De opstand in Griekenland. Dampo'lanT De Ontwapeningsconferentie. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Radio-Procramma 9 MAART T935 BUITENLAND. Tegenstrijdige berichten over Macedonië. Saloniki d°°r de opstandelingen gebombardeerd. Beslissende zeeslag verwacht. ■TilfflB 9 Maart. - 15 regeeringjvliegtui Vriidag het station en de kazen kazer- jelijkertijd atwENE, 9 Maart. is regeeungsv. ^hbeii Vrijdag het station en de varfserres gebombardeerd. Tegeli; ze\.. 7ïi waarnemingen verricht. ^rivier Stroema is buiten haar oevers ge- en heeft groote overstroomingen ver- ^"-zaakt hetgeen"de actie der troepen belem- ®S?'dellineen der opstandelingen in Mace- i muien gistermiddag door 13 vliegtui- S der regeering met succes gebombardeerd zekere berichten hebben de opstan- En allen moed verloren, daar bij hen BVoeilg gebrek aan levensmiddelen be- e?n. ip ontstaan". PHet Atbeensche telegraafagentschap deelt «nichten volgens welke in Griekenland «muur op brieven zou zijn ingesteld, zijn Chromen ongemotiveerd. Zelts de censuur op "drammen, welke door den krijgsraad is .««hreven, wordt zoodanig toegepast, dat, k iedereen kan vaststellen alle berichten dd de gebeurtenissen van deze dagen in het Snland bekend worden, behalve dan na- ,,iMV de zuiver fantastische berichten. ne arrestaties, welke hebben plaats gehad, hidden ten doel intriges van oppositioneele hingen tegen te gaan. Venizelos gewond. np Grieksche regeering heeft van den ha ammeester van Volo bericht ontvangen, dat A**r een Joego Slavische torpedoboot is aan- ïïomen welke een opzienbarend radiogram 70U hebben opgevangen omtrent den leider der opstandelingen Venizelos. Volgens dit radiogram zou Venizelos ernstig opwond zijn en door een torpedoboot worden overgebracht naar Alexandne. BELGRADO, 8 Maart. Ofschoon de Zuid- Slavische bladen geenszins een overwinning- der opstandelingen in Griekenland zou toe juichen blijkt uit de gepubliceerde berichten toch dat de toestand der regeeringstroepen iet'alleen in Macedonië maar ook op de eenden langzamerhand slechter wordt. Sedert Donderdagmiddag woedt in Mace dooie een groote veldslag, waarbij echter niet rsgeeringstroeptn, maar de opstandelingen de aanvallers schijnen te zijn. De veldslag schijnt ten vooideele van de opstandelingen te verloopen. Het kanongedonder, dat oor spronkelijk aan de Grieksch-Bulgaarsche grens duidelijk hoorbaar wa-s, trok in den loop van heden steeds verder Zuidwaarts. Berichten uit SalorJki melden, dat de stad in staat van verdediging wordt gesteld. O idanks het ongunstige weer zouden ver. sclkidene vliegtuigen der opstandelingen de .staatsgebouwen in Saloniki hebben gebombar deerd. De vliegtuigen der regeeringstroepen echter zouden zich hebben beperkt tot bet uitwerpen van vlugschriften. In Belgrado is men van meening dat de ernstige hinderpaal voor de Grieksche re geeringstroepen het gebrek aan munitie is. Deze omstandigheid en niet het weer zou schuld zijn van het niet optreden tegen de opstandelingen. Daar alle groote munitie depots van Griekenland in het Noorden en Noord-Oosten van het land zijn ingericht, be vinden zij zich thans in handen der opstan delingen, die gereed schijnen te zijn gekomen met de verdeeling van wapenen en munifie onder de bevolking. Beslissende zeeslag verwacht. Het blad Paris Soir verwacht een zeeslag, welke beslissend zou kunnen zijn. Dit bericht wordt echter weer door de Grieksche legatie te Parijs tegengesproken. ATHENE, 8 Maart De minister van eco nomische zaken Pesmatzoglou heeft bevel ge geven dat In alle steden, die door opstande lingen worden bedreigd, de bankbiljetten ver brand moeten worden. Volgens telegrammen van de eilanden Sjiona en Syres hebben de bankdirecteuren daar aan dit bevel gevolg gegeven. Zij hebben in totaal bankpapier tot een bedrag van 150 millioen Drachmen ver brand. In politieke kringen te