HET NIEUWE AVONDBLAD HET V1SSCHER1JBEDR1JF IN CRISISTIJD. BERICHT 20e JAARGANG NO. 121 DINSDAG 26 MAART 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Aigemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. ab0nnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Hn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- SrA en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- C tprd teffen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen K-bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van Ln hand, voet of oog: 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50 - bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- by overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Groote Ruzie. t de laatste weken is de Groote Ruzie in ria weer met buitengewone snelheid Si Enkele nieuwe tegenstellingen zijn ten rprstaan van het bewonderende publiek ge- 0 hanen en het zal weer maanden kosten om «p teniet te doen. Een nieuw hoogtij is gere- pn voor mijn oude vrienden: de „Ziejenou «pllers" aller landen, die luidkeels kunnen ^uondigen dat het nou toch maar weer hee- ipmaal mis is, dat er vast een nieuwe we- Sdoorlo" komt, dat Europa zal vernietigd Iwden enz.bij dewelke voorspellingen zij yuldig nalaten, na te denken over hetgeen Tii ze^en. Maar hebben ze geen gelijk? Enge land heeft eerst in een Witboek gezegd dat draden en pacten allemaal niets hielpen JLnover éen enkelen agressief-gezinden Sat Ziejenouwel. Daarop is Duitschland woedend geworden. Frankrijk heeft den dienst oiicht van éen tot twee jaar verlengd, en Duitschland heeft het verdrag van Versailles officieel overboord gesmeten en den dienst- "licht ingevoerd. Ziejenouwel. Vooral dit laat ste feit heeft diepen indruk gemaakt. Mus solini heeft een paar lichtingen opgeroepen, teneinde op alles voorbereid te zijn (ziejenou wel) zoodat hij eerstdaags een leger van 660000 man op ue been zal hebben, en Sir jolin Simon plus Sir Anthony Eden zijn Zon dag samen naar Berlijn vertrokken. Zoomaar van ons goeie, vredige Schiphol af. Ze hebben op Schiphol gewandeld, en Sir John heeft er deze belangrijke verklaring afgelegd: „Mijn collega Eden en ik achten ons gelukkig, dat wij elkaar hier op het vriendschappelijk Neder- landsch grondgebied hebben ontmoet". Het geen niet zoo komisch is als het klinkt, want wie in de laatste weken de Engelsche opposi tiepers heeft gelezen beseft zonder moeite, dat het Nederlandsch grondgebied deze beide Engelsche ministers vriendschappelijker aan doet, dan hun eigen. Zelfs hun eigen partijge- nooten zijn niet erg blij met hun Witboek ge weest. Dat was dan ook een zonderlinge publicatie, maar zulke paperassen veroorzaken tenslotte geen wereldoorlog, en dit boek heeft het ook niet gedaan. Duitschland's invoering van den dienstplicht dan? Neen, ook niet. Laten we nuchter redenee- ren. Als Duitschland zich tot dusver aan de militaire paragrafen van het verdrag van Ver sailles had gehouden, zou dit besluit betee- kenen dat het nu begon met een groot nieuw leger te vormen. Het zou daar dan nog jaren voor noodig hebben. Aangezien evenwel de heele wereld weet, dat Duitschland zich al sinds jaren niet meer houdt aan die paragra fen en al dien tijd bezig is zich zwaar te be wapenen, heeft het door zijn verklaring alleen een bestaanden toestand officiéél bevestigd, aangedikt, geconsolideerd.wat u maar wilt. Maar de Duitsche militaire macht is door het besluit volstrekt niet plotseling enorm uitge breid. Welneeer is niets, of haast niets, in veranderd. En de Engelsche oorlogsin dustrie, die al sinds jaren Duitschland helpt bewapenen, gaat daar natuurlijk rustig mee door. terwijl de gezanten protesteeren in Berlijn en meneer Von Neurath antwoordt: „Wat? Ons niet aan 't verdrag van Versailles gehouden? Nee, maar daar zijn twee partijen voor noodig, en jullie hebben 't ook niet ge daan? Hebben jullie soms