DIAMANT UIT HET BUITENLAND De Engelsche Vredes-Enquete. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Radio-Programma piNSDAC 9 APRIL 1935 De driemogendhedenconferentie te Stresa. MacDonald en Simon zullen Engeland vertegenwoordigen, Flandin Frankrijk. Welk standpunt Londen zal innemen. luchtverdedigingsdistricten waarvan het com- mandement gevestigd zal zijn, resp. te Tokio, Osaka en op het Japansche eiland Kioesjoe. Tot de laatstgenoemde districten zullen ook de havensteden Modspi en Sjimonoseki be- hooren, die gelegen zijn op een in strategisch opzicht uiterst belangrijke plaats namelijk aan de zeeëngte, die de hoofdpunten van het eiland Kioespoe scheidt. Met de oprichting van vijf nieuwe luchtver- dedigingsafdeelingen za-1 direct worden be gonnen. Engeland. MacDonald en Flandin naar Stresa rrici/r-oresident MacDonald heeft gis- in het Lagerhuis medegedeeld, dat de :^e"he weering °P <3e conferentie te vertegenwoordigd zal zijn door hem S:i?oor den minister van buitenlandsche Jim Si®»". at vrijwel vast, dat Flandin Frank- PL Stresa zal vertegenwoordigen. ri)K uovns uit politieke kringen verneemt Vaal ndV0 ....i TPv, rral o w.1 A.n ferentie t standpunt van Engeland op de con- van Stresa ongeveer het volgende F n politiek van algemeene veiligheid Ti het'kader van den Volkenbond. Lon- heeft groote belangstelling voor de be- •ïfpn uit'Pariis over de plannen om art. r'ffi van het Volkenbondspactedat betrek, vïe heeft op sanctie-maatregelen, doeltre- jOT te maken. - 10 Geen deelneming aan het Oostelijk «Ja-land zou geen enkel bezwaar op- te°en een pact van wederzijdsche hulp Stning tusschen Frankrijk, de ISovjet- r p en Cechoslovakije, op voorwaarde, dat ...treding mogelijk blijft van Polen en ïititUand en het pact wordt ingevoegd in volkenbondskader. Te„ aanzien van Oostenrijk zou Enge- l,id niet bereid zijn. verder te gaan dan t, toenetegde consultatie, jo Zoo mogelijk een nieuwe bekrachtiging j,r tocarno-verdragen. Rusland. °lan tot wijziging der collec tieve boerenbedrijven. De commissie, die door het laatste Sovjet- Bweres is ingesteld ter bestudeering van ver achte wijzigingen in de Russische constitu tie is bijeengekomen onder voorzitterschap van stalin. Besloten werd aan de plenaire Qttin<7 voorstellen voor te leggen, die het 'srarische collectivisme bedoelen te wijzigen. Bovendien wil men een uniformstrafwetboek tow alle staten der Unie vaststellen. Japan. Vierjarenplan tot versterking der luchtverdediging. De Japansche legerleiding heeft het voor reen onverwijld een vierjarenplan voor ver werking der luchtverdediging op te stellen. Üet plan omvat de oprichting van talrijke hegscholen, alsmede de vorming van nieuwe jichivaartregimenten en luchtverdedigings- icrten. Geheel Japan zal verdeeld worden in drie Typhoon teistert de Philippijnen. Vele lijken geborgen; duizenden dakloozen. Uit Manilla: De provincies Samar en Albay Èjn geteisterd door een hevigen typhoon, die !«r grcote schade heeft aangericht. Men vreest dat talrijke personen om het leven zijn gekomen. Duizenden zijn dakloos. Te Borongan aan de Oostkust van Samar zijn 25 personen gedood en bijna alle ge touwen vernield. De geheele bevolking, die 21000 zielen telt, is dakloos. Te CatbalQgas, de hoofdstad van Samar, zijn vier bewoners gedood en talrijke ge- vond Alleen daar wordt de schade reeds op Verscheidene honderdduizenden dollars ge schat. Tot dusverre zijn 33 slachtoffers van den «pnoon geborgen. vlegelachtige manterfn tegenover filmartisten. .