Op de tentoonstelling „Flora". Bioscoop" „De Pont Jood Siiss—I Van de Flora, DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. Wat er buiten bloeit. Cyclamen Atkinsi album (Cyclamen voo? buiten). In den herfst van 1934 zagen wij met hoe veel ernst en zorg de duizenden, en dui zenden bloembollen op de terreinen van de Flora werden uitgeplant en toen wij die groote verscheidenheid en die vele zeld zaamheden zagen, waren onze verwachtingen hoog gespannen. Nu, nu wij zien, hoe die boschranden alom het voorjaarsleven in. een gamma van honderden kleinen tot ons doen spreken, nu worden die verwachtingen 'nog overtroffen. De milde temperatuur van Februari en begin Maart wekte overal nieuw leven en zoowel op de beschutte plekken onder het hooge ge boomte als op de open gedeelten van de Flora liepen de bollen wat te hard van stapel. Men moest de Crocussen met denrietakken over schaduwen, wilde men niet, dat de kleuren pracht nog voor de opening van dit bloemen festijn te loor zou gaan. De vorige week schud den enkele inzenders het hoofd en zij vrees den dat het zachte weer een streep zou halen door het fraaie aspect, dat hun met zooveel zorg en berekendheid aangelegde tuinen en kleurencombinaties moesten opleveren. Maar ziet, daar komt de scherpe Noordooster remt die voorbarigheid der bloemen. Wel is er een enkel slachtoffer onder die duizenden gevallen, maar het is niet meer dan een enke ling en toen wij gisteren alles nog eens ir oogenschouw namen en van hooge punten konden waarnemen, hoe overal het bosch ge stoffeerd is met bloemkleeden in lila, wit, geel purper en violet, waarover het zonlicht speelde, toen wij wandelden door den uitge- strekten crocustuin met zijn veelzijdigen aan leg en zijn fraai uitgevoerde groepeeringen, konden wij onze bewondering niet verbergen. De liefhebber, die hier komt, zal genieten.. Hij zal meer dan het volle pond hebben, hij zal terugkomen met tien andere" om gade te slaan dat wondere spel van al uie voorjaars- kleuren, om te zien hoe onze bolgewassen zich bij uitstek leenen, om in combinatie met vroeg bloeiende Erica's, Primula's, Rhododendron praecox en Coniferen van uw voorjaarstuin een bloemenparadijs te maken. Den bezoeker van de Flora wil ik een aan wijzing geven, hoe hij moet wandelen, om het meeste te genieten. Wanneer ge in het Bloemenpaleis voldoende genoten hebt van alle pracht, dan gaat ge de dichtstbijzijnde brug oVer. Voor ge rechts het boschpad neemt, wandelt ge eerst langs de met veel smaak aangelegde tuinen en kunt ge een vergelijking maken tusschen verschil lende. architecturen. Stapelmuurtjes, flag stones, vijvertjes met terzijde rustieke banken hebben er hun bestemming gevonden en over al welt het voorjarsleven uit den grond en van tusschen de naden en voegen der steenen. Groepjes bloeiende Iris reticulata, Primula Altaïca met haar zeldzame lila-tint, blauwe Scilla's, paarse Erica's geven alles leven en vroolijkheid. Ge verlangt naar zoo'n tuin met dat tegelpad, dat zich slingert door het groene gazon naar het fraaie zomerhuis, dat van het even hooger gelegen terrein een prettig uit zicht biedt om de mooi gegroepeerde heesters en voorjaarsbloemen in de borders. En nu achter die tuinen om naar den boschrand. Zie eens hoe fraai dit pad zich slingert door het oude geboomte van Groe- nendaal, zie eens hoe meesterhanden hier bezig geweest zijn, om, profiteerende van de golvende terreinligging en de uitstekende bo demgesteldheid, een schat van bloemen te tooveren. Ge dwaalt even rechts een zijpad in en nieuwe verrassingen