DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. Wij in den Haag. De Leeuwerik. Dé ramp, wellce ons zoo zwaar trof. De Koningin en Prinses Juliana hebben ihet volgende telegram van deelneming aan de K. L. M. gezonden: Koningin en Prinses, zeer getroffen door de droeve tijding van het verongelukken van de „Leeuwerik" dragen mij op, U beider oprechte deelneming te betuigen en verzoeken U die over te brengen aan de nabestaanden der ver ongelukten. w.g. Phaff, adjudant van dienst. Voorts schreef de ministerpresident Dr. Co- lijn den -heer Plesman een brief, waarin hij o.m. opmerkte: „Onnoodig is. .het om te ge tuigen, van mijn onverminderd vertrouwen in de toekpnist der luchtvaart en der K.L'.M." Ook .waren er betuigingen van deelneming van minister De Wilde, van den Tsjeehischen gezant ëri van tal van vereeniginge'n van par ticulieren' in Nederland en in Indië, alsmede van vele buitenlandsche luchtvaartmaat schappijen De begrafenis der slachtoffers De slachtoffers van de Leeuwerikramp zou den heden-in den laten middag te Amsterdam per auto aankomen. Het stoffelijk overschot van den heer Mr. W. de .Vlugt wordt naar de ouderlijke woning op de.Heerengracht vervoerd; de overige wor den overgebracht naar de begraafplaats Zorg- vlied. De begrafenis van den heer de Vlugt heeft plaats Woensdagmorgen om 12 uur op de Oosterbegraafplaats. Vijf andere slachtoffers worden Donderdag om 1.30 uur ter aarde be steld. Het stoffelijk overschot van den heer Briel, dat men nog heeft herkend, wordt te Ginne ken begraven. Wanneer zulks zal geschieden, is nog niet bekend. Rouwdienst te Brilon. In de stad Brilon. waar overal de vlaggen halfstok hangen, als hulde aan de nagedachte nis der slachtoffers van de Leeuwerikramp, i, hedenochtend om 10 uur een rouwdienst ge houden. Hierbij waren behalve de vertegen woordigers der K. L. M. aanwezig de Oberre- gierungsprasident van het district, de burge meesters van Brilon en omliggende plaatsen, de Nederlandse he consul uit Dortmund en een afdeeling zweefvliegers. Er waren bloemen ge zonden door de stad Brilon, door den consul te Dortmund en door de K. L. M. Na afloop van den rouwdienst vertrok de stoet naar Ne derland ApotKeKersassistente plakte een verkeerd etiket. Vergissing had noodlottige gevolgen. Auto slipte op tramrails. Drie ernstig gewonden. Op den Rijksweg NijmegenVenlo te Wel- lerlooi onder de gemeente Bergen (L.) is een gesloten personenauto op de tramrails komen te slippen en tegen een boom gereden. De wa gen werd geheel vernield. In de auto zaten vier persoden, waarvan drie ernstig werden gewond. De slachtoffers zijn pastoor J. F. M. Scjiiphórst, kerkmeester F. Kuiper, beiden van de St.-Boni- facius Parochie, aan het Kastanjeplein te Am sterdam en mej. Busch, eveneens uit Amster dam. De vierde inzittende, de heer A. Nooy, eveneens kerkmeester van genoemdé Parochie, bleef nagenoeg ongedeerd. Het gezelschap was op weg naar Wiesbaden, waar de vader van mej. Busch moiiientéel wordt verpleegd. Na de botsing tegen den boom is de wagé'h' gekanteld. De pastoor werd op den weg ge slingerd. Hij werd opgenomen met een rib- fractuur. Mej. Busch had een ernstige hoofd wonde bekomen. De heer Kuiper,, die den wagen bestuurde, had een wonde boven het oog. Nationale Vrouwenraad. Congres te Assen. Het jaarlijksche congres van den Nationalen Vrouwenraad is te Assen gehouden onder voor zitterschap van mej. mr. Frida Katz uit Am sterdam. In behandeling kwam het voorstel van de Ned. Afdeeling van den Internationalen Vrou wenraad voor vrede en vrijheid, luidende als volgt: De Nationale Vrouwenraad wendde zich tot de Nederlandsche regesring met het dringend verzoek om, in overeenstemming met de door de V. S. van Amerika genomen en aan an dere staten voorgestelde maatregelen, haar bijzondere aandacht te schenken aan de par ticuliere wapen- en munitiefabricage, alle maatregelen te nemen om het behalen van persoonlijke winsten, voortkomende uit die fa bricage, voortaan onmogelijk te maken; het tot stand komen eener internationale regeling van deze materie met alle kracht te bevor deren. In verband met het feit, dat deze materie in de Staten Generaal reeds ter sprake is ge weest, werd het voorstel gewijzigd in dien zin, dat voldoening werd uitgesproken over het feit, dat de Nederlahdsche reg:eering heeft ver klaard haar bijzondere aandacht te zullen schenken aan deze materie. De regeering werd daarbij tevens verzocht alle mogelijke maat regelen te nemen om persoonlijke oorlogswinst voortaan onmogelijk te moken. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Wegens het periodiek aftreden van twee leden van het dagelijksch bestuur n.l. van mevr. 's Jacob-Loder en mej. E. H. Piepers, werden tot bestuursleden gekozen mej. A. C. Schippers te Amsterdam en mej. H. S. Vening Meinesz te Haarlem Mevr. W. van Itallie-Van Embden bracht verslag uit als intern, comitélid voor Vrede en Arbitrage. Aangenomen werd een resolutie, houdende verzoek dat de N. V. R. naar aanleiding van de resultaten der Enquête van den Ameri- kaanschen Senaat (Commissie Nye) betref fende de particuliere wapenfabricatie en wa penhandel zich zou richten tot de Neder landsche regeering met het verzoek een soortgelijke enquête te doen houden met ver plichte bekendmaking der uitkomsten. Na eenige discussie werd ook aangenomen het voorstel, waarbij de N. V. R. er bij de re geering op zal aandringen, dat onderwijs van de jeugd in de scholen bewust zal worden ge leid naar een geest van verzoening tusschen de rassen, de volken en de klassen en waarbij de N. V. R. met den meesten aandrang haar aangesloten vereenigingen verzoekt in den- zelfden geest werkzaam te zijn en invloed uit te oefenen op de vrouwen, opdat ook in den familiekring eenzelfde mentaliteit tot bloei kome. Hierna werden verschillende verslagen be handeld. De volgende vergadering zal te Eindhoven worden gehouden. Mevr. H. A. van Riel-Smeenge en de heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer, hebben gesproken over: „Aansluiting tusschen leerplicht- en arbeids wet" en mevr. Wijnaendts Francken-Dyserinck en de heer J. Schouten over: De resultaten der Vrouwenbeweging. Maandag had zich voor de rechtbank te Amsterdam een apothekers-assistente te ver antwoorden, verdacht van het veroorzaken van dood door schuld. Het meisje was werk zaam in een apotheek in de hoofdstad. In Augustus van het *orig jaar plakte zij bij vergissing een verkeerd etiket op een fleschje met medicijnen. De vergissing zou noodlot tige gevolgen hebben. Het drankje, dat een 81-jarige vrouw op deze wijze kreeg, bestond uit een chloorzinkoplos- sing, bestemd voor uitwendig gebruik. Op het verwisselde etiket, dat voor het juiste drankje bestemd was, stond, dat „ieder uur een lepel" moest worden ingenomen. De vergissing werd in de apotheek spoedig bemerkt en direct bezorgde de loopjongen het goede drankje. Het was echter al te laat. Toen de echtgenoot van het slachtoffer met het eerste drankje thuis kwam, had de oude vrouw gezegd: „gef me maar gauw een lepel, des te eerder ben ik beter". Eenigen tijd later, zoo vertelde de man, die thans als getuige werd gehoord, kwam de loopjongen om de fleschjes te verwisselen. Maar m'n vrouw had toen al een lepel vol in genomen. Van het andere drankje wilde ze niets hebben. Ook de juffrouw uit de apotheek, de ver dachte, is nog bij me thuis geweest zoo vertelde getuige maar m'n vrouw wilde niets meer innemen, 's Avonds was de dokter gekomen, en den vólgenden ochtend overleed mijn vrouw. De Officier van Justitie requireerde, daar verd. als een zeer nauwkeurig werkende assis tente terecht stond, een geldboete van f 300 subs. 30 dagen hechtenis, benevens een voor waardelijke hechtenisstraf van vier weken met een proeftijd van drie jaar. Kennen ons zeiven niet. Boekhouder verduisterde twee ton. Ten nadeele van verschillende landbouwers. Een 37-jarig boekhouder T. van B. te Rot terdam, die voor verschillende landbouwers boeken bijhield en als zoodanig hun vertrou wensman was, heeft onder allerlei mooie voor