Rome motiveert men het feit, dat drie oorlogsschepen naar de Aegeische Zee zijn gedirigeerd, met de toe spitsing van den burgeroorlog in Griekenland. Herstel van gouden standaard aanbevolen. Te Londen heeft deze week vergaderd de Internationale Conferentie voor Monetaire vraagstukken., welke vergadering gehouden ']p£ °nder de auspiciën van de Carnegie- üiichting voor den Vrede, en waarin België, wnada, Duitschland, Engeland, Frankrijk. Italië, Nederland, Noorwegen, Zweden en de vereenigde Staten vertegenwoordigd waren. In haar resolutie beveelt deze conferentie aan. dat de regeeringen der voornaamste lan- cen m de eerste plaats echter Frankrijk. Eh- geiand en de Vereenigde Staten, zonder ver wijl met elkaar zullen beraadslagen, ten em oe een voorloopige stabilisatie op goudbasis te tnl i tn' als uiteindelijk doel, een even veel herstel van den gouden standaard in de geheele wereld. beveelt de conferentie aan een ver raai -Van d€n Volkenbond, veelvuldige be- e?r i-b^mgen ^'ussc^en de naties op voet van vaü i V? en wenschelijkheid om groepen wLL en vormen, die den vrijhandel ■anohaven of slechts lage tarieven, zulks op van het verdrag van Ouchy. VIJF DOODVONNISSEN IN HET rm „MEMEL-PROCES GEëlSCHT. ces L ??"10' In het z.g. Memellanders-pro- penrm de procureur-generaal het woord ciivom!0n' waaroP generaal Wiemer en pro- <!M-ouLgeJIei'aal Monstavicius de eischen uit- straf gen 5 beklaagden werd de dood- anripi-fl Voorts werden straffen tegen tno>,ix, - e^aa§den geëischt van levenslange tuuissti'af, 15 jaar tuchthuisstraf e.d. De twee dagen geleden ingestelde versperring van het scheepvaartverkeer heeft hiertoe bijzondere aanleiding gegeven zegt men. Het besluit van generaal Piastiras van Brindisi naar Milaan te gaan is in deze kringen met voldoening ontvangen, daar Iita- l'ië tegenover de gebeurtenissen in Grieken land een neutraal standpunt wil in- me-n. Giorna-le d'Italia ziet in het zenden van oorlogsschepen een voorzorgsmaatregel, wel ke uitsluitend betrekking heeft op de belan gen der Italiaansche onderdanen in Grieken land. Italië kan het bevriende Grieksche volk slechts wenschen, dat spoedige rustige toe standen zullen terugkeeren. De opstandige beweging zal volgens het blad van langen duur zijn en op een breedere basis komen. Venizelos heeft anderhalf millioen Grieken uit Turkije ondergebracht op belang rijke strategische punten, o.m. te Athene, Sa- lonik'i en in Oost-Thracië. Deze lieden moes ten tegelijkertijd een basis zijn voor zijn politiek. Het is niet mogelijk vast te stellen in hoeverre deze berekening thans steekhou dend blijkt te zijn. Opmerkelijk noemt het blad het evenwel, dat juist in deze drie gebieden, tegelijk met Kreta, de eerste verschijnselen van een op stand naar voren zijn gekomen. Oostenrijk. Proces Rintelen in het laatste stadium. De getuigenverhooren van Vrijdag in het proces tegen Dr. Rintelen hebben weinig nieuws gebracht. De neef van den verdachte, Hermann Rin telen, verstrekte nauwkeurige inlichtingen over hetgeen Rintelen op 23 en 24 Juli heeft gedaan. Hij zeide, dat hij op die dagen bijna voortdurend met den verdachte samen is geweest. Het is uitgesloten, dat Rintelen be sprekingen heeft gevoerd met Nationaal- socialisten of met hen in contact heeft ge staan in die dagen. In het verdere verloop van het proces is de directeur van het officieele berichtenbureau, hofraad Weber gehoord. Hij verklaarde, dat bondskanselier Dollfuss den beklaagde vrij wantrouwend beschouwd had. Vervolgens werden nogmaals omvangrijke documenten voorgelezen, waaronder een brief van den bisschop van Seckau in Stiermarken, Halikowski, die zich zeer gunstig over Rin telen uitlaat en hem een goed katholiek, een flink organisator en een krachtige persoon lijkheid noemt. Op gelijke wijze uit zich een ander priester bij zijn verklaringen. De verdere voorgelezen documenten