HET TANDHEELKUNDIG RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT f 35 Tandarts DE TULPENHOF gezien van het dak van het Bloemenpaleis. Links het Waren huis", op den achtergrond het groote restaurant. De lichtzuilen zullen den Hof des avonds een fantastischen aanblik geven Over twee weken zijn de poorten geopend... De versieringen van Heemstede. Nog ruim een week en de Internationale Bloemententoonstelling Flora 1935 Heemstede is geopend. Jaren van voorbereiding zijn aan cat moment voorafgegaan, de deskundigen hebben berekeningen gemaakt en teekeningen ontworpen, een heele tijd van inspannenden arbeid is gepasseerden thans is het oogen- blik bijna gekomen, dat de resultaten daar van aan het publiek worden getoond." Met een genist hart kunnen we de opening tegemoet gaan", kon de heer T. van Waveren, voorzitter van het Tentoonstellingscomité Flora de zer dagen in een persconferentie zeggen, „men werkt nog slechts aan het wegnemen van het winterdek, aan het afwerken van de paden en andere dergelijke bezigheden. Maar de hoofdzaak is gereed". Het Bloemenpaleis, het groote halvemaan vormige gebouw rechts achterin den Tulpen hof, in welk Paleis de vijf tiendaagsche ten toonstellingen zullen worden gehouden, is volkomen gereed om de inzendingen (die er uit teraard nog niet in zijn gebracht) te ontvan gen: de paden zijn verhard, de verlichting (indirect, zooals we vroeger reeds meedeelden, zoodat geen der kijkers, waar ook, er eenigen last van ondervinden kan) is in orde, de ven tilatie en de verwarmingsapparaten wachten slechts op de hand, die ze in werking zal stellen. Het Bloemenpaleis zal tijdens de Flora I (de eerste 10 dagen) uitsluitend aangelegd en versierd zijn met bloemen van bolgewassen. Door het gebruik van hetzelfde decoratie materiaal. coniferen, in blad getrokken beu ken en wilgen, en bloeiende heesters, zullen de vele inzendingen één geheel vormen. In de rechter vleugel komt o.a. een „formal garden" in te zenden door de afdeeling Heemstede van Bloembollencultuur. Hierin zal men vijvers vinden met een door „blau wen regen "behangen pergola omsloten, pa den van flagstone, welke door borders van Darwintulpen slingeren, gazons met hyacin- tenperken, enz. De linkervleugel wordt gevuld met de meest complete collectie hyacinthen welke men zich denken kan, door de afdeeling Over- veen-Bloemendaal en de Ver. De Hyacinth verzorgd als een speciale demonstratie van het gebruik van hyacinthen in de bloem schikkunst. Honderden bloemstukken van al lerlei grootte zullen hier een fantastisch kleurenspel scheppen. En in de middenhall komen de fijnste snufjes in hyacinthen, tul pen. narcissen, amaryllissen, lelietjes, enz. Boven den in- en uitgang van de zijhallen van het Paleis zijn glas-in-loodramen aange bracht van Nico Schrier, voorstellende eener- zijds de reactie van verschillende mensehen bij het beschouwen van bloemen, anderzijds de dieren tegenover de bloemen, het beweeg lijke leven tegenover de stille schoonheid der bloemen. Het gebrandschilderde glas-in- loodraam in de officieele ontvangzaal bedoelt als allegorische verbeelding weer te geven de beteekenis der bloemen voor het mensche- lijk leven, van de wieg tot aan het graf. De godin Flora verschijnt tusschen de menschen, de aarde zegenende en verrijkende met haar bloemenweelde. Dit raam is ontworpen en uit gevoerd door den glasschilder Huib de Ru. pe leden der Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur zullen op 15 Maart van 10 uur af, met dame toegang tot de tentoonstelling hebben. Om half elf worden de minister van Economische Zaken, Mr. Steenfoerghe en de genoodigden door het Uitvoerend Comité ontvangen. Na de officieele opening, welke op een der bordessen van het gebouw ge schiedt door minister Steenberghe, vindt een ronagang door het gebouw en over de terrei nen plaats. Om 12 uur worden de poorten opengesteld voor het publiek. Om één uur wedt Heemstede een lunch aan in het restau rant Flora, waar genoodigd worden de eere- vocrzitter van de tentoonstelling, binnen- en DUitenlandsche delegaties van tuinbouwver- eenigmgen, besturen van vereenigingen uit bloembollen streek en andere officieele gasten. 