ontwapend? Ex- staat toch in dat jullie het doen zouden". Zeer nuchter i-edeneerend zou men inder daad tot de conclusie moeten komen, dat er door het Duitsche besluit eigenlijk niets fei telijks veranderd is. Dit klinkt niet erg sen sationeel, en zal dus weinigen bevredigen. Ik kan er niets aan doen Veel gevaarlijker dan de feiten is het effect van al deze aankondigingen, dat uiterst on gunstig is. De volksmassaas gelooven bij voor keur in rampzalige tijdingen en laten zich met gemak onder oorlogs-suggestie brengen. Zij reder.eeren niet, en het valt ze niet eens op dat het wel wat gek is dat de Engelsche mi nisters, na hun verloochening van alle pacten en toenaderingen, gisteren maar weer naar Berlijn vertrokken zijn omte onderhan delen. Er zijn zoowat tien gunstige berichten noodig om het effect van één ongelukstijding, of wat daarvoor doorgaat, teniet te doen. Het h buitengemeen eenvoudig de massa van- boven-af op te zweepen, het is een heksentoer naar te beletten, haar eigen ondergang in te rennen. Niettemin heeft het tegengif, dat europa in dezen tijd nog net in voldoende mate blijkt te kunnen produceeren telkens nog succes gehad. En daarom zei ik in het begin, dat het weer maanden zou vorderen om het effect van de ffljernationale ruzie der laatste weken uit te cnakeien. Het is een Sisyphus-arbeid. althans fel "f™1' maar de machten die telkens weer ,11 *!en den berS oprollen zullen hem er fl!„ ^el eens opkrijgen.Wie daar niet n gelooft gelooft aan den spoedigen onder lat Van, Eur°Pa- ïs dat zijn overtuiging, tl! dan eigenlijk nog? En waar- brengen? ^an door' z^n ^mderen groot te £uropa van de laatste jaren heeft even- ütaan1 groote beproevingen en gevaren door p r> 1S* n°s zo° krachtig gebleken ondanks mB«r l ^uz*e die het intern teistert, dat rtrnM?1 gelooven dat het voldoende con- hPfKn, eaer§ie bezit om tenslotte te gaan Dp vit T8?' mplaats van te blijven afbreken, eolvprwi a(;blen zullen in dezen op-en-neer- *mnen h8t tenslotte van de suicidale Mits Zij vitaal blijven, mits zij steeds weer him we?en en middelen zoeken en terp vertrouwen toonen in een be- van tegenover het vale défaitisme dan6n p fatalisten die niet anders weet Non w!t w^00s> lamzakkig: „Ziejenouwel. EitmnTh der vast weer oorlog. En nou gaat Tf d r beelemaal an." sietp .is er n°S niet. En er is een me en Ko..iVfn v^ale krachten, die hem niet wil v?jh heeft hem te beletten. Iis«a JMutlo°zer en misselijker dan fata IJMUIDEN tdTofil'ej"S«. luchtiger dan durf en vitali se gevaar zal overwonnen worden.... met energie en Moed. R. P. Visscherij nieuws in een notedop. Opgelegd. De stoomtrawlers Azimuth en Irene zijn in verband met de slechte resulta ten opgelegd. Wordt voor de visscherij klaargemaakt. De stoomtrawler Juliana IJM. 63 is van Spaarn- dam naar hier gesleept en zal voor de vissche rij worden klaargemaakt. Dokken in Amsterdam. De Ita IJM. 22 gaat in Amsterdam dokken om aldaar de door een aanvaring opgeloopen schade te repareeren. Machinekeuren. De Geziena is blijven liggen omdat de machine gekeurd moet worden. NATIONALE RECLASSEERING. Het comité van uitvoering van de Nationale Reclasseering houdt a.s. Vrijdagavond een vergadering in het Dienstgebouw aan het Willemsplein. CLUBAVOND D.C.IJ. VERZET. Wegens bijzondere omstandigheden is de clubavond van D.C.IJ. verzet van hedenavond op Donderdagavond. Hierdoor vervalt ook de vastgestelde wedstrijd tegen Gezellig Samen zijn van Amsterdam. De wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Ligthax-t en Rustenburg gaat door. Deze wordt gespeeld in de kleine zaal. Belangstellenden kunnen niet worden toegelaten. GRATIA-PLATO. Men schrijft ons: Met de verandering in de leiding, is er ook een wijziging gekomen, in de oefeningsuren der adspiranten. De jongste meisjes- en jon- ensafdeelingen beginnen nu weer om 6 uur resp. op Woensdag- en Donderdagavond. Dit heeft tot gevolg