betreffen bijzaken. De verdediger verklaarde zich ten slotte be reid den vaak genoemden student Spitzy, wien de rol zou toekomen van kroongetuige, naar Weenen te laten komen, doch hem moest vrij geleide worden toegestaan. Hij stelde derhalve voor, dat het gerechts hof een zoodanig vrijgeleide bij de bondskan- selarij zou aanvragen. De procureur deed een scherpen aanval op dit voorstel, dat door het hof na korte beraadslaging werd afgewezen. De uitspraak kan Maandagmiddag vroeg verwacht worden. AARTSBISSCHOP DIAZ SLACHTOFFER VAN ONTVOERING? Katholieke geestelijken Hebben als hun meening uitgesproken, dat aartsbisschop Diaz die Donderdag spoorloos is verdwenen, door leden van radicale organisaties is ontvoerd. De zegslieden verklaarden te vreezen voor de veiligheid van den hoogwaardigheidsbekle der. Het mysterie van politie- inspecteur Mariani. De slotscène. De zitting wordt hervat. Allereerst wordt professor Raviart geroepen om rapport uit te brengen in zake het onder zoek naar Rossi's geestvermogens. De medicus besluit, dat de psychische gesteldheid van Rossi van dien aard is, dat zijn verantwoorde lijkheid tien a vijftien procent verminderd dient te worden. Monsieur Dudot, inspecteur-generaal van de registratie, is de technicus, die de noodige uitleggingen zal geven in naam van de schat kist, die in dit proces civiele partij is. De ambtenaar is zeer duidelijk. De driehon derdduizend francs aan fiscale zegels zijn ge stolen uit een registratiekantoor. „Mijn per soonlijke overtuiging is, dat zij uit Straats burg afkomstig zijn." Vervolgens komt commissaris Fressart voor de rechters. Fressart is de opvolger van com missaris Ucciano. Op duidelijken toon deelt hij de rechtbank mede, dat toen inspecteur Le- fèbre hem de verklaringen van den garage houder Sonneville had medegedeeld, hij tot de arrestatie van Mariani en diens medeplichti gen besloten had. Inspecteur Lefèbre en com missaris Piget gingen tot de arrestatie van Mariani over toen hij met zijn handlangers uit den Parijschen trein stapte. Onmiddellijk werd Mariani voor hem (Fressart) gebracht. De heer Fressart: „In mijn manier van op treden was niets, dat mij deed denken aan een geslaagde politioneele vangst. Hij smeekte mij: „Geef mij mijn revolver! Ik wil liever sterven, dan voor den procureur van de repu bliek te moeten verschijnen." Mariani protesteert, dat hij nooit zooiets gezegd heeft. „U hebt mij ontwapend en in de boeien doen sluiten. Is het te verwonderen, dat ik van streek was?" Pierre Mariani, de neef, zet de puntjes op de i. „Rossi, Casanova, Leroux en ik, werden van onze kleeren ontdaan. Op blóote voeten moes ten wij bij monsieur Fressart komen! De heer Roeland verklaart, dat hij indertijd borg is geweest voor Mariani toen deze een automobiel kocht. Twee dagen voor den ver valdag is Mariani bij hem gekomen om te zeggen, dat hij onmogelijk den wissel betalen kon, Roeland gaf hem toen een chèque van frs. 1080 om aan zijn verplichtingen te vol doen. Mariani incasseerde de chèque, vergat den wissel te betalen en trachtte den auto, die niet eens zijn eigendom was, te verkoopen. Het blijkt, dat de heer Roeland van beroep „bookmaker" is. De rechter kan niet nalaten de opmerking te maken, dat dit een vreemd soortige relatie voor een inspecteur van poli- tie is, waarop Roeland antwoordt, dat Mariani "misschien niet wist welk beroep hij uitoefende, %^JlMydllvankoa In hoofd en neus door inademing I Al' der geneeskracht'ge dampen van Mijnhardt maakt ls aoed'. floed". (AcLv. Ingez. Med.) hetgeen de rechter weigert te gelooven. Als de zitting voor een half uur geschorst wordt, verneem ik van een ambtenaar van de registratie, dat de gestolen belastingzegels nog steeds in. circulatie zijn. Dat ondanks het feit, dat Mariani en zijn bende zich in arrest be vinden, hun medeplichtigen te Parijs nog steeds voortgaan met de