DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPER; IJMUIDEN VELSEN HEEMSKERK BEVERWIJK Berichten in enkele regels BURGERLIJKE STAND «SaSs?**ISlSl^SS&Êi gSSfSSSKS Schip verm. aankomst Laatste bericht Japan Santa Fé Buenos Aires Ariadne (Ned.) West Indië Achilles (Ned.) Amstelkerk West Afrika Bodegraven Chili La Plata Bennekom Chili Barneveld Chili British Industry Aabadan Bloemfontein Beverwijk Sfax Berenice W. Indië Costa Rica Hamburg Den Haag Constantza Dalegartk Force Port Talbot Buenos Aires Eurymedon Batavia Freiburg Ned. Indië Gaasterkerk Japan Ganymedes Midd. Zee Gaasterland Buenos Aires Gera Ned. Indië Crijnssen W. Indië Heemskerk Hazelwood Santa Fé Helder West Afrika Iberia West Indië Irene (Ned.) Danzig Jagersfontein Zuid-Afrika Joh. v. Oldenbarnevelt Juno (Ned.) Larenberg Menes Myrmidon Michalis Medon Montferland Mars (Ned.) Meerkerk Marton Mar Rojo Nijkerk Nestlea Nïcea Okeania Orestes Oise Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Perseus (Ned.) Rendsburg Recina Reggestroom Randfontein Sveti Vlaho Simaloer Salawati Saturnus Sumetta Simon Bolivar Sesostris Thistlebrae Thirlby Triton (Ned.) Telamon (Ned.) Uckermark Venus (Ned.) Van Rensselaer Batavia Hamburg Livorno Ned. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Buenos Aires Tarragona Japan Vj""a Constitucion Bilbao Zuid-Afrika West Afrika West Indië Buenos Aires Bourgas Parijs Batavia Batavia. Mexico Batavia Batavia Batavia Vigo Ned. Indië Santa Fé Hamburg Hamburg Buenos Aires Ned. Indië Batavia Alexandrië Curacao West Indië Mexico Rosario Rosario Valencia Alexandrië Ned. Indië Napels West Indië 13 Maart 7 April 25 Maart 20 Maart 1 April 18 Maart 26 April 19 April 23 Maart 20 Maart 11 April 5 April 19 Maart Waterland (Ned.) Buenos Aires 13 Maart 29 Maart 12 Maart 24 Maart 25 Maart 13 Maart 1 April 16 Maart 11 April 25 Maart 5 April heden 15 Maart- 14 Maart 15 Maart 19 April 14 April 28 April 4 April 12 Maart 15 Maart 28 Maart 25 Maart 25 Maart 18 Maart 5 April 13 Maart 4 April 13 Maart 14 Maart 20 Maart 21 April 12 Maart te Rotterdam. 11 Maart van Ouessant. 10 Maart vertrokken. 23 Febr. van Pto Barrios. 11 Maart van Tunis. 10 Maart van Dakar. 27 Febr. van Colon. 3 Maart vertrokken. 6 Maart van Callao. 7 Maart van Valparaiso. 26 Febr. ver-trokken. 11 Maart van Port Natal. 7 Maart vertrokken. 9 Maart van Pto Barrios vertrekt 16 Maart, in lading. 8 Maart vertrokken. 2* Febr. van Victoria, in lading. 5 Maart van Macassar. 9 Maart van Haifa. 10 Maart van Patras. 3 Maart van Fern. Noronha 2 Maart van Padang. 10 Maart van Cristobal. 9 Maart van Kaapstad. 2 Maart vertrokken. 6 Maart van Manrovia. 11 Maart van Curacao, in lading. 10 Maart te Rotterdam. 12 Maart van Genua, in lading. 9 Maart vertrokken. 7 Maart van Gibraltar. 5 Maart van Colombo. 25 Febr. van St. Vincent. 12 Maart van Pt. Said. 7 Maart van Bahia. 8 Maart van Lissabon. 10 Maart van Shanghai. 1 Maart van vertrokken, in lading. 11 Maart van Pt. Sudan. 9 Maart van Marseille. 12 Maart te Pto Barrios. 21 Febr. vertrokken. 10 Maart van Stamboul. 9 Maart vertrokken. 10 Maart van Gibraltar. 12 Maart te Londen. 2 Maart van Barbados, in lading. 9 Maart van Sabang. 9 Maart vertrokken. 10 Maart vertrokken. 8 Maart te Macassar. 9 Maart van Montevideo, in lading. in lading. 4 Maart van Las Palmas. 9 Maart van Gibraltar. 7 Maart van Perim. 9 Maairt van Malta. 