gehad, dat weer tal van jepgdige gymnastjes zijn toegetreden en het 'aat geen twijfel achter, of verschillende ouders, welke kennis hebben genomen van deze wijziging, zullen hun kinderen weer laten toe treden. Al is het een feit, dat velen door finan- cieelen nood, hiertoe niet kunnen overgaan, er zullen nog genoeg ouders in IJmuiden-Oost-, villapark Zeeweg en Velserbeek zijn. die nu het gymnastiekonderwijs op de scholen prac- tisch is afgeschaft het groote nut van goed gymnastiekonderwijs voor hunne kinderen in zien en zich gaai-ne daarvoor een kleine gel delijke opoffering getroosten. Als het waar is dat voor kinderen het beste niet goed genoeg is, dan eische men ook bij het gymnastiekonderwijs, dat de leei-kracht bevoegd is en in het bezit van de akte M.O. In den persoon van den heer C. P. Nieuwenweg, gymnastiekleeraar M. O. te Haarlem, leider bij Gratia-Plato is dit vakkundig onderwijs ge- waai-borgd. Wie zijn lessen eenmaal heeft bij gewoond komt tot de conclusie: „daar staat een vakman". Het ware te wenschen, dat men zich niet liet splitsen in kleine clubjes, soms onder niet vakkundige leiding, maar zich aansloot bij een erkende gymnastiekvereeni- ging, die haar sporen in dat gebied heeft ver diend. Laten dames en heeren. die lust hebben in turnen, zich niet weerhouden, eens een oefe ningsavond bij te wonen. Zij zullen komen onder de bekoring van dit prachtige werk van den man, die naast een perfect turner een goed paedagoog is en beschikt over een oefen stof welke bewondering afdwingt. DE HEER E. KOL OVERLEDEN. Mede.oprichter van „Zeemansrust". Te Amsterdam is op 75-jarigen leeftijd over leden de heer E. Kol, penningmeester van de Vereeniging „Zeemansrust", welke functie de overledene van de oprichting af d.w.z. bijna 30 jaar bekleedde. De overledene, die tal van reizen met vis- schersvaartuigen heeft gedaan, had een warme belangstelling voor den visscherman en vooral voor de Vereeniging „Zeemansrust" heeft hij veel gedaan. Als hulde aan de nagedachtenis van den overledene is op het gebouw van de vereeni ging aan de Trawlerkade de vlag halfstok ge- heschen. De crematie zal plaats hebben a.s. Donderdag 28 Maart op Westerveld na aankomst van den trein van 10.41. DIERENBESCHERMING. In het Stations-Koffiehuis heeft gisteren avond de jaairvergadering van de Vereeniging tot bescherming van dieren, plaats gehad. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter den heer IJ. Reitsma. Na voorlezing van de notulen en behandeling der ingekomen stukken werd het jaarverslag uitgebracht. Uit dit verslag bleek dat de vereeniging in het af- geloopen jaar zeer actief is geweest. In totaal werd ontvangen ruim f 596. Het Asylfonds steeg tot f 7200. In de kliniek werden 320 consulten gegeven. Aangebracht werden 58 honden en 76 zwervenden katten. Gegast wex-den op verzoek der bezitters 25 honden en katten. Voorts werd aan tal van noodlijdende dieren hulp verschaft, zooals in het woonwagen kamp enz. Tot leden van de controle-commissie wer den benoemd mevrouw Hoogers en mevrouw van Riesen. Aan de beurt van aftreding was de voox-zitter. de heer IJ. Reitsma die bij ac clamatie herkozen werd. Vervolgens werd be- ;pi-oken de beschrijvingsbrief der te houden aigemeene vergadering, die dit jaar te Alk maar op 24 en 25 Mei zal gehouden worden. Als afgevaardigden, hiervoor werden be noemd mevrouw van Riesen en den heer Reitsma, terwijl als plaatsvervanger? werd be. noemd den heer J. Wringer. Na een bespreking van eenige interne aan gelegenheden sloot de voorzitter de verga dering. Samenwerking tusschen trawlerreeders, loggerreeders en vischhandel. Contact met het Centraal Instituut ter bevordering van het normale handelsverkeer tusschen Nederland en andere landen Het is zeker niet het minst belangrijke hoofdstuk in het jaarverslag over 1934 van de Reedex-svereeniging. dat waarin besproken worden de maatregelen in