distributie van de fiscale zegels in verschillende steden van Frankrijk. De organisatie schijnt goed in el kaar te zitten, want ondanks de nasporingen van de rijksambtenaren heeft men de her komst van de gestolen zegels nog niet kunnen vaststellen. Het zijn waarlijk geen alledaag- sche dieven Na de pauze hebben de verschillende advo caten de ondankbare taak te vervullen hun cliënten te verdedigen. Het kosten den welspre kenden Maitre Guyonnet veel moeite om den persoon van Mariani in een iets beter daglicht te stellen. Het is echter een onbegonnen taak. De verdediger ziet dit ook in en gooit het over een anderen boeg. Hij zegt tot de rechters: „Ver geet niet, dat in het verleden Mariani de ju stitie belangrijke diensten bewezen heeft. De omgang met personen van verdacht allooi heeft hem ongunstig beïnvloed. Men kan mis schien geen medelijden met hem hebben, doch het feit, dat deze man zich op de beklaagde- bank bevindt, is reeds een groot deel van de straf, die gij hem gaat opleggen." Na dit pleidooi het woord „warm" kan niet uit de pen „valt het scherm". Dezer dagen heeft de rechtbank te Lille von nis over Mariani geveld. Twee jaar gevangenisstraf voor de affaire van de gestolen belastingzegels. Vrijspraak wegens het ten laste gelegde mis bruik van vertrouwen. Eén maand gevangenisstraf wegens mishan deling van den taxi-chauffeur. Het is lang, vijfentwintig maanden achter de tralies! Doch voor iemand van het kaliber Mariani ka nmen zeggen, dat de rechtbank nog clement is geweest. De behandeling van het Amerikaansche ontwerp-conventie door de commissie voor de wapenfabricage en wapen handel. interessante nieuwe denkbeelden van Engeland, Frankrijk en Sovjet-Rusland. De eeuwige strijd om het „internationale toezicht". GENèVE, Maart 1935. (Van onzen correspondent). Wanneer thans weder een Duitsch vertegen woordiger in de groote commissiezaal van het ontwapeningsgebouw aanwezig was en de Japansche vertegenwoordiger niet zoo angst wekkend stommetje bleef spelen, dan zou men waarlijk kunnen gelooven, dat het de Ontwa peningsconferentie thans ernst is met haar streven, om in afwachting van betere tüden. die een conventie tot bewapeningsverminde ring zullen mogelijk maken, althans een con ventie tot stand te brengen, die een reglemen teering van de wapenfabricage en den wapen handel brengen zal en die de openbare mee ning der wereld in staat zal stellen een beter beeld van de gedragingen der wapenfabrikan ten en handelaars in wapenen te verkrijgen. Inderdaad toch is de commissie voor de wapenfabricage thans reeds twee en een halve week ernstig aan den arbeid, om op den grondslag van het door de Amerikaansche regeering ingediende ontwerp-conventie een internationale overeenkomst van bovenom schreven beperkte strekking in het leven te roepen. Na de algemeene beraadslagingen over het Amerikaansche ontwerp, die ik in mijn vorigen brief over de Ontwapeningsconferen tie besproken heb, zijn achtereenvolgens de vier verschillende hoofdstukken van het Amerikaansche voorstel in groote lijnen, en alles in het volle licht der openbaarheid, be sproken. Bij ieder hoofdstuk was het vooral één speciale kwestie, die de aandacht der com missie heeft bezig gehouden. Het waren vooral de gedelegeerden van Engeland, Frankrijk en Sovjet Rusland, die daarbij denkbeelden ter sprake brachten, die ondanks de jarenlange discussies over dit onderwerp door hun nieuw heid wisten te boeien. Bij hoofdstuk I, dat aangeven zal, op welke soorten van wapenen de conventie betrekking- zal hebben, drong Lord Stanhope erop aan, dat de conventie ook gelden zou voor eenige bepaalde „voorwerpen", die weliswaar be zwaarlijk reeds als wapenen te beschouwen zijn, doch die zonder al te veel moeiten tot wapenen kunnen gemaakt worden, namelijk „burgerlijke vliegtuigen", die immers in geval van oorlog voor het werpen van bommen kun nen