Bekende Beverwijkers. Sportieve Impressies. maandag a bezwijk ik maar eens. Tallooze Vandaa, op Maandag onttrokken aan jnalcnneo beschouWingen, die alsdan de de sPor"pel.derheid van het Nederlandsche P?,? „er?uu™. en koppig getracht uw aan- voltL vönr maatschappelijk-nog-belangnjker „winnen. Maar ditmaal laat ik mij zaken te w lees i,e, nog maar steeds toene- JJ^fs^rtnieuwa en overpeins. i.Mt tot het volgende mengsel: D ISSrolm Campbell heeft eindelijk zijn Sir tnf recordverbetering op het strand !"s nJtona (Florida. V. S.i gedaan. Hij is van maar hij leeft nog. Wonderllik jlei z.n racemonster „Blue Bird" 5C°°ïn slin«eren met een gang van 270 mijl. s g fcrii is van z'n neus op z'n mond gezakt. ZA„c niet meer ademen, zegt het Ameri- H1 kon bericht Toch heeft-ie zijn Biauwe Saa»l kunnen laten vertragen tot het brullen- Ï°5h üz tot stilstand kwam en hij net bijti de mar lucht hapte Wat een kerel I Z'n a* rerord was 272 mijl, en hij kan dus op nieuw g&an beginnen, met een standvastiger ^vinrdeeliger is het den Pijn en den Wals m de Antwerpsche Zesdaagsche. Hier 0 het nationale hart in de breede vader- Sdsche bo?st. Ze „lagen" zooiets als negen- 1 Mnii litrcren ze tweeden, met maar een ^achterstand. Ik hoop dat het allemaal rffik en netjes toegaat, maar ben niet zoo fra notimistisch over Zesdaagschen. Er is pas ir crroot spektakel over de Kopenhaagsche Laippsf het schijnt dat het heele gezelschap rloar tiidens de „neutralisatie" in de morgen en is gaan slapen. Aangezien evenwel de wpreld bedrogen wil zijn.... En misschien S het in Antwerpen wel keurig. nan de schakers. Dat is ineens veel rustiger, rppn gezwollen spierbundels, geen loeiende volksmassaas, geen bedreigde scheidsrechters fs Alleen maar zwoegende breinen, strak- Sannen zenuwen, dikke rookwolken uit Xïre sigaren en een menigte bolsjewiki, die ^nndstil deze hersenkampioenen zitten te be- Sn Het leidt hen niet af. Zij moeten er JïzLh op zijn dat zij erin slagen zelfs de communisten tot eerbiedige stüte te dwingen. mpT hun twintigen strijden zij te Moskou. Aan den kop ligt" Botwinnik.een Rus- She naam die blijkbaar het tegenoverge stelde beteekent van bot-vang-ik, want de man speelt zeer sterk en triomfeert slag op slag. Ei- zijn nu twaalf ronden gespeeld en de moedige strijders hebben er nog zeven voor den boeg ongerekend de hangpartijen. Als staartster fungeert de traditioneele-eenige deelneemster, juffrouw Menchik. Zij neemt deze positie gewoonlijk in, maar ditmaal is het wel heel erg. Na twaalf ronden heeft zij elf nederlagen en één remise genoteerd. Score: een halve punt. Kunnen die negentien man nen niet wat galanter wezen? Hebben de vele Russische deelnemers al evenmin iets voor hun Jandsenoote over als de vreemdelingen Flohr. Lilienthal, Capablanca en Lasker Mijn sympathie gaat uit naar juffrouw Menchik. al hoeft zij dan straks ook geen degradatie wedstrijden te spelen. Wel hangt dit vele voetballers boven het hoofd, o.a. die van R.C.H. en H.B.S., beiden hi hun afdeeling „vechtend voor behoud". Voor de afwisseling speelden ze gisteren een bekerwedstrijd tegen elkaar. H.B.S. won: 1-2. Het was geen mooie wedstrijd. Als een En- gelschman voor de Cup moet spelen wordt hij fanatiek. Als een Hollander voor den Beker strijdt zakt zijn tempo tot 1/2 a 2/3, en de loeiende massa blijft voor driekwart thuis. Ik behoorde ditmaal tot het restende kwart deel, zat er dus bij en leed kou. H.B.S. had iemand met een Spaanschen naam en een kaal hoofd als linksbuiten, een veertig- Jarigen back en een heel jeugdigen doelver- dediger, en dit drietal: d'Fonseca, Vermetten en Mul, bewerkte R.C.H.'s nederlaag. De Spanjaard gaf een paar niet-te-missen- centres, waaruit