®®UD0' 8 April. Gedurende de wrsteHing van een Weensche tooneelspe- ..rsgroep te Zagreb, waarbij o.a. Liane Haid jjt. Bressart optraden, werden er plot en» rotte eieren en stinkbommen naar het tfoneel geworpen. ^Later toen Bressart het theater verliet, •eruhij gemolesteerd door een aantal jonge- Pf/1', ,el' ontstond een gevecht, waarbij icrscheidene personen gewond werden, wane Haid sloot zich 'in haar kleedkamer P. waar ze in tranen uitbarstte. Zij weiger- zLÏ te verlaten voordat ze er rA.,wn.,was< dat er geen menschen meer '0ör net theater wachtten. (V.D.) bud met paüselijken bede in beslag genomen. uwiW]1t'eke P°Btie heeft het weekblad Ito hl ,!°cese Berlijn in beslag genomen. ?en oproep om te strijden tegen cwri 1" 'ïst,eli^k€ propaganda en publi- P)|., °,en van een rede, waarin de d» cien oorlog veroordeelde als --nmvrJfi'6 .^daad en de grootste krank- ™8heW- die kan worden begaan. ltjdendorffs zeventigste verjaardag. l/l°rL?iUer vaardigde gisteren de volgen- Mo uit: iii'u »w9 ^pril viert generaal Ludendorff taa verjaardag. Met een gevoel abeS dankbaarheid herinnert het Duit- nukcliitoZ1C die gelegenheid de onver- •4- in t pres^aües van zijn grootsten veld- Qii en wereldoorlog. Onder den indruk Cit 0D I j0elvan nationalen dank beveel ik, -vt Van a^e openbare gebouwen oraeP gevlagd, w.g. Adolf Hitler. Ut NIei'WE goudfranken. f 8 April: Piansche £fickte. dringen verluidt, dat het 5?®s Is *e van Financiën voorne- het «slat Z€er sP°e(iig over te laten gaan fel n van gouden honderd-frankstuk- Storm werpt een trein omver. Noodweer op het schiereiland Yucatan. Naar uit Merida (Mexico) gemeld wordt, is het schiereiland Yucatan geteisterd door een hevigen orkaan. Door den storm werd een personentrein uit de rails geworpen, zoodat de wagens omkantelden. Drie personen wer den daarbij gedood en 20 gewond. In eenige minuten tijd vernielde de orkaan de telefoon- en lichtleidingen van Merida. terwijl ernstige schade aan de huizen werd toegebracht. Eischen in het Duitsche radio proces. Anderhalf jaar tegen dr. Bredow. BERLIJN, 3 April. In de 70sbe zitting van het proces tegen de voormalige leiders van den Duitschen Radio-Omroep heeft de procureur-generaal Reimer aan het slot van zijn requisitoir tegen den vroegeren rijksra- dio-commissaris, den oud-staatssecretaris Bredow wegens ontrouw, overtreding der handelswetgeving en medeplichtigheid aan partij verraad anderhalf jaar gevangenis straf en 30.000 mark boete geëischt, met af trek van een jaar, drie maanden en twaalf dagen voorarrest. Tegen den voormaligen directeur der Om- roep-Maatschappij dr. Magnus werd geëischt drie jaar en vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van een jaar en vijf maanden preventief, en 15.00 Mark boete. Tegen den voormaligen intendant der Ber- lijnsche Omroep Maatschappij dr. Fleseh werd geëischt 2 1/2 jaar gevangenisstraf met aftrek van 11 maanden preventief en 6000 Mark boete, tegen dr. Jaeger uit Leipzig een jaar en drie maanden gevangenisstraf en 6000 Mark boete, tegen dr. Kohl uit Leipzig tien maanden gevangenisstraf van twee maanden preventief, en 5000 Mark boete, te gen Paul Korte uit Keulen acht maanden gevangenisstraf met aftrek van vier weken preventief en 3000 Mark boete, tegen Zoreck uit Breslau 8.000 Mark boete, waarvan 4000 Mark geacht worden door het voorarrest te zijn gedelgd en tegen dr. Otto uit Leipzig 2000 Mark boete. In zijn requisitoir verklaarde de procureur- aeneraal, dat hoe groot de verdiensten van Bredow en Magnus voor de organisatie van den Duitschen Omroep ook geweest mogen zijn, daarmee geen rekening mocht worden gehouden bij de .beoordeeling van de overtre dingen, die hen voor het gerecht hadden ge bracht. Bredow, die zelf een zeer hoog inko men had, dacht zeer ruim over geldzaken en het is mogelijk, dat hij niet heeft ingezien, dat zijn omgeving voortdurend op geld aasde. de arrestatie yan bisschop marahrens. BERLIJN, 8 April (Reuter). Bisschop Marahrens is te Darmstadt gearresteerd, op het moment, dat hij een kerk wilde binnen gaan om te bidden voor de dominé's welke in het concentratiekamp te Dachau zijn om gesloten, wegens het niet opvolgen van de bevelen van den nationaal-socialistischen bis schop Dietrich, die volgens hen dezen zetel niet wettig bekleedt. Ook de voornaamste adviseur van bisschop Meser, Breit, is tegelijk met Marahrens ge arresteerd; nadat zij in vrijheid waren gesteld, werd hen verboden de kerk te betreden. The Pageant of England. Nederlandsche deelnemers. Een van de belangrijkste feestelijkheden voor het jubileum van Koning George is een Pageant of England, een historische optocht en voorstelling in het Langley Park, Slough, even ten westen van Londen. Deze vertooning heeft twee maal per dag plaats van 28 Mei tot 11 Juni. Ze is ontworpen door de bekende schrijfster Marjorie Bowen die, naar men weet, historische verhalen heeft geschreven welke spelen in het Nederlandsch verleden. De voor stelling geeft zeven episoden en een finale. In de zesde episode, betreffende Charles I. wordt een beeld gegeven van het huwelijk van de Princess Royal, de dochter van Charles I, en Prins Willem van Oranje (later stadhouder Willem II) dat in 1641 plaatshad. Dit deel van de voorstelling is in handen van Mrs. Hope, die een afstammelinge is van de familie Aersen van Sommelsdijk, en deze dame wil haar scène historisch zoo juist mogelijk weergeven. Daarom heeft zij zich in verbinding gesteld met den consul-generaal de Meester, den eere-voorzitter van Neerlandia, de wakkere vereeniging van Nederlanders te Londen, met het verzoek zijn medewerking te geven aan haar plan de rollen van de Nederlandsche af gezanten, pages en lakeien bij het huwelijk te doen vervullen door Nederlanders, zoo mo- ;elijk door afstammelingen van de historische personen. Er zijn een dertigtal personen voor noodig. Meisjes van 12 tot 15 jaar kunnen de pages voorstellen en voor de lakeien kunnen opgegroeide jongens en meisjes dienen. Af stammelingen van de vier afgezanten zouden voor de vertolking van deze rollen bijzonder welkom zijn. Neerlandia zoekt thans de vereischte bezet ting bijeen te krijgen en vraagt onze medewer king de zaak onder de aandacht te brengen van hen in Nederland, wier voorouders heb ben deel genomen aan de plechtigheid van 1641 en die er wellicht pleizier in zouden vin den de geschiedenis van hun familie althans voor een fragmentarisch deel te doen herleven. Maar zelfs al zal dat niet mogelijk blijken, iedereen zal er toch wel belang in stellen dat Nederlanders (want Londensche Nederlanders zullen zich wel niet onbetiugd laten) daadwer kelijk deel zullen nemen aan de feesten ter gelegenheid van het jubileum van den Koning. BAK- EN BRAADVET NU 40 CT. PER POND (Adv. Inqez. Med.) Geheelonthouders-Tooneelver. Nieuw Leven. In de Gemeentelijke Concertzaal heeft de geheelonthouderstooneelvereeniging Nieuw Leven een amusementsavondt voor haar le den gegeven. In tegenstelling met het drietal tooneelavon den, waarop de vereeniging met eigen krach ten werkt, had het bestuur ditmaal de hulp van beroeps-artisten ingeroepen, door bemid deling van den impressario Theo Bouwmeester alhier. Muzikale medewerking verleende het