aftreden van het Belgische kabinet. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS DE SLACHTING IN DE CHACO. Radio-Procramma WOENSDAG 20 MAART 1935 BUITENLAND. Regeering zet haar motieven uiteen. „Oppositie voerde een systematischen en onrechtvaardigen strijd". Redding van den franc stond bij Theunis c.s. voorop. „zangrijkste nieuws BÏXGIë. «inister-presidrat Theunis heeft ristermiddag: het be«in ',er zit" van de Kamer een korte verkla- '™E afge'egd, waarin hij van het IftLen der refeering; - dat reeds in ieel onzer vorige oplaag werd ge- 1 mededeeling deed. Hij gaf als ™ien op, dat de regeering bij de uit wring van haar taak in het parle- t eI1 het land niet den steun ge- „nden heeft, dien zij bij het overne- men ran haar taak verwacht had. De verklaring van Theunis werd in Hamer met groote stilzwijgendheid Georges Theunis. Ministerpresident Theunis ving zijn ver Hartogen in de Kamer aan met vast te stel len dat zijn regeering gevormd was ter voort- wttiDK van het economische en financieele Leropbouwwerk der vorige regeering, dat voor de stabiliseering van de valuta onont beerlijk was. Sindsdien heeft de regeermg er steeds weer oen nadruk op gelegd, dat het haar met het cog op de bijzonder gevaarlijke tijdsomstan- cigheden, onmogelijk was tot het doel te ge raken wanneer haar wil tot werken niet door ce medewerking en toestemming van de ge heele natie gedragen werd. De regeering zei spreker, heeft den noodi- sen steun niet gevonden. Zelfs de meerder heid van het parlement heeft de regeering haar vertrouwen slechts schoorvoetend ge geven De oppositie heeft tegen de regeering systematisch een onrechtvaardigen strijd gevoerd, waarbij men er niet voor terugge schrikt is de leden der regeering persoonlijk verdacht ie maken. Hei kabinet heeft ondanks gesloten samen werking niet kunnen verhinderen, dat in de laatste weken de scherpste aanvallen op de Belgische regeering gericht werden. Onder ceze omstandigheden blijft de regeering niets anders over dan haar mandaat weer in han den van den koning te leggen. Toen Theunis het spreekgestoelte verliet werd hij door een deel van de meerderheid toegejuicht. Verscheidene rechtsche af- gevaaro'iaden riepen: „Leve Theunis". Na de Kamerzitting begaf Theunis zich onmiddel lijk naar den koning. Gisteravond hebben de minister-president Theunis en de minister van economische za ken en openbare werken resp. voor den Fransohen en Viaamschen omroep het aftre den van de Belgische regeering' nader toege licht, De regeering beeft zich zoo werd in ceze verklaringen gezegd bij haar hande len alleen door zuivere economische doelein den laten leiden. Politiek in de minder goede beteekenis van het woord verijdelde echter haar pogen. Crediet en vertrouwen hebben dezelfde beteekenis en zonder het noodzake lijk vertrouwen kon de regeering niet slagen. Zender dat vertrouwen zal ook geen enkele andere regeering kunnen slagen. Waar lijdt het land aan? Natuurlijk in de eerste plaats aan de wereldcrisis, welke de exportcontin- genten zoozeer heeft gereduceerd, maar de gevolgen daarvan zouden alleen te bestrijden zijn geweest door eensgezind vertrouwen, zooals de regeering bij den aanvang van haar teind verklaarde. Dit vertrouwen is helaas onvoldoende gebleken. De oppositie schuwde g"n middelen tot het voeren van een nood lottige campagne tegen de regeering. Aanpas sing van ae productiekosten beschouwde de regeering als het eenige middel tot redding van den franc. Het pogen der regeering echter la stelselmatig door de oppositie verijdeld. En doordat het vertrouwen ontbrak, is de campagne voor de valuta ontstaan, waarbij de ministers rechtstreeks werden aangeval len. Het gevolg was, dat men goud is gaan uit voeren en ofschoon de franc