HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI? TELEF. 4220 Visscherij-Snufjes Bekende plaatsgenootem lAARGANG NO. 125 ZATERDAG 30 MAART 1935 IJMUIDEfê COUPANT bONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - LJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. bonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ^ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- h en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- i ri tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f«S> bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van hand voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. pe Nederlandsche Taal. _}jn weinig onderwerpen die mij met er eerbied vervullen dan dit. Voor dengeen ®e - heroeDSplicht medebrengt, het instru- 2- der Nederlandsche Taal dagelijks in ge- hrifte te bezigen, kan het niet anders zijn. Hij 5t in den loop der jaren ontdekt welk een rhti0" fijn afgestemd, zuiver instrument jft is Hij heeft er telkens weer nieuwe gehei mnissen in ontdekt soms alleen maar be leed die hem met blijdschap en bewonde rd vervulden. Hij heeft met nimmer verflau- Jrpnde belangstelling en geboeide aandacht nderen "evolgd, die het beter, zinrijker, kleu- Ser levender wisten (en weten) te hantee rt dan hij zelf, en van hen gepoogd te lee rpn Daarbij is hij tot de wetenschap gekomen dat dit leeren nimmer tot het stadium der voileerdheid zou groeien, want de mogelijkhe den van het instrument zijn ontelbaar, en zijn mvsteriën onpeilbaar. Het kan de schoonste wn^en zingen. Het kan onweerstaanbaar overredend zijn. het kan juichen, smeeken, Mao-en Het kan verheerlijken en vernietigen. Erinog zoo veel meer. Het herbergt wonderen in zijn rhythme. in zijn melodieWie het dagelijks in geschrifte bezigt voelt zich nederig tegenover het instrument de Nederlandsche Taal Hij vraagt zich vaak af of hij wel waar dig is het zoo veelvuldig te gebruiken. Elke iets te ruwe. iets te haastige greep in dezen rijkdom wreekt zich onverbiddelijk. Iedere achtelooze overgave aan de gemeenplaats, aan het goedkoope maak-woord, aan het leelijke germanistische of Engelsche insluipsel belee- digt het teere instrument dat de wonderen in zich herbergt. Gewrongen zinnen, overla ding met adjectieven, verleidelijk-gemakke- lijke maar onwaardige kunstmiddeltjes hoevele dergelijke gevaren zijn er wel niet! Dus koester ik, als beroepsschrijver, een diepen eerbied jegens de Nederlandsche Taal. En als prof. dr. J. de Vries, te Leiden, mij namens de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde schrijft, dat deze eerwaardige in stelling een vertoog tot de Regeering wenscht te richten, waarin gewezen wordt op de zeer onvoldoende resultaten van het onderwijs in de Nederlandsche Taal aan onze inrichtingen van voortgezet onderwijs, en op de noodzake lijkheid in ons onder wijs-systeem een breede re plaats in te ruimen aan de behandeling van de taal en cultuur van ons volkdan voel ik dus dadelijk instemming. Als hij eraan toe voegt dat het vooral van belang zou zijn als de persorganen, die zelf bij uitstek in staat zijn om te weten, hoe het met de kennis der Nederlandsche Taal gesteld is (wij buigen ver eerd), den wensch der Maatschappij met na druk zouden ondersteunendan voel ik dien nadruk in mijn betoogtrant reeds ontwaken. Maar meteen rijst de vraag: hóe wil de Maatschappij van Letterkunde ageeren, en wat wil zij vragen? Het zij toegegeven, dat de resultaten van het onderwijs veel te wenschen laten. Wat wij ervan te zien krijgen doet ons vaak rillen. Als men den spelling-chaos buiten beschouwing laat, rest er nog een doolhof van misluk kingen. Van taalfouten bij het dozijn, van stijlfouten bij het gros wemelen de tallooze