Haarlemsche Salon-orkest onder leiding van Jack Stoffer. De bijeenkomst heeft volkomen aan haar doel beantwoord, want de flink bezette groote concertzaal heeft zich uitstekend geamuseerd. Een voornaam aandeel in het verschaffen van deze feestvreugde droeg de humorist Albert Klein bij. die zich ook als conferencier weerde met het vertellen van aardigheden, welke hij met het noodige aplomb lanceerde. Vooral zijn liedje over wat mag en wat niet mag viel erg in den smaak. Een sentimenteel nummer over een schooiertje, dat op zijn verjaardag door een auto werd overreden, paste eigenlijk min der in dit vroolijke kader. Veel succes oogstten ook de canon-zangers, die optraden onder den schulnaam The na meless Five en die eenige komische gezangen o.a. een kikkerliedje en een lied van een groot vader die dansen gaat, ten beste gaven. Les Rimba's, een musicaal duo, dat zich op de accordeon specialiseert, gaven een welge slaagde demonstratie met hun nieuwste vin ding: een piano, die automatisch hun harmo nica-spel met xylofoon-illustratie en toetsen- verlichting begeleidt. Al deze medewerkers zijn Hollandsche ar- tisten, behalve het Russische danspaar, dat zich als het Duo Brodesi aankondigt en waar van de vrouwelijke executante haar kunst be loond zag met een ruiker, haar door den voor zitter der vereeniging aangeboden. Een bal heeft dezen amusanten avond be sloten. H. G. CANNEGIETER. „Jacob van Lennep". De tooneel vereeniging „Jacob van Lennep". zal 16 April in den Stadsschouwburg voor hare leden en introducés opvoeren het too- neelwerk „Mésalaince" van J. B. Schuil die onlangs 60 jaar is geworden en reeds een reeks van jaren eerelid van „Jacob van Lennep" is. De heer Schuil is bij „Van Lennep" geen on bekende, reeds in de bestuursvergadering van 26 October 1908 werd besloten voor de eerste uitvoering, 3 November 1908, behalve de hee- ren Fransoh Netscher, de Wit, Huberts, Jan C. Vos en Dr. Frederik van Eden, luitenant Schuil met dame uit te noodigen en sindsdien heeft hij bij verschillende lustrums van ..Van Len nep" met daaraan verbonden internationale tooneel wedst rij denals jurylid gefungeerd. Er zijn niet veel tooneeluitvoeringen geweest bij „Van Lennep" die niet door dezen tooneel re censent zijn bijgewoond. Terecht heeft een der groote bladen eens vermeld dat hij de was, en niet ten onrechte. In onze stad is geen geestelijke leider, der Haarlemsche dilettanten dilettaritenbereeniging, waarvan de werkende leden niet met veel animo zijn verslagen le zen, en zeker heeft de heer Schuil er toe bij gedragen, dat het Haarlemsch dilettanten- tooneel een vooraanstaande plaats inneemt, en de Haarlemsche dilettanten in nationale- en internationale tooneelwedstrijden gevreesde tegenstanders zijn geworden. De heer Schuil weet dan ook, wanneer „Van Lennep" een tooneelwerk zal opvoeren en de rolbezetting onder zijn oogen komt, reeds bij voorbaat waar de zwakke plekken zijn en wee het werkend lid bij welke vereeniging ook, die al te zwak speelt, dan is de heer Schuil de man, die zonder aanzien des persoons een verdien de reprimande geeft. Jacob van Lennep zal 't werk in Mésilaince" waarin 9 dames en 8 lieeren spelen, opvoeren onder regie van den heer K. Visser. De band van het gebouw Monopole te Zand- voort zal alleen de entr' acte en de groote pauze aanvullen maar ook de muziek verzor gen bij het bal, na afloop in de groote zaal van den Haarlemschen Kegelbond. De rol verdeeling is als volgt: Jan Wolters, Huib Tuninga; Ant. zijn vrouw, Cor Visser; Jo van Weelderen, Dit Tuninga; Henk van Weelden, K. Visser; Dirk