Huwelijksavontuur. Bekende Beverwijkers. Eenige Kwesties. „„Mitt misschien van dezen titel, en ik dadelijk toegeven dat ik er zelf ietwat d#_tei voorzoovei- een zoo onpolitiek «E°- als'ik het bevroeden kan, schijnen er &c-c!lJtaen in Nederland nogal wat politieke ^^niverschillen aan den dag te treden, 5 n alle als „kwesties" pleegt aan te dui- 7ou ik het wagen, de reeds eindelooze den- f°esties met nog een aantal te ver- H&5 Het Zij gewaagd! Ze zijn tenslotte niet '-r?er"rfiiDolitieken aard, en men kan ze zon- windin0". heftige disputen en slapelooze C€r.°£n in oogenschouw nemen. t'cn o,.-te betreft een vraag, gesteld door ^Ja-huldig lezer. Hij heeft altijd gemeend, een o»sl' dat ^e stemming geheim was. Als ■^rJ n nlichtsgetrouw burger, gewoon de Wet upuleus te gehoorzamen.^heeft hij dit ge- ia te al - dimmen zou of gestemd had. Reeds in in ren trof het hem dat sommige an- 1 te allen tijde zorgvuldig bewaard. Nie- pand heeft ooit van hem vernomen, op wie(n) wegec jaren n daar anders over dachten, en hun plicht geheimhouding verzaakten door het m van verkiezingsbiljetten voor hun ra- waaruit men niet anders kon afleiden men,.5c 0p den daarop aangeprezen candi- i him stem zouden uitbrengen. Hun aantal evenwel klein. Thans is het in geweldige mate toegenomen, rte puurt waarin de geachte lezer woont 'nmenschen verkiezinasborden in hhon zóóveel menschen verkiezingsborden in tuinen gezet, dat hij vrijwel precies zou -p uitrekenen hoe zijn buurt stemmen ials plichtsgevoel hem daarvan niet weer- •tiri Ma0' zooiets bestaan?" vraagt hij. Fpri zeer°moeilijke kwestie. Ik heb hem ge- Sord dat naar mijn leeken-oordeel ingrij- -n hier zeer lastig zal zijn. Immers, vele po- mteke redenaars zeggen in vergaderingen ;::ds onomwonden op wie zij stemmen zullen. Teèn deel der aanwezigen geeft het door «nnlaus getrappel en geloei mede te kennen. Weliswaar kan men dan de sterkteverhouding V, 2oo precies constateeren. maar strikt be- Souwd is dit- toch ook inbreuk op het Ge heim der Stemming. Men kan dus moeilijk een „figuur" vinden /-óoals ze in Den Haag zouden zeggen) waar bij de borden-in-tuinen worden verboden. Ik he'o hem aangeraden zich met neergeslagen ^oen door zijn buurt voort te bewegen en ween geval voor de verleiding van het ellen te bezwijken, terwijl hij zich overigens roosten kan met de gedachte, dat er buiten die buurt nog een kleine vier millioen an- Een tweede1 brief behelst een dergelijke klacht. De schrijver vindt het zeer hinderlijk past, en een nieuwe uiting van het 2 beschavingspeil in deze tijden, dat veldkennissen hem eenvoudig op-den.man-af vragen, op wie hij stemmen zal. Hij Is °zeér hoffelijk van aard, wil niet antwoorden met een norsch „De stemming is zeheim" en nog minder met een venijnig 3at gaat je niet aan" en heeft zich dus aangewend te zeggen: „Op Lampetje", waarna hij 'ter verklaring van dit antwoord aan roert, dat „lamp" een verlicht brein aanduidt, cat „netje" wijst op eenvoud en dat het geheel herinnert aan dat water lees: de baren waaraan Nederland ontworsteld is. Hij vraagt mij of ik dit bevredigend vind. Tot mijn leed- veren moet ik het antwoord schuldig blijven. Tot geen prijs zou ik den indruk willen rekken. dat dit blad zijn politieke neutraliteit prijsgeeft en zich voor dan wel tegen den can- didaat Lampetje verklaardt. Een derde vraag, mondeling gesteld, is af komstig van een kiezer in wiens tuin onbe kende daders een