in nieuwe kleurencom binaties wachten u. Wat zegt ge van die dui zenden kleine, gouden crocussen. die in af wijking van haar zusters overal bloeien tus schen het zilverige blad? Hoe vindt ge die prachtige Tulipa's Kaufmannia, die hun kar mozijnen rand vertoonen aan de buitenzijde, wanneer ze in de schaduw staan, maar hun glinsterende gele bloemen hebben opengesla gen, waar het zonlicht ze maar aanraakte. Het zijn steppenge wassen, zooals onze gewone tulpen van oorsprong trouwens zelf ook zijn. Ge kunt alles van dichtbij waarnemen en be wonderen en ge moogt vrij tusschen de rots partijen doorwandelen. Opzettelijk heeft men hier zelfs paden aangelegd om de bezoekers zooveel mogelijk van nabij te laten genieten, hoewel die paden vaak uit tuinarchitectonisch standpunt niet te verdedigen waren. Door dien breed opgezetten rotstuin van de Firma Cop- pijn wandelende komt ge weer op het hoofd- pad en zet uw wandeling voort tot bij den vroe- geren goudvischvijver, waar een helling u en kele meters boven het niveau van de midden terreinen voert. Voor ge naar boven gaat, kunt ge u eerst rechts overtuigen, hoe de kundige architect hier vijver, eilandje en tuinhuis, met op den achtergrond de oude duinpartij, ge kroond door het diepgroene dennenbosch en op de helling getooid met honderden bloe men, tot een fraai geheel heeft verwerkt. On getwijfeld zal deze wijze van uitvoering en be planting navolging vinden. En nu naar boven, waar ge op een rustieke bank even kunt uit rusten en terwijl genieten van wat de vijver met haar fraaie bruggen en het hellende boschterrein aan de overzijde daarvan u te zien geeft. Daar is de Firma van Tubergen met haar tooverstaf bezig geweest en niet minder dan 75000 bollen van groot tot klein vonden daar hun bestemming. Wonderlijk is het effect, dat al deze oplichtende plekken van nu bloeiende gewassen uit de verte maakt en nog grooter zal uw genot zijn, wanneer ge straks al die mooie en fijn gebouwde bloemen van nabij beschouwt. Die kleine, teere Cycla men, waarvan enkele door de koude der laat ste dagen sneuvelden, hebt ge vermoedelijk nooit vroeger gezien. Zie eens naar die hon derden gouden knoppen van Eranthus Tuber- geni en dat fraaie groepje staalblauwe Iris histroïdus aan den voet van dien ouden eik, zié naar al de Crocus species en let vooral ook opde Bulbocodiums, die met hun licht- lilakoppen nieuwsgierig uit den grond komen kijken. Den geheelen winter door heb ik mij in dezen tuin geamuseerd, want altijd bloeide er wat. Het bloeit er nu volop en dat zal nog 1 maanden zoo voortduren, want als de Flora op het punt staat hare poorten te sluiten, dan zullen de laatste bolgewasjes hier nog getuige nis afleggen van de pracht, die overal en alom heerschte. Als ge rond de leliënvijver wandelt zal zeker de schitterend aangelegde rotspartij van den kweeker Koper uw aandacht vragen. Wij wis ten al lang. dat hij een expert op dit gebied was, maar hier is nu inderdaad iets exceptio neels tot stand gekomen. Met die mooie Engelsche krijtrotssteenen. waartusschen een waterval is aangebracht, door die meesterlij ke groep'eering van heesters en zeldzame exemplaren Coniferen, door die verspreide flora, dat houten walletje, overgroeid met bloeiende Erica's is er een rotspartij aange legd, die de werkelijkheid, zooals men die in Zuid-Engeland en ook in Zwitserland aan treft, zeer dicht benadert. Ook hier moogt ge overal wandelen. Ge kunt de trappen beklim men, het ericapaadje volgen langs het week end huis, dat daar is neergeplant alsof het jaren en jaren zal