HET NIEUWE AVONDBLAD IAARGANG NO. 109 DINSDAG 12 MAART 1935 IJMUIDER COURANT jjONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 4<i cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers -n meeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- Irrf en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- w>rrl tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen fïïo bU algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van nband voet of oog: f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Lord Cecil's Werk. n» En»elsche regeering heeft verleden week rfftasrd dat alle pacten en verdragen te- wKueten als beveiliging tegen éen enkelen at die agressieve bedoelingen heeft. Er is S i, deze rubriek op gewezen dat deze ürlinge uiting, onmiddellijk volgend op mme uact-voorstellen die de Engelsche re- nota bene zelf gedaan heeft, ongetwij- S; lijnrechten strijd is met den wil van S Engelsche volk. Immers, dat wordt bewe- n door de resultaten van het petitionnement ?»t de enquête, als men 't geval zoo noemen il) van de Engelsche Volkenbondsvereeni- Ine Een geweldige meerderheid spreekt zich °'hii uit vóór internationale toenadering, vóór den Volkenbond, vóór economische lancties tegen overtreders, vóór totale afsehaf- tine van luchtstrijdkrachten. Dit laatste punt reit des te sterker, omdat de Engelsche regee- rln" pas heeft voorgesteld, de militaire lucht- vaan-begrooting met millioenen ponden ster- iincr te verhoogen. Intusschen blijkt al dat het befaamde Wit boek dat ten onrechte Duitschland vrijwel alle schuld van den bewapenings-wedstrijd gaf, in Engeland zelf een zeer slechten indruk heeft gemaakt. Het regent er protesten tegen het optreden der regeering. De heer Ramsay MacDonald moet zich wel een beetje onbe hagelijk voelen als hij, de ex-pacifist, de reek sen ingezonden stukken in lang-niet-malsche- termen onder oogen krijgt. Onze Londensche correspondent bericht nu het volgende over de enquête van de League of Nations' Union, die onder Lord Robert Cecil's leiding plaats heeft: „Lord Cecil, die de ziel is van de enquête die thans in Groot Brittannië wordt gehouden om de gevoelens der bevolking te leeren kennen met betrekking tot den Volkenbond, en zijn middelen voor bevordering van vrede, heeft het idéé aan de hand gedaan de enquête in zijn land te doen volgen door een in de gan- sche wereld. Hij meent dat geen onderneming de zaak van den vrede beter zou kunnen die nen. Want alle staatslieden zouden er uit kun nen leeren wat hun volken verlangen. Hoewel de Britsche regeering, blijkens haar jongste opzienbarende verklaring met betrek king tot de weermacht klaarblijkelijk aan de enquête van de Britsche Vereeniging tot Steun van den Volkenbond geen nauwkeurige aan dacht heeft geschonken, kan toch uit de bin- nenlandsche reactie op dit bewapeningsdocu ment worden afgeleid dat de politieke waarde der enquête groot is. De regeering heeft uit de enquête althans geleerd dat een overweldigen de meerderheid der bevolking haar hoop op den Volkenbond heeft gevestigd. De regeering heeft er uit afgeleid dat in de woorden van haar verklaring „de openbare meening voor barig is door aan te nemen, dat de Volken bond en de aangegane pacten en afspraken doeltreffend den vrede kunnen handhaven". De regeering kan echter niet ontkennen dat de bevolking dit nochtans wenscht, en aange zien de Verklaring vrij algemeen wordt be schouwd als strijdig met dezen wensch, komt men tot de politiek zeer belangrijke conclusie, dat de regeering haar politiek niet richt naar den wil der bevolking. Deze conclusie is ge vaarlijk voor de positie der regeering. De internationaal-politieke beteekenis van zulke vredesenquêtes, grondig en gewetensvol ondernomen, mag ook niet worden onderschat. Openbare