's Avonds biedt het Provinciaal bestuur van «oord-Holland een ontvangst aan in het Gou- ornementsgebouw aan de Paviljoenslaan, «an de buitenlandsche delegaties, officieele Personen en vele vakmenschen, welke bij den poouw der tentoonstelling betrokken zijn. Wat in Heemstede gebeurt, pe vereeniging tot Bevordering van Vreem- angenverkeer afdeeling Heemstede, heeft Plan gevormd aan deze gemeente, tijdens de bloemententoonstelling, een feestelijk aan zien te geven. 2ij heeft dit plan in handen gelegd van den Heemsteedschen teekenaar Jan Wiegman, die versieringen heeft ontworpen voor de Heem- steedsche Dreef, voor den rand van het grot bosch aan den Heerenweg en voor den brug over de Leidschevaart aan de Zand voor tsche- laan. Aan het begin van de Heemsteedsche Dreef (bij de Blauwe brug zal een monumentale lichtmast verrijzen, steunend op een base ment van kleurige, met bloemen versierde vlakken en oprijzend uit een bed van bloe men en coniferen. Deze mast, welke in 't midden het woord „Flora' draagt, zal als be kroning van den top 4 lampen dragen, gevat in een kleurige omlijsting. Ben eind verder op den Dreef, aan het Pieter Aertzplein zal een tweede lichtmast prijken. Deze zal echter in afwijking van de vorige op het midden van de mast een lichtbak dragen, bekroond met „Flora" en aan de voorzijde (gericht naar de Adr. Pauwlaan) een pijl, dus tevens dienen als richtingaanwijzer voor het verkeer, ook 's avonds, daar dan woord en pijl verlicht zul len worden. Een derde mast, gelijk aan de eerste, ver. rijst op 't midden van de Zandvaartbrug en een vierde zal een plaats vinden op het punt waar de Provinciale weg aansluit bij de Heem steedsche Dreef. Deze mast, zal een voetstuk hebben van bescheidener afmeting, echter aan beide zijden het woord „Flora" naar de Haarlemmermeer en naar de Dreef. Voor de versiering van den zoom van het rotbosch heeft Jan Wiegman de berm om den grooten vijver langs den Heerenweg be nut.. Hier zal het woord „Flora" in forsche letters prijken op een bed van Erica, geflan keerd door hooge en lage coniferen en om zoomd door een rand van palmpjes, 's Avond: zal het woord „Flora" verlicht worden. Ten slotte zal de brug over de Leidschevaart aan de einden met 4 kleurige masèen worden ver sierd en in 't midden vóór de leuning zal. aan de zijde van het station „Aerdenhout" het woord „Flora" in een kleurige omlijsting wor den aangebracht. Dit geheel zal weerspiege lend in het water van de Leidschevaart voora' voor treinreizigers komend uit Leiden, reeds van verre een fantastischen indruk maken, De voornaamste openbare plantsoenen zijn beplant met bolgewassen. De burgerij heeft bijzondere zorg besteed aan de voortuinen voor welker versiering een wedstrijd is uitgeschre ven. De plaatselijke Vereeniging voor Vreem delingenverkeer heeft in samenwerking met de afdeeling Heemstede van de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur de leiding van dit plan genomen terwijl voor de uitvoe ring daarvan de medewrking is verkregen van tal van hoveniers, werkzaam in Heem stede. Met medewerking van de plaatselijke middenstandsorganisaties is tevens een wed. strijd in winkelversiering uitgeschreven. Ofschoon de „Flora"-tentoonstelling bijzon- deren luister bijzet aan de viering van het jubileum der vereeniging, de herdenking van het 75-jarig bestaan van de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur, heeft het hoofdbestuur gemeend, de eigenlijke herden king niet rechtstreeks aan de tentoonstelling te moeten verbinden, maar daarvoor een af zonderlijke middag te bestemmen, waarop de op het jubileum betrekkelijke toespraken zullen worden gehouden zoodat ter tentoon stelling de aandacht geheel op haar doel kan worden saamgetrokken. De herdenkingsbijeenkomst zal gehouden worden op Donderdag. 