HET NIEUWE AVONDBLAD I De JAARGANG NO. 127 DINSDAG 2 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT ORNEMENTEN: per week 10 ets., per maand nts plus 2/ cents incasso, per kwartaal 1.20 -6- cents incasso, losse nummers 3 cents. Plus. nr. Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 jjaDiooi Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIeN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. nr,és van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de reg sters Opschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- n ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- ceerd ej de geVolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen hii algehecle invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van hand voet of oog: f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen: ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongcvallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN ar. Kerkconcert. Gem. Zangvereen. Nieuw Hosanna. de Chr. Gemengde Zangvereeniging directeur de heer S. Nieuw Hosanna tpiprsma was de eer toebedeeld als eerste r tprkconcert te geven in de nieuwe kerk U 7L.de Herder' aan den Velserduinweg. o» haten van deze uitvoering, welke zich in Vroote belangstelling verheugen mocht, fwamen ten goede aan het orgelfonds van Nieuw "hosanna, dat op het gebied van wreenigingsleven een benijdenswaardige ac- iviteit ten toon spreidt (het wordt immers i meerdere onderaf deelingen krachtig fSeimd) kwam ook nu weer met een ge- ce»en concert vooi den dag. De bijzondere constructie van de beide lii oaierijen langs het podium van het ge- houw had het koor op de repetities voor T-enaardige verrassingen gesteld wat aan- «at de toonvastheid. Directeur Wiersma Ld teneinde dit euvel zooveel mogelijk te ondervangen, zangers en zangeressen voor in de kerk opgesteld. Plet eerste werk, Koop's De Sterren staan te branden", was dus een interessante proefneming. Nieuw Hosanna handhaafde zich op toon en hoewel we af en joe verwachtten, het euvel zich te hooren wltrekken kwam het e-moll-slotaccoord in bewonderenswaardige zuiverheid. Lieten de mannenstemmen in volume nog wat te wen sten, lïonset's In 't Woud was een dank bare'gelegenheid ook het thans ingezongen basregister zich te laten ontplooien. Teno ren zijn nog steeds wat ijl tegenover het zoo forsch bezette vrouwenkoor, dat zulk ge schoold materiaal heeft staan. Alles was ech ter vrij mat van voordracht. Met Bach's Paaschlied gooide directeur Wiersma er „een schepje" op. En thans was het een ander Hosanna dat er stond! Er zat pit in den zang: men was niet meer te schuchter om zich eens „los" te zingen. Nu alles wat meer op de forte-zijde ingesteld was voTJeed dë"uitvoeïing; ook die der pp ons vee', beter. Het ensemble gaf een Bach-re- productie. die door haar zuiverheid, goed tekstbegrip en kunstzinnige voordracht, tot Iets heel moois, zoo liiet het beste van dit concert werd. Van Beethovens Elegischer Gesang kon den we minder waardeeren.Den geest van den erooten meester wisten de zangers en zange ressen nog niet in musico te vatten. De min der coulante piano en orgelbegeleiding te hard en ongelijk) werkte ook al niet mede. Van het verder gehoorde willen we nog even noemen Bonsets Zondagmorgen, dat met den gloed en de frischheid Nieuw Ho sanna eigen uitgevoerd werd; de Zondags klokken werden loffelijk geluid door de bas sen. Ze konden de echter bourdons echter nog niet evenaren. Toch werd ook dit een der best sreslaagde nummers. Het meisjeskoor van Nieuw Hosanna bracht ten gehoore het Gloria in Excelsis Deo en de Avoncantate van Cath. van Ren tes Brahms' Wiegeliedje en de Maan van Richard Hol. De Harpjes-klank viel ons in 't eerste nummer niet mede. We kregen den indruk, dat men niet durfde zingen. Meer zelfver trouwen zou betere resultaten gegeven heb ben Dit hoorden we later in Richard Hoi's De Maan. Hoewel men niet op toon kon blijven werd er met meer spirit gezongen en het klank gehalte was onmiddellijk beter. Ook de