worden geschikt gemaakt en bovendien als verkenningsvliegtuigen militaire diensten kunnen bewijzen. De Britsche bezorgdheid voor luchtaanvallen op het rijk, dat voorheen door zijn geografische ligging veel meer dan de staten van het Europeesche vasteland tegen buitenlandsche aanvallen beschermd was, kwam hier weder voor den dag! Lord Stanhope wenschte, dat de voor militaire vliegtuigen geldende bepaling, dat zij slechts mogen ver vaardigd worden in fabriekep, die hiervoor een regeeringsvergunning verkregen hebben en dat zij niet zonder vergunning der regee ring zullen mogen in- of uitgevoerd worden, ook op burgerlijke vliegtuigen toepasselijk zou zijn. De Amerikaansche gedelegeerde Hugh Wilson wilde niet zoo ver gaan. De Ameri kaansche regeering vreest blijkbaar een te groote belemmering van den uitvoerhandel voor de belangrijke Amerikaansche vliegtuig industrie. Wilson meende dus, dat voldoende zou zijn, indien de regeeringen regelmatig mededeelingen aan den Volkenbond zouden doen over de vervaardiging en den uitvoer van burgerlijke vliegtuigen. Men vermoedt, dat dit Engelsch-Amerikaansche meeningsverschil wel geen sta-in-den-weg tot het sluiten eener conventie zal worden. Bij Hoofdstuk II van het Amerikaansche ontwerp-conventie, dat op de wapenfabricage betrekking heeft, was het interessantste voor stel dat van Frankrijk. De Fransche gedele geerde Aubert gaf in overweging, dat de re geeringen zich niet slechts zouden verbinden, om regelmatig den Volkenbond achteraf mededeelingen te doen omtrent hetgeen in hun land aan wapenen vervaardigd was, doch dat zij bovendien zich verplichten zullen, om steeds van te voren een programma omtrent de voorgenomen wapenfabricage in hun land in te zenden. De openbaarmaking van hun wapen-aanmaak-plannen zou, meende Aubert, meer nog dan de openbaarmaking van sta tistieken over hetgeen vervaardigd was tot een stemming van internationaal vertrouwen kunnen bijdragen. Het is helaas te vreezen. dat Engeland en vooral Italië, dat het liefst het geheele hoofdstuk over de wapenfabricage maar geschrapt zou zien, de verwezenlijking van dezen Franschen wensch naar verscher ping van de Amerikaansche voorstellen ver hinderen zullen. Hoofdstuk ni van het Amerikaansche ont werp-conventie heeft betrekking op den wa penhandel. Hier is het weder de Britsche ge delegeerde Lord Stanhope, die een aanvulling voorstelde, die zeker veler sympathie bezitten zal. Hij richtte zich tegen de door sommige re geeringen gevolgde praktijk, om aan fabri kanten van wapenen te hunnent de betaling van wapenleveringen aan een buitenlandsche regeering te waarborgen. De wapenfabrikan ten zelf aarzelen vaak aan een buitenlandsche regeering een millioenen-levering van wape nen te doen uit vrees, dat die regeering na latig zal blijven de koopsom te betalen. De regeering van het eigen land stelt zich dan voor de betaling borg en de wapenen worden geleverd. Op deze wijze worden regeeringen aangemoedigd wapenbestellingen te doen, die de financieele krachten van het land verre overschrijden. Lord Stanhope, die door ver schillende gedelegeerden van kleinere staten ondersteund werd, stelde dus voor, dat de re geeringen zullen overeenkomen dergelijke cre- dieten voor den uitvoer van wapenen niet langer aan hun wapenfabrikanten te ver- leenen. Het Sovjet-Russische plan houdt recht streeks verband met de ervaringen uit den oorlog tusschen Bolivia en Paraguay, waarin de andere staten veel te laat tot het uitvaar digen van een volstrekt verbod van wapen leveringen zijn overgegaan. De Sovjet-gedele geerde Ventzoff stelde daarom voor, dat de regeeringen bij deze conventie zich verbinden zullen, eens en voor al, geen enkele vergunning- voor den uitvoer van wapenen naar een oor logvoerend land toe te staan, noch zelf wa penen aan een oorlogvoerende partij te leve ren. Een uitzondering op dit verbod