THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Rust keert terug in Griekenland. £ast van Vebstbppiiufi JDoxear-CUckertfes Wat mankeert de democratisch geregeerde landen? Radio-Programma DpynERPAC 14 MAART 1935 BUITENLAND. Gedeeltelijke demobilisatie begonnen. fcondylk kondigt afschaffing van den Senaat aan. Venizelos naar Rhoclos. meldt uit Athene 13 Maart: Er is een "raM gemaakt met gedeeltelijke demobiii- ö}!f'liet geheele land hervat het leven zijn loop. - !i5°J.?mor»en te elf uur zijn in alle Griek. P t.rken°dankdiensten gehouden. In de st 5™ai van Athene woonde een reusach- £?Efe°meniste den dï,enï bii T-r" tlg 5. leden der regeering bu hun veïschu- de° d Jtdriftie toegejuicht. 'n/met den staat van beleg in verband staande beperkende maatregelen worden enWe? Sd e rte ks c h e al de buitenlandsche schepen en vliegtuigen hebben den normalen ^heSTzal Donderdag weer open zijn, ff. "et verbod van operaties op langen die de z'ide der °P" oo het Grieksche vasteland als op de eilanden heerscht rust. De Averoff te Salamis. De kruiser Averoff is gistermiddag naar Tn nolitleke ki'ingen verwacht men, dat ge- JÏÏJ Metaxas waarschijnlijk weer uit de re- ffprlne zal treden, nu de opstand onderdrukt toenzÜn faal! de "peering dus ten einde is. Afschaffing van den senaat? De minister van oorlog, generaal Kondylis, >Mft vortens V.D. verklaard, dat de senaat {oor middel van een plebisciet zal worden De'senaat bestaat voor drie vierde gedeelte tit Venlzelisten. Een medewerker van Venizelos, een der geldschieters voor den opstand, Pistolakis, is gearresteerd, evenals de burgemeester van Drama, die actief aan den opstand heeft deel genomen. Naar verder uit Athene gemeld wordt zal een Italiaansche torpedojager den vroegeren minister-president Venizelos naar het eiland Khodos overbrengen. M Nog gevechten aan de Bulgaarsohe grens. Uit Petritsj aan de iBulgaarsch-Grieksche grens wordt door Bulgaarsche autoriteiten gemeld, dat daar van Woensdagmiddag dirie uur tot het invallen van de duisternis sterk geschut- en machinegeweervuur hoorbaar was. Volgens mededeelingen van Grieksche grensposten was sprake van een ernstig ge vecht tusschen Grieksche regeeringstroe pen en het 22ste regiment infanterie, dat deel uit maakt van het vierde legercorps. Dit regi ment weigert zich over te geven. Over het resultaat van dit gevecht, dat in de buurt van Drama heeft plaats gehad, zijn tot op het oogenblik nog geen berichten ontvangen. Vluchtelingen naar Turkije. Ben deel van het verslagen vierde leger corps, dat de zijde der opstandelingen had gekozen, is naar de Turksche grens ge vlucht, waar onderhandelingen zijn ge- geopend met de Turksche autoriteiten om tot Turkije te worden toegelaten om niet door Internationale organisatie van het wegennet. Commissie uit de Int. Kamer van Koophandel beraadslaagt. PARIJS, 13 Maart. De commissie voor het verkeer op den weg van de Internatlio- Mle Kamer van Koophandel is deze week te Parijs bijeengekomen onder voorzitter schap van den heer E. Agnelli, vice-president van de Fiatfabrieken te Turijn. Nederland was vertegenwoordigd door den heer H. W. O. de Bruyn, uit Den Haag van den A.N.WJB. Toeristenbond voor Nederland. De Commissie heeft voorstellen ontworpen betreffende nieuwe statistische methoden, die in staat stellen te bepalen wat als bin- nenlandseh verkeer en als transito-verkeer Moet worden beschouwd, en tevens de moge lijkheid bieden he't rendement van vracht auto's vast te stellen, zoowel per ton als per reiziger-kilometer, alsmede den invloed van het transport langs den weg op den vermin deren kostprijs der waren. De discussies hielden ziöh ook bezig met de ontwikkeling der speciale autowegen, voor namelijk in Duitschland en Italië en met de methoden, die aanvaard konden worden voor het financieren van deze nieuwe verkeers- we^.n. De commissie was overtuigd van het ttv van organiseeren van een derge lijk wegennet op internationaal ,plan. Euva- hw,en ^i€.in sonirnige landen zijn opgedaan, nebben tot de conclusie geleid, dat