blijven staan, en aan de andere zijde van het heuvelachtige terrein genieten van al het moois, dat de bekende kweekerij Moerheim u laat zien. DONDERDAG 14 MAART 1935 Verwacht a.s. Vrijdag i» ii (Adv. Ingez. Med.) Vier slachtoffers van kolendampvergiftiging. Grootbloemige winteraconiet. Aan de overzijde van de leliënvijver, tus schen de straks genoemde inzendingen der Firma van Tubergen, te midden van de vele bloemen rondom het theehuis, zult ge nog lang toeven, voor ge uw weg vervolgt naar den hoofdingang, waar de zeer mooie groep van Thuja's, Ceders en andere kegeldragers uw aandacht vraagt. Vandaar terug, over de ber kenburg naar het midden-terrein, vlak achter het postkantoor, om te verpoozen in den Cro custuin. Ook wat hier tot stand is gebracht zal zeker uw bewondering wegdragen. Met millioenen staan zij in allerlei kleuren te bloeien. Hier heeft men een. spiraalaanleg, daar een verspreiden perkaanlég en elders weer meer den cirkelvorm in toepassing ge bracht om fraaie effecten te bereiken. Groe pen van de voornaam lila-getinte Amathyst wedijveren in pracht met groote, sneeuwwitte bloemen van een andere variëteit en een def tig cachet hebben die diep-paarse Nigger Boys, tegen 'die donkergroene Coniferen aangeplant. Als ge dezen Crocustuin ziet in het volle zon licht, dan alleen al zult ge u de wandeling naar de Flora terreinen niet beklagen. Het is nóg vroeg in het voorjaar, maar op de terreinen en aan de boschranden van de Internationale Bloemententoonstelling te Heemstede heeft de Lente zich reeds in feest kleed uitgedost. De strijd tegen de „wilden". Bussen aan de ketting gelegd. Dat het Rijkstoezicht op het verkeer zijn optreden tegen touringcarondernemingen, die parragiersdiensten onderhouden tusschen Amsterdam en Den Haag, thans ook tot de hoofdstad heeft uitgestrekt, is Woensdag wederom gebleken, doordat de bestuurders van de touringcars, waarin zich een aantal passagiers bevond, dat naar Den Haag moest worden vervoerd, geen gelegenheid kregen om te vertrekken. De Verkeerspolitie zorgde er voor, dat aa n dezen maatregel de hand werd gehoudén. De busexpolitanten stelden echter onmiddellijk taxi's ter beschikking, zoodat de passagiers toch nog op tijd konden ver trekken. Naar ons van de zijde van een der onder nemers in dit bedrijf werd medegedeeld,, wordt er niet aan gedacht, den strijd op te geven, aangezien het publiek zich op over duidelijke wijze vóór deze vervoergelegenheid heeft uitgesproken. MEISJE BEWUSTELOOS OP DEN WEG GEVONDEN. Op den Rijksweg 's HertogenboschGrave onder de gemeente Rosmalen bemerkte Woens dagmiddag een passeerende automobilist, dat er iemand midden op den weg lag. De automobilist stopte en zag dat het een meisje was dat in bewusteloozen toestand verkeerde. Naast haar lag een damesrijwiel. Het meisje werd binnengedragen in een dichtbijgelegen boerderij. De politie was inmiddels gewaar schuwd. Het slachtoffer bleek te zijn mejuf frouw van G. uit Rosmalen. Het meisje dat tamelijk ernstige schaaf wonden aan het hoofd had opgeloopen, werd door een te hulp geroepen dokter behandeld. Nog juist bijtijds gered. Om ongeveer één uur Woensdagmiddag voelden zich een viertal jongelui, die in de benedenruimte van de firma Polak van Steen wijks Handels Mij., Prinsengracht 197 te Am sterdam, zaten te schaften, zich onwel worden. Eén der andere arbeiders merkte, dat er met de jongens iets niet in orde was. Deze man werd plotseling gekweld door voortdurend in heftigheid toenemende hoofdpijnen. Hij wierp de deuren open en bracht met moeite de jon