DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Arendskerk Japan Santa Fé 13 Maart Amstelland Buenos Aires 7 April Ariadne (Ned.) West Indië Midd. Zee 25 Maart West Afrika 20 Maart 10 Maart van Dakar. Chili Britsum La Plata 1 April Bennekom Chili Chili British Industry Aabadan Bloemfontein Z. Afrika Sfax Berenice W. Indië 9 Maart van Pto Barrios Costa Rica Hamburg 17 Maart Chr. Huygens Ned. Indië Clan Macfadyen Rangoon Clan Macilwraith Rangoon Calypso Hamburg 17 Maart vertrekt 16 Maart. Constantza in lading. Buenos Aires 18 Maart Eurymedon Batavia 26 April in lading. Ned. Indië 19 April 5 Maart van Macassar. Gaasterkerk Japan 9 Maart van Haifa. Midd. Zee 23 Maart 10 Maart van Patras. Gaasterland Buenos Aires 20 Maart 3 Maart van Fern. Noronha Gera Ned. Indië 11 April 2 Maart van Padang. W. Indië 10 Maart van Cristobal. Heemskerk Beira 9 Maart van Kaapstad. Santa F* 5 April 2 Maart vertrokken. Helder West Afrika 19 Maart 6 Maart van Manrovia. West Indië 27 Maart 11 Maart van Curasao. Danzig in lading. Jagersfontein Zuid-Afrika 14 Maart te Hamburg. Joh. v Oldenbarnevelt Batavia 19 Maart 12 Maart van Genua. Juno (Ned.) Hamburg in lading. Larenberg Livorno 9 Maart vertrokken. Ned. Indië 13 Maart 11 Maart te San Sebastian. Batavia 20 Maart 11 Maart van Perim. Mich alls Buenos Aires 12 Maart 25 Febr. van St. Vincent. Medon Batavia 24 Maart 12 Maart van Pt. Said. Montferland Buenos Aires 25 Maart 7 Maart van Bahia. Meerkerk Japan 10 Maart van Shanghai. Marton Villa Constitucion 1 Anril 1 Maart van vertrokken. Melampus Hamburg 4 April in lading. Nijk^rk Zuid-Afrika 11 Maart van Pt. Sudan. Nestlea West Afrika 9 Maart van Marseille. Nicea West Indië 11 April 12 Maart te Pto Barrios. Okeania Buenos Aires 25 Maart 21 Febr. vertrokken. Orestes Bourgas 5 April 12 Maart te Izmir. Orpheus (Ned.) Alicante 12 Maart vertrokken. Prometheus Batavia 15 Maart 10 Maart van Gibraltar. Batavia. 14 Maart 12 Maart te Londen. Phoenicia Mexico 15 Maart 10 Maart van Flores. Polyphemus Batavia 19 April in lading. Poelau Roebiah Batavia 9. Maart van Sabang. Phrontis Batavia 14 April 13 Maart van Singapore. Perseus (Ned.) Vigo 10 Maart vertrokken. Rendsburg Ned. Indië 28 April 8 Maart te Macassar. Recina Santa Fé 9 Maart van Montevideo, R^ggestroom Hamburg 12 Maart vertrokken. Randfontein Hamburg heden 13 Maart vertrokken. Sveti Vlaho Buenos Aires 12 Maart 4 Maart van Las Palmas. Simaloer Ned. Indië 15 Maart 9 Maart van Gibraltar. Salawati Batavia 7 Maart van Perim. Saturnus A'exandrië 25 Maart 9 Maart van Malta. Sumetta Curacao 4 Maart vertrokken. Simon Bolivar West Indië 5 Maart van Barbados. Sesostris Mexico 9 Maart van Pto Barros. Lissabon 18 Maart 13 Maart vertrokken. Rosario 13 Maart 5 Maart van Las Palmas. Thirlbv losario 4 April 9 Maart van Buenos Aires. Telamon (Ned.) Alexandrië 9 Maart te Beyrouth. Med. Indië 18 Maart 12 Maart van Marseille. Venus (Ned.) Mapels 14 Maart 12 Maart van Ouessant. Van Rensselaer (Vest Indië 20 Maart 4 Maart van Paramaribo. Waterland (Ned.) 3uenos Aires in lading. Binnenhavens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Duitsch s.s. Sensal Rouaan bunkeren IJMUIDEN MARKTPRIJZEN van Donderdag 14 Maart. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.62 Griet per 50 K.G. f 21 Tongen per K.G. f 0.85f 0.48 Groete schol per 50 K.G. f 10f 6.50 Middelschol per 50 K.G. f 15—f 10 Zetsehol per 50 K.G. f 21—f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 12f 4.40 Bot per 50 K.G. f 2.10—f 1.70 Schar per 50 K.G. f 8—f 1.90 Tongschar per 50 K.G. f 18f 13 Vleet per stuk f 3—f 1.50 Kleyie poon per 50 K.G. f 10f 7.50 Groote schelvisch per 50 K.G f 15f 11.50 Middelscheivisch per 50 K.G. f 16—f 12.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 14— f 10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11.50f 5.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 26—f 11.50 Groote gullen per 50 K.G. f 7-f 4.40 Kleine gullen per 50 K.G f 8.50—f 4.90 Wijting per 50 K.G. f 5.40—f 1.10 Heilbot per K.G. f 0.90—f 0.47 ILeng per stuk f 1.20^-f 0.36 Koolvisch per stuk f 0.68f 0.09 Versche haring per kist f 5.10f 4.70 Middel hake per 125 K.G. f 84—f 80 Klein middel hake per 50 K G. f 30f 29 Kleine hake per 50 K.G. f 22—f 14 BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje RO 53 450 manden f 2080 Olympia IJm. 111 75 manden f 1140. Oostzee IJm. 147 60 manden f 1527 Adriatic IJm. 18 310 manden f 1520 Gerberdina Johanna IJm. 38 580 manden f 2840. Rotterdam IJm. 112 455 manden f 2210. Stoombeugers: VI 114 f 960: VI 197 f 980; Kotters: E 520 f 460; E 45 f 520; E 482 f 400; E 68 f 590; E 238 f 390; E 369 f 220. Mo tor loggers: Sch 53 f 520; Sch 69 f 460; Sch 250 f 470 KW 33 f 350; KW 151 f 649; KW 44 f 600 KW 127 f 300; KW 78 f 870; KW 102 f 340 KW 149 f 404 DE HEER TUSENIUS UIT DE N.S.B. Naar wij vernemen heeft de heer K. H. Tusenius. voorheen gewestelijk inspecteur van de N.S.B., welke functie hij reeds gerui- men tijd geleden heeft neergelegd, thans voor het lidmaatschap voor de Nat. Soc. Be weging bedankt. „ALS DE KINDEREN SLAPEN", VOOR DE SCHOOLVOEDING. In de Witte Bioscoop, Mahustraat vond gisteravond voor de dere maal een opvoering rla»ts van het zangspel „Als de kinderen sla- p?n". De uitvoering, die uitstekend van stapel lieg, voijd ook nu weer plaats voor een stampvolle zaal. Onder de aanwezigen be vonden zich o.a. de loco-burgemeester en de heer P. Bosman, wethouder voor Sociale Aangelegenheden. Dr. L. S. Limborgh Meijer, direoteur van den Gem. Geneeskundigen Dienst hield een inleiding, de heer Bosman sprak een slot woord. Zoo is ook deze avond ^en nieuw bewijs geworden van de belangrijkheid van het prijzenswaardig initiatief van mevr. M. M. RambonnetSpeet, die zooals bekend is, het eerst het zangspel heeft ingestudeerd. Deze laatste avond leverde bruto f 112 op. Verdwijnende reederij. De N.V. Stoomvaart Mij „Leonora" te Rot terdam zal, ingevolge besluit der buitenge wone algemeene vergadering worden ont bonden. Waarde scheepvaart-aandeelen. Bij een executorialen verkoop van effecten vonden wij verschillende scheepvaart aandee- len als volgt genoteerd: Stoomboot Mij „Hil- legersberg" 5 1/4 pet.; Stoomboot Mij. „Oost zee" 3 5/8 pet. en „Rotterdamsche Lloyd" 29 1/4 pet. Naamsverandering. Het naar Rusland verkochte Nederlandsche stoomschip „Tiba" is onder de nieuwe vlag ge bracht met den naam „Khapaer". Stoomtrawler gestrand. De Duitsche stoomtrawler Roland is bij Harstad (Noorwegen) gestrand. Een bergings vaartuig is uit Lodingen naar de strandings plaats vertrokken. HEEMSKERK GASKWESTIE BEVERWIJK—HEEMSKERK Als gevolg van de arbitrale uitspraak in het geschil tusschen de gemeente Beverwijk en Heemskerk betreffende winstuitkeering aan laatstgenoemde gemeente, welke uitspraak in het voordeel van Heemskerk is uitgevallen, wordt de gasprijs voor Heemskerk thans ver hoogd. Door B. en W. van Heemskerk is ten minste ter openbare kennis gebracht, dat niet tegenstaande het bepaalde in artikel 4 der Gasovereenkomst- met de gemeente Beverwijk door den Raad dier gemeente uitsluitend voor de gemeente Heemskerk een gasprijsverhoo- ging is vastgesteld van 3 cent per M3. De gas prijs zal derhalve met ingang van de meter- opneming over de maand Maart 1935 11 cent per M3. bedragen, terwijl de gasprijzen bij vastrecht naar rato zijn verhoogd. R.-K. VOETBALVEREENIGING. Het programma voor 17 Maart luidt: Volendam II—AD.O. n 2.30 uur D.E.M. b—A.D.O. a 2.30 AD.O. b—D.E.M. 4 2.30 BEVERWIJK OUDERAVO.NI> SCHOOL 2 EN U.L.O. Dinsdagavond 19 Maart wordt in het R™. nastiekiokaal van de school 111 Jl'o 1 S»1 een ouderavond gehouden van de O.L. school no 2 en de Openbare U.L.O.-schoo.. De agenda vermeldt o.m. mededeelingen over vervroeging der vacanties, splitsing der school in twee gehee! zelfstandige scholen ieder met een ei-en schoolhoofd, schoolbibliotheek enz. Vervolgens zal de bestaande Oudercommissie in verband met de a.s. splitsing van de scholen haar geheel aftreden. Daarom vindt een verkiezing plaats van leden voor twee afzon derlij ke Oudercommissies. Tot slot zullen de films van het kinderfeest, gehouden op 31 Augustus en van den school- snortdag worden vertoond. Na afloop der vergadering zullen de oudeis in de gelegenheid zijn zich met het onder, wijzend personeel te onderhouden ovei de lee lingen. jaarvergadering ziekenfonds Het Maatschappij Ziekenfonds houdt op Dinsdag 26 Maart zijn jaarvergadering. _in deze bijeenkomst zal het financieel overac worden uitgebracht. Een der vertegenwoordi- crers van de leden deelde mede, dat deze rekening in ontvangsten en uitgaven zou slui ten op een bedrag van f 87003 met een said Het reservefonds moet thans f 3774.21 groot zijn. politiek en arbeidersbeweging. Heden-. Donderdagavond houdt <*e "plaatse- lijke afbeeling van den Ned. EX. Volksbond en vergadering in het gebouw dei K. Spreker is de heer H. J. Kuiper. Ud van den Haarlemschen gemeenteraad en hoofdbestuur der van den Landarbeidersbond over ,,De arbeiders, de arbeidersbeweging en de poli tiek". (Vervolg van het verslag der vergadering elders in ons blad onder Beverwijk opgenomen). Het initiatief van deze vergadering zal uit gaan van de R.K. Kiesvereeniging ..Rfcht en Plicht". Zij werd vastgesteld op Vrijdag -2 Maart a.s. in het K.S.A. gebouw. De heer Vink (Wijk aan Duin) verooideelde het zitting nemen van sommige leden van de kiesvereenigingen in het anti-fusiecomite te Wijk aan Zee en het aanvaarden van een plaats op de door dit comité samengestelde lijst als zeer on-orgamsatorisch Het anU- fusiecomité achtte spr. niet in het belang der emeente, omdat het de gemeente op onnoo- dige en hooge onkosten zal jagen. De heer Visser (groep-Visser) sprak den wensch uit, dat het comité „Groot Beverwijk zoo mogelijk ook in Wijk aan Duin van voor- lichting zal willen dienen Van de zijde van het ant-fusiecomite wordt wel steeds ge wezen op de grootere schuldenlast van Bever- wiik maar men verzuimt angstvallig, om daarop te laten volgen, dat tegenover die schulden bezittingen staan als bednjven, i frond, gebouwen enz. waarvan Wijk aan zee en Duin in niet geringe mate profiteert. Spr I achtte hierin wel degelijk een taak voor het comité „Groot Beverwijk" gelegen De vergadering werd hierna gesloten, nadat de voorzitter onder dankzegging geconstateerd had, dat deze bijeenkomst aan haar doel, n m om de politieke partijen tot elkaar bren gen. volkomen heeft beantwoord Na afloop hebben de afgevaardigden van de politieke partijen uit Wijk aan Zee en Duin zich met het bestuur van het comité „Groot Bever wijk" beraden over de te volgen gedragslijn in die gemeente. In het belang van een vlot verloop der onderhandelingen kunnen daar omtrent geen mededeelingen worden gedaan. chr. gymnastiekvereeniging „hercules". Ook de tweede uitvoering van de Chr. Gym nastiekvereeniging „Hercules", welke Woens dagavond in het Verenigingsgebouw m de Oosterwijkstraat werd gegeven, mocht zien in groote belangstelling verheugen. Het pro gramma, dat gelijk was aan dat van den eersten avond, werd ook nu weer m een vlot tempo afgfewerkt- en gaf het publiek de ge legenheid. te constateeren, dat „Hercules in al zijn onderafdeelingen belangrijke vorde ringen heeft gemaakt. De gebruikelijke intermezzi vormden ook op dezen tweeden avond een zeer gewaar deerde afwisseling. Aan het slot van den avond heeft ds. o. M. Krijger hulde gebracht aan den directeur van .Hercules", den heer C-.^- Nieuwenweg, voor diens voortreffelijke leiding. De directeur ontvino- een bloemenhulde. Ook de leden van het orkestje, dat op verdienstelijke wijze voor de muzikale begeleiding had zorg gedragen, werden in dit dankwoord betrokken. Ook zij ontvingen voor hun medewerking een stoffe lijk blijk van waardeering. nieuw raadslid benoemd. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft den heer A. L. van Groningen benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad, als opvolger van den heer J. de Bruin. Ingevolge de voorschriften werd ook aan nr. 1 van de S. D. A. P.-lijst de heer H. J: Bil- derbeek gevraagd, of hij eventueel voor een benoeming in aanmerking wenschte te ko men. De 'heer B. verklaarde echter, geen be- ïoeming meer te zullen aanvaarden. De heer A. L. van Groningen heeft inzake -t aanvaar-'.-n van zijn benoeming nog geen beslissing genomen. „volksonderwijs" De plaatselijke af deeling van de Vereen Volksonderwijs heeft in de luchroom „Suisse haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. Visser, heeft er in ijn openingswoord de aandacht op gevestigd dat er door „Volksonderwijs" veel werk in het belang der openbare school zal moeten worden verricht. Spr. wekte in het bijzonder de nieuwe bewoners van Beverwijk en omgeving op. hun kinderen naar de openbare school te zenden. Na het uitbrengen van de gebruikelijke jaarverslagen, waaruit o.m. bleek dat het aantal leden vrijwel op hetzelfde peil was gebleven, werd een plan besproken om door de leerlingen van de scholen een kinderope rette of een zangspel te doen opvoeren. De heer B. Wortman heeft zich bereid ver klaard, de leiding daarvan op zich te nemen Aan het bestuur werd machtiging ver leend om dit plan verder voor te bereiden. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat veel leden tengevolge van de slechte econo mische toestanden geen contributie kunnen betalen en daarom voor „Volksonderwijs" bedanken. De leden die in deze omstandig heden verkeeren, werden uitgenoodigd zich bij het bestuur op te geven, omdat de moge lijkheid bestaat dat zij ook zonder contribu- tiebetaling voor „Volksonderwijs" behouden kunnen blijven. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Mol als secretaris herkozen. WIJK AAN ZEE EN DUIN N. S. B. VERGADERING. Ter voorkoming van misverstand deelden wij mede dat de openbare vergadering van de Nationaal Socialistische Beweging op Vrijdag 15 Maart gehouden zal worden In café „De Vriendschap" te Wijk aan Zee. De verbinding Haarlem- NoordBloemendaal. Een tunnel. De bebouwing van Haarlem-Noord breidt zich steeds verder uit naar den Bloemendaal- schen kant. Het js voor de verdere ontwikke ling evenwel een bezwaar dat geen verbin dingsweg met Bloemendaal bestaat. De spoor weg HaarlemBloemendaal was tot heden een beletsel. Wij vernemen thans dat het plan bestaat een tunnel onder de spoorbaan aan te leggen. Die zou zoo opgezet worden, dat ook voertuigen daarvan gebruik zullen kunnen maken. De tunnel zou komen in de omgeving van het Bloemendaalsche station. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechbbank te Haarlem zij de volgende faillissementen op 12 Maart uitgesproken: 1. J. C. Hofman, magazijnmeester," wonende te IJmuiden, Snelliusstraat 91. Curator mr. K. van Giffen, alhier. 2. W. J. Brugman, winkelier, wonende te Abbenes, Huigsloterdijk, Haarlemmermeer. Curator mr. K. van Giffen, alhier. 3. E. A. Bodamér, pensionhouder, wonende te Zandvoort, Brederodestraat 44, Curator mr. W. Briët, alhier. 4. Ingen Van Loon, caféhouder, wonende te IJmuiden, gem. Velsen, Oranjestraat 24. Curator mr. K. van Giffen, alhier. 5. H. J. Eikmans, bedrijfsleider, wonende te Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 49. Curator mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. Reohter-commissaris: Jhr. mr. E. J. Strick van Linschoben. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 7. M. W. Verschoor, winkelier, wonende te Nieuw Vennep, Venneperweg 516. Curator mr. dr. A. F. H. Schreurs, alhier. 2. J. ten Have, schoenmaker, wonende te IJmuiden, Kalverstraat 170. Curator mr. J. H. van Gelderen, alhier. Alfoersch soldaat pleegt amok Europeesch fuselier doodgestoken; twee zwaar gewonden. TJIMAHI, 12 Maart (Aneta). De Alfoer- sche recruut van het eerste depot-bataljon, Djoemati, maakte amok. Hij stak den Euro- peeschen fuselier van het 9de bataljon, L. B. van Steenus (geboren in Indië), en den korpo raal-ziekenverpleger Atmadja, dood. Voorts bracht hij den Europeeschen sergeant G. C. van Die ten, geboren te Wij k-bij-Duur stede, zware verwondingen toe, evenals den eersten stukrijder Kariodimedjo. De vermoorde Van Steenus zal morgenoch tend, evenals Atmadja, met militaire