de goals werden gemaakt, en de veteraan-back plus de jeugdige keeper schenen vrijwel onpasseerbaar. H. F. C. is veilig voor alle degradaties. Hoera! Dan heeft Haarlem met 5—2 in Zaandam gewonnen. Verleden week verloor het met 02 op eigen veld. Het heeft nu weer kans om kampioen te worden, 't Staat weer éen. Dit maal was het fanatiek, verleden week was het futloos. Zoo deed Haarlem een kwarteeuw geleden en vroeger dan dat ook al. Het huidige elftal moest toen nog geboren wor den, Maar het schijnt erfelijk belast met grilligheid. Aan wie ligt het? Toch zeker niet aan den clubvader Jan van den Berg, een ernstig en doorzettend man Van Korfbal heb ik te weinig verstand. Er schijnt weinig krachtsverschil tusschen W. W. M. D. en W. K. geweest te zijn, en de laatste minuten beslisten. Vijf—drie. Dat begrijp ik, maar niet die letters. Al onze sport lijdt aan rare lettercombina ties. De eerste klasse hockeyers zijn deels ver eend in H. H. IJ. C. (spreek uit: hijk), in H. O. C. (spreek uit: hok) en in S. C. H. C. (be gin hier maar heelemaal niet aan). Waarom zoo leelijk? Het is niettemin een mooi spel, en H. D. M. zal wel kampioen worden. Koopman heeft het Nederlandsch biljart kampioenschap over drie banden gewonnen. Hebt u dat wel eens geprobeerd; over drie banden? Nooit? Probeer het dan eens voor 't eerst, en als ge vanavond met uw 50 pun ten begint moet ge mij morgenavond eens waarschuwen hoever ge al zijt. Er zijn ook nu nog wat kleinigheden. Ze zeggen dat Bakhuys nu toch weer naar H. B. S. gaat. Dat verandert nog wel een paar maal. Palmieri moet een groot tennisser zijn: hij heeft Von Cramm en Austin geslagen. Aan de Riviera! Welk een benijdenswaard oord Juffrouw Van der Klauw wint den N. N.- beker even opzoeken wat dat is met schermen. Van ping-pong helaas geen nieuws; mijn opwekking schijnt nog niet gebaat te hebben. R. P. BEVERWIJK Revuevoorstelling van „Amicitia". Opvoering van „Niet zoo, maar zó". De jaarlijksche Vastenavonduitvoeringen van de Revue- en Tooneelvereeniging „Ami citia" mogen zich steeds in een zeer groote belangstelling verheugen. Ook Maandagavond was de groote tooneelzaal van het K.S.A.- ge bouw weer tot de laatste plaats bezet toen deze populaire oude Beverwijksche vereeni- 'ging met haar nieuwste revue, ..Niet zoo, maar zó", voor het voetlicht kwam. Afgaande op den titel zou men kunnen veronderstellen dat Excellentie Marchant en zijn spelling de leidddraad voor de revue 1935 zou vormen. Dat bleek echter niet het geval te zijn. Een meer plaatselijke, ongetwijfeld zeer belang rijke aangelegenheid had voor de revue „Niet zoo, maar zó" de noodige stof opgeleverd. Het fusie-vraagstuk was namelijk te baat ge nomen om als motief te dienen voor een preludium van alle mogelijke toestanden die als wij de auteurs mogen gelooven, in een handomdraai opgelost of althans aanzien lijk verbeterd zullen zijn, wanneer de samen voeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin maar eenmaal werkelijkheid is gewor den. In tegenstelling met zooveel revue's, wordt in „Niet zoo, maar zó" de „draad" aardig vast gehouden, al wordt natuurlijk ook v/el eens enkele maal een uistapje gemaakt buiten de enge plaatselijke grenzen. Nadat „Amicitia" au grand complet haar entree had gemaakt en met een vlot gezon gen, vroolijk liedje de echte revuestemming er onmiddellijk in bracht, arriveerde Mr. Fu sie in Beverwijk, die zich zooals een goede vreemdeling betaamt, onmiddellijk tot het secretariaat van de V.V.V. wendde, teneinde omtrent de vele beziens- en in dit geval ook de niet-bezienswaardigheden te worden voorgelicht. De V.V.V. belast Toontje, de gids met het rondleiden van Mr. Fusie. En