HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT Kievitseieren. Het Tiberiusplein in zijn nieuwe gedaante. Bekende plaatsgenooten j JAARGANG NO. 122 WOENSDAG 27 MAART '35 IJMUIDER COURANT o0NNEMENTEN: per week 10 ets., per maand f cents plu3 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 C 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. honnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers beschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ®i3ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver- ceera. t aen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen Innn bü algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bjj verlies van band voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Vijf en twintig jaar bij het Ambachtsonderwijs. De heer H. J. Zeeman jubileert. On 1 April as. zal het 25 jaar geleden zijn, a tde heer H. J. Zeeman, directeur van de Nijverheidsschoolalhier in dienst trad bij het ombachtsondei wijs. De heer Zeeman was opgeleid voor machi Bitt ter koopvaardij. Vele zeereizen heeft hi fn boord van een drietal schepen van dt SSand-Amërika Lijn gemaakt. Hij werd «Mer afgekeurd, waardoor zijn loopbaan als «eman een ontijdig einde nam. Zijn loopbaan. De heer Zeeman werd geboren in Rotterdam. Hij bezocht aldaar de ambachtsschool en na dat hij het diploma had behaald, trad hij als machinebankwerker in dienst bij Wilton. Hier was hij drie jaar werkzaam. Achtereenvolgens was de heer Zeeman daarna als machine bankwerker en als teekenaar in dienst bij de fa Smulders te Schiedam en Slikkerveer en bij' de Electric Novelty Works te Rotterdam, waarna hij als assistent-machinist en als 4e machinist 17 reizen maakte aan boord van de Potsdam, de Rijndam en de Nieuw-Amsterdam van de Holland-Amerika Lijn. Als waschechte Rotterdammer voelde hij veel voor „de Lijn" en aan zijn zeereizen zijn prettige herinnerin gen bij hem achtergebleven. Doordat hij werd afgekeurd nam zijn loop baan een heele wending. Ongetwijfeld zou als dit niet was geschied, de heer Zeeman nooit bij het ambachtsonderwijs zijn gekomen. De heer Zeeman kwam weer terug bij de fa. Smulders te Schiedam en wel als con structeur-teekenaar, speciaal voor het maken van diagrammen. Hij zette zijn studies voort aan de bekende Academie voor beeldende kun sten' en technische wetenschappen te Rotter dam, waarvan hij het diploma in de afdeeling werktuigkunde behaalde. Voorts behaalde de heer Zeeman de zilveren medaille voor de jaarlijksche prijsvraag van deze Academie en wel met 191/2 p. bij een maximum van 20 punten. De deelnemers aan deze prijsvraag, die bestond in het ontwerpen op schaal 1:3 en het berekenen van een voedingspomp in duplo voor een machine van 800 I.P.K. kregen hiervoor tijd van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur, gedurende welken tijd zij geheel af gezonderd werden. Het was vooral op advies van den bekenden leeraar wijlen Prof. Lichtenbelt dat de heer Zeeman op 1 April 1910, dus 25 jaar geleden de betrekking aanvaardde van leeraar aan de Ambachtsschool te Appingedam in de vakken werktuigkundig teekenen, stoomwerktuigkun de en aanverwante theoretische vakken. Ook werd hij leeraar aan de avondschool aldaar. Inmiddels had de heer Zeeman zijn studies voortgezet. In Juli 1911 behaalde hij de mid delbare akte m.f., in Juli 1916 de middelbare akte m.g. In Februari 1916 was de heer Zeeman be noemd tot waarnemend directeur, wegens ziekte van den directeur. In Juli 1917 werd hij benoemd tot directeur van de Ambachts school in