1 I beverwijk wijk aan zee en duin Danskampioenschap. heemskerk santpoort ceh. nnth kinderclub „kinder- u geluk'. riacr 27 Maart zal de Geheel Ont- OP kinderclub „Kindergeluk'' in het Ken- bou(ier^Phlflter haar laatste seizoenuitvoering nemer w1 gev«n' A/vrpYi avond wordt een z.g.n. „bont" Voor ingestudeerd, dat zal bestaan progran n0.Sp€uetjes, dansen en tooneel- uit lleajeö, stukjes. rHR gymnastiekvereniging „hercules" rhristelijke Gymnastiekvereeniging 06 !?-■' <T&f Dinsdagavond in het Herv. '•fl€rCU„r.i a bebouw haar jaarlijksche uitvoe- Ver€eSe zich als gewoonlijk in flinke be- ring't ïiinff van de zijde der donateurs en be- 18 Hffers°mocht verheugen. gujü £re-voorzitter der vereeniging Ds. C. ^rhffer cing voor in gebed en sprak daar- v, onp'ningswoord. De eere-voorzitter wees na dat Hercules" dit jaar voor de eerste er °P'tipp "uitvoeringen zal geven, dank zij n^al stijgende belangstelling voor de de Suffen van de leden. Ds. Krijger ver- zich in het bestaan eener Chr. vr- h€U?cinff omdat ook voor de Christenen de li- £t mpiÏÏke ontwikkeling van groote betee- cbame J In<7ev0]ge het bijbelsche woord, dat ien!tf hpt sieraad van den jongeling is. moet Kacht worden versterkt. Spr. wees ver- die,,f' 0D de sportverdwazing met de daarmee Sande Zondagsontheiliging. De sport g6Pdi daardoor dikwijls doel in plaats van W2l De Chr. Gymnastiekvereeniging is er, dfiarteffen in te gaan. De eere-voorzitter ïnnt zijn openingswoord met de opmerking. 7 a-uk zii de goede leiders-eigenschappen «n den directeur, den heer C. P. Nieuwenweg, in de vereeniging „Hercules" een uitstekende geest heerscht. rv oDmarsch had er reeds een indruk van «teven dat het aantal werkende leden vrij- £l zelijk was gebleven, met goed bezette Pistes- en jongensafdeelingen. De vereeni- bestaat nog slechte een luttel aantal ia- Sn en. wanneer men dit bij den maatstaf der Snordeelmg voor oogen houdt, dan moet men bewondering hebben voor directeur Nieu- n-pnwee dat hij met dit materiaal reeds zoo- wei wist te bereiken. Vanzelfsprekend moest hfi zich bepalen tot een zeer beperkte keuze Jlt de oefenstof en het verdient voor een ver- »nMn* als ..Hercules" zeker alle aanbeveling om uit die beperkte keuze dan nog een se lectie te maken, geschikt voor deze wat capa citeiten betreft wel zeer heterogene groep tur ners en turnsters. De heer Nieuwenweg heeft dit zeer goed begrepen en had naar dit prin cipe zijn programma ingedeeld Nergens was overdaad en in alle onderdeelen bleef de oefenstof binnen het bereik der groepen. De jongens openden met halteroefeningen, goede stof, met begrip voor rythme uitge- V<Dediadder kan niet gemist worden en zij be wees haar nut zoowel voor de meisjes als voor de jongens. De heerenafdeeling verrichtte kranig werk In het nummer vrije oefeningen, waarin het publiek een goeden kijk kreeg op de techniek van den ouden stijl en op die van een meer moderne methode. De da mes-af deel in g hield zich bezig met paardspringen. Zij deed dat met wisselend succes. Na de pauze was het toestelturnen aan de beurt. De meisjes verrichten goed werk aan de laagbrug, de dames opereerden aan de tremplin-brug. Vooral dit laatste optreden oogstte veel bijval. Het was dan ook in me nig opzicht verdienstelijk. Laagrek werd door de jonge garde klassi kaal beoefend Het brugturnen van de hee- ren gaf veel goed werk te genieten. Toch wa ren de verschillen ook hier nog opvallend. Sommigen maakten herhaaldelijk kleine fou ten, die echter voldoende waren, om een ove rigens goed opgezette oefening een ontijdig einde te doen vinden. De heerenafdeeling be zit echter een goede kern, die stimuleerend op de overigen zal werken. Het knotszwaaien van de meisjes vormde als altijd weer een programmanummer, dat zeer veel waardeering