4 Maart vertrokken. 5 Maart van Barbados. 9 Maart van Pto Barros. 5 Maart van Las Palmas. 5 Maart van Buenos Aires. 10 Maart van Ouessant. 9 Maart te Beyrouth. 12 Maart van Marseille. 8 Maart van Gibraltar. 4 Maart van Paramaribo. 9 Maart van Santos. LEZING VOOR DE „GIETELING.". Voor een goed bezette zaal hield Ir. van R-ood gisteravond in Casino een lezing over bouwkunst van 1840— 1940. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer Mijs, begon Ir. van Rood met eenige beschouwingen over de verschillende perioden van vorm en ontwikkeling der bouw kunst gedurende de laatste honderd jaar te geven. Wij onderscheiden hier een vijftal tijdperken, die ieder voor zich een sterk bouw kunstig ideaal uitbeelden. Het is evenwel on mogelijk om deze tijdperken scherp te be grenzen. Zoo noemde spreker de tijd der Eclatisten van 18401870, Deze Eclatisten verzetten zich tegen de toen heerschende „Empire- stijl" als zijnde on-Nederlandsch. Ze zochten naar een gaaf geheel, door de goede dingen via diverse bouwstijlen te dis- tilleeren maar hun zoeken werd niet be kroond door het vinden van een karakter volle uitbeelding. Hierbij gaf spreker als voorbeeld het Amstel-Hotel te Amsterdam. Chris tal-Palace te Londen. Daarop volgde als tweede periode tot 1890 de romantische bouwstijl. Hier werd gezocht niet naar het herleven der oude bouwkunst, maar naar het hervinden van nieuwe vor men om uit het gemodder de eclatisten te komen. Een model moest worden ontworpen naar de eischen en niet naar de ingeving van het kunstenaarshart. Alle vormen die niet voor de samenstelling worden vereischt zijn uit- den booze. Men wilde niet meer gedreven worden door religieuze en ethische vormen, noch door symet-hrie, waar dit zinloos werd voor het gebouw. Een van de vooraanstaande voorvechters van de romantische bouwkunst is wel P. Cuypers geweest. Hij heeft een persoonlijke verwerking van Gothische de tails gevormd en getracïxt de bouwkunst van doode elementen te zuiveren. Een geheel andere persoonlijkheid was Ber- lage. Waar Cuypers prachtlievend was, was Berlage asceet. Berlage toonde den zeldzamen moed om ethisch, educatief en profetisch werk te leveren ten koste van het aestheti- sche. Hij meende dit te kunnen bereiken door zoo economisch mogelijk het spel van last en kracht uit te buiten. Verder besprak Ir. van Rood nog de Am- sterdamsehe school en de nieuwe bouwers, toegelicht door een serie lantaarnplaatjes. Aan het einde dankte de heer Mijs namens alle aanwezigen Ir. v. Rood voor zijn interes sante en leerzame causerie. REGELING VAN DEN INVOER VAN HARING Volgens het Verslag der Tweede Kamer over dit wetsontwerp gaven eenige leden uiting aan de vrees, dat door deze contingenteering, met haar onderscheiding tusschen invoer en aan voer, het transitoverkeer zal worden bemoei lijkt. Zij hadden daarbij in het bijzonder het oog op de positie van enkele Poolsche reede- rïjen, welke met Nederlandsch personeel en Nederlandsch materiaal de haringvangst uit oefenen, de haring in onze havens aanvoe-i ren en na korten opslag naar Polen doorvoe ren. De aanvoer van deze voor rechtstreek- schen doorvoer bestemde haring mag ter wille van de werkgelegenheid, zoo meende men, geen enkel opzicht belemmerd worden. Gaarne zou men in dit opzicht een verklaring van de Regeering ontvangen, welke ieder en twijfel uitsluit. Voorts