bord, dragende een aanbeve ling voor een communist hebben geplaatst. Ëj zeif is Vrijheidsbonder en stemt met deze aanbeveling niet in, zoodat hij zeer veront waardigd was. De communistische eigenaar van het bord bleek evenwel nog boozer op hém en scheen hem te verdenken van weder rechtelijke opluistering van zijn tuin. Of ik dit laatste standpunt begrijp'? Neen, dit is mij te moeilijk. Ik ben er zeker te neutraal voor. De opwerper van kwestie nr. 1 (zie boven) zal evenwel uit dit geval met verlichting afleiden, dat de borden-bij-de- huizen geen volkomen-berekenbaar beeld van de gezindheid der bewoners geven. Er wordt nogal wat mee heen en weer gesjouwd, schijnt het, Tenslotte een kwestie van onszelf. Wij heb ben in deze roerige dagen getrouwelijk ver slag gegeven van alle verkiezingsvergaderin gen die gehouden zijn, en zullen daarmee door gaan tot het bittere einde. Geen enkele klacht omtrent eenig verslag heeft ons bereikt, het geen dus opnieuw de objectiviteit van onze verslaggevers bewijst. Alleen hebben drie zeer nauwkeurige kiezers geringe lengte-verschil len geconstateerd. De neutraliteit-met-den-duimstok kunnen tij niet toezeggen. Ook is de eehe reporter van aanleg wat breedsprakiger dan de andere. Het kortste verslag is overigens vaak de beste weergave, en wordt soms het meest gelezen. Ta kan geen toezeggingen op dit gebied doen. En ook niet over plaatsing op bepaalde pagi na s. Dan weet men het vast voor de gemeen teraadsverkiezingen Waarnaar u ongetwijfeld allen reeds ver langt. Ik niet zoo erg. BEVERWIJK ,OUD MEEREN- NffiüWE EXPLOITANT IN STEIN". Het bekende hotel-restaurant-café „Oud •leerenstein", zal vanaf heden worden ge coïteerd door den heer G. H. van Broek- nuizen, de bekende exploitant tot dusver van JC^euwe Karseboom" te Amsterdam. Vergadering van de Commissie uit de ingezetenen. Rapporteurs benoemd. Maandagavond vergaderde in de raadzaal ten stadhuize voor de eerste maal de Commissie uit de ingezetenen, bedoeld in art. 158 der ge meentewet. Voorzitter was burgemeester H. J, J. Schol- tens. De commissie was voltallig. Na het onderzoek der geloofsbrieven richt te de voorzitter een woord van erkentelijk heid tot degenen, die zich beijverd hadden om de burgerij een extra gang naar de stembus te besparen. Hoewel de commissie slechts een kort be staan is beschoren is haar taak toch zeer be langrijk, merkte de voorzitter op, want het advies, dat zij aan Ged. Staten heeft uit te brengen, kan vérstrekkende gevolgen hebben. De voorzitter stelde voor, dat de commissie zich zal laten bijstaan door een secretaris, waarvoor hij de commissie in overweging gaf den heer Ir. K. Moens te benoemen. De heeren Post, Haazevoet en Romunde be toogden, dat het beter was een der gemeen te-ambtenaren als secretaris aan de commis sie toe te voegen. Dat zou het werk van de commissie vergemakkelijken, omdat zij zich dan op de meest rationeele wijze van voorlich ting zou kunnen laten dienen De voorzitter wees er op. dat de taak van den secretaris niet is, om de commissie van voorlichting te dienen. Spr. had zich de werk wijze der Commissie zoodanig voorgesteld, dat in een volgende vergadering de leden hun standpunt omtrent het fusie vraagstuk ken baar zullen maken. Daarna volgt de voornaam ste vergadering, waarin het advies zal wor den vastgesteld. De commissie gaf er voorts met 9—4 stem men de voorkeur aan. een der ambtenaren als secretaris aan de commissie toe te voegen. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over de werkwijze der Commissie. Ir. K. Moens zou het zeer wenschelijk ach ten, dat aan de commissie eenige alge me ene richtlijnen werden gegeven, waardoor de le den zullen kunnen weten hoe de beschouwin gen zullen loop en. Dit leidde tot het besluit, om een commissie van drie rapporteurs te benoemen. Na een aantal stemmingen werden de heeren P. J. J. Haazevoet, Mr. J. A. B. San ders en de heer J. Romunde benoemd. Deze heeren namen hun benoeming aan. De volgende openbare vergadering der com missie werd vastgesteld op Donderdag 2 Mei a.s. In deze bijeenkomst zullen algemeene beschouwingen over het fusievraagstuk wor den gehouden. De vergadering werd daarna gesloten. ZILVEREN JUBILEUM VAN DE N. V. Ter herdenking van het zilveren jubileum van de plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche geheelonthouders-vereeniging fN.V.) zal op Donderdag 25 April in het Kennemer Theater een feestvergadering worden gehou den,'waaraan zullen medewerken het onlangs opgerichte zangkoor „D.O.V.", dirigent de heer P. J. Potgieser, mevr. Kerkhof uit Haarlem, declamatie, de heer A. L. de Lobel, tenor en een spreekkoor. De heer H. Ploeg, algemeen secretaris van de N.V. zal de feestrede uitspreken. D. O. V. zal zingen „De blauwe Vaan" „Avondklokken" en „Komt dan kameraden". De heer A. L. de Lobel brengt ten gehoofe „Komt dan Kameraden", waarvan hij tevens de componist is, „Ich grolle mich" van Schu mann, „Du bist die Ruh" van Schubert, be nevens aria's uit „II Trovatore" van Verdi en uit „La Tosca" van Puccini. Daarna treedt het spreekkoor op met „In het land der Chinee- zen" en met het leekenspel „De Gans". JAARVERGADERING „NIEUW LEVEN". De Geheelonthouders Tooneelvereeniging ..Nieuw Leven", hield Maandagavond haar jaarvergadering. De voorzitter de heer J. P. Schelvis schetste in zijn openingsrede den groei van de vereeniging. In het werk is weer na een periode van inzinking, een opgaands lijn te bespeuren, dank zij de uitstekende werking van het inmiddels gestichte tooneel fonds en mede dank zij den verdienstelijken arbeid van den regisseur, den heer G. Berg huis. Besloten werd om aan den heer A. Hof land Sr., het eere-voorzitterssehap der ver eeniging aan te bieden, mede in verband met de jubilea van A.N.G.O.B. en van de N.V. De secretaris, de heer L. Pesch gewaagde in zijn jaarverslag eveneens van een prachtig geslaagd seizoen, waarin de heer Berghuis zoo'n groot aandeel had. Het tooneelfonds groeide uit van 80 tot ruim 200 leden, zoodat de poging om „Nieuw Leven" op een hechten basis te grondvesten, tot een goed succes hebben geleid. Dat bleek nog beter uit het financieel ver slag van de penningmeesteresse, mevrouw Schelvis. Het tooneeifonds was- een geduchte steun voor de vereeniging. Al heeft „Nieuw Leven" dan ook nog te kampen met een klein tekort over het vorige boekjaar, financieele toestand behoegt althans geen zorgen meer te baren, wanneer de leden althans met dezelfden ijver voor het- tooneelfonds blijven werken. Bij de bestuursverkiezing werd de heer K. Schmitz als bestuurslid gekozen. De heer Berghuis werd tot regisseur be noemd. Met een Krachtige aansporing, om op dezelfde goede wijze voort te werken aan den opbauw der vereeniging sloot de voorzitter de vergadering. (Bij Stadskanaal is een jong bruidspaar op den trouwdag kort voor de huwelijksvoltrekking mei een auto te water