BEVERWIJK HEEMSKERK SANTPOORT ZATERDAGMIDDAG' COMPETITIE Christelijk-Historische Unie. Donderdagavond hield de Christ. Historische Unie afd. Beverwijk en Omstreken een propa gandavergadering in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan. De heer Runia opende de bijeenkomst met gebed en sprak een openingswoord, waarin hij wees op de geringe politieke groepeering Wijk aan Duin, waardoor vergadringen als deze eigenlijk tot de zeldzaamheden behooren in die gemeente. Er is een zekere matheid te constateeren in het politieke leven. Toch acht spr. het goed zich rekenschap te geven van de gebeurtenissen op politiek terrein. Daarom is deze propagandavergadering van beteeke- nis. De dezen avond te behandelen onderwerpen gaan over de gemeentepolitiek. Spr. zou daar bij echter de fusie niet in bespreking willen brengen. Zoo noodig zou aan dit belangrijke onderwerp een afzonderlijke vergadering kun nen worden gewijd. De heer C. Versteeg, lid van den gemeente raad te Beverwijk sprak over zijn vier-jarigen loopbaan als raadslid. Hij vestigde allereerst de aandacht op het gemis van overleg met een mede Chr. Hist, raadslid. Als eenling had spr. het niet gemakkelijk. De heer Versteeg herin nerde voorts aan zijn arbeid in den raad ten aanzien van de verbetering van de brandweer (alarmsysteem), aan zijn medewerking aan verschillende belangrijke raadsbesluiten. Spr. memoreerde vervolgens de jongste en zeer belangrijke besluiten van den gemeen teraad inzake de fusie, den bouw van een nieuw volksbadhuis en inzake de levering van gas aan de gemeente Limmen. Hoewel spr. er natuurlijk in het geheel niet van overtuigd is een ieder bevredigd te hebben, eindigde hij zijn beknopt overzicht met de mededeeling. dat hij zijn taak naar beste weten en in het algemeen belang had verricht. Bij de nu volgende besprekingen bleek men van gevoelen te zijn, dat de schoolvoediiiL Wijk aan Duin zeer noodig is gebleken. Dank zij de hulp van particulieren is aan de schrij nende tegenstelling, dat de kinderen uit Wijk aan Duin van een warm middagmaal verstoken bleven, een einde gekomen. Ten aanzien van de vergunningen voor cafés achtte men de politiek van Beverwijk, die het aantal vergunningen inkrimpt Juister dan die van Wijk aan Duin, waar men het aantal ver gunningen uitbreidde. Langdurig werd gesproken over het rio- leeringstelsel en in verband daarmede over de vervuiling van de haven. De heer Th. Rumia hield daarna een in leiding over het onderwerp „Plaats en taak van de Gemeenteraad in ons Staatsbestel". Spr. vestigde er in de eerste plaats de aan dacht op, dat de wereld aan het begin staat van een geheel nieuwe maatschappelijke struc. tuur. Komende tot zijn onderwerp, herinnerde de heer Runia er aan, dat eerst in 1848 de gemeenteraden door het volk werden gekozen. Thans vraagt men zich af of aan alle goede regelingen een einde zal komen, of door over- democratiseering of door een geweldadig in grijpen door een andere beweging. 1 VEREENIGING „BELLAMY" Ter herdenking van den geboortedag van Edward Bellamy (26 Maart 1850) houdt de groep Beverwijk der Internationale Bellamy- beweging op Dinsdag 26 Maart In Hotel „Oud Meerenstein" een openbare vergadering. Spre ker is de heer M. E. Bouwmeester over het on derwerp „Welke beteekenis heeft de Bellamy- beweging voor dezen tijd?" De minstreel van „Assumburg", Geert Dils zaï de bijeenkomst met zijn verschijning en met zijn liedjes bij de luit opluisteren. JAARVERGADERING „ROOD WIT" De „Supportersvereeniging „Rood Wit" van de V. V. Beverwijk hield in