facilitei- "voornamelijk op fiscaal gebied aan het "er gedaan een gunstigen invloed nebben op den omvang van het verkeer, op «n algemeenen economischen toestand en op de opbrengst der fiscale middelen. raPport met de resultaten van de werkzaamheden der commissie zal worden overgelegd aan het Internationaal congres *2" de Internatioiale Kamer van Koophan- Jj, dat van 24 tot 29 Juni a.s. te Parijs zal «aden gehouden. DE JOURNALIST G. E. BUCKLE Wno„ OVERLEDEN. de hpw,ag .ls °P 81-jarigen leeftijd overleden 28 C'f journalist G. E. Buckle, die ruim o&S "dacteur van de „Times" was en o.a. °"icieele biograaf was van Disraeli. ide Grieksche regeeringstroepen te worden gevangen genomen. Tal van kleine groepen vluchtelingen overschreden de grensrivier de Maritza, en werden door de Turksche grens wachten ontwapend. Roemenië weigert opneming der vluchtelingen. BOEKAREST, 13 Maart. De Roemeen- sche grenswachten hebben instructie gekre gen het binnenkomen van Grieksche opstan delingen zoowel over land als over zee te verhinderen. Oostenrijk. Heden vonnis in het proces- Rintelen? Uit Weenen. 13 Maart: Bij de voorzetting van het proces tegen dr. Rintelen was de verdediger, dr. Klee zelf weer aanwezig. Bij den aanvang der zitting verzocht de ver dediger nogmaals den beklaagde door den gerechtsarts te laten onderzoeken met con sulteering van den leider der psychiathische kliniek Tijdens 't proces werd 'n reeks brieven die de laatste dagen ontvangen is voorgelezenHiermee is de verzameling van het bewijsmateriaal vrijwel beëindigd. De president deelde mede, dat vandaag nog eenige brieven zullen wor den voorgelezen waarna het O.M. en de ver dedigers hun pleidooien kunnen houden. Het vonnis zou hedenmiddag ongeveer 4 of 5 uur verwacht worden. De verhouding tot den Volkenbond. Inzake de kwestie van de samenwerking van Japan met den Volkenbond na zijn uit treding, heeft de woordvoerder van het de partement van buitenlandsche zaken ver klaard, dat de juridische betrekkingen van Japan tot den Volkenbond met het uittreden ophouden te bestaan. Japan kan echter in afzonderlijke gevallen samenwerking met den Volkenbond overwegen, indien de Vol kenbond een desbetreffend verzoek tot Japan richt. Er wordt op gewezen, dat Japan waar schijnlijk zal voortgaan samen te werken met den Volkenoond in zaken als Internationale arbeidsorganisatie, het Permanente Hof van internationale justitie en mandaatkwesties, die geregeld zijn door internationale conven ties. terwijl overigens de omvang van op treden ten opzichte van den Volkenbond in zijn individueele capaciteit niet door zijn uit treden zal worden beinvloed. Emgetamd. Motie van wantrouwen in het Hoogerhuis verworpen. De leider der oppositie in het Hoogerhuis, Lord Ponsonby, heeft een. motie van wan trouwen tegen de regeering ingediend, waar in de publicatie van het Witboek wordt be treurd, aangezien dit de internationale moei lijkheden zou kunnen vergrooten en den wa peningswedloop zou kunnen beïnvloeden. Lord Stanhope, de parlementaire onder staatssecretaris, bestreed de motie namens de regeering. Spreker herhaalde den wensch der regeering een ontwapeningsconventie tot stand te kunnen brengen en den terugkeer van Duitschland in den Volkenbond te kun nen bewerken. Hij noemde een ontwapenings verdrag onmogelijk zonder dezen terugkeer. Aan het debat werd deelgenomen door Lord Reading en Lord Cecil, zoomede door den aartsbisschop van Canterbury die zeide dat het kenmerk der Britsche politiek is het streven Duitschland in den Volkenbond te doen terug keer en. Het Hoogerhuis heeft de door Lord Ponsonby ingediende motie van wan trouwen tegen de regeering z. h. s. verworpen. Londen en de Duitsche luchtmacht. Reuter verneemt, dat het onwaarschijnlijk is, dat voorbereidingen worden getroffen voor een officieel vertoog van Britsche zijde, Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, de nieu we vinding van Apotheker Dumont. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén nèr-constipatie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- deelen, die heel Uw gestel verbeteren. Per 12 tluki 60 con! maken. ScAowScfüp (Adv. lngez. MedJ wat betreft de 'kwestie van de instelling van een Duitsche luchtmacht, die het ondei-werp van bespreking heeft uitgemaakt tusschen de verschillende luchtattaché's te Berlijn, Deze mededeeling wordt overigens als offi cieus beschouwd. Simon gaat 24 Maart naar Berlijn. Uit Londen wordt gemeld dat Sir John Simon en Eden op 24 Maart naar Berlijn zullen vertrekken en daar tot 27 Maart zul len blijven. Het staat nog niet vast, of Eden in aansluiting daarop onmiddellijk naar Moskou zal gaan, dan wel of hij eerst naar Londen zal terugkeeren. De definitieve af spraken voor het bezoek aan Moskou wor den op het oogenblik nog met de Russische regeering besproken. België. De verhouding tusschen Staat en burger. Door Salvador de Madariaga, vast gedelegeerde van Spanje hij den Volkenbcrtd In dit artikel geeft, de Spaansche staatsman en filosoof uiting aan zijn inzichten omtrent de crisis, die de demo cratisch geregeerde landen doormaken. Hij omschrijft de verhoudingen die, vol gens hem, moeten bestaan tusschen Staten en burgers. Wij plaatsen dit artikel niet als redac- tioneele uiting maar als documentatie, omdat het de meening weergeeft van een belangrijke persoonlijkheid. RED. Volmachten der regeering worden verlengd. De Kamer heeft het wetsontwerp inzake de verlenging van de bijzondere volmachten der regeering met 90 tegen 83 stemmen 3 stemmen blanco aangenomen. De hieraan voorafgegaane debatten over het wetsontwerp, waardoor de regeering spe ciale volmachten worden verleend voor ze kere economische en financieel-politieke ta ken voor den tijd van 3 maanden, kwamen vrijwel geheel neer op de valutapolitiek. Door de oppositie werd niet alleen de de- flatiepolitiek der regeering aangevallen, maar ook werd en wel van jong liberale zijde critiek uitgeoefend op de tegenwoordige pa rite it van den goudfranc. Minister-president Theunis, die reeds de vorige week in een programmatische rede voering zijn standpunt had uiteengezet, in zake de valutapolitiek, nam voor de stem ming nogmaals het woord, waahbij hij zich beslist keerde tegen een devaluatie van de valuta. Hij verklaarde eerder uit zijn functie te zullen aftreden dan zich te leenen voor dit middel. Het resultaat van de stemming wordt dus tevens van belang door het feit, dat de meer derheid van de Kamer zich thans met de re geering heeft uitgesproken voor de tegen woordige pariteit van den goudfranc. Bulgarije. Michailoff bij verstek ter dood veroordeeld. Het militaire gerechtshof in de Macedoni sche stad Goma-Dumaja heeft- vonnis geveld in het proces tegen 26 Macedonische revolu- tionnairen, die wegens veemmoord op politie ke tegenstanders voor het gerecht gedaagd waren.. Vier beklaagden werden veroordeeld tot den dood door den strop. Onder hen bevindt zich de naar Turkije gevluchte leider der I, M. R. O., Iwan Michailoff. die bij verstek werd veroordeeld. Zes beklaagden werden veroor deeld tot levenslangen tuchthuisstraf. De overigen kregen straffen tot 15 jaar. Tegen Iwan Michailoff hangen nog een reeks verdere aanklachten wegens zware mis daden, waarvoor de wet eveneens de doods- straf bepaalt. CAMPBELL BLACK VERBREEKT ZIJN VERLOVING. De bekende Engelsche vlieger T. Campbell Black heeft, naar wij in Tel. lezen, zijn ver loving met de actrice Florence Desmond ver broken. Zooals men weet waren Campbell Black met zijn mede-piloot C. W. A. Scott de overwinnaars in de luchtrace vart Mildenhall —Melbourne. Voor zijn vertrek had Black de actrice ten huwelijk gevraagd, doch zij stelde haar antwoord uit tot zijn terugkeer te Lon den. In December j.l. nam zij Black's aanzoek aan en men dacht, dat het huwelijk dit voor jaar zou plaats hebben. Kort geleden was nog een particuliere lucht vaartmaatschappij opgericht onder den naam Campbell Black (Aviation) Ltd. Miss ^Florence E. Dawson dit is Florence Desmond's ware naamwas er naast Campbell Black direc trice van. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zij hooren stappen in de gang en de heks komt binnenwat moeten zij doen? Mehkeh zwaait dan met haar staf en roept: „Ik wist dat Thijs IJs zou komen en heb hem zoo gauw ik kan gevangen gezet. Ik vond het heelemaal niet goed, dat hij den prins hier vond, want dat vertelt hij dan maar verder. En nu ga ik prins Elewijn betooveren, dat hij zichzelf niet meer herkennen zal." Zij hield haar staf op Elewijn gericht. Haar oogen waren fel en zij krijschte: „Prins Elewijn wordt nu een kuiken!" Terwijl zij haar kunsten staat uit te voeren, staan Thijs en de prins yan schrik als aan den grond genageld. Waaraan denkt, waarvan droomt de demo cratie? Zij droomt van dictaturen en zelfs van dictators, in schandelijke en verborgen gehou den gedachten, in booze droomen. De democratisch geregeerde landen leven van actie en sterven aan omhaal van woorden. En alle verlangen zij, zelfs al verwerpen zij de dictatuur en wenden zij vol afschuw de oogen ervan af, naar de nationale massa's, die zich gewijd hebben aan het kwaad der dictatuur, zonder zich te bekommeren om wat men er van zal zeggen. Dat is een ernstige situatie voor de toe komst van de Westersche beschaving, omdat deze, geboren uit de combinatie van twee groo- te beschavingen n.l. de Grieksche en He- breeuwsche, geheel berust op het individua lisme, terwijl de drie groote dictaturen, de Russische, Italiaansche en Duitsche ofschoon afgeleid van duidelijke ideologieën den Staat boven het individu stellen. Der halve zou, als de dictatuur over de democratie triomfeert, een eind ge maakt worden aan een beschavingsproces dat begint in de gevangenis van Socrates en de max*teling van Nazareth, en waarvan de edelste punten zijn het concilie van Trente, de Fran- sche revolutie en het Volkenbondspact. Op het oogenblik lijkt het er op, dat de dictatuur zal overwinnen en de democratie heeft niet geweten hoe te reageeren; heeft dit niet gewild en niet gekund. De verborgen ge bleven gedachten, de booze droomen, die haar verontrusten, spruiten juist voort uit die onmacht tot handelen, die haar in verwar ring brengt tegenover de jeugdige activiteit van de dictatuur, die zonder scrupules is. De democratisch geregeerde landen bevinden zich in een crisis, zij weten niet wat zij willen, om dat ze het niet durven opzoeken. Wat hen nog meer verontrust? is, dat de vijand links zit. Arme democratieëndie met zulke goede bedoelingen, zoo edelmoedig in haar streven tot emancipatie van de wer kende massa's, nu ontdekken, dat de dicta tuur, die deze massa's smoort, om haar tyrannie te grondvesten, op de massa's steunt van wier emancipatie zij eens droomden. In naam van de vrijheid eischten en verkregen zij den toegang van de volksklassen tot het burgerrecht, en nu ziet men, dat die volks klassen, nauwelijks tot dat xecht opgeheven op de schouders van de liberale burgerij, die zelf de burgerij, die hen op die wijze hielp, ver- stooten en steunend op hun politieke en eco nomische macht, die vrijheid in hun handen legde, de vrijheid veroor deelen. Echter juist daarom bestaat er zonder twij fel een reden, die het democratische systeem, opgesteld in de 18de en verwezenlijkt in de 19de eeuw, onvereenigbaar maakt met de werkelijkheid van de 20ste. Het is niet ge makkelijk een zoo subtiel, zoo veelvormig en zoo wijd vertakt wezen als het leven zelf tot bezinning terug te brengen. Maar voorzoover men in dergelijke materies kan redeneeren vloeien twee oorzaken of redenen voor onver- eenigbaarheid van de tegenwoordige eeuw met de democratie uit de volgende feiten voort: de eene is de tegenstrijdigheid tusschen de economie en de politiek en de andere het contrast tusschen het mechanische en het sta tische van de democratische gedachte en het organische wezen van de politieke werkelijk heid. De democratie heeft terrein verloren bij de arbeidersmassa, naar gelang die klasse consta teerde, dat de politieke macht geenszins sa men valt met de economische macht, dat de invloed verkregen door het stembiljet niet noodzakelijk vergrooting van koopkracht in