aanvallen-op-de-Nederlandsche Taal, die men op redactiebureaux toegezonden en te verwer ken krijgt. Zelfs sollicitatiebrieven, die dan toch in den regel met bijzondere zorg zijn sa mengesteld, zijn er maar hoogst zelden vrij van. En onze Nederlandsche veeltaligheid leidt tot dit zonderlinge resultaat, dat vele leer lingen van „inrichtingen van voortgezet on derwijs" hun vreemde talen correcter schrijven dan hun Nederlandschzooals vele gecom mitteerden bij eindexamens tot hun verbazing ontdekt hebben. Dat is allemaal waar. Maar laat men 's hemelsnaam niet begin nen met verzwaarde examen-eischen in de Nederlandsche Taal en met verhooging van het aantal lesuren erin. De eindexamens zijn al zoo overbelast, zij duren al zoo onzinnig bngen beteekenen voor examinatoren en slachtoffers beiden al een dusdanige marte ling, dat men niet beter kan hopen dan dat een milde toekomst ze ten zeerste verzachten zal. Ik weet niet of de Maatschappij van Let terkunde dien weg op zou willen, maar waar schuw er voor alle zekerheid maar vast tegen. »ant nu wordt door de vereeniging van Leeraren in Moderne Talen alweer geageerd voor mondelinge examens in Nederlandsch naast de schriftelijke) op de gymnasia, veei meer voel ik voor de gedachte van den rector van ons gymnasium, dr. C. Spoelder, wiens oordeel ik heb gevraagd en die ook scnerp gekant blijkt te zijn tegen verhooging ♦an exameneischen. „We moeten het in een andere richting zoeken", zegt hij. „Er moet wat geoaan worden. Accoord. Laat men bevorde- 6 leeraren op iedere school samen- werxen m de verzorging van het Nederlandsch at hun leerlingen bezigen moeten. rK fij zi°h niet bepalen tot het vak dat bnrf8 v. ceeren' maar ook op het Neder- iPT1 ten- Laten zij er eischen aan stel- er criciek op uitoefenen, het voortdurend aen voorgrond stellen als een primaire tv w!an algemeene ontwikkeling en cultuur. biJ;00rt.€en ..samenspanning'' op dit ge- school" 2^n 111 het lerarencorps van elke dat dit gezonde taal is van een nip» man me^ een helder oordeel. Geen uwe overbelasting, maar verbeterde orga- bX Van het bestaande. En ik zal dit korte br°f. de Vries toezenden en met in nr.; zyn antwoord tegemoetzien eripts^6 dus v°lh°men accoord gaande, dat topct ?,an gedaan moet worden. Langs dezen worde zeker resultaten bereikt kunnen NATUURLIJK IJ.T.O. (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Bij het concert van Kovacs. Het „Jazzen". Wij kondigden reeds aan, dat de bekende Kovacs Lajos Band a.s. Woensdag in Thalia receptie zal houden en haar gehoor op tal looze min of meer geslaagde Schlagers zal vergasten. Ongetwijfeld zullen velen dezen cop leuzen feestmaaltijd bijwonen. En ook weer velen zullen zich met afschuw van een dergelijk festijn van klanken afwenden. Jazz-muziek heeft, hoe kan het ook anders, ongelooflijk veel vijanden, die met een be wonderenswaardige halsstarrigheid „den Geist der Jazz vernemen". In de eerste plaats wel, omdat ze te vaak slecht wordt uitgevoerd. Het kattengehuil en hondengejank, waarmede vele saxophonisten „jazz" trachten geboren te doen worden, is even afgrijselijk als een vioolspelend iemand, die op een ongestemde „veegdoos" van Beet hoven's Vioolconcert wil voordragen. Jazz behoort tot het hedendaagsch ver- strooiïngsprogramma, omdat dit verschijnsel niet meer genegeerd kan worden. Is er op mu zikaal gebied iets, dat de huidige massa meer aantrekt dan het geschetter en vaak ook het geschitter van een Jazz-orkest? Jazz, de muziek der rhythmen en syncopen heeft, voorafgegaan door de negerdansen Shimmy, Black Bottom en Charleston, sinds bijna een kwart eeuw de Europeesche wereld veroverd en ons overstroomd met een stort vloed van melodieën, rhythmen en klank effecten. de