Brielle, waar hij het initiatief nam tot het oprichten van een vakschool voor meisjes. Op 1 April 1919 werd in IJmuiden de Am bachtsschool geopend van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland. De heer Zeeman solliciteerde naar de betrekking van directeur en werd als zoodanig benoemd. Wat is er al niet veranderd in het tijdsver loop na de oprichting der school. De school was gevestigd in een der houten barakken, overgebleven uit den mobilisatietijd. Het on derwijs in smeden werd gegeven in een gebouw op het terrein van den Reinigingsdienst. En aangezien het aantal leerlingen zich steeds uitbreidde moesten voortdurend noodmaat regelen genomen worden om de leerlingen te kunnen huisvesten. Natuurlijk was het feit dat de leerlingen in smeden en bankwerken steeds een verre wandeling moesten onderne men van de school in IJmuiden naar de sme derij in IJmuiden-Oost een groote handicap voor de ontwikkeling van het onderwijs, zoo dat de behoefte aan een goed geoutilleerd schoolgebouw zich steeds meer deed gevoelen. De wensch van bestuur, directeur en leera ren ging ten slotte in vervulling. Na heel veel correspondentie en na vele conferenties stelde de regeering ten slotte de gelden voor een Dieuwe school beschikbaar en sedert eenige Jaren wordt het onderwijs gegeven in de rraaie school aan het Tiberiusplein. welke ongetwijfeld een der mooiste nijverheidsscho len in ons land genoemd mag worden. Meer fabriek dm school. De heer Zeeman is trotsch op zijn school, geen wonder, want zij is niet alleen een m°°iste, maar ook een der best geoutil leerde nijverheidsscholen in ons land. bisiermiddag hebben we. nadat de heer van ons het een en ander omtrent zijn Si n verfeld, onder zijn leiding ver- scmiiende lokalen bezocht en als men zoo die uentallen jongens aan hun draai- en fraise- Ken> hun bankschroeven enz. ziet werken, mfn hie ontelbare instrumenten, alle door en electromotor aangedreven, in bedrijf ziet, p" ,me,n zich eerder in een fabriek dan in g® school. De school beschikt thans over een -tai electromotoren, men maakt t„u. geheele keukeninventarissen, wen- ^hrappen, enz. cri,f s?h°°l mag zich ook thans, ondanks de daocr,v,ln wen SezoiTden bloei verheugen. De onrvi ca- 270 leerlingen w.o. een auto- leerlingen 100 leeriingen' de avondschool 105 En dat de school een goede reputatie geniet blijkt uit de vele opdrachten, die uit verschil lende deelen des lands ontvangen worden. Er worden thans meubelen gemaakt voor de R.K. Meisjesschool in den Haag en reeds is weer een nieuwe aanvraag binnengekomen. Het is voor het nijverheidsonderwijs in onze gemeente te hopen, dat de heer Zeeman nog vele jaren voor de school behouden mag blijven. VOOR DE RIJPERE JEUGD. De vereeniging Rijpere Jeugd, hield Maan dagavond haar algemeene ledenvergadering in de zaal der I. O. O. F. Oranjeboomstraat. De voorzitter heette in zijn openingswoord de aanwezigen welkom en bracht dank aan de le den voor hun financieelen steun en aan de cursusleidster en leiders voor de velen tijd en moeite, die zij aan het werk der vereeniging opofferen. Mede betrok hij in zijn dank de da mes Vijlbrief en Velthoven, die aan het voor bereidend werk hadden deelgenomen, doch helaas door „Schoolvoeding" niet langer aan onzen arbeid konden medehelpen en den heer v. d. Smissen, wiens vertrek naar elders hem noodzaakte het secretariaat neer te leggen. Vervolgens memoreerde hij den steun en de samenwerking met de Ver. voor Handenarbeid, de Ontwikkelingscursus der Werkloozen en de I. O. O. F. Nadat de notulen waren