HET NIEUWE AVONDBLAD jaargang Wintercongres Jongeren Vredes Actie. 20e No. 108 MAAND AC 11 MAART 1935 IJMUIDEP CC U PA NT amneMENTEN: per week 10 ets., per maand ts plu3 cents i"cass0, per kwartaal A "cScents incasso, losse nummers 3 cents. P!us r gennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers pabönw» even en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- jjjn ingesc kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver- ceerd e° 1 de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van '200°'" d voet of oog: f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Strijd. Brt gansche leven is strijd, maar men be- het non niet 200 °P vatten als de 5 i-.n die zooals u weet druk bezig zijn el- ii t te roeien. Zij hebben zich in twee I rinen «esplitsi. de regeering en de Venize- Sïn hetben ieder een deel van de vloot te tten en als men de onbetrouwbare com- pïïués die volgens -de beste oorlogstradi- r ran 'weerszijden overwinningen melden, 5 ™stieen blik beschouwt rijst de overtui- e bat cte Grieken het eerste volk zijn dat ft is zichzelf „eenzijdig te ontwapenen". n,«al evenwel niet blijvend zijn, want de wereldvermaarde Griek Sir Basil Zaharoff Eftnog Is, volgens zijn enthousiaste levens- P'hriivèrs, zijn schitterende carrière niet oronclvest op dien historischen meesterzet, Sbirhij den eersten onderzeeër ter wereld *Tn de Grieken leverde en daarna de Turken IZ waarschuwen, die er twee kochten? Je maar op de geniale gedachte komen! «andsdien is het idéé op steeds grooter schaal Zeevast, we danken er den huldigen bewa- wnin^swedstrijd in belangrijken mate aan, pn het ware dwaasheid te veronderstellen dat Sir Basil als straks de Grieksche zeehelden pikaar in den grond geboord zullen hebben, niet voor een nieuwe vloot voor zijn geliefd Griekenland zou zorgen. Liever lees ik hoe in Engeland de univer- «siteits-achten van Oxford en Cambridge sich gereed maken om elkaar in den loop dezer maand weer te gaan „uitroeien"'. Ook hier- strijd. Maar 'n tikje anders. Geen we derzij dsche communiqués waarvan de on waarheid afdruipt en waarin maar vast de overwinning wordt voorspeld. Geen moord plannen, geen dorst naar „broederbloed". In tegendeel": het is alles van de zuiverste spor tiviteit, Cambridge heeft de laatste elf jaar telkens gewonnen, en omdat dit de span ning van het geval waarin millioenen En- eelschen zich telken jare interesseeren geschaad heeft, treedt de Cambridge-coach Haig-Thomas dit jaar als coach van Oxford °Daar zit wel een heel schoone sportieve ge dachte in. Haig-Thomas laat niets onbeproefd om den overwinningsgeest, dien hij zelf bij Cambridge heeft helpen vestigen en beklij ven, te breken. En als hij erin slaagt zal hij de meest' trotsche coach zijn die de historie var de roeisport ooit gekend heeft. Misschien no'odigen ze hem dan het volgend jaar wel uit om beide ploegen te coachen, er althans de leiding bij te hebben! Op het moment schijnt hij in de Oxford-roeiers een vervaarlijke kracht hebben doen varen, want in de „fixed tub" worden telkens riemen gebro ken. hetgeen bij uitzondering pleegt voor te komen (door fouten in het materiaal) maar erg herculisch begint aan te doen als drie roeiers op een dag vijf riemen aan hun eind fcelDen. Thomas zal moeten zorgen dat hij zijn ploeg voldoende temt om gebroken riemen in de race-zelf te voorkomen, anders verliest hij tenslotte toch nog van zijn eigen geliefde Cambridge Het is in Engeland nu ook bar koud, en de ijzeren wil die vereischt wordt om de maan denlange training door te zetten, in weer als dit, moet u niet geringschatten. Maar die jonge kerels hebben er alles voor over. Ze hebben vermoedelijk niet de minste aandacht voor het Witboek van MacDonald gehad. Ze denken aan anderebetere dingen. Geluk kige jeugd. Moge de toekomst hun Boat Race niet beschamen. Mogen zij al deze sportiviteit, deze eerlijkheid in den strijd