14 Maart in de beurs- zaal van het Krelagehuis. Hiertoe zijn uit- genoodigd de Rijks-, Provinciale en Gemeente- autoriteiten, vertegenwoordigers van binnen- en buitenlandsche tuinbouwvereenigingen. de besturen van de afdeelingen en de bestuurders en leden van commissies en instellingen der vereeniging. en anderen. Uit het buitenland zijn verschillende depu. taties aangemeld: de oudste en grootste Brit- sche tuinbouwvereeniging, de Royal Horticul tural Society, zal vertegenwoordigd worden door haar bestuursleden ,de heeren Leak, Trot ter en secretaris Lt. Col. Durham, de bijna even oude Société nationale d' Horticulture de France door baar eersten vice-president Ferdinand Cayeux, de Société Royale d'Agri- culture et de Botanique de Gand en de Chambre syndicale des Horticulteurs beiges door den heer Albert DeSmet, die voor laatst genoemde vereeniging als mede-afgevaardigde heeft den heer Delpair. De Deutsche Gesell- schaft. für Gartenkultur en de Deutsche Gar- tenbaugesellschaft zenden als gedelegeerden haar respectievelijke presidenten, de heeren Boettner en Prof. Ebert. De Finsche Tuinbouw- handelsvereeniging zal vertegenwoordigd wor den door de heeren Torsten Barck en Ossian Lunden, voorzitter en secretaris der vereeni ging. Eenige andere buitenlandsche vereeni gingen hebben onder schriftelijke aanbieding van haar gelukwenschen, zich laten veront schuldigen. De buitenlandsche tuinbouwpers zal vertegenwoordigd zijn door de hoofdredac teuren o.a. van The Gardeners' Chronicle, The Horticultural Trade Journal en La Tribune Horticole. Uit Nederland zenden deputaties: de Neder- landsche Tuinbouwraad (de heeren J. C. M. Mensing, Jac. Smits, F. V. Valstar en Jhr. Dr. C. Mollerus), de Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde (Jhr. G. F. van Tets van Goidschalxoord, Mr. T. J. T. Noyon en •Thr. Mr. C. Dedel), de Bond van Bloembollen handelaren (de heeren C. P. Nelis. J. M. van Til en Mr. M. van Toulon van der Koogï en het Hollandsch Bloembollenkweekersgenoot- schap (de heeren S. Schoneveld en Jos. M. J. Braam). Zooals bekend, zal het Mannenkoor Die Spaernesanghers. de bijeenkomst opluisteren door zang. onder leiding van zijn directeur den heer Lieven Duvosel. De voorzitter der vereeniging. de heer Krelage, zal een herden kingsrede uitspreken, waarna door een klein aantal sprekers nog het woord zal worden ge. voerd; voor zoover thans bekend door den Directeur-generaal van den Landbouw, Ir. Roebroek, die den Minister van Economische Zaken zal vertegenwoordigen, door den burge meester van Haarlem den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, door den heer Mensing uit naam van den Nederlandschen Tuinbouw en door een spreker namens den buitenlandschen tuinbouw. Na afloop van de bijeenkomst houdt het hoofdbestuur receotie in de restauratiezaal van het Krelagehuis. Des avonds vereenigt het hoofdbestuur een honderdtal genoodigden in het restaurant .Flora" op de bloemententoonstelling te Heemstede aan een maaltijd, waar o.a. Z. E. de Minister van Economische Zaken Mr. M. L. Steenberghe zal aanzitten. Na tafel zal het gezelschao in de gelegenheid worden gesteld het verlichte Bloemenpaleis en de verlicht^ terreinen te bezichtigen om den avond te besluiten in het Volendamsche Bierrestaurant op de Flora, waar zich dan inmdidels reeds verzameld zullen hebben de inzenders en an dere medewerkers aan de tentoonstelling, di-i door het Uitvoerend Comité zijn uitgenoodie'i om den avond op de tentoonstelling door te brengen We hebben reeds gemeld, dat in het Fran' Halsmuseum tijdens de tentoonstelling een expositie zal plaats hebben van spotschriften en afbeeldingen over deGeschiedenis van de Bloementeelt. Tevens zal in het Teylermuseum een tentoonstelling worden gehouden van oude en nieuwe kunst, gewijd aan de bloem, zoowel uit het bezit van het museum als van elders. Deze beide tentoonstellingen zullen geopend •orden Zaterdagmiddag 16 Maart half drie in het Frans Halsmuseum. Dit zijn de feestelijkheden en plechtigheden