café „De Vriend schap" van den heer Vessies haar jaarver gadering, welke ook werd bijgewoond door de bestuursleden van de V.V. Beverwijk. De voorzitter, de heer W. van Vlissingen me moreerde in zijn openingswoord den groei der vereeniging in de eerste vijf jaren van haar bestaan. Om zijn vele verdiensten voor de ver eeniging werd de heer C. Spanjaard tot lid van verdienste benoemd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de terreiningang aan den Aagtendijk zeer be langrijk is verbeterd. Het jaarverslag vair- den secretaris, den heer S. Rumping gewaagde eveneens van een bloeiend vereenigingsleven. In het financieel overzicht kon de penningmeester, de heer W. Meijer ook al een opgewekten toon laten hoo- ren. Het kassaldo was f 420.60. Boeken en bescheiden van den penningmees ter waren blijkens de commissie van onder zoek in orde bevonden. De heer A. Verhoef werd benoemd tot lid van de kascommissie. Bij de bestuursverkiezing werden de hee- ren S. Rumping en G. Grapendaal bij accla matie herkozen. Daarna werd medegedeeld, dat ter viering van het eerste lustrum op 25 Mei a.s. in het veilingsgebouw „Centrum" een feestavond zal worden gehouden. Blijkens de plannen, die de heer F. Maenhout voor dezen avond ontvouw de, belooft het een knalfuif te worden. Tenslotte spoorde de voorzitter de suppor ters aan het eerste elftal in de komende zware promotiewedstrijden bij de uitwedstrij den te vergezellen. Nadat van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt heeft de voorzitter van de v.v. Beverwijk nog een opwekkend woord tot de leden der supportersvereeniging gesproken, waarna de heer W. van Vlissingen de verga dering sloot. VEREENIGING VOOR CHRISTELIJK NATIONAAL ONDERWIJS. Dinsdag 26 Maart houdt bovengenoemde 'ereeniging een ledenvergadering in de Chr. School. De agenda voor dezen avond ver meldt o.m.: Schoolverslag, Verslagen penning meester en Hulpfonds en bestuursverkie zing. Spreker omschreef vervolgens in den breede de belangrijke taak van den gemeenteraad, die het bestuur en de huishouding der gemeente regelt. Een krachtige gemeenteraad kan groote dingen tot stand brengen. In verband hier mede wees spr. op de activiteit, welke de raad en het gemeentebestuur van Beverwijk aan den dag leggen. De zelfstandigheid der ge meenten komt in den laatsten tijd in het ge drang. De autonomie der gemeenten, aldus betoogde spr., is niet onbeperkt, omdat zij deel uitmaken van het Rijk Ten aanzien van de samenstelling van den gemeenteraad kan de bekende uitspraak gelden, dat een volk de regeering krijgt, die het verdient. Daarom wekte spr. zijn gehoor op er naar te streven de juiste mannen naar den gemeenteraad af te vaardigen. Ook over deze inleiding werden besprekin gen gevoerd, waaruit de wenschelijkheid bleek, om voor de a.s. verkiezingen een openbare vergadering te beleggen met een Kamerlid als spreker.Het bestuur zal daartoe de noodige voorbereidingen treffen. De voorzitter legde er den nadruk op, dat de Christ. Hist. Unie geen partij van beloften is, die in vele gevallen toch niet nagekomen kunnen worden. Nadat nog langdurig over verscheidene aan gelegenheden was gediscussieerd kwam het laatste punt der agenda in behandeling, na melijk een bespreking over de wijze van sa menstelling der groslijst voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezingen. Deze besprekingen wer den alleen met de leden der afdeeling in huishoudelijke bijeenkomst gevoerd. De heer Th. Runia sloot de propaganda vergadering met een woord van dank voor de van de zijde der