niet geleerd hebbenvoor niets.... R. P. Druk bezochte bijeenkomst van het Gewest Kennemerland. IJMUIDEN Visscher ij nieuws in een notedop. Aanvoer versche haring. Inde afgeloopen week kwamen vijf schepen met versche haring aan den afslag, n.l. 3 op 4 Maart, 1 op 6 Maart en 1 op 7 Maart. De totale aanvoer bedroeg 980 kisten. Weer naar zee. De Azimuth en de Eemmond zijn uit Am sterdam teruggekomen en weer naar zee ver trokken. Natuurijs. Met een lading natuurijs voor het Natuurijs- Verkoopbureau en met een deklast kistenhout kwam in de Visschershaven aan het Noorsche ss. Nadja. Een boei aangebracht. De Maria Elisabeth IJm. 114 kwam gisteren binnen met aan boord een groote ijzeren boei, gemerkt B.B. Deze boei, vermoedelijk van het Duitsche betonningswezen afkomstig, was door dezen trawler nabij Borkum opgevischt, daar zij gevaarlijk ronddreef voor de scheep vaart, De boei wordt ter beschikking gehouden van het land dat er recht op heeft. De vischomzet in Ostende. De vischomzet in de Stedelijke Vischmijn te wende bedroeg in de week van 1 tot en met Jf43» 1-805.250 francs. De omzet in de maand Februari (zonder jwmg bedroeg 3.937.995 francs off 1.396.134 n u-de-r dan in Februari 1934. p,e hanngvisscherijdie dit jaar reeds op 23 feoruan eindigde, leverde 12.236.990 K.G. op waarde van 3.856.000 francs. Gemeenschappelijk getuigenis voor den Vrede. Bedoeld als een gemeenschappelijk getuige nis van den trouw aan het anti-oorlogs beginsel en als uiting van den wil naar vrede, had het gewest Kennemerland der Jongeren Vredes Actie een openbare demonstratieve bij eenkomst in „Het Wapen van Velsen" georga niseerd, welke zich in een groote belangstel ling verheugen mocht. Toen de gewestelijk voorzitster, mej. Janny Eriks, de aanwezigen hartelijk welkom heette, was geen plaats meer onbezet. Mej. Eriks sprak er haar vreugde over uit, dat deze groote opkomst zoo duidelijk bewees, hoe sterk de geest van den vrede onder velen, met name de jongeren, levendig is. Al is de algemeene opinie in de laatste jaren van op- levenden oorlogszuchtigen geest grootendeels tegen ons, toch zullen wij niet versagen en trouw zijn en blijven aan ons anti-militairis- tisch beginsel. Misleiding der nationale opleving. De proponent Bob Agter- sprak hierna over: „De misleiding der nationale opleving". Die nationale opleving, zegt spr., is tegenwoordig een zeer gangbaar artikel, waarin vele min of meer gewiekste handelaars trachten handel te drijven. Zij is de mode van den dag geworden. Men kan geen krant opslaan of er is sprake van den geest van nationalisme. Spr. betwij felt echter, of dit wel zulk een belangrijke aanwinst voor een volk is. als men het wel van zekere zijde tracht te doen voorkomen. Bob Agter bespreekt dan het verschiet van dat nationalisme, n.l. den oorlog, den strijd waar alle climax van bestialiteit in vereend is en een uitweg vindt en vervolgt dan: Het is een wonder, dat het Christendom in 1914'18 niet in de loopgraven gestorven is! Na den bnmenschelijken krijg had men be hoefte aan eën nieuw ideaal. En men „ont dekte" het nationalisme. Spr. ging, teneinde zijn gehoor beter de wording (en verwording) der maatschappij van heden te laten peilen, terug tot den tijd omstreeks 17801800, de eeuw van Kant, La place, Fichte en Hegel, de groote Duitsche den kers. Toen wekten ook zij het Duitsche volk tot gevoelens van bezielende vaderlandsliefde op. Alleen vergaten zij niet op den innigen sa menhang met de andere Europeesche staten te wijzen; immers de volkeren behooi'en in de eerste plaats internationaal te voelen. Men behoort bij elkander. Hetzelfde nationalisme komt thans weer op. Echter in een anderen vorm dan vroeger. Nu is er geen Fichte, die het volk opwekt in vurige bezieling. Nu hebben we te doen met wanhoop; thans is deze vaderlandsliefde overgegaan in zelfverheffing en menschenvergoding, En wij in Nederland, zegt spr. beleven