verband met de crisis. Bij de bespreking van hetgeen door de Reedex-svereeniging in 1934 is gedaan in ver band met de crisis, die thans voor wat de visscherij betreft haast een blijvend karak ter heeft aangenomen, zal dit verslag zich tot enkele hoofdzaken moeten bepei'ken, al dus genoemd jaarvex-slag. En dan vervolgt het verslag Toen alles wat door de Reedersvereeniging in de tweede helft van 1933 gedaan was, om vex-betering te vei-krijgen ten aanzien van de uitgifte dezer consenten, zonder resultaat bleef, heeft het Bestuur zich opnieuw in De cember 1933 afgevraagd, op welke andere wijze wellicht de Regeei'ing te overtuigen zou zijn van de noodzaxelijkheid, om tegemoet te komen aan de bezwaren der reeders. Daartoe is, aangezien dit ook van belang was voor de loggerreeders van Katwijk en Scheveningen, voor zoover die aan de trawl- visscherij deelnamen, ovex-leg gezocht met de Reedex-svereeniging te Scheveningen en te Katwijk aan Zee en met het Hoofdbestuur van de Reedersvereeniging voor de Neder- landsche Haringvisscherij, uit welk ovex-leg geleidelijk een zekere samenwerking werd geboren. Maar ook de pogingen gezamenlijk aange wend brachten nog geen verbetering, hoe wel ook van andere zijde het vraagstuk wel ernstig onder de oogen werd gezien. Zoo werd in April 1934 een nieuw voorstel gedaan, dat inhield -het bijeenroepen van een conferentie om het vraagstuk in zijn' geheel opnieuw onder de oogen te zien en waarvan werd gehoopt, dat deze conferentie een op lossing zou kunnen geven door samenwer king van verschillende ambtelijke instanties met de Organisaties van belanghebbenden. Een van de factoren, die er hebben toe medegewerkt, dat aan dit voorstel geen ver dere uitvoei'ing weixl geschonken, was het feit dat door de Regeering aan de Rijkscom missie voor Werkverruiming opdi*acht was vei-strekt een rapport uit te brengen over het visscherijbedrijf, welk rapport eveneens half April gex-eed is gekomen. Welke bronnen de Commissie heeft ge raadpleegd om te komen tot de samenstel ling van haar x-apport en welke pex-sonen ge raadpleegd zijn, is onbekend gebleven, al leen bleek op 13 April uit een artikel in „Het Volk, dat zulk een ï'apport was samengesteld en dat dit rapport een oordeel uitsprak over het reederijbedrijf te IJmuiden. Het bestuur heeft daax-op niet nagelaten te trachten inzage van dat rapport te mo gen krijgen, alvorens het officieel zou wor den uitgebx-acht en om ook te woi-den ge hoord om inlichtingen te kunnen geven. Dit verzoek is evenwel van de hand gewe zen, onder mededeeling, dat de Commissie dankbaar gebruik had gemaakt van den ar beid, welke reeds door anderen was ver richt. Verder werd in dit schrijven medegedeeld, dat kennis genomen was van materiaal, dat van de zijde van de Reedersvereeniging en van andere zijden, ten behoeve van andere rapporten was verstrekt en dat deskundige personen verder de Commissie nog van voorlichting hadden gediend. De gelegenheid evenwel om tegenover het uitgesproken oordeel Iets te stellen, werd niet geschonken. De voornaamste factor evenwel, die heeft medegewerkt om het conferentievoorstel op het tweede plan te brengen, is geweest het feit, dat de aandacht van de Reedersver eeniging en van de Vischhandelvereeniging werd gevestigd op de wenschelykheid, dat reederij en handel met elkander overleg zou den plegen en trachten tot overeenstemming te komen omtrent verschillende maatrege len. die in het belang van het bedrijf zouden kunnen worden genomen, om die aan de Regeering voor te leggen. Daarvan zou dan redelijkerwijs mogen worden verwacht, dat wanneer daaruit de eensgezindheid en de bei-eidheid tot .samenwerking van belangheb- hebbenden bleek, de Regeering meer geneigd zou zijn het bedrijf de helpende hand toe "te steken. Aan dit advies is gevolg gegeven, hoewel de omstandigheden er niet makkelijker op werden, toen een deel van de IJmuider