Lith, C. Volte; Mr. van Weelderen, H. van Zandbergen; Zijn vrouw, B. Lingeman; Tante Bet je, mevr. Bergman; Duursma, L. v. d. Born; Frans van Ekeren, A. v. d. Borg; mevr. Brode, J. Bennik; mevr. v. Raven, G. Jansen; mevr. van Hoven, Lous Lagers; Troost, Benno Bouwmeester; Cramers, J. Jansen. Een hardnekkig-doorgezette actie. Tegenwerking van Daily Express en Daily Mail. (Van onzen correspondent) LONDEN, 8 April Terwijl maatregelen voor versterking van nationale weermachten in Europa zich met onrustbarende snelheid opvolgen, terwijl staatslieden allerwege voortgaan aan te dringen op meer bewapening, terwijl onrust barende geruchten over den internationalen politieken toestand zich in de Europeesche lucht verdringen bij gebrek aan authentieke mededeelingen over recente besprekingen in Parijs, Berlijn, Moskou, Warschau en Praag, is het Engelsche volk bezig mei overweldigen de meerderheid te getuigen van zijn geloof aan het Volkenbond-beginsel, van zijn ver langen naar ontwapening, van zijn overtui ging dat oplossing van alle internationalft vraagstukken, voorzoover ze den vrede kun nen bedreigen, moet worden gezocht in die in ternationale samenwerking, welke men is gaan aanduiden met de term „collectief stelsel", en die meebrengt dat naties samengaan in economische en (of) militaire sancties tegen een mogendheid die in aanvalslust den vrede dreigt te verstoren. Dit getuigenis wordt geleverd door de En quête welke de League of Nations Union thans in Groot Brittannië houdt. Dit middel om de openbare meening in het land te leeren kennen wordt aangewend op de meest uitge breide schaal. Bij den opzet stond den en quêteurs voor oogen 10.000.000 ingevulde ant- woord-formulieren te ontvangen. De enquête die tegen het einde van 1934 is aangevangen, heeft thans bijna 5.000.000 antwoord-formulie- ren binnengebracht. Een leger van belange- looze medewerkers staat in dienst van deze zaak. De formulieren worden aan de huizen afgegeven en afgehaald. Aan nieuwsgierig heid en verzoeken om voorlichting wordt ge duldig en ijverig voldaan. Verklarende ge schriften vergezellen de formulieren. Maar geen enkele poging wordt gedaan de burgers en burgeressen te bewegen de vragen anders te beantwoorden dan persoonlijk gevoelen voorschrijft. De kosten van de Enquête, die in totaal worden geschat op 11000 tot 12000 pd.st. zijn tot heden gedekt uit vrijwillige bijdragen en uit de kas van de League of Nations Union. Nu men zoowat op de helft is gekomen is er meer geld noodig voor het drukken van meer formulieren en verklarende brochures en ad ministratie. Dezer dagen is door middel van eenige persorganen een beroep gedaan op de bevolking om financieelen steun voor vol tooiing van het werk. De uitkomst van dit beroep is goed geweest zoodat de Enquête niet zal worden gestaakt, hoewel de Daily Mail, die er evenals de Daily Express niets voor voelt, al had gemeld dat deze ambitieuse en belang wekkende onderneming van de Union dood was. Het is moeilijk te zeggen wanneer het werk klaar zal zijn. Maar te oordeelen naar den tijd, welke noodig is geweest om van on geveer 5.000.000 menschen antwoorden te krij gen, zullen er h'ö'g wel vier of vijf maanden moeten verloopen voordat men zal kunnen zeggen dat de Enquête zoo volledig mogelfjk is geweest. Een aanzienlijk percentage der be volking is nooit bereid vrijwillig gegevens te verstrekken of haar meening zwart op wit te geven. Dat geldt zelfs voor het stembiljet der verkiezingen. Een percentage varieerend van 40 tot 70 percent der stemgerechtigde kiezers onthoudt