Avondcantate van Cath. van Rennes kon ons zeer wel voldoen. Het graag gezongen melo dieuze werk was voor het Harpje een op recht gegund succes. Mej. St. Preene verzorgde op accurate en Tlotte wijze de pianobegeleiding. De sopraantjes willen het in klank nog wel eens winnen van de alten. Veelbelovend ma teriaal voor het groote koor! Mevr, Schaap zong op gevoelige wijze de altsolo, en toen het koor den bedezang over nam was het een moment van innigdoorvoel- ce devotie. Mooie nuanceeringen, goed op toon en warm van klank. Verdere medewerking verleenden mevr. H. Doevendans-Oortwijn (zang) en de heeren S). Doevendans (viool) en J. J. Huizinga (orgel). Van hen hoorden we Handel's Arioso an Padre Martini's Gavotte (voor viool en orgel). Mevr, Doevendans zong, op beschaafde mi m ^wee Heeren instrumentaal be geleid, met zuiver geluid Handel's sopraan solo. Den heer Huiiznga hoorden we een orgel- ^'0Joordragen, waaruit bleek, dat hij een vaardig bespeler van dat instrument is. dn uVotte voor vi°°l en orgel kwam er in t]'°en heer Doevendans kenden we een vaardig violist, die ook nu van zijn solo een beschaafd stukje muziek maak- f !i Leere ecHter spoedig het aanwendsel J herF zoo, men permitteere ons de uit- jankend doet strijken. Dat is iets winst! s^en kfid en zeker, geen aan- h™tP,(^fneinin£ Heeft ons dit concert niet aiip Over het geheel genomen waren U^fecutanten naar Het scheen zoo ge- •mg onder den indruk, dat men in een Jdat dit niet naliet zijn stempel op b^oep°-rms l-€ drukken- Een kerkconcert Ker zeker nog geen „vroolijke boel" orden, doch overdreven schuchterheid is avftM-11 a?der uitei"ste. Hoe de den geheelen WiprLm ouw zi-inde directeur, de heer cnif Z1]n Hoogst muzikale bedoelingen bdfifim trachtte ov.er te brengen de Wal u--n" liet zfoH niet wegnemen. We WuL„ meerjarige ondervinding tot wat en_ zijn fijn ensemble in staat zijn. kunst f Z11 vri-iuit Hun liefde voor de zang- welke a !r0n mo"en spreiden. De zorgen, tot an concert voorafgegaan zijn om n soede uitvoering te komen en de acoustische moeilijkheden van het gebouw, hebben zeker hun indruk nagelaten. Ds. A. A. Wildschut heeft de bijeenkomst op gebruikelijke wijze geopend en gesloten. W. Een acht-jarige op stap. In Voorschoten slapende in een portiek gevonden. Het 8-jarig zoontje van den heer van E. wonende in IJmuiden-Oost heeft zijn ouders een slapeloozen nacht bezorgd. De jongen was Zondag, nadat hij in de buurt was gaan spelen niet meer in de ouderlijke woning teruggekomen. Men kan zich de ongerust heid van de ouders voorstellen omtrent het lot van het knaapje. Overal werd gezocht, maar zonder resultaat. Natuurlijk vreesde men dat den jongen een ongeluk was over komen. Maar Maandagmorgen kwam er een goede jding uitVoorschoten. Men had daar den verloren zoon gevonden, terwijl hij in een portiek lag te slapen. Hij zou spoedig naar huis gebracht worden. De jongen had verteld, dat hij den geheelen weg te voet had afgelegd, maar dit lijkt al zeer onwaarschijnlijk. Hoe het ook zij, hij is terecht en inmid dels weer bij vader en moeder teruggekeerd die hem zeker wel eens goed onderhanden genomen zullen hebben. OUDERAVOND P. VERMEULENSCHOOL Gisteravond heeft de Ouderavond van de P. Vermeulenschool plaats gehad. De avond werd geopend door het hoofd der school, den heer B. Schipper. Deze sprak in zijn openings woord den wensch uit, dat door dezen avond de band tusschen school en ouders vaster mag worden. De heer Schipper sprak hierna over wat men noemt den voor-oorlogschen tijd, toen de strijd voor het bijzonder onderwijs een zware strijd was. Spreker verheugde er zich over dat hij aan een school verbonden is, die in onze gemeente de oudste is, en die een historie heeft. In t kort memoreerde de heer Schipper nog eens den zwaren strijd, die gestreden is;-en-hiervan plukken wij thans nog de vruchten, aldus spreker. Met een op wekking om te blijven werken voor hetgeen wat verkregen is, te behouden eindigde de heer Schipper zijn openingswoord. Hierna hield mejuffrouw W. Rasmussens