de naweeën van deze buitenlandsche epidemie. Wat wij in Nederland thans in den vorm van „nationale opleving" te savoureeren krij gen, betoogt Bob Agter, is een jongeheeren- nationalisme steunend op een bittertafel- moraal, dat men ons gerust besparen mag. Hoe heeft men vroeger niet gestreden om den jongeren een breede visie, een ideaal te geven. Men had er slechts de sneers der soos- en borreltafelbezoekers voor over! Thans heeft men hun de verheerlijking van den machtswellusteling gegeven; en nu dra ven er verdoolden en verdwaasden achter aan. Bob Agter hekelt in verband met de uit breiding van bewapening de door deze natio nalisten geëischte vernieuwing der nationale defensie. „Omdat Piet Hein de Zilvervloot veroverde' roept spr., moeten wij thans een sterke vloot hebben? Dit poogt men ons wijs te maken. Zij wijzen op Willem den Zwijger. Ik kan niet op mijn knieën naar den 80-jarigen oorlog liggen kij ken als naar iets hemelsch, omdat ik wel weet, dat naast veel goeds, ook de portemonnaie daar een beetje in meesprak". „Een beetje veel", wordt er geïnterrumpeerd. Men heeft niet den moed te erkennen, dat nationalisme op den duur geen stand houden kan. Internationale saamhoorigheid kan onze cultuur, onze beschaving, ons menschzijn slechts redden van den wissen chaos. Bob Agter betoogt dan: „Wij moeten met alle kracht, welke in ons is de misleiden wakker maken en voor hen getuigen, dat het diepe besef van de saamhoorigheid der volkeren een levenskwestie voor ieder mensch is. opdat ge bouwd worde aan een betere menschheid. De idealen, die wij allen toch diep in ons mee dragen moeten wij omzetten in daden: gees teskracht is geestesmacht. Niet den namaak- heldenmoed op het slagveld wenschen we, niet een nationale opleving die daarop uitloopt. Wij wenschen onze opleving er voor in de plaats te stellen; de diepmenschelijke idee uit te bouwen. Wij zijn mensch en willen onze broe ders niet dooden. Wij zijn, betoogt spr., niet gediend van Uw zwendelblaadjes, heeren nationalisten, wij zijn niet gediend van Uw koffiehuismoraalUw leidersvereering is hevii antiek; Uw zoo gevierde orde en tucht i dwang, is chaos tegenover onze orde van den vrede. Wij willen de orde van een vrije menschheid, verbonden in trouwe broederschap. Het anti- militairisme geeft ons deze nieuwe wegen van Vrede, Vrijheid en Kameraadschap!" (Dave rend applaus). Poede mevr. G. Lelsz De algemeen secretaresse van den Vrouwen en om het leven. Wij lijden voor ons kind, wanneer het geboren wordt en wij strijden er voor wanneer het grooter wordt. En waarom zouden wij dan niet strijden voor onze jon gens, die soldaten moeten worden of het reeds zijn: a.s. kanonnenvleesch. En wij laten ons dan nog voorschrijven, dat vechten voor het vaderland, dat de oorlog een volksdeugd, een ideaal zou zijn? Wij, die van God het heilig goed gekregen hebben; leven te schenken door ons kind. Wij moeders, roept spr. uit, hebben dit leven gegeven, hebben het in ons gedragen en zullen het beschermen! Waarom moeten zij ten oorlog trekken? Om de welvaart van het vaderland? We weten wel beter: oliebronnen, aandeelen, mijnen, geld, macht en oorlogsindustrie beheerschen zulke vaderlandsidealen Het militairisme is de hoon van het moe derschap; tegen den oorlog, waarin haar kin deren ter afslachting heen gezonden worden, moeten wij moeders met alle kracht stelling nemen Met het reciteeren van Adama van Schel- tema's bekende gedicht „Vrede, spreidt Gij Uw zachte vleugels", besloot spr. haar pero ratie. Vaderlandsliefde en naastenliefde. De algem. voorz. der Kathol. J.V.A., de heer J. G. Sluitman, sprak na de pauze over: „Va derlandsliefde en naastenliefde". Wanneer in dezen tijd over vaderlandsliefde gesproken wordt, hijscht dan het sein: Weest op Uw hoede. Want, als er met één begrip ge sold wordt is het wel met dit. Een leuze, die in practijk gebracht, millioenen uit een totaal