genoot. Vooral het eer ste deel was correct. Later werd het iets min der omdat hier en daar het contact met de muziek verloren ging. Een viertal intermezzi, waarvan de helft voor de komische noot moest zorgen, wisselde de gymnastieknummers af. De poppendans van de meisje kon ons het meeste voldoen. De dames hadden veel werk gemaakt van de cos- tumeering en ook dat is een factor van niet te onderschatten beteekenis. De muzikale be geleiding, die tegenwoordig zoo'n groote rol speelt bij de gymnastïekuitvoeringen, werd verzorgd door een trio, dat gevormd werd door Mej. R. Swalve (piano) en de heeren J. Dinkla (viool) en B Hopman (cello). Aan het slot van den avond heeft Ds. Krij ger woorden van waardeering gericht tot de medewerkenden en in de eerste plaats tot den directeur den heer C. P. Nieuwenweg. Daarna volgde sluiting met gebed. Heden-, Woensdagavond wordt de uitvoe ring herhaald. handels. en kantoorbedienden. In de jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden zijn de aftre dende bestuursleden, de heeren T. Ettema en Rozenmeijer herkozen. Een der leden heeft een inleiding gehouden1 over Esperanto waarbij hij het nut van deze wereld-hulptaal in het licht stelde. financieele politiek. Maandagavond zal in het lokaal van den Beverwijkschen Bestuurdersbond in de Wil- helminastraat een cursusvergadering worden gehouden van de afdeelingen Beverwijk ei Wijk aan Zee van de S.D.A.P. De heer M. A. Reinalda, lid van den Haar iemschên gemeenteraad spreekt in deze bij eenkomst over ..Financieele politiek". n. s. b. vergadering. De Nationaal Socialistische beweging heeft een openbare vergadering belegd op Vrijdag 15 Maart in café „De Vriendschap" alhier. kostelooze inënting. Op 20 Maart a.s. zal gelegenheid gegeven v/orden tot kostelooze inenting en herinenting en wel Voor Wijk aan Zee: des namiddags ten 2 uur. ten huize van dr. U. P. van Ameijden, •Julianaweg, te Wijk aan Zee. Voor Wijk aan Duin, des namiddags ten 2 uur. ten huize van den heer J. van de Ree, arts te Beverwijk, dr. Schuitstraat. politieverordening. Op 11 Maart j.l. is afgekondigd een besluit van den Raad dezer gemeente, van den 21sten Februari 1935, tot aanvulling der Algemeene Politieverordening met een tweetal artikelen, waarbij het eerste artikel inhoudt het verbod om tusschen 12 uur 's middags en 12 uur !s nachts door het in werking hebben van hoogfrequent-apparaben en electrisch gedre ven of verwarmde apparaten, toestellen en machines, onder welke benaming ook, storend te werken op de radiotelefoonontvangst van anderen. Dit artikei is niet van toepassing op inrichtingen, waarvoor ingevolge de bepalin gen van de Hinderwet vergunning wordt ver- eischt. Het tweede artikel houdt in het verbod, in de buitenlucht of binnenshuis met geopende ramen en (of) deuren, door middel van een toestel, bestemd om muziek en de mensehe- lijke stem hoorbaar te maken of door middel van een muziekinstrument een voor de om geving hinderlijk geluid te maken of te doen maken. spoedvergadering recht en plicht Ter bespreking van de bestuursbevoegdheid voor de gecombineerde vergadering op heden Woensdag 13 Maart, had 't bestuur der R.K. Kies vereeniging „Recht en Picht" een leden vergadering bijeengeroepen in café „De Zon". Tegen deze spoedbijeenkomst was door 36 leden geprotesteerd op grond van art 14 van 't huishoudelijk reglement, hetwelk voor schrijft: het convoceeren van ledenvergadeij ringen moet 3 dagen tevoren en schriftelijk geschieden. Zich hierop beroepend verklaarden genoemde leden, dat zij met de in deze spoed- eischende vergadering genomen besluiten niet accoord gaan. Ondanks dit protest is de vergadering door gegaan. Aan 't bestuur is vrij mandaat ver leend voor de bespreking' in de gecombineerde vergadering te