ontij digen dood door verstikking gestorven waren? We zien ze nog, de vischknechten met hun groote schepnet ten, bezig, de spartelende visschen uit de ka ren op te scheppen. Ook dat behoort al lang tot het verleden. Geheel in de lijn van de andere cijfers, daalde ook de opbrengst der consignatiezen- dingen en wel met bijna 5000 gld. Hieronder volgen de gedetailleerde cijfers van Februari 1935 met daarachter tusschen haakjes die van dezelfde maand van het vorig jaar. Er kwamen binnen van de trawl- en snurre- vaadvisscherij 160 (165) Nederlandsche stoom- en motor- trawlers met een totale besomming van f346.768 (f363.470), 186 (200) motorloggers met f 129.282 (f 160.620). 88 (166) motorkust- visschers met f7617 (f6465), 21 (63) open boo ten met f76 (f359), 2 (2) Belgische motorkot- ters met f 1216 (f 347) en 3 (0) Deensche met f1479. Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 11 (0) stoomloggers met f1448 en 1 (0) motor loggers met f 369, van de beugvisscherij 9 (29) stoombeugers met f9103 (f 18.322). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 18.850 (f23.659). Totaal in Februari 1935 f 516.212 tegen f 590.315 in dezelfde maand van verleden jaar. In de eerste twee maanden van 1935 was de omzet f 1.125.012 tegen f 1.237.444 verleden jaar. De achterstand op 1 Maart bedroeg dus reeds ruim 112.000 guld. En dat ondanks den leven- Volgens de Belgische tolstatistieken bedroeg de invoer van visch in België in de jaren 1932, 1933 en 1934: (in K.G.) Concert in het Patronaatsgebouw. Onder leiding van Henk J. Arisz concerteer de het IJmuidens Mannenkoor en zijn onder- afdeelingen in de groote zaal van het Patro naatsgebouw. Geen wonder dat de opkomst dus groot was, iets waar de praeses, de heer C. Visser Hzn., in zijn openingswoord zijr. voldoening over uitspreken kon. Het koor had met eenigen tegenslag te kam pen gehad, doordat enkele van de beste leden door bijzondere omstandigheden verhinderd waren aan dit concert mede te werken. Het damescomité, dat bij het propagandawerk voor het koor grooten ijver betracht had, bracht spr. hartelijk dank. Aanwezig waren o.m. de eereleden. uit Am sterdam en Den Helder, de heeren Baas en van Leeuwen. Bij de openingsstrofen van het mannen koor viel al onmiddellijk verandering van klank te constateeren. Het ensemble is in le dental aardig gedund, maar de klank is er 100 pet. op vooruitgegaan: er werd hoogst be schaafd gezongen. Heel gevoelig werden de nuances in het teere Zum Sanctus van Schu bert en Breu's Vale Carissima weergegeven. Ondanks de aangekondigde handicap was de uitvoering alleszins het aanhooren waard. Wat een prachtig tenoren-register heeft directeur Arisz staan; ook de baritons en de bassen hadden een voornaam aandeel in het succes. Over welk een ensemble geroutineerde zan gers de heer Arisz de dirigeerende handen zwaait, bewees het schoone In Epiphania Do- mini, van Neumann, machtig in de rollend! forti, smeltend in het piano en decrescendo. In het zware Alleluja-koor werd alle gloed ge legd, waarover de zangers beschikten. Be halve het kleine slippertje der tweede tenoren dat we gaarne door de vingers zien. was de vertolking vlekkeloos en het beste van alles wat het ensemble dezen avond ten gehoore bracht; ons compliment. De onderaf deeling van IJmuiden's Mannen koor, het knapenkoor, oogstte begrijpelijker wijs het leeuwendeel van den bijval, die in zoo ruime mate geschonken werd. Elen 3-tal knap pe composities van Theo van der Bijl voor kinderkoor werden door hen gezongen. Enthousiast ovër het optreden der knapen kunnen we ditmaal niet zijn. Het was dikwijls ongerythmeerd, waardoor 't verband met de pianobegeleiding verbroken werd. Ook de stemmen zelf zijn niet zoo, als we wel ge hoord hebben, dat de boys het kunnen. Het Oude Peke kon ons nog het meest vol doen; de verteltrant werd hier goed getrof fen. Een teer en zuiver gezongen solo van een der knapen in Het Onweer van Loots mogen we niet onvermeld laten. Loots is voor de jongens andei-s nog een heele opgaaf! De heer Arisz liet hen hierin op zeer verdien stelijke wijze piano zingen. Mozart's Wiege lied hebben we met onverdeeld genoegen aan gehoord; de lichte jongensstemmen accen tueerden het teere van het werkje nog eens extra. De slotaccoorden der verschillende re gels leveren voor de toonvastheid nog kleine voetangels op. De uitspraak van het Duitsch was, gezien de leeftijden der jeugdige zangers prijzenswaardig. Mevr. Dora AritzSchrama was de zangso liste op dit vocaal concert. Haar Mendels sohn-aria uit Paulus bewees wederom, welk een begaafde zangeres zij is. Van Tusschen broek's Mijn Kerelke, werd teveel „betont' en bleef zoodoende uiterlijk vertoon. Cupi dootje, dat zij hierna zong, deed in al z'n eenvoud van voordracht, inniger en dus meer gevoelvol aan. Het opgetogen auditorium liet haar zonder een herhaling van het Kerelke niet gaan. Het pasopgerichte meisjeskoor zong van Catharine van Rennes: Lente en Angelus