een inleiding over: „Een kijkje in de lagere klassen van onze school In gedachten bracht mejuffrouw Rasmussens de ouders in 't school lokaal. In een mooi geheel liet zij, in gedach ten, het schoolleven van een dag der kleuters voorbij gaan. Zeer duidelijk werd weergegeven het kinderleven en het werk van het onderwij zend personeel waarbij mejuffrouw Rasmus sens vele nuttige wenken naar voren bracht. In de pauze werd van de gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen druk ge bruik gemaakt. Na de pauze gaf de heer A. Smit een schets getiteld: „Klores" ten beste, waarna de goed geslaagde avond met een slotwoord van den heer E. v. Br ink werd gesloten De kustvisscherij en de vïascherij in het IJselmeer in Februari. Weinig bevredigende resultaten. De afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken deelt het vol gende ftnede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben op de maand Februari 1934. De weersgesteldheid was ten gevolge van het vele ruwe en stormachtige weder on gunstig. In de Lauwerzee en den Dollart, de Wad denzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij minder druk uitgeoefend dan in Februari 1934. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeel te van de Zuiderzee waren beter, in de Lauwerzee en den Dollart. het IJsselmeer en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten daarentegen slechter dan in Februari van het vorig jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopigc opgave respectievelijk in. de Lauwerzee, en den Dollart 5.330 (9.777) K.G. en f 181 (f 333) in de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee 2.925.627 (2.833.782) K.G. en f 128.474 (f 117.594), in het IJssel meer 130.005 (318.627) K.G. en f 18.334 if 55.573) in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 81.425 (268.402) K.G. f 7.144 (f 15.366). Uit Zeeland werden verzonden 1.326.450 (1.870.910) oesters ter waarde van f 52.892 (f 81.236) en 3.230.400 (2.696.900) K.G. mosselen ter waarde van f 43.972 (f 27.921). In het IJsselmeer was het resultaat der botvisscherij met staande netten over het algemeen niet loonend. De spieringvisscherïj met sleepnetten werd door ruim 50 span van Lemmer. Vollenhove en Elburg uitgeoefend. De vangsten waren gering en de spiering was klein van stuk. Met den dwarskuil werd slechts wat spiering en eenige mandjes nest gevangen. Deze visscherij was dan ook weinig loonend. Tevens werd met dit vischtuig ge. regeld baars medegevangen, doch niet in groote hoeveelheden. In de Waddenzee en het niet afgesloten gedeelte van de Zuiderzee was het resultaat der komnnenvisscherij op haring nog niet gunstig. De vangsten waren niet groot, ter wijl de prijs van de haring niet hoog was. Met de ankerfkuilen werd eveneens nog wei nig haring gevangen. Het resultaat der haringvisscherij met den wonderkuil was vrij goed. Met de haringzegen nabij Den Helder kon door het ruwe weder weinig gevischt worden, bovendien waren de vang sten zeer gering. De uitkomsten der haring- fuikenivdsscherij langs de Frieschekust waren eveneens wienig loonend. De botvisscherij was nog niet van beteekenis. De garnalen- visscherij in het Marsdiep leverde geringe vangsten op. Van de mosselperceelen werden ruim 2000 balen mosselen afgevischt en naar Rotterdam vervoerd. De visscherij op con sumptiemosselen van de natuurbanken werd hoofdzakelijk voor den export naar Enge land uitgeoefend: de verzending bleef de ge- heele maand gunstig. De visscherij op mos selen voor eendenvoer werd door elf Wie- ringer motorvaartuigen voortgezet. Voor de wulkenvisscherij was het weder doorgaans te ruw. De visscherij op alikruiken leverde zeer geringe vangsten op. VELSEN Grondexploitatie van „Rooswijk". Papierfabriek koopt ruim 50.000 M2 grond. De N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen, gevestigd te Amsterdam, heeft verzocht, van de gemeente te mogen koopen, tegen den prijs van f 0,80 per M2„ een aan de Westzijde van de Rooswij- kerlaan te Velsen liggend perceel grond, be- hoorende