gelezen en goedge keurd bracht de secretaris verslag uit waaruit wij noteerden de moeilijkheden, die de veree niging had alvorens aan den arbeid te kun nen gaan. Ook wordt melding gemaakt van de moeite, die in den aanvang moest worden ge daan om leerlingen te krijgen, terwijl thans reeds enkele cursussen meer dan vol zijn, een zelfs verdubbeld en nog leerlingen moeten worden afgewezen. Het ledenaantal bedroeg per 31 Dec. 89, inmiddels geklommen tot 119. Er zijn 5ó cursussen, weefwerk, scheepjes bouwen, timmeren, teekenen en figuurzagen, die thans door te samen ongeveer 70 leerlin gen worden bezocht. Het jaarverslag van den penningmeester is pessimistischer. Hij bracht aan de cursuslei ders dank voor hun zuinig beheer, dat hem in staat heeft gesteld nog juist rond te komen, doch bij een der-gelijken aanwas van leerlin gen kon hij de begrooting niet anders dan met een geraamd tekort van f 163 laten sluiten; hij deed daarom een dreigend beroep op allen om alles in het. werk te stellen het ledenaan tal te verhoogen. Bij de bestuursverkiezing worden mevrouw Boomstra en deheeren Schipper en T. Sinje- wel aan het bestuur toegevoegd, dat dan uit 8 leden bestaat. De propaganda, die ter sprake kwam, lever de een vlotte discussie; er werd o.a. het denk beeld geopperd, de winkeliers, die er zeker be lang bij hebben dat de jeugd zich voor hun zaken ordelijk gedraagt, om steun te vragen, bijv. in den vorm van het etaleeren voor pro pagandadoeleinden van voorwerpen door de leerlingen vervaardigd. Er werd ook gesproken over een tentoonstelling of een zeilwedstrijd, een bazar, een verloting. Al deze voorstellen zal het bestuur nader onder de oogen zien. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen, dath ouders van leerlingen ook de cursussen eens bezoeken. Ook leden der vereeniging zijn steeds welkom. Uit de vergadering werd het bestuur verzocht de I. O. O. F. te danken voor het gebruiken harer locaiteit voor vergade ringen, cursus en vertelavond. Met een woord van dank voor de opgewekte discussie sluit de voorzitter daarop de ver gadering. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ligthart remise met Rustenburg. Dinsdagavond speelde Ligthart z'n uitge stelde partij uit de eerste ronde tegen Rus tenburg in Hotel Kennemerhof. De D. C. IJ .er koos met de 3429 opening een variant van1 Vos die echter door beiden niet volledig werd uitgespeeld. In het middenspel belandde de partij in klaswrti^ banen; weer bleek, dat de IJmuidenaar hierin een ware meester is. Ligt hart kreeg belangrijke positievoordeel doch bij de zwaarste analyse bleek geen winst mo gelijk. Met 1 schijf in de meerderheid voor de D. C. IJ. er werd besloten tot remise. Door de krant is aan de.smullers Reeds het groote nieuws gebracht: Men is in ons kievits-eiland Weer op kievits-eierjacht. Naar de leuze van de rapers, Als de kievit voor hen vlucht: Beter één ei in het nestje, Dan tien vogels in de lucht. En we zien weer in de winkels. Waar hun bedje is gespreid, De gespikkelde bewijzen Van de kie-vitaliteit. Wie op die delicatesse Van het voorjaar is gesteld, Kiest, als hij het kan betalen, Kievitseieren voor zijn geld. En dan wordt het kleine eitje, Van zijn teere schaal ontdaan. Om tenslotte schielijk grafwaarts, En over de tong te gaan. Terwijl kievitmoeder droevig Bij het nest tot vader zegt: Waar zijn nou mijn mooie eitjes, 'k Heb ze hier toch zelf gelegd. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag reed de heer D. op zijn rijwiel door de Kennemerlaan, toen plotseling een jongen, eveneens op een rijwiel gezeten, uit de De Rijpstraat komende, vlak voor hem de straat overstak. Om een botsing te vermij den week de heer D. uit. Bij deze plotselinge manoeuvre kwam hij echter te vallen en wel zoodanig, dat hij niet meer overeind kon komen. Met behulp van eenige omwonenden werd de heer D. naar zijn woning overgebracht. Dr. de Jong, die de eerste hulp verleende, achtte het raadzaam, hem naar het Antoniuszieken- huis te doen overbrengen. Hier werd geconstateerd, dat het onderbeen gebroken was. NIEUW WONINGBUREAU. Naar wij vernemen heeft mevr. de Wed. K. Boon, Julianakade 33 alhier aan dit adres een woningbureau geopend. Aangezien mevr. Boon op d'it gebied geen onbekende is, mag worden aangenomen dat, nu zij zich op alles wat aan dit bedrijf ver bonden is, gaat toeleggen, dit voor velen aan leiding zal zijn, hun belangen door haar wo ningbureau te laten behartigen. VAN WIE ZIJN DIE RIJWIELEN? Aan den politiepost Engelmundusweg zijn inlichtingen te bekomen betreffende twee on beheerd gevonden rijwielen. MARANATHA LEZING. Dinsdagavond 2 April vindt een lezing plaats in de N. H. Kerk te Velsen door den heer Jo hannes de Heer, redacteur van „Het Zoek licht". Hij zal spreken over „Gods oplossing van allerlei vraagstukken in deze tijd". VOETBALWEDSTRIJD. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur spelen in het Van Gelder's Sportpark twee elftallen der firma Van Gelder een voetbalwedstrijd. Een elftal uit Amsterdam en een van ambtenaren te Velsen zullen elkander ontmoeten. Als een reusachtige mozaïkvloer strekt zich tusschen de gebouwen van R. H. B. S. en Nij verheidsschool aan de eene en de spoorlijn VelsenHaarlem aan de andere zijde de plantsoenaanleg uit van het Tiberiusplein. Maar om het effect duidelijk te doen spre ken was het noodig dat de fotograaf een hoog standpunt innam. Hij beklom daarvoor den toren van de Nijverheidsschool en van dit ver heven standpunt uit maakte hij zijn opnamen. Wie kan zich voorstellen, dat dit fraaie stukje mozaïk nog korten tijd geleden een on ooglijke zandvlakte was. Het plantsoen bestaat uit twee gedeelten, links en rechts van den toegangsweg naar den Westelijken ingang van den stationstunnel, op de foto duidelijk zichtbar.r. Achter het station verrijst het hooge ge boomte van Velserbeek. De villa's in het villa park zijn duidelijk zichtbaar. Het plantsoen wacht op wat voorjaarszon en op milden voorjaarsregen. Des te meer zal hetj dan, als de bloeitijd is aangebroken ons erken- telïjk doen zijn jegens het gemeentebestuur voor het tot stand brengen van deze ver fraaiing. LANGS DE STRAAT. Al is de kalker nog zoo snel, De politie achterhaalt hem... niet. Ei- zijn weer verkiezingen in het zicht. Nog eenige weken en we moeten weer ter stembus. Natuurlijk weet niemand nog op welke lijst hij zal stemmen. Gelukkig zijn er vriendelijke menschen ge noeg, die bereid zijn ons bij het bepalen van onze stem een handje te helpen. Ze sturen ons krantjes of strooibiljetten in huis, ze plak ken biljetten op andermans muren en schut tingen, kortom zij beschikken over vele mid delen om, ieder in zijn eigen taal, tot ons te spreken. Een zeer ijverige groep is die der Kalkers. Ze schrijven met koeien van letters de na men van hun candidaten overal waar daarvoor voldoende ruimte is, het liefst op de straat- steenen. Soms kan het dan ook gebeuren dat je plotseling voor een flodderig stuk schilder werk komt te staan, dwars over de straat ge kalkt. Uit alles blijkt, dat het haastwerk is geweest. Het kalken is n.l. verboden. En