verarmd volk kan halen, voor bewapening. In 't verleden van het nationalisme ligt het mili tair isme. Toespitsing van het een is ook toe spitsing van het ander. In de onschuldigste vormen wordt zij ons opgedrongen; in mislei dende leuzen gecamoufleerd. Als er één begrip is, dat in tegenspraak is met zichzelf, dan is 't wel de vaderlandsliefde. Zij, die geld verdienen aan dit begrip hitsen volk (luchtvloot). De vitale deelen van een land zullen in de eerste plaats getroffen wor den, dus: de burgerbevolking. Deze laatste wordt reeds „vertrouwd" gemaakt met. het denkbeeldoorlogsvoorbereiding. Spr. geeft hier voorbeelden van: 1. Offer bereidheid. dusedel! Dat men zich ook opofferen kan voor volkomen zinnelooze din gen past niet. zegt dr. Stuiveling. Geen dis cussie wordt toegelaten; kadaverdiscipline is troef. 2. Bereidheid voor verdediging van het va derland. 't Is meer moeder- dan va derland. (Koloniën, waar winsten gemaakt worden). De wereldoorlog was geen erfvijandschap; 't was de erfelijke hebzucht van 2 groepen van staten, die elkaar de winsten misgunden. 3. Het middel, waar deze 2 dingen gediend worden. Het offer, dat zij eischen is niet dat van ons leven doch van ons geweten. Men spreekt, zegt de redenaar, altijd van echte of ware vader landsliefde in de kringen onzer tegenstanders. Die kwalificatie der echtheid moet er bij. dat is een soort methode Coué. Men mocht er anders eens aan twijfelen gaan! Er zijn er. die hun verantwoordelijkheids gevoel wegschminken achter de figuur van den leider. Doch eens zal bij hen de tijd ko men, dat zij zullen zien, dat ze hun geweten verspeeld hebben. Op de lagere school wordt al niets anders dan oorlogs- en staatkundige geschiedenis ge doceerd. Doch cultuurgeschiedenis ho maar. Men kent wel Tromp en de Ruyter en al hun zeeslagen, doch de lijn SpinozaErasmus Roland Holst is onbekend. Schrille voorbeelden uit de geschiedenis van Coen en de Oost-Indische Compagnie worden als „niet passend" terzijde geschoven, roept spr. en geeft deze historische feiten. En dan wil men in het verleden de rechtvaardiging van het heden zien? De nationale zelfgenoegzaamheid wordt ge streeld, de nationale critiek gesmoord of ver acht. Spr. bespreekt hierna den huidigen toestand in Duitschland. Uit de radio-gidsen kan men zien, dat daar per week minstens 20 herden kingen van militaire feiten en verloren veld slagen plaats vinden (gelach i. Ook Hitler's werk „Mein Kampf" neemt hij onder de loupe. Het had meent hij, beter „Mein Krampf" kunnen heeten (algemeen ge lach). Je zou niet denken, dat de pacifistische Certificaten voor uitvoer van visch. De minister van Economische Zaken maakt bekend, dat met ingang van heden dc uitgifte van certificaten voor den uitvoer van visch is opgedragen aan de Stichting Nederlandsche Visscherijcentrale. Juliana v. Stolbergplein 3-4 te 's-Gravenhage, tel no. 720080. De bepalingen op den uitvoer van visch en crustaceeën blij ven overigens ongewijzigd. Aan genoemde Stichting is met ingang van denzelfden datum tevens de administratie op- jedragen van de invoercontingenten, betref fende de verschillende soorten visch, waarvan de invoer in Nederland boven een bepaald ge wicht is verboden. Tot dusver was met de afgifte van de cer tificaten belast de inspecteur der vLsscherij- ïnspectie in het eerste district de heer W. J. Janssens te 's-Gravenhage, thans de heer A. J. Veldkamp te Bloemendaal, vroeger direc teur van de Vem te IJmuiden. .NEDERLAND EN ORANJE". Hedenavond wordt in de P. Vermeulenschool de jaarvergadering gehouden van de Anti- Anti-Revolutionaire Kiesvereen. De agenda vermeld naast de jaarverslagen van secreta- en penningmeester bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren B. Schipper en N. Nierop en vaststelling van de eerste vier plaatsen op de candidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezing. De heer B. Schipper zal