eer ter aarde worden besteld. Van Dieten kreeg twee steekwonden in den hals en Kariodimedjo een steek in den rug. welke tot in de nieren doordrong, en een steek in de borstkas. De amok-maker was eerst opgesloten in de blokzaal (afdeeling voor krankzinnige ver pleegden) doch scheen voldoende genezen om weer in de gewone ziekenzaal te worden opge nomen. Na zijn aanval werd hij overmand en neer geslagen, waarbij hij een arm brak. De verwondingen van de slachtoffers zijn met een model-kapmes toegebracht. Atmadja kreeg een steekwond in den rech terschouder; wijlen van Steenus werd in het hart getroffen. Nader wordt gemeld, dat de toestand van de zwaar gewonde slachtoffers thans redelijk wel is. SPORT EN SPEL VOETBAL. H. F. C.—A. D. O. De „Sportkr.", waaraan we het voetbalpro gramma voor a.s. Zondag ontleenden, heeft verzuimd de wedstrijd H. F. C.A. D. O. te publiceeren. Die heeft a.s. Zondag aan de Spanjaardslaan plaats. Vóór den wedstrijd zal H. F. C. haar eere-voorzitter, den heer W. J, H. Muiier, ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag op bescheiden wijze huldigen. Na afloop wordt hem een eenvoudige maaltijd aangeboden. Dit zal tevens de laatste wedstrijd zijn van P. Jongeneel, die naar Indië vertrekt. VELOX—BLOEMENDAAL. Voor dezen wedstrijd heeft Bloemendaal haar verdediging versterkt. De samenstelling luidt nu: Metten, De Wilde, Hoogervorst, Röbken, Beijk, Leemhuis, Kammeijer, De Bock, Kohier, Van Gelder, Van Leuven. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 100 METER SCHOOLSLAG. New York, 13 Maart (V.D.) De Ameri- kaansche zwemmer John Higgins heeft een nieuw wereldrecord gevestigd over 100 meter schoolslag door deze afstand in 1 min. 10,8 sec. af te leggen. Hiermede heeft hij zijn eigen record van 1 min. 11,8 sec verbeterd. HOCKEY. BELGIë—NEDERLAND 2—1 (Studenten) Uit Brussel: De studentenwedstrijd België Nederland is Woensdag op een 21 neder laag voor de Hollanders uitgeloopen. Gedudende ds eerste helft was Nederland voortdurend in de meerderheid. Reeds ri het DONDERDAG 14 MAART '935 meldt: Hoogste barometerstand 775 n Danzig. is Laagste barometerstand 752i Akureri. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tos oostelijken wind. Licht tot half bewolS weer. Iets zachter overdag. Droog Barometer Hedenmorgen 9 uur 7fifi Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN 'T Kanaalstraat 83. Tel 5460 HOOU, WATER TE UMIUDEÏ Vrijdag: v.m. 0.03 uur; n.m. 12 3» Zaterdag v.m. 1,14 uur; n.m. 134 Zaterdag v.m. 1.57 uur; n.m. 210 voorat v begin slaagde Neeb er in. een Kruyt te benutten (0—1). Voor de rust w"" er geen verandering meer in den stand In de tweede helft waren de Beleen'w op dreef, dan vóór de pauze; toen verf de Hollanders een inzinking, waar^Ki-J omdat ze voor de rust te veelAan S h?