verbonden aan de Derde Groote Voorjaars bloemententoonstelling van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haar lem. Volkomen terecht zei de heer van Waveren. dat het 25 H_A. groote terrein hoewel samen gesteld uit honderden inzendingen, één groot oark is geworden, en dat de hier en daar :eplaatste zomerhuisjes en rotspartijen, het Larensch boerderijtje en de tuintje,s den in druk maken bij het geheel te behooren en er reed<s jaren te staan. Maar wat zullen wij trachten u met woor den een uiteraard zeer onvolledig beeld te geven van de Flora, al-s gij binnenkort zelf die onbeschrijflijk-prachtige weelde van kleuren en geuren zult kunnen genieten? INSTITUUT ELA A R LEM- XOOKD Berekent thans nog voor een TEL. !67i!« grepen 3,— 1.7S 3.— 9.— met garantie Pijnloos trekken in Plaatje met i Kunsttand f Iedere Tand meer f Porcelein of Zilvervulling f Goudvulling vanaf Goudkroon vanaf 15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 79 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch (Adv. Ingez. Med.) EEN BLIK IN HET BLOEMENPALEIS. In het midden het pad van ongeveer 5 M. breedte, waar een hek middendoor zal loopen, om het verkeer van beide richtingen gescheiden te houden. Aan weerszijden daarvan glooien flauw de stands naar boven, die licht krijgen door de ramen er boven en 's avonds door de verlichting, aangebracht in de lichtbakken (op de foto links van de rechterbovenramen. DINSDAG 5 MAART 1933 Gevangene ontsnapt. Naar Haarlem-Noord ontkomen. Maandagmorgen 12 uur is op het stationsplein te Haarlem een gevangene, die met een cel wagen zou worden vervoerd, ontsnapt. Hij had toestemming gevraagd en gekregen om even van een urinoir gebruik te maken. Hij heeft onder de viaduct naar Haarlem-Noord weten te ontkomen. Nader vernemen wij, dat de ontsnapte op transport was van Den Haag, waar hij een hechtenisstraf ondergaat, naar Haarlem, waar hij als verdachte voor het Kantonge recht moest verschijnen. Suze Groeneweg 60 jaar. Kerkbrand te Leerbroek. Maandagnacht is door tot nog toe onbekende oorzaak het uit omstreeks 1025 dateerende kerkgebouw van Leerbroek door brand ver woest. Slechts de muren van de kerk staan nog overeind. Van den kerktoren is de spits met het uurwerk naar beneden gekomen, terwijl het dak van de kerk voor het grootste gedeelte is vernield. Het inwendige is schoon uitgebrand. Een melkrijder, die om half twee door het dorp reed, ontdekte een vuurgloed achter de kerkramen. Hij waarschuwde onmiddellijk de bewoners van het dorp en die slaagden erin de hand brandspuit, die in 't onderdeel van den kerk toren was opgeborgen te redden, waarmee men zoo goed en zoo kwaad als het ging het vuur begon te bestrijden. De brandweer van Leerdam heeft met vier stralen de vuurzee aangetast. Aan blusschen viel in het geheel niet te denken. Met groote moeite is men er nog in geslaagd de boeken en archieven uit de consistorieka mer in veiligheid te brengen. De fraaie kansel, alsmede de kerk- en les- borden gingen verloren. De naast de kerk staande boerderij van den landbouwer Ver- rips, die met riet was bedenkt kon worden behouden. De schade wordt door verzekering gedekt. De toren was voor f 40.000, het kerkgebouw voor f 60 000 verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Het ls mogelijk, dat deze is veroorzaakt door kortsluiting, doch het is niet uitgesloten dat het vuur is ont staan door vonken, die uit de stoven zijn ge vallen. Ook is het mogelijk dat een ouderwetsche kachel, die in de consistoriekamer stond het vuur heeft veroorzaakt. Maandag is mej. S. Groeneweg, lid van de Tweede Kamer voor de Soc. Dem. Arb.partij 60 jaar gewordc-n. Zij sloot zich in 1903 bij de S.D.A.P. aan. werd in 1914 lid van het Partijbestuur en in 1918 lid van de Twee de Kamer, het eerste vrouwelijke lid. Hier naast heeft zij nog het idmaatschap van den Rotter damschen Ge meenteraad bekleed en bekleedt zij nog dat van Prov. Staten van Zuid-Holland. Dr. Rintelen staat terecht. Openbare aanklager