vestigden eenige leden de aandacht op het gevaar, dat deze contingenteering door overlading in volle zee van buitenlandsche schepen in Nederlandsche zal worden ontdo ken. Zij zouden gaarne vernemen, welke waar borgen tegen een dergelijke ontduiking aan wezig zijn. BESOMMINGEN. Trawlers: Roode Zee IJm. 41 60 manden f 1270. Ui ver IJm. 384 230 manden f 1750 Neptunus IJm. 87 80 manden f 1270 Bergen IJm. 16 750 m. f 4830. Betje RO 16, 100 m. f 1170. Aneta IJm. 82 365 m. f 2760 Olympia IJm. 111 75 m. niet gelost. Flamingo IJm. 42 75 m. f 1160 Julie Streiff IJm. 159 40 m. f 880 Bruinvisch IJm. 97 85 m. f 1370 Hercules IJm. 196 775 m. f 4300 Jacqueline Clazine IJm. 10 645 m. f 2760 Kotters: E. 436 f 890, E 390 f 140. Loggers: Sch. 132 f 360, Sch. 101 f 590. Sch. 84 f 470. KW. 45 f 320. KW. 110 f 380, KW. 96 f 380. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.75f 0.58 Tongen per kilo f 0.90f 0.53 Groote schol per 50 kilo f 9f 8. Middelschol per 50 kilo f 18f 11. Zetschol per 50 kilo f 31—f 16 Kleine schol per 50 kilo f 16f 5.70 Bot per 50 kilo f 6f 2.70 Schar per 50 kilo f 7.30—f 1.40 Vleet per stuk f 2.50—f 1.16 Kleine poon per 50 kilo f 12f 7.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 20f 15 Middelschelvisch per 50 kilo f 18.50f 14 KL middelschelvisch p. 50 kilo f 20f 11. Kleine schelvisch per 50 kilo f 15f 9 Kabeljauw per 125 kilo f 33f 14 Groote gullen per 50 kilo f 13f 12 Kleine gullen per 50 kilo f 15f 9 Wijting per 50 kilo f 8.50—f 1.30 Makreel per 50 kilo f 10.50. Heilbot per kilo f 0.80—f 0.58. Leng per stuk f 1.60—f 0.55 Koolvisch per stuk f 0.90f 0.15 Versche haring per kist f 5.50 VERWACHTE VIS CHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt. Gerberdina Johanna IJm. 38, vangst 110 manden schelvisch, 60 manden braadseheivisch i 1 Rotterdam IJm. 112, vangst 60 manden op dit terrein aanvullende hulp willen verlee- schelvisch, 30 manden braadseheivisch, 60 nen, wordt deze zeer dankbaar aanvaard, manden kabeljauw en leng, 40 manden variamaar is het logisch en noodzakelijk dat de 260 manden koolvisch, 15 manden hake, totaal 465 manden. De Gemeenteraads verkiezingen. De advieslijst der A.-R. partij. Door de Centrale van A.-R. Kiesvereeni- gingen in de gemeente Velsen is de volgende advieslijst samengesteld voor de Gemeente raadsverkiezing: 1 F. P. Vermeulen: 2 H. Homburg; 3 J. v. d. Burg. 4 A. Eikelenboom; 5 H. j. Lips; J. Visser; 7 F. Tijtsma; 8 S. J. P. Bakker; K. v. d. Berg; 10 S. Boon; 11 P. Verwoerd; 12 E. van den Brink. Over dedefinitieve samenstelling zal door de kiezers nog beslisbmoeten worden. TER-INZAGE-LEGGING LIJSTEN VAN CANDIDATEN. De voorzitter van het hoofdstemibureau in den kieskring VT (Velsen) maakt bekend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der candi dates gesteld voor de op 17 April a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage zijn nedergelegd. BEKRONING. In den te IJmuiaen gehouden reciteerwed- strijd van den Kring Kennemerland van het Ned. Jongelingsverbond behaalde onze plaats genoot de heer Fr. Wentink Dzn. den eersten prijs. HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Door een 50-tal dames en heeren is dealge nomen aan de excursie naar het Sportfond- senbad te Haarlem, georganiseerd door de Heemskerksche zwemclub. EINDLES R.K. TUINBOUW WINTERSCHOOL. De openbare eindles voor de leerlingen