spiegelingen van zijn "cliënten effecten en geldswaardige papieren 'weten los te krijgen, deze te gelde gemaakt en de opbrengst daar van te eigen bate aangewend. Het loopt thans reeds over een bedrag van ongeveer 200.000. Van B., die in het Huis van Bewaring is in gesloten, zegt, dat hij groote verliezen heeft geleden bij woningbouw exploitatie in Den Haag. Er bestaat echter een vermoeden dat een deel van het geld naar het buitenland is vérzonden. Van één landbouwer heeft hij 1Ö0.000 gulden weteh'lös' té krijgen. Toch een conflict irt de sigarenindustrie? Patroons handhaven hun oude voorstellen. De besturen der' beide w'erkgevèrs-organisa- ties in de sigarenindustrie .hebben, naar aan leiding van de houding der vier werklieden- organisaties, die iedere loonsverlaging afwij zen, te Amsterdam vergaderd teneinde hun de finitief standpunt te bepalen. Met algemeene stemmen werd besloten het besluit' tót invoering dér' gewijzigde looneii op 22 April: „a.s. onveranderd- te handhaven, aan gezien de starre houding der'werklieden-orga^ nisaties geen enkel aanknoopingspunt biedt en de slechte economische toestand van het be drijf geen verdere tegemoetkoming wettigt. Strenger eischen aan taal onderwijs. Het bestuur van de Maatschappij der Let terkunde heeft in het begin dezer maand een adres aan minister Marchant gezonden, waar in werd gewaarschuwd tegen het voortwoeke rend taalbederf. De minister heeft dit adres met een schrijven beantwoord. Hij deelt daar in o.m. mede dat maatregelen in voorbereiding zijn ten gevolge waarvan bij de onderwijzers- en de hoofdonderwijzers-examens ten aanzien van het gebruik van de Nederlandsche taal strengere eischen zullen worden gesteld. De minister schrijft o.m.: „het zal uw be stuur aangenaam zijn te vernemen, dat ik, waar zich de gelegenheid voordoet, verbete ring van het onderwijs in de Nederlandsche taal tracht te bevorderen. Zoo heb ik in den omzendbrief aan de rectoren en directeuren van scholen voor voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs en aan de directeuren van kweekscholen voor onderwijzers en on derwijzeressen, waarin ik mijn voornemen te kennen gaf een aanvulling van de program ma's voor de eindexamens van die scholen te zullen uitlokken, waardoor de nieuwe spel ling zou worden geëischt, er tevens op aange drongen, dat voor het schriftelijk werk in alle vakken steeds een juist gebruik van de Ne derlandsche taal zal worden geëischt en dat fouten daartegen bij de beoordeeling van het werk zullen meewegen. Voorts verzocht ik ook aan het spreken van het Nederlandsch bij zondere aandacht te wijden. Bovendien zijn maatregelen in voorbereiding ten gevolge waarvan bij de onderwijzers- en de hoofdonderwijzersexamens in dit opzicht aan de Candida ten strenger eischen zullen worden gesteld". Ik heb aan een Hagenaar gevraagd: „en ga je dikwijls naar het Mauritshuis?" En hij heeft mij zonder blikken of blozen geantwoord: „eerlijk gezegd ben ik er nog nooit geweest." Ik heb aan een Haagsch mevrouwtje, dat geen mondaine of quasi-mondaine „gebeurte nis" in het openbare leven overslaat, ge vraagd: „komt u zoo nogal eens in het Mu seum Mesdag?" En zij heeft mij, zonder dat haar wangen dieper rose werden dan zij van nature en poe der zijn, gevraagd: „Waar is dit ook weer pre cies? Zeestraat, geloof ik, hè?" Laten wij ons zei ven niet beter voor doen dan wij zijn. Laten wij vooral niet morali- seeren. Ik heb in Leiden gestudeerd. En ik heb steeds weer, zeven verrukkelijke lente-seizoe nen lang, slierten schoolkinderen gewillig zien verdwijnen in de breede deuren van 's Rijks Ethnologisch Museum waar de be roemde mummies zijn. Doch nimmer heb ik zelf een voet in die gewijde ruimten-der-dui- zendjarige stilte gezet. Zijn alle Haarlemmers in liet Hals-museum geweest? En hoeveel procent van de Amsterdam- sche bevolking was nog nooit in het Rijksmu seum? Vergeeft ge het nu ons Hagenaars, dat wij ons zplven niet kennen? En dat voor velen onzer Vermeer's Melkmeisje en de Stier van Potter, de Anatomische