eischt levenslang. VROUW VERWONDT HAAR MAN. In de Indische buurt te Amsterdam heeft een twist plaats géhad.tusschen een 44-jari- gen man en zijn vrouw. Deze heeft in drift een broodmes gegrepen en het 'naar den man toégeworpen, die licht aan de box-st werd gewond. Hij is opgenomen in het O.L.V. gasthuis Teraardebestelling Staatsraad Idenburg. Uit Den Haag: Onder zeer groote belang stelling heeft Maandag op de Algemeene Begraafplaats de teraai'debestelling plaats gehad van den minister van staat, staatsraad A. W. F. Idenburg. oud-minister van koloniën enoud-gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië. In de vroege ochtenduren was het stof felijk overschot van het Roode Kruiszieken- huis overgebracht, naar de woning van wijlen den heer Idenburg aan den Cremerweg. Om elf uur ving daar een rouwdienst aan, die ge leid werd door Ds. Barkey^Wolf, gerefor meerd predikant. Bij den rouwdienst waren tal van autoriteiten aanwezig. Om enkele mi nuten voor elf uur arriveerden in twee gala- hof rij tuigen de vertegenwordiger van de Ko ningin, de kamerheer-ceremoniemeester R. A. baron van Haraenbroek van Hardenbroek en de vertegenwoordiger van Prinses Juliana mr •J. C. baron Baud. Voorts kwamen nog minister-president dr Colijn, de minister van buitenlandsche zaken ihr. de Graeff, de vice-president van den raad van state jhr. Bëelaerts van Blokland, de oud ministers Donner en Van Dijk. de oud gouverneur van Suriname Staal. mr. De Vries, waarnemend burgemeester van Den Haag. ver schillende bekende figuren uit de Anti-Revo lutionaire Partij en voorts de naaste familie leden. De teraardebestelling. Op de Algemeene Begraafplaats bevond zich een groot aantal personen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Daaronder waren vertegenwoordigers van het Centraal-Comité der Anti-Rev. Partij, waarvan de beer Iden burg eere-voorzitter was; vaix den Raad van Beheer der Dr A. Kuyperstichting, waarvan hij vice-voorzitter was; van het college van directeuren van de Ver. voor Hooger Onder wijs op Geref. grondslag, waar van de Vrije Universiteit uitgaat en van welk directorium de heer Idenburg eveneens deel uitmaakte; van het college van deputaten voor de gees telijke verzorging van de verstrooide Geref in Ned.-Indië en van het college van deputaten voor de correspondentie met de Hooge Over heid, beiden vanwege de Generale Synode der Geref Kerken, waarvan de heer Idenburg even eens lid was; tal van leden van de Regeering; van den Raad van State en van de Eerste- zoowel als van de Tweede Kamer, w.o. ver tegenwoordigers der A.R.-fractie in beide Ka mers, alsmede tal van burgerlijke en militaire autoriteiten. Aan het graf werd ingevolge den nadruk- kelijken wensch van den overledene niet ge sproken. Toen allen zich rondom de groeve hadden geschaard, trad ds. Bai'key Wolf naar voren om enkele, door den ontslapene zelf als aan zijn graf voor te lezen Schriftgedeel ten aangegeven, voort te lezen. n.l. Ps. 130, Jes. 40 18; Rom. 10 8b—10. Vervolgens las ds. Wolf de Apostolische Geloofbelijdenis en tenslotte 1 Cor. 15 5367, waarna hij het Onze Vader bad. De zoon van den heer Idenburg, dr. P. J. A. Idenburg, heeft daarna een woord van harte- lijken dank gesproken voor de betoonde, over- groote belangstelling, waarbij hij zich in he1 bijzonder richtte tot de vertegenwoordigers var de Koningin en Jrinses Juliana. Hiermede was de plechtigheid teneinde. Te Weenen is Zaterdag voor het militaire gerecht het proces begonnen tegen den vroe- geren Oostenrijkschen gezant te Rome, dr. Rintelen, verdacht van hoogverraad. De controle aan de ingangen van het ge rechtsgebouw en aan de deur van de zitting zaal was bijzoiider streng. Alle belangstellen den en journalisten werden op wapens onder zocht. Tegen half tien werd dr. Rintelen de zaal binnengeleid. Hij steunde op een stok en droeg den linkerarm in een doek. De verdachte ziet er goed uit. Een kwartier later komt het Hof binnen. De president geeft dr Rintelen toe stemming ,zijn