meeningen in het buitenland moe ten den invloed ondergaan van de uitkomsten van een enquête als thans in Engeland wordt gehouden. En indien zooals in dit land het geval is de enquête schijnt te zullen aan- toonen dat het Engelsche volk nagenoeg een stemmig van meening is dat Engeland lid moet blijven van den Volkenbond en dezen Bond doeltreffend moet helpen maken, dan kan die invloed slechts bijdragen tot bevordering van, vrede. Wat door de den Volkenbond vijandig gezinde Daily Express een „bloedstemming" wordt genoemd, zou integendeel in hooge mate bloed-stremmend kunnen werken. De enquête in Groot Brittannië, waaraan alle volwassen Britten kunnen deelnemen, heeft tot heden ongeveer 2.500.000 antwoorden (of liever stellen antwoorden, want het for mulier vraagt antwoord op 5 vragen) opgele verd. De beantwoorders vertegenwoordigen ongeveer 50 van de 600 kiesdistricten van het Vereenigd Koninkrijk. Men heeft dus nog het grootste deel der individueele gevoelens te pei len. Maar 2.500.000 menschen uit alle deelen van het land vertegenwoordigen allicht de ge middelde openbare meening. En deze 2.500.000 hebben voor niet minder dan 97 percent hun geloof in en verknochtheid aan den Volken bond beleden, terwijl 95 percent de beslis singen van den Volkenbond zoo noodig door middel van economische sancties uitgevoerd wil zien; en 90 percent wenscht totale afschaf fing van luchtmachten. Aangezien de wen- schen en idealen van den gemiddelden Engelschman niet zoo heel veel zullen verschil len van die van andere volken, mag men wel licht aannemen, dat zulke enquêtes in andere tónden tennaastenbij dezelfde resultaten zou den opleveren". Tot zoover onze correspondent. Lord Robert Cecil, die van de oorlogsbestrij- ding zijn levenswerk heeft gemaakt, is ook in deze zaak met onvermoeide volharding opge treden. Toen ik hem in October 1931, na onze aanbieding van het Petitionnement voor In ternationale Ontwapening van het Nederland- scne volk, in zijn hotel te Genève bezocht en de hoop uitte dat een dergelijke beweging in det machtige Engeland tot stand zou kunnen Wn gebracht, scheen daar nog weinig kans dat t es^aan- Wel werd mij duidelijk genoeg aat Lord Robert niets onbeproefd zou laten, waar toen mijn pogingen om de Engelsche pers-organisaties ervoor warm te ma- Ken m dien tijd faalden, begreep ik wel dat net een zeer moeilijke zaak zou zijn. Immers, J: ons land was het juist de medewerking van geheele dagbladpers die het mogelijk had gemaakt het petitionnement zoo snel en met zoo miniême kosten ten uitvoer te brengen omdat er een groote organisatie, geheel gereed voor een dergelijke taak, achter stond! Lord Robert heeft het zonder de Engelsche dagbladen moeten doen. Hij is niettemin geslaagd in zijn streven. Zijn enquête verloopt veel langzamer dan ons petitionnement, dat slechts vier weken vor derde om de meerderheid van de volwassen bevolking van Nederland een uitspraak te la ten doen, maar zij is een groot succes. En de Engelsche enquête gaat verder dan onze ver klaring voor Internationale Ontwapening, doordat zij vijf vragen ter beantwoording geeft. Zij vertegenwoordigt daardoor alweer een volgend stadium in het raadplegen van den volkswil ten aanzien van het vredes vraagstuk. Uit de mededeelingen van onzen correspon dent blijkt, dat Lord Cecil zich een wereld enquête ten doel stelt. Moge hij slagen in dit streven! Het is prachtig werk dat deze voor name, onvermoeide strijder, die zich op zijn hoogen leeftijd nimmer door tegenslag en smaad heeft laten ontmoedigen, op zoovele gebieden ten bate van de vredeszaak ver richt. Hij is nimmer scepticus geworden, hij evenmin als Arthur Henderson heeft zich ooit uit het veld laten slaan. Hier is een van die waarlijk groote mannen die zich