gereden. Ge lukkig kwamen zij en de overige inzittenden er zonder noemens waardig letsel aj). Het zal je nou toch overkomen, Net als je feestlijk trouwen wil. Want, alles bij elkaar genomen. Is 't water frischjes In April. En als je in je beste kleeren Het huwelijksleven in wilt gaan. Dan kun je 't water niet waardeeren, Dat tot de lippen komt te staan. Je weet het. ook het huwelijksleven Blijft lang niet vrij van nattigheid, Maar zonder demonstraties geven Ben je daar ook op voorbereid. Je natje en je droogje halen In 't leven is een groote wensch, Maar d' omvang wil je zelf bepalen, Vooral aan natjes is een grens. Enfin, het is goed afgeloopcn, Elk is tenslotte heelhuids uit Dit natte avontuur gekropen, De bruid heeft het ook niet verbruid. Zij stapte enkle uren latei- Gelukkig in de huwelijksboot. Nu is ze veilig op het water En niet erin, met d' echtgenoot. 'k Wil 't paartje nog een heilwensch geven In dit zoo ongewoon geval: 'k Hoop, dat het heel zijn verder leven, 't Hoofd boven water houden zal. P. GASUS. DE SLACHTINGEN GEëINDIGD. Maandag is door de Beverwijksche Conser- venfabrieken de laatste zending koeien voor de Crisis Rundvee Centrale geslacht. Met deze slachtingen werd 13 November 1934 begonnen. In het totaal zijn 2829 koeien in het Openbaar Slachthuis geslacht en in de Bev. Conserven- fabriek in blik verwerkt. FILMAVOND BEVERWIJKSCHE CONSERVENFABRIEK. Maandagavond vond voor het personeel der Beverwijksche Conservenfabriek een film avond plaats. De directeur der conservenfabriek, de heer Neyt opende de bijeenkomst en sprak de hoop uit, dat deze avond aan het doel om ontspan ning te brengen zou beantwoorden. Daarna volgde de vertooning van een film uit den Indischen Archipel en een bedrijfs film, waarin werd weergegeven het vervaar digen der bussen in de blikslagerij, het ont vangen en verwerken der producten en de ex peditie naar verschillende plaatsen. Na de pauze, waarin den bezoekers verver- schingen werden aangeboden werd nog een komische film en een film van een tocht naai de Fjorden per vliegmachine vertoond. De heer Neyt sloot vervolgens dezen weigeslaagden avond met een kort woord. VEREENIGDE VEILINGEN. KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 15 April 1935. Spinazie per kist f 0.80f 1.25. Sla per kist f 0.45f 1.10. Wortelen per bos 25 ct. Rabarber per bos 1018 ct. Raapstelen per bos 45 1/2 ct. Radijs per bos 5/7 ct. Peterselie per bos 34 ct. Selderie per bos 35 ct. Prei per bos 712 ct. Bloemkool le per stuk 1620 ct. Bloemkool 2e per stuk 8—12 ct. Uien per kilo 45 ct. Wortelen per kilo 12 ct. Nero per kilo 2 1/23 1/2 ct. Roode kool per stuk 1530 ct Gele kool per stuk 37 ct. Aardbeien per stuk 23 ct. WIE NIET HOOREN WIL De Breestraat is ten allen tijde het middel punt geweest van het Beverwijksche leven en daarom komt iedere rechtgeaarde ingezeten' iederen dag ten minste eenmaal per dag in de hoofdstraat. Daar is natuurlijk niets tegen maar als de jongelieden, die elkander in onze hoofdstraat rendez-vous geven ook gaan mee- nen, dat de rijweg geschikt is om openlucht meetings te gaan houden is er wel wat tegen Zij belemmeren zeer ernstig het verkeer en dat kan in de drukke hoofdstraat niet getole reerd worden. De politie heeft al vele malen een schier eindeloos geduld aan den dag ge legd, maar afdoende blijken de waarschuwin gen niet te zijn. Thans volgt onverbiddelijk proces-verbaal, wanneer men op of on mid dellijk