bijzonder goed gedekt Is, mocht de regeering deze beweging riet laten voortduren. In dit licht moet men ce maatregelen beschouwen, welke gisteren «erden gepubliceerd, doch die niet het psy- S^che resultaat hebben bereikt, dat zij Mden kunnen hebben, indien men ver- wouwen had gehad. Zoo stonden de regee- nog slechts twee dingen te doen en wel Qe e9r5te plaats de deur te sluiten om ver- Ü2 gouduitvoer te verhinderen. En in de reede plaats diende de regeering het haar etc. den koning geschonken vertrouwen terug De regeering is ervan overtuigd, dat ^zren niets te verwijten heeft. Wanneer wij ttV? Steele werk terugblikken zijn de fou- Oiif gering geweest. „De regeermg be- L;.fet den wensch, dat haar opvolgers acnt mogen vinden te slagen, waar zij het JOntvocht" De regeering zegt evenwel, w?n m omstlge peering zonder vertrou- TiJi, *nmin eer> gunstig resultaat zal ver- "•M te bereiken. Dtiitschlancl, Ge. 'en troepen op den linker- Rijnoever. irivjii'r! ,^et de aanhoudende geruch- Weclaaffitirïl Se.riiksl'eEeerin® d00r haar "e Van Zaterdag jl. over de invoe ring van den algemeenen dienstplicht, tevens de bepalingen betreffende de demilitarisatie van den linker-Rijnoever zou hebben "opge zegd, werd aan de Tel. door de hoogste be voegde instanties het volgende medegedeeld: De bij de vredesverdragen aangegane ver plichtingen betreffende de demilitariseering van den linker-Rijnoever zullen althans zoo lang hieromtrent geen nadere regeling in overleg met alle daarbij betrokken partijen zal zijn getroffen, onverminderd nagekomen worden. Rusland. 1100 personen naar Siberië verbannen. Officieel wordt medegedeeld, dat 1100 per sonen leden van de „aristocratie van Lenin grad", gearresteerd zijn en naar Siberië zijn verbannen wegens deelneming aan een anti- Sovj et-beweging. Onder de verbannenen bevinden zich 41 prinsen, 33 graven, 66 baronnen, 142 voor malige ministers en staatsambtenaren van het keizerlijke regime, 547 vroegere leden van het keizerlijke leger en de keizerlijke vloot en 113 gewezen functionarissen van de keizer lijke politie. Griekenland, Na de demping der revolutie. Omtrent het aftreden van generaal Metaxas als minister kan het volgende nog gemeld worden Dit aftreden is niet bij verrassing gekomen, daar reeds onmiddellijk na de geslaagde on- derwei-ping van de opstandelingen gespro ken is over een aftreden van Metaxas. In politieke kringen neemt men echter aan, dat Metaxas in het vervolg met vrij grooten nadruk zal optreden als tegenstander van de regeering Tsaldaris. Men acht het niet on waarschijnlijk, dat een reorganisatie van de regeering noodig zal worden. De vroegere minister president Kaphanda- ris, de leider der Progressisten, is gearresteerd. Het is hem'al dien tijd gelukt zich verborgen te houden. Er worden nog 25 gevallen bekend, waarin het vermogen van personen, die met de op standelingen betrekkingen hebben onderhou den in beslag is genomen, Daaronder bevindt zich ook de vroegere minister van financiën, Maris. Naar hier voorts nog bekend wordt, heeft Venizelos op dringend verzoek van de Italiaan - sche regeering het eiland Rhodes verlaten. Hij zou openlijk hebben verklaard, dat hij den strijd niet opgeeft en op een goeden dag naar Griekenland zal terugkeeren. Frankrijk. „Engeland alleen naar Berlijn" Uit officieuze Fransche kringen werd de volgende verklaring verstrekt aan de Tel over de Britsche nota aan Berlijn: „De regeering te Londen ziet geen an der r mogelijkheid dan haar buitenlandsche poli tiek te voeren met de oogen gevestigd op de stroomingen in de Britsche openbare mee ning zonder zich bijzonder te bekommeren om een optreden in nauw overleg met Parijs. Dr Fransch-Britsche afspraken van 3 Februari j.l. hebben de laatste