zooals Herbert Casson het uitdrukt allen kenmer ken door die machtige eigenschap: het kop pig en volhardend nastreven van een groot Doel. In deze rubriek is een uiting van groote bewondering aan Lord Robert Cecil's adres zeker op haar plaats. R. P. IJMUIDEN Het plantsoen op het Tiberius- plein. IJmuiden krijgt een goede beurt. Er is haast geen plekje in onze veranderlij ke gemeente denkbaar, dat den laatsten tijd zoo veranderd is als het, Tiberiusplein. Deze eens geheel kale zandvlakte, een groote erger nis voor iedereen die er langs kwam, is thans we kunnen wel zeggen dank zij de crisis, in een fraai plantsoen herschapen, dat ongetwij feld straks, wanneer het gras mooi groen is ge worden, en het jonge hout is uitgeloopen, een der mooiste plantsoenen in de gemeente be looft te zullen worden. Het is een gelukkig besluit van den ge meenteraad. ook het gedeelte langs de Pal- menstraat, feitelijk gereserveerd voor bouw terrein, te doen beplanten. Zoodoende is een fraai geheel verkregen. Aan dit gedeelte wordt thans de laatste hand gelegd. Naar de op zichter der plantsoenen de heer Molenaar ons mededeelde, was ook dit gedeelte reeds gereed geweest, wanneer de vorst het werk niet had belemmerd. Wanneer het werk aan het Tiberiusplein gereed is, wordt een begin gemaakt met den IJmuider straatweg, zooals men weet wordt de strook grond, gelegen tus- schen dezen weg en de spoorbaan eveneens geheel opgenapt. IJmuiden krijgt zoodoende een goede beurt. Ook nog op een andere wijze. Want de groote hoeveelheden steenen, opgestapeld langs den Velserduinweg zeggen, dat spoedig met de herbestrating van het plaveisel zal worden begonnen. Ook dit wordt een heele verbete ring, daar dit plaveisel in een zeer slechten toestand verkeerde. Dit wordt nu beter en. er komt wat werk aan den winkel, wat ook een belangrijke factor is. OUDERAVOND UITGESTELD Wegens ziekte van het schoolhoofd is de Ouderavond van de Comitéschool, welke Woensdagavond gehouden zou worden, tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Visscherijnieuws in een notedop. Weer naar zee. De Corrie IJM. 21 zal a.s. Woensdag weer naar zee vertrekken. De Catharina Duyvis IJM. 60 en de Beatrice IJM. 18 zijn in het dok geplaatst om voor de visscherij te worden klaargemaakt. De Duitsche visscherij in 1934. De Duïtsche zeevisscherij met inbegrip van de Oostzee heeft in 1934 opgebracht bijna 68 millioen R.M. tegen 60 millioen in 1933. In 1913, het laatste jaar voor den oorlog was de op brengst 45.8 millioen R.M. De haringvisscherij leverde op 676.522 kantjes tegen 520.522 kantjes in 1933. Loggers verlengd. Op de werf „Unterweser" te Wesermünde worden drie zeillogers van de Bremer-Vegesacker Fischerei-Gesellschaft 3 M. verlengd. De vaartuigen zullen na de ver lenging van een motor worden voorzien. Zooals men weet hebben ook vele Neder- landsche loggers een dergelijke operatie on dergaan. Wordt Liverpool visscherijhaven? Een door het gemeentebestuur van Liverpool benoemde commissie welke opdracht liad gekregen te onderzoeken of het mogelijk zou zijn, in Liverpool een visscherijhaven te bouwen en welke werken daarvoor noodig zouden zijn, heeft dezer dagen haar rapport ingediend. Er is een begrooting van de kosten opgemaakt waarin o.a. ook is opgenomen een voorstel tot het bouwen van een groot koelhuis. Als de Liverpoolsche p'annen tot uitvoering mochten komen, zou dit ongetwijfeld aan Fleetwood, thans de belangrijkste haven in dit deel van Engeland veel schade berokkenen. De Duitsche visscherij aan de Noorsche kust. Neemt steeds in belangrijkheid toe. Eenigen tijd geleden vestigden wij in een uitvoerig artikel de aandacht op de aanzien lijke uitbreiding die de visscherij van Duit sche trawlers aan de Noorsche kust heeft ondergaan, vergeleken