in de nabijheid van den hoofdverkeers weg het verkeer hinder veroorzaakt. Een zes tal jongelieden, die in een gewichtige con ferentie gewikkeld waren over het onderwerp van den dag, de nederlaag van de Kennemers tegen Fortuna, waren de eerste slachtoffers. De „vergadering" werd verdaagd, totdat de politie de' noodzakelijke formaliteiten had vervuld, om daarna op een meer geschikte plaats te worden voortgezet. Vermoedelijk liep het onderhoud toen over de te betalen boete. AFSLUITING MARQUETTELAAN. In verband met de op Dinsdag 30 April te houden harddraverij op de Marquettelaan zal genoemde laan dien dag voor alle rijver- keer gesloten zijn. V erkiezingsvergadering S. D. A. P. DINSDAG 16 APRIL 1935 Maandagavond hield de S.D.A.P. afdeeling Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in de bovenzaal van Café Oud Meerensteyn een openbare verkiezingsvergadering. Spreker was de heer M. A. Reinaida, lid der Provinciale Staten, uit Haarlem over het on derwerp „De Statenverkiezing op 17 April", terwijl muzikale medewerking werd verleend door mevrouw Jo Hekkert. zang en de heer Lorenzo,, piano en accordeon. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer Romunde. waarin hij de aan wezigen en in het bijzonder mevrouw Hekkert, en de heeren Reinaida en Lorenzo hartelijk welkom heette zong Jo Hekkert eenige socia- lisische liederen gevolgd door enkele accor- deon-soli van Lorenzo. Daarna was het woord aan den heer Reinaida. Spreker begon zijn rede, met erop te wijzen dat de waarde van de Provinciale verkiezingen dikwijls niet genoeg door de menschen be- repen is. Wil echter de groote beteek-enis van deze verkiezingen tot ons doordringen, dan moeten wij bedenker., dat in verschillende landen strijders voor het socialisme in de kerker opgesloten zitten, ja vaak hun leven in den strijd hebben moeten verliezen Misschien, aldus spreker, zal niet aan ons volk overkomen, wat in Duitschland gebeurd is, maar toch moeten wij duidelijk voor oogen hebben dat de verkiezingen mede moeten die nen om het doel „De komst van het socialisme, weg met het kapitalisme" te bereiken. Vervolgens stond spreker stil bij de alom heerschende economische crisis, waarbij het loon van de arbeiders steeds meer naar be neden wordt gedrukt en men voortdurend tot .aanpassen" wordt gemaand, daar deze ver mindering van loon en steun noodzakelijk is om het tekort in de begrooting eenigszins te verminderen. Toen echter, aldus spreker, vorig jaar door Alberda werd voorgesteld om ter dekking van het groote tekort 1 pCt. van den kapitalist te vragen, werd beweerd, dat door dezen maatregel de economische toestand van ons land nog slechter zou worden. Doch nu gaat ver boven de verkiezingen der Provinciale Staten de vraag uit of het proletariaat inzicht gekregen heeft in de heerschende toestand. Of het zich voldoende bewust is dat het socialisme het alleen kan redden van de moeilijkheden, waarin het leeft en zich niet door kwakzalvers laat be invloed-en. die mooie beloften doen en tege lijkertijd zijn vrijheid, de vrijheid waarvoor onze voorouders vier eeuwen geleden jaren lang gestreden hebben, probeeren te ont nemen Zoo'n houding neemt de nationaal socialistische beweging aan. die noch natio naal. noch socialistisch is, maar door dezen gestolen naam de menschen tracht te ver blinden en de moegestreden menigte voor zich te winnen. Dit, zoo vervolgde spreker, moet het Neder- landsche volk