gelui naar buiten. De krachtige inwerking van de frissche lucht had tengevolge, dat de slachtoffers op straat bewusteloos neèrvielen. Inmiddels was de brandweer ter assistentie geroepen; toen deze arriveerde was het gas door de deuren ontsnapt. Bij onderzoek bleek, dat de afvoer van een oven, waarmede pinda's werden gebrand, niet voldoende functionneer de. Waarschijnlijk kwamen daardoor geringe deelen koolmonxyde in de toch al niet frissche ruimte. De slachtoffers zijn met twee ambu lancewagens naar het Binnengasthuis ver voerd. De toestand der arbeiders is zoover wij vernamen, niet zorgwekkend. HET CONFLICT BIJ DE ORANJE NASSAU MIJNEN. De Rijksbemiddelaar, prof. Aalberse, heeft benoemd tot arbiter in het geschil tusschen den R.K. Mijn werkersbon d en den Protes- tantsch-Christelijken Mijnwerkers Bond eenerzijds en de directie, der Oranje Nassau- mijnen anderzijds over de toegepaste 3%.loon- korting bij vier dagen arbeid, Mr. Dr. Ch. H. van Koppen, advocaat en procureur te Maas tricht. Vechtpartij in een café. Bezoeker ernstig gewond. In een café aan de Warmoesstraat te Am sterdam heeft Woensdagavond te ongeveer half twaalf een 29-jarige bezoeker ruzie ge kregen met den café-houder. De twist liep zoo hoog, dat het tot een vechtpartij kwam, waar bij ook onder de andere aanwezigen een tumult onstond. Plotseling slaakte de bezoeker een kreet, waarna hij langzaam ineenzakte. Hij bloedde uit een diepe wond aan de-borst, welke hem met een mes was toegebracht. Eenige oogenblikken later was de politie ter plaatse; ook de geneeskundige dienst was in middels gealarmeerd dezen vervoerde het slachtoffer in ernstigen toestand naar het Binnengasthuis. De politie arresteerde den caféhouder, aan gezien er ernstige verdenking tegen hem be stond, dat hij den steek met het mes had toegebracht. Ook zijn vrouw en. een buffet juffrouw werden voor een nader verhoor naar het bureau Warmoesstraat overgebracht. De caféhouder is in verzekerde bewaring gesteld. CHAUFFEUR DOOR STIER ERNSTIG GEWOND. Een chauffeur van de reederij Wilton, die een stier van Voorburg naar Wateringen ver voerd had, werd bij het afladen van het beest door dezen op de horens genomen en tegen den grond gesmakt. De buik van het slacht offer was opengereten. In zorgwekkenden toe stand is de man naar het ziekenhuis Antho- niushoven te Voorburg vér voer d. Ernstig incident in N. S. B.- vergadering. Stikgas in de zaal. Tijdens een vergadering, waarin de heer Mussert, leider van de N. S. B., in het Casino te Den Bosch een spreekbeurt vervulde, heeft zich een ernst:;; incident voorgedaan. Nauwe lijks was de heer Mussert aan het woord of er verspreidde zich door de zaal een benauwende prikkelende lucht, die de aanwezigen deed hoesten. De vergadering werd geschorst en de politie stelde een onderzoek in. Onder een stoel vond men een fleschje, waaruit de kwade dampen stroomden. Het fleschje werd ter stond uit de zaal verwijderd, waarna de heer Mussert zijn rede voortzette. In den aanvang dacht men, dat het fleschje broomkali bevatte, doch volgens verklaringen van den directeur yan den keuringsdienst voor waren bestond de inhoud uit stikgas, dat o.a. in den wereldoorlog gebruikt werd en voor hen, die het inademen zeer noodlottige gevolgen als longontsteking en andere ziek ten en zelfs den dood tengevolge kan hebben. De recherche zoekt naar dengene, die het fleschje in de zaal heeft gedeponeerd, doch het zal moeilijk zijn den schuldige op te spo ren. Wel is het opgevallen, dat bij den aan vang der vergadering een aantal personen zich