van de tweede klasse van de R.K. Tuinbouw- winterschool is vastgesteld op Donderdag April a.s. des morgens van 10 tot 1-2 uur, in het gebouw van de R.K. Tuinbouw-Winter- school aan de Baanstraat. GEZAMENLIJKE DRANKBESTRIJDINGS- ACTIE. Vrijdagavond zal een gecombineerde verga dering worden gehouden van de besturen van de plaatselijke dankbestrijdings organisaties ter bespreking van een voorstel om aan de Kroon te verzoeken het raadsbesluit van Wijk aan Zee en Duin,'inzake de uitbreiding van het aantal vergunningen in die gemeente nietig te verklaren. Verder zal worden voorgesteld aan de ge meenteraden van Baverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin een adres te zenden met het verzoek het aantal vergunningen in die ge meenten te verminderen. R.K. MIDDENSTANDSCANDIDATEN VOOR DEN RAAD. In een vergadering van R.K. Middenstan ders is een lijst van candidaten samengesteld voor de a.s. gemeenteradasverkiezingen. Be. verwijk en zal bij de R.K. Kiesvereeniging .Recht en Plicht" worden ingediend. De R.K. Middenstandscandidaten zijn: 1. N. J. Out, J. L. F. Post, 3. W. Langendijk, 4. N. Braun, J. A. Modderman. ST. JOZEF HARMONIE. De R.K. Harmonie St. Jozef heeft besloten zich aan te sluiten bij den R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord-Hol land. De St. Jozef-harmonie zal deelnemen aan het in de maand Juni in Heemskerk te houden muziekconcours. Het corps komt uit in de derde afdeeling harmonie. Ruimere armslag bij de steunverleening. Op Woensdag de uitkeering? Voor de Vereeniging van directeuren van maatschappelijk hulpbetoon uit de vier noor delijke provinciën heeft de heer G .W. F. van Hoeven, referendaris bij het departement van sociale zaken, chef van de afd. steunverleening een beschouwing gehouden over de hui dige steunregeling. Het doel van de steunverleening kan en mag geen andere zijn dan het voorzien in de kos ten van dagelijksch onderhoud in normale ge vallen; zij staat toch geheel los van weldadig heid of armenzorg. Zij is alleen een compen satie van de loondervng van het hoofd van het gezin en bedraagt dan ook een percentage van het vroeger verdiende loon. een percentage, dat hooger wordt naarmate het loon lager is en het gezin grooter. Hoe langer de crisis duurt hoe meer de moeilijkheden toenemen: de loonstandaara en daardoor de uitgekeerde steun daalt steeds, de weerstand van de men- schen raakt uitgeput. Bestond reeds van 1931 af de mogelijkheid in speciale noodgevallen de machtiging te verkrijgen voor extra steun en werd in 1933 bepaald dat de extra steun van kerkelijke en particuliere zijde niet meer ten volle doch voor 2/3 in mindering werd ge bracht, thans is bij circulaire van 16 Januari .1. bepaald, dat alle instanties van weldadig- ïeid voor extra-steun een veel ruimeren arm slag krijgen. De verleende steun wordt niet in mindering gebracht van de uitkeering, mits overleg is gepleegd met het betreffende be stuursorgaan. Uitvoerig gaat spr. in op deze laatste bepa ling, die nog al verzet wekte; zoo werd in een katholiek blad geschreven, dat de regeering alleen onder pressie de christelijke charitas eenige vrijheid toqstond en dan nog alleen vrijheid onder curateele. Niets is minder waar. De instellingen van weldadigheid blijven vol- overheid hier de beslissing in handen houdt, Nimmer toch mag uit het oog worden ver loren, dat de steunverleening