dagen practisch niet gefunctionneerd. Het gevolg daarvan is, dat Engeland Maandag uitsluitend in zijn eigen naam gehandeld heeft toen het zijn tegemoet komend antwoord aan Hitier zond. Frankrijk zal zich van elk initiatief onthouden, dat de Engelsch-Duitsche onderhandelingen zou kun nen schaden, maar, zoo zegt men „Engeland en Engeland alleen gaat Zondag a.s. in den persoon van Simon naar Berlijn. Het blanco mandaat, dat de Fransche regeering bij Si mon's bezoek aan Parijs den Britschen minis ter gegeven heeft voor het voeren van de be sprekingen te Berlijn, bestaat niet meer. De Fransche pers in beroering. De Fransche pers is zeer onstemd over de Britsche houding inzake het jongste Duitsche besluit. De Fransche idee was, schrijft het „Jour nal", een gezamenlijk en plechtig protest uit te spreken, waarna het in de bedoeling lag, dat Engeland, Italië en Frankrijk zich over het gebeurde zouden beraden en eventueel een beroep op den Volkenbond zouden doen. Si mon's reis naar Berlijn vindt thans plaats onder omstandigheden, die ten eenenmale tegengesteld zijn aan die, welke oorspronkelijk bij de Fransch-Britsche bespreküigen waren voorzien. „Het vaderland is in gevaar", aldus de „Echo de Paris". De Britsche houding heeft te Pa rijs verbazing en verwarring gesticht, nadat men sinds enkele weken den indruk had ge kregen, dat den Engelschen ministers ein delijk de oogen open waren gegaan. Hierin hebben wij ons evenwel vergist. Duitschlands politiek van chantage en geweld hebben een schitterende stimulans ontvangen. Volgens de „Oeuvre" verhindert de Britsche nota iedere gezamenlijke actie tusschen Lon den. Parijs en Rome en geeft zij Hitler moreele satisfactie Wat Londen en Parijs betreft, maakt Berlijn zich volstrekt niet ongerust. Wanneer het wellicht een weinig ongerust mocht wezen, dan heeft deze ongerustheid slechts betrekking op de houding van Rome. De „Figaro" is er ten zeerste over verwon derd, dat de reis van Simon naar Berlijn door gaat, zonder dat te voren met Frankrijk en Italië van gedachten wordt gewisseld over den nieuwen toestand, die het door Berlijn ge- schapen„fait accompli" heeft doen ontstaan. De botsingen te Karatsji. 200 dooden en 180 gewonden. Volgens de laatste hier ontvangen berich ten zijn bij de botsingen tusschen Mohamme danen en politie 200 personen gedood en be draagt het aantal gewonden ruim 180. Om trent de oorzaken van de botsingen zijn de volgende bijzonderheden ontvangen: Een Mohammedaan, Abdoel Quayam ge naamd, zou wegens moord op een Hindoe te rechtgesteld worden, nadat het tijdstip der executie reeds met 14 dagen door de regeering in Bombay was uitgesteld. Naar aanleiding van de terechtstelling liep bijna de geheele Mohammedaansche bevolking van de stad voor de gevangenis te hoop en op het kerk hof, deels om uiting te geven aan haar op winding, deels om te bidden voor de ziel van den terechtgestelde. Ofschoon de autoriteiten uitgebreide maat regelen hadden genomen, trachtte de menigte toch de lijken op te graven en ze in processie door de straten der stad te dragen. Toen de politie ingreep slingerden de Mohammedanen steenen en andere projectielen naar de poli tieagenten. Aangezien de toestand dreigend begon te worden, werden militairen opgeroe pen en toen alle pogingen om de orde te be waren en alle vermaningen vergeefsch ble ken, werd het vuur op de menigte geopend. Het nieuwe Noorsche kabinet. OSLO. 19 Maart (Reuter). De leider der Noorsche arbeiderspartij en voorzitter van het Storting Nygaardsvold heeft heden den koning de lijst voorgelegd van het nieuwe Noorsche kabinet. Minister-president en mi nister van arbeid wordt Nygaardsvold, mi nister van buitenlandsche zaken Koth, mi nister van financiën Undreboe, minister