tot het landgoed „Rooswijk" en uit makende een gedeelte, ter grootte van onge veer 50180 M2„ van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen,-sectie A, no. 1134. Verder heeft zij verzocht, van de gemeente te mogen huren, een drietal gedeelten, elk ter grootte van ongeveer 140 M2, van de grond- strook ten Westen van de Rooswij kerlaan, grenzende aan de gronden, verkocht aan de N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken bij besluit van 4 April 1933, teneinde daarin op de door B. en W. aan te wijzen plaatsen in totaal 3 bronnen te kun nen slaan voor de watervoorziening van haar bedrijf, zulks tegen een huurprijs van in to taal f 100,per jaar en onder conditie: a. dat de verhuring geschiedt tot weder opzegging b. dat opzegging door de gemeente slechts kan geschieden als zij den grond, grenzende aan de bovenbedoelde grondstrook in exploi tatie gaat brengen en tot verkoop daarvan overgaat; c. dat de N.V. in het onder b. bedoelde ge val een recht van voorkoop verkrijgt op de bovenbedoelde bij haar in huur zijnde grond- strooken, tegen een koopprijs per M2 gelijk aan dien, waarvoor de aangrenzende gronden door de gemeente gemiddeld worden verkocht. Tegen inwilliging van deze verzoeken bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Zij stellen daarom voor, tot den verkoop en tot de verhuring, on der de bovenomschreven en de nog nader door B. en W. te stellen voorwaarden, waarbij o.a. zal worden bepaald, dat de bronnen, welke zoowel in den te verkoopen als den te verhu ren grond zullen worden geplaatst, zoo diep moeten worden geslagen, dat de onttrekking van het water plaats heeft beneden de klei laag, over te gaan en daartoe te nemen het be sluit, dat in concept bij dc stukken is ge voegd. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken adviseert gunstig. Het uitbreidingsplan van 1925. Bijna vastgeloopen in het dool hof van wetsbepalingen. Een beeld uit de Chineesche provincie Hoepeh, waar door het buiten de oevers treden van de Gele Rivier, duizenden menschen zijn verdronken. Herziening is nu „in voorbereiding". Bij Raadsbesluit van 30 Juli 1929 werd plan I tot herziening van het plan van uitbreiding voor deze gemeente, zooals dat was vastge steld bij raadsbesluit van 1 December 1925 ge wijzigd en opnieuw vastgesteld. Dit besluit werd aan Gedeputeerde Staten ter goedkeu ring gezonden. De wijziging en vaststelling- opnieuw van het plan was. overeenkomstig de aanwijzingen van gemeld college, geschied in overleg met de Vaste Commissie voor uitbrei dingsplannen in Noordholland. Verwacht mocht dus worden, dat de goedkeuring geen onoverkomelijke beletselen meer zou ontmoe ten. Desondanks werd het besluit den 8 April 1930 van Gedeputeerde Staten terug ontvan gen vergezeld van een tweetal rapporten, waarin omtrent het plan, zoowel door de ge melde commissie als door den inspecteur van de Volksgezondheid, weder een respectabel aantal opmerkingen werden gemaakt en be zwaren werden ontwikkeld. Voor zooveel de Vaste Commissie betreft resulteerden deze zich in een viertal verbeteringen, welke h.i. in elk geval moesten worden aangebracht voor dat dit de goedkeuring zou kunnen verwerven. De bedoelde verbeteringen waren de vol gende: 1. de bestemming „niet ingedeelde terrei nen" moet worden gewijzigd in die voor „bui tenplaatsen en landelijke doeleinden"; 2. de weg- en rooilijnen moeten behoorlijk worden aangegeven; 3. ae ontworpen convooi-spoorweg moet Worden weggelaten; 4. aan enkele leemten in de inrichting der kaarten moet worden tegemoet gekomen. Na de ontvangst van de gemelde rapporten hebben B. en W. zich de vraag gesteld of het noodig zou zijn alle daarin gemaakte opmer kingen en geopperde bezwaren aan een be schouwing te onderwerpen dan wel of zij zou den kunnen volstaan met het kenbaar maken van hun meening omtrent de door de Vaste Commissie noodig geachte en hierboven ge noemde verbeteringen. In aanmerking nemende, dat het herzie ningplan I aanvankelijk werd opgemaakt en vastgesteld na