dan volgt een rondgang door Beverwijk en Wijk aan Zee. We vertoefden in het lommerrijke Westerhout" en aan het Wijk aan Zeesche strand, we waren getuige van de opening van de electrische tramlijn, namen kennis van de tevredenheid, welke er onder de burgerij heerschte, toen de fusie eindelijk een feit was. Als deze compères werden aaneenge- vlochten door de compères, de heeren G. Lan- gendijk en G. Spanjaard, die deze moeilijke taak op een voor dilettanten zeer lofwaar dige wijze hebben vermeld. Zij vonden daarbij heel dikwijls krachtigen steun van mej. B. Roemer, die aantrekkelijk, vlot spel leverde. Zij wisten vele malen de vroolijke stemming in de zaal hoog op te voeren. Ook de overige leden van Amicitia hebben hun beste krachten aan het welslagen van deze aardige revue gegeven. Verscheidene leuke scènes werden heel verdienstelijk ge speeld en genoten terecht groote waardeering En wat werd er goed gezongen. „Amicitia" mag zich verheugen in het bezit van zooveel goede zangeressen en zangers. De prettige revueliedjes sloegen geweldig in en een enkele keer werd het refrein spontaan door het publiek meegezongen. In de tweede acte werden onze K.L.M.-vliegers in een enthou siast lied bezongen. De piloten werden daarin gehuldigd om hun grootsche prestaties, welke zij zoo menigmaal verrichtten. Daarna werd in een fijne scène er aan herinnerd, dat alles menschenwerk is en dat we daarom af en toe op hevige wijze worden gewezen bij groote vliegrampen. Een treurende vrouwenfiguur bij resten van een vliegtuig brachten de „Uiver-ramp" in de herinnering. Deze scène die begeleid werd door de muziek van „Ases Tod" uit de Peer Gynt-suite maakte diepen indruk. De revue culmineerde in de welverzorgde finale, waarin op voortreffelijke wijze dooi de geheel bezetting een lied over de fusie werd gezongen. Vermelding dient ook nog het voortreffelijk dansen van de dansgroep „Les Sylphides". „Amicitia" oogstte een daverend succes en aan het slot werd den medewerkenden een langdurige ovatie gebracht. Een deel van dat succes kwam zeker ook toe aan Roemer's Band, die op keurige wijze voor de muzikale leiding zorgde en die bovendien de pauze aanvulde met vroolijke entr'acte muziek. De uitstekend geslaagde „Amicitia"-avond werd met een bal besloten. Dat daarbij de Vastenavondvreugde hoogtij vierde spreekt vanzelf. Roemer's Band verzorgde de dans muziek. SNELWANDELEN. De bekende snelwandelaars de heeren Gaart- huis en Hendrikse hebben elkander opnieuw bekampt over een afstand van 12 K.M. De heer Gaarthuis liep dezen afstand in den tijd van 1 uur 2 sec. Zijn tegenstander moest od den terugweg opgeven. CHR. METAALBEWERKERSBOND. Donderdag 28 Maart zal in het Herv. Ver. Gebouw aan de Oosterwijkstraat het jaarfeest van de Chr. Metaalbewerkersbond plaats vin den. De feestrede wordt door den heer F. Elkc- bout, bondsvoorzitter uit Leiden gehouden, terwijl de avond verder gevuld zal worden met zang en samenspraken van de leden VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 4 Maart 1935. Spinazie per kist 65—1.00 Boerekool per kist 2045 Andijvie per kist 501.05 Rabarber per bos 815 Radijs per bos 8 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Prei per bos 615 Uien per K.G. 2—2 1/2 Witlof per K.G. 6—14 Wortelen per K.G. 111/2 Nero per K.G. 5 Spruiten per K.G. 820. Knollen per stuk 14 Roode kool per stuk 36 Gele kool per stuk 37 Groene kool per stuk 24 Noteering van 4 Maart 1935. Spinazie per kist f 1 Andijvie per kist 6090 ct. Raapstelen 100 bos f 2 Koolrapen per zak 75 ct, Wortelen per kilo 2 ct. Bieten per kilo 34 ct. Schorseneeren per kilo 11/24 ct. Aardappelen klein per kilo 58 ct. Idem per kilo 9 ct. Spruitjes