Les, het Puttertje van Fabritius en de weelderige sappigheden van d'Hondecoeter's Stillevens, slechts bekend zijn wannéér ze ons bekend zijn van de kleurige afbeeldingen, de doode wonderen eener fabelachtige druk-techniek onzer tijd schriften? Ik heb aan een Hagenaar gevraagd: „ben je wel eens in de Tweede Kamer geweest?" Hij antwoordde: „ik heb heusch wel wat beters te doen; tweemaal in de week bitteren op de Witte, tweemaal bridge, éénmaal schouw burg en éénmaal blos." En daar zwoegt de heer Ruys de Beeren- brouck zich voor uit; en daarvoor loopt de heer Albarda met een dikke acten-tasch; en daarvoor komt de heer Ebels heelemaal uit Beerta, dr. Bierema uit Usquest, de droge mr. Teulings uit 's Hertogenbosch, de glimlachende heer Arts uit Tilburg en de taaie heer van der Sluis uit Goor of daaromtrent Ik heb mijn zéér Haagsche 'zéér correcte, zéér ingetogen oom uit de Laan Copes ge vraagd: „U was nu van den winter in Mirano en in Februari in Chamonix, van den zomer gaat u met m'n lieve tante naar Escoril en volgend jaar naar de Noorsche Fjorden; oom 'bent u wel eens van de Kievit over Meyendel naar het, Scheveningsche strand geloopen; oom, hebt u wel 'ns. in het oude, verweerde kasteeltje De Brinckhorst een kop chocolade gedronken; hebt u wel eens op een bankje onder de boomenweelde en tusschen de kool meesjes en eekhoorns van Marlot gezeten liep u wel eens op een koelen zomermorgen langs de stille vijvers van het Bosch met de snaterende eenden en de zwaar-beladen, over het water hangende boomen?" .Vroeger in mijn jeugd," zei oom, „heb ik dat allemaal gezien. Natuurlijk ben ik er ge weest. Zelfs op plekjes waar de auto niet komen kon, maar ik houd nu eenmaal niet van al die burgermenschen en hun apenoot jes-schillen en tante vindt eekhoorns en ko- gelfleschjes limonade eng." Ik zeg het een beetje spottend, maar ik zeg de waarheid. De wondere waarheid. Dat den Haag zich zelf niet kent. Dat wij minister Colijn en den heer Kupers alleen van hooren zeggen kennen en het Ge zicht op- Delft, dat verrukkelijk klare en ver stilde schilderij, van een reproductie; dat wij, met negentig kilometer langs de harde, breede gladde wegen razen naar de Flora of naar de Pyrenaeën en dat wij de kleine bloemetjes langs de weg-randen en de slootkanten In onze verzalig d - geurende polder-wijdten niet zien, dat wij de duinpaadjes en de Stille bosch plekjes niet kennen en nooit in zoo'n stil boe- renkroegje voor de deur in den vollen zonnl- gen zomer gezeten hebben achter een lauw biertje en een trage vlieg op het kleverig ta felblad. Ik zeg het een beetje medelijdend. Dat we over het Binnenhof gaan en niet weten wat er in die hooge, grijze gebouwen in eeuwen en eeuwen is geschied. Dat wij in onze correcten, onbezoedelden wandel des dagelijkschen levens langs de rech te wegen der gewoonte gaan en de mysteriën van wat langs die wegen is niet zien niet weten. Dat wij Hagenaars den Haag niet kennen, dat grooter en dieper ontroeringen biedt dan Frie- del Dotza, Annie van Ees en de Bengaalsche Laneiers. dan een bridge-drive ter Witte, een kopje koffie op 't Buitenhof, een kopje thee op 't Buitenhof, een angostura op 't Buiten hof tezamen. Dat wij Hagenaars ziende blind en hooren- de doof zijn en ellendig ondankbaar voor de kostelijke gaven, die ons menschenlot ons. juist in deze stad, heeft gegeven. Opium èn valscfi geld. Politie weet de zaak aan het licht te brengen. Verscheidene personen in arrest. Op 14 December hebben ambtenaren uit Roosendaal bij de grens twee bekende smok. keiaars aangehouden, die in het bezit waren van opium. Het waren de 34-jarige P. B. uit Oud Beyerland en de 32-jarige W. J. M. uit Schiebroek, later verlofhouder te Oud- Beyerland. Zij zeiden de opium met motorfiets naar België te willen brengen. De opdracht was af komstig van een onbekend persoon te Rot terdam en zij moesten de opium te Esschen aan een hun bekend adres afleveren. Tegen de twee mannen werd proces-verbaal opge maakt en de opium werd in beslag genomen. Te Rotterdam