verwijderden, doch men lette daarop niet al te zeer, omdat toen nog van het aanwezige gas niets was bemerkt. (V. D.) De eerste Tiendaagsche in het Bloemenpaltf- Wanneer we een vergelijking trekken tus schen nu en tien jaar geleden, dan wint 1935 het verre, zoowel in aanleg als in kwaliteit. Bovendien, wat heeft de cultuur ons in die tien jaar een prachtvolle nieuwe variëteiten gebracht, wat een rijkdom van Narcissen, wat een keur van hyacinten, wat een tulpen- pracht, maar bovenal, wat een wondermooie Amarylissen. Wie zag ooit zulke wonderbloe men, als die de kweekers Warmerhoven uit Hillegom hier in bijna 300 exemplaren hebben geëxposeerd. Twee-, driejarige plan-ten met forsche sten-gels, elk minstens 3 of 4 kelken dragende van onbsrispelijken vorm in veler lei tinten van het diep-roode naar het zalm kleurige en reinwitte. Het is een sortiment, dat de bezoeker in stomme verbazing zal be wonderen. een collectie, een Bloemenpaleis waardig. Wat zijn vrij ook op dit gebied andere landen toch verre voor, hoe word't in dit pa leis ondubbelzinnig getoond, dat Holland wat zijn bolgewassen betreft aan de spits staat en ik heb de overtuiging, dat deze Amarylis- sen ongeslagen uit den wedstrijd zullen komen die op deze wereldexposltlé wordt gehouden- Zij staan opgesteld in de bocht der verbin dingsgang en vallen reeds van verre op. Trou wens deze zaal is vol van verrassende effec ten. Ieder inzender heeft iets aparts van zijn sortiment gemaakt en zoo is het vertoeven in deze ruimte aangenaam, - want al komen meerdere inzenders met dezelfde gewassen, alle eenvormigheid is vermeden, en' telkens wordt den bezoeker wat. nieuws voor de oogen getooverd. De twee hallen wedijveren in pracht. De rechtsche, die gij bij üw bezoek aan het Bloe menpaleis het eerst betreedt, is een oud-Hol- landsche tulpentuin, door de vaardige hand van den arrangeur A. Koper aangelegd. Da delijk valt uw oog op de mooie pergola, be groeid met rijk bloeiende Glycine, die in den volksmond den naam van Blauwe Regen draagt. Daaronder staan honderden bloeiende bolgewassen gegroepeerd van uitmuntende kwaliteit en ook rechts en links in deze h-al laten fraaie arrangementen ons zien, hoe de afdeeling Heemstede der Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur alle zeilen heeft bijgezet, om te demonstreeren, wat het vak naar voren kan brengen. Het is een collectieve inzending en het gaat moeilijk alle m-edewer kenden opte sommen, maar" ik vraag speciaal uw aandacht voor het linkerhoekvak in deze hal, waar Tulpenspecies in velerlei tihten, prachtig blauwe Chionodoxa's, typische Fri tillaria's, schattige Bergcyelamen en nog hon derden andere bloemen, die men in het vak tot het bijgoed rekent, staan, uitgeplant. Er stond geen naam van een inzender vermeld, doch alleen de kweeker Jan Roes vermag zoo'n sortiment samen te stellen. Ook bij dit hoekje zal menig bloemenliefhebber met volle teugen genieten en telkens zal zijn speurend oog iets nieuws ontdekken. De Haarlemsche bloemist Bekker moest de geweldige hyacinten-inzending der afdeeling Overveen-Bloem endaal in de andere hal op stellen en ook hij is er zeer goed in geslaagd een pakkend geheel te vormen. Het is geen ge ringe opgave, om 12000 hyacinten, in de meest uiteenloopende kleuren te moeten ar- rangeeren, maar de kunstig' samengestelde -stukken van honderden bloemen zullen ieders bewondering wegdragen. Zie eens, wat een 'li'chtreflex op die fraaie mand rose Day Light, zie naar- dat prachtige •porcelehïblauw'' van Enchantress, naar het deftige paars-van