een rede houden, in verband met de a.s. gemeenteraadsverkie zing. CONCOURS SCHIETVEREENIGING „GROOT IJMUIDEN" de volken op om ze naar de wapenen te laten eiigel van 1935 dit werk gewrocht heeft Prof. grijpen. Men is zich in de kringen van hen, :Banse's Wehrwissenschaft werd toen het uit- -• - - verkocht was, op den index geplaatst, omdat die het uitgassen van medemenschen een na tionale plicht achten, maar al te zeer bewust hoe de jongeren de oogen zijn opengegaan. Daarom tracht men de vaderlandsliefde kunst matig aan te kweeken, door verdwaasden zich een roes aan nationalisme te laten drinken. Waar was. vraagt spr. in den oorlog de ka tholiciteit der katholieken? Waar was toen het heilig beginsel van het Christendom; de naastenliefde? Wij, 400 millioen Katholieken, behoorden in de voorste gelederen in den strijd voor den naaste te staan. Kapelaan Drost vertelt weliswaar, dat het niet de schuld van de Katholieke kerk was, dat er oorlog kwam, doch het was der Ka tholieken eigen schuld, omdat zij hun eigen beginsel niet voldoende begrepen hebben. Doch wiens schuld is dat? roept spr. uit. Zulk een „verklaring" is tevens een aan klacht jegens hen, die deze beginselen te ver klaren hebben! Thans vinden zij aan de eene zijde een Pater Henricus. predikende het heilig begrip der naastenliefde en aan de andere-zijde een Pater Borromaeus de Greve, zegenende dè oorlogswapenen Wie moet de grens tusschen vaderlands liefde en de liefde tot den medemensch bepa len? Minister Deckers of Christus? Spr. citeerde tot slot van zijn rede een ge dicht van Bernard Verhoeven. Dr. Garmt Stuiveling. De algemeen-voorzitter der J.V.A., Dr. Garmt Stuiveling, spreekt daarna over: Trouw aan ons Beginsel. Het voeren van oorlog vraagt niet naar de beste oorlogsmiddelen. Dit alles is oud-roest, wanneer het niet door menschenhanden ge bruikt wordt. Belangrijker dan het instrument der bewa pening is de geest van het volk, die zulk een bewapening waardeloos zou doen zijn, wanneer het krachtig den vrede zou willen. De toekomstige oorlog zal er niet een zijn van leger tegen leger, doch van volk tegen het zulk een vreemden indruk op het buiten land maakte. Toch houdt deze prof. radiolezingen, zit niet in een concentratiekamp en doceert nog steeds! Duitschland, het z.g. vredesrijk, bereidt zich nog steeds ten oorlog. Met militaire suj gesties moet de „romantiek" van het soldaten leven aantrekkelijk gemaakt worden. Spr. geeft er voorbeelden van en noemt deze docu menten, zooals de schrijvers berichtten, his torisch doch veel eerder hysterisch (applaus) Ook het woord van Mussolini, overgenomen door den Katholieken minister von Papen be licht hij uitvoering („Het slagveld is voor den man, wat het moederschap is voor de vrouw") Stelselmatig wordt er propaganda voor het militairisme gevoerd; zie de Nederlandsche filmjournaals met hun parades, enz. Ook de directe militaire agitatie in Nederland ont breekt niet: vloot en legerdagen, nationaal herstelpan (100 millioen voor uitbreiding dei- bewapening); luchtvaart- en gasbescherminj propaganda; gasmaskerverkoop door e: officieren, burgemeestersactie in het 'fcuiden onderdrukken van het hoogleeraarmanifest; tallooze verboden radiospeeches, etc, Meent gij, vraagt spr., dat dit alles zonder indrukken achter te laten, over onze hoofden zou kunnen gaan? Als wij ons zelf nog eens voor 5 jaar terug zouden kunnen zien, dan -zouden we het hellend vlak, waarop de menschheid zich bevindt, scherper observee ren kunnen. En dat hellend vlak heeft nu eens niet de crisis tot oorzaak; dat is ontstaan door een stelselmatig doelbewust ondermijnen van den volksgeest. Willen wij dat? roept spr. uit. Neen! Nu het nog dag is willen wij de din gen doen die des vredes zijn. Wij willen Werk Vrede en Vrijheid. Dit vinden we in het pa cifisme, het eenige wat de wereld uit den chaos redden kan. (groote bijval). Met dank aan de