Beverwijk. De voorzitter deed de med-edeeling', dat liij zich in afwijking met zijn genomen besluit alsnog verkiesbaar stelde voor den gemeenteraad. Van de afd. Wijk aan Duin was een voorstel ingekomen een gezamenlijke lijst van candi- daten voor de gemeenteraad samen te stel len, in dien zin, dat Wijk aan Duin 8 en Wijk aan Zee 6 candidaten er op zou plaatsen. Het aantal gekozenen zou dan in 'n zelfde verhou ding worden toegewezen. Dinsdag 19 Maart zal opnieuw vergaderd worden. comitévergadering „tegen de fusie" In een druk bezochte vergadering, waarbij o.a. de Burgemeester van Wijk aan Zee en Duin tegenwoordig was. besprak het gemeen teraadslid de heer J Poortstra het fusievraag- stuk. O.m. citeerde hij 't gesprokene van mi nister De Wilde bij de begrootingsbehande- ling in 1933: ons land is opgebouwd uit ge meenten en niet verdeeld in gemeenten. Het krachtig bloeiend gemeenteleven, in 't bijzon der de sterke stijging in zielental werd aan een nauwgezette beschouwing onderworpen. Eveneens 't vaak bereden stokpaardje de nood lijdendheid van Wijk aan Zee en Duin. Vol gens zijn beschouwing zouden de Wijk aan Zeeërs, wanneer de fusie tot stand komt. jroote kans hebben deel uit te maken van een mogelijk noodlijdend „Groot-Beverwijk", daar de winstgevende Lichtbedrijven van Be verwijk in de toekomst zeker minder groote winsten zullen opleveren. Ook 't opmerkelijke verschil van den schuldenlast tusschen de beide gemeenten word aan een bespreking on derworpen. Weerlegt werd 't argument als zou Groot-Beverwijk een riooleering krijgen. Zij, die dat voorspiegelen zijn daartoe allerminst bevoegd. 't Bestuur van 't anti-fusiecomité werd sa mengesteld uit de heeren J. Poortstra, voor zitter; B. Vosse, secretaris: B. Schelvis, pen ningmeester en F. v. d. Mey en S. Bol, com missarissen. Als candidaten voor den „Dubbelen Raad" worden gekozen: Ds. J. A. L. Hovy, Burgemees ter H. Rothe; Ph. v. Gooi; C. Rietkerk; B. Vosse: A. van Velthoven; J. Raadsveld; P. C. Stam; M. Klein; J. Wesselius; Mevr. J. v. d. Berg; H de Haan, S. Bol; Chr. de Goede; J. W. Koet; F. v. d. Mey, J. v. d. Wel; J. v. d. Mey; J. v. Amersfoort. E. de Haan, Mevr .Poortstra- de Boer Uit deze canddaten werd een propaganda- commissie samengesteld. Voor de zevende maal zat in Maart en volgende maanden de jaarlijksche competitie om het amateur danskampioenscliap -a-n Nederland plaatsvinden.) Daar sta ik weer voor de beslissing. Zooals elk jaar in dit seizoen, Zal 'k dingen naar den hoogen titel Van amateur danskampioen? 'k Ben amateur, dat lijdt geen twijfel Dat wordt door 't dubbel feit bepaald: Ik ben een liefhebber van dansen En 'k ben er nimmer voor betaald. Ik oefen thuis wel voor een spiegel En ben er steeds verwonderd van, Zelfs zonder band. om mij te leiden Hoe spiegel-beeldig ik het kan. Dan denk ik: als ik nou eens meedeed. Ondanks mijn weinig slanke lijn, Wat zouden voor mijn concurrenten, De poppen dan aan 't dansen zijn. Mijn elegance bij het dansen Is van de allerhoogste soort. Daarbij is mijn gelaatsexpressie, Zoo droevig, als nu eenmaal hoort. Ik denk met weemoed aan de polka, Die 'k danste op de oude bals, Maar wie die kent, heeft ook geen moeite, Met quickstep, slowfox, tango, wals. U moest het zien, als ik mijn passen, Vol lichte gratie sta te doen, Het kan niet twijfelachtig wezen. Mijn spiegel maakt mij kampioen. Toch zal het einde wel weer wezen, Dat ik geen mededinger word. Want ondanks al mijn danstalenten, Schiet ik in één ding nog tekort. Het kampioenschap is voor paren, En, hoe verwonderlijk het zij. Ik krijg, hoe ik het mag probeeren, Er toch maar geen danseuse bij! Men zal mijn kunst dus moeten missen, In dit tournooi, dit jaar althans. Maar 'k hoop nog eens mijn roem te oogsten. Als kampioen in solo-dans. P. GASUS. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Onze plaatsgenoot de heer R. W. A. Muijens is wederom herkozen als bestuurslid van den Nederl. Tuindersbond in het district Noord- Holland. personeel provinciaal ziekenhuis. Dato 21 Februari zond de Commissie van bestuur van het Prov. Ziekenhuis nabij Sant poort aan het uitwonend vrouwelijk personeel der inrichting de volgende me de deel in,g: ..In verband met de op 1 Maart in werking tre dende nieuwe salarisregeling, waarbij afzon derlijke functies van inwonend en uitwonend verplegenden worden ingesteld, deelen wij u mede, dat de aan u tot wederopzegging ver leende vergunning tot uitwoning hierbij wordt ingetrokken. Onze commissie zal nog nader vaststellen met ingang van welken datum u wederom in wonend zult moeten zijn." Deze mededeeling bracht natuurlijk onder het uitwonend personeel van het Prov. Zie kenhuis de noodige beroering. Maar ook zij die rechtstreeks belang hebben bij de uifcwo- ning pensionhouders, neringdoenden ontvingen deze mededeeling met weinig in stemming. Het was om deze laatste groepen, dat het bestuur van de vereeniging „Santpoort's Bloei" Dinsdagavond in de zaal van het bad huis een bijeenkomst had uitgeschreven, ten einde den toestand eens onder de oogen te zien. Onder de niet al te talrijke aanwezigen bevond zich de Velsensche Wethouder van Fi nanciën, de heer J. P. Nijssen. Op verzoek van den voorzitter van „Sant poort's Bloei" deelde de heer Sombroek een en ander mede, over de voorgeschiedenis. In een uitvoerig betoog legde deze er den nadruk op, dat de oorzaak van den maatregel is, dat de algemeene kostprijs van verpleging om iaag moet. Tal van gemeenten toch vinden deze kosten in det Prov. Ziekenhuizen te hoog en prefereeren in dat verband de gezins verpleging. Een der middelen om den verple- gingsprijs omlaag te brengen ziet men in het inwonend maken van het uitwonend personeel. Deze categorie verdient f 150 per iaar meer dan het ir/.vonend personeel, waar bij dan nog komt, dat de provincie als het ware als pensionhoudster gaat optreden en daarvan de voordeelen trekt. Wat het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort aangaat het betreft hier een 120-tal uitwo nende zusters. Natuurlijk zullen zij maar niet een twee drie inwonend worden, want voor allen is bij lange na geen plaats. Dat vor dert den bouw van een nieuw zusterhuis. Natuurlijk zullen de organisaties alles in het werk stellen om het onheil af te wenden. Velen, die een eigen huishouding hebben op gezet, soms zelfs een eigen huis hebben ge kocht, zullen ernstig worden gedupeerd. Maar het voornaamste is wel dat men nimmer meer den gestichtssfeer kan ontvluchten, terwijl dit voor een goede uitoefening van de taak der verpleegsters toch zoo noodig is. De heer Van Beem en de heer Hertier we zen op de schade, welke pensionhouders, ne ringdoenden. verhuurders van huizen enz. zouden lijden. De heer Nijssen zeide niet te kunnen be grijpen dat de groepen van belanghebbenden niet sterker vertegenwoordigd waven. Aanne mende dat er rond 100 verpleegsters uitwo nend zijn. die gemiddeld f 12 per week hier ter plaatse verteren, beteekende dit een bedrag van ruim f 60.000 per jaar, dat in een betrekkelijk klein deel van de gemeente min der in circulatie komt, Tenslotte eaf spr. als zijn persoonlijke mee ning te kennen dat het gemeentebestuur eventueel gaarne bereid zou zijn zijn mede werking te verleenen. Besloten werd, dat „Santpoort's Bloei" zich met een adres tot Gedeputeerde Staten zal wenden. WOENSDAG 13 MAART 1935 Ned. Bank voor Z.