niet-leden betoonde be langstelling. VIERDE WINTERLEZING HOOGOVEN- STATEN. De vierde winterlezing van de Vereeniging Hoogoven-Sta ten zal op Donderdag 11 April gehouden worden. Spreker voor dezen avond is Mr. Stufkens over het onderwerp „De waarde van eenige middelen tot ontwikkeling. VOLLE MELK Het bestuur van de Coöp. Broodbakkerij „Al gemeen Belang" deelt ons mede, dat de leve rantie van pl.m. 1080 L. volle zoete melk voor, het tijdvak van 1 April 1935 tot 1 April 1936 na gehouden inschrijving is opgedragen aan de Melkinrichting „Assumburg" alhier. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werden in Hotel „Oud Meerenstein" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers 20 woonhuizen en 1 woon- en winkelhuis aan den Noorderwijkweg en van woonhuizen en van 1 woon- en winkelhuis aan den Ouden Alkmaarschenweg, eigendom van de N.V. Lucrato geveild. Er was voor deze woningen al heel weinig animo. Geen enkel perceel kon een bod krij ten, behalve dan van den notaris of van de betrokken hypotheekbank. De perceelen werden opgeboden tot f 2200 en geen enkel bod kwam daar boven. De woningen Noorderwijkweg 4563a stonden in combinatie op f 28,910 en werden bij afslag niet gemijnd, evenmin als de wo ningen Noorderwijkweg nos. 73—87, in com binatie staande öp f 17.600. Niet veel beter verging het de woningen aan den Ouden Alkmaarschenweg nos. 214. Deze combinatie vond voor f 16400 geen koo- per. De eindcombinatie, staande op f 62.910 werd door den heer C. van Etten afgemijnd op f 90. DE ST. JOZEF HARMONIE NAAR HET CONCOURS. De St. Jozef-Harmonie, dirigent de heer P. Eggermont, zal in de derde afdeeling Har monie van het te Heemskerk te houden mu ziekconcours uitkomen met de ouverture „La Charmante" van Sam Vlessing als verplicht nummer en met de ouverture „Cecilia" van Daumers als nummer naar keuze. In den marschwedstrijd wordt uitgevoerd „Jong Brabant", een marsch van den diri gent, den heer P. Eggermont. BONTE AVOND VOOR „ZANGLUST". Voor een talrijk publiek gaf het mannen koor ..Zanglust" met medewerking van den conferencier-humorist Pierre Leenhouts de xylophoniste en accordeoniste Carla Diana Donderdag een bonten avond in het Kenne- mer-Theater. De heer L. Blaauw sprak een kort ope ningswoord, waarin hij alle aanwezigen en in het bijzonder burgemeester en mevrouw Scholtens hartelijk welkom heette. Tevens deelde spreker mede. dat de beschermheer de heer C. H. Moens door ambtsbe zigheden dezen avond niet kon bijwonen Ook mevrouw N. Vrickx-Sant. die het koor bij eenige nummers op dè piano zou begelei den, was wegens ziekte verhinderd te ko men. Tenslotte deelde de heer Blauw nog mede, dat „Zanglust" van plan was dit jaar een buitenlandsche kunstreis te maken. Hierna zong het koor met begeleiding van den directeur, den heer H. v. Dijk, „Ons Hol lands" van B. Zweers en „Een Kermiscava- lier" van Alph. Vrancken, waarbij vooral het eerste nummer zeer mooi vertolkt werd. De daarop volgende xylophone-soli van Carla Diana en het optreden van Pierre Leenhouts als humorist en conferencier vie len eveneens uitermate bij het publiek in den smaak, hetgeen wel bleek uit het dave rend applaus, dat zij na ieder nummer in ontvangst te nemen hadden. Vervolgens bracht het koor op zeer ver dienstelijke wijze „De Wereld een orchest" van H. Dubois, „Ein kleines Malheur" van Fr. de Wildt en „De Kuiper" van W. F. Kools ten gehoore. Na de pauze gaf Carla Diana eenige ac cordeon-nummers en vooral bij het bekende „Mijn tante Alida" werd dapper door het publiek meegezongen. Ook Pierre