van handel Madson, minister van sociale zaken Bergsvik, minister van onderwijs Hjelmtveit, minister van defensie Monsen, minister van landbouw Ystgaard, en van justitie Lie. KAPITEIN SAWBRIDGE HERKRIJGT HET COMMANDO OVER DE „RENOWN" De Britsche admiraliteit heeft een uit spraak gedaan, die voor een groot deel de slissingen herroept der drie achtereenvolgende krijgsraden, waarbij kapitein-ter-zee Saw- bridge, commandant van het slagschip „Re nown", schuldig werd bevonden aan de bot sing met zijn schip met de „Hood", terwijl de kapitein van laatstgenoemd schip, Tower, als mede de commandant van het eskader, schout bij-nacht Bailey, van elke schuld aan dit on geval werden vrijgesproken. De admiraliteit verklaart thans, dat wel dege lijk ook den schout-bij-nacht en den comman dant der „Hood" voor een deel schuldig aan het gebeurde moeten worden geacht: eerstge noemde omdat hij ongebruikelijke orders heeft gegeven en de tweede omdat hij niet snel genoeg heeft ingegrepen, toen de botsing inderdaad dreigde. Het gevolg van dit alles is, dat kapitein Sawbridge er af komt- met 'n scherpe repriman de en het commando over de „Renown" her krijgt, en dat ook schout-bij-nacht Bailey en kapitein Tower nog wel iets van deze onaan gename geschiedenis zullen hooren. DR. CARL DUISBERG OVERLEDEN. Naar uit Berlijn wordt gemeld, is op 73- jarigen leeftijd overleden dr. Carl Duisberg, president-commissaris van de I. G. Farben- industrie A. G. Dr. Duisberg, die de uitvinder is van vele kleurstoffen, stichtte dit concern in de oor logsjaren. De fabrieken te Leverkusen ver wierven een wereldreputatie. De overledene is vele jaren president ge weest van den Rijksbond voor de industrie ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Mehkeh zei tot haar huisgenooten„Die prins is eindelijk weg; hij is nu een vogel. Mijn doel is bereikt. Ik heb maar niet gezegd toen ik hem net de deur uitjoeg, dat het een andere prins was, die het mij verzocht heeft; hij bood mij honderden ducaten, als ik Elewijn deed verdwijnen. Daaraan heb ik voldaan dus kan ik nu mijn geld wel halen." „Aha het was een andere prins die daar belang bij had," denkt onze beer „enfin, goed dat ik het weet." Een nieuwe Buitengewone Volkenbondsvergadering tegen 20 Mei bijeengeroepen. Moeilijkheden voor den Volkenbond en zijn „Commissie van 23". Zal een „regionaal veiligheidsverdrag" eindelijk de oplossing van den strijd brengen? Uruguay als advocaat van Paraguay te Genève. (Van onzen correspondent). GENèVE, 18 Maart 1935, Wanneer het Chaco-geschil tusschen Bo livia en Paraguay weder te Genève ter sprake komt, ziet men meestal slechts booze gezich ten bij die Volkenbondsambtenaren, die aan de oplossing van deze internationale strijd vraag hun beste krachten wijden. Zij beklagen zich niet ten onrechte erover, dat de Volken bond sinds ruim een jaar met de verantwoor delijkheid voor het nog steeds voortduren van den oorlog tusschen beide landen belast wordt., terwijl de Volkenbond eerst gedurende twee jaren zooveel mogelijk buiten de aangelegen heid werd gehouden, omdat de Zuid-Ameri- kaansche staten en ook Bolivia en Paraguay zelf de zaak onder elkander wenschten af te doen. Toen dit ondanks alle bijeenkomsten van de „Onzijdigen commissie" te Washington en ondanks verdere bemiddelende besprekingen tusschen de nabuurstaten en de oorlogvoeren de partijen niet mogelijk bleek, riep Bolivia tenslotte officieel den Volkenbond te hulp en deze moet nu maar zien den boel op te knap pen, nadat de Zuid-Amerlkaaansche regeerin gen met al hun bemiddelingspogingen zulk een verwarring hebben gesticht, dat het heel moeilijk geworden is den knoop te ontwarren Doch intusschen roept de wereld schande over den Volkenbond telkens wanneer