zich te allen tijde van de uitoefening van dit recht. Van menschen van deze ge aardheid kan ook niet worden verwacht dat zij de formulieren van de League of Nations Union invullen. Men kan hen als factor die de openbare meening helpt maken, niet heele- maal uitschakelen. Maar men mag gerust aannemen, dat zij in hun lijdelijkheid noch tans tennaastenbij in de zelfde verhoudingen de opvattingen koesteren van hun actievere medemenschen. De vragen waarover de League of Nations Union laat stemmen zijn als volgt: 1. Moet Groot Brittannië lid van den Vol kenbond blijven? 2. Zijt gij voor een algemeene vermindering in bewapening bij internationale overeen komst? 3. Zijt gij voor algemeene afschaffing van nationale militaire en maritieme luchtmach ten bij internationale overeenkomst? 4. Moet de vervaardiging van en de handel in bewapeningsmiddelen als particulier en winstgevend bedrijf bij internationale over eenstemming worden afgeschaft? 5. Vindt ge dat wanneer een natie er in vol hardt een andere natie aan te vallen de an dere naties dan moeten samengaan om de aanvallende natie te dwingen te stoppen, (a) met economische en non-militaire maat regelen? (b) zoo noodig met militaire maat regelen? ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zoo kwamen Gogos en de heks Mehkeh spoedig op het plekje aan waar Thijs en Elewijn waren blijven wachten. „Hier breng ik U die heks," zei Gogos. Thijs roept kordaat: „Mehkeh, doe wat ik zeg! Als je het niet oogenblikkelijk doet, volgt de straf van Gogos. 't Is uit nu met je streken je moet direct Elewijns betoovering opheffen!" Mehkeh begon te tooveren zij was van angst meer dood dan levend! De bijna 5.000.000 menschen. die deze vragen hebben beantwoord, vertegenwoordigen onge veer 5uo districten in alle deelen van het land. Tennaastenbij 80 er van vertegenwoordigen volledige kiesdistricten. De andere kiesdistric ten zijn tot heden nog niet volledig bewerkt. Uit de meeste groote steden moeten de mees te antwoorden nog binnenkomen. Maar de tot heden ingekomen resultaten wettigen ten vol le de conclusie, welke in de eerste alinea van dit artikel is gegeven. De analyse van de 5.000.000 is nog niet voltooid. Maar die van vroegere stadia van de Enquête zijn geregeld bekend gemaakt, en merkwaardig is dat de percentages van „ja s" en „neen's" (alleen een bevestigend of ontkennend antwoord wordt verlangd) van den aanvang af vrijwel onver anderd zijn gebleven. Er is geen reden dus te veronderstellen, dat er aan het einde van de enquête belangrijke wijziging in zal zijn ge komen. De analyse van 4.000.000 antwoorden leert dat op vraag 1 niet minder dan 97.3 per cent bevestigend heeft geantwooi'd, op vraag 2 92.7 percent, op vraag 3 85.6 percent, op vraag 4 93,4 percent, op vraag 5a 94,2 percent en op vraag 5b 72.9 percent,. Dit sprekend resultaat wint nog aan betee- kenis wanneer men weet dat twee van de meest populaire bladen, de Daily Mail en de Daily Express (dit blad spreekt geregeld van een „bloed-enquête") al hun aanzienlijke pro pagandamiddelen in dienst hebben gesteld van de bestrijding van de onderneming, dat belangrijke leden van de nationale regeering in hun redevoeringen de enquête eerder heb ben tegengewerkt dan bevorderd en dat in deze woelige en verontrustende tijden de at mosfeer voor de enquête verre van gunstig was. moeder-overste verdacht van deviezen-smokkelarij. Alle bezittingen van de moeder overste en van een non uit het klooster te Hiltrop in Westfalen zijn, naar Reuter meldt, in beslag genomen op order van de rechtbank te Mun