-Afrika. Uit het verslag van de Ned. Bank voor Z. Afrika over het boekjaar loopende van 1 Ja nuari 1934 tot 30 September 1934 blijkt, dat de gunstige conjunctuurontwikkeling in de Zuid- Afrikaansche Unie aanhield. In de verslags- periocle kwam de vermindering van den om zet, uitgedrukt in goudvaluta tot stilstand. Het saldo der bedrijfsresultaten vertoont ten aanzien van de overeenkomstige periode van het vorige jaar weinig verschil Tot de voor onze Bank belangrijke gebeur tenissen behoort in de eerste plaats de ver dere afwikkeling van het bedrijf der N.V. Pre toria Hypotheek Mij. Het in onze boeken nog voorkomende gedeelte van de reserve tegen volstorting van het obligo op ons aan deelen - bezit in deze vennootschap werd besteed ter versterking van onze stille reserves. In de tweede plaats dient te worden geme moreerd het besluit van de Zuid-Afrikaan- sehe Reserve Bank tot een stapsgewijze ver mindering van de marge tusschen den koers van aan- en verkoop van Eng. in Zuid Afrika. Wij maken nog melding van de opening op 22 November 1934 van een tweede agentschap te Johannesburg. De netto bedrijfswinst, met inbegrip van het winstsaldo 1933 ad f 2836 bedraagt na de gewone afschrijvingen op debiteuren enz. f 444.893. Wij stellen u voor van deze winst een bedrag van f 22.076 te besteden voor af schrijving op Meubilair, voorts een bedrag van f 100.000 toe te voegen aan de statutaire Reserve en f 50.000 op een Bouwrekening te reserveeren Van het alsdan resteerende saldo kan, na reserveering van f 20.000 voor be lastingen. een dividend worden uitgekeerd van 4 pet. Het saldo van f 27.917 wordt dan op nieuwe rekening overgebracht. Ned. Fordfabriek. Netto winst -163.568. Het boekjaar 1934. aldus het verslag der Ned. Fordfabriek, leverde voor de automobiel industrie vele moeilijkheden op. De depreciatie van vele buitcnlandsche valuta's blijft haar Invloed doen gelden op orrs bedrijf, recht streeks doordat vele automobielen, welke an ders in Nederland vervaardigd hadden kun nen worden, thans worden ingevoerd en in direct. omdat het economisch leven te onzent door de devaluatie in verschillende landen ern stig wordt belemmerd en er daardoor min der behoefte bestaat aan nieuwe transport middelen. Het doet ons echter genoegen u te kunnen mededeelen, dat niettemin het totaal van den omzet onzer producten in dit jaar wederom grooter was dan in het voorafgaande jaar, zij het tegen lage prijzen. De netto winst bedroeg f 463.568 (629.587), in verband waarmede aan aandeelhouders wordt voorgesteld boven hot in Sept. 1934 be taalde int. dividend a 5 pet. een slotdividend van 7 pet uit te keeren (v.j. tot 6 pet.) Volgens de balans per si Dec. bedroeg de winst tot en met dien datum f 1.366.484. Hiervan werd naar dividend-rekening overge boekt f 300.000, incl. div. bel. f 327.150. Voorts werd ten laste van deze rekening gebracht de op de kapitaalsterugbetaling val lende belasting ad f 90.500. zoodat het saldo vorige boekjaren f 948.834 bedroeg. Voor extra afschr. op straat- en wegenaan leg enz. gebouwen, machines, invent, enz. werd f 120.248 (450.077) gebruikt, zoodat resteert f 828.586 of incl. de winst 1934 f 1.292.155. In mindering komt het totale div. 1934 incl. div. bel. of f 392.580, zoodat naar nieuwe re kening wordt overgebracht f 899.575. Het hand-lsaccoord met België Concessies op landbouwgebied. Omtrent den inhoud van het dezer dagen geteekende handelsaccoord tusschen Neder land en België verneemt de Tel. o.m, dat België 5 millioen K.G. witlof in Nederland mag invoeren, waarvoor het invoer- en mo nopolie-recht bij elkaar niet meer dan f 1.75 per 100 K.G. zal bedragen. Bedoelde hoeveel heid van 5 millioen K.G. is de gemiddelde Belgische invoer van 19311933 Gedurende de maand Mei zal Nederland echter naar België 4200 K G. meer aardbeien, dan het gewone contingent mogen uitvoeren. Anderzijds echter mag de Nederlandsche in voer van gedroogde erwten in België de 3,500.000 