te Genève weder een nieuwe bijeenkomst, die de be ëindiging van den oorlog ten doel heeft, zon der direct resultaat is verloopen! Hoe ingewikkeld de zaak geworden is, door dat de oplossing der moeilijkheden niet van den aanvang af den Volkenbond is toever trouwd geweest, bleek weder in de pas ge ëindigde zitting der „Commissie van 23", aar wie de Buitengewone Volkenbondsvergadering van 24 November de zorg toevertrouwde de verdere lotgevallen van de aanbevelingen der Volkenbondsvergadering tot oplossing van het Chaco-geschil nauwlettend te blijven volgen. Men weet, dat de regeering van Bolivia de aanbevelingen zonder eenig voorbehoud heeft aanvaard, doch dat Paraguay geweigerd heeft dit te doen en desniettemin toch voortgaat den oorlog tegen Bolivia te voeren. Dit is in hinrechten strijd met de bepaling van art. 15, par. 6, van het Volkenbondsverdrag, dat verbiedt oorlog te voeren tegen een staat, die de aanbevelingen der Volkenbondsvergader in: tot oplossing van een geschil aanvaard heeft Verschillende gedelegeerden, en in het bijzon der die van Sovjet Rusland, Tsjecho-Slowakije en Colombia, wenschten daarom sanctiemaat regelen tegen Paraguay aan te wenden over eenkomstig art. 16, dat sancties voorschrijft tegen den staat, die in strijd met art. 12, art. 13, of art. 15 van het Volkenbondsverdrag zijn „toevlucht tot den oorlog neemt". Paraguay had nu echter een bekwamen ad vocaat te Genève in de persoon van den ge delegeerde van Uruguay Guani, oud-voorzitter van de Volikenbondsvergadering en van den Volkenbondsraad. Deze scherpzinnige jurist diplomaat. die helaas zijn goeden roep als warm Volkenbondsvriend ditmaal onherstel baar benadeelde, doordat hij bij iedere ge legenheid optrad als dé schutspatroon van het land. dat Genève den rug heeft toegekeerd betoogde, dat de sanctiebepalingen van art. 16 in dezen niet van toepassing zijn. omdat Paraguay slechts den oorlog voortzet, nadat Bolivia in 1932 haar toevlucht tot den oor log genomen had! Een beschuldiging, die de gedelegeerde van dit land, Costa du Reis, na tuurlijk verontwaardigd van zich wierp. Had den de Zuid-Amerikaansche stöten in 1932 niet den wensch doorgezet, om den Zuid- Amerikaanschen broederstrijd onder elkander en zonder tusschenkomst van den Volkenbond te beslechten, dan zou de kwestie der eerste verantwoordelijkheden voor het uitbreken van den oorlog waarschijnlijk reeds lang zijn opge- 'ost. Thans echter kon Paraguay's advocaat de bestaande onzekerheid gebruiken, om op juridische gronden zich tegen de toepassing- van sanctiemaatregelen tegen Paraguay te verzetten! Ik vermeld dit betoog van Guani slechts als één voorbeeld uit vele, hoe de geheele kwestie ingewikkelder is geworden, doordat de Volken bond zich niet van den aanvang af met de strijdvraag heeft mogen bemoeien. Erkend moet echter worden, dat dit juridische argu ment van Guani niet van grooten praktischen invloed geweest is, omdat de meeste Zuid Amerikaansche staten ook uit politieke over wegingen tegen de toepassing van art. 16 nog zijn. Zij houden niet van dwang tegen een lid der Amerikaansche volkerenfamilie, waarbij de overweging, dat Paraguay in het begin toch eigenlijk wel het minst schuldige deel der twee strijdenden geweest is, natuurlijk ook mede- spreekt. In het bijzonder echter stuit het- den Zuid-Amerikanen tegen de borst, dat buiten staanders thans tegen één der hunnen, al heeft Paraguay zich in de laatste maanden zonder twijfel aan schending van het Volken bondsverdrag schuldig gemaakt, geweldmaat- regelen zouden treffen. De gedelegeerden van Engeland, Frankrijk en Italië hebben zich echter gehaast de gedele geerden van Argentinië. Chili, Peru en Uruguay op dit punt gerust te stellen. Zij verklaar den zich