Leenhouts wist door zijn liedjes de aanwezigen weer bijzonder te amuseeren. Ten slotte zong het koor nog „Wander- schaft" van C. Zöllner, „Tanzliedchen" van Gayen en „Er was ereis". Ook deze nummers werden zeer goed gezongen, waarvoor een woord van lof aan den heer van Dijk hier zeker op z'n plaats is. De avond werd besloten met een geani meerd bal onder leiding van Leo Peelen, ter wijl Roemers Band voor de dansmuziek zorgde. HIT OP HOL Op het erf van den heer W. Schipper te Noorddorp stond diens hit voor de wagen ge spannen. Op het oogenblik dat het dier een emmer water werd voorgezet, schrok de hit en sloeg op hol, juist op het moment dat op den Rijksstraatweg een personenauto naderde. De wagen en de auto kwamen in botsing en werden zwaar beschadigd. Wonder boven wonder bleef de bestuurder der auto, die alleen in de auto zat ongedeerd en ook de hit bekwam geen kwetsuren. S. D. A. P. De S. D. A. P. neemt deel aan de verkie zingen voor den gemeenteraad. De voorloopige groslijst bevat de namen van de heeren Jac. Klomp en J. N. Slot. WANDELPARK „MARQUETTE". De openstelling van het wandelpark „Mar quette" zal 30 April plaats hebben. Het kasteel Marquette zal in de maanden Juli en Augus tus ook voor het publiek te bezichtigen zijn. BONÜ VAN STAATSPENSIONNEERING. Onder voorzitterschap van den heer K. de Vries hield de afdeeling van bovengenoem- den bond haar jaarvergadering in café Flora. Na voorlezing der notulen bracht de pen ningmeester verslag uit over de financiën. De rekening sloot met een batig saldo van 1.90. De aftredende bestuursleden, de heer K. de Vries, J. Kluft en P. Jongejans, werden bij ac clamatie herkozen. Laatstgenoemde zal tevens het secretariaat van den heer P. de Vries op zich nemen, dit in verband met diens gezond heidstoestand. BLOEMBOLLENCULTUUR. Bovengenoemde vereeniging hield een ledenvergadering waarin goed gevonden werd 10.subsidie te verleenen aan het bestuur van de muziekvereeniging in verband met het te houden concours op Zondag 2 en Maandag 10 Juni a.s. LE7JNG DS. A. v. d. HEIJDE. Het Tweede-Kamerlid Ds. A. v. d. Heijde, hield gisteravond in „De Toorts" een lezing over „Crisis, Misdadigheid, Gevangenis en Re- classeering". Spr. noemde zijn onderwerp voor ieder, die sociaal voelt, zeer belangrijk. Objectief ge sproken behooren de misdadigers tot de meest ongelukkige medemenschen, ongelukkig reed: hierom, omdat de gemeenschap zegt: „Wij stooten u af en bannen u uit." Wanneer men ich dat goed indenkt en men is een klein beetje gevoelig, dan is dat een zedelijk brand merk, dat iemand tot een beklagenswaardig mensch stempelt. En vergeet niet dat het niet gaat om een klein getal! In 1932 werden er 24.000 men- schen veroordeeld. Dit aantal is nu zeker veel grooter, want de economische en moreele ontreddering, de ontwrichting onzer maat schappij is oorzaak, dat alle vormen van mis dadigheid van kwartaal tot kwartaal toene men. Men onderscheidt 4 hoofdvormeij van mis dadigheid: 1. Economische misdrijven (brandstichting, diefstal, oplichting). 2. Agressieve misdrijven «beleediging, smaad, moord), 3. Zedenmis drijven. 4. Politieke misdrijven. 