daarom moet het in de haast geschieden, eveji nadat er een politieagent voorbij is gekomen en natuurlijk voordat er weer een voorbij komt. Zoo tusschen twee politieagenten in dus. Het kalken is verboden, omdat we in een nette gemeente wonen. En als de politie te vx-oeg voorbij is gegaan of te laat is aangeko men en er dus toch gekalkt is, komt de ge meentereiniging met een flesch zoutzuur of het een of ander bijtend vocht om het schil derwerk te verwijderen. Hetgeen niet altijd even gemakkelijk gaat. Want ook de klodder techniek staat niet stil. De grondstoffen zijn soms van dien aard, dat niet dan met groote moeite de handleidingen voor den kiezer ver wijderd kunnen worden. Dinsdagmiddag was de klodderreinigings- dienst in actie in de buurt van het klodder- centrum, de Kalverstraat. Met veel moeite was juist een fraai stukje schilderwerk weggewerkt. Wat met veel mbeïté in énergie tot stand was gebracht, werd met evenveel moeite en ener gie verwijderd. De klodder-reinigingsdienst vervolgde zijn weg. Maar pas waren de mannen met de zout- zuurflesch en de boenders verdwenen of uit een der huizen kwam een man met een wit kwast en een emmer witkalk. En vol ijver toog hij aan het werk om zijn handleiding voor de kiezers opnieuw, thans in wat grooter for maat, op den muur af te drukken. Een voorbijganger bleef staan kijken. Even later ging er weer iemand voorbij. Die bleef ook staan kijken. Dus stonden er twee. Er kwamen meer menschen om te zien waar die twee naar stonden te kijken. En het duurde niet lang of het bewijs was geleverd, dat je niet speciaal aan den weg behoeft te timme ren om veel bekijks te hebben. Dit kun je ook met schilderen gedaan krijgen. En de klodderaar klodderde verder. Weldra „sierden" vier koeien van létters den muur. De handleiding was bijna gereed „Doorloopen menschen Deze vriendelijke aanmaning kwam uit den mond van een van de twee politieagenten, die heel stiekum ten tooneele waren verschenen, De menschen liepen door. Maar onze klodderaar liep niet door. Voor hem was die aanmaning trouwens niet be stemd. Integendeel, van hem werd natuurlijk verlangd, dat hij bleef waar hij was. Hij deed noch het een noch het ander. Hij liep niet door en hij bleef niet waar hij was. Hij holde, emmer en kwast op het oorlogspad achterlatende, zijn huis binnen. Op den voet volgden hem de politiemannen, De achtervolgde en de achtervolgers ver dwenen in het huis. Het publiek bleef weer stilstaan. „Ze krijgen hem wel." „Moe-je net gelofe, die krijgese niet." En ze kregen hem inderdaad niet. Want de klodderaar was wel het huis bin nengegaan, maar er was nog een deur en door die deur was hij er aan de andere zijde al weer uit voordat de politie er in was. De klodder-reinigingsdienst kon opnieuw beginnen. Want Velsen is een nette gemeente. S. B. VELSEN BURGERLIJKE STAND Bevallen; P. Grapendaal—Boerkoel, z., Wal ravenstraat 41, Velsen N„ J. Warmenhoven ■Kooïjman, d., Casembrootzijstraat 20, IJmui den, A. A. E. Kluft—Rietvelt, d,, Schulpweg 145, Velsen N„ H. Huijgensvan Schelt, z-„ P. Potterstraat 3, IJmuiden, J. M. DekkerKop- pes, z., Elzenstraat 9, IJmuiden, A. Swager- manEvers, d„ Lagersstraat 32, IJmuiden, M Krijgervan Eenennaam, z„ Kompasstraat 63, IJmuiden, H. L. KeizerGoethart, z., Stations weg 87, Velsen. Overle'den; N. Meeuwenoord, 56 j., echtge- noote van P. Hollenberg, Wilhelminakade 36r. IJmuiden. G. C. J. Gordijn, 35 j„ echtgen. van J. H. W. Hogers, Hagelïngerweg 263, Velsen. W. F. L. Tiemann, 65 j., echtgen. van C. de Graaff, Kon, Emmastraat 