bereid de Zuid-Amerikaansche staten bij hun dwangmaatregelen tegen Paraguay te ondersteunen, indien dezen dit verlangden, doch zouden zich van iederen sanctiemaat- •egel onthouden, die niet de instemming der rabuurstaten der strijdende partijen zou heb ben. De volle verantwoordelijkheid voor de volgende gebeurtenissen is dus op Argentinië en andere naburen gelegd. Intusschen hebben Engeland, Frankrijk en 3ovjet Rusland ondanks het verzet van Guani weten door te zetten, dat de Commissie van 23 nogmaals haar aanbeveling van 16 Januari litdrukkelijk bevestigd heeft, dat thans het verbod van wapenleveringen aan Bolivia zal worden opgeheven, doch daarentegen het em bargo tegen Paraguay des te krachtiger zal worden gehandhaafd. Guani dreigde echter, dat Uruguay alle in dit land binnenkomende en voor Paraguay bestemde wapenen naar dit land zal doorzenden, indien Chili en Peru den doorvoer van wapenen naar Bolivia zouden toelaten! En daar Paraguay reeds heeft aan gekondigd uit Japan zooveel wapenen te kun nen krijgen, als het noodig heeft om Bolivia definitief te overwinnen, zoo zou Uruguay bij de uitvoering van dit dreigement veel onheil kunnen aanstichten. Het is dan ook geen wonder, dat Engeland en Frankrijk met ster ken nadruk op een herziening van dit stand punt van Uruguay aandrongen! Waar Uruguay in deze zitting der Commissie van 23 zoo duidelijk als beschermer van Pa raguay optrad en Argentinië en andere na- buurstaten een sterken weerzin tegen de toe passing van art. 16 aan den dag legden, kan men met niet veel vertrouwen de resultaten der nieuwe bijeenkomst der Buitengewone Volkenbondsvergadering op 20 Mei tegemoet zien. Toch ontbreekt het niet aan delegaties, die de juistheid inzien van de waarschuwing van den Zweedschen gedelegeerde Westman. dat net. hier niet in de eerste plaats gaat om huipverleening aan Bolivia, dat zich thans als heel braaf Volkenbondsüd gedraagt, doch een paar jaar geleden, toen het nog de militair sterkere dacht tc zijn, zich ook niet om den Volkenbond bekommerde. Het gaat hier bo venal om de toekomst van de Volkenbonds gedachte. Indien na de minachting, die Japan voor de aanbevelingen der Volkenbondsverga dering van Maart 1933 getoond heeft, thans ook het zooveel zwakkere Paraguay zonder eenig nadeel voor zich zelf de aanbevelingen van den Volkenbondsvergadering van Novem ber 1934 eenvoudig zou kunnen naast zich neerleggen, zouden de volkeren zich meer en meer afvragen, of zij dan van Genève niets te duchten en dus ook niets te hopen heb ben! Men spreekt wel veel over de bijzondere ingewikkeldheid èn van het Japansch-CTu- neesche geschil over Mandsjoerije èn van het Chacogeschil tusschen Bolivia en Paraguay, doch zou niet ieder toekomstig geschil blijken ook zijn ingewikkelde zijde te hebben? Wij moeten daarom hopen, dat den Zuid- Amerikaanschen staten, die weder twee maan den tijd vor bemiddelingspogingen „binnen 't kader van den Volkenbond" en „op den grond slag van de aanbevelingen der Volkenbonds vergadering van 24 November 1934", gekregen hebben, eindelijk een succes te beurt zal vallen en dat het hun gelukken zal Paraguay tot rede te brengen. De langzame voortgang van de Paraguayaansche aanvallen tegen het reeds geslagen gewaande Bolivia schijnt een begin van oorlogsmoeheid bij de Paraguaansche generalen te hebben verwekt. Zij schijnen thans eerder bereid te zijn een voorstel te aanvaarden, dat op een voor Paraguay eer volle wijze den strijd beëindigen zou.. Misschien zou Paraguay dus toch nog bereid zijn de aanbevelingen voor 24 Nevember te aanvaar den, mits deze worden aangevuld door een „regionaal veiligheidsverdrag", waarbij de staten zich verbinden zullen tot gemeen- schapeplijke hulpverleening aan dien staat, die na de beëindiging der vijandelijkheden toch weder zou worden aangevallen. Op deze wijzo zou het kleine Paraguay een waarborg krijgen flat het grootere Bolivia de door de Volken bondsvergadering aanbevolen staking der vij andelijkheden niet misbruiken zou, om weder in militairen zin op kracht te komen en dan toe te slaan! B. -DE JONG VAN BEEK EN DONK.