bij verleden jaar. Wij wezen er op. dat „den laatsten tijd", d w.z. 3 a 4 weken geleden in Wesermünde-Bre- merhaven gemiddeld meer dan 20 trawlers van de Noorsche kust binnenkwamen met een wekelijkschen aanvoer van 38000 tot 40.000 kisten (centenaars) en in Cuxhaven 8000 a 10.000 kisten. Ook in België is de aandacht op dit artikel gevallen. „Het Visscherijblad" van Ostende nam het in zijn geheel over en teekende er bij aan, dat als de Belgische trawlers deze visscherij zouden kunnen uitoefenen, de visch niet naar andere landen behoefde te worden verkocht, omdat men die in België zelf goed zou kunnen gebruiken, want in België is het tekort aan deze visch nog veel grooter dan in IJmuiden. Men heeft er ech ter de trawlers niet voor. Hoe is het inmiddels met de Duitsche vis scherij aan de Noorsche kust geloopen? Het antwoord hierop geeft ons de Deutsche Fi- scherei-Rundschan: in de week vair 25 Fe bruari tot 2 Maart kwamen in Wesermünde- Bremerhaven van de Noorsche kust binnen 38 trawlers met een totale vangst van 78520 kisten visch, voornamelijk kabeljauw, schel- visch en roodbaars. In AltonaHamburg voerden in hetzelfde tijdvak 4 trawlers 7900 kisten visch van de Noorsche kust aan en in Cuxhaven 9 trawlers 16400 kisten, Dat is dus in één week in deze drie havens in totaal 102820 kisten <a 50 K.G.)Er waren trawlers bij die 2800 a 3000 kisten aanvoerden. Deze visscherij belooft dit seizoen dus van buitengewoon groote beteekenis te worden, vooral omdat de vangst per vaartuig veel grooter is dan die welke in de Barendszee of bij IJsland hebben gevischt, om van de Noordzee maar niet te spreken. En 'bij de visscherij in de Barendszee gaan ca. 14 dagen aan de reis verloren, bij die aan de Noorsche kust slechts een dag of tien. Behalve de genoemde, in Duitsche havens binnen gekomen trawlers hebben elf Duit- schers van de Noorsche kust hunne vangsten in Aberdeen of Grimsby gelost. DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 480 bouwvakarbeiders,, 375 metaalbewerkers, 38 kantoorbedienden, 22 huisbedienden, 46 hout bewerkers, 369 visscherij arbeiders, 717 losse en fabrieksarbeiders en 325 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 4 bouwvakarbeiders, 23 metaalbewerkers, 12 kantoorbedienden, 10 huisbedienden, 1 vis- scherijarbeider, 53 losse en fabrieksarbeiders en 13 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2488. HERZIENING VAN HET PLAN VAN UITBREIDING Het hoofd van het Gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 11 Maart 1935 af gedurende veertien dagen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, op de gemeen tesecretaris (4de afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd. het bij Raadsbe sluit van 7 Maart 1935, no. 14, vastgestelde plan XII tot herziening van het plan van uit breiding voor de gemeente Velsen, voor zoo veel betreft een gedeelte liggende aan het Spekkenwegje en den Rijksweg te Santpoort. EEN MOOIE GIFT Het bestuur van Het Witte Kruis deelt ons mede, dat het dezer dagen werd verblijd met een gift van 100 gulden, geschonken door de Protestantsche Begrafenisvereeniging te IJmuiden. Het bestuur ziet in deze mooie gift een be wijs van waardeering voor het werk van Het Witte Kruis en is daarvoor de vereeniging zeer erkentelijk. Om het damkampioenschap van Groot-IJmuiden. Een spannende strijd te wachten. De wedstrijden om het damkampioenschap van Groot-IJmuiden, die Dinsdag 19 Maart a.s. beginnen, beloven dit jaar zeer spannend te worden. Onder de deelnemers bevinden zich spelers, die elkaar niets toegeven en wier krachten weinig uiteenloopen. zoodat dit jaar, in tegenstelling met andere jaren weinig om trent den uitslag gezegd kan worden. Voor de eerste klas hebben ingeschreven B. Dukel, A. Ligthart, P. Leyte, C. Suijk. H. de