gepleegd overleg met den In specteur van de Volksgezondheid, dat dit plan vervolgens, na de instelling der Vaste Com missie, op verzoek van Gedeputeerde Staten, geheel in overleg met die commissie werd ge wijzigd en opnieuw vastgesteld en dat de vo renbedoelde onderhandelingen van zeer lang- durigen aard zijn geweest, meenden B. en W. gemelde vraag in laatstbedoelden zin te mogen beantwoorden. Zij hebben hiervan aan Gedeputeerde Sta ten mededeeling gedaan onder opmerking, dat als zij zich van een weerlegging van de voren bedoelde opmerkingen en bezwaren onthiel den, zij in geen geval geacht willen worden het daarmede in alle opzichten eens te zijn. Voorts hebben B. en W. genoemd college, in overleg met de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, het volgende geschreven „Wat nu betreft de bovenbedoelde vier, dooi de Vaste Commissie voor uitbreidingsplannen gewenschte verbeteringen, achten wij een be spreking van het in de tweede en vierde plaats genoemde overbodig, omdat het aanbrengen van die veranderingen als vanzelfsprekend moet worden beschouwd en dan ook zal ge schieden. Wat de beide andere betreft zijn wij bereid den Raad voor te stellen aan het verlangen der commissie te voldoen en het plan daarna op nieuw vast te stellen. Aangenaam zal het ons zijn te mogen ver nemen dat Gedeputeerde Staten zich met het vorenstaande kunnen vereenigen". Op dit schrijven volgde een uitvoerig ant woord van Gedeputeerde Staten waarin ge noemd college in de eerste plaats wees op het feit, dat inmiddels een wijziging van de Wo ningwet tot stand is gekomen. Dit-zal, aldus genoemd College onder meer meebrengen, dat voorschriften betreffende de wijze van be bouwing worden vastgesteld als integreerend deel van het uitbreidingsplan en dat de ver ordening tot wijziging der bouw- en wonin; verordening wordt ingetrokken. Ten slotte geven Gedeputeerde Staten in hun schrijven in overweging, het plan, nadat dit zal zijn gewijzigd, als een nieuw ontwerp volgens de bepalingen der Woningwet te be handelen, opdat eensdeels de belanghebben den de gelegenheid krijgen hunne bezwaren daartegen kenbaar te maken, anderdeels be zwaren, kenbaar gemaakt tegen het vroegere plan, buiten behandeling kunnen blijven. Tot dit laatste doel zou naar de meening van Ge deputeerde Staten aan de reclamanten tegen het vroegere plan medegedeeld kunnen wor den, dat nu een nieuw ontwerp ter visie wordt gelegd, hunne te voren geuite bezwaren bui ten behandeling blijven, tenzij die op de wijze, door de wet voorgeschreven worden herhaald. Overeenkomstig het schrijven van Gedepu teerde Staten zijn B. en W. na ingewonnen advies van de commissie van bijstand in het beheer van openbare werken omtrent het op maken van een nieuw plan wederom met de Vaste Commissie in overleg getreden. Na nieuwe briefwisseling stellen B. en W. thans in overeenstemming met art. 36, 4e lid van de Woningwet voor te bepalen, dat een herziening van het uitbreidingsplan in voor bereiding is. Nadat een dergelijk raadsbesluit ter openbare kennis is gebracht, behooren de beslissingen op bouwaanvragen ingevolge art. 6, 4e lid der wet te worden aangehouden; krachtens het 5e lid kunnen de bouwvergun ningen evenwel worden verleend voor bouw plannen. welke overeenstemmen met het ont werp van het herzieningsplan, zulks na ver kregen toestemming van B. en W. Daardoor ontstaat de mogelijkheid, om reeds thans aan het in bewerking zijnde herzieningsplan uitvoering te geven terwijl daartegenover het bestaande uitbreidingsplan, voor zoover dit bij dc herziening meer of minder ingrijpend wordt gewijzigd, buiten werking wordt ge steld. Steunverleening in de kosten der gemeentehuishouding. Overeenstemming tusschen Rijk en Gemeente*- over de voorwaarden. In gemeenteblad no. 81 van 1934 stelden B. en W. den Raad in kennis met de bezwaren welke zij hadden tegen enkele door de Minis ters van Binnenlandsche Zaken en Finan ciën gestelde voorwaarden voor de toeken ning van een voorschot aan deze gemeente over 1933. Hierop is