sprekers sluit de voorzit ster hierop de zeer druk bezochte bijeenkomst. Von SZING 0VER BOUWKUNST. w Ir a m 8 vereeni=inS >-De Gieteling" houdt] Vredes*Bonch mevrouw G. Lelsz, spreekt dan van hVVa? •Rood- chef <*er hou waf deeling j over het moreel en het practische van het een Hoogov en'oedri j f Dinsdagavond anti-militairisme. ju it?n° over bouwkunst van 1840 tot 1940. Het is de oernatuur van ons moeders om te - eaag vindt plaats in het Casino. lijden: dat is ons leven en wij strijden voor Voorloopigc uitslagen Zaterdagmiddag vond in het Patronaats gebouw de opening plaats van het invitatie- schietconcours der Schietvereeniging „Groot- IJmuiden", hetgeen geschiedde door den eere voorzitter der vereeniging Luit. Kol. P. S. Har- fcogh Heijs van Zouteveen, die na een korte toe spraak het eerste schot loste. De voorloopige uitslag is als volgt: Korpswedstrijd: 1 Bijz. Vrijw. Landstorm IJmuiden 243 p. 2 Bijz. Vrijw. Landstorm Bloe mendaal 239 p. 3 Burgerwacht Velsen 237 p. 4 Burgerwacht Velsen II 236 p. 5 Bijz. Vrijw. Landstorm Beverwijk 231 p. Personeele baan: 1 J. Onsteijn Haarlem 50.50 2 S. J. Koelen, Haarlem 50.49; 3 C. J. Linde man Haarlem, 50.47; 4 C. F, Visse, Bloemen daal 48.50; 5 J. Hoenderdos Haarlem 48.48; 6 P. Gulikers, IJmuiden 4848; 7 C. L. Flaton, IJmuiden 48.48: 8 A. Schippers. Bloemendaal 48,46: 9 H. J. van Tongeren, Bloemendaal 48; 10 A. v. d. Steen, IJmuiden 47.47. Vrije baan: 1 C. F. Visse, Bloemendaal 24 x 30, 2 D. J. van Rijn, Haarlem 11 x 30. 3 H. J. van Tongeren, Bloemendaal 6 x 30, 4 C. J, Lindeman, Haarlem 5 x 3o, 5 K. J. van Appel doorn, Bloemendaal 3 x 30. De dagprijs voor den hoogsten korpsschut- ter werd behaald door den heer C. J. Linde man. De wedstrijden worden a.s. Zaterdag voort gezet. VERGADERING R.K. KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. In het Patronaatsgebouw IJmuiden-Oost vindt hedenavond de jaarvergadering plaats van de af deeling IJmuiden van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor, en Winkelbe dienden, die ook voor niet-leden toegankelijk is. IJsaanvoer. Het Zweedshce stoomschip Nadja is van Brevik in de Visschershaven aangekomen met een lading ijs voor de N.V. Verkoopmaatschap pij van Natuurijs. De eerste houtlading. De eerste houtlading van Moermansk is te Amsterdam aangebracht door het Russische stoomschip Ufa, dat gisteren naar Amsterdam passeerde na een reis van twaalf dagen. De eerste stropmlijn-stoomlocomotief in Duitschland, welke een snelheid yan 175 K.M. per uur kan bereiken. VELSEN CANDIDATEN VOOR DE A.S. RAADS VERKIEZING. Door het bestuur van de Federatie Velsen der S.D.A.P. is de volgende groslijst van can- didaten voor de gemeenteraadsverkiezing op gemaakt: 1. W. T. Visser, 2. Mr. Dr. A. v. d. Flier, 3. Stark. 4 J. v. d. Veer, 5. P. F. C. Roelse, 6. E. Luikman, 7. mevr. R. BarbiersSeelc- meijer, 3. P. H. van Rummelen, 9. J. v. d. Kerkhof, 10. N. Raven. 11, D. Zalm, 12. W. Verkerk, 13. D. Vlietstra, 14 H. Mol, 15 E. Sanders, 16. R. Saager, 17 J. van Leeuwen. Besloten werd, met één lijst van 14 namen uit te komen. Over de definitieve samenstel ling van de candidatenlijst wordt een refe rendum gehouden. Indien de leden de groslijst ongewijzigd accepteeren zal de heer P. F. C. Roelse dus weer in den raad komen; verder zal in de nieuwe s.d.-franctie -weer een vrouw ver tegenwoordigd zijn, aangenomen dat deze fractie onverzwakt uit den stembusstrijd te voorschijnt komt. Door de R.K. Kiesvereeniging Santpoort I, omvattende Santpoort-CDorp en Driehuis werd de volgende voorloopige lijst samenge steld: 1. C. P, J. Maas, 2. J. P. Nijssen, 3. J. Heeremans, 4. C. Post, 5. Zwanenburg, 6. C. Diependaal, 7. W. A. Sanders, 8. P. Kee. Naar wij vernemen heeft het R.K. raadslid de heer W. F Laurent te kennen gegeven, dat hij niet weer voor een candidatuur in aan merking wenscht-te komen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1