Vischhandelvereeniging uittrad en een nieu we vereeniging, de Vereeniging voor Zee- vischexpor.t, naast de oude IJmuider Visch handelvereeniging in het leven werd geroe pen. Nochtans mocht het gelukken verschillende vereenigingen bijeen te brengen, die ieder haar eigen vertegenwoordigers benoemden voor de samenstelling van de Werkcommissie, die onder leiding van Mr. Kiewiet de Jonge op Donderdag 17 Mei 1934 op het Raadhuis te Velsen haar werkzaamheden begon. Deze eerste vergadering werd gehouden onder voorzittei'schap van wijlen Burge meester Rambonnet en bijgewoond door ver tegenwoordigers van de Reedersvereeniging de IJmuider Vischhandelvereeniging en ck Reedei'svereenigingen te Katwijk en Scheve ningen, terwijl daarbij ook de heer C. Oud. Directeur van het Staatsvisschershavenbe- drijf te IJmuiden, tegenwoordig was. Door deze Commissie werden in een reeks vergaderingen, waaxwan de laatste werd ge houden op 29 Juni, een aantal onderwerpen in behandeling genomen, waai-bij getracht werd overeenstemming te bereiken omtrent aan de Regeex-ing uit te brengen adviezen. Geconstateerd mag worden, dat door wat geven en nemen die overeenstemming ook in hoofdzaak werd bereikt, zoodat tenslotte de drie partijen werden uitgenoodigd nu nog eens zelfstandig hunne voox-stellen te formu leeren en deze aan den voorzitter der Com missie ter hand te stellen, opdat die daar uit zou kunnen samenstellen een centraal rapport dat aan de Regeering zou kunnen worden ingezonden, Reeds op 6 Juli ontvingen de Vereenigin gen het concept-rapport van den voorzitter ter inzage en nadat dit in de verschillende vex'eenigingen nauwkeurig was bestudeerd, kon de voorzitter namens belanghebbenden zich op 24 Juli met een schrijven richten tot den Minister van Economische Zaken onder overlegging van het bedoelde rapport. In dit rapport werden achtereenvolgens uitvoerig behandeld de navolgende onder werpen: Uitvoer in het algemeen. Uitvoer naar België. Uitvoer naar Frankrijk. Uitvoer naar Duitschland. Uitvoer naar Engeland. Uitvoer naar andere landen. Afzet binnenland. Vreemde aanvoer, eigen aanvoer en in voer. Eigen aanvoer in het bijzonder, en Invoer in het bijzonder. Ofschoon meerdere ondex*wex*pen voor be spreking en behandeling aan de orde waren, werd hiermede voorloopig volstaan, om zoo spoedig mogelijke behandeling van enkele aangelegenheden te kunnen verkrijgen. Gedurende deze onder leiding van Mr. Kiewiet de Jonge gevoerde besprekingen, bleek het het bestuur steeds meer gewenscht. om het contact met Mr. Kiewiet de Jonge ook na afloop daarvan te bestendigen, met het oog op verder te houden besprekingen eh te voeren onderhandelinen. Daarom werd besloten uw goedkeuring te vragsn op een x-egeling waarbij Mr. Kiewiet de Jonge als adviseur aan oixze Vereeniging zou worden verbonden. Nadat in de aigemeene vei^gadering dit voorstel was aangenomen, is daarover nader met ZEd. onderhandeld en dc bedoelde re geling tot stand gekomen. Het heeft wederom geruimen tijd geduurd alvorens eenig x'esultaat van de hiervoren genoemde actie bleek, maar tenslotte werd vernomen dat van de zijde van de Regee- ring ernstig wex-d overwogen over te gaan tot de stichting van een Crisis-Centrale, zooals reeds voor vele andere bedrijven Centrales waren tot stand gekomen en einde October namen deze geruchten vasten vorm aan en werd de Nederlandsche Visscherijcentrale tot stand gebracht. Bij de instelling van deze Centrale wer den voor de Reedersvereeniging o m. be noemd in het Dagelijksch Bestuur dé heeren Joh. Poldex-man en Ir. F. Thiel. in de Contact Commissie de heeren Joh. Polderman. Ir. F. Thiel. en Mx*. J. H. Kiewiet de Jonge en in de subcommissie voor de groote trawl- en beugvisscherij tot lid-voox-zitter de heer Mr. J. H. Kiewiet de Jonge en tot leden de heeren Joh. Polderman. lx-. F. Thiel, J. Frater Smid, W. Brouwer, J. Prins en J. Schager. terwijl