begrijpen. Het moet verstaan dat de N.S.B. solidair is met de Duitsche be weging. met het Hitler-regime en dat het voorgevallene in Duitschland een voorspel is van wat hier te gebeuren staat wanneer de N.S.B. aan het bewind komt. Vervolgens besprak de heer Reinaida de Communisten. Wel moeten wij erkennen, dat de economische resultaten in Rusland een goed gevolg hebben gehad, maar het is on mogelijk, dat de dictatuur over een volk dat minstens honderd jaar in beschaving ten achter was. ook hier ingang kan vinden, en toegepast kan worden. Hierna behandelde spreker naast den strijd om welvaart en vrijheid ook de faam van den vrede. Overal, aldus de heer Reinaida. heerschen in meer of mindere mate de vredesgedachten, en toch ondanks dit alles staan wij dichter dan ooit bij een nieuwen oorlog. Wij zien, hoe het Fransche volk zich geheel bewapend heeft, Italië heeft een reusachtige groote luchtmacht, Duitschland heeft alge meene dienstplicht ingevoerd, Engeland geeft 2.24 millioen meer aan oorlogsmateriaal uit dan in 1914. Uit dit alles blijkt, dat ondanks de heerschende vredesgedachte de wereld zich opnieuw klaarmaakt voor een volken-" strijd. Er trekt een damp van vergiftiging door de geheele wereld. Alles is ondergeschikt aan het kapitalisme, dat niet in staat is om een volk in de goede banen te leiden en zich zelf ten koste van zoovelen probeert te verrijken. Dit alles is dus een goede reden om een oartij te kiezen die tegen dit verfoeide kapi talisme ingaat, en de belangen der arbeiders klasse weet te verdedigen. Daarom, zoo eindigde spreker, indien gij wilt. dat het doel: verbeteringen voor de arbeiders en weg met het kanitalisme, bereikt wordt stemt dan op de S.D.A.P. Na de pauze was gelegenheid tot vragen stellen Tot slot zong mevrouw Hekkert nog eenige nummers, waarna Lorenzo enkele ac- cordeonsoli ten beste gaf. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 15 April 1935. Spinazie per kist f 0.60f 1.10. Amdijvie per kist f 0.70f 0.90 Raapstelen 100 bos f 4. Radijs 100 bos f 4. Koolrapen per zak 75 cent. Wortelen per K.G. 3 1/2 cent, Bieten per Kg. 2 1/2 cent. Komkommers per 100 f 10. Aardappelen klei per K.G. 58 cent. Id. zand per K.G. 9 cent. Roode kool per 100 f 10f 28. Savoije kool per 100 f 2f 6. Bloemkool per 100 f 11f 15 Uien per kilo 6 cent. Prei per bos 12 cent. Door onze lens gesnapt. J. DOCTER. De naam van de familie Docter is onaf scheidelijk verbonden aan de ontwikkeling der aardbeiencultuur in Beverwijk en omge ving. Het was de firma Docter en v. d. Kolk, die de export van aardbeien in zoogenaamde sloffen ter hand nam. De heer J. Docter, wiens foto wij vandaag in onze rubriek „Be kende Beverwijkers" plaatsen, is in dit ex portbedrijf geheel opgegroeid en zijn groote binnen- en buïtenlandsche ervaring stelden hem in staat een vooraanstaande plaats te gaan innemen in de rijen van groenten cn fruitexporteurs. Als-mede-firmant van de Be verwijksche Exportveiling verschijnt nog ieder jaar tegen den aanvang van het aardbeien seizoen van zijn hand een prognose, waarin hij meestal de terdege overwogen richtlijnen aangeeft voor de komende campagne. De heer Docter is zelf een der grootste af nemers van aardbeien op de Beverwijksche veilingen. Duizenden kilogrammen worden in zijn fabriek aan den Polderweg in vaten ge conserveerd. bestemd om naar Engeland te worden verscheept, waar de aardbeien voor de fabricage van jam worden