is een nader onderzoek naar de opium ingesteld en daarbij kwam men tot de ontdekking dat deze afkomstig moest zijn van een reeds door de politie in beslag genomen hoeveelheid opium, welke ter be schikking van de justitie was gesteld, en deze hoeveelheid moest naar aanleiding van een vonnis der rechbbank te Rotterdam, reeds zijn vernietigd. Men kon dit opmaken uit de verpakking en den toestand waarin de opium verkeerde. De partij, die aan de grens was aangehouden, moest dus uit het bezit van de justitie zijn onttrokken. Uitgebreide onderzoekingen werden gedaan en het slot was, dat een los werkman H. D., een machinist A. v. W. en een ambtenaar bij de registratie W. F. v. A., helast met de verbranding van de opium, werden gear resteerd. Laatstgenoemde had twee biljetten van honderd gulden van D. ontvangen, die er zelf nog'een achter had gehouden, bij de aflevering van de opium. Deze bleken valsch te zijn en de man, die ze had gegeven B., hiekï zich van den domme. De ambtenaar if één van de twee biljetten aan D. Bij het verdere onderzoek vertelden M. en B. de twee smokkelaars, dat zij geweten had den, dat de opium met valsche biljetten zou worden betaald. Zij hadden de drie biljetten ontvangen van den 36-jarigen K. van der W. te Rotterdam Deze man had hun al eens tevoren medege deeld, dat hii over valsche biljetten van 100 gulden beschikte. Toen de opium-affaire begon hadden de smokkelaars er dadelijk aan gedacht om deze zaak met valsche bil jetten te verhandelen. Van der W. had hen de drie biljetten ter hand gesteld. De winst zouden zij met z'n drieën deelen. Van der W._ en D. werden in Januari j.l. ;earresteerd in verband met het uitgeven van een aantal valsche biljetten van 100 gulden, die van dezelfde partij afkomstig waren als de drie, waarvan in deze zaak sprake was. Zij hadden dergelijke biljetten voorname' lijk in Antwerpen uitgegeven, zooals destijds reeds door ons gemeld is. Op D. werd één biljet gevonden, dat hij beweerde gekregen te hebben voor reclame doeleinden. Na proces-verbaal te hebben op gemaakt werd hij weer vrijgelaten. Van der W. bleef ontkennen iets met de zaak te maken te hebben en werd in het Huis van Bewaring opgesloten. Het onder zoek in deze opiumzaak heeft dus thans ge leid tot zeer bezwarende aanwijzingen tegen hem. D. vertelde, dat hij een van de twee valsche1 bankbiljetten, die hij in. het bezit had, voor 10 gulden aan den machinist J. K. te Poor- tugal had verkocht. Deze werd aangehouden' en zei het biljet verbrand te hebben. Het andere biljet is in snippers gevonden in heb bureau van den ambtenaar Van A. Alle gearresteerde hebben bekend, behalve Van der W. De opium is ten tweeden male, .in beslag ge nomen. Mr. E. ELIAS. MISS EUROPA NAAR „FLORA" Mejuffrouw E. Toivonen uit Finland, die verleden zomer tot miss Europa werd gekozen, zal, naar wij vernemen, na haar bezoek aan Monte Carlo, Marokko, Portugal en Parijs, ook Nederland bezoeken, speciaal om de Inter nationale Bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede te bezichtigen. Zij arriveert Woensdagochtend -te 11.22 uit Parijs te Amsterdam en zal Donderdag tus schen 1 en 3 uur de „Flora" te Heemstede be zoeken. OM VREEMDELINGEN TE TREKKEN. VEROORDEELING WEGENS ONJUISTE AANGIFTE DER INKOMSTENBELASTING. AMSTERDAM. 8 April (V.D.). De recht bank te Amsterdam heeft vandaag een in woner van Amsterdam wegens onjuiste aan gifte van inkomstenbelasting veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Het O. M. had 10.000 boete gerequireerd. De veroordeelde gaat van dit vonnis in hooger beroep. De A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, de K.N.A.C. (Kon. Ned. Automobiel Club) en de A.N.V.V. (Alg. Ned. Vereen, voor Vreem delingenverkeer) hebben tezamen een paar aardige boekjes uitgegeven, één in de Fransche en een in de Engelsche taal: „La Hollande en automobile" en „Motoring in Hólland", met het doel, ons land bekend te maken vooral bij de Fransche en Britsche automobilisten. Beide boekjes zijn voorzien van pakkende