sluit, en dat de politieke souvereiniteit van het parlement niet de financieele souvereini teit van het volk inhoudt. Aan den anderen kant brachten de democratische leiders in hun pogingen om hun posities te redden het werkelijke wezen van de democratie in ge vaar; zij veranderden hun functies van ver tegenwoordigers en beheerders van de natio nale souvereiniteit in eenvoudige agentschap pen van de persoonlijke of collectieve belan gen hunner kiezers, en de democratie ,die reeds verloren ging voor de massa, ging zoodoende evenzeer verloren voor de fijne geesten. En alsof dat nog niet genoeg was, heeft de ondervinding van een heele eeuw democratie de grofheid van haar methoden in het licht gesteld, vooral van die, welke toegepast worden bij de meest delicate verrichting van het collectieve leven; het raadplegen van de openbare meening. Als men deze terugbrengt tot een eenvoudig nazien van de ingekomen stemmen, dan verlaagt de democratie de zuiverste en moeilijkste functie van de kunst van regeeren tot een simpele statistiek. Wat verstaat men eigenlijk onder natlo- nalen wil? Wil dat zeggen, dat 15 millioen stemmen meer waard zijn dan 14? Door een soort wisselwerking tusschen de twee oorzaken van de anti-democratische evolutie, drijven discrediet en gebrek aan vertrouwen de leiders der democratie tot over drijving en letterlijke opvatting van de for mule van den nationalen wil, en zoo in terpreteeren zij de volkssouvereiniteit in een strengen en rekenkundigen zin, die in de prak tijk juist de tegenovergestelde effecten heeft van die, welke een redelijke democratisch- politieke theorie probeert te verwezenlijken De democratisch geregeerde landen komen dus alle neer op het demagogische type, be rustend op volkstemmingen, dat hen noodlot- tigerwijs naar de dictatuur drijft, omdat de vormlooze massa als een vrouw is en om een meester vraagt. En daarom droomen de democratieën booze droomen. De massa's uit instinctieve neiging naar een meester, de hoogstaande geesten als gevolg van twijfel en vrees voor de mislukking van de regeerings-techniek, al len eischen iets nieuws dat hen uit het hui dige moeras kan halen, De ideeën, die in de 19de eeuw gestold zijn, zijn gesmolten en vloeien door de riolen der geschiedenis. Het moment is gunstig voor alle soorten ideologie en avonturen. Maar het is van belang dat te redden waar het op aan komt, en het kostbaarste, al wordt het tegenwoordig ook niet meer het meest ge waardeerd, is het- respecte voor het individua lisme. De deelen der wereld, waar de waarde van het individu nog beschouwd wordt als het hoogste goed, zijn in aantal ge vaarlijk verminderd. Het is derhalve noodza kelijk te bevestigen, dat de beslissende factor in het individu ligt en niet in den Staat, zoo als de dictatuur dat wil. Maar daar de inge wikkeldheid van het moderne leven een discipline eischt superieur aan die van vroe ger, is het raadzaam het begrip duidelijk te bepalen en vast te stellen welke diensten Staat en Burger elkaar moeten bewijzen. Voor zoover de Staat moet bestaan, heeft de bur ger plichten tegenover hem. Maar de Staat is alleen maar goed als hij zich in zijn daden rechtvaardigt in de oogen van zijn burgers. Een Staat, die van zijn burgers dan ook plichten eischt tegenovergesteld aan 't supe rieure einddoel van het individueele le ven. bezondigt zich aan verdraaiing. Deze in derdaad moeilijke verhouding tusschen burger en Staat zou in een heldere en een voudige formule omschreven kunnen worden. De burger dient den Staat in zijn functies, de Staat dient den burger in zijn waarden. Geheel volgens dit principe zouden de de mocratisch geregeerde landen hun constitq- tioneele leven grondig kunnen hervormen door alles van de dictatuur over te nemen, wat zou kunnen bijdragen tot het vormen van de verhouding tusschen het individu en den Staat, beschouwd als sociaal element maar door alles te verwerpen van de dictato riale praktijken wat ingaat tegen de men- schelijke waarden en tegen het respect voor de vrijheid van het individu en