per kilo 519 ct. Boerenkool per bak 2030 et. Roode kool per 100 f 6f 13. Savoije kool per 100 f 2f 6. Bloemkool per krat f 2.50 Uien per kilo 3 ct. Prei per kilo 816 ct. Sla per krat f 2.50 Rabarber per 100 bos 1822 ct. Pieterselie per bos 6 ct Selderie per bos 27 ct. Appelen per kilo 36 ct. Peren per kilo 15 ct. Brusschelsch lof per kilo 814 ct DINSDAG 5 MAAR1 1935 R.K. VERKENNERS. Zondag 10 dezer wordt in de gymnastiek zaal van de Zusterschool een ouderavond ge geven. OUDERAVOND. Woensdag a.s. zal een ouderavond worden gehouden van van wege de Christelijke school in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw. De heer P. v. Tuinen, hoofd der school zal dan spreken over „De waarde van het leer vak: Bijbelschegeschiedenis". HEEMSKERK SANTPOORT OP HOL GESLAGEN. Maandagmiddag reed een knecht van de „Modelboerderij" met een driewielige kar waarvoor twee paarden waren gespannen langs den Hoogöorperweg. Plotseling, doordat een der paarden schrok, sloegen zij op hol. De voerman wist door er tijdig af te springen zich in veiligheid te stellen. De razende dieren renden voort met de slingerende kar achter zich aan, wat groot gevaar voor het publiek opleverde. Ter hoogte van den Hoflanderweg kwamen zij tot stilstand doordat de kar om geslagen was. Het mag wel een wonder heeten dat er geen ongelukken zijn gebeurd op dezen zoo drukken weg. UITVOERING. De Mariavereeniging alhier gaf Maandag avond een druk bezochte uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De geestelijk adviseur kapelaan Perquin opende dezen feestavond. Het damestooneel van de Mariavereeniging zal straks opvoeren „Het Nest ontvlucht" een tooneelspel in 3 be drijven. De presidente Mej. de Wildtde Ruijter bracht een woord van dank aan den geeste lijk adviseur en sprak den wensch uit, dat allen een vroolijken avond mochten hebben. Het tooneelspel „Het Nest ontvlucht" in 3 bedrijven door het damestooneel van de Ma riavereeniging werd keurig uitgevoerd, de rollen waren in goede handen en na elk be drijf mochten de dames een dankbaar applaus ontvangen. Aan het slot bracht de geestelijk adviseur woorden van dank aan de dames en vooral aan den heer C. Dam, die de leiding heeft gehad om dezen avond te doen slagen. MUZIEKCONCOURS. Volgens officieel ontvangen mededeelin- gen zullen aan het a.s. muziekconcours op 3 en 10 Juni niet minder dan 24 muziekgezel schappen deelnemen, waarvan 14 aan den marschwedstrijd. PAARD DOOR AUTO AANGEREDEN. Maandagmiddag omstreeks half vier kwam een groote vrachtauto uit de richting Bever wijk aangereden op den Rijksstraatweg ter hoogte van de vlotters. Van den tegenoverge- stelden kant kwam eveneens een auto en op den weg reed een paard en wagen. Door een samenloop van omstandigheden kwam de groote auto in botsing met paard en wagen. De wagen werd vernield. Nadat de riemen van het paard waren losgesneden werd het dier overeind gehaald, het bloedde aan zijn bek. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De radiateur van de auto was ingedrukt. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De chauffeur verklaarde dat als hij den wagen niet had aangereden, hij de anderen auto gegrepen zou hebben. DE STAKING IN HET BOUWBEDRIJF. De staking op het werk van den aannemer P. P. Pruis duurt onveranderd voort. Het aan tal werkwilligen is eenigszins uitgebreid. Een werkwillige afkomstig uit Amersfoort is na een onderhoud met de stakingsleiding naar zijn woonplaats teruggekeerd. De Rijksbemiddelaar heeft zich tot de be trokkenen om inlichtingen verzocht. Naar wij vernemen zal hij Woensdag met beide partijen een bespreking houden. R. C. BREDERODE. De uitslagen van Zondag luiden: V.V.H. 2Brederode 1 