van wa penleveringen aan oorlogvoerende staten zal natuurlijk gemaakt worden, indien de Volken bondsraad zou beslissen, dat één der oorlog voerende partijen als zijnde het slachtoffer van een aanvalsoorlog de ondersteuning van de andere leden der statengemeenschap verdient. De groote strijd liep en zal ook in de ko mende weken loopen over hoofdstuk IV van het Amsterdamsche ontwerp-conventie, be trekking hebbend op het toezicht van de te scheppen Permanente Ontwapeningscommis sie. De Amerikaansche regeering, die bij het begin der Ontwapeningsconferentie in 1932 nog iets van een internationaal toezicht op de naleving der bepalingen der ontwapenings conventie wilde weten en zich op het stand punt stelde, dat de staten over en weder ver trouwen in elkanders eerlijkheid behooven te hebben, is thans bereid, om eenigszins aan de Fransche veiligheidsopvattingen tegemoet te komen, aan de Permanente Ontwapenings commissie het recht toe te kennen interna tionale commissies van onderzoek naar de verschillende landen te zenden, om zich daar ter plaatse te overtuigen, of de aan den Vol kenbond verstrekte mededeelingen omtrent de wapenfabricage en den wapenhandel in derdaad met de waarheid overeenstemmen. Terwijl Aubert zich natuurlijk namens de Fransche regeering met vreugde bij deze Amerikaansche voorstellen aansloot, verzet ten de gedelegeerden van Engeland en Italië zich tegen de gedachte, dat internationale enquêtecommissies een onderzoek in de wa penfabrieken van een bepaalden staat naar den omvang en de hoedanigheid van hetgeen daar vervaardigd wordt zouden mogen in stellen. Misschien zal het in de komende we ken nog mogelijk worden een compromis tus schen de Amerikaansch-Fransche (door alle kleinere staten, op Polen na, ondersteunde) en de Engelsch-Italiaansche opvatting te be reiken. Doch dan blijft nog de groote hinder nis van het zwijgende Japan, dat verleden jaar éénmaal verklaard heeft van geen inter nationaal toezicht te willen weten en nu on verstoorbaar zwijgend bij deze opvatting blijft volharden. Ein waar de gedelegeerden van Sovjet Rusland en van China deze week weder ronduit verklaarden, dat hun regeeringen zich aan het internationale toezicht alléén zouden willen onderwerpen, indien ook al hun naburen dit zouden doen, begrijpt men, hoe ver wij nog van de verwezenlijking van het Ameri kaansche voorstel verwijderd zijn! De commissie voor de wapenfabricage en den wapenhandel geeft alle hoop intusschen nog niet op. Na eerst veertien dagen lang openbare beraadslagingen in een voltallige commissie-bijeenkomst te hebben gevoerd, zal zij thans in ondercommissies achter ge sloten deuren de verschillende artikelen der vier hoofdstukken en de daarop ingediende amendementen in bespreking .nemen. Mdn vermoedt, dat dit werk nog wel de geheele maand Maart zal voortduren en dat de com missie dan weder in een openbare vergade ring ons zal vertellen, of er kans is het werk tot een goed einde te brengen 1 B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zoo kwamen zij dan bij een hutje, waar Thijs verbaasd blijft staan; de raaf gaat zitten op een stok. „Wel," zegt Thijs, „wat moet ik hier doen? O, wat moet hij nu zijn goedgeloovigheid bekoopen - want plotseling komt er een oude vrouw het hutje uit. zij heeft maar één tand en draagt een knuppel met zich mee. Met stekelige oogen kijkt zij naar Thijs, die als versteend doodstil blijft staan. Zij loert eens even naar de raaf; dat slechte beest kijkt vreeselijk schijnheilig. „Je hebt hem heel goed hier gebracht." zegt zij. Het is Mehkeh, een bekende booze heks. j!'!1 ^Illllllllll'l|'''ll'''l'llllllllll|lllllllll'||l''l'''''llllllll||||||lllllll''''ll''''lllllll|||||||lilllll''''''''^ ZONDAG 10 MAART. HILVERSUM 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00 AVRO. 8.55 gram.pl. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.30 Gram.pl. 9.40 H. v. Laar: Van dieren en planten (IV). 10.00 Orgelspel J. Jong. 10.30 Uitz. v. d. Centr. Bond v. Trans- portarb. 10.50 VARA-orkest olv. H. de Groot. 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Vervolg VARA-orkest. 12.00 Klokkenspel en Uurslag v. d. Ned. Herv. Kerk te Nijkerk. 12.01 De Groningsche Orkestvereen. olv. C. Kuiler. 12.40 C. Henke: Het schilderij van de maand. 1.00 Vervolg concert. 2.00 Boekbe spreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Concertge bouw-orkest olv. Prof. Dr. W. Mengelberg. Solist: R. Gall (klarinet). 3.45 Pauze. 3.50 Gramofoonpl. en reportage door H. Hollander v. d. voetbalwedstrijd FeijenoordAjax. (Om ca. 4.45 Vaz Dias). 5.00 J. Lammen (bas) en C. Steyn (orgel). 5.30 Voetbalpraatje. 5.45 Gram. pl. 5.55 Sportnieuws. 6.00 Causerie Mej. Dr. Nic. A. Bruining. 6.30 Lezing Ds. F. H. G. v. Iterson. 6.45 Kerkd. u. d. Ver. v. Vrijz. Herv. te Beverwijk. Voorg.: Dr. W. Banning. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. J. Hendrik (tenor). 9.15 Radio-Journaal. 9.30 Gram.pl. 9.40 Concertgebouworkest olv. Prof. Dr. W. Mengelberg, mmv. Vigo la Volpe (piano). 10.20 Orgelconcert Pierre Palla. 10.45 Gram.pl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Omroep orkest olv. N. Treep. HUIZEN 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8,30 Morgenwijding olv. Ds. C. J. Hoeken dijk. Mej. C. de Jager (zang) en C. v. Drieën- huizen (orgel). 9.30 Gram.pl. 10.15 Hoogmis. 11.45 Causerie. 12.00 Gram.pl. 12.15 Orkest concert en lezingen. 3.00 Militair concert en gram.pl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 6.20 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Ginniken, o.l.v. Ds. B. ter Haar Romeny. Koor „Looft den Heer", olv. J. Adriaanse, m.mv. P. Corstanje (orgel). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Orkestcon cert mmv Pianosolist. 9.00 Gram.pl. 9.15 Or kestconcert. 10.00 Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. Gram.pl. 10.4011.00 Epiloog. EjjjoBj RADIO MOORS N.V. nffiel KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 11 MAART. HILVERSUM 1875 M. Algèmeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonplaten; 9.00 Francis Keth's ensemble; 10.00 Morgenwijding; 10,15 Gram. platen; 10.30 Ensemble Francis Keth; 11.00 Orgelconcert Fr. Hasselaar, m.m.v. Ruth Horna (zang); 12.00 John van Brück en zijn orkest en grplaten; 2.00 Voordracht door Kommer Kleyn. In de pauee: Vioolspel W. Mater, a d. vleugel: E. Veen; 3.00 Omroep orkest o.l.v. A. v. Raalte; 4.15 Gram.platen; 4.30 Causerie Max Tak: 5.30 Lyra-Trio; 6.30 Gram.platen; 6.45 Pianorecital mevr. J. Du- rand-Texte; 7.15 Causerie door W. Graadt van Roggen: 7.30 Dr. M. Th. Hillen: Wat de leek van Homerus weten moet; 8.00 Vaz Dias 8.05 Gram.platen; 9,00 „Olivier Twist", naar de roman van Ch, Dickens. Vert,: G. Czopp. Leiding: Kommer Kleyn: 9.40 Het verst. Om roeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m m.V. A. Roo- denburg (viool); 11.00 Vaz Dias; 11.10 Uit Pschorr, Rotterdam: Het Ensemble Albers en de Marimba-Band. HUIZEN 301 M. NC R V -uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. A. Lu- teyn; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 Gram.platen; 12.30 A'damseh Salonorkest o.l.v. D. H. Ph. Kiekens: 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.- nlaten; 2.45 Wenken voor de keuken; 3.15 Kniples; 4.00 Bijbellezing Ds. J. Wymenga, m.m.v. sopraan en orgel; 5.00 Gram.platen; 5.15 Orgelconcert F. Kloek; 6.15 Causerie J. D. Brakel; 6.30 Vragenhalfuur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau: 7.15 Gram.platen; 7.30 Vragen halfuur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 NCRV-orkest o.l. van P. v. d. Hurk; 9.00 Belastingpraatje; 9.20 Vervolg concert (om 10.00 Vaz Dias). 10.30 Gramofoonmuziek,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7