illustraties en kaartjes met autowegen en be vatten tal van bijzonderheden over de ver schillende het meest door vreemdelingen be zochte plaatsen in ons land. Deze uitgaven zien er zeer smakelijk uit. Hetzelfde kan gezegd worden van een in het Spaansch geschreven en door dè Lloyd uitge geven boekje: „Os Brasileiros na Hollanda" dat de aandacht der Zuid-Amerikanen op ons land vestigt en dat ook buitengewoon mooi geïllustreerd is. Tenslotte maken wij nog melding van een uitgave van de Alg. Ned. Vereen, voor Vreem delingenverkeer: „Harlem en les champs de fleurs", dat meer in 't bijzonder is gewijd aan Haarlem en omgeving. Dit boekje is in 't Fransch geschreven DINSDAG 9 APRIL 153! Des morgens heel vroeg, als het duister En nauwlijks een menschenkind?da^j'' Zingt hoog boven 't landje van polder! De leeuwerik trillend zijn jubelend Een lied van de vreugde, een lied van Een lied, aan de zon en haar glorie??3. Hij juicht er, ver boven de aarde verhef' Zijn lied in de glans van 't ontwaken?' Hij zingt het er dagelijks, tot hij moe?*' Een vogel is sterflijk en kort zijn bestaan Maar andren staan klaar om ten hemel t't En bieden het daglicht hun zanghuldel? Een Leeuwerik vloog over bergen en dal En zeeën en landen in juichende vlucht Vaak warmde de zon hem met koestrende En keek op hem neer uit een reinblau? Vaak stond hij in wind en in striemend? Toch steeg hij vol vreugde en wilskracht^ Totdat hij eens, midden in 't lied, heef?0"' Totdat hij, een dag, voor de laatste Men treurt op het nest, waar hij niet meer'' En waar men zijn jubellied nimmer me?' De dood nam hem weg naar nog hooge? Men rouwt om den doode het leven"65* vliegt voort P. gasus. De ontplooiing en vooruitgang onder liberaal bewind gebracht: de Kinderwetten, La°er Onderwijs- en Leerplichtwetten, Ongevallen en Woningwettenzijn slechts enkele grepen Stemt „De Vrijheidsbond". Lijst 13, Lijst 13, Lijst 13. (Adv. Ingez. Ue4j HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Uitslagen van Zondag: W.S.V. 2—A.D.O. 3 o-fl V.V.Z. a—A.D.O. a 3_o V.V.Z. c—A.D.O. b terrein afgekeurd, DIEFSTAL. Zaterdagavond werden bij den heer J. y. zanten aari den Kleine-Houtweg een fiets en een vijftal belastingmerken ontvreemd. STEMMING VOOR DE GROSLIJST. Tijdens 'de' verkiezing' voor de Prov. Staten op 17 April zal door de R.K. Kiesvereeniging een proefstemming worden gehouden voor de groslijst van 'Candidaten voor de, gemeente raadsverkiezing.. .Deze proefstemming wordt gehooden in. een lokaal van-den heer P.,Koper,, tegenover het gemeentehuis. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 April. Ondertrouwd 6' April: W. F. de Wolf en P. 'van der- Laan; Bevallen 4 April: M. A. Vringer—v. Schaik, 5 April:-C. HartmanKoopman, z.; A, H. Gotjé—Gaarenstroom, z.; W. C. van Roijen- Schous, d.; 6 April: M. de Vries—Terol, d. Overleden: 5 April: K. Batteram—Arends, j., Hasselaersplein; L. Muller, 67 j., Kam perlaan. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 9 APRIL Stadsschouwburg: Annie van Ees in „Boefje" 8.15 uur. Gem. Concertgeb.: Weldadigheidsconcert. „Johan Steenman's orkest" o.l.v. Felix de No bel. Medewerking van Harry van Oss. 8.15 uuï. Schouwburg Jansweg: „Dolle Hans" en ,Het Heksenlied". 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Bengaalsche Lan siers", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De ellendigen". Op het tooneel: Steffan en partner, musieal-comedy-act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het leven gaat ver der". Op 't tooneel: The Solo's, Steeple Chase on Hands. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „One Night of Love' geprolongeerd. Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenend'aal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. Vel sen: Raadsvergadering, 7 uur. WOENSDAG 10 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Tweede voordrachtavond der leerlingen van de Mu ziekschool (directeur A. de Vogel). 7.15 Bioscoopvoorstellingen "s middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2