eene al vreemder en uitzonder lijker dan de andere. Maar de moderne mensch, die zich nergens meer over verbaast en zoo goed als alles slikt wat men hem voorzet, is er, op een enkele uitzondering na, niet van geschrokken en heeft deze exotische muziek zonder blikken of blozen in zich op genomen. Zoo is Jazz het bijna onmisbare gemeen goed geworden der feestende menigte, de geen rustig genot meer kennende massa der jach tende, als in een roes levende, twintigste eeuw. Het slagwerk in natuurlijk rhythme voort durend het tempo markeerend, piano banjo en saxofoon vormen vooral bij Hot- of impro viseerend Jazz, in hoofdzaak de opwindende en fascineerende klanken, waarbij de schril ste dissonanten niet van de lucht zijn. En waarbij zoowat alles geoorloofd is, mits er maar beweging zij en leven, mits de instru mentalisten maar zorgen voor zooveel moge lijk verrassende wendingen en effecten, maar vooral opdat er rhythme, sterk en gevarieerd rhythme is! Liefhebbers van „serieuze" muziek moeten nog immer voor de Jazz den neus optrekken. Er kan slechts één reden voor zijn. zooals wij reeds boven veronderstelden: men kent door gaans alleen de groote hoeveelheid slechte uitingen op dit gebied. Jazz heeft nog een groot nadeel; zij is een kunstvorm, die in het grensgebied tusschen amusementsindustrie en zuivere kunst leeft. Doch dit is nog geen reden om te beweren, dat er niets goeds uit de Jazz kan voort komen. Ook de divertissementen van Mozart zijn als amusementsmuziek geschreven of wil men een voorbeeld uit een tijd, waarin de maatschappelijke standing van amuse mentsmuziek meer gelijkenis met de huidige vertoont: ook de onsterfelijke walsen van Johann Strauss zijn geboren in de wereld der amusementsmuziek. En Brahms betreurde het al, dat hij ze niet geschreven had! Dit houde men in het oog, wanneer men de Jazz verguist. Ze heeft in alle gevallen de verdienste gehad de rhythmische en coloris- tische mogelijkheden enorm te verrijken, de mate van haar beoefenaren, actieve zoowel als passieve, onmeetbaar te verhoogen en het is niet te ontkennen, dat zij er in geslaagd is, de lichte muze een totaal ander aanzien te geven. Zoo beantwoordt ze aan het muziekbesef van onzen tijd. Al zullen velen en voornamelijk dan de ouderen de woorden van den gestor ven schrijver Henri Borel onderstreepen: Allemachtig, wat een spektakel; of er een vrachtwagen met ijzeren pannen omviel en er een hond werd overreden en ergens een kat aan haar staart getrokken werd. Ook was er een verkouden zeehond aan het kuchen en gooiden kinderen elkander met koperen dek sels en er ratelde een waterrad en er werden ook nog ergens een paar varkens gekeeld. Er is een opzettelijk verstopte trompet, die er barmelijk gilt en piept. Nu en dan lijkt het of er ergens loopmeisjes nagezeten worden, die gillend wegloopen. En er wordt ook hout gezaagd en vivisectie gepleegd op een paar kermende apen. Ja muziek noemen ze dat. Jazzmuziek! Hoera!", de jongeren verdedigen zich terecht met het gezegde van een onzer bekende musicologen: Wat de Jazz is in de muziek, is de caricatuur in de Beeldende Kun sten. En zullen voor- en tegenstanders wel nim mer voor een verzoening vatbaar zijn! W. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. KINHEIM—D. V. S. wor°pr dagSdienst der aPot,heken wordt J Zondagmorgen 10 1/2 uur speelt Kinheim Orante ?aa^=en°men door de Havenapotheek, i een vriendschappelijken wedstrijd tegen R«vp7p aa^' wei^e apotheek tevens is aan- I U.V.S. van Leiden, kampioen der 3e klasse, de wppII Voor den nachtdienst in de volgen- I Tegen deze club moet de Kennemers binnen- kort in de promotiewedstrijden uitkomen. HULDIGING A. LIGTHART EN P. LEIJTHE. Donderdag 4 April zal de heer A. Ligthart wegens het behalen van de meestertitel in Hotel Kennemerhof gehuldigd worden. Tevens zal dien zelfden avond de heer P. Leijthe een simultaan seance geven voor leden en genoodigden van D. C. IJ. Ook den heer Leijthe zal dien avond ter gelegenheid van het behalen van het clubkampioenschap van D. C. IJ worden gehuldigd. Donderdagavond werden de wedstrijden om het damkampioenschap van Groot IJmuiden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: P. LeijtheJ. Kramer 20; C. BaisG. Postma 11; De Jongv. d. Velde 20; C. SuykH. Boer 20; KraaiJ. Smit afgebr.; B. DukelF. Basstra uitgesteld; Ligthart— Schaap uitg.; F. Postmav. d. Heyde 11; D. OttSouverein 02; D. OttT. Postma 02; Vrijhof—A. Post 20; P, de Boer—P. Smit 02; v. d. SluisSchol 20; BroekJ. Snel 20; GlasP. Postma 02; v. StratenRas 20; KlingeJ. Visser 11; Schouten Snel 20; BrandsBlogh 20. LEDENVERGADERING KINHELM. De jaarlijksche ledenvergadering der voet balvereniging Kinheim zal plaats vinden op Maandag 8 April a.s. in café Centraal. CCXIII. De jaarlijksche seizoen-misère, waarover ik het verleden week had, ditmaal aangedikt door de gevolgen van de crisis, gaat voort ons visscherijbedrijf te bedreigen. Met een ongekende wreedheid deelt zij links en rechts haar slagen uit en niets of niemand kan zich houden buiten het bereik van de striemende zweepslagen. Zij treffen zoowel den reeder als den vischhandelaar. Want de visch is haast niet te verkoopen door de groote concurrentie van de bokking. Er kwamen deze week 36 trawlers aan den afslag en daarvan besomden een half dozijn 1000 gld. of minder. Zelfs buitengewoon groo te vangsten konden de reis niet goed maken. Een van de beste reizen maakte nog de Mary, die trouwens toch geen reden tot klagen heeft, maar f 22.80 voor 1025 manden visch is toch wel heel weinig. De hoogste besom ming maakte de Rotterdam, die Donderdag- alleen aan de markt was met c.a. 750 man den visch. Het feit, dat desondanks maar f 2700 werd besomd bewijst wel, dat de markt met weinig visch bevredigd kan worden. Dat sommige kustbooten en sommige log gers nog ai een behoorlijke reis maakten is te danken aan de stijve tongenprijzen. Voor al de lichte tongen waren zeer duur. Als ik vaardig was in het hanteeren van de teekenstift en ik moest een plaatje ma ken, passend op den huidigen toestand van IJmuiden, dan zou ik een schetsje maken van de Visschershaven en het afslaggebouw en daarboven zou ik vele dikke wolken tee kenen, waarachter men de zon slechts zou kunnen raden. Op de dikke wolken zou ik teekenen de woorden: Contingenteering van Frankrijk contingenteering van België Invoerverbod van kleine visch in België 10 pet. Invoerrecht en contingenteering in Engeland Deviezenpolitiek van Duitsch- land Gedaalde koopkracht Bokking Extra heffing. Heel wat wolken zou ik dus moeten teekenen. En nog één zou er bij ge-teekend moeten worden: Devaluatie van den Belgischen franc. Een nieuwe wolk. die zich aan het uitspansel heeft vertoond, maakt de kans, dat we spoedig een stukje van de zon te zien krijgen, geringer. Dat is een leelijke streep door de reke ning van de Belgische exporteurs, die toch al zooveel moeite hebben om hun geknakt bedrijf staande te houden. Mochten de ge ruchten juist blijken, dat de waarde van den francs met 25 a 30 pet. zal dalen, dan twijfel ik er aan of ze zullen kunnen blijven exporteeren. In elk geval kunnen ze begin nen op hun uitstaande vorderingen 1/4 of 1/3 af te schrijven. Af te schrijven? Waarop? Het zijn wel slechte tijden voor IJmuiden en niemand weet, waar het op uitloopt. PIETERMAN. Een debatavond A.