Boer, F. Basstra, F. Dukel, J. Smit, G. Postma, H. Schaap. J. Kramer, C. Bais. A. Kraai en P. v. d. Velde. Twee spelers zullen hieraan nog door het bestuur van D.C.IJ. worden toege voegd, zoodat twee groepen van acht spelers gevormd kunnen worden. De drie best ge plaatsten in elke groep zullen in den eindstrijd worden geplaatst- Voor iederen dammer uit de gemeente Velsen bestaat gelegenheid tot inschrijving voor de 2e, 3e of 4e klas. Ook deze wedstrijden begin nen Dinsdag 19 Maart. Men kan zich aan melden bij den heer K. de Jong, Kanaalstraat 81, IJmuiden ONDERLINGE COMPETITIE TWEEDE KLAS D.C.IJ. Hieronder volgt de stand der tweede klas competitie der Damclub IJmuiden welke op enkele partijen na beëindigd is. Gesp. Gew. Rem. Verl. Pnt. G. Postma K. de Jong Koetsier Ott A. Post T. Postma Vrijhoef F. Dukel Souverein De Beurs Engelhart 10 10 10 10 10 10 9 10 10 Engelhart degradeert. Verder zullen de par tijen De Beurs—Souverein en VrijhoefDe Beurs beslissen of de Beurs dan wel Souverein Engelhart naar de derde klas zal vergezellen. G. Postma wist op fraaie wijze het kampioen schap te behalen, en zal dan ook volgend sei zoen in de eerste klas uitkomen. Voor de tweede plaats in de eerste klas hebben vier spelers De Jong, Post. Koetsier en Ott uit te maken wie daarvoor in aanmerking komt. In middels heeft Ott reeds van Koetsier gewon nen en werd zijn partij tegen de Jong remise. ALGEM. LEDENVERGADERING D.C.IJ. De Damclub IJmuiden houdt hedenavond, in Kennemerhof een buitengewone ledenver gadering. De agenda vermeldt eenige be langrijke punten. Er zal een overzicht wor den gegeven van het af geloopen sport- en feestprogramma, de kascommissie zal haar verslag uitbrengen, er zal een bespreking worden gehouden over den wedstrijd Noord- Holland en den strijd om het kampioen schap van Noord-Holland, over den huldi gingsavond Ligthart en Leyte in. verband resp. met het behalen van den meestertitel en het clubkampioenschap ene. BIDUUR VOOR GEWAS EN VISSCHERIJ. Het jaarlijksche biduur voor gewas en vis scherij zal a.s. Woensdagavond in de Geref. Kerk zoowel in West als in Oost gehouden wor den. De diensten vangen aan om 8 uur des avonds. Voorganger in West is Ds. Westbonk, in Oost Ds. van Teylingen. GEREF. JEUGD-CENTRALE. De derde cursusvergadering der Geref. Jeugd- Centrale zal a.s. Donderdag 14 Maart in de Geref. Kerk aan den Velserduinweg gehouden worden. Spreker ds. R. G. van Arkel van Utrecht zal een lezing met lichtbeelden houden over zijn reis naar het Heilig Land. VERGADERING „KINABU". De afdeeling Velsen van „Kinabu" (Cen trale Commissie voor uitzending van Neder- landsche zwakke kinderen naar buiten) houdt a.s. Woensdagavond een ledenvergadering in het Consultatiebureau aan de Briniostraat, waar de verslagen van secretaresse en pen ningmeester zullen worden uitgebracht-, een bestuursverkiezing zal worden gehouden en de voorzitter zal spreken over de 10 jaren van het bestaan der afdeeling. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Trawler: Eendracht IJm. 117 525 manden f 4300. BeugerVI 195 f 1850. Kotter: E 19 f 790. Loggers: Sch 120 f 640; Sch 196 f 410; Sch 402 f 530; KW 108 f 340; KW 135 f 140; KW 38 f 800; KW 40 f 750; KW 35 f 490; KW 39 f 740; KW 89 f 430; KW 34 f 500; K W70 f 570: KW 43 f 640; KW 163 f 400; KW 175 f 310; KW 167 f 560; KW 91 f 150; KW 57 f 500; KW 178 f 360; KW 52 f 280 HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING Hedenavond geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging haar laatste ledenconcert in dit seizoen in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. De pianist Vico la Volpe zal het pianocon cert in Es-groot van Liszt ten gehoore brengen. De Haarlemsche Orkest Vereeniging opent het programma met von Weber's Ouver ture Oberon en speelt na de pauze de Sympho- nie Fantastique van Berlioz. Dirigent is Frits Schuurman. A.R. KIESVEREENIGING. 