- I ^llllllllllll'llllllllll''llllllllllllllllllll''lllll,'llllllllllllllllllllllllllllll'''''lllllllllllllllllll'''''''''^ DONDERDAG 21 MAART 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.Gram.pl. 9.Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.20 Gram.pl. 11.— Kniples kinder- kleeding. 11.30 Planorecital A. Bollweg. 11.50 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl. 1.45 Gram.pl. 2.— Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 3.00 Naaicursus. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.pl. 5.— Voor groote kinderen. 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30 Sport- praatje H. Hollander. 7.— Concert door Piérre Palla (piano), Boris Lensky (viool) en Bob Scholte (zang). 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Gram.pl. 8.15 Bach-her- denking i.h. Concertgebouw te Amsterdam. Het Orkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg, het Toonkunst koor en solisten. In de pauze: Causerie over Bach door Johan Perey. 10.30 Disco-nieuws. ll._ vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „La Gaité", Am sterdam: Jack de Vries en zijn Internationals. HUIZEN 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.— NCRV. 11.— KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 10.15 Morgen dienst o.l.v. Ds. C. Riemer. 10.45 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. 2.Handwerkles 3.Vrou wenhalfuur. 3.30—3.45 Gram.pl. 4.— Bijbel lezing door ds. C. M. Luteyn m.m.v. bariton en orgel. 5.— Handenarbeid v.d. jeugd. 5.30 Bach- recital door J. Keessen iviool). 5.55 Gram.pl. 6.15 Bachrecital door P. Lente (cello). 6.43 Causerie H. Amelink. 7.Ned. Chr. Persbureau 7,15 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé 7.45 MatthausPassion van Bach, door de Chr. Oratorium-Vereeniging te Haarlem o.l.v. G. Robert, m.m.v. solisten en het Utrechtsch Sted. Orkest. Om 9.10 Vaz Dias en Gram.pl. 10.45—11.30 Gram.pl. DROITWICII 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Gram.pl. 11.50 Voor de scholen. 1210 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. N. Austin. 1.20 Gram.pl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Gram.pl. 4.20 Relais uit Kaapstad. 4.50 Orgelconcert Ph. Taylor. 5.35 Yascha Kreinen en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Concert (sopraan, 2 violen, cembalo). 7.10 Duitsche les 7.40 Grampl. 7.50 Lezing. 8.20 „The story of the waltz", potp. van G. Walter. 9.20 Causerie. \40 Pianorecital S. Stein. 9.50 Berichten. 10.20 Korte Dienst. 11.3512.20 B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Hall. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Kamermuziek, o.l.v. Doyen. 4.20 Radiotooneel. 9.05 Nat. Or kest o.l.v. Rhené Baton. 10.50 Dansmuziek. NALTJNDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. .Wivex" 1.40—2 Zang en piano. 2.204.05 Concert uit Rest. Rite". 7.30 Symnhoniec.nncert m.m v solisten en orkest o.l.v. Prof. N. Malko 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gram.Dk 6.35 Orkestconcert. 11.20 Keulsch Svmphor te-orkest o.l.v. G'llssen. 1 35 Tellorecital. 3.20 V. d. Deutechlandsender: Oskar Joost en ziin orkest. 5,20 Viool en piano ".20 Gram.pl. 7 20 Militair concert. 9.35 Om- ••™rkonr pn -orkest en solisten. 9.5511.20 -V't-pcitcrreert. ROME 421 M. 8.05 Symphonieconcert o.l.v. Colarocco.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3