K.G, niet overschrijden. Wat den invoer van versche haring in Ne derland betreft die sedert 1 Januari is gecon- tingenteerd. werd aan België 60 pet van den invoer van 1933 toegestaan. Alles bij elkaar genomen omvat het totaal der artikelen, waarvoor aan België invoer contingenten zijn verstrekt c.a. 70. Wat den invoer van sierplanten, horten sia's en azalea's betreft, zal eerstdaags een Nederlandsc.h-Belgische commissie worden ingesteld, die de leveringen aan de Neder landsche markt zoodanig zal regelen dat de belangen van den Nederlandschen en Bel gischen tuinbouw met elkaar in overeen stemming worden gebracht. De lijst der aan Nederland toegestane con tingenten omvat ca. 50 artikelen, hoofdzake lijk. ofschoon niet uitsluitend, landbouw-pro- ducten, Nederland mag in België ca. 1500 stuks levend mager vee invoeren benevens ruim 1400 ton levend slachtvee of verseh vleesch. Voor garnalen en visch bedraagt het contingent het gemiddelde invoercijfer van 1930/1931. terwijl het voor boter op 27 1 '2 pet. van den totalen maandelijken invoer is vastgesteld. Er mogen c.a. 540.000 K.G. augur ken en komkommers worden ingevoerd. Vooral voor aardappels is het belangrijk te vernemen, welken invoer België aan Neder land heeft toegestaan. Ons werd verzekerd, dat het invoercijfer ruim 208.000 ton over het geheele jaar bedraagt, voor wortelen ruim 3636 ton, sla ruim 2328 ton. tomaten 977 ton, aardbeien ruim 208.000 K.Gsnijbloemen ruim 66.000 K.G. Wanneer de Belgische producenten van pluimveevoeder invoervergunning vragen voor karnemelk ten behoeve van hun in dustrie, zal dat toegestaan worden. Wat het invoerrecht voor aardappelen en schapenvleesch betreft, dit zal resp. de 5 frs. per 1000 K.G. en de 1.75 fres. per K.G. niet mogen overschrijden. Op groenten en aardbeien wordt geen in- voertaxe geheven. Drie voertuigen op glkaar kon men zien na afloop van de Berlijnsche autotentoonstelling. De moord in den IJpolder. Naar wij vernemen zal de boerenknecht S., die er van verdacht wordt den moord in den IJpolder te hebben gepleegd, in Mei a.s, voor de rechtbank te Amsterdam terecht staan. S. zou in den nacht van 27 op 28 September 1933 G. Verhoeven hebben doodgeschoten. Hij ver blijft op het oogenblik in de strafgevangenis te Haarlem. Door inlichtingen van een mede gevangene is, zooals wij indertijd mededeel den, de moordzaak aan het licht gekomen. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, New-York, naar Rotterdam pas. 12 (v.m.) Scilly. Drechtdijk, Vancouver naar Rotterdam 11 (n.m.) van Southampton. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 11 (n.m.) te Napels. Arendskerk 12 van Japan te Rotterdam. Serooskerk (uitr.) 12 te Dairen. j HALCYON LIJN. Vredenburg, li Van Melilla naar Rotterd. ötad Dordrecht 11 van Vlaardingen te Bag- Mll, voor Melilla. -Amsterdam 10 van Bagnoli te Me- ^-a, voor Rotterdam-Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. ïfijKerk (thuisr.) 11 van Port Sudan. te^mbur^*11 11 n'm,') van Amsterdam Giekerk (uitr.) 11 te Mombassa. K°N. NED. STOOMBOOT MIJ. Tunis Palermo. naar Amsterdam 11 var l2l1van Danzig te Amsterdam, aurora 11 van Oran naar Genua. Berenice 9 van Ptc Barrios naar Amsterdam Ceres 11 van Volo te Izmir. Crijnssen, 10 van Cristobal naar Carta gena. Merope, Bordeaux naar Amsterdam pas. 12 (12.30 v.m.) Lydd. Orpheus 11 van Valencia naar Alicante. Triton, Valencia naar Amsterdam pas. 11 (8.40 v.m.) Lydd. Ulysses 11 van Algiers naar Malta. Rhea, Rotterdam naar Malaga pass. 11 Ouessant. Orion, Rotterdam naar Vigo pass. 11 Oues sant. Poseidon. Amsterdam naar San Juan P. R. 11 (4.39 v.m.) 85 mijl Z. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Modjokerto 12 van Hamburg naar Rot terdam. Baloeran (uitr.) 12 van Port Said. Kota Tjandi (uitr.) pass. 11 (7 n.m.) Fi- nïsterre. Siantar (uitr.) 12 (8 v.m.) te Sabang. Kota Baroe (thuisr.) pass. 12 (3 v.m.) Gi braltar. Blitar 12 van Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Medon, Batavia naar Amsterdam 12 van Port Said, Ajax. 12 van Yokohama te Rotterdam. Phrontis 9 van Batavia naar Amsterdam. Clytoneus, 10 van Liverpool naar Java. Myrmidon, Batavia naar Amsterdam pass. 11 Perim. Philoctetes, Japan naar Rotterdam 12 van Dairen. City of Adelaide, Japan naar Rotterdam 11 van Taku Bar. Dardanus, 12 van Rotterdam naar Yoko hama. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 12 (4 n.m.) van Genua. Poelau Tello (thuisr.) 12 (4 n.m.) van Londen. Salawati (thuisr.) 12 van Port Said. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Enggano, N.-Orleans naar Calc. pass. 11 Fern. Nor. Kota Inten, Calcutta naar Vancouver 9 v. Singapore. Bintang, Vancouver naar Calc. 9 te Manilla Opgelegde schepen. Zaterdag j.l. waren te Rotterdam 29 sche pen opgelegd, waarvan 5 onder buitenlandsche vlag. Havenvergrooting in Tanger. Het havenbestuur van den Noord-Afrikaan- sche haven Tanger, dat internationaal is samengesteld, heeft een plan uitgewerkt om deze haven belangrijk te laten vergrooten. De kosten van deze verbetering worden op 15 mill, francs begroot. Eigenaardig is, dat- de Spaansche leden van het havenbestuur tegen het plan hebben gestemd, omdat zij van deze verbetering concurrentie verwachten voor de door Spanje beheerde havens in Marokko. Naar verluidt zou reeds spoedig met de ver betering worden begonnen. aangekomen 11 Maart: Theseus s.s. Stettin 12 Maart: Borgholm s.s. Rouaan Ajax s.s. Danzig Dashwood s.s. New Castle Bowling s.s. Leith vertrokken 11 Maart: Belmoira m.s. La Goulette 12 Maart: Winterswijk s.s. Rotterdam. Koningin en Prinses uit Zwitserland terug. Dinsdagochtend zijn de Koningin en Prinses Juliana van hun verblijf in Zwitserland weer in Den Haag teruggekeerd. De ontvangst op het perron en ook buiten op het Stationsplein voor het Hollandsche spoorstation droeg een buitengewoon hartelijk karakter. Reeds ge- ruimen tijd voor het tijdstip waarop de trein in de residentie zou aankomen, stond een groote menigte op het plein te wachten om de vorstelijke personen t,e verwelkomen Tot- aan het Rijswijksche plein stond het publiek in dichte rijen geschaard, terwijl de politie uitgebreide maatregelen had getroffen om de orde te handhaven en het verkeer zooveel mogelijk voortgang te doen vinden. De vor stelijke personen hebben de reis gemaakt met den Bazelschen trein tot Rotterdam. Daar stond een extra-trein*gereed, die de Koningin en de Prinses met de dames en heeren van haar gevolg naar Den Haag vervoerde. Om 10.41 uur reed de trein het station binnen en stopte voor het eerste perron, waar de koninklijke wachtkamer zich bevindt. Hier waren ter begroeting aanwezig de gouverneur der residentie, luitenant-generaal Jhr Röell en de waarnemend burgemeester van Den Haag, wethouder mr. dr. De Vries. Ook hier stond het zwart van de menschen. Dc Ko ningin en de Prinses verlieten, terwijl een luid hoera uit de menigte opsteeg, den u-.-.in en begaven zich in de wachtkamer. Reiden zagen er zeer goed uit. Ecnige oogenblikken later verlieten zij het station en namen plaats in de gereedstaande hofauto's. Buiten werden zij eveneens hartelijk toegejuicht en zong het publiek het Wilhelmus. De Koningin en de Prinses begaven zich naar het paleis Huls Ten Bosch. De Koningin dezen zomer naar Luxemburg? MAASTRICHT, 12 Maart. Naar de „Lim burger Koerier" verneemt zal Koningin Wil- helmina, vergezeld van de Koningin en den Koning van Beid* in den aanstaanden zomer een bezoek brengen aan het groot-hertog- dam Luxemburg.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5