-:i ten hadden gevergd. Toch hndru», j. ten hadden gevergd. Toch hadden de L„ pas tien minuten voor het einde succeT? Delvaulx. die protiteerde van een voor», Th! Mm-Mii Tmon «wuzei tj scoorde Michiels het winnende" d'oelnunt^ Het Nederlandsche elftal was als vniot mengesteld: gl a* Doel: Storm van 's-Gravensaude* Achter: Arnold en Werker. Midden: Wieringen, Kruyt en Elink Schm,. man. ^"uur. Vóór: Esser, Schook, Frouwen, Neeb en v» Houten. vaa NEDERLANDSCHE RUITERS NAAR NICE, Naar wij vernemen, zullen aan het van 20 tot 30 April te Nice te houden international concours hippique negen landen deelnemen te weten Nederland, Duitschland België' Spanje, Frankrijk, Ierland, Italië, Zwitserland en Turkije. Ieder land zal vertegenwoordigd worden door een chef d'équipe en vier ruiters met negen paarden. De Nederlandsche équipe zal zijn samen, gesteld uit Kolonel Jhr. H. F. Quarles van Ufford, Chef d'équipe. Ritmeester I. Baron Sixtema van Grovestein en de eerste luite nants Jhr. A. van Lennep, dr. K. L. M van Schaik en J. J. Greter. SCHAKEN. FLOHR EN BOTWINNIK SPELEN REMISE, MOSKOU, 13 Maart (V.D.) Voor de acht tiende ronde van het internationale schaak, tournool te Moskou bestond zeer groote be. langstelling, aangezien -de beide pretendenten voor den eersten prijs, d.e jeugdige Russische kampioen Botwinnik en de Tsjechische kam pioen Flohr elkaar zouden ontmoeten ia een match, die een beslissing zou kunnen brengen. Zooals echter door velen vermoed werd is de strijd tusschen de beide meesters met een remise geëindigd. Een reusachtige menigte verdrong zich rondom de borden van de beide spelers. De uitslagen der achttiende ronde luiden als volgt: Rioemin wint van Rabiowitsj. Bogatyrtsjoek wint van Lissitzin. Stahlberg wint van Miss Menchlk. Tsjechower wint van Goglidze. Botwinnik remise met Flohr. Capablanca remise met Romanowsky. Pirc remise met Kan. Loewenfisch remise met Spielmann. De partijen RagozinLasker en Alatorteef- Lilienthal werden niet uitgespeeld en moesten verdaagd worden. Op de eerste plaats staat thans Botwin* nik met 12 1/2 punt. Op hem volgen Fiohr met 12 punten en een hangipartij. Lasker met 11 punten en een hangpartij. Capablanca met 11 punten en Loewenfisch met 10 1'2 Aan de Tel. worden nog de volgende resul taten van hangpartijen gemeld: Goglidse remise met Liscisin. Pirc remise met Liscisin. Liscisin wint van Kan. Flohr remise met Rjumin. Spielmann wint van Romanowski. Alatorzew remise met Lilienthal. Ragozin remise met dr. Lasker. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Maart. Ondertrouwd 12 Maart: H. F. Couzlj en I. C. M. van Hooijdonk. Bevallen 9 Maart: J. D. van Slooten-PKi z.; 11 Maart: J. M. Kuiper—Botter, z.; n- Wijtsma—v. d. Bosch, z.; C. G. Beenen-Hoe- lofs, z.; F. Lubbers—de Pan, d.; J- c- KruijerKaptein, d.; Overleden 11 Maart: J. M. P. Wittebrood- Pronck, 79 j., Hazepaterslaan; 10 Maart: r. Liefting, 76 j., Gen. Bothastraat; 11 Maan. J. G. Dijkmans, 22 j„ Drossestraat. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 14 MAART met Rembrandt Theater: „Polenbloed Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe uro.. comedians. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de PW"® met Jack Oakie, Kitty Carlisle en Duw lington's orkest. In het bijprogranuna l* Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige bego ten" (Sadie Mackie) met Joan Crawford, iw" loopende voorstelling van 7 tot 11-30 uur- Cinema Palace: „Liliom" met Charles wp en Madeleine Ozeray. Op het tooneel Pruis. T en 9.15 uur. VRIJDAG 15 MAART Cvoote Kerk: Orgelbespeling, 5—4 utt, Eioscopeir. nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6