nooit zoover mag gaan, dat de prikkel arbeid te zoeken aanvaarden verloren gaat. Het spreekt daarom wel vanzelf, dat voor een gift ineens, voor hulp in speciale gevallen bij bevalling, iedere hulp door de overheid, die alleen algemeene maat regelen kan stellen, dankbaar aanvaard wordt. Gaat de hulpverleening echter voor een geval een meer permanent karakter aannemen, zoodat het wordt een verhooging van de steunuitkeering wat in tal van gevallen dringend gewenscht kan zijn omdat de al gemeene regeling gebaseerd is op normale ge vallen dan moet het overheidsorgaan voor de steunverleening hiermede niet alleen be kend zijn, maar ook te beslissen hebben, hoe ver die hulp mag gaan. De overheid kan niet dulden het ondergraven van één der voor naamste eischen van een steunregeling: houd van den prikkel tot het zoeken van ar beid. Spr. begrijpt het verzet niet. Alles wat de overheid vraagt is: overleg als andere in stanties zich gaan bewegen op haar terrein bij de hulp aan steuntrekkenden. Heeft de overheid de taak op zich geno men te zorgen voor het dagelijksch levenson derhoud van de werkloozen, het is ons aller plicht als mensch te helpen den naaste die onze hulp noodig heeft. Waar het steuntrek kenden betreft, blijft de eindbeslissing aan den minister van sociale zaken. Hij heeft te beoordeelen of eenerzijds de burgerlijke or ganen te royaal zijn met het verleenen van extra hulp, anderzijds kan men zich op hem beroepen als de organen te strak zouden op treden. Vrijz.-Dem. raadsleden bijeen. Te Utrecht heeft een buitengewone alge meene ledenvergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig Democratische Gemeente raadsleden plaats gehad, welke gepresideerd werd door mr. G. A. Meyer. In deze vergade ring is aan de orde gesteld het ondex*werp „Gemeentebeleid .in Ci-isistijd". hetwelk weixl ingeleid door den heer M. Joëls Jr., lid den raad van 's-Gi'avenhage. Spr. waarschuwde tegen de gedachte, dat de gemeentebesturen -machteloos zijn om iets te ondernemen. Integendeel zij moeten juist thans toonen het geschonken vertrouwen waardig te zijn, al zullen de vraagstukken, die zich thans voordoen en opgelost moeten worden, een ander karakter dan in nonnale tijden dragen. Spr. vatte zijn betoog samen in enkele pun ten. zooals: De belastingen dienen geheven te worden naar de draagkracht der burgerij, in het bij zonder geldt dit t.a.v. de personeele belas ting. De bedrijfstarieven moeten zooveel mogelijk aangepast worden aan de vermin- dei'de koopkracht der burgerij. De leenings- schulden, inzonderheid de z.g. impi-oductieve worden niet verder opgevoerd. Getracht worde deze tot een lager bedrag terug te brengen. Ter bestrijding der werkloosheid worde de 40-urige werkweek bij de uitvoering van openbare werken voorgeschreven, vroegtij diger ontslag worde verleend aan -het oudere gemeentepersoneel; werkverruiming worde bevorderd met betaling van loonen in over leg met de vakbonden vast te stellen. Cumu latie van gemeentelijke betrekkingen worden vermeden. Vakcursussen voor jeugdige werk loozen worden opgericht. De bouw van woningen met lage huur waarde worde voor zoover in het vermogen der stedelijike overheid, bevorderd. Vorstperiode in Lentemaand. Wij leven snel en vergeten even snel. Wanneer wij in de afgeloopen dagen buiten langs dichtgevroren slooten wandelden, waar op zelfs reeds