als secretaris aan de Subcommissie werd toe gevoegd de heer Vexmeulexi, secretaris van het bestuur. Uit den aax-d der zaak kunnen omtrent den arbeid van de Visscherijcentrale en die van de Contact-Commissie en de Subcommissie geenerlei mededeelingexi worden gedaan, aangezien de leden dezer Commissies tot ge heimhouding gebonden zijn. Wel is bekend, dat de Subcommissie voor de gi'oote tx-awl- en beugvisscherij x-eeds op 1 November werd geïnstalleerd en haar eerste vergadex-ing hield en dat in 1934 door deze Subcommissie een tiental vergaderingen werd gehouden. Van resultaten van dien ai'beid in het ka- lendex-jaar 1934 is xiog niet gebleken. In de tweede helft van 1934 werd de indruk steeds sterker, dat het zeer in het belang vaxi het bedrijf zou zijn, wanneer eenig meer der contact kon worden verkregen met de instaxities belast met het voeren der onder handelingen met het buitenland, over han delsverdragen, contingexiteeringen, enz. Reeds meermalen was door het bestuur te bevoegder plaatse bepleit een x-egelmatig overleg', omtrent de aanhangige visschei-ij- belangen, vóór en tijdens de onderhandelin gen xnet het buitenland. Al deze pogingen hadden evenwel tot niets geleid en toen dan ook de aandacht werd gevestigd op het bestaan van het Centraal Instituut ter bevordering van het normale Handelsverkeer tusschen Nederland en an dere landen, is door het bestuur onderzocht, in hoeverre daarmede ten behoeve van het visscherijbedrijf samenwerking ware te krij- gen. Bij dit onderzoek bleek, dat juist toen in het Dagelij ksch Bestuur een plaats vacant was. en er wanneer het geheele visscherij bedrijf ter zake een gemeenschappelijk stand punt wilde innemen, waarschijnlijk geen be denking zou bestaan om de vacante plaats ter beschikking te stellen voor iemand die speciaal de visscheriien zou vertegenwoor digen. Het overleg, dat daax-op is gepleegd met de Reedex-svereeniging voor de Haringvisscherij, den Bond van Haringexporteurs en de beide Vischhandelvereenxgingen te IJmuiden, heeft tot overeenstemming geleid en zijn deze vereenigingen ais een collectiviteit tot het Centx-aal Instituut toegetreden, terwijl Mr. J. H. Kiewiet de Jonge, als vertegen woordiger van het bedrijf, benoemd werd tot lid van het Dageiijksch Bestuur. Door deze regeling is het thans mogelijk steeds tijdig en ook gedux-ende de onderhan delingen het noodige contact te onderhou den met de Regeering en de Regeeringsor- ganen. waaraan de onderhandelingen zijn opgedragen. Het bestuur vertrouwt, dat de goede vruch ten van deze regeling reeds in de naaste toe komst zullen mogen worden genoten. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Het 49.000 ton groote stoomschip „Leviathan" vroeger in Duitsch bezit en varend onder den naam „Vaterland" zal uit de vaart worden genomen. Een andere Oceaanreus zal er voor gebouwd worden. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: SCH 341 f 400, SCH 412 f 390, SCH 133 f 610. SCH 247 f 550. KW 175 f 340, KW 162 f 420, KW 144 f 390, KW 56 f 710, KW 60 f 190, KW 57 f 720, KW 35 f 370. KW 40 f 510. KW 49 f 350, KW 39 f 710, KW 45 f 380, KW 96 f 170, KW 173 f 360, KW 62 f 180. KW 127 f 430, KW 167 f 420. KW 36 f 360. KW 64 f 470. KW 22 f 470. KW 43 f 780. KW 135 f «0, KW 95 f 540, KW 110 f 340, KW 105 f 500, KW 151 f 600, KW 178 f 270, KW 91 f 120, KW 172 f 280, KW 134 f 340. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 426 bouwvakarbeidex-s, 351 metaalbewerkers, 137 kantoorbedienden, 18 huisbedienden, 42 houtbewerkers. 385 visschers, haven- en transportarbeiders, 680 losse en fabrieksar beiders en 342 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 3 bouwvak- 1 arbeiders, 22 metaalbewerkers, 11 kantoor bedienden, 8 huish. beroepen, 51 losse en fa brieksarbeiders en 14 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2490.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1