-R. en N. S. B.? Initiatief der A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Een Berlijnsch bloemenhandelaar heeft, een automaat aan zijn winkel bevestigd, die de bloemen frisch en keurig verpakt aflevert, Het bestuur der A.R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" heeft den Kring IJmui den der N.S.B. uitgenoodigd tot het gezamen lijk organiseeren van een debatvergadering tusschen een spreker, te kiezen door de N.S.B. en een te kiezen door genoemde Kiesvereeni ging. In de uitnoodiging schrijft het bestuur der kiesvereeniging het volgende: „De beweegreden tot deze uitnoodiging is de volgende. Naar onze overtuiging is het noodzakelijk en mogelijk om in een openbaar en pricipieel debat aan te toon en dat het ten eene male onjuist is, wanneer van uw zijde wordt beweerd, dat personen met een Calvi nistische levensovertuiging lid kunnen zijn van de N.S.B.. Ter verduidelijking van deze uitnoodiging nemen wij de vrijheid aan de hand van on derstaande punten uiteen te zetten hoe wij ons in hoofdzaak de organisatie van bedoelde debatvergadering hebben gedacht. 1. Het onderwerp nader te regelen In over leg met de sprekers. 2. Te debatteeren volgens vooraf bekend gemaakte stellingen. 3. Gelijke spreektijd. 4. Tijdens de spreekbeurt van een spreker heeft een lid van de andere partij de leiding van de vergadering. 5. De vergadering is toegankelijk tegen vertoon van een toegangsbewijs. Het aantal toegangsbewijzen wordt gelijkelijk tusschen beide partijen verdeeld. De prijs wordt vast gesteld in gezamenlijk overleg. 6. De kosten voor deze vergadering wordt door leder van de partijen voor de helft ge dragen. 7. Tijd en plaats nader vast te stellen. Wij vestigen er uw aandacht op dat boven staande punten geen voorwaarden zijn. maar richtlijnen voor een eventueele bespreking". OPENBARE VERGADERING R. S. A. P. De Rev. Socialistische Arbeiderspartij be legt Woensdag 3 April a.s. een openbare ver gadering in het gebouw Willebrordstraat 10. Als sprekers zullen optreden de heeren S. Poppe en D. Schilp. UITSLAG VEILING. Gistermiddag vond ten overstaan van no taris G. D. Boerlage een openbare veiling plaats, waarvan de uitslag was als volgt: De garage met bovenwoning, erf en grond Palmenstraat 3 werd gekocht door den ma kelaar W. de Groot q.q. voor f 7235. Het woon- en winkelhuis en drie woon huizen met erven en grond Kalverstraat 27. 29. 31 en 33 werd gekocht door den heer R. de Boer voor f 8102. De vier woonhuizen van Wassenaarstraat 22, 24, 26 en 28 werden niet verkocht. NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL. Gediplomeerden en bevorderden van den CURSUS 1934—1935. Gisteravond vond de uitreiking der diplo ma's plaats aan de leerlingen van de Nij- verheidsavondschool plaats, die met goed gevolg de laatste klas hebben doorloopen. Het diploma kon worden uitgereikt aan de volgende leerlingen Machinebankwerkers P. Vissink, W. Kelder, E. Tuijn. J. Metze- laar, G. J. Blonde, A. J. van Beek, A. van Dijk. J. Wijker en A. Voorburg. Afgewezen 2. Electriciens A. Vrenegoor, H. de Wit. D de Doelder, J. Sala en Rootzand. Afgewezen 7. Timmerlieden: H. Oortwijn, A. Schadewijk. M. Holleman, A. de Graaf, M. Masereeuw (metselen). Af gewezen 6. Bevorderingen. Machinebankwerkers Van de 4e naar de 5e klas: J. Brakelie, P. C. Jonge jan. Van de 3e naar de 4e klas: H. F. Dijksma, P. Smit, J. Kraaijeveld, A. de Vries. Van de 2e naar de 3e klas: A, Post, J. van B-eek, P. Horst, G. Quakkelaar, A. v. d. Plas. Van de le naar de 2e klas: C. Bos, Krijger, S. Otter, J. Brink, H. A. Lantink, H. Cöhrs, J. J. Gravemaker. Timmerlieden: Van de 4e naar de 5e klas: H. Lichtendonk. Van de 3e naar de 4e klas: J. Spijkerman, J. Pieters. Van de 2e naar de 3e klas: C. Zwart, H. van Vliet, R. de Gelder, H. Knol, A. van Gelder. Van de le naar de 2e klas: E. Demmers, A. v. d. Wal. H. Speelman, Stellingwerf. Electriciens: Van de 4e naar de 5e klas: C. Hartendorp, J. Eekhard. N. Pronk. Van de 3e naar de 4e klas: H. C. Harmsen, H. Krab, Straatsburg. Van de 2e naar de 3e klas: A. van Vliet. G. W. Boer, Van de le naar de 2e klas: C. Smit, Zand vliet. A, J. v. d. Steen, G. Box. Schilders: Van de 4e naar de 5e klas: J. Oldenburg. Van de le naar de 2e klas: J. Bekker, B. J. W. Garstenveld, G. Rixel. ANTI-REV. VERKIEZINGSVERGADERING De Anti-Rev. Kiesvereeniging belegt in ver band met de Statenverkiezingen Donderdag 4 April a-s. een openbare vergadering in de Ge reformeerde Kerk aan de Wilhelminakade, met medewerking van de Anti-Rev. Jongeren Actie. Als spreker zal optreden Mr. G. A. Diepen horst te Zeist, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Door onze lens gesnapt. S. P. J. STEVENS. De heer S. P. J. Stevens is een vooraan staande figuur in de middenstandsorgani satie. Reeds als jongen werd hij te Haarlem in gewijd in de geheimen van de bakkerskunst. Hij nam spoedig een vooraanstaande positie in het organisatieleven in. Gedurende 15 jaar was hij voorzitter van de afdeeling Haarlem van de R.-K. Bakkersgezellen en gedurende zes jaar lid van het hoofdbestuur. Ruim 10 jaar geleden vestigde de heer Stevens zich als bakkerspatroon in IJmuiden. Ook hier riep het organisatieleven hem. Acht jaar geleden werd hij benoemd tot voorzitter van de R.-K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze", gedurende 3 jaar was hij secretaris van de R.-K. Kiesvereeniging en eveneens was hij gedurende 3 jaar be stuurslid van het ziekenfonds Velseroord. De heer Stevens is bestuurslid van de Midden standscentrale en voorzitter van de Bak kerspa troonsvereeniging. Wegens zijn benoe ming tot secretaris van de Saneeringscom- missie voor het bakkersbedrijf heeft de heer Stevenseen drietal functies moeten neer leggen. De heer Stevens komt voor op de candi- datenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing. NIEUWS VAN „DE VELSER HUISVROUW" De agenda voor de maand April van „De Velser Huisvrouw" vermeldt op Dinsdagmid dag 2 April in het Vacantiehuis aan den Groe- neweg een tentoonstelling van de origineele aquarellen van de plaatjes van alle tot nu toe verschenen Verkade albums, van de druktech niek der plaatjes en een overzicht van de Verkade's artikelen, waarbij plaatjes of bons worden verpakt. Mej. I. Ruijs van de Afdeeling Albums zal hierbij een causerie houden over het ontstaan en de ontwikkeling der album serie. Mevrouw R. Heijbrock-Gouda zal den middag opluisteren met pianospel. Donderdag 4 April en Donderdag 18 April worden in Kennemerhof handwerkmiddagen gehouden en Dinsdag 16 April gaan de dames een bezoek brengen aan de bloemententoon stelling in Heemstede. Uit het jaarverslag blijkt, dat het aantal leden op 1 Januari 1935 bedroeg 265. De fi nanciën der vereeniging zijn kerngezond en in het verslagjaar werden zes excursies ge« maakt. OPENBARE VERGADERING IN EGMOND AAN ZEE. Men verzoekt ons te melden, dat a.s. Dins dagavond in de zaal van den heer Mulder te Egmond aan Zee een openbare vergade ring zal worden gehouden. Dr. W. Banning zal spreken over het onderwerp: „Godsdienst en Nationaal-Socialisme". VOOR DE JEUGDHERBERG Naar wij vernemen heeft zich een dames comité gevormd, dat zich ten doel stelt, be gin Mei ten bate van de Jeugdherberg „Duin- lust" alhier een kindermiddag en een feest avond te organiseeren, waaraan tevens een verloting verbonden is. Het damescomité is als volgt samengesteld: mevr. J. S. de Graaf Bar.esse Bentinck, Velsen voorzitster. mevr. C. Hekman-Offerman, Santpoort, secretaresse en mevr. H. de Muinck- Keizer-ten Cate, Velsen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1