tegelijkertijd een ketterij uitmaakt tegen het liberalisme en het Christendom. Hoe fijn en subtiel deze conclusies ook schijnen, zij spruiten toch voort uit het een voudige gemeenschapsgevoel. Tenslotte leiden zij ons naar de politieke praktijken van het Engelsche volk. De Engel sche democratie blijft krachtig bestaan te midden van de algemeene crisis, omdat zij zich, met haar onfeilbare intuitie voor de din gen van het leven, niet laat voeren van de rationalistische stelling tot aan de uiterste grenzen van de logica, waar, volgens een pit toresk en diepzinnig Engelsch gezegde, de lo gica gek wordt. De Engelsche democratie be grijpt, dat elke regeering vanwege 't feit, dat zij bestaat, een oligarchie is en dat ze alleen kan blijven bestaan als ze bovendien een aristo cratie is. Er bestaat wel een crisis in de Engel sche democratie, juist veroorzaakt door de daling van het ethische niveau van zijn aristocratie, maar Engeland weet het en het is waarschijnlijk, dat het verbeteringen zal aanbrengen. Voor de andere democratische landen is het probleem ernstiger en men kan dat als volgt omschrijven: hoe de regeerende aristocratie te vormen opdat, door den een- voudigen eerbied voor haar superioriteit, de Natie gesticht wordt en zich spontaan hand haaft als een uniforme organische demo cratie. (Nadruk verboden). ^ni«BBfl^l,N^iiinmiinii»Ö0ll^!iiii!ijiiiiiiiii',,,l,in,,l,KiinuiifliiaiiiHS^ VRIJDAG 15 MAART HILVERSUM, 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.— VARA 8.^- Orgelspel J. Jong. 8.30 Gram.pl. 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie J. v. Oogen. 10.35 Gram.pl. 11.— Vervolg declama tie. 11.20 Gram.pl. 12.— Het Cantabile-orkest olv. E. Beeckman. 2.15 Causerie en zang door Wies Defresne, a. d. vleugel H. v. Dalen. 3. Uit Heck's Lunchroom, Arnhem; John van Brück en zijn orkest. 4.Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gram.pl. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Gra- mofoonpl. 6.— Brederode herdenking, mmv. Dr. J. A. N. Knuttel (lezing) en J. Musch (voordracht) en grampl. 7.E. Walis en zijn orkest. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.— Dr. P. D. Tjalsma: Menschen getuigen van hun geloof. 8.30 N. v. d. Stad (cello) en H. Schouwman (piano) 9.— Dr. J. C. A. Fetter: Vader- en moederreligie. 9.30 Vervolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Lezing Ds. J. N. Pattist. 11.— Jazzmuziek, (gr.pl.) 11.30 —12.00 Orgelspel C Steyn. HUIZEN, 301 M. Algem. Progr. verzorgd door de N. C. R. V. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. G. J. Sanders 11.— Gram.pl. 11.15 Pianorecital A. Franke-Hendriks. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensem ble van der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.-3.45 Gram.pl. 4— Orgelspel S P. Visser. 5.— Con cert door A. Hermes (alt), E. Biele (cello) en S. Wmtershoven (piano). 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7 15 Gram. platen. 7.30 Literaire causerie P. H. Muller. 8.— Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert J. Zwart. 9— Dr. C. J. Honig: Het mysterie van den slaap 9.30 NCRV-orkest olv. v. P. v. d. Hurk (om 10.— Vaz Dias). 11 00—11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel Reg. New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Trocadero Cinema Orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Concert olv. J. Hoek. 2.20 Voor de scholen. 3.35 Het Schot- sche Studio Orkest. 4 35 Emilio Colombo en zijn orkest. 5.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.10 Lezing. 7.30 Cem balorecital J. Ticehurst. 7.50 Vioolrecital door Bratza. 8.20 BBC Orkest olv. Fr. Bridge. 9.20 „I've got to have music", olv. Austen Croom Johnson. 9.50 Berichten. 10.20 Londensch Symphonie-orkest, mmv. koor en solisten olv. Woodgate en Lamberg. 11.3512.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillaid. 8.20 I. „Les saltimbanques", spel van Dumersan-Varin. H. „Le pauvre Jacques" spel ;an de gebr. Cognard. 10.50 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7