hier en daar een waaghals even de dikte van het ijskorstje aan een onderzoek wilde onderwerpen en wij verder moesten op tornen tegen snerpend koude Noordooster stormwinden, dan gingen onwillekeurig de ge dachten terug naar andere wintersche lente maanden, en oude, lang verzwegen jaartallen doemden weer op voor den geest. Totdat ons toevallig een persbericht onder de oogen kwam van.... Maart 1931, dus nog slechts 4 jaren geleden, in welk bericht het filiaal te Amsterdam van het Kon. Meteorologisch In stituut te de Bilt. mededeelde „dat de tem peratuur te Amsterdam sinds 5 Maart, te 23 uur tot den middag van 10 Maart, dus bijna gedurende vier- en-een-half etmaal, niet ooven het vriespunt was geweest." Aan deze verkillende mededeeling werd toegevoegd, dat deze zeer lage thermometerstand wel als een groote zeldzaamheid moest worden beschouwd. Het berichtje van het vorengenoemde filiaal van het bekende instituut, eindigde als volgt: .Hoewel er enkele teekenen op verandering wijzen, is een grondig omslaan van het weer nog niet in zicht." Op 10 Maart 1935 seinde de Bilt: „Meest matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind. Licht tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog. Koude ochtend. Later om het vriespunt. Ver dere vooruitzichten; Nog weinig verandering," Hieruit blijkt dus wel, dat wij thans een herhaling beleven van een weersgesteldheid, welke slechts 4 jaren geleden eveneens hier te lande werd waargenomen. Als kleine troost mag er aan herinnerd worden, dat (hetgeen wij eveneens aan de Bilt ontleenen) de Maart- maand van 1888 zeker niet milder was. Van 1 tot en met 7 en van 13 tot en met 23 Maart daalde toen het minimum onder nul met laag ste temperatuur 8.5 gr. op 1 Maart, van 13 op 14 exx van 17 tot 21 Maart kwam toen de temperatuur niet boven het vriespunt. Een 41-jarig arbeider te Amsterdam viel in het ruim van een schip en werd ernstig gewond. Een 73-jarig landbouwer uit Helmond is één dezer avonden, waarschijnlijk door de koude bevangen, te water geraakt en verdron ken. Lawine stort op ski-ers. WEENEN, 12 Maart. Gistermiddag tegen uur is in de Schladminger Tauern eeix ernstig ongeluk gebéurd, waarbij negen per sonen. deelnemers en deelneemsters aan een skicursus uit Weenen werden gedood. Ongeveer 25 deelnemers aan den oursus waren gistermiddag tusschen de Neuehoff- albe en de Ursula-albe aan het oefenen toen zich boven hen door een breuk in het sneeuwoppervlak plotseling een lawine los maakte. Dertien personen werden meege- WOENSDAG 13 MAAR'f 1935 ,80-8 nut t, 761-1 out fc meldt: Hoogste barometerstand Nordöyan. laagste barometerstand Vestmanoer. en voorspelt: Matigen tot zwakken Oostelijken vooral in het Zuiden toenemende Weinig of geen neerslag in het Noor! het Zuiden droog weer. Des nachts iet ter. Waarschijnlijk kouder overdag. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De iBlt hedenmorgen on nllp Tïnct.pri AttpntiaMin"Ui 9.05 uesemu van jl/g löil neaenmorgen aan alle posten: „Attentiesein neer' Barometer '73 mii Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T Kanaalstraat 83. Tel. 5460 iJnmM^ HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 11.12 uur, n.m u Vrijdag v.m. 0.03 uur; n.m. 12 38 uur Zaterdag v.m. 1.14 uur; n.m. 134 u~' 43 P. 36 p. 32 P. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De strijd om het Gewestelijk Kamniom schap in klasse E, afd. 2 tusschen ae tam pioensteams „Excelsior" uit Velsen N Kr Niet" uit Hoorn en „Vondel" uit Amsletda» staat in het voordeel van de Velsenarm ÏT slist te worden. Het viertal van „Vondel" kwam op bezoeV bij „Excelsior" en leed een gevoelige neder laag. Nu behoeven de „Excelsior"-mannen fo den thuiswedstrijd tegen „Kets Niet" no» slechts gelijk te spelen, om winnaar in hu£ afd. te zijn. 1 Het resultaat van de ontmoeting met Von del" was als volgt: (De spelers van „Excèisior"' zijn eerstgenoemd.) S. Oorthuis wint van J Mey, J. v. d. Aar wint van P. Obbes, J Barn- hom wint van C. v. d. Staak, P. Nol verliest van A. Koelman, S. Oorthuis wint van P Ob bes, J. v. d. Aar wint van J. Mey, J. Bamhorn wint van A. Koelman, P. Nol wint van C. v. d Staak. Deze ontmoeting eindigde dus met 7-1 voor „Excelsior". VOETBAL'. Twee Zwaluwen-elftallen tegen elkaar. Woensdagavond 20 Maart wordt op het V.U.C.-veld in Den Haag een oefenwedstrijd gespeeld tusschen de volgende uit jonge spe lers samengestelde Zwaluwen-elftallen: Ploeg A: Doel; De Haas (Bloemendaal). Achter: Choufoer (A.D.O.) en Wursten (Feijenoord)i Midden: De Kok (Noad), Kammeijer (Haarlem) en Leemhuis (Bloemendaal). Vóór: B. Tap (A.D.O.)Van Leur (D.O.S.), Bijl (Vriendenschaar), Hagenaar (H.F.C.) en Van Leuven (Bloemendaal). Ploeg B: Doel: Slootweg (V.U.C.). Achter: Deibei (Quick) en Eerenberg Midden; Wey (Stormvogels), Bool (H.V.V.), en Mallée (N.A.C.). Vóór: Van der Steen (Stormvogels), De Swart (N.A.C.), Van der Horst (R.C.H.), Boer- hout (B.F.C.) en Boelhouwer (H.B.S.), SCHOOL VOETBAL TE VELSEN. Dank zij de medewerking van het bestuur van „Stormvogels" zullen ook in deze Paasch- vacantie op het terrein dezer vereeniging weer Schoolvoetbal-wedstrijden worden ge houden. Hieraan kunnen deelnemen scholen uit de gemeenten Velsen, Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. HAARLEM, 12 Maart. Bevallen 9 Maart: J. W. Baarda—Mentink, C. M. HoetmerWesseling, d.; M. Lieuwes v. d. Bor. z. en d.; B. M. HuibersBrande- hof, z.; 10 Maart: G. J. Groenendijk-v. d. Veldt, z.; G. A. van Soest—Wesseling, z.; H. van VeenReemer, d.: E. de Feber—Gmeiner, d.; T. ZijdeveldHartman, d.; 11 Maart. W. BraakhuisPijpers, d.; H. v. d. Berg—Tho- lenaars, d. 0„ Overleden 8 Maart: A. H. Eikerbout, 82 Gasthuisvest: H. de Kruijff. 89 j., Prinsen Bolwerk; 9 Maart: P. T. M.. 7 j.. z. v. B. H. J- Junger, Kamperlaan; D. M. G. Nijman-Unns- ten, 38 j„ Kamperlaan; P. M. 14 mnd.. a.v. J. Hogerheijde, Eikenstraat: N. Wageraaker- Blank, 75 j., Oudeweg; 10 Maart: K. J. luddc, j., Santpoorterstraat. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 13 MAART Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooned, De Fakir. 8.15 uur. t Rembrandt Theater: „Polenbloed, Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe Bros. comedians. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de Fouws met Jack Oakie, Kitty Carlisle en Duke lington's orkest. In het bijprogramma Bd-i Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige begee- ten" (Sadie Mackie) met Joan Crawford, dooi- loopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur- Cinema Palace: „Liliom" met Charles Boy» en Madeleine Ozeray. Op het tooneel Pruis. 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 14 MAART Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6