011 Haarlem 8Brederode 3 80 Brederode jun.R.C.H. jun. 11 „SOLI DEO GLORIA". Onder leiding van haar directeur den heer C. Oudendijk gaf de R.K. Harmonie in „Zo. merlust" voor donateurs en genoodigden een concert, waarbij zij de medewerking genoot van de Tooneelvereeniging „V.O.O.TA..G. Het concert werd geopend met de marsch ..Blaze Away" van J. Furgeats, welks uitvoering direct den indruk maakte, dat „Soli Deo Gloria" weer den weg bewandelde, die leidt naar „hooger-op". En in deze meening werden we versterkt bij de uitvoering van het overige deel van het programma. In ..La Reine Maud" ouverture van L. Boyer, beluisterden we „Soli Deo Gloria" wel op haar best. Deze mooie, doch verre van gemakkelijk uit te voeren com positie genoot een dusdanige vertolking, dal zij ons deed denken aan „den goeden ouden tijd", waarin het korps steeds zoo kranig voor den dag kwam. Knap werk werd hierin voor al geleverd door de klarinetten. Ook in de ouverture „Zampa" viel veel goeds te beluisteren, terwijl „Les Saltimbanques'' fantaisie sur 1' Opera van L. Canne zelfs een fraaie vertolking genoot. Met Blankenburg, bekenden marsch „The Gladiators Farewell' sloot „Soli Deo Gloria" het concert, waarop zij met genoegen kan terugzien en dat weeT goede beloften voor de toekomst inhoudt. Een zestal leden van de tooneelvereeniging V.O.O.T.A.G. voerde ter afwisseling een klucht ;n 2 bedrijven „De truc van Tienus" op, waar om smakelijk gelachen werd, wat tenslotte de bedoeling toch was. WANDELSPORT Onder auspiciën van de turnvereeniging „Santpoort" is alhier een wandelclub opge richt, die onder leiding van den heer Arpad staat. Reeds een 40-tal leden hebben zich op- N'ED. ELFTALVIENNA. Volgens de „Sportkr." speelt het voorloopig Nederlandsch elftal op Woensdag 24 April op een nog nader aan te wijzen terrein een oefenwedstrijd tegen de Oostenrijksche club Vienna. VOETBAL IN ENGELAND. Voor de Engelsche League zijn Maandag wee wedstrijden gespeeld, wa-arvan de uitsla gen luiden. Blackburn RoversManchester City 10. Wolverhampton W—Sheffield' W. 2—2 Demi-fiimies Cup. Op 16 Maart worden de demi-finales voer den Cup gespeeld. De loting heeft volgens en bericht in de Tel. het volgende resultaat ;ehad: West BromwichA. Bolton Wanderers Burnley—Sheffield W. VOETBAL. Nederland-Engeland. Op Zaterdag 18 Mei, te Amsterdam. Uit Londen: Naar gemeld wordt hebben de besprekingen tusschen de Football Asso. ciation (F.A.) en den K.N.V.B. thans tot resul taat gehad, dat de landenwedstrijd Nederland Engeland op Zaterdag 18 Mei a.s. te Amster dam in het Olympisch Stadion zal worden gespeeld. D. H. C.—STORMVOGELS (1—2). Stormvogels trok naar Delft om daar tegen D. H. C. te spelen. Door hen, die weten dat D. H. C. op eigen terrein moeilijk te kloppen is, zal het een goede prestatie genoemd worden, dat Storm vogels het tot een 21 overwinning heeft we ten te brengen. In hoofdzaak moet de over winning weer toegeschreven worden aan de krachtige verdediging. Aanvankelijk deed Tol op de voor hem vreemde plaats wat vreemd, maar weldra was ook hij er goed in en toen waser voor Ditmars c.s. geen doorkomen dan. Speciaal Haak Sr. en Fijen waren geweldige struikelblokken en daardoor kwam het, dat Hollenberg niet veel moeilijks te doen kreeg. De Stormvogels-voorhoede speelde minder goed, vooral doordat Ketting de noodige spi rit miste en ook Van der Steen Sr. niet zoo op dreef was als anders. Daardoor debuteerde de nieuweling Van der Merkt niet onder de gunstigste omstandigheden, maar toch zijn we van meening, dat hij voor Stormvogels een aanwinst kan worden. Hij beschikt over een goed schot, dat hij o.m. toonde door uit een voorzet van Van der Steen op fraaie