ster, Beide vrouwen zijn gearresteerd onder verdenking van het smokkelen van aan het klooster behoorende deviezen naar het bui tenland. flora feestweek haarlem. Het Comité deelt mede, dat vóór het con cert op de Groote Markt, Woensdagavond de Harmonie Crescendo een wandeling met mu ziek zal maken van het Florapark langs Wa genweg, Plein en Groote Houtstraat. Het ver trek vindt plaats om half acht. Haarlem's Gereformeerd Kinderkoor. Concert bij het 10-jarig bestaan. Donderdagavond 11 April hoopt Haarlem's Gereformeerd Kinderkoor (directeur F. Pyl- rnan) een concert te geven, ter gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan, in de Gem. Concert zaal. Medewerking verleenen deheer J. v. Breugel te aHarlem (bariton). Het Gereformeerd Ge mengd Koor „Door Zang Vriendschap" en het Haarl. Symphonie Orkest „Euterpe", direc teur J. A. Meng. Door het kinderkoor worden behalve een Cantate van Ph. Loots verschillende liederen gezongen van Arnold Spoel, Jacob Hamel, H. C. v. Praag, D. Bosschieter, Annie Frank e.a. Door het Gemengd Koor wordt met bariton solo en orkest „Landerkennung" van Edv. Grieg uitgevoerd. Aan het slot wordt gezongen Psalm 8, voor gemengd-, kinder en Meisjeskoor, baritonsolo en orkest. I ^flHiimiinFl,|1fl,1}tiiniHiitiiiiiiiiiiitllll,|'lliiiiin(iiimniiw,,|inll,tiiiiimiiiiiiiiaiiiwli,wta woensdag 10 april 1935. hilversum 301 m. VARA-uitzending. 8.— Gram. platen. 8.05 Strijkorkest 0.1.v. E. Walis; 8.30 Gram. platen; 9.— Pianorecital D. Wins. 9.15 Gram. pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. i.d. Continubedrijven: „Schalmei", o.l.v. P. Renes, „De Flierefluiters", o.l.v. E. Walis, Mr. dr. G, v. d. Bergh (lezing), Lien de Jong (voordracht) en het VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 12.B. Blez (hobo) en W. Ciere (piano). 12.10 „De Zonnekloppers" o.l.v. C. Steyn. 12.45 Gram.pl. 1.„Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst, m.m.v. Gaby Eerhardt izang), 1.20 F. v. d. Heide (klarinet) en W. Ciere (piano), 1,301.45 Vervolg „Orvitropia" 2.Voor de vrouwen. 2,15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5,30 „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins. 6.— E. Walis en zijn orkest. 6.30 Sport- uitzending. 6.45 R. Bresser (cello), en R. Schoute (piano), 6.55 Voor het platteland. 7,15 Pianorecital J. Hunt. 7.45 Uitz. v. d. Centr. Bond v. Transportarb. 8.Herh. S.O.S.-ber.., 8.03 Fragm.è „Dreigroschenoper", van Weill. M.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de" Groot. VARA tooneel, Eva Busch en Ernst Busch, 8.50 Uit Londen: B.B.C.-symphonie-orkest o.l.v. A. Boult, m.m.v. A. Schnabel (piano). 10.05 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Saxofoonconcert. S. Rascher. 10è45 Orgelspel C. Steyn. 11,45 Gram.platen. 11,30 Dubbel-X-ensemble o.l.v. Cor Steyn. 11,5512.Gram. platen. HUIZEN 1875 m. N.C.R.V.-uitzending 8.Schriftlezing en meditatie. 8,159.30 Gram. platen. 10.30" Morgendienst o.l.v. Ds. A. Schaafsma. 11.— Harmoniumspel M. F. Jur- jaanz. m.m.v. Mej. D. Meyn'nout (sopraan). 12.15 Gram. platen; 1.30 Vioolrecital, Olly Folge Fonden. A. d. vleugel H. Jalink, 2.30 Gram. pl. 3.3.45 Orgelspel R. Parker. 4. •io Aldag 'alt-mezzo) en G. v. d. Burg (piano) 5.Kinderuur. 6.Landbouwhalfuur. 6,30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. platen. 7.30 Technische causerie. 8. Vaz Dias. 305 N.C.R.V.-Orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.— Causerie Joh. Visser. 9.30 Vervolg concert (Om 10.Vaz Dias. 10.4511,30 Gram. platen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3