antworden zittend te geven. Vervolgens droeg de officier van justitie Tup- oy, bekend uit het proces tegen de moorde naars van Dollfuss de dagvaarding voor, die door dr. Rintelen zonder eenige blijken van aandoening werd aangehoord. Aan de zeer omvangrijke dagvaarding ont- leenen wij hier enkele punten: dr. Rintelen zou in Juli 1934 in Rome en in Weenen de hem bekend geworden plannen van den aan- iag op den bondskanselier van 25 Juli 1934 hebben goedgekeurd, en zich hebben beschik baar gesteld voor de vorming van een revolu- tionaii-e regeering. Over het contact tusschen dr. Rintelen en ie oDstandelingen voert de officier in de eerste olaats eenige feiten aan. De eerste radiografische mededeeling van dien dag luidde; de regeering Dollfuss is af getreden. Dr. Rintelen heeft de leiding der regeeringszaken overgenomen. Ook door de op standelingen, die in de bondskanselarij bin nendrongen, werd de naam van dr. Rintelen genoemd. Men heeft echter in de loop van het onderzoek niet kunnen ontdekken, op wiens bevel de naam van dr. Rintelen in dit verband is genoemd. Het O.M. geeft toe, dat er gedurende het verlof dat dr. Rintelen in Weenen heeft door gebracht, niets bijzonders is gebeurd. Er be stond een sterk antagonisme tusschen dr. Dollfuss en Rintelen. wat tot gevolg had, dat dr. Rintelen uit de regeering trad. De post van gezant te Rome voldeed hem in geen enkel op zicht. hij bleef zich sterk interesseeren voor Oostenrijks binnenlandsche politiek. Toen verdachte het radio-bericht hoorde, waarin zijn naam werd genoemd, heeft hij niets ge daan om dr. Dollfuss van zijn loyaliteit te overtuigen. Ook de afscheidsbrief die Rinte len vöör zijn poging tot zelfmoord aan zijn echtgenoote schreef, wordt door het O.M. in het geding gebracht. In dezen brief schrijft hij o.a. dat hij in den namiddag van den 25en Juli een verzoek kreeg van een hem onbekende om bemiddelend op. te treden, daar de toe stand in de bondskanselarij zeer kritiek was. Later heeft hij echter weer ontkend dat men bij hem om bemiddeling had aangeklopt. De president stelde hem dan de vraag, of hij zijn schuld bekent. Verdachte antwoord de: „Neen" President: „In geen enkel opzicht?" Verdachte: „Neen". Op vei'zoek van dr. Rintelen werd daarna eenige tijd gepauzeerd. Na de pauze werd verdachte een verhoor af genomen. Hij versprak zich dikwijls en zijxi antwoorden waren dikwijls verre van vlot, doch in den loop van het verhoor kwam hij meer op dreef. Dr. Rinteren verklaarde met stelligheid, dat zijn benoeming in Rome met volle instem ming van dr. Dolfuss heeft plaats gehad. Het verwijt, dat hij voor zijn werk geen belang stelling heeft getoond, wierp hij verre van zich. Voorts bestreed hij. dat hij in bijzondere relatie stond met- den Duitschen gezant te Rome. Dan kwam zijn omgang met een stu dent, zekere Spitzy ter sprake. Dr, Rintelen zeide, dat hij nooit heeft geweten, dat deze man nationaal-socialist was. Verdachte gaf toe, tegenover dr. Dollfuss den plicht van loyaliteit te hebben gehad. Betreffende het nat.-socialisme merkte hij op. dat men dien de te trachten, een compromis te vinden on der volledige handhaving van het Oostenrijk- sche standpuixt. Met klem verklaarde verdachte, dat er nooit een tegenstelling heeft bestaan tus schen hem en den bondskanselier. Drie weken vóór diens dood heeft Dollfuss hem nog ge vraagd, of hij bereid was de post van gezant te Berlijn op zich tc nemer. De president bracht dan een verxlaring eer sprake van dr. Funder, hoofdredacteur va", de „Reichspost", die verklaart, dat verd. eens tegen hem zou hebben gezegd, dat hij niets tegen dr. Dolffus zou ondernemen; zou deze echter weigeren dan zou hij verd. in de bres springen. Verd. ontkende met klem deze uitlating. De president kondigde een confrontatie aan 'usschen dezen getuige en verdachte. Reuter meldt nader, dat dr. Tuppy, de apenbare aanklager, levenslange gevangenis straf tegen dr. Rintelen heeft geëischt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7