King of the Violet, of naar het voorname geel van Prins Hendrik en het zachtere van City of Haarlem. Men moet dat alles rustig in zich op kunnen nemen, zooals het daar smaakvol staat opgesteld met een achtergrond van bloeiende heesters, van Coniferen en met een teer waas van groen der pas uitgeloopen wilgen en ber ken. Het is een goed idee geweest, om deze boomen in het jonge blad te trekken, het verhoogt het effect in ruime mate en brengt een echte voorjaarsstemming. Het gedeelte, dat de beide hallen ver-bindt, is rechts en links een zee van bloemen. Daar staan de nieuwste snufjes en daar vooral kan men constateeren, welke nieuwigheden niet alleen er de laatste jaren naar voren gebracht werden, maar vooral, wat men in die nieuwig heden bereikt heeft. Ga een kijkje nemen bij de inzending van Zandbergen uit Sassenheim en bij die van G. Lubbe en Zn., uit Oegstgeest om te kunnen bewonderen al die mooie Nar cissen. Aan Goud Elsje merkt ge, dat men een geheel nieuw ras trosnarcissen gekweekt heeft door de slechts één bloem per stengel dragende Golden Spur te kruisen met meer- bloemjge Polianthn-arcissen. Aan de zeldzame abrikooskleurige Miss R. O. Backhause en de in de onmiddellijke nabijheid daarvan staan de Apricot, kunt ge zien, hoe de kleine stam vader het bloed leverde voor de eerste en wat een geweldige vooruitgang dat be toekende. Zeer opvallend zijn die Dafondila met oranje cup en indrukwekkend is het groepje trom petnarcissen Wagners Rheingold met de zeld zame goudgele glans. Ook de kweeker Lefeber exposeert een fraai sortiment van deze bloemen. Om u nog meer te laten genieten van alles wat ge ziet, vraag ik u te vergelijken de Tul pen Prins van Oostenrijk, Generaal de Wet en Prins Carnaval. Ge ziet ze betrekkelijk kort bij elkaar opgesteld. In de inzending van den kweeker van der Mey uit Liss-e vindt ge de laatste, de belde eerste in de daaraan gren zende collectie tulpen, ingezonden door Frie- sche kweekers. Prins van Oostenrijk is de stamvader van de beide andere. In kleur ver schillen ze alle drie, doch in vorm en geur zijn ze volkomen gelijk. Ze zijn ontstaan door een speling der natuur, die soms in kleurencom binaties bepaalde effecten verdoezelt. Het oranje van Prins van Oostenrijk is een sa menstelling van geel en rood en ge. kunt nu aardig zien, hoe in twee gevallen een deel van deze combinatie te loor is gegaan. Zoo zijn er meerdere voorbeelden en het waarne men daarvan maakt het voor den Ka interessanter. Men kan hier in dit paleis meer de intimiteit der bloemen deren, en als ge nu ook eens Alalia^!?*011, lumbia, Siegfried, Favoriet en MaieciiS'?0, goed opneemt, dan kunt ge ontdekken Tt dat alle spelingen der natuur zijn, die d? 0 gemeene tinten opriep uit de bekend?6-0!1, bele rose tulp Murillo. Dan spreekt aii u en ge krijgt tevens respect voor de kïïl** die niet stil zitten, maar door kunstwv*" sing en zorgvuldige selectie trachten nieuws en iets perfects naar voren te hri De Haarlemsche Bloemistwinkelim inniffin.iï lrnmt. uit. mnt. o-r,-,-, „„n..,. eeniging' komt uit mot rillvio- Mnrira/Avl?