'Gisteravond heeft in de P. Vermeulen- school de jaarvergadering van de A.R. Kies- vereeniging IJmuiden-Oos:t plaatsgehad. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer B. Schipper, die de vergadering open de met gebed en het lezen van een Schriftge deelte. Na de opening wijdde de heer Schip- eenige woorden aan de nagedachtenis van Mr. Idenburg, wien hij herdacht als een. groot man, die zich nooit heeft geschaamd voor zijn belijdenis als A.R. partij-lid. Vervol gens besprak de heer Schipper de ellende waarin ons land en andere landen verzonken zijn. Indien, zeide spreker,, ons geen hoogere kracht bezielde, wij zouden twijfelmoedig wor den. Vervolgens liet spreker de laatste twee jaren sinds de Kamerverkiezing, de revue passeeren. Uitvoerig besprak de heer Schip per het door Colijn gevormde Crisiskabinet, hierbij bracht spreker naar voren hetgeen door minister Colijn in de laatste twee jaar is ge daan tot handhaving van het gezag en de maatregelen die genomen zijn om te komen tot financieel en economsich herstel. Vervol gens vergeleek spreker ons land bij andere landen, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de toestand, ofschoon hier verre van roos kleurig, toch bij andere landen vergeleken, veel beter is. Met een opwekking van trouw te blijven aan het A.R.-beginsel en moedig pal te staan in den komenden verkiezings. strijd, eindigde de heer Schipper zijn met aandacht gevolgde rede. Na vaststelling der notulen werd het jaar verslag uitgebracht. Uit dit verslag werd ver nomen, dat er nog al een frisch leven in de kiesvereeniging is. Het financieel verslag was eveneens gunstig. Hierna had de stemming plaats van vier can- didaten voor de lijst der gemeenteraads-ver- kiezing welke definitief vastgesteld wordt door de Centrale der A.R. Kiesverenigingen in de gemeente Velsen. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over de propaganda bij de a.s. verkiezingen. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden de heeren B. Schipper en N. Nierop die beiden herkozen werden. Na gehouden rondvraag sloot den heer J. Bierma de vergadering. LEDENVERGADERING VELSEN'S ZIEKENFONDS. Woensdag 13 Maart vindt in „Het Wapen van Velsen" een ledenvergadering plaats van Velsen's Ziekenfonds. De agenda vermeldt behalve de gebruike lijke jaarverslagen o.a. de verkiezing van twee bestuursleden wegens aftreding van de heeren J. van Gameren en W. Koster (beiden her kiesbaar) en van twee commissarissen wegens aftreding van de heeren G. J. van Wijngaar den en J. Rozeme.ver beiden herkiesbaar. Verder komt in behandeling een voorstel inzake de levering van brillen en vindt een besoreking plaats over doktersaangelegen, heden. SANTPOORT Het diplomaLeke corps te Praag kwam den president van Tsjecho-Slowakije, Masaryk (tweede van rechts), ter gelegenheid van zijn 85sten verjaardag gelukwenschen. DE STAKING IN HET BOUWBEDRIJF Naar wij vernemen heeft de bemiddeling van den heer P. Bosman, wethouder voor Sociale Aangelegenheden inzake het conflict in het bouwbedrijf nog niet tot het gewenschte re sultaat geleid. De patroons de heeren Pruis en Duiker heb ben zich bereid verklaard, aan de arbeiders een vaeantiebon te ve^trokk^n zoodot ten aanzien van deze kwestie overeenstemm'"-1, is I bereikt. Genoemde heeren zijn echter niet be- I reid, alle bij de staking betrokken arbeiders 1 weer te werk te stellen, aangezien zii verke ren niet voor allen meer werk te hebben. Dit laatste houdt vermoedelijk verband met het feit, dat het aantal werkwilligen de laatste dagen weer eenigszins is uitgebreid.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1