9 In oude tijden was men zijn eigen rechter, maar tenslotte is de berechting staatszaak eworden en hebben we in democratische landen gekregen onafhankelijke, voor het leven zittende rechters. De gevangenis bestaat ruim 100 jaar. Voor den tijd had men wel inrichtingen, die als 'oorloopers kunnen worden beschouwd (rasp en spinhuizen), waarin landloopers, bedelaars en prostituées werden ondergebracht. Een groote fout van de gevangenissen is van den beginnen geweest de gemeenschap pelijke opsluiting in groepen. Gevoegelijk kon hier gesproken worden van „de hoogeschool voor de misdaad". In 1881 werd in ons land een wet aangeno men om de celstraf in te voeren, welke wet in 1886 werd uitgevoerd. Men dacht hiermede het ei van Columbus te hebben gevonden. Na zou de misdadiger wel tot inkeer komen. Mo menteel weet men beter. Ongetwijfeld is cel straf beter dan gemeenschappelijke opslui ting, maar op zichzelf werkt de celstraf niet I opvoedend en louterend. Langzamerhand, onder den invloed der re classeering, is er een reeks van andere mid delen ter beschikking van den rechter geko men: 1. De officier van justitie behoeft iemand niet te vervolgen (opportuniteitsbeginsel). Dit kan in bepaalde gevallen heel goed zijn. 2. Voorwaardelijke vervolging. 3. oVorwaardelijke veroordeeling. 4. Boete. 5. Het opleggen eener gedeeltelijk onvoor waardelijke, gedeeltelijke voorwaardelijke straf. Een officier van justitie behoort eigenlijk van een beklaagde alles te weten. Alles we ten, is wel niet alles vergeven, maar beteekent vaak mild zijn. Dit voorlichtingsrapport maakt de reclasseering, die een onmisbaar onderdeel is van onze rechtspraak. Dank zij de. reclasseering kon voor de crisis een belangrijk deel onzer gevangenissen worden gesloten. In dit opzicht moet zeker ook gedacht worden aan den betere omstan digheden, waaronder de menschen kwamen te leven. De teak van den reclasseeringsraad is een zeer moeilijke, vooral als men er niet komt als een Farizeeër: „Heere, ik dank U, dat ik be ter ben Men moet trachten het vertrouwen van de menschen te krijgen en op rustige, niet in dringerige wijze probeer en iets voor de men schen te zijn. Dan worden er zelfs vaak met de grootste misdadigers banden gesmeed, die inverbrekelijk zijn. Tenslotte besprak spreker no-g de groote groep van de psychopaten, als daar zijn psychomanen, kleptomanen, eratomanen, enz., waarvan spr., die zelf lid van den re classeeringsraad is, meer dan één, vaak ont roerend voorbeeld gaf. VRIJDAG '22 MAART 193. taal nemen 9 spelers deel n.l. de kam van Nederland, Spanje, Frankrük 7Piosn^ land, België en Oostenrijk, resu d Koopman, Miro, Lagache, Aeberhard 7 t6a en Engl, alsmede de heeren Davin (ïv, Faauchamps (België) en Groentem?» öerland)uiema0 De voorzitter van „K. R. A. S de h Pin to, heette in zijn openingswoord «U bijzonder de heeren dr. J. C Mollen. m hl-' Pyper, resp. voorzitter en secretaris v A. Ned. Biljartbond, alsmede den heer 4& de* secretaris-penningmeester van den t Aïi. tionalen Biljart Bond. welkom Vo r"i% richtte hij zich in het Fransch Nederlandsch tot de spelers, w'aarhii v$ hoop uitsprak, dat er goed spel zou r>- leverd. woloen»e. Hierna werd begonnen met do Engl (Oostenrijk)—Mira (Spanie) (België)Fauchamps (België) Het resultaat was: Zaman Fauchamps Miro (Spanje) Engl (Oostenrijk) Koopman Groenteman Ingache Davin Miro Fauchemps Engl Zaman Abberhard Koopman Groenteman Davin 50 80 42 80 50 90 46 90 38 81 50 81 50 64 32 64 50 78 38 78 27 68 50 68 40 71 50 71 32 65 50 65 d.iS las tón 0.(19 0.611 0.111 0.500 0 64! 