- iMWtfiQvri-ttvri "lZtü, dig llÜlg hoe het vervaardigen van kransen 7001 ding bindwerk, vervaardigd van bloemen i1' geheel in het kader van deze tentoonSiift passen. Op imposante wijze laat zil zien f5 onze bolgewassen prachtmateriaal leven het vervaardigen van kransen en hW stukken en hoe narcissen in een driif?v een fraai effect kunnen sorteeren Zppi- is deze ruim 60 M2. groote groep, opgestpi?001 ze zal niet nalaten 'n grootgchen indruk «Jy®' bezoeker te maken. KOpdeH Nu nog een enkel woord over het effect a ït Bloemenpaleis bij avond maakt Het iiïï is aan de bovenzijde dusdanig aaneehrS dat het den bezoeker niet kan dat het den bezoeker niet kan hinderen de duizenden bloemen schitterend doet n? komen. Dat moet iedereen gezien hebben 5" het palels haar deuren sluit, want ik aeéiX te veel, als ik het een sprookje noem Hond? den tentoonstellingen zagen wij in den w der jaren, hier, zoowel als in Engeland Bel»?? Frankrijk en Duitschland, maar nog nimm? ontlokte mij hgt betreden bij avond een W van verrassing, zooals nu het geval was ww neer men binnen is, kan men niet scheiden m diep onder den indruk van de betooverend! lichteffecten op die honderden kleuren bllift men toeven te midden van het sprookjesland opgesteld in een Bloemenpaleis. v- d. HART. Brouwerijmuur stortte in. Twee mannen op slag gedood, Een derde levensgevaarlijk gewond. Oorzaak nog onbekend. Woensdagmiddag te half drie is te Dommelen een ernstig ongeluk ge beurd op het terrein van de N.V. Dom- melsche Bierbrouwerij de Oranjeboom, v.h. W. C. Snieders, gelegen aan den Rijksstraatweg BergeykValkens- waard. Op het oogenblik wordt deze brouwerij verbouwd. O.a. was men bezig met het sloopen van een ketel, die met een balk verbonden was met een oude, vrij hooge muur. Doordat op een gegeven oogenblik deze balk be zweek, is de muur, die toen niet meer gestut 'wérd, omgevallen. Drie werk-, lieden werden door het neerstortende puin bedolven. Twee hunner, de 4S- jarige H. B. Wesselihg uit Valkenswaard en de 34-jarige P. Kivits uit Eindhoven waren vrijwel op slag dood. De derde, zekere Zegveld uit Someren bekwam een zeer ernstige schedelbreuk en andere verwondingen. Hij is per zieken auto naar het St. Joseph Ziekenhuis te Eindhoven vervoerd, waar chirur. gisch ingrijpen noodzakelijk bleek, Zijn toestand was hoogst zorgwerk- kend. De beide overleden arbeiders waren gehuwd; W. was vader van elf kinderen en K. van twee kinderen. Het stoffelijk overschot van den laatste is eveneens naar het St. Joseph Zie kenhuis te Eindhoven overgebracht. Dokter Dage vos uit Valkenswaard was spoe dig na het gebeurde ter plaatse. Een zieken auto uit Eindhoven en een handbrancard uit Valkenswaard waren weldra aanwezig. Eenige zusters van het Gasthuis der Carolus Stich ting te Dommelen verleenden eveneens as sistentie. Het ongeluk verwekte, zooals te begrijpen is, groote consternatie. Volgens mededeelingen van technische zijde is de instorting niet te wijten aan een con structiefout. De muur was pas vier jaar ge leden gebouwd en hoewel men reeds enkele weken met het slooopingswerk bezig is, heeft de muur de stormen van den afgeloopen tijd doorstaan. Hoe hij plotseling in elkaar is ge stort is een raadsel. Naar de oorzaak wordt uit den aard der zaak een onderzoek inge steld. „HET BLAUWE HOEDJE" IN BELGIë TOEGELATEN VOOR ALLE LEEFTIJDEN Kort na de eerste vertooning in Nederland werd de Nederlandsche geluidsfilm „Het Meisje met den Blauwen Hoed"naar den gelijk- namigen roman van Johan Fabrlcius Jr., die in België in roulatie werd gebracht door de Frank Films N.V. te Brussel, in België afge keurd voor openbare vertooning voor perso nen beneden de zestien jaar. In Vlaamsche kringen wekte dit vertoo- ningsverbod voor jeugdige personen groote verbazing, vooral met het oog op andere be slissingen der Belgische filmkeuring, dié vooral waar het Fransche films betrof zelden een dergelijke beperking gelastte. Dank zij vooral het optreden van den Ant-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2