en deed hiermede nog veel van zich verwachten. Vriendelijke stemmetjes waar met ijve rige studie nog veel aan geschaafd worden kan. Gecombineerd met de knapen brachten ze een drietal voorjaarsliedjes van Chris van Beek ten gehoore. Daar was het Meiliedje, het geestdriftigste van; ook het Lenteliedje was een extra-applausje waard, zoodat men aan een reprise niet ontkwam.. Namens het damescomité sprak mevrouw Oostendorp in de pauze eenige aanbevelende woorden vo'or de loterij. Als begeleidsters aan de piano fungeerden afwisselend de dames Nel. Ar is en Lies de Waal, aan wie als vriendelijke attentie mens 't koor bloemen aangeboden werden voor haar gewaardeerde medewerking. W. De invoer van visch in België. Nederland nog steeds op de eerste plaats. 1932 Visch en sprot haring Duitschland 1.649.800 Denemarken 1.807.600 Frankrijk 545.700 731.000 doorwegen 1.514.000 1.032.700 Nederland 8 439.500 467.700 Engeland 2.850.600 2.527.100 Andere landen 423.600 43.400 Totaal 17.230.800 4.801.900 1933 visch haring sprot Duitschland 973.500 Denemarken 2.733.400 Frankrijk 179.000 702.200 45.100 Noorwegen 1.244.900 1.585.700 Nederland 3.186.700 513.500 Engeland 1.478.800 2.426.600 503.300 Zweden 325.600 151.600 Andere landen 32.400 116.000 6.200 Totaal 10.164.200 5.344.000 706.200 1934 visch haring sprot Duitschland 536.400 Denemarken 2.862.500 Frankrijk 174.700 1.147.400 24.800 Noorwegen 903.500 929.400 Nederland 3.415.100 1.449.300 Engeland 763.600 1.531.700 1.890.900 Zweden 226.700 792.200 Andere landen 108.200 82.200 70.200 Totaal 8.995.700 5.140.000 2.778.100 Uit bovenstaande statistische gegevens blijkt, dat de invoer van visch in België uit ons land, na Engeland het sterkst is gedaald. Opvallend is de groote achteruitgang van den invoer uit Engeland, welke in 1934 nog slechts 1/4 bedroeg van het kwantum van 1932. De invoer uit Nederland daalde in 1933 en 1934 tot gemiddeld 40 van het kwantum van 1932. Voor den grooten achteruitgang in 1933 kan als oorzaak de staking worden genoemd. In 1934 was het cijfer slechts weinig hooger, zoodat hier een andere oorzaak gezocht moet worden. En deze is gemakkelijk te vinden: ge brek aan de gewenschte en voor uitvoer toe laatbare vischsoorten met als gevolg daarvan: te hooge prijzen. De uitvoer van haring uit ons land naar België was in 1934 driemaal zoo groot als het gemiddelde van 1932 en 1933. Ondanks den sterken achteruitgang van het aandeel van ons land in den Belgischen visch- invoer staat Nederland nog aan de spits. BALLETAVOND TILLY SYLON IN SAMENWERKING MET DE H. O. V. Woensdag 6 Maart a.s. geeft de balletgroep van Tilly Sylon een dansavond in den Stads schouwburg te Haarlem; de volledige Haar- lemsche Orkest-Vereeniging onder leiding van Marinus Adam zal als begeleidend en semble fungeeren. Het programma, dat zal w-orden uitge voerd, luidt: Dansen in ouden stijl, van Bac-h; Moussorgsky's Schilderijententoon stelling en l'Apprenti Sercier van Paul Du-kas SYMPHONIE-ORKEST EUPHONIE. Ledenvergadering. Het Symphonie-orkest Eu-phonie kwam in 17de jaarlijksche ledenvergadering bijeen. Uit de ter tafel gekomen onderwerpen verdient alereerst het voor dezen tijd aller- heuglijkst feit vermelding, dat de rekening van den penningmeester over het afgeloopen jaar met een voordeelig saldo groot f 59.47 sloot. De secretaris moest in zijn verslag weder om gewag maken van het gestadig dalend aantal donateurs, zoodat de leden met klem opgewekt werden het orkest ook in dezen met daadwerkelijken steun bij te staan en nieuwe donateurs aan.te werven en of pro paganda voor het orkest te maken. Begun stigers kunnen thans reeds toetreden tegen betaling van slechts 20 cent per maand. Het bestuur bracht een woord van warmen dank aan den directeur, den heer Marinus Adam, onder wiens eminente leiding Eupho- nie tot een orkest, dat in onze gemeente een goeden naam heeft, gegroeid is. De periodiek aftredende bestuursleden wa ren de'2e secretaris en de vice-voorzitter. Bij acclamatie werd de laatste herkozen, zoo dat het bestuur thans bestaat uit de her renF. Brassinga (voorzitter); Th. Bos- schert (vice-voorzitter)J. W. Dreij-er (se cretaris-penningmeester)R. Kofman (2de secretaris) en J. Dries (commissaris* HOE ER GESPAARD WERD IN FEBRUARI. Gedurende de maand Februari wercr inge legd bij de Nutsspaarbank: a. Kantoor Julianakade f 27.985.81 b. Kantoor Willebrordstraat f 23.233.66 c. Kantoor Santpoort f 1.850.14 Totaal f 53 069.61. En terugbetaald: a. Kantoor Julianakade f 30.826.43 b. Kantoor Willebrodstraat f 7.310.47 c. Kantoor Santpoort f 153.38 Totaal f 38.290.28. Meer ingelegd dan terugbetaald f 14.779.3b Het tegoed der spaarders op 1 Februari be droeg f 1.116.804.26 Het tegoed der spaarders op 1 Maart 1935 bedraagt: f 1.131.583.59 Uitgegeven werden 36 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 3 spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het no 3353.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1