0.4S7 0.191 0511 0(51 VOETBAL. AMSTERDAM—BRUSSEL Donderdag is het volgende Amsterdam», elftal samengesteld voor den wedstrlldï Brussel op 30 Maart, op het Ajax-terrein- Doel: Van Wijk (Zeeburgia). Achter: Van Stokken (D. W. S) en si, (Blauw Wit). en Midden: Wilders (Blauw Wit), Slot (D en Van Dijk (Ajax). Vóór: Van Nek (A. F. c.), Westfaal Wit), Van Reenen (Ajax), Roeg (Ajax) Van Es (D. W. S.) 1 o BILJARTEN. Europeesch kampioenschap Driebanden. De eerste tocht van de geweldig-groote „Normandie" was naar het droogdok, waar het schip afgebouwd zal worden. Donderdagmiddag zijn te Amsterdam de Europeesche kampioenschappen driebanden begonnen, welk tournooi wordt georganiseerd ren om van het kampioenschap verzekerd te door de Biljartvereeniging „K. R. A. S." In to- zijn. Voor morgen is het volgende proeramm, samengesteld: Afdeeling A: V. V. IJ.—IJ. F. C. S.I.Z.O.—V.V.IJ. 2 Afdeeling B V. J. B.Ulysses. Kennemerland 3—Kennemerland 2. Afdeeling C: V. E. W. I.—V. V. B. Ulysses 2—V. J. B. 2. Kennemerland 5V. E. W. 2. S. I. Z. O. 3—V. V. IJ. 3. Hoewel V. V. IJ. reeds kampioen is en IJ.F.o. het niet verder dan tot de vierde plaats op de ranglijst kan brengen, verwachten we toch een spannenden strijd op het W.IJ.-terrem aan den Duin en Kruidbergerweg te Sant poort. Sinds jaren bestaat er tusschen deze teams een groote rivaliteit. Langen tijd is IJ.F.C. de sterkste geweest, doch sinds 1933 zijn de rollen omgedraaid en traden de V, V, U'ers steeds als overwinnaars uit het strijd perk. Op 17 November j.l. wist V. V. IJ. den eersten wedstrijd met 6—0 te winnen, een uit slag, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Inmiddels is het IJ.F.C.-elftal be langrijk sterker geworden, zóó sterk zelfs, dat we ons niet aan een voorspelling durven wa gen. S.I.Z.O.—V.V.IJ. 2 is een ontmoeting, die door de overwinning, welke de bezoekers ver leden Zaterdag op Tweede Jeugd hebben we ten te behalen, aan belangrijkheid heeft ge wonnen. Slagen de V.V.IJ.'ers er nl. in, huil tegenpartij te kloppen, dan hebben zij de on derste plaats met S.I.Z.O. verwisseld.Ook hier kan een spannende ontmoeting worden tege moet gezien. V. J. B. is op eigen terrein nog ongeslagen; we vermoeden dan ook, dat Ulysses er niet in zal slagen dit record te breken. Kennemerland 3, dat voornamelijk uit oudere spelers bestaat, zal zich wel niet tegen dé jeugdige reserves van haar eigen club kun nen handhaven. In Heemstede wordt de belangrijke wed strijd V. E. W.—V. V. B. gespeeld. De thuis club heeft de beste kansen op het kampioen schap, doch mocht zij deze ontmoeting verlie- zijn dan bedraagt het verschil met de Velse- naren nog maar één punt, terwijl in dat geval ook Kennemerland 4 weer een mooie kans krijgt. De eerste ontmoeting werd door V. V. B. gewonnen, hetgeen voor -V. E. W. wel een reden zal zijn om al het mogelijke te doen, de beide punten te veroveren. Mocht de thuis club hierin slagen, dan zullen de resteerende wedstrijden tegen V. V. IJ. 3, Kennemerland 5 en V. J. B. 2 wel voldoende punten opleve- HOLLANDAMERIKA LIJN. Breedijk, Rotterdam n. New-Orleans 21 (v. m.) te Antwerpen. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 20 (n.- m.) v. Liverpool. Beemsterdijk, Rotterdam n. Philadelphia 20 (v.m.) te Norfolk. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitreis) 21 van Kaapstad. Giekerk vertrekt 23 van Beira n. Rotterdam Nijkerk (thuisreis) 21 te Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 21 van W.-Afrika te Amsterdam. Hercules, 21 van Amsterdam n. West-Afrika HALCYON LIJN. Maasburg, Melilla n. Rotterdam p. 19 Gi braltar. Stad Zalt.bommel, 20 te Gent voor Rotter dam. Stad Dordrecht, 21 van Melilla naar Rot terdam. Stad Arnhem 20 van Servola n. Seriphos. HOLLAND—AUSTRAIIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 20 van Messina. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk 21 van Hamburg te Rotterdam. Grootekerk 20 van Rotterdam te Hamburg. Gaasterkerk 21 van Yokohama te Rotter dam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Simon Bolivar 21 v. Amsterdam n. Ham burg. Vesta 21 (n.m.) v. Amsterdam te Velsen. Achilles 21 van Venetië te Amsterdam. Ajax, 21 van Amsterdam naar Kopenhagen. Ariadne 21 7 (v.m.) v. Hamburg n. Amster dam. Hebe 20 van Oporto naar Corcubion. Orion 20 van Olhao te Cadix. Saturnus. Valencia naar Rotterdam pass. 20 (10 n.m.) Finisterre. Titus 20 van Triest naar Fïume. Ulysses 20 van Piraeus te Saloniki. Van Rensselaer 21 van W.-Indië te Am sterdam Vulcan us 20 van Livorno naar Napels. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland (thuisreis) 23 (10 n.m.) te Hamburg verwacht. Montferland (thuisreis) pass. 19 Madeira. Zaanland (uitreis) 19 van Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis) 21 te Southampton, Kedoe (uitreis) 21 v. Port Said. Dempo (thuisreis) 21 te Suez. Kota Pinang (thuisr.) j. 20 (10 v.m.) Kaap del Armi Kota Tjandi (uitr.) 20 (11.30 n.m.) v. Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (uitr.) 20 te Montevideo. Alphacca, 21 van B.-Ayres te Rotterdam Alchiba 21 van Hamburg te Rotterdam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisreis) 19 te Belawan. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 19 van Singapore. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Prometheus 20 van Batavia n. Amsterdam te Londen. Phrontis Batavia n. Amsterdam 20 te Co lombo. Philoctetes, Japan n. Rotterdam 20 v. Hong kong. Sarperdon 20 van Dairen n. Rotterdam. Agamemnon, 19 van Kobe n. Rotterdam. Hector, Japan n. Rotterdam vertrekt 26 v. Londen. Bencleuch 21 v. Kohsichang te Rotterdam. City of Oran. Japan n. Rotterdam 20 te Havre. AANGEKOMEN 20 Maart: Irene s.s. Danzig Nestlea s.s. West Afrika Com. Charles Meric s.s. Emden Oceaan slb. Terschelling Geziena m.s. Londen Canymedes s.s. Zwarte Zee 21 Maart: Bougainville s.s. West Afrika Danae s.s. Caen Gateshead s.s. New Castle Sunetta m.s. Curacao Ransdorp m.s. Hoboken Rijnstroom s.s. Leith Van Rensselaer s.s. West Indië Vesta s.s. Londen Achilles s.s. Midd. Zee Amstelkerk s.s. West Afrika VERTROKKEN 20 Maart: Tartary m.s. Londen Perseus s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Loke s.s. Rotterdam Mary m.s. Huil 21 Maart: Ajax s.s. Kopenhagen Miraflores s.s. Port Talbot Groote diepgang. Het van Curasao aangekomen Nederland- sche motor tankschip Sunetta passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,3 Meter. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip Ransdorp is hier aangekomen met een lading zwavelzuur van Hobo ken, welke in de Hoogovenshaven gelost wordit. Kapitein overleden. Het Nederlandsche stoomschip Sint Anns- land is hier onder commando van den eersten officier binnengekomen van New Castle omdat de kapitein in laatstgenoemde haven puK"- lïng was overleden. Het stoffelijk overscno. werd mede naar Amsterdam gebracht om nes in Rotterdam te kunnen ter aarde bestenen. Ertsaanvoe'- Het Fransehe stoomschip Danae is hier var. Caen aangekomen met een lading erts vipr Hoogovens. Duitsche visscherijbedrijf. De „Nordsee" te Cuxhaven laat drie stonDT- trawlers bouwen terwijl de reederij f0C,V Pickenpack te Altona haar vloot niet stoomtrawler uitbreidt. f. De Bremen-Vegesacker Visschery-M a schappij laat drie van haar loggers e1^ Meter verlengen, waardoor het laadverm belangrijk grooter wordt. Om te laden- Het, Fransehe stoomschip ----- „e. Charles Méric is in ballast van Emden a o komen om bij de Hoogovens te laden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6