gevolgd een onderhoud van het College met den Minister van Bin nenlandsche Zaken. Vervolgens had opnieuw een bespreking plaats met den Minister, ter wijl deze daarna een bezoek aan deze ge meente heeft gebracht om persoonlijk een en ander in ©ogenschouw te nemen. Als gevolg hiervan ontvingen B. en W. op 29 Maart j.l. van Gedeputeerde Staten een af schrift van een door den Minister aan dit College gezonden schrijven, luidende als volgt: „Naar aanleiding van de mededeelingen, vervat in de bijlage van nevenvermeld schrij ven, alsmede van het onderhoud, hetwelk ik terzake met het Gemeentebestuur van Velsen heb gehad, heb ik na overleg met mijn ambt genoot van Financiën termen gevonden eenige der aan den Rïjkssteun voor die ge meente voor 1933 verbonden voorwaarden in nadere overweging te nemen. Ik heb het oog op de voorwaarden: i en j bezuiniging op den Reinigingsdienst en den dienst van Openbare Werken. In het vertrouwen, dat het Gemeentebestuur in deze diligent zal blijven kan ik goedvin den, dat aan bedoelden Rïjkssteun geen voor waarden betreffende bezuiniging op bedoelde diensten worden verbonden. k. bezuiniging op de plantsoenen. Ik meen te mogen verwachten, dat het Gemeentebe stuur den plicht tot een uiterst sober beheer, welke door de tijdsomstandigheden aan de overheidslichamen wordt gesteld, ook op dit onderdeel van zijn taak bij voortduring zal nakomen. Dit geeft mij aanleiding de voorwaarde tot besnoeiing van dezen post tot het aangegeven percentage te doer, vervallen. 1. Deze voorwaarde verplichtte tot het in stellen van een onderzoek naar de mogelijk heid den dienst van Bouw- en Woningtoezicht zóó in te richten, dat aan een opzichter le klasse ontslag kan worden verleend. Het on derzoek. dat door het Gemeentebestuur werd Ingesteld, heeft deze mogelijkheid niet aan getoond. Ontslag zonder meer zou ook naar mijn. meening voor een goede functioneering van den dienst niet raadzaam zijn. Wel vraag ik mij af, of door een wijziging in de bezetting van den dienst, wellicht gepaard met een wij ziging in de taakverdeeling tusschen de dien sten van Bouw- en Woningtoezicht en van Openbare Werken geen besparing kan worden verkregen. Met het oog op de opleving van de bouw nijverheid in de gemeente heb ik er geen be zwaar tegen thans in de bezetting te berusten, indien, wanneer de bouw van woningen weder zou afnemen, de bezetting van den dienst op nieuw door het Gemeentebestuur in overwe ging wordt genomen. Met de verleening van een auto-toelage aan den hoofdopzichter kan ik mij voorshands vereen igen- m. De inlichtingen, welke het in den aanhef aangehaald schrijven nopens de privaatrech terlijke eigendommen van de gemeente in houdt, stellen in staat de objecten aan te wijzen, welke het nadeelig saldo op Hoofd stuk VII veroorzaken. Waar mij voorts uit bedoelde inlichtingen gebleken is, dat dit verlies thans moeilijk te ontgaan is hetgeen ten tijde, toen de voor waarde werd gesteld, nog niet was aange- neem ik de voorwaarde terug, in het ver trouwen, dat het Gemeentebestuur zijn po gingen, om het verlies tot het uiterste te be perken, zal voortzetten. Voor de goede orde breng ik onder Uwe aandacht, dat het Gemeentebestuur geen be zwaar heeft tegen de voorwaarden 1 t/m. 12 en tegen de overige in mijn schrijven van 18 Mei 1934 No. 12855 afd. B. B. gestelde voorwaarden U gelieve het vorenstaande ter kennis van het Gemeentebestuur te brengen met het ver zoek mij zoo spoedig mogelijk te berichten, of het den Rïjkssteun voor 1933, met de be perkingen en onder de voorwaarden, welke daaraan in mijn schrijven van 18 Mei 1934 en in dat van 27 September 1934 No. 22233 afd. B. B. werden gesteld, voorzoover daarvan niet in mijn laatstgenoemde missive of het onder havige schrijven wordt afgeweken, aanvaardt." B. en W. stellen den Raad thans voor, den Rijkssteun voor 1933, onder de thans gewij zigde voorwaarden, overeenkomstig de slot alinea van het hierboven opgenomen schrijven te aanvaarden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1