2, IJmuiden. A. Snip, 36 j„ wed. van G. Nanninga. Trompstr. T3, IJmuiden. JONGELINGSVER. OP GEREF. GRONDSLAG. Hedenavond zal in de Da Costaschool de jaarvergadering worden gehouden van den Ring Velsen van de Jongelingsvereeniging op Gereformeerden Grondslag. Door onze lens gesnapt. il J. II. UNGER. De heer J. H. Unger van de firma Korthals en Co. is niet alleen ver ff abrikant, want hij bekleedt twee belangrijke functies op maat schappelijk gebied. In de eerste plaats is hij van de oprichting af, thans ruim 15 jaar geleden, voorzitter van de afdeeling Velsen van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. En in de tweede plaats (men mag de volgorde ook omkeeren) is hij vele jaren *voorzitter van „Het Witte Kruis". We zouden niet durven zeggen, welke dezer twee vereenigingen den heer Unger het naast aan het hart ligt. Want beide dient hij met veel liefde en toewijding. Beide vereenigingen ontvangen hooge sub sidies van de gemeente, waarin tot uitdruk king komt het groote vertrouwen, dat het ge meentebestuur in deze vereenigingen stelt. Dit is zeker voor een groot gedeelte het gevolg van de overtuiging, dat de leiding van deze instellingen die van zulk een groote beteeke- nis voor de inwoners van Velsen zijn, bij den heer Unger in goede handen is. Hierin ligt tevens opgesloten de erkenning van zijn groote verdiensten als voorzitter van beide vereeni gingen. De Jongelingsvereeniging IJmuiden-West zal inleiden het onderwerp: „De beteekenis van Ds. Vinkenberg (oprichter van den Bond) voor den Bond", de Jongelingsvereeniging IJmuiden-Oost „De Overheid en het Konink rijk Gods". Verder z-al het jaarverslag worden uitge bracht alsmede het verslag over den arbeid van den Ring. DRIEHUIS AFSCHEID PATER ARTS. M. S. C. Waren de parochianen Zondag getuige van het afscheid van Pastoor v. d. Meer alhier, Maandag kwam heel onverwacht het bericht dat de kapelaan der parochie pater W. A. Arts Woensdagmorgen moest vertrekken naar een nieuwe standplaats onder de mijnwerkers te Stein (L.). Dinsdagavond vond het afscheid plaats van dezen socialen priester. Een overvol jeugdge- bouw naast ,,'t Huis te Velsen" toonde hoezeer deze geestelijke is geacht en gewaardeerd. Allereerst troonde daar het volledig K. J. C. bestuur met leden, waarvan pater Arts direc teur was. eveneens de Graal. Vervolgens de besturen der R.K. Volkuniver siteit, moderator pater Arts, afd. Velsen R.K. Volksbond, L. T. B. Kiesvereeniging, Sportver- eeniging en nog enkele waarvan pater Arts geestelijk adviseur was. Veel toespraken werden gehouden, gepaard- met het aanbieden van geschenken. O.m. werd het woord gevoerd doqor pastoor v. d. Meer, wiens hulp hij vier jaar geweest is, Notaris Anten sprak namens het kerkbestuur, Schooto en Nuyens namens de jeugd en jeugdleiders, mej. A. Oudendijk namens de Graal, B. S. Schouten namens de sportvereeniging en de Jong namens Volkuniversiteit, Kiesvereeni ging en Volksbond. Zichtbaar ontroerd dankte pater Arts, hij noemde het scheiden een klein beetje dood gaan en zei dat hij de eerste weken nog wel te vechten zou hebben tegen de herinnering aan een aangenaam verblijf te Driehuis. Hij verzocht om een blijvend gebed als ;teun voor zijn a.s. zwaren arbeid onder de mijn werkers, wier aard zooveel verschilt van de bewoners hier. Na nog allen de hand gedrukt te hebben en een hartelijk „tot weerziens" vertrok de kape laan der parochie, die thans niet alleen een nieuwe pastoor doch ook een nieuwen assis tent zal krijgen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1