wijze het eerste doelpunt te maken. Nadat de rust met 0—1 was ingegaan, zorgde Ketting er voor dat na de rust de stand 02 werd. Dit was D. H .C. toch wat te bar Er werd niet fraai gespeeld, maar wel stevij op den bal gezeten. Tenslotte gelukte het Dit mars, Hollenberg met een onhoudbaar schot te passeeren, zoodat met 21 het einde kwam. SCHAKEN HET INT. SCHAAKTOURNOOI TE MOSKOU. Uit Moskou: De afgebroken partijen van de laatste vier ronden zijn behalve die tusschen GoglidzeLissitsine, en tusschen Botwinnik en Lissitsine, welke opnieuw werden afge broken, uitgespeeld. Capablanca hervatte zijn spel tegen Lasker niet, zoodat Lasker deze partij heeft gewon nen. De geëindigde hangpartijen hadden het volgende resultaat: AlatortsjefStahlberg remise. CapablancaBogatyrstjoek remise. LoewenfischPirc remise. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Maart. Bevallen 28 Februari: H. C. M. de Vries Hondemand; 1 Maart: H. G. Landwehr Jo- hann—v. Altena, z.; W. Bast— v. d. Broek, d.; C. Rombputsden Boer, z.; M. Diender Breuker, z.; S. J. Hoefmande Kam. z. Overleden 1 Maart: C. H. J. Buhse. 60 j., Thomsonlaan; H. H. van Ter TholenDup- pen. 67 j„ Kamperlaan; E. M.. 11 mnd., d. v. A. J. Schoorl, Saenredamstraat. Door onze lens gesnapt. Ds. F. KRAMER. Ds. F. Kramer, voorganger van de. Geref Kerk te Beverwijk was eenige weken geleden veertig jaren predikant. Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris is dit gedenkwaar dige feit geheel onopgemerkt voorbij gegaan. Ds. F. Kramer, die 3 Mei 1868 te Amster dam geboren werd, studeerde te Kampen, voltooide zijn studie te Amsterdam en werd in 1894 candidaat. Op 24 Febr. 1895 werd hij pre dikant te Stroobos (Fr.). Op 22 Maart 1903 deed Ds. F. Kramer zijn intrede als predikant van de Geref. Kerk te Beverwijk. Tot 1930 was hij secretaris van het schoolbestuur van de school voor Chr. Nationaal Onderwijs. (School met den Bijbel) Een belangrijke ge beurtenis in zijn loopbaan was de bouw van een nieuw kerkgebouw aan het C. H. Moens- plein. 22 Dec. 1930 werd dit bedehuis in ge bruik genomen. Bij den uitgever D. Kok in Kampen ver schenen van de hand van Ds. Kramer ver scheidene boekwerken en brochures HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Rotterdam van Vancouver p. 2 Land's End. Edam, Rotterdam n. New York p. 3 (11.22 V-Hi.) Start Point. Boschdijk, Philadelphia n. Rotterdam 4 te Antwerpen. Rotterdam 2 n.m. van New York n. West- Indië. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam 3 n.m te Liverpool. Leerdam New York n. Rotterdam 2 v.m. van Philadelphia. Damsterdijk. Vancouver n. Rotterdam 1 te tes Angeles. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 2 n.m. te L°s Angeles. 0 ^mster<iijk, Rotterdam n. Philadelphia p. 1 mm v.m. Kaap Race. Maasdam 3 van New York te Rotterdam. dam 3 Van New °rleans te Rotter 5n!?fIlmonar Rotterdam n. Vancouver 2 v. HALCYON LIJN. Öingen dingen 4 van Kirkenes te Vlaar- Stad Arnhem, Rotterdam n. Servola 1 (5.41 n.m.) 30 mijl van Z.O. van Niton. Stad Zwolle Rotterdam n. Ravnizza 3 (12.41 n.m.) 45 mijl Z.W. van Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 4 van Rotterdam te Hamburg. Nijkerk thuisreis 2 van Mombassa. Jagersfontein thuisreis 4 te Southampton Heemskerk thuisreis 3 van East-London. Boschfontein uitreis 3 van Southampton. Giekerk (uitreis) 3 van Port Sudan. Springfontein thuisreis 2 van Kaapstad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk uitreis 3 te Hongkong. Arendskerk thuisreis 3 van Marseille Gaasterkerk (thuisreis) p. 3 Maart Perim. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amsteldijk thuisreis 3 van Lagos. Maaskerk uitreis p. 2 Beachy Head. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Melis-kerk thuisreis, 2 van Adelaide. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Streefkerk uitreis 3 van Antwerpen en pass n.m. Vlissingen JAVA—NEW YORK LIJN. Maron, Java n. New York 2 van Singapore Kota Radja 2 van New York te Phila delphia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso Triest n. Amsterdam p. 4 1 n.m. Ouessant. Rhea 4 van Stettin te Amsterdam. Odysseus 4 van Kopenhagen te Amster dam. Deucalion 4 van Rotterdam n. Barcelona. Telamon 4 van Alexandrië n. Jaffa. Amazone, Amsterdam n. San Juan P.R. 2 4.54 v.m. 50 mijl Z.W. van Niton. Achilles 2 van Fiume naar Susak. Ceres. 2 van Malta naar Calamata. Costa Rica, 3 van West-Indië te Amsterdam Hermes, 3 (6 n.m.) van Amsterdam te Hamburg. Irene, 3 van Hamburg te Amsterdam. Mars 2 van Gandia naar Alicante. Nereus, 2 van Danzig naar Amsterdam. Orestes, 3 van Bourgas te Varna. Orpheus, 2 van Pasajes naar Bilbao. Pluto 3 van Amsterdam te Odense. Saturn us, 3 van Beyrouth naar Burriana. Stella, Valencia naar Rotterdam pass. 4 (2 v.m.) Ouessant. Theseus, 2 van Amsterdam te Kopenhagen Titus, 2 van Oran te Barcelona. Venezuela 3 van Hamburg te Amsterdam. Vulcanus, 3 van Vigo te Lissabon. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterlan-d (thuisreis) pass. 3 (6.— n.m.) Fernando Noronha. Montferland. (thuisr.) 4 van Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar (uitr.) pass. 4 (2 v.m.) K. Guarda- fui. Kota Baroe (thuisreis) 3 (3 mm) van Port Said, 8 (bij daglicht) te Genua verwacht. Kedoe, 3 van Batavia te Rotterdam. Blitar (uitreis) p. 3 (2 n.m.) Pt. de Galle. Kota Tjandi 3 (11 n.m.) van Bremen te Middlesbro. voor Rotterdam. Kota Pinang (thuisreis) 3 (3 n.m.) van Sabang. Indrapoera (uitreis) 4 (9 v.m.) te Belawan. Sibajak (thuisreis) pass. 3 (3 n.m.) Oues sant, wordt 4 (8 v.m.) te Southampton en 5 (8 v.m.) te Rotterdam verwacht. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 2 van Buenos Ayres naar Rotterdam SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverhazel, Calcutta naar Vancr. 1 van Batavia. Tosari 1 van Vancouver naar Calcutta. Silverpalm, N.-Orleans naar Calcutta 1 v. Beira. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benvenue, 3 van Otaru te Rotterdam. Prometheus, Batavia naar Amsterdam 3 v. Port Said. Menestheus, Japan naar Rotterdam 3 te Singapore. Clytoneus 3 te Liverpool, voor Java. Laomedon, 2 van Java te Greenock. Perseus, Japan naar Rotterdam via Lon den 3 (12.59 n.m.) 70 mijl W. van Niton. City of Oran, Japan naar Rotterdam pas. 4 Perim. Hector, Japan naar Rotterdam 3 v. Aden. City of Adelaide 4 van Rotterdam te Kobe. City of Newcastle, Dairen naar Rotterd. 3 van Port Swetter.ham. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, 2 van Batavia naar Am sterdam. Salabangka (uitreis) 3 te Londen. Tajandoen (uitreis) pass. 3 Dakar Tawali 4 van Batavia te Amsterdam. De offers van winterstorm. Een Engelsch blad heeft uitgerekend, dat n* stormen van den afgeloopen winter 164 scha pen deden verloren gaan. De meeste van dez- zijn gestrand of zoodanig beschadigd, dat zij als verloren kunnen worden beschouwd. 37 schepen zonken en 11 zijn geheel uitgebrand. Met al deze ongelukken lieten niet minder dan 140 menschen het leven, waarbij inbegrepen de 26 opvarenden van het dezer dagen gezon ken Engelsch stoomschip Blairgowrie. Zooals bekend zijn nog verschillende schepen op het noodsein naar het laatstgenoemde schip gaan zoeken doch helaas tevergeefs. Vlootvermindering. Het sedert December 1930 opgelegde stoom schip Madioen van den Rotterdamschen Lloyd is voor den sloop naar Italië verkocht.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5