gebezigd. De heer Docter is dan voorts nog directeur van de N.V. Vruchten. Conserven, Groenten en Fruithandel, v.h. Gebr. Docter. In de con servenfabriek aan de Mr. van Lingenlaan worden wagonladingen fruit en groenten verduurzaamd. In verband met zijn zakelijke relaties vertoeft de heer Docter heel vaak in het buitenland, zoodat onze fotograaf wer kelijk veine had, toen hij den heer Docter in de Breestraat ontmoette. Sla per 100 krop f 3—f 6. Rabarber per 100 bos f 8f 16. Pieterselie per bos 7 cent. Selderie per bos 5 cent. Appelen per kilo 3640 cent. Peren per kilo 18 cent. Brusselsch lof per K.G. 14—22 cent. HEEMSKERK GASKWESTIE. Naar wij vernemen heeft dezer dagen tus- schen de Gemeentebesturen van Heemskerk en Beverwijk een bespreking plaats gehad over de gerezen geschillen inzake het con tract van gaslevering, met het doel alsnog langs minnelijken weg tot overeenstemming te komen. Dit pogen zal naar men vermoedt niet vruchteloos blijven, met als gevolg, dat dan ook de aangekondigde gasprijsverhooging niet door zal gaan. SANTPOORT CANDIDATEN R.-K. KIESVEREENIGING. Op de vergadering van de Voorlichtingscom missie uit de afdeelingen van de Centrale R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" te Velsen. gehouden Maandagavond in „Het Huis te Velsen" is de volgorde van candiddaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing vastge steld als volgt: 1. C. P. Maas, IJmuiden; 2. J. P. NHjssen, Santpoort; 3. J. Zwanenburg, IJmuiden; 4, J. Heeremans, Santpoort; 5. H. H. Meijer, Velsen Noord; 6. M. J. J. P. Tonino, Santpoort; J. J. v. Geelen IJmuiden; 8. C. Diependaal Sant poort: 9. H. Sombroek, Santpoort; 10. S. Ste vens, IJmuiden; 11. C. Post, Santpoort; 12. P. Kee. Velsen-N.; 13. G. C. v. Kaam. IJmuiden; 14. P. v. Zutfen, IJmuiden; 15. W. Sanders, IJmuiden -ngen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Antwerpen n. Rott. p. 15 Cn.m.) Vlis- ^tendam 13 van New-York n. Bermuda. zSmerik13 V' New"York n' w- Indië en n. Rott. 14 te Lpl. |gSk' Rott. n. Vancouver 12 te Cura- HOLLAND—AFRIKA LIJN. van Antw. te Amsterdam. o»cnfontein (thuisr.) 13 van Kaapstad. fiLAND~WEST AFRIKA LIJN. (thuisr.) 12 van Las Palmas. SRITSCH INDIë LIJN. Strife thuisr.) 14 te Antwerpen. «Kerk 13 van Rotterdam te Calcutta. WH?LLAND--00ST AZIë LIJN. Grondt .thuisr.) 15 te Genua, wootekerk (uitr.) 15 van Aden. Start 7o,h. HALCYON LIJN. £n Bilbao van Palermo naar Oran S'5i 2wolie> Makri n. Rott. p. 13 Gibraltar. Vredenburg. Rott. n. Pto. Ferrajo 13 (11.28 v.m.) 45 mijl O. van Niton. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, Valencia n. Rotterdam p. 14 Gibraltar. Achilles, Rott. n. Gibraltar p. 14 Dungeness. Bennekom, Chili naar Amst. 15 te Antw. Calypso 13 van Bari naar Catania. Ceres 15 van Constantza te Amsterdam. Colombia 14 van Barbados te Amsterdam. Crijnssen 14 van Hamburg te Amsterdam. Deucalion 13 van Catania naar Burriana. Fauna 14 v. Kopenhagen te Amst. (verb.) Hermes 14 van Piraeus te Salonika. Ganymedes Rott. n. Tanger p. 14 Dungeness. Hebe Rott. n. Pasajes p. 14 Dungeness. Juno 13 van Genua naar Venetië. Odysseus 14 van Hamburg te Amsterdam. Orion 13 van Lissabon naar Amsterdam. Orestes Rotterdam n. Faro p. 14 Dungeness. Perseus 14 van Kopenhagen te Stettin. Rhea 13 (7 n.m.) van Danzig n. Kopenhagen. Saturnus 13 van Malaga naar Alicante. Stella 14 van Constantza te Bourgas. Titus 14 (10.30 n.m.) v. Amst. te Hamburg. Triton 14 van Barcelona te Piraeus. Ulysses 13 van Izmir naar Kinluk. Van Rensselaer 13 v. Amst. te Paramaribo. Vesta 13 van Livorno naar Napels. Costa Rica 12 van Barbados te Cristobal. Barneveld Chili n. Amst. 14 van Curasao via Liverpool. Bacchus 15 van Setubal naar Portimao. Merope 15 van Stettin te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 13 van Rio de Janeiro. Waterland (thuisr.) 14 van Las Palmas. Maasland (uitr.) 12 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran thuisr.) 14 (3 n.m.) v. Sabang. Dempo (uitr.) p. 14 (10 v.m.) Finisterre. Indrapoera 15 van Batavia te Rotterdam. Sibajak (uitr.) 15 (7 v.m.) te Belawan. Djambi (thuisr.) p. 14 (11 n.m.) Pt. de Galle. Garoet (thuisr.) p. 15 (4 v.m.) Ouessant. Kota Baroe 14 van Bremen te Vlaardingen. Kota Gede (thuisr.) 14 (1 n.m.) van Port Said, 18 (n.m.) te Genua verwacht. Modjokerto (uitr.) 15 (1 v.m.) van Suez. Kedoe 13 van Rotterdam te Macassar. Kota Tjandi 13 van Batavia te Soerabaja'. Kota Baroe 15 v. Vlaardingen te Rotterdam. Kota Pinang 15 (2 n.m.) van Hamburg naar Macassar via Kaap de Goede Hoop. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 14 van Bahia. Alwaki 13 van Buenos-Ayres n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinta (thuisr.) 15 van Port Said. Poelau Tello (uitr.) p. 13 Perim. Enggano 13 van Beira naar Macassar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis 15 v. Batavia te Amsterdam. Agamemnon Japan n. Rott. 15 van Aden. Aeneas Japan n. Rott. 14 van Marseille. Philoctetes Japan n. Rott, 15 v. Port Said. Lekgesprongen. De Britsche stoomtrawler Washington uit Grimsby, welke vanuit laatstgenoemde haven naar de visscherij vertrokken was, werd door een zwaren storm overvallen en sprong dien tengevolge lek. Het vaartuig is met zeven voet water in het voorschip te Esbjerg binnenge- loopen. De waterdichte schotten hadden het schip drijvend gehouden. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Daphné is uit Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Die komt wel niet. In 1896, dus bijna veertig jaar geleden, is het Deenschet stoomschip Castor van de Groenlan-dsche Handelsmaatschappij, dat met een lading naar Kopenhagen onderweg was, verloren gegaan. Thans is de tweede stuurman officieel opgeroepen om voor de rechtbank te verschijnen als getuige in een erfeniszaak. Ver moedelijk zal de opgeroepene wel niet kunnen verschijnen. AANGEKOMEN 14 April: Geziena m.s. Londen Theano s.s. Fowey Kentwood s.s. New Castle Crijnssen s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Bristol Andalusia s.s. Bassein Pax I m.s. Londen Odysseus s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg 15 April: Daphné s.s. Caen Continent m.s. Delfzijl Vliestroom s.s. Huil Polyphemus m.s. Ned. Indië Ceres s.s. Zwarte Zee Bowling s.s. Leith BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 Maart. Bevallen 11 April: H, E. J. Kuck—Denker, z.; J. W. Dijkstra—Mulder, d.; 12 April: H. Mons—de la Court, d.; H. A. M. Boogaard— Zöbisch, d.; G. de Wit—de Dood, d.; 13 April: C. G. E. WolfGouwenberg, d. en z. Overleden 10 April: E. WesselingVerkes, 78 j„ Voorhelmstraat; 12 April: C. L. Stroink— Piquet, 64 j„ Van Dortstraat; A. Stappersv. Dijk, 44 jIndischestraat; J. Vastenauw, 